Vrijwel geen kans op televisieprogramma haring- en bierfeest Only one who knows... Commissie praat over kruising Zernikedreef Rotterdamsedijk:wij soms op trambaan parkeren VEAARDINGS DAGBLAD j&HIEDAMSCHL COURANT NIEUWE WATERWEG CODBAMI Raad komt niet op tijd bijeen Onderlinge bereikbaarheid clusters in het geding Sluisdeuren gelicht mi Gebrekkig kantoor hindert federatie Invalide kan niet parkeren WOENSDAG 1? AUGUSTUS 1983 Maassluis De raadscommissie voor ruimtelijke ordening en verkeer zal zich in haar vergadering: van vanavond moeten buigen over de vraag, of het destijds genomen raadsbesluit dat de diverse afzon derlijke woonclusters in de wijk Steendijkpolder- Zuid onderlinge verbindingen moeten hebben, ge handhaafd moet blijven. Deze politieke uitspraak ver hindert op du moment, dat er maatregelen genomen worden op het kruispunt Zerni ke el reef Zccma n dreef. Over dat kruispunt zijn klach ten binnengekomen van 83 be woners van hel zuidelijk deel vari de Stecnd ijk polder, die vinden dat het punt gevaarlijk is voor spelende kinderen. Ér zijn op dat punt al diverse kin- tieren geschept. Tot nu toe is dat goed afgelopen, maar de bewoners maken zich ernstig zorgen over deze zaak, zo blijkt uit een brief van bewo ner j.A Lambree aan de ge meente, bij welke brief een ïtjsi met 83 handtekeningen is gevoegd. Volgens de wijkbe woners is vooral het dijkh- chaam de grote boosdoener. Er is naar hun mening te weinig zicht op wat er aan de andere kant van de heuvel gebeurt. De afdeling stadsontwikkeling beeft ook geconstateerd, dat de op- en afrit van de Steenen Dijck veel wordt gebruikt als erossierrein. Afsluiting vari de route, zoals de briefschrijvers graag zouden zien. zou de on derlinge bereikbaarheid van de twee aan het kruispunt frenzende clusters doorbre- en, en dat is wat de gemeen teraad in het verleden r.iet wilde. „Daarom zijn we erg benieuwd wat de commissie er over gaat zeggen. Die kan na tuurlijk op dat uitgangspunt terugkomen". aldus een woordvoerder van de afdeling «adsontwi kkeli ng. Of de situatie werkelijk zo ge vaarlijk is als de bewoners be weren kan de medewerker van de afdelmg niet zeggen. ..Het is daar een woonerf, en als er dan plotseling een brom mer voorbijschcurt is dat met overeenkomstig hel verwach tingspatroon, dat je op zon woonerf zuil hebben Maar of het nou éeht zo gevaarlijk is.„, ik denk dat ook een beetje een gevoelsmatig kwestie is." Het werk aan de keers luis In de buitenhaven van Maassluis beginnen wat spectaculairder te worden voor de vele toe schouwers die dagelijks een kijkje komen nemen. Gisteren is hard gewerkt om de grote sluisdeuren, die eerst voorzichtig zijn losgemaakt, uit de sluis te takelen. Een ingewik keld karwei, omdat de sluisdeuren nou eenmaal heel wat zwaarder zijn dan een gemiddelde voordeur- Het zal nog tot half okto ber duren, voor de keers luis in zijn geheel is gere viseerd. Gedurende die tijd is parkeren op de kade in de nabijheid van de sluis verboden. VIaardingen De kans is vrijwel nihil, dat het mi nisterie van WVC een machtiging verleent aan de vereniging: Mensen zonder Werk, om op zaterdag: 3 september via de CAI-kabel een televisieprogram ma te maken over het haring- en bierfeest dat die dag in Vlaardingen plaatsvindt. Het college van B en W heeft het ministerie laten weten er geen bezwaar tegen te heb ben dat de vereniging een dergelijke uitzending ver zorgt. Maar het is zo goed als zeker dat Mensen zonder Werk door het ministerie niet wordt be schouwd als een instelling, die voldoende representatief is voor de Vlaardingse samenle ving; een van de voorwaarden die aan het verlenen van een zendmachtiging zijn verbon den. Daarnaast komt er niet meer op tijd een uitspraak van de gemeenteraad over de re presentativiteit van de vereni ging. De raadsleden komen pas na het evenement weer bij elkaar. Het ministerie