ai WATERWEB SPORT Ron van der Wijk neemt plaats Van den Broek in Excelsior M niet in trainingskamp Noodkreet voorzitter Wiegman: 9Bidden om water9 te naastenden*^ Sterk A- toernooi Hoek van Holland Openings wedstrijd van S V Maasland Springwedstri j den Veteranen tegen Nederlands Elftal SPORTAGENDA Oranje Nassau vol goede Hoop Als uw LIJF LIEF is! Blessuregolf neemt extreme vormen aan Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 26 augustus 1983 RW Hoek van Holland Voetbal vereniging Hoek van Holland is er wederom in geslaagd om een A-juniorentoernooi te or ganiseren met een zeer sterke bezetting. Op de velden aan de Lemaireweg strijden zondag 28 augustus vanaf 10.30 uur het Delftse DHC, Neptunus (Rotterdam), NAC (Breda), SVV (Schiedam), FC Den Haag en uiteraard Hoek van Holland om de wisselbeker. In dit toernooi komen spelers tot en met 21 jaar uit. terwijl per team twee dispensatiespe lers kunnen worden opgesteld. Er wordt gespeeld over twee maal 20 minuten. In poule A zitten SVV, FC Den Haag en Hoek van Holland, terwijl DHC, NAC en Neptunus de B- poule vormen. De finalewed strijden staan gepland om 14,30 uur. Maasland Schietvereniging Maasland start het nieuwe sei zoen weer met een open wed strijd. Deïe wedstrijd wordt van maandag 31 augustus tot en met 10 september gehouden in het schietgebouw aan de Doelstraat. De prijsuitreiking Is op 10 september 's avonds om zes uur. De openingswedstrijd is op Klein Kaliber Geweer (KKG) 12 meter. Er wordt geschoten in de afdelingen corps, perso nele baan, vaste baan en vrije baan, allemaal in de klassen H, A, B, C en D. Iedere dag wordt er tevens een prijs uitgeloofd voor de schutter die de hoogste serie op de vrije baan schiet, Maassluis De manege's van Hoek van Holland, 's-Graven- zande en Maasluis doen zater dag 27 augustus in manege de Middenhof in Maassluis mee aan spingwedstrijden. Verre den worden de rubrieken 60, 80 en 100 centimeter, gevolgd door een puissance. De wed strijden in de Zuidhuurt begin nen rond de klok van 14,00 uur. De toegang is gratis en te vens bestaat de mogelijkheid om de manege te bezichtigen. Acht dagen later, zondag 4 september, zal de 'Speel uw spel' wedstrijd worden gehou den. Gestreden wordt dan om de wisselbokaal van de spon sor van dit evenement. Vier jaar geleden was Ursus ai apetrots op het nieuwe complex en is dat nog steeds. Dat het dichtstbijzijnde watertje achthonderd meter verderop ligt fs nu pas heel pijnlijk tot hen doorgedrongen. Voor Ursus is De Schie te ver weg Schiedam De veteranen van Excelsior'20, die on langs het landskampioen schap behaalden, spelen zaterdag 27 augustus tegen het Nederlands Elftal van de veteranen. Deze unieke cricketwedstrijd begint om 13.30 uur op sportpark Thurlede. Na de wedstrijd wordt de Prudential Cup, de officiële landsbeker voor de veteranen, uitge reikt aan captain Koos 'Still going strong' Oosier- holt. De selectie van de vetera nen ziet er als volgt uit: Joop Bakker, Cees van Beek, Theo Bierhuizen, Theo Böhm, Wim Bru- ning, Henk de Groot. Ger de Leede, Cees van Lin- gen, Koos Oosterholt, Aad van Troost en Harry Ver maas. Manager Wim Kem per moet wegens vakantie verstek laten gaan. Kenk Zuyderwijk, die enige tijd zijn sleutelbeen brak tij dens een wedstrijd, zal hem vervangen. Vrijdag 28 auguitui: Bowlen: 20.00 uur start van bowlingmarathon van 25 uur in bowiingcentrum De Kangoe roe. Burgemeester Fed van Lier van Vlaardingen gooit de eerste bal. Zaterdag 27 auguttus: Voetbal: 14.30 uur Aitena-SW. 14.30 uur HVO-TSB, 14.30 uur MVV '27-Zwahs- wen, 19.00 uur Maasdijk-Excelsior M, 15.00 uur Satelliet-Hoogvliet. 