8 SPORT WATERWEG Schamele beloning voor actieve René den Boer VLTC blij met Katoor ESI Joke Ritman dë; revelatie van 8 Poldertoernooi Dennis Gouka in de voetsporen van vader Koos Schiedam eenvoudig Holy zonder moeite CURSUS BLOEMENSCHIKKEN Leen den Hartigh de snelste in Maassluis Victor Mion kansloos tegen Eric Warmenhoven Engels bezoek voor Pollux Ruytenberg volbrengt-, triathlon Onnodig verlies Hermes t Rotterdams Nieuwsblad maandag 22 augustus 1983 RW Maassluis Teleurgesteld borg René den dacht de Vlaardinger. „De koersen die Ik nu Boer na afloop van de wielerronde van nog moet rijden, liggen mij niet zo, daarom Maassluis zijn racefiets in de kofferbak van had ik er hier in Maassluis op gehoopt als- zijn auto. „Dit was vandaag mijn laatste nog in de bloemen te rijden", kans dit jaar nog een koers te winnen", be- i'.Heb ik er vanaf het begin voor gereden", vervolgde Den Boer. „Kennelijk is een aantal andere coureurs er van ge schrokken, dat ik zo hard reed. Want toen in de finale Leen den Hartigh wegreed za ten zij mij aan te kijken. Al- leen probeerde ik aanvanke lijk nog die terug te pakken, maar toen ik eens omkeek om afgelost te worden schudde ie dereen nee met zijn hoofd. Ook toen Peter Hogervorst en Bram Jouv^paar ontsnapten, bleef met name Peter Koppert in mij wiel rijden, in de hoop dat ik het gat dichtreed. In de eindsprint probeerde die nog mij te verstaan. 'Dat nooit', dacht ik, 'dan eet ik liever mij stuur op'. Gelukkig was dat niet nodig". De vierde plek die René den Boer met die prestigesprmt be haalde, was een te schamele beloning voor het vele werk, dat de Vlaardtnger onderweg weer had verzet. Want net ais door hans van Houdt in een groot aanal andere koersen dit seizoen behoorde hij ook nu tot de smaakma kers. Was hij er direct verant woordelijk voor, dat een groot aantal renners al snel uit het peloton werd gelost. Waardoor nu een uur koers nauwelijks de helft van het aantal gestar te renners nog xn koers was. Ontsnapping Met Leen den Hartigh lag René den Boer ook aan de ba sis van de ontsnapping, waar uit de kopgroep van zeven renners zou ontstaan die het wedstrijd beeld in Maassluis zou gaan bepalen. Onder wie Rob Hoefsloot, die voor eigen publiek de vorm demonstreer de, waarmee de student de laatste weken van de ene klas sering naar de andere snelt. Gezamenlijk versterkten Peter Koppen en Peter Hogervorst de kopgroepn waarna eerst Jos de Bruin naar de vluchters so leerde, een prestatie die even m Leen den Hartigh Iaat zich fêteren door de ronde-miss na zijn overwinning in Maassluis. later werd geëvenaard door Bram Jouvenaar die daarmee de kopgroep kompleteerde. Tien ronden voor de finish ontsnapte Leen den Hartigh uit de kopgroep die inmiddels het peloton op een ronde ach terstand had gereden. Alle ogen gingen naar René de Boer, maar alleen kon hij de op een inmens zware versnel ling rijdende Hoeksehe Waar der niet terugpakken. Bij de nieuwelingen was er eveneens een kopgroep, nu van drie renners die een ronde voorsprong veroverde. Van die drie was Hagenaar Rob Wennekers de snelste in de eindsprint. Winnaar bij de liefhebbers was Kees van Duyvenvoorde uit Noordwij- kerhout, de plaats waar ook Gerard Looyestein, die bij de receranten winnaar werd, vandaan komt. Excelsior'20 hoeft niet tot het uiterste te gaan Schiedam In de laatste thuiswedstrijd van het sei zoen heeft Excelsior'20 in de crickeiontmoeting- tegen Bloemendaal niet ouderwets kunnen vlammen. Door tossverlies moest de Gouka-brigade eerst gaan fielden en aangezien het al gedegradeerde Bloemendaal niet meer dan 107 runs wist te scoren, was de partij al vóór de thee bekeken. Dat de Schiedammers nog zes wic kets moesten inleveren, voordat Wil van Gelderen met een fraaie zes de partij uitmaakte, benadrukt de kwa liteit van het gebodene. Bloemendaal was bepaald niet een tegenstander die in spireerde. Aan bat wisten de Haarlemmers op