Bouw crematorium kan vóór herfst Deltahotel in ban van antieke poppen beg innen 'Beleid deeltijd werk moet actiever worden' Ravage en uitslaande brand na explosie Hoogaars dicht of weer open? OR voelt directie Wilton aan de tand VLAARDINGS DAGBLAD GCHIEDAMSCHE GODRANT WltUWt WATtBWtG COUjjAjjT Bromfietser aangehouden Schiedammer rijdt plaatsgenoot aan Man gooit met bierfles jgji éiéSSË Wijkvereniging Botenbuurt peilt mening bewoners Keuken brandt uit Zakken rollers op weekmarkt Meer dan vijftienhonderd bezoekers KINDEREN VAST IN LIFT Gemeentelijke personeelsdienst in nota: Opnieuw dealers opgepakt MAANDAG 15 AUGUSTUS 1983 Schiedam De Schiedamse politie heeft een 17-jarige bromfietser in de kraag gevat, die ver scheidene stoptekens had genegeerd. De jongen reed zonder helm op zijn brommer op de Delf- landseweg. Omdat hij niet stopte, ging de poli tie hem achterna en kon hem op de Tjalklaan in Rotterdam inrekenen, nadat hij was geval len. De Rotterdammer verzette hevig zich tegen de aanhouding. Hij mocht na te zijn 'afgekoeld' het Schiedamse politiebureau weer verlaten. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Schiedam Een 39-jarige Schiedammer js za terdagmorgen even voor twaalf uur door een 20-jange plaatsgenoot aangereden. Hij moest roet verwondingen naar het Schielandzieken- huis worden vervoerd. De 20-jarige Schiedammer kwam met zijn auto uit de Mackaystraat en wilde rechtsaf de Co- hjnstraat inrijden. Hij nam de bocht echter te scherp en reed met eep auto het trottior op, waar hij zijn plaatsge noot raakte. De jonge chauffeur bleek geen rijbewijs te heb ben. Schiedam Een 50-jarige Vlaardinger heeft vrijdagnacht enige tijd op het Schiedamse poli tiebureau moeten doorbrengen, omdat hij een lege bierfles tegen de achterruit van een gepar keerde auto had gegooid. De auto stond op de BK-laan geparkeerd. De eigenaar van de auto zag dat de dronken yiaardinger met het bierflesje de achterruit van zijn auto verbrijzelde en ging de dader ach terna. Hij nam hem mee naar het politiebureau. Oorzaak: brandstichting Onmiddel lijk na de explosie stond hel huis in lichterlaaie. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat twee percelen geheel uitbrandden. Vlaardingen De bewoners van de 2e Maasbosstraat zijn in de nacht van zaterdag op zondag om kwart over drie opge schrikt door een explosie in het pand op nummer 4. Het woonhuis stond meteen na de klap in lichterlaaie. De lucht druk van de explosie was zo hevig, dat zeker veertig ruiten van andere huizen in de directe omgeving uit de sponningen sprongen. De brand werd aangestoken. De klap was zo hevig, dat een deel van de voorgevel werd beschadigd. Na de explosie greep het vuur zo snel om zich heen, dat de brandweer die al snel ter plaatse waswei nig meer kon uitrichten. Het pand zelf, alsmede een ernaast staande woning die als opslagruimte in gebruik was, brand den geheel uit. Een perceel aan de andere kant, dat als woonhuis in gebruik was, liep grote waterschade op. De bewoners van het pand waarin de explosie zich voordeed waren niet thuisi Die zijn op vakantie in het buitenland. Dat geldt ook v«or de-bewoners van het pand dat waterschade opliep. Meteen na de explosie zagen buurtbewo ners, hoe een onbekende man het branden de woonhuis ijlings verliet. Die man, die een wond aan het hoofd had opgelopen, kon later in de nacht worden aangehouden in een koffiehuis aan de Schiedamseweg. Hij wordt ervan verdacht, de brand te hebben aangestoken. Een van de vrijwillige brandweerlieden liep tijdens de bluswerkzaamheden een knie-blessure op. Hij moest in het Holyziekenhuis worden behandeld. Schiedam De wijkvereniging van de Bo tenbuurt in Schiedam-Noord probeert er achter te komer», hoe de bewoners van de wijk denken over def afsluiting van de Hoog aars. Op de