Alleen soft-drugs gevonden bij inval Villastraat wordt woonerf Wé VLAARD1NGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gewapende overval op benzinestation j Visserijmuseum:Zo worden we een oudheidkamer oom1* v 5 imp niet blij H met haven-Jib 'Geld, geld, ik schiet je dood Patat heet hangijzer bij station Nieuwland Poppen- expositie in Deltahotel jongetje steelt collectebus Geen popfestival in Buurthuis Oost Hasj-dealer aan Afrol opgepakt 1 Een boekje met haring en bier Van Maria- straat blijft niets over Rotterdamsedi j k: 200 handtekeningen Vacaturestop cultureel werk Man rijdt door na aanrijding GAK beroofd van kantoor apparaten WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1983 Schiedam Voortaan mogen ook de bussen van Zuid- West-Nederland (ZWN) en Westnederland (WN) gebruik maken van de busbaan op de Horvathweg. Tot nog toe mochten alleen de RET-bussen gebruik maken van deze verbinding tussen het Stationsplein en het Plein 1940- 1945, maar burgemeester en wethouders hebben hier nu verandering in aangebracht. Dit betekent een kleine verbetering voor het streekvervoer. Taxi's mogen er nog steeds niet rijden. Hel college nam meer besluitjes, die betrekking hebben op het verkeer in dit deel van Schiedam. Aan de Singel worden enkele fietsstroken aangegeven, nabij de ver- keerssluizen. Bovendien wordt de Villastraat aangewe zen tot "woonerf. Een ander verkeersbestuit heeft betrekking op de situa tie rond sporthal Margriet, maar ingrijpend is dat be paald niet het verkeer merkt er nauwelijks iets van. Het parkeerverbod wordt iets beperkt. Ook worden twee parkeerplaatsen voor het personeel van de sporthal gere serveerd. Het Schiedamse woonwagenkamp staat op vijftig meter afstand van de Rotterdamse Oostabtspolder. Wmk Schiedam De woonwagen bewoners aan de Schiekade zijn bang, dat nieuwe opspui tingen van de Oostabtspolder met Rotterdams havenslib nieuwe klachten teweeg brengt over irritatie aan ogen, neus en keel. De bewoners van het ver van de bebouwde kom gelegen woonwagenkamp hebben hier at vaker last van gehad. Naar aanleiding van hun klachten is Rijnmond vorig jaar een on derzoek begonnen naar de bron, maar daar is nog geen bekendheid over. Vermoede lijk werden die klachten niet door giftig havenslib veroor zaakt, maar zolang daar geen zekerheid over bestaat, zien de kampbewoners elke nieuwe vervuiling met onrust tege moet. Aanvankelijk was er vorige week de zorg, dat verder op spuiten van de aangrenzende Oostabtspolder het Rijnmond- onderzoek zou bemoeilijken, omdat een nieuwe sliblaag de haard van hun klachten zou bedekken en de dader onge straft zou blijven. Inmiddels is geconstateerd, dat het opspui ten met havenslib voorlopig zal geschieden aan de noord oostelijke kant van de polder. Dat is vrij ver van het woon wagenkamp verwijderd. Toch doen deze ontwikkelin gen alleen maar de wensen van de kampbevolking toene men om een nieuwe woonwa gencentrum dichterbij de be bouwde kom van Schiedam te krijgen. ^iiiiHiiiuniiiiunniitiitttiiiiniiiimnniiiHinimiuuiintiiunmiiiwiuimiuiiiiiniiifluiuiiii^ Vlaardingen Onder bedreiging van een geweer met afgezaagde loop heeft pompbediende H. Louter ;e van het Finapompstation aan rijksweg 20 in de s nacht van maandag op dinsdag de geldlade aan een overvaller moeten afstaan. De zwart gemaskerde overvaller reed daarna in een blauwe Citroen weg s richting Rotterdam. De politiekorpsen van omlig- gende plaatsen werden gewaarschuwd, maar de da- s 5 der werd niet gepakt. De zwart gemaskerde man overviel rond het mïdder- f§ nachtelijk uur het benzinestation. „Geld, geld, ik s 5 schiet je dood", hoorde Louter hem uitroepen. De pomphouder, die het geweer op zich gericht zag, over- EE S handigde daarop de geldlade, waar 1200 gulden inzat. De gemaskerde man sprak volgens het slachtoffer 3 met en buitenlands accent. In de afgelopen nacht werd hetzelfde benzinestation opnieuw bezocht, ditmaal door een inbreker die door 3 een bovenlicht binnenkwam. Er werd honderd gul- den gestolen. - Schiedam Burgemeester en wethouders