heeft de aan vraag om het TV-prpgramma te mogen maken inmiddels wel in behandeling genomen. De gemeente heeft een brief teruggekregen met de mede deling, dat de gemeenteraad in de gelegenheid wordt gesteld over de representativiteit van Mensen zonder Werk een uit spraak te doen. Een dergelijke uitspraak is noodzakelijk, maar wordt door het ministe rie als niet meer dan een ad vies beschouwd. Ook als zo'n raadsuitspraak is gedaan gaat de directie radio, TV en pers van het ministerie toch zelf na of het inderdaad juist is, dat voldoende instel lingen en organisaties in het bestuur van de vereniging zijn vertegenwoordigd. Daarbij worden onder andere de statu ten van de aanvragende instel ling bekeken. Alleen al op grond daarvan is het uiterst twijfelachtig, of de uitzending door zal kunnen gaan. om de eenvoudige reden dat Mensen Vlaardingen Het oude, kolossale pand aan de Westhavenkade, waarin momenteel de stijlmeubelfabriek van Bram Sprij, 't Oude Ambacht, gehuisvest is, zal na de defi nitieve sluiting van die onderneming niet lang leeg hoeven staan. De haringhandelaar Kwakkel- stein, die eigenaar is van het pand, heeft naar zijn zeggen al enkele kandidaten voor het kapitale gebouw. Zoals het er nu uitziet, zal er weer dezelfde branche in ko men, laat D.Kwakkelstem we ten. „In dit stadium zeg ik lie ver nog niet wie er zo goed als zeker Sn komt, maar het is wel een ondernemer van buiten de stad", aldus Kwakkelstein. Hij heeft de verwachting, dat het gebouw slechts korte tijd leeg zal staan. Bram Sprij is al geruime tijd bezig, om zijn meubelfabriek' uit te verkopen. Over enkele weken is die uitverkoop defi nitief ten einde. Over het waarom van de bedrijfsbeëin diging wil Sprij niets kwijt Wat vermoeid laat hij weten: „Dat ligt al lang helemaal vast. Ik wil daar niets meer over zeggen. Je loopt altijd het risi co op tenen te gaan trappen.' De meubelfabriek heeft in haar behoorlijk lange bestaan aan de Westhavenkade met di verse tegenslagen te kampen gehad. De grootste tegenslag was een grote brand, die enke le jaren geleden grote delen van de bijgebouwen op hel terrein achter de Westhaven kade vrijwel geheel in de as legde. Een aantal jaren daar voor was ook al een gedeelte van de fabriek uitgebrand. Schiedam De Schie- damse federatie van in stellingen in het sociaal- cultureel werk ondervindt steeds meer hinder van de gebrekkige bureau-ac commodatie en het tekort aan personeel. Om die reden is de federatie uiterst voorzichtig mei het opnemen van nieuwe instel lingen in de stad die om asansiuiting verzoeken, om dat dat met name voor de medewerkers op administra tief en secretarieel terrein zou leiden tot overbelasting. Dat blijkt uit het jaarverslag van de federatie over 2982. De beperkte bureau bezetting is er de oorzaak van, dat de federatie lang niet aan alle taken toekomt, die de bunde ling van sociaal-culturele in- stellingen zou moeten uitvoe ren. Met name het voeren van de boekhouding en de personeels- en de salarisad ministratie ten behoeve van de aangesloten instellingen heeft daaronder te lijden. Ook aan het geven van in formatie over specifieke kwesties, het organiseren van cursussen en werkbege leiding komt de federatie veel te weinig toe. Er is Van uit de aangesloten instellin gen echter een voortdurende vraag naar een grotere en betere ondersteuning, terwij] daarnaast ook de bezuinigin gen de organisatie veel extra werk opleveren. De federa'iz overweegt daarom, bepaalde taken die zich daarvoor le nen te automatiseren. Uit het jaarverslag blijkt, dat de gebrekkige huisvesting in de Overschiesestraat veel spanningen oplevert. „Vooral 's morgens borrelt de ruimte over. Dit klemt met name ten aanzien van het boek- houdteam, dat nergens over een rustige werkruimte be schikken kan. Ook de ar chief-, vergader- en opslag ruimte is veel te gering. Cen trale inkoop