plaats waar deze straat in de toe komst het fietspad moet kruisen is een ver smalling aangebracht, een drempel neerge legd en er door middel van een paal voor ge zorgd dat autoverkeer niet verder kan. Dat gebeurde om doorgaand verkeer door de woonwijk zoveel mogelijk te weren, terwijl de autogebruikers door de maatregel ook worden gedwongen een zo kort mogelijke route door de wijk naar hun bestemming te zoeken. Schiedam De keuken in een bovenwoning aan de Nieuwe Maasshaat in Schiedam is za terdagmorgen volledig uitge brand. De brand werd tien voor zeven ontdekt door om wonenden. Pè 41-jarige bewoner was op weg naar zijn werk, toen er brand ontstond. De buren wer den gewaarschuwd en konden de huizen tijdig verlaten. De brandweer was snel ter plaat je, zodat de brand beperkt bleef tot de keuken. De huis kamer en de benedenwoning üepen waterschade op. Nie mand werd gewond. Schiedam Tijdens de weekmarkt in Schiedam zijn zakkenrollers actief geweest. •Ode Schiedammers meldden zich bij het hoofdbureau aan «e Lange Nieuwstraat met «e mededeling, dat hun beurs was verdwenen. De portemonnee van een 71- 'ige inwoner van Schiedam werd op bet Broersveld ge jold. De schade is 45 gulden. 32-jarige Schiedammer na afloop van een be- ?*k aan weekmarkt 25 jijden armer. Dok werden twee kasche ques en een giropasje meege komen. derde Schiedammer ?«Pte op de Rotterdamsedijk JUjst uit de tram, toen er ie mand tegen hem opbotste, hkter bleek, dat zijn beurs, waarin 195 gulden zat, was verdwenen. De poppenexpositie in het Deltahotel trok heel wat publiek. Vlaardingen „Hé, hallo Henny, hoe is het er mee", klonk het verbaasd uit de mond van een van de deel nemers aan de poppen ten toonstelling, die gisteren in het Vlaardingse Deltahotel gehouden werd. Veel goe de bekenden troffen elkaar op deze expositie, die werd georganiseerd door de Eer ste Nederlandse Club van Antieke Poppen verzame- laars (ENCAP). Naar schatting vijftienhonderd belangstellenden, sommi gen zo oud als de tentoon gestelde poppen, trokken langs de vele uitgestalde antieke poppen. Hoewel er ook replica's en wat oud speelgoed werden geshowd lag de nadruk toch vooral op de poppen. Niet alleen antieke, maar ook gloednieuwe. Er be stond veel belangstelling voor de producten van Lu cia Akkerman, die de pop pen zeer precies maakt. „Levensecht", zoals een bezoekster vol bewonde ring sprak. Akkerman be steedt aan de poppen meer dan tachtig uur. Niesje' Wolters gaf demonstreerde hoe poppen worden ver vaardigd uit klei. Ook was de handel levendig in pop- penkoppen, -lichaampjes en -kleding. Verder waren er twee grote poppenhui zen te bewonderen. Boven dien bestond er een leven dige handel in inrichtingen van poppenhuizen. Gistermorgen werd de ten-» toonstelling nog eens onder de aandacht van Neder land gebracht in het radio programma 'Juist op Zon dag' van Meta de Vries. Anneke Bos, de vrouw achter de ENCAP, toonde zich uitermate tevreden over de opkomst. „Ik denk dat vandaag zeshonderd van de duizend leden zijn geweest. De ENCAP heeft een hechte kring van le den, die op alle tentoon stellingen aanwezig zijn." Ze zegt-zelfs leden uit Gro ningen te hebben gezien. Er werden antieke poppen te koop aangeboden tot» prij2en van 850 gulden. „Maar die worden bijna niet gekocht", aldus Anne ke Bos. De nu vier jaar oude EN CAP houdt per jaar vijf tot zes tentoonstellingen, maar verzorgt ook lezingen, ex cursies en cursussen. Schiedam De gemeente Schiedam hoopt nog vóór de komende herfst de bouwvergunning te verlenen voor het crematorium, dat naast de aula op de algemene begraafplaats komt te staan. Momenteel wordt onderhandeld met vijf aannemers, waarbij Schiedamse, over de prijs waarvoor het crematorium gebouwd kan worden. In feite is op deze zakelijke gesprekken het wachten, aldus