14.00 uur HBSS-PPSC. 14.30 uur Naald- wijk-Vlaardir>gen. 14.30 uurSNS-DVO '32, 14.30 uur DSS ■26-Honseiersdijk, 14.30 uur GSS-LSV. 14.30 uur Hoek se Boys-KMD. 14.00 uur VDL-ZW; Paardéaport: 14.00 uur Spnngwed- strijden tussen de manege's van Hoek van Holland, 's-Gravenzande en Maassluis; Hockey: 10.00 uur Open dag bockeyveren Iging Asvion; Cric ket 12.30 uur Excelsior "20 (vetera- nen)-Nedertands Elftal (veteranen). 11.00 uur Nederiand-B-Belglé met Henk Kornet en Eric Duller in VughL Bowlen: Bowlingmarathon In bowling De Kangoeroe, tot 21.00 uur. Zondag 28 augustus: Voetbal: 10.00 uur Zilveren bal toernooi HBS In Den Haag met deelname van Hermes DVS, 14.30 uur VOL-Excetelor '20. 10.00 uur Toernooi w Rockanje met deelname van Olympus Schiedam, 144)0 uur De Holland ïaan-VOB, 14.00 uur Hellevoetsluis-Fortuna Vlaardin gen. 10,00 uur Toernooi Hoek van Holland met deelname van SW-2; Cricket: 11.00 uur VOC-Excelsior '20, 11.00 uur Hermes DVS-KZKC; Honk- bat 1430 uur Jeka-Holy, 14.00 uur Schiedam-Laakk wart tórHandbal: Dames: 12.00 uur Oase-DWS. Heren: 11.00 uur De HoMandiaan-DWS. S dam Best lek- kei «.o'n lange, hete, droge zomer, maar bij de Schiedamse voet balvereniging Ursus worden ze er zo zoet jes aan onpasselijk van. Op het schitte rende complex In den Langen Bogaerd lig gen de velden er ont zettend slecht bij. Na tuurlijk is er overal even weinig neerslag gevallen, maar waar andere clubs wel een vijvertje in de buurt hebben om de sproei ers op aan te sluiten, daar weet Ursus het riviertje De Schie op 800 meter afstand als dichtstbijzijnde 'wa terleverancier'. „Kijk, daar komen we na tuurlijk niet in de buurt. Zoiets zou onbetaalbaar worden", weet voorzitter Leo Wiegman. En om de velden uit de drinkwater leiding nat te houden loopt natuurlijk ook flink in de prijzen. Dus daar voelt de afdelingsclub eveneens weinig voor. De gemeente Schiedam hielp de vereniging vorige week uit de grootste nood door drie containers met water te bezorgen. On danks dat het hoofdveld er nog verre van florissant bij ligt, mag het terrein sinds deze week toch weer betreden worden. De, met enige weken verlengde, verplichte rustperiode is opgeheven. m Vier jaar geleden werd het nieuwe onderkomen van Ur sus aan de Parallel weg ach ter het NS-station Schiedam- /Rotterdam-West in gebruik genomen. Voorzitter Wieg- door John Bunte man: „We hebben eigenlijk nooit beseft dat er wel eens problemen met de bewate ring zouden kunnen komen. Niemand heeft er ook maar aan gedacht. Dat komt na tuurlijk ook doordat het de laatste jaren in de zomer maanden steeds behoorlijk geregend heeft. Nu is het ge woon idioot droog en zitten we voor het eerst in de pro blemen. Normaal is dit veld hardstikke goed. We hebben in de grond een perfecte drainage lopen. Moet je eens in de winter komen, dan hebben we het beste veld van Schiedam." Met de neus op de feiten ge drukt is het bestuur van Ur sus