het bowlen van Garfield Charles (4 voor 21) en Rupert Gomes (4 voor 24) nauwelijks tot echte 'shots' te komen. Wanneer Wim Schewe, Loek Kornet, Hans Gouka en zelfs Gomes beter hadden opgelet, dan waren de gasten onder de vijftig runs uit geweest. Nu mocht Pim Kruyt (4?) eerst nog drie keiharde zessen slaan voordat hij door Char les soepel werd uitgevangen. Rupert Gomes liet deze keer de eer aan Edwin van der Hoeven en Wim Schewe om te openen. Aanvankelijk werd de bowlerij van Bloe mendaal, waarin Dirk Reisig meer hard dan precies gooi de, door hen simpel maar doeltreffend bespeeld. Van der Hoeven liet zich echter verrassen door een korte bal van Reisig op zijn lichaam, waardoor het niet meer mo gelijk was om het totaal voor nul te maken {de enige, overgebleven uitdaging, winst stond al vast). Debuut Even leek het erop, dat Henk Kornet samen met Schewe de partij zou uitma ken, maar Kornet (35, 3x6) liet zich door een gemiste vang en een daaruit voort vloeiend misverstand met Schewe uit zijn concentratie halen, waardoor hij de eerste de beste bal daarna wél ge vangen werd. Door het uitgaan van Kornet kon Dennis Gouka (16, de oudste 2oon van captain Koos) zijn debuut in de hooofdklasse met een aantal runs opfleuren. Het werden er uiteindelijk tien voordat hij door de wicketkeeper v - Bloemendaal, Tettelaar, worden ingerekend. Einde Intussen was Schewe (29) run out gegaan, terwijl Loek Kornet (0) weer eens LBW ging. De maestro himself. Gomes, moest er toen nog aan te pas komen .om de be nodigde runs te slaan. Char les (2) werd nog gevangen, maar Wil van Gelderen maakte aan alle 'onzeker heid' een einde met zijn zes. De laatste wedstrijd van het seizoen speelt Excelsior uit gerekend - tegen landskampi oen VOC. De Rotterdammers missen Mare Bakker (voor een jaar naar Zuid-Afrïka} en Tony Opatha (terug naar door Norbert Kleinherenbrink Sri Lanka), maar beschikken over een dermate brede se lectie dat ze dat gemakkelijk kunnen opvangen. Toch aast heel Excelsior op een revanche voor de te groot uitgevallen nederlaag eerder dit seizoen. De 'ha- ringtrouwe' aanhang zal er m ieder geval getuige van zijn, want nu al is beken'd dat vele honderden op de fiets de 'reis' naar Rotterdam zul len aanvangen. De aanval van Bloemendaal stond volledig machteloos tegen de sterke Schiedamse verediging. Op deze foto brengen bowler Garfield Charles en wicket-keeper Henk Kornet een speler van Bloemendaal in problemen. p Diane de Broek., .winnares in D... Vlaardingen VLTC beleefde veel plezier aan de deelname van twee Indische tennisspelers. In de Bl- klasse was het Anniek Katoor die de zege in de wacht sleepte. Vorige week won deze speler ook al het open toernooi van Soenda. Nu, bij VLTC, herhaalde hij dit huzartenstukje door in de finale korte metten te ma ken met Jan Schoenmaker. De tegenstand van Schoen maker was echter opmerke lijk. De Puttershoeker gaf zich niet zo maar gewonnen, maar moest uiteindelijk het hoofd buigen via de setstan- - den 6-4 en 6-3. Eric War menhoven had in de finale in de klasse B2 geen enkel probleem met de speler van Be Quick Maassluis Victor Mion. Via 6-2 en 6-1 moest Mion het onderspit delven. Bij de dames m dezelfde klasse was het Saskia Basos- ki die Greta van Meurs kansloos liet. In de eerste set had Basoski het echt moeilijk tegen de toen erg vast spe lende Van Meurs: 7-5. In de tweede set ging het lange tijd gelijk op, maar toch was het wederom Van Meurs die de set, en daarmee de winst, naar zich toe trok. Ronald VeJhoven, dit seizoen opvallend sterk bezig, had in de finale in het enkelspel in de C-klasse veel moeite met Eric Bakker. Pas na drie sets kon hij de zege definitief naar zich toe trekken. In de eerste *set gaf Veldhoven ten. Via een tie-break ten slotte was het toch De Broek die de zege veilig stelde. Bakker geen ruimte en won simpel met 6-2. In de tweede set waren de rollen omge draaid. Bakker