voor de instel lingen is bijvoorbeeld niet ■mogelijk, met uitzondering van kleine artikelen." zonder Werk die representati viteit niet bezit. Een complicerende en ver moedelijk beslissende factor is verder, dat de gemeenteraad die gevraagde uitspraak niet op tijd kan doen. De raad komt pas op 7 september weer bijeen; enkele dagen nadat het haring- en bierfeest heeft plaatsgevonden. Voor een der gelijke kwestie zit het er met in, dat de raad voor die tijd in een spoedvergadering bijeen geroepen wordt. Volgens een woordvoerster van het ministerie betekent dat, dat de aanvraag voor de machtiging verder niet in be handeling kan worden geno men. „Zonder die uitspraak van de gemeenteraad kunnen we mets doen. Dan houdt het verder op." Op hel Vlaardingse stadhuis wordt inmiddels volledig reke ning gehouden met de moge lijkheid, dat de uitzending met zal kunnen doorgaan „Het zit er gewoon niet in dat Mensen zonder Werk voldoende repre sentatief wordt gevonden door het ministerie. Hel zou me hoogst verbazen als het pro gramma zou kunnen door gaan", aldus een woordvoer der op het stadhuis. Mensen zonder Werk had met hel videoproject van de vere niging gedurende de dag opna men willen inaken. die later m gemonteerde vorm via de CAI-kabel uitgezonden had den moeten worden. Kibbelen over de Rotterdamsedijk: woelig avondje, gisteren. Schiedam De recon structie van de Rotterdam sedijk gaat hier en daar gepaaid met heel persoon lijke problemen. Gister avond vroeg een invalide, hoe hij nu straks thuis moet komen, als de par keerplaats voor zijn wo ning wordt opgedoekt. Het antwoord van ge meenteambtenaar Hans van der Vlist luidde, dal het wei mogelijk zou blij ven om voor de deur uit te stappen, waarna de auto dan verder zou kunnen rijden. Daar had de invali de weinig aan. „Ik stuur zelf. En ik moet mijzelf uitladen. Maar wie rijdt dan mijn wagen dan naar een parkeerplaats?" Daar moet nu eerst op het stads kantoor nog eens even over gepraat worden Schiedam Dertig bewoners en winkeliers- van de Rot terdamsedijk zijn het gisteravond met enkele gemeente ambtenaren nog niet eens kunnen worden over de ma nier, waarop deze drukke verkeersader tussen Schiedam- Centrum en Rotterdam het best kan worden gerecon strueerd. Het zal erop uitdraaien, dat ners aan B en W wordt aange- het ambtelijk advies tol weg- boden In de praktijk zal wet- versmailing samen met het al- houder Zijdeveld hier dan een ternatieve plan van de bewo- beslissing over nemen, even- In de afgelopen maanden periode ontstond er nogal wat opschudding door een rapport van leerlingen van de Gemeenschappelijke Opleiding voor Personeels werk (GOP) over het func tioneren van de Vlaardmg se Gemeentelijke Energie- en Waterleidingbedrijven (GEWB). Met name de staf van de GEWB kwam cr in dat rapport slecht af Qn di recteur Pinkse kreeg heel wat kritiek over zich uitge stort. Over de uitkomsten van dat rapport wordt nog steeds gesproken. Morgen avond bijvoorbeeld komt de materie weer ter sprake in de commissie voor per soneelszaken: dan wordt onder meer bekeken hoe de noodzakelijke reorgani satie van de staf tot stand moet worden gebracht. In het jaarverslag over 1982 van de GEWB. dat een dezer dagen is versche nen, wordt over al die pe rikelen nauwelijks iets op gemerkt Alleen goede ver staanders zullen in de ga len hebben, dat directeur Pinkse op uiterst subtiele wijze wel degelijk aan dacht aan de affaire heeft besteed. Hei voorwoord van dc directeur m het jaarverslag bestaat dit keer niet uit een algemene ver handeling over het reilen en zeilen van zijn dienst, maar uitsluitend uil een vierregelig citaat van een gedicht van Robert Graves: Esperts ranked m serried rows idled the enormous plaza full. but only one is there who knows and he's the man who fights the bull. Hetgeen vrij vertaald zo veel zeggen wil als de schreeuwers langs de kant