fanatiek op zoek gegaan naar een oplossing. Wieg man: „Er zit hier een wel op veertig meter diepte, mis schien dat die aangeboord kan worden. Maar dan kom je ook weer op de financiën. Zoiets zal toch gauw 12.000 gulden kosten. Op de eerst volgende vergadering van de sportraad 2ullen we in ieder geval met een afvaardiging aanwezig zijn om er over te praten." Van de kant van de gemeen te is overigens nog geen con crete financiële toezegging te verwachten. Gé Rens, de di recteur van de afdeling sportzaken, houdt zich met de materie bezig, maar hij is momenteel met vakantie. Een plaatsvervanger: „Ursus .heeft het veld in eigen be heer en het is duidelijk dat zij zelf voor de beregening moeten zorgen. Dat is niet gebeurd. Ik kan me voorstel len dat het betrekken van water uit de drinkleiding kostbaar is, maar er zijn meer clubs die dat doen. We zullen echter zeker nog met hen over de problemen pra ten. Het heeft onze aan dacht." Ursus wacht ondertussen met spanning de weersvoor spellingen af. Leo Wiegman: „Die containers hebben ons even geholpen, maar het blijft natuurlijk bidden om water." En als er darv toch gebeden moet worden, gooit j Wiegman er in één moeite nog een ander wensje tegen aan: „Zouden die .mollen ons alsjeblieft óók met rust kun nen laten..." Schiedam - Competitie leider René van Dijk heeft de landelijk spelen de teams voor de tafelten- niscompetitie weer inge deeld. De start van de nieuwe competitie is be paald in de week van 12 tot 19 september. Voor de beide Schiedamse vereni gingen Noad en De Ko renbeurs betekent dit dat de eerste wedstrijd op za terdag 17 september wordt gespeeld. Door het terugtrekken van De Korenbeurs uit de derde divisie, is Noad nu veruit de hoogst spelende Schiedamse vereniging geworden. Het eerste team speelt in de op één na hoogste afdeling, de eerste divisie, terwijl het tweede team in de derde divisie uitkomt. Noad 1 bestaat uit Jan Si mons. Jan Landsbergen en Ron van der Wijk. Eerste speler Hans van den Broek is naar Alkmaar vertrokken om daat bij 't Hooge Huys zijn geluk in de eredivisie te gaan beproeven. Van der Wijk is de nieuwkomer in het team, dat wordt gecoa- ched door Wim Schikhof. Noad I is ingedeeld bij het uit de eredivisie gedegra deerde Wageningse Shot, Middelburg-Zuid I, Pelgrim Odion, Tempo Team II en Quick'32 uit Hilversum, waarvoor ex-Korenbeurs speler Ron van der Aa nu uitkomt. Noad begint op 17 september met de uitwed strijd tegen Shot Noad II speelt in de derde di visie C, samen met-Wilno I, het Rotterdamse FVT I, Mid delburg-Zuid II, Phoenix II en Vriendenschaar. Het team bestaat uit Peter van der Wijk, Aad van Opstal en nieuwkomer junior Edwin Schop. Noad II speelt op 17 september zijn eerste wed strijd uit in Vlissingen tegen Wilno. De Korenbeurs heeft zijn plaats in de derde divisie Jan Simons maakt weer deel uit van het team van NOAD. vrijwillig afgestaan. Omdat het team door gebrek aan spelers op dat niveau vrijwel zeker zou degraderen, is voor indeling in de vijfde divisie gekozen. De Korenbeurs is ingedeeld in 5N met Gikos AR I, FVT II, VVV II. TTCAK 2091 en NMB/VDO IV. Het team van De Koren beurs bestaat nu uit Wim van der Poort, Ronald van Kampen en de uit de junio ren overgekomen Hans Zui- derwijk. In de thuiswedstrijd