12 ROTTERDAM GRAAG GEDAAN. Urenlange mishandeling leidde tot fatale shock ,'BON 'Controle-acties voortaan melden' MfF* msgrmm Werkloosheid in Rotterdam gestegen Minister op vragen over Waalhaven Agentes ook naar ME Politie slaags met jongeren Leren jassen gestolen Jf J Woede bi j RTO over maatregel tegen 'eigen werk' TBR na dodelijke steek w/t' éM, Ontslag van rechtsvervolging en TBR geëist 'Maritiem' schenkt beste koffie Benzinedieven gepakt Overschiese Plas ernstig vervuild ate'm-L' f """-UB,. S^r,2e9W Rotterdams Nieuwsblad woensdag 17 augustus 1963 RZ/ RV/RY/RW Rotterdam Het openbaar ministerie moet vooraf op de hoogte worden gesteld van controle-acties zoals die op 23 maart werden gehouden op de Rotterdamse Waalhaven. Dat vindt minister Korthals Altes (VVD, justitie). Verder heeft hij geen bedenkin gen tegen deze grote actie, waarbij ongeveer honderd man van de politie en allerhande gemeentelijke diensten betrokken wa ren. In tegenstelling tot andere verkeerscontroles werden nu ook controles uitgevoerd door ambtenaren van de vreemde lingendienst. het gemeentelijk administratiekantoor, het soci aal fonds bouwnijverheid, de douane en de controledienst gevaarlijke stoffen. Volgens Korthals Altes is hierbij geen sprake van doeloverschrijding. zoals het vragenstellende PSP- kamerlid Van Es meent. Volgens Korthals Altes komt hei bij 'gewone' controles pok voor dat andere strafbare fei ten dan op verkeersgebied worden doorgegeven door de politie. Nu werd onnodige overlast voorkomen en tijd winst geboekt, doordat de ver schillende diensten ter plaatse aanwezig waren, vindt de mi nister van justitie. Eerder al had burgemeester Peper bezwaar aangetekend tegen de gang van zaken. Ook hij bleek van mening, dat zul ke acties overleg vooraf verei sen. Bij politie Rotterdam; Rotterdam Vrouwelijke agenten van het Rotterdamse politiekorps gaan de opleiding van de mobiele eenheid in Woensdrecht volgen. Per 1 ok tober zullen nieuw aangestelde agentes vijf a zes weken naar Woensdrecht gaan Tot nog toe heeft Rotterdam vrouwen bij de mobiele eenheid geweerd. Rotterdam Geluidsoverlast van een op het Virulyplein op gestelde muziekinstallatie heeft gisteravond geleid tot schermutselingen tussen poli tie en ongeveer zestig Rotter dammers. Na diverse klachten van om wonenden maande de politie de jongelui de installatie, die- buiten stond, zachter te zetten. Hierop werd niet gereageerd. De politie trad op en kreeg di verse beledigende opmerkin gen naar het hoofd. Inmiddels waren zo'n zestig mensen op het tafereel afgeko men. Toen de politie de groep wilde verspreiden werden er stenen en flessen gegooid. Een 27-jarige en een 20-jarige Rot terdammer zijn door de politie meegenomen wegens verzet, belemmering en openlijke ge weldpleging. Rotterdam Uit een bedrijfs pand aan de Kasteel weg is voor 35,000 gulden aan lederen broeken en jassen gestolen De daders kwamen binnen door het forceren van een achter deur. r-v n S'ï -ff ff O TTC- directeur Van Hoorn. ,,wij hebben ons aan de taxi verordening te houden..." T axic entr ale chanteert ons Rotterdam Een 32-jarige Rotterdammer is door de rechtbank ter beschik king gesteld van de regering. Hij za! worden opgenomen in een krankzinnigeninrichting De rechtbank achtte bewezen, dat de man op 12 februari in het metrostation Slinge zijn stadgenoot R. Groenewegen heeft doodgestoken. De Rotterdammer had het slachtoffer in de metro, waar in zij beiden reisden, een vuurtje gevraagd. De niet-ro- kende Groenewegen kon aan dat verzoek niet voldoen. Daarop onstak de Rotterdam mer in woede, achtervolgde Groenewegen in het metrosta tion en stak hem neer. Uit het vonnis blijkt dat zowel