vanochtend ir.C. Hoogeweïj, die in het stadskantoor de 'projectleider' voor het crematorium is. Het crematorium kost de ge meente Schiedam ongeveer 3,5 miljoen gulden, volgens een vorig jaar ingediende be groting. Als komend najaar met de bouw begonnen wordt, kan het ongeveer een jaar later klaar zijn. Vooral de inpassing van de installa tie vereist nogal wat extra deskundigheid, daar draait het tijdens de onderhande lingen met de aannemers dan ook hoofdzakelijk om, aldus Hoogeweïj. Toch is er bij de voorberei dingen enige vertraging ont staan, want veel eerder dit jaar zei wethouder Zijdeveld nog tijdens een raadsdebat, dat de aanbesteding al een week daarna 2öu kunnen be ginnen. D'66-raadstid Adri Reijnhout bestreed dat, als enige in de raad. Hij wees op een brief die Saskia Stuiveling ge schreven had, toen zij nog staatssecretaris was. Hierin werd gewezen op de enorme kosten, die met de bouw van het crematorium gepaard zouden gaan. terwijl de cre matoria in Rotterdam-Zuid en Qverschie nog een flinke onbenutte capaciteit hadden. Reijnhout gaf de gemeente Schiedam in overweging zich nog eens op de bouw te bera den. Behalve de financiële kwestie was voor hem ook de luchtontreiniging een. fac tor van belang. Reijnhout verwacht veel klachten uit de wijk rond Spieringshoek, als het crematorium eenmaal in gebruik is genomen. De brief van Stuiveling schijnt nu toch geen rol meer te hebben gespeeld bij de voorbereidingen voor de bouw. D'66 heeft hier althans niets meer van vernomen. Kort voor de zomer leek het erop, dat de bouw van het crematorium zou beginnen. Het bleef echter bij een eer ste voorbereiding. De ruimte naast de aula op de begraafplaats, waar het crematorium moet komen, werd vrijgemaakt. Alle bo men en struiken werden om gehaald, wat een gat in de groene haag langs het Pol dervaartpad sloeg. Inmiddels is de plek alweer flink be groeid met allerlei kruiden. Het crematorium krijgt ook een functie voor Vlaardin gen en Maassluis. Schiedam De onderne mingsraad van Wilton-Fije- noord gaat de directie van dok- en scheepswerfmaat schappij aan. de tand voelen over de dagvaarding voor het internationaal Watertri bunaal, dat in oktober in Rotterdam gehouden zal worden. Dat zei een woord voerder van de OR vanoch tend. Het was bij hem nog niet bekend, hoe de directie zal reageren op de dagvaar ding. De milieugroepen die het tribunaal organiseren vooral de stichting tot be houd van de Waddenzee is hierin actief-— hebben in Ne derland, West-Duitsland en Belgie bedrijven aangeklaagd wegens lazing van giftige stoffen in de Maas, de Rijn en de Nieuwe Waterweg. Vorige week hebben enkele van deze bedrijven namens hun directies laten wéten, dat zij de dagvaarding voor het watertribunaal aan hun laars lappen. Het is ondgr an dere Akzo, dat zich niet -voor een niet-juridisch forum wil verantwoorden. De OR van Wilton kon van ochtend niet zeggen, of de di rectie van het Schiedamse bedrijf er net zo over denkt als Akzo. Men zal het pro bleem aanslingeren in het wekelijkse overleg. Schiedam Vijf kinderen hebben zondagmiddag enige tijd vastgezeten in de lift van de Daltonflat aan de Die selstraat. Ze hadden in de lift gespeeld met een bal. Het stuk speelgoed raakte beklemd tussen de drempel van de lift en de wand van de liftschacht, waarna de lift weigerde dienst te doen. Zij bleef even voor de vijfde etage ste ken. De gealarmeerde brandweer stak de bal lek en de lift werkte weer. Van het begin af is het de bedoeling van zowel het ge meentebestuur als van de wijkvereniging geweest, om autoverkeer door de smalle straten van de Botenbuurt zoveel mogelijk te beperken. In dat kader was ook de af sluiting van de Hoogaars aangebracht. Er zijn door die afsluiting echter toch moeilij ke situaties ontstaan, doordat aan de zuidelijke kant