op zaterdag 17 september is het Wateringse Oikos de eer ste tegenstander van het ge devalueerde Schiedamse team. Bij de landelijk spelende jeugd is bij de meisjes uit de regio slechts De Korenbeurs vertegenwoordigd. Het team speelt in de groep B-E met Nileta, 't Zand, De Sprint, Hotak'68 en TTVN. Bij de landelijke jongens zijn De Korenbeurs en Noad I sa men in de groep B-E inge deeld- De verdere tegenstan ders zijn HBC, Docos, Ho tak'68 en TSO. Noad II speelt in de groep C-K met TCS, NMB/VDO, DHC II, DDC en Vriendenschaar. Ook de jeugdcompetitie start in de week van 12 tot 17 septem ber. Vlaardingen De korf balcompetitie voor Oranje Nassau start morgen, za terdag 27 augustus, met een thuiswedstrijd tegen het team van Olympiaan. Een eerste kennismaking derhalve voor de Vlaar- dingers met de tweede klasse, na de promotie van het vorige jaar. Oranje Nassau wordt dit sei zoen getraind door Roel den Hoop, die de zo poulaire Maar ten Goetsch definitief moet doen vergeten. De Hoop had de laatste jaren Vrienden schaar en Bolnes onder zijn hoede. Een prestatief ingestel de trainer, die voor de nodige successen moet 2orgen voor Oranje Nassau. Met aanvallend korfbal wil Roel den Hoop het zojuist ver- o veroverde tweedeklasser-' schap proberen te behouden: „Ik weet dat we het moeilijk zullen krijgen, maar door aan vallend te spelen, moet het toch mogelijk zijn om ons te handhaven," aldus de trainer. Roel den Hoop zal met het vol gende team van start gaan te gen Olympiaan; Aanval: Leo. van der Bie, Lambert Stoker, Coby van Keulen en Lenneke Stoevelaar. Middenvak: Bram van Zelm, René Kooiman, Sja- nie Bot en Anja Verheij. Ver dediging: Ton Sluimer, Cees van der Kooij, Dieuw van der Windt en Atnoinette Vermeij. Lambert Stoker is de enige nieuwkomer in het herenzes tal, terwijl bij de dames Coby van Keulen na eer jaar afwe zigheid haar rentree maakt. ADVERTENTIE Welke „Sporten" in „Harmonie", en wanneer? „SPORT-IN-HARMONIE" - dat Is bekend - past zich snel aan, óók aan de „markt- van-vraag-en-aanbod"! Dagelijks zijn er kursussen/tralningen voor figuurverbetaring en konditletraining power-lilting en Krachttraining fitness-training (met/zonder gewichten) body-building Verder zijn er speciale trainingscursussen op: maandag: - kickboksen (vanaf 19.00 uur) -kendo (vanaf 20.30 uur) dinsdag: - konditietralnlng (damesgroapen vanaf 19,00 uur) - aerobic dancing (vanaf 20.00 uur) woensdag: - kick-boksen (vanaf 19.00 uur) - taekwon-do (vanaf 20.30 uur) donderdag*- konditie-training damesgroep (20.00 uur) - yoga (vanaf 18.45 uur} - aerobic dancing (vanaf 20.00 uur) vrijdag: - jiu jltsu (vanaf 19.00 uur) gelegenheid tot „vrij sparren" zaterdag: - taekwon-do (vanal 12.00 uur) Dus: DAGELIJKS SPORT-BEOEFENEN plus SAUNA en ZONNEBANK Kom gerust een kijkje nemen Ol vraag telefonische informatiea. Er wordt gestart op maandag 29 auguatue a.e. mei de trainings- kursus KICK-BOKSEN vanaf 19.00 uur. SPORT-IN-HARMONIE is dage lijks geopend vanaf 21.00 uur, za terdag vanaf 10.00 uur. Vraag naar: instrukteur Jan van Bergen Henegouwen. (Op zondag gesloten) HAMI0WESTRAAT17 TELEFOON 01747-2301 De selectie van Excelsior'20 kreunt onder het be wind van Eric Gudde Vakantiegangers werden op maandagmorgen om 07.00 uur voor een training 'uit