de psychiater, die hem obser veerde, als de rechtbank de verdachte volledig ontoereke ningsvatbaar acht. Rotterdam „Het moet duidelijk zijn dat het ons bittere ernst is. Wij gaan geen discussies aan via de mobilofoon en worden gaarne geïnformeerd over meerdere gevallen." Zo eindigde de heer A.C. van Hoorn, directeur van de Taxi Telefoon Centrale afgelopen maandag zijn oproep aan alle chauffeurs met betrekking tot de maatregelen tegen het aannemen van eigen werk. tó&RSTiEM A A_. Bar Restaurant Maritiem neemt de wisseltrofee over van het café De Oude Haven. Rotterdam Wat heeft een 23-jarige machine-bank werker bezield, toen hij in de nacht van 8 op 9 maart van dit jaar zijn vriendin Ruth Castellio (24) dusdanig mishandelde, dat zij een shock kreeg en overleed? Die vraag stond gisteren in de Rotterdamse rechtszaal cen traal. Een bevredigend antwoord is uitgebleven. Dat kwam voor al door de houding van de verdachte, die de mishande ling toegaf, maar erg spaar zaam bleef met 2ijn medede lingen over de juisLe toe dracht. Ook waarover de ru zie tussen hem en zijn vrien din ging, bleef onduidelijk. Het staat vast, dat de vrouw al eerder door haar vriend was mishandeld. Enkele da gen voor de fatale ruzie was zij ai bij haar huisarts ge weest vanwege een kapotte lip en een gescheurd trom melvlies. De verdachte ont kende gisteren, dat hij ook deze verwondingen had ver oorzaakt. Zijn vriendin zou een week voor de fatale ru zie door drie onbekende mannen zijn verkracht en daarbij de verwondingen hebben opgelopen. Rechtbankpresident mr. L.F.D. ter Kuile hechtte wei nig geloof aan deze verkla ring. Het slachtoffer had daar voor haar dood nimmer over gerept. De huisarts, die een intensief contact met het paar onderhield, stelde op 8 maan: van dit jaar voor, dat de vrouw een tijdje haar vriend niet zou zien. Zij kon bij een vriendin intrekken. Enkele uren later was zij echter al weer thuis, nadat de machïne-bankw'erker ru zie had gehad met de vrien din, waar zij ging logeren. Eenmaal thuis zette de ruzie zich voort. Aan het einde van de nacht die hierop volgde, raakte de vrouw in een shocktoestand, waaraan zij is overleden. Waanvoorstellingen Uit de sectie van patholoog anatoom dr. J. Zeldenrust is gebleken, dat de vrouw over haar hele lichaam verwondin gen had. Hieruit werd gecon cludeerd, dat zij de hele nacht waarschijnlijk is mishandeld. De verdachte ontkende dat niet, maar voerde gisteren aan, dat hij zichzelf ook legen zijn vriendin had moeten bescher men, omdat zij hem met een mes zou hebben bedreigd. Ook verklaarde hij, dat hij zijn vriendin mei handboeien aan het bed had vastgekluisterd. omdat hij bang was. dal zij hem opnieuw met een mes zou aanvallen. Mr. Ter Kuile ver wonderde zich erover, dat de verdachte tijdens zijn eerste verklaringen niets over een mes heeft gezegd. Voordat de vrouw in een shocktoestand raakte, kwam 's morgens om half zeven de huisarts langs, die door de ver dachte zelf was gewaar schuwd. Hij trof de mishandel de vrouw op bed aan. Op dal moment achtte hij opname in een ziekenhuis niet noodzake lijk. De huisarts, evenals een aantal andere kennissen van het paar, was die nacht verschil lende malen door zowel de verdachte als het slachtoffer gebeld. Allen probeerden ver geefs te bemiddelen. Na zijn arrestatie is de ver dachte zes weken psychisch onderzocht in het Pieter Baan- centrum in Utrecht. Volgens het psychiatrisch rapport heeft de machine-bankwerker last van waanideeen. Zo beeldde hij zich in, dat 27-Me'ers af luisterapparatuur in zijn wo ning hadden geplaatst en dat zijn vriendin hem ontrouw was. Ook van de verkrachting van zijn vriendin was niets ge bleken. Volgens