nam het initi atief over en speelde Veldho ven met 2-6 van de baan. In de derde en beslissende set hervond de talentvolle Veld hoven echter zichzelf weer en via een 6-2 seiwinst was hij het die alsnog met de eer ging strijken. Addie Bekker was in de fi nale bij de dames niet opge wassen tegen het vaste spel van Leontien de Waal. In de eerste set kon Bekker nog twee games van De Waal af snoepen, maar in de tweede set was er geen houden meer aan: 6-0. Marcel Vlak zegevierde in de D-klasse over Scot Otte. Via de cijfers 6-3, 6-2 trok hij de zege naar zich toe. Bij de da mes triomfeerde Diana de Broek. Het was een zeer spannende aangelegenheid. De eerste set won De Broek ogenschijnlijk simpel met 6- 2, maar Bekker kwam in de tweede set zeer sterk opzet- Vlaardingen De hockeyve- remgÜng Pollux uit Vlaardin gen maakt zich volgende week op voor de ontvangst van het Engelse Olton. Het is de be doeling, dat in het weekeinde van 27 en 28 augustus op het fraaie complex in de Broekpol der een drietal wedstrijden wordt gespeeld tussen teams van Olton en Pollux, Victoria en Rotterdam. De Engelse gasten worden vrijdag 26 augustus in de avonduren in het clubhuis ont vangen. Zaterdag staan wed strijden tegen Pollux —om 13.00 uuren Victoria —om 16.00 uurop het programma, waarna die dag wordt besloten met een koud buffet en een grote feestavond. Zondag wordt er gehockeyd tussen Ol ton en Rotterdam en Is er 's avonds een borrel en diner voor gasten en gastheren. De Engelsen worden maandag in de gelegenheid gesteld iets van Rotterdam en omgeving te zien. waarna zij dinsdag terug keren naar het Brits konink rijk. Almere Hans Ruyten- berg toonde zich meer dan tevreden na zijn eerste tri athlon. De oefenmeestcr van Martini t kwam als 67e binnen in een tijd van 12 uur en 50 minuten. Om 7.00 uur in de ochtend ver trok het deelnemersveld, in Almere om de drie on derdelen te vervullen. De deelnemers moesten eerst 3,8 kilometer zwemmen, dan 180 kilometer fietsen en vervolgens, als uitsmij ter, 42.132 kilometer hard lopen. Ondanks de handicap van een blessure aan zijhn schouder had Hans Ruy tenberg geen noemens waardige 'problemen on dervonden. „Alleen het fietsen viel mij erg tegen. Daar heb ik zeker ander half uur mee verspeeld. Kreeg veel last van mijn schouder. Het lopen ging wel en het zwemmen was' alleen in het begin moeil- lijl. Na vUfhonderd meter dacht ik, ik stop ermee, zo moe was ik al, maar na verloop van tijd ging het steeds beter." Hans Ruytenberg is vast van plan om ook een vol gende maal aan de triath lon mee te doen. „Toen ik over de finish kwam, zei ik, ik doe het nooit meer, maar nu wil ik er .toch wel weer tegenaan. Die tijd moet te verbeteren zijn. Ik moet dan veel op het fietsen gaan trainen, dan moet het lukkken. Echt, het was een grandio ze ervaring. Ik vond het geweldig." Krimpen aan den ÏJssel Joke Ritman verbaasde vriend en vijand tijdens het zesde Poldertoernooi in Krimpen aan den IJssel. De 17-jarige Schiedamse tennisster schakelde bij de meisjes tot en met 21 jaar na de als eerste geplaatste Anne Meyer uit Denemarkten ook de schier onverslaanbare Georgïna Maresma uit Spanje uit. De opvallend vaste Spaanse als vierde geplaatstkreeg een flink pak slaag van Joke Ritman, die geen meter teveel liep. Met de veelzeggende cij fers 6-2 en 6-1 plaatste Ritman zich voor de finale. „Ik heb vooral erg vast gespeeld. En veel korte crossballen, zo heb ik haar verslagen", wist het ta lent. In de finale kwam het Schie damse bijtertje heel dicht bij de hoofdprijs in het Krimpen- se internationale jeugd toer nooi- Nadat de erste set in de partij tegen de Spaanse Marga rita Vaquero ai uiterst verras send naar de Schiedamse was gegaan (6-4) moest zij.in deel twee de eer aan Vaquero laten, 4-6. In de derde set mepte Joké Ritman zich zelfs naar een 5-2 voorsprong. Toen toonde efê sympathieke Spaanse in de finale tot achttien jaar slacht