genodigd' Daar acht Baldadig zelfs Wim 'Duurloop' Poulus niet toe in staat Hel weekend in Zeist was trouwens ook niet te versmaden Een aanwezige deurwaarder was mede de oorzaak van de goede sfeer Doelman Jan van Veen voelt nu al do hete adem van het jeugdige talent Coen van der Pas (37) in zijn nek De twee Arie's van Fortuna Vlaardin gen, Arie 'Krijt' Kalkman en Arie 'Buikje' Noordhoek gaan voor hun club door het stof Dat komt goed uit, want de perstribune was zaterdag nog bijzonder vuil Aan het werk dus heren Frank 'Afzakker' Lokker deed zaterdag bij Fortuna hoogstpersoonlijk het licht uit en de deur op slot Een vertrouwde be zigheid voor hem sinds hij bij Vlaardingen als bar keeper triomfen viert Wim 'Bridge' Bruning za) het peloton aanvoeren, dat zondag naar VOC vertrekt In zijn kielzog zal een heuse haringkar aanwezig zijn Altijd handig voor de terugweg Want er gaan ge noeg fietsen op zo'n kar Hoeveel trainers zouden eigenlijk dat boek van Wiel Coerver al gekocht heb ben Wim 'Coopertest' Poulus in ieder geval niet Orde en netheid predikt DHS-voorzitter Karei Ste- gink de komende competitie Geen shirtjes meer uit de broeken en de kousen netjes opgetrokken Maar goed dat Sören Lerby niet in Schiedam speelt Pim Visser heeft met enig argwaan kennis geno men van de maatregel Dadelijk moet hij op gezag van het bestuur weer een scheiding in zijn haar aan brengen En de rest van de selectie weer het in de rockabilly-tijd zo populaire brillcream in de haren smeren De bouwers van GSS hebben het hoogste punt bereikt Maar die balk gaat er weer af totdat iedereen terug is van vakantie Op zoiets moet ge zamenlijk de fles geheven worden Twee dozen vol jong talent kon die club er dinsdag niet van weer houden enkele in een ver verleden afschreven ve detten in het tweede Ie laten debuteren John Bun- te nam in de prille oefenreeks al vier maal afscheid van het GSS-schaduwteam De zestiende blessure van Hans Schoffelmeer is de eerste waar geen gips bij hoeft Henk van Rij (VFC) kan beter niet gelijk tijdig kokerellen en de pers te woord staan Als DRZ nu gewoon in het vervolg met twee dames- en twee herenteams afreist Voetballen er in ieder ge val nog een paar SVV-voorzitter Cor de Vries ziet er sinds kort angstvallig op toe, dat het publiek de kleren aanhoudt Voor een gespierde borst- en buikpartij maakt hij een uitzondering «Dus ook voor Baldadig Peter van der Waal...operatie noodzakelijk.... Maassluis De selectie van Excelsior M wordt door zoveel blessures ge teisterd dat het geplande trainingskamp dit week einde in Renesse geen doorgang zal vinden. De selectie van Per Groene- weg zou gisteravond al naar de Zeeuwse bad plaats zijn afgereisd, maar met slechts vijf, zes fitte spelers zag hij op het laat ste moment van het voor nemen af. door Chris Woerts Frank Vork, Henk Booms- ma, Paul Husslage, Dick van den Bergh, Onno Wicherts, Ment de Jong, Peter van der Waal en John Gordijn zin min of meer ernstig gebles seerd, terwijl Jan van Dijk door droeve familie-omstan digheden niet beschikbaar is. „Het zijn meest verwaarloos de blessures van het vorige seizoen of ongelukjes die niet op de training gebeurden. Pure pech dus," aldus de veel geplaagde oefenmeester. Nog niet eenmaal heeft hij in zijn favoriete samenstelling