de psychiaters heeft de verdachte behande ling nodig en bestaai er een reeel gevaar voor herhaling. Op grond van dit rapport snel de officier van justitie mr. J. Sc hoonaard voor de verdachte van rechtsvervolging te ont slaan en hem onvoorwaarde lijk ter beschikking van de re gering te stellen. De raads vrouw voerde in haar pleidooi voornamelijk juridische argu menten aan. Uitspraak 30 au gustus. Rotterdam Een jury van acht Rotter damse journalisten heeft gisteren de 'Ke telbinkie Keteïtrofee' uitgereikt aan Ans en Rinus Reede, eige naars van het nog jon ge etablissement Rar Restaurant Maritiem. De prijs werd toege kend omdat van de veertig zaken, die wer den bezocht, dit res taurant het beste kop je koffie schenkt. 'Een Rotterdamse, mo dem maritieme ambi ance, attente en be scheiden bediening en een geurig en smake lijk kopje goudbruine koffie', aldus het jury rapport. Vernietigend in haar oordeel was de jury over het 'bakkie leut' van de Euromast. „Op het hoogste koffiea- dres wordt een diepte punt bereikt op het vlak van de gastvrij heid", zo oordeelt de jury. Rotterdam Het aantal bij het Gewestelijk Arbeidsbureau ge registreerde werklozen is ook in de maand juli flink gestegen. In totaal meldde zich 930 nieuwe "werklozen. De stijging wordt vol gens het GAB hoofdzakelijk veroorzaakt door schoolverlaters. De werkloosheid in Rotterdam bedraagt nu 21 procent. Dat is 3,7 procent meer dan hel landelijk gemiddelde. Het totaal aantal in geschreven werklozen bedraagt in Rotterdam 53.890: 36.780 mannen en 17.110 vrouwen. Tegenover deze cijfers staat ook een duidelijke daling van het aantal vacatures. Vorige maand waren 590 banen minder be schikbaar. Momenteel bedraagt hei aantal geregistreerde vacatu res slechts 455. Slechts zestig werden geregistreerd waarop jon geren (tot en met 18 jaar) konden solliciteren. Rotterdam Surveillerende waren in de Wevershoekstra at agenten hebben vannacht vijf bezig benzine uit geparkeerde benzinedieven op heterdaad auto's over te hevelen in jerrv- betrapt. De Rotterdam mei cans. De kwestie rond het eigen werk blijft de taxiwereld in Rotterdam bezighouden. Offi cieel staat in de gemeentelijke taxi-verordening dat alle op drachten, die de chauffeurs krijgen, pas dan mogen wor den uitgevoerd als de TTC toe stemming heeft gegeven. Maar in de praktijk blijkt dat in veel gevallen niet te gebeu ren. Nemen chauffeurs tussen door een ritje mee zonder dit te mélden en passeren ze als het ware de centrale. Het bete kent naast extra inkomsten ook, dat de betreffende chauf feur de taxi-verordening naast zich neerlegt. „Maar het is natuurlijk onzin om dan negen mensen, en mis schien nog wat meer, aan te pakken", weerlegt de heer Alba, voorzitter van de Rotter damse Taxi Onderneming (RTO). De RTO is in de ogen van de TTC dc zondebok, om dat die organisatie geheel bui ten de centrale om werkt. „Driekwart van de chauffeurs van de TTC doet er eigen werk bij. Ik ken zelfs commis sarissen die dat doen. Het is gewoon een chantage-middel van de directie, en op die ma nier probeert men de chauf feurs weer bij ons weg te ha len. En dat, terwijl wij best be reid zijn samen te werken met de TTC. Dat zou heel goed kunnen, omdat wij goede con tacten bij een twintigtal bedrij ven hebben. Maar die samen werking moet dan wel op onze voorwaarden gebeuren en dat wilden de aandeelhouders van de TTC niet. Dan houdt alles op." In strijd Directeur Van Hoorn laat in derdaad duidelijk merken geen enkele behoefte te heb ben om samen te werken met de RTO. „Die taxi-verorde ning is niet voor niets opge steld. Ik blijf zeggen dat de mensen die voor de RTO wer ken in strijd handelen met die