zijn teruggekomen van hun besluit om mevrouw Gravendeel de Blois uit het wijkje Bijdorp geen vergun ning te geven voor een patat- kraam bij het NS-station Nieuwland. Maar dat wil niet Vlaardingen Franse, Duitse Engelse en Oostenrijkse pop pen, oud en antiek speelgoed Het is allemaal te zien op de tentoonstelling van de Eerste Nederlandse Club van Antieke Poppenverzamelaars (EN- CAP), die zondag in het Delta hotel in Vlaardingen wordt gehouden. Het speelgoed uit de periode van 18QQ tot 1930 mag zich de laatste jaren in een groeiende belangstelling ver heugen en daarom treedt de vereniging nu voor het voet licht. De belangstellende bezoeker 'speurt op de tentoonstelling te vergeefs naar oude poppen van vaderlandse makelij. Die zhn er bijna niet, omdat er in Nederland slechts één speel goedfabriek is geweest: die van Wilderbras. De stukken op de tentoonstel ling zijn in drie catagorién in te delen: antieke poppen van 1800 tot 1930, replica's van deze poppen en poppen ge maakt door bekende kunste naars. De tentoonstelling is zondag open van tien tot drie uur. Vlaardingen Een 12-jarig jongetje uit Vlaardingen is gis termiddag aangehouden aan de Spoorsingel, verdacht van diefstal van een collectebus van de Dierenbescherming. Het Vlaardingertje had die bus een dag tevoren in een onbe waakt ogenblik ontvreemd uit een snackbar op de hoek van de Binnensingel en de 2e Maasbosstraat. De collectebus, waar iets meer dan dertig gul den inzat, stond daar op de toonbank. De buit, collectebus en geld, had het jongetje op afzonderlij ke plaatsen verstopt. Na ver hoor op het politiebureau kon hij terug naar zijn ouders. Vlaardingen Het door Buurthuis Oost geplande pop festival gaat niet door. Aan het einde van deze maand had het festival in en om het buurthuis moeten worden gehouden als opening van het seizoen. Er zouden vier groepen optreden. De kosten liepen volgens de organisatie zo hoog op, dat van verdere organisatie moest worden afgezien. „B en W van Vlaardingen gingen met de or ganisatiekosten niet akkoord", aldus medewerker John van der Linden. „We zijn nu bezig roet een festival op kleinere schaal. Dat wordt eind augus tus of begin september gehou den." zeggen, dat de vrouw nu wèl een vergunning krijgt. Voorlo pig wordt er over de vestiging van een horecabedrijf ter plaatse geen besluit genomen. Daar kan mevrouw Graven deel de Blois niets tegen begin nen, Wel was zij in beroep ge gaan tegen de afwijzing van Haar verzoek om een vergun ning. Dat deed zij met kenne lijk succes, want de beschik king van B en W om het af te wijzen werd door dit college zelf vernietigd. Uitstel komt er nu voor in de plaats, Overigens toonde wethouder Zijdeveld zich in de jaren ze ventig een voorstander van een dergelijke snackbar in de buurt van het NS-station. Geheime nota: artotheek verhuizen naar Hollandia j De dealer wordt met de handboeien om afgevoerd. Een politieman helpt hem instappen. Vlaardingen Bij een in val in een hoekhuis aan de Afrol, waarbij vier man politie was betrok ken, is gisteravond een 28- jarige Schiedammer aan gehouden, die daar hasj en marihuana verkocht. De politie-actie, die vooral la ter op de avond veel om wonenden naar buiten lokte, begon al om acht uur en duurde tot na half elf. Er werd honderd gram hasj en dertig gram marihuna gevonden, alle maal verpakt in verbrui- kershoeveelheden. De dealer; is ingesloten voor nader onderzoek; twee klan ten die voor verhoor werden opgepakt werden later op de avond weer vrijgelaten. Vol gens hoofd-inspecteur Gijs Bierling kwam de politie tot zijn verdenking, nadat zij zelf „in het wereldje waren gedoken." Bierling: „Je hoort hier eens wat en daar eens wat en dan is het een kwes tie van combineren en dedu ceren.' De actie van de politie begon rond acht uur. De klanten van de dealer, die met hasj of marihuana het pand verlie ten, werden om de hoek, uit het zicht, door politie in de kraag gegrepen en afge voerd. Na een uur ging de politie het huis binnen en hield de 28-jarige Schiedam se dealer aan. Bij doorzoeking van het