offer van Maresmakarakter en brak tweemaal door de ser vice van Ritman heen. Het werd 5-7 voor de Spaanse, die Ritman van de belangrijkste verrassing van het Poldertoer nooi afhield. Nijmegen Hermes DVS heeft de cricketwedstrijd tegen Quick Nijmegen volkomen on nodig verloren. Nadat de Schiedammers eerst 229 voor 6 hadden gescoord, kwamen de gastheren verrassend in de voorlaatste over op 230 runs. Het team van captain John Beijer telde nogal wat inval lers. Pïeter van Noord, Paul de Roos en Marcel Braat waren om uiteenlopende redenen af wezig, waardoor Martin van Wijk, Jos Zuidgeest en Jan Vollebregt (normaal gespro ken de manager van het elftal) moesten opdraven. Door Zuidgeest (42, niet slecht voor een debutant), Steven Brown (60) en Rob ter Braak (45 not out) leek Hermes op een comfortabel totaal uit lt komen. Bij het fielden en bow len ontbrak echter de juiste concentratie. Bij de thee waf de stand L9 voor twee. Beijer liet manager Vollebregt (I voor 2 en dat op zijn leeftijd) één over voor de onderbre king bowlen en dat leverde 6)3 de eerste de beste bal al direct een wicket op. Na de hervatting was het ech ter kommer en kwel. Door Jurriens (78) en Phijffer (92) konden de Nijmegenaren vlak voor het einde toch nog tof winst komen. Slechts zes wie* kets wisteta de Schiedammers tc verschalken. Schiedam De kans, dat Wout van der Have ook volgend sei zoen de honkballers van Schiedam onder zijn hoede heeft, is aanzienlijk. Het bestuur en de spelers van de Harga-vereniging zijn uitermate tevreden over de aanpak van de trainer- Zelf wil Van der Have ook graag blijven, maar hij wil eerst met het be stuur van gedachten wisselen over een aantal zaken. „Ik wil een paar dingen anders geregeld zien. Daar moet ik eerst met het bestuur over praten. Ik heb er zelf nog steeds ont zettend veel plezier in en ik ga hoe dan ook nog door. De kans is groot dat dat inderdaad bij Schiedam is, maar eerst moet ik met het bestuur tot overeenstemming komen." Schiedam won de wedstrijd tegen. VUC overigen probleemloos met 14-2. In de eerste innings liep Schiedam al uit naar een 5-0 voorsprong. Alleen de irritante scheidsrechter, een lid van VIJC nota bene, zorgde voor wat verhitte gemoederen, maar Schie dam liet-zich toch niet uit het ritme halen. De score stokte bij 14-2. Hans van Galen sloeg nog een schitterende homerun. Vlaardingen De honkballers van Vlaardingen Holy behaal den tegen The Stags een probleemloze 11-5 overwinning. Het team van Bob Soudijn stond na drie innings met 3-D voor, waar na The Stags zowaar terug kon komen tot 3-2. Holy liet het echter niet verder komen en scoorde in totaal elf punten. Stags kwam niet verder dan vijf punten. Na het begin van de negende innings moest de wedstrijd worden onderbro ken wegens de hevige regenval. Piet van der Mark en Danny Rossoni sloegen nog een homerun. In uw omgeving te Vlaardingen In de Op. Scholengem. „De Vaart", Groen van Prlnstererstraat 67. en In de Lager Techni sche School, Deltaweg 161 en ta Schiedam in de School voor LHNO „Uedeweljde", Parkweg 212. Aanvang: ie week van okl. 1983. De wekelijkse cursus bloemerwchikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht De cursus bestaat uil 8 lesavonden Na iedere les van 19.30-21 30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis Het cursusgeld bedraagt f 158.-, inclusief bloemen en het 4 materiaal, alsmede een cursusboekje De cursus isdus volledig verzorgd j In September start ook nog de vakopleiding bloemen-1 I schikken en .binden [bloemist -wi nkel 1 er).j Opgave binnen 10 dagen door een (briefkaart ie zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), Sir Winston Churchillweg 2.2251CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam. adres en cumisplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. Voor informatie en/of opgave: Be! 01717-2010*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 8