van de Hoogaars weinig gelegen heid is om te keren. Het gevolg is dat mensen die in de wijk niet bekend ztjn en die op de afsluiting vast lopen, dikwijls achteruitrij dend op zoek moeten naar een andere route. Volgens de wijkvereniging had het op die manier in de fuik lopen voorkomen kunnen worden, als de nieuwe verkeerssitua tie door een bord zou zijn duidelijk gemaakt, maar dat is niet gebeurd. De wijkvereniging is daarom momenteel met een onder zoekje bezig om te weten te komen, of de bewoners van de Botenbuurt de betreffen de afsluiting gehandhaafd willen zien, of dat ze wellicht toch een andere oplossing willen. Op een ledenverga dering in maart van dit jaar is de afsluiting al ter sprake geweest, maar de opkomst tijdens die bijeenkomst was niet dusdanig dat de mening van een flink aantal wijkbe woners kon worden gepeild. Daarom heeft de wijkvereni ging nu aan alle bewoners van de Botenbuurt de oproep gedaan, hun mening over de verkeerssituatie kenbaar te maken. Wanneer duidelijk is hoe de Botenbuurters over de ver keersafwikkeling denken zal een definitief besluit over eventuele andere maatrege len worden genomen. Vlaardingen De gemeente zal een actiever beleid moe ten gaan voeren met betrek king tot deeltijdarbeid voor haar ambtenaren. Er is in een proefperiode van drie jaar, waarin met deeltijdar beid kon worden geëxperi menteerd, al aardig wat be reikt, maar actief is het be leid zeker niet geweest, om dat het initiatief tot het om zetten van banen voor volle tijd naar deeltijdfuncties op een enkele uitzondering na steeds van werknemers zelf uitging. Dat blijkt uit de eva luatie van het fenomeen deeltijdarbeid bij de gemeen te Vlaardingen. In de afgelopen drie jaar zijn in totaal 68 verzoeken van ambtenaren bij de centrale personeelsdienst binnenge komen om een vaste baan om te zetten in een deeltijd baan. Hierdoor konden 25 nieuwe personeelsleden wor den aangetrokken, waarvan 22 in een deeltijdfunctie en drie fulltimers. Niet alle for matie-uren die door het om zetten van een functie naar deeltijd vrijkwamen, zijn weer opgevuld. In totaal kwamen 113 vrijgekomen formatie-uren te vervallen, hetgeen voor het gemeente bestuur een kleine bezuini ging opleverde. Overigens is uit een notitie, die de centrale personeels dienst (CPD) yan de gemeen te heeft opgesteld om het ex periment met deeltijd te eva lueren, af te leiden dat man nelijke ambtenaren nog steeds veel minder interesse hebben in het werken in een deeltijdbaan. Van de 68 om zettingen ging het in 60 ge vallen om een vrouwelijke ambtenaar, die korter wilde werken, en in slechts acht gevallen om een mannelijke ambtenaar. Ook blijkt de belangstelling voor een deeltijdfunctie bij lager gewaardeerde functies groter te zijn dan bij hoger gewaardeerde functies. Van de 68 deeltijdverzoeken kwam er slechts één van een leidinggevende ambtenaar. De meeste deeltijders zitten in de laagste salarisschalen. De centrale personeelsdienst heeft in de proefperiode nog al wat maatregelen moeten nemen om ervoor te zorgen dat parttimers dezelfde rechtspositie houden dan ambtenaren die voor hele dagen in dienst zijn. Zo moest er voor worden ge zorgd dat de deeltijders toch in het ziekenfonds zouden kunnen blijven, terwijl ook bijstellingen van de regle menten voor de variabele werktijden en voor over werk nodig waren. Vlaardingen De Vlaardingse gemeentepolitie heeft vrijdaga vond bij een inval in twee woningen in de De Ruyterstraat drie Vlaardingers, 33, 22 en 19 jaar oud, gearresteerd. De woningen werden grondig doorzocht en tweehonderd gram hasj' gevonden. Ook werden gestolen goederen in de woningen aangetroffen. Vorige week werd aan de Afrol het huis van een andere Vlaar dingse hasjdealer door agenten doorzocht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 7