huis, waarbij de lambrizering van de woonkamer helemaal werd afgebroken, werden al leen soft-drugs gevonden. aar vaak worden door die dealers ook wel hard-drugs aangeboden", zo verklaarde hoofd-inspecteur Gijs Bier ling de grondige doorzoeking van het huis. Vlaardingen De Vlaardingse ge-, meentebibliotheek grijpt het haring en bierfeest van 3 september aan om weer eens wat afgeschreven boeken kwijt te raken. Boeken voor jong en oud worden voor een zacht prijsje van de hand gedaan. Voor de bibliotheek: in de Fransen- straat staat die zaterdag een kraam opgesteld, waar de liefhebbers naar j hartelust kunnen snuffelen in de sta- i pel. Als ze tenminste de kans krijgen om in de gebruikelijke drukte van het feest een moment rustig stil te staan. De verkoop begint ongeveer om half tien. Schiedam Het Rotterdamse sloopbedrijf Struijk gaat maan dag verder met het neerhalen van woningen in de Maria- straat en de Kortlandstraat. Het slopen zal ongeveer zes weken duren en de gemeente heeft de buurtbewoners in middels dringend verzocht om kinderen van de sloopterrei- nen weg te houden. De huizen, die gesloopt gaan worden, staan aan de Maria- straat 54-74 en 90-104 en aan de Kortlandstraat 7-19 en 21- 27. Er blijft dan van het stuk Mariastraat tussen de Nieuwe Haven en de Aleidastraat niet veel meer over dan het 'gere noveerde' gedeelte vlakbij de Nieuwe Haven. Het hofje aan de Kortlandstraat blijft er als een volstrekt geïsoleerd stukje bij staan. De poort, die naar het hofje toe leidt, behoort tot de te slopen panden. Na de sloop start hier de twee de fase van de nieuwbouw in het stadsvernieuwingsgebied West 1-A. In een later stadium zullen ook nog de panden Ma riastraat 25-41 en Kortland straat 4-16 worden gesloopt. Vlaardingen Met een verhuizing van de galerie/artotheek naar het Hol landiagebouw, die —zoals het er nu naar uitziet— zeker doorgaat per 1 janu ari aanstaande, slaat de gemeente twee vliegen in één klap. Niet alleen kunnen kosten worden bespaard door de zelfstandige huisves ting van de artotheek in het huidige pand aan de Oosthavenkade op te ge ven, maar tegelijkertijd zou artothecaresse Erica van Dijk conciërgewerk in het Hollandiagebouw erbij kunnen doen. Dat blijkt uit een geheime adviesnota, die door de af deling culturele aangele genheden op het stadhuis is uitgebracht. Op het stadhuis wordt al geruime tijd serieus geke ken naar de mogelijkheid de galerie/artotheek in het Hollandiagebouw te vestigen. Volgens de afde ling onderwijs en cultuur zou dat om te beginnen een bedrag van ruim 25.000 gulden uitsparen: de kosten die nu worden uitgegeven aan huur, on derhoud, verwarming, verlichting, water en tele foon voor het pand Oost havenkade 8, waar de ar totheek gevestigd is. Daarnaast zouden echter in het Hollandiagebouw zelf, waar de Vrije Academie is ge vestigd, veel problemen wor den opgelost. De dienstdoende conciërge komt veel te weinig toe aan allerlei karweitjes in het gebouw, omdat hij voort durend de voordeur in de ga ten moet houden om bezoekers op te vangen. Als de artotheek in het pand zou zitten, in een ruimte op de begane grond die de gemeente daarvoor op het oog heeft, dan zou de artothe caresse een deel van dat toe zicht kunnen overnemen. Ook het oproepen van een invaller, als één van de vaste conciërges ziek is, zou dan niet meer in alle gevallen nodig zijn, aldus de nota. Verder zou de arto thecaresse ook kunnen assiste ren bij de buffet-exploitatie. Erica van Dijk wil op de op handen zijnde verhuizing van de artotheek naar het Hollan diagebouw geen commentaar geven. „Daarvoor moet je maar op het stadhuis zijn", merkt 2e op. Ze klinkt wel wat moedeloos, als ze voor dit on derwerp wordt benaderd. V isseri j museum Het Hollandiagebouw. zo blijkt uit de nota, heeft zelf weinig mogelijkheden tot bezuiniging. In totaal worden de bespa ringsmogelijkheden van de Vrije Academie berekend op ruim 6000 gulden. Omdat de artotheek, de Vrije Academie en het Visserij museum samen een bedrag van 100.000 gulden zouden moeten besparen, moet het leeuwendeel