ROTTERDAM 9 I ;Ja Te veel toeschouwers voor dezelfde zitplaatsen Joepie de poepie Ondernemingsraad wil bonus behouden Verzekeringsuitkering inzet van kortgeding Staatssecretaris jrekent op EEG ROTTERDAMS NIEUWSBLAD ms 'Spookjogger7 op rijksweg IDe Schelde' -bouwt GEB- cënlrales Maasvlakte om Bouwbedrijf Bouwmeester failliet Man rijdt in op moeder en dochter THQSLlHr Oude trams naar Engeland Sluiting dreigt voor Afrika Instituut In conflict met Franse schippers Ever Guard in Rotterdam Alle goede dingen bestaan in drieën. Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/SY/RW 15 augustus 1983 - A ïvei^ ieeft .rulti ïves- dras Vrij dte ekth on; vr'ir omj ntiè r du il duS vab rurit niei chte 'eva! lier- ding nfet ning niet laar siiig cen- ►iedt liet ear- iseH dak gen! ,eeft sing IIIUJ .mliHiJisiiiiiiiMiiiiiui iriniii miti i hui rn i iiiiiiiiiiiiiiiintiiin jtuii i niuiitiiiiiiifiiiiiiiiniiir m i niuiniiiiiii u ui iiiiikiitki nimi iiiiuiimiiiiiuiiiif iniiiiiiiiii nriiiniii ui j iiKiiiiiiDiiiiiiiiiiuiuiiffiiiiiiiiiii Vervolg van voorpagina Rotterdam Bij een nade re controle van de lidmaat schapskaarten zijn vorig weekeinde bij Feyenoord de vervalsingen ontdekt. Zovvel de politie als stadiondï- nktéur Frits de Kimpe zeggen, de bezitters van een valse lidmaatschapskaart te kwader beschouwing is duidelijk te zien, dat het geen echte zijn. Een lidmaatschapskaart geeft, net zoals een seizoenkaart, recht op een plaatsje in de Kuip. Vastgelopen Het onderzoek naar de verval singen is voorlopig vastgelo pen. De politie wacht nu af of tijdens het begin van het voet balseizoen nog meer vervalsin gen opduiken. Volgens de re chercheur, die de zaak behan delt, willen de zeven mensen, die tot nu toe zijn betrapt, niet zeggen van wie zij de kaarten hebben gekocht. De valse lid maatschapskaarten zouden voor ongeveer 250 gulden in verschillende horecagelegen heden worden verkocht. Aan genomen wordt dat de toege nomen belangstelling voor Feyenoord in het komende seizoen de vervalsing in de hand heeft gewerkt. Mensen zouden nu eerder bereid zijn een lidmaatschapskaart te ko pen, dan vorige seizoenen. door Dirk Mellema Éuw zijn. De Kimpe: „Een nnaatsehapskaart koop je itj§t zo maar even in de kroeg, rijé kun je alleen bij de vere niging verkrijgen. Niet leder en kan zo maar in het bezit i&nien van zo'n kaart. Daar voor moet je actief "zijn in de vereniging.1 Momenteel heeft Feyenoord engeveer duizend leden. De stadiondirecteur wil niet zeg gen. hoe de vervalsing kan wonlen herkend. Op het eer ste .gezicht, zijn de valse lid maatschapskaarten goed nage maakt, maar bij een nadere Zevenhuizen Een 22-jarige man uit Den Haag heeft gis termiddag op rijksweg 12 bij Zevenhuizen politie, Wegen wacht en de ambulancedienst handenvol werk bezorgd. De man, een psychologiestu dent, liep op de rijbaan rich ting Den Haag tegen het ver keer in. Een verzoek van een Wegenwachter aan die levens gevaarlijke situatie een eind te maken, beantwoordde de man met een ferme klap in diens gezicht. Na de politie te heb- ben gewaarschuwd begeleidde de Wegenwachter de 'rijks wegjogger' met zwaailicht ver der over het asfalt. De even later gearriveerde po litie slaagde er niet in de man in een politieauto te krijgen. Uiteindes jk werd deze met be hulp van politie uit omliggen de plaatsen in een ziekenwa gen afgevoerd. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek de man zich evenwel van de banden van zijh bran card te hebben ontdaan en een groot deel van het interieur van de ambulance te hebben vernield. Als reden voor zijn gedrag gaf hij op Marokkaanse hasj gege ten te hebben. In zijn kleding werd een zakje poeder aange troffen, dat voor onderzoek naar het laboratorium is over gebracht. Heel wat rakkers hebbers zich zaterdagmiddag op het Beursplein verzameld om hun idool, Ome Willem (Edwin Rutten) eindelijk eens in het echt te zien. Zijn populaire tv- programma, 'De film van Ome Willem', was eindelijk eens live te beleven. Met zijn bekende kreet 'Joepie de poepie' bracht Rutten ook nu weer veel kinderen in vervoering. En zelfs de ouders, die mee moesten om de kinderen in de gaten te houden, vermaakten zich. Rotterdam De Koninklij ke Maatschappij 'De Schelde' ih Vlisingen gaat volgens een fjii'ncipe-akkoord de twee Maasvlakte-centrales van het GEB in Rotterdam ombou wen tot kolencentrales. Met deze order is een bedrag ge moeid van 400 miljoen gul- tjen; het karwei biedt twee duizend manjaren werk. Volgens directeur ir. B, Pröp- pér van 'De Schelde' hangt de definitieve opdracht nu nog af v^n de onderhandelingen over het convenant dat de Commis sie "Ombouw Centrales Maas vlakte heeft opgesteld en dat onder meer uitbreiding van wpk regelt door 'De Schelde' Sein Stork Ketelbouw in Hen- gélo. Ue Schelde' gaat tevens de tién poederkolenmolens bou ten die nodig zijn om de steenkool te verpulveren voor dat het in do centrales als brandstof kan worden ge bruikt. Het bedrijf gaat deze molens als een nieuwe acüvi- tbit in licentie bouwen. 'De Schelde' is enkele maan den geleden uit het Rijn- Schelde-Verolme-eoneern ge- liéht. Met financiële steun van de minister van economische zaken en de provincie Zeeland is het bedrijf bezig zich uit de financiële problemen te wer ken, Rotterdam De ,35 werkne mers van het aannemersbe drijf Bouwmeester in Rotter dam zijn vanochtend, op de eerste dag na de bouwvakva kantie, weer naar huis terug gekeerd omdat zij de poort ge sloten vonden. Bouwmeester heeft zijn activiteiten gestaakt. Ift Groot-Ammers is de aanne- merij Wallaard (drie bedrij ven) failliet verklaard, nadat de banken een verdere kre dietverlening hadden stopge zet. Dat betekent ontslag voor ongeveer honderd medewer kers. De Bouw- en Houtbond FNV verwacht nog meer bedrijfs beëindigingen. „Het is een be kend verschijnsel na de bouw vakvakanties", aldus een woordvoerder van de bond. -Aannemers blijken dan in eens niet meer te bestaan, zo- pat de medewerkers voor een gesloten deur komen. Wij gaan ^eer een drukke tijd tege- Rotterdam Een 20-jarige automobilist uit Rotterdam is zaterdag door-de politie aangehouden nadat hij in de Allard Piersonstraat met zijn auto was ingere den op een 15-jarig meisje en haar moeder. De man had met het meisje onenigheid gekregen over een verkeerssituatie. Hij hitste eerst zijn hond op tegen het meisje, waarop de moeder haar dochter te hulp kwam. De man reed hierna met zijn. auto op hen in. De moeder kon op het nippertje aan aanrijding voorkomen door weg te duiken en opzij te rollen. Een 26-jarige man is vrijdag middag in zijn woning aan de Schietbaanlaan mishan deld door een 23-jarige huis genoot, die een plotselinge woede-aanval kreeg. De da der sloeg met een tafelpoot in op het slapende slachtof fer. Deze kon, nadat hij wakker was geworden, de slagen voor een deel met zijn handen afweren. Hij is met kneuzingen aan een hand en snijwonden aan zijn hoofd in het Dijkzigtziekenhuis be handeld. De dader is door de politie aangehouden. RDM in conflict met Van Aardenne Rotterdam De onder nemingsraad van de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij gaat niet akkoord met de voorwaarden, die minis ter Van Aardenne stelt aan een steun van ruim honderd miljoen gulden aan de RDM. Vandaag heeft de raad de di rectie laten weten dat zij Rotterdam Voor slechts 2700 gulden heeft de RET twee antieke motortrams en één bijwagen van de hand gedaan. De koper is de West Yorkshire County Council, die de tram van kort na de Tweede Wereldoorlog als rij dend museum gaat gebrui ken. Daarvoor is een tracé van ze ven kilometer beschikbaar in Wakefield in het graafschap Yorkshire. De oude, in Rot terdam gebouwde Allan- trams zullen langs een aantal kleine dorpjes rijden. Ver wacht wordt dat het grote publiekstrekkers worden. De trams hebben tot juli van dit jaar nog dienst gedaan in Rotterdam-2uid. Vooral in de spitsuren werden zij inge zet. De RET zelf heeft één stel zelf bewaard. Rotterdam Laurent van Ham, directeur van het in geldnood verke rende Afrika Instituut in Rotterdam, heeft de Amsterdamse verzeke ringmaatschappij Delta Lloyd voor de rechter gedaagd. Het kort geding, dat hij heeft aangespannen dient komende woensdag voor de Rotterdam se rechtbank. Mocht Van Ham het proces niet winnen, dan zal het instituut naar alle waarschijnlijkheid al op 1 sep tember definitief^ gesloten Hij schrijft dit in antwoord op vragen van het CDA-kamerlid Eversdijk. botterdam Staatssecretaris pdierpenhuizen (verkeer en P'aterstaat) gaat ervan uit dat ®e Europese Commissie jwt dagelijks bestuur van de De Nederlandse schippers zijn c-kG maatregelen neemt gedupeerd door de Franse hef ten de nieuwe exporthef- fing van tien procent op ex- ,ngen van de Franse schip- portreizen. De Franse schïp- ^rsbonden. persbonden willen hiermee een nieuwe structuur van hun binnenvaart betalen. De Fran se schippers krijgen deze hef fing terug, de Nederlandse echter niet. Het Economisch Bureau Weg- en Watervervoer in Rijswijk schat dat Neder landse schippers jaarlijks een half miljoen ton lading vanuit Frankrijk naar Nederland vervoeren. De staatssecretaris heeft de zaak al bij de Europese Com missie aangekaart, omdat er sprake zou zijn van concurren tievervalsing. Hij rekent erop dat de Franse heffing nietig verklaard wordt. Scherpen- huizen heeft over de zaak bin nenkort ook overleg met de Franse minister van verkeer Fiterman. worden. Van Ham beticht de verzeke ringsmaatschappij ervan de uitbetaling van een schadebe drag van 1,1 miljoen gulden zodanig te vertragen, dat daar door zijn instituut aan de ,rand van een faillissement staat. De nood is momenteel al zo hoog, dat Van Ham drie personeels leden heeft moeten ontslaan en slechts is overgebleven met zijn secretaresse. Bovendien heeft de Amro-bank zijn bankrekening geblokkeerd. Het Afrika Instituut diende ruim een jaar geleden een schadeclaim in, toen bij het vervoer per schip een contai ner met waardevolle kunst schatten voor de Afrikaanse kust overboord sloeg. De con tainer bevatte volgens Van Ham voornamelijk waardevol le kunstwerken uit Zaïre, deels eigendom, deels geleend van particulieren. Volgens Laurent van Ham maakt de verzekeringsmaat schappij zich schuldig aan 'misdaad-praktijken'. Hij meent, dat nodeloos gewacht wordt met het uitbetalen van het bedrag. Bovendien zegt de directeur van het instituut, dat hij door mensen van Delta Lloyd bijzonder onsympathiek en zelfs beledigend is behan deld. Zo heeft hij nog niet zo lang geleden een van de ver zekeringsmensen de deur uit gezet toen deze de kunstwer ken 'aapjes-cultuur' noemde. De Ever Guard, hel eerste van een serie van zestien nieu we volcontainerschepen van de Taiwanese rederij Ever green Line, heeft dit weekeinde voor het eerst bij Europe Con tainer Terminus enkele hon derden containers geladen en gelost. Vanaf midden volgend jaar gaat de in Rotterdam door Broekman Motorships verte genwoordigde rederij met deze schepen een rond-de-wereld- containerdienst varen. Voorlo pig zet Evergreen Line de eer ste schepen nog in op het tra ject Verre Oosten - West Euro pa. geenszins van plan is om een eindejaarsbonus van vijf pro cent in te leveren. De minis ter verlangt deze bijdrage van het personeel wèl. Met deze uitspraak riskeert de ondernemingsraad een levens groot conflict met het ministe rie van economische zaken, dat over de rug van de werfdi- rectie zal worden uitgevoch ten. Het ministerie wil dat de RDM-directie 2wart op wit aantoont dat de onderne mingsraad ,-.fziet van de einde door Nico de Vries jaarsbonus. „Wanneer aan die eis niet wordt \roldaan, keren wij geen cent aan de RDM uit", aldus een woordvoerder van het ministerie. Al eerder we2en de centrale ondernemingsraad van RSV en de Industriebond FNV de voorwaarden van de minister af. De centrale ondernemings raad heeft problemen met de afschaffing van de bonus, de vakbond met het schrappen van een in 1976 afgesproken sociaal plan. Voorzitter Rinus Visschraper van de ondernemingsraad bij de RDM sluit niet uit dat de rechter uiteindelijk het nu ontluikende conflict zal be slechten. In de brief aan de airecue wijst de ondernemingsraad van de RDM erop, dat hij eer der het plan had om de einde jaarsbonus in te leveren in ruil voor het behoud van tachtig arbeidsplaatsen. „Maar dat plan stuitte op ver zet van de regering. Daardoor zijn er meer arbeidsplaatsen verloren gegaan dan strikt no dig was. Ook dit moet als een bijdrage van het personeel worden gezien om de RDM ge zond te maken." Verder wijst de onderne mingsraad erop dat de gemid delde loonkosten bij de RDM door de opgelegde reorganisa tie niet hoger zijn dan bij ver wante bedrijven. Bovendien, zo stelt de raad, wordt de RDM niet wijzer van de loonmaatregel die het mi nisterie oplegt. „Het is juist de overheid zelf, die baat heeft met de maatregel. De over heidssteun vermindert er door", schrijft de raad. Kwalijk vinden de RDM'ers het dat minister Van Aarden ne tegenstrijdig handelt met zijn eerdere wettelijke richtlij nen voor het geven van over heidssteun. „Letterlijk zegt de minister dat bijdragen van werknemers een zaak is van vrije onder handelingen tussen werkge vers en bonden en dat hij zich daar niet in zal mengen. Bij de RDM doet hij precies het om gekeerde", aldus voorzitter Vischschraner. Drie prima tennisballen een handige u cadeau voor aanbrengen van. een nieuwe abonnee voor g Naam Noteer m.i.v van het Rotterdams Nieuwsblad als nieuwe abonnee Adres Postcode/Plaats, Betaald wordt per maand (met automatische aischnjving) per kwartaal Stuur een set tennisballen naar: Naam Adrpiti Postcode/Plaats TeleJoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naarRotterdams Nieuwsblad, Antwoordnummer 834, 3000 VB Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 9