verordening. Wij zijn altijd be reid met hen naar een oplos sing te zoeken. Maar alleen onder de voorwaarde dat ze gewoon weer voor de TTC gaan rijden. Als de RTO het heeft over chantage dan be grijp ik dat niet. Ik kan dat absoluut niet plaatsen." Alba: „Op het moment dat om geroepen wordt dat er colle ga's voor onbepaalde tijd zijn uitgesloten en als er dan ook nog verzocht wordt om colle ga's aan te geven die eigen werk doen, dan zie ik dat nog steeds als chantage. Het maakt de chauffeur angstig. En dus sluit hij zich weer keurig net jes aan bij de TTC." De uitsluiting van de chauf feurs is voor onbepaalde tijd. In de verklaring zei Van RTO-voorzitter Alba: „De TTC chanteert..." Hoorn dan ook: „Uitsluiting geschiedt minimaal tot het moment dat in overleg met de directie en de commissarissen voor een passende oplossing is gezorgd." Dat houdt in dat de uitsluiting pas wordt opgehe ven op het moment dat de be treffende chauffeur terugkeert naar de TTC. Schadeclaim Twee ondernemers hebben zich daar niet bij neergelegd. Zij beweren niet te zijn aange sloten bij de RTO en hebben zich inmiddels schriftelijk tot de directie van de TTC ge wend. „Wij hebben ze direct gesommeerd ons hel werk te rug te geven, omdat wij geen werk uitvoeren voor de RTO. Gebeurt dat niet, dan zullen wij met ingang van 15 augus tus, afgelopen maandag dus, 750 gulden per dag schadever goeding eisen. Desnoods via de rechter." Directeur Van Hoorn houdt vast aan het feil dat de verkla ring een interne zaak is. „Iets wat in ieder bedrijf voor komt", zegt hij. „Wij horen de uitvoering van de verordening te stroomlijnen. De laatste ja ren is dat allemaal wat verwa terd, ook omdat het econo misch allemaal goed ging. Nu gaat het wat minder en moe ten we helemaal zorgen dat de schade daarvan zoveel moge lijk beperkt wordt. Dus moet een objectieve en eerlijke ver deling plaatsvinden." Met dat laatste is de gemeente het helemaal eens. Hans Beek man van taxizaken: „De ge meente werkt al een hele tijd aan het beknotten van het ei gen werk. Er is maar één TTC die erkend wordt om evenre dige rittenverdeling te kunnen bewerkstelligen. Alleen, in de kwestie van het eigen werk is door Marlijn Verwaaijen de bewijslast zwaar en moei lijk. Dus dat de TTC op zich optreedt tegen het eigen werk is een goede zaak." Vraagtekens zet de ambtenaar wel bij de manier waarop dat afgelopen maandag is gebeurd. „We moeien nog onderzoeken of het juridisch juist is. Dat is noodzakelijk omdat er een ge zamenlijke klacht komt van de ondernemers die zijn uitgeslo ten. Dat onderzoek zal op kor te termijn afgerond moeten worden." Rotterdam De Plas van Snijders in Oversehie is ernstig vervuild. Dit heeft de milieudienst Rijnmond vastgesteld. De vervuiling werd begin juni ontdekt, nadat massale vissterfte was geconstateerd. De politie heeft inmiddels proces-verbaal opgemaakt tegen bet bedrijf, dat in de plas afvalstoffen loost, de firma Speelman. Gebleken is dat de ontdekte stoffen op twee na op de zwarte lijst staan. Hetgeen inhoudt dat zij ernstige vervuiling ver oorzaken. De andere twee staan op de zogenaamde 'grijze lijst'. Het resultaat van het onderzoek is inmiddels gestuurd naar het Hoogheemraadschap Delfland. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend ot vriendin misschien. Breng daar even NadJJ], verandering in. Adres, Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I P0sje en goed beloond! Want voor die kleine» e; moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van de Laurens kerk. ;- iufi* n ®ej,VG«iiverd^°rde^lt fuüf UreaskerJc Adres; f ^Wcode; naar; °°4pJaafc. »uTdeb

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4