door het Vis serijmuseum worden opge bracht: dit instituut moet hel volgend jaar met bijna 65.000 gulden minder doen. Het bestuur van het Visserij museum heeft inmiddels over dat bezuinigingsbedrag gespro ken en heeft ervoor gekozen, vrijwel alle posten in de be groting te verlagen, om zo aan dat bedrag te komen. Alleen het personeelsbudget wordt niet omlaag gebracht: er is al teveel werk voor te weinig mensen in het museurn. Volgens een woordvoerder van het museum zou een an dere mogelijkheid zijn ge weest, om bepaalde activitei ten ter grootte van die 65.000 gulden in zijn geheel van de begroting te schrappen. „Maar dat zou een onverstandige zaak zijn. want je weet van te voren dat je zo'n activiteit dan voor eeuwig kwijt bent: die krijg je nooit meer terug Volgens de woordvoerder wordt het de komende jaren uiterst moeilijk om het mu seum nog op verantwoorde wijze ie laten voortbestaan. „We kunnen niets meer aan kopen, en kunnen dus alleen nog het bestaande bezit con serveren. We worden zo wel steeds meer een oudheidka mer; een museum functie kun je vrijwel niet meer handha ven. Maar het is het enige dat er op zit: we proberen het maar zo lang mogelijk vol te houden." Schiedam De bewoners van de Rotterdamsedijk heb ben in hun straat 200 handtekeningen opgehaald, die hun eis om de rijbanen niet te versmallen Kracht moet bij zetten. Hoewel de middenberm niet verhoogd zal worden en auto's in noodgevallen kunnen uitwijken ver gelijken de bewoners.de plannen van de gemeente toch met een 'BK-laan-behandeling'. Volgens wethouder Zij develd is er geen sprake van dat de Rotterdamsedijk het karakter van de Burgemeester Knappertlaan zou krij gen. Om de plannen toe te lichten leidt gemeenteambtenaar Hans van der Vlist volgende week dinsdagavond een hoorzitting in het stadhuis op de Grote Markt. Er is deze keer geen sprake van dat de politie en de GGD bedenkingen hebben tegen de plannen tot weg versmalling. Het is juist de uitwijk- en inhaal mogelijk heid, die op de Rotterdamsedijk blijft bestaan, die destijds op de BK-laan zou verdwijnen. Hoofdinspecteur Piet van den Hengel en ook de GGD vreesden in 1980 een moei lijke gang van zaken, als er uitgerukt zou moeten wor den. Tot een officieel protest kwam het echter niet. Schiedam De gesubsidieer de instellingen in het sociaal- cultureel werk krijgen van de gemeente bericht over een va caturestop, die in verband met de bezuinigingen zal worden ingevoerd. Beroepskrachten die weggaan zouden voorlopig niet opgevolgd mogen worden. Eerst zal een urgentie aange toond moeien worden, maar dat wordt een politieke afwe ging. De stichting samenlevmgsop- bouw in Sehiedam-Noord (SSSNj en het Schiedamse werkgeversinstituut ten be hoeve van opbouwwerk m de oude wijken (SSWO) kampen reeds met de vacaturestop. De stoelen van de vertrokken op bouwwerkers Jos van der Lugt en Paul Looije blijven voorlopig onbezet. Vlaardingen Een 18-jange Vlaardinger, die in de afgelo pen nacht op de Industrieweg werd aangehouden, moest be kennen in Rotterdam al een aanrijding te hebben veroor zaakt, waarna hij was doorge reden. De automobilist werd door de Vlaardignse politie aangehou den, omdat hij onder invloed achter het stuur zat. Na wat vragen kwam zijn betrokken heid bij de aanrijding in Rot terdam aan het licht. De Vlaardinger werd meegeno men en voor nader onderzoek ingesloten. Vlaardingen Inbrekers heb ben in het afgelopen weekein de het gemeenschappelijk ad ministratiekantoor van een grote hoeveelheid kantoorap paraten beroofd. De ambtena ren van het aan de Industrie- weg gevestigde GAK misten 27 zakrekenmaehientjes, een dictee rap pa raat, een reiskof fer, een radiocassetterecorder, een portable radio, een dure ballpoint en een wollen vest. De totale waarde van al die spullen bedraagt ongeveer an- derhalfduizend gulden. De dieven, die zich toegang ver schaften door eon zijdeur van het gebouw open te breken, hebben voor tweeduizend gul den schade aangericht aan de deuren en de koffie-automaat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1