kunnen roepen wat ze wil len, maar er is één mfcji die de echte expert is: de man die het beleid moet uitvoe ren. tueel na raadpleging van de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening. Op de Rotterdamsedijk brak gistermiddag een behoorlijke paniek uit, toen de gemeente een rijbaan afsloot Bewoners en winkeliers voelden zich overvallen Men dacht dat de gemeente al met de recon structie begon, nota bene nog vóór dc hoorzitting die gister avond in het stadhuis werd ge houden. Ook ontstond verwar ring op de weg „Ik wist van niets," aldus een bewoner van De Put, het nieuwbouwproject op de Rotterdamsedijk „Ik kwam de weg oprijden en draai naar rechts, zoals altijd, en daar rijd ik ineens tegen het verkeer in' Ik snapte er niets van Dat was levensge vaarlijk. Ik had frontaal bo venop een andere wagen kun nen zitten." „De telefoon stond bij mij roodgloeiend," zei gisteravond actieleider J de Kruif. die on der zijn buren 205 handteke ningen had verzameld tegen het gemeentelijk plan Hij noemde het ten overstaan van gemeenteambtenaren onder leiding van Hans van der Vlist „stijlloos", dat de gemeente zonder een voorbericht tot zo'n ingrijpende maatregel overging. De Krutf had foto's bij zich van de gistermiddag plotselinge ontstane situatie Het commentaar van Van der Vlist bestond er enerzijds uit. dal De Kruif als actieleider er met van moet opkijken als de telefoon bij hem roodgloeiend staat, en anderzijds dat er nog helemaal geen sprake was van een start van de reconstructie. Er was gistermiddag alleen sprake van enig noodzakelijk onderhoud, viel uit zijn woor den op te maken. Het ging in het stadhuis een paar keer har«j tegen hard Van der Vlist beging de on voorzichtigheid om van 120 handtekeningen te spreken, maar schreeuwend reageerden enkele bewoners dat hij de si tuatie met* moest verbloemen. „Het zijn er 205, meneer, geen 120. U moet mij niet voor leu genaar uitmaken," riep De Kruif ontdaan. Van der Vlist sputterde, dat hij er geen be-: hoefte aan had om ook maar iemand liegen te verwijten. Het aantal handtekeningen zei volgens hem niet alles, want er waren ook bewoners die niet getekend hadden en hij wist bovendien van mensen, dal die wel voor wegversmal ling waren Schuin tegenover De Put komt na de reconstructie een over steekplaats voor voetgangers Dat gaat samen met een weg versmalling op deze plek Waar hel nu om gaat, is dat de gemeente het hc-fsL de hele weg dan meteen zou willen versmallen, omdat in de toe komst auto's bij de Koemarkt toch weer moeten invoegen op één rijbaan en dus aan een tweede rijstrook mets hebben Veel bewoners vinden dat de situatie dan te gevaarlijk wordt. „Wegversmalling hoeft hele maal geen garantie te zijn. dat er langzamer gereden wordt," zei een automobilist, die op de dijk woont, „want als ik op de BK-Jaan rijdt, trap ik 'm eens lekker op zijn staart Daar kan je heerlijk scheuren. Net alsof je m een spoortreintje zit" Bewoners en ambtenaren kwamen met tot elkaar Het verdwijnen van parkeerplaat sen leverde ook een strijdpunt op. „Moeten wij onze auto's soms op de trambaan parke ren?" zei een bewoner drei gend. Van der Vlist nam veel ver ontrusting weg door ophelde ring je geven over de nieuwe wegjjhe achter de Rotterdam sedijk zal worden aangelegd. Die weg verbindt de Van De- venterstraat met het voormali ge Nieuwsticht en komt du- met pal achter de huizen aan de Rotterdamsedijk, maar aan de andere, kant van de glasfa briek. „Er zijn wat voorlopige verkenningen geweest om te zien, o£ die weg aangelegd kan worden." aldus Van der Vlist. Er waren twee gemeente raadsleden bij om zich op de hoogte te stellen van de plan nen met de belangrijke ver keersader. Dat waren Piet Prins (VVD) en Luud Snel (CDA). De laatste heeft tegen woordig zelf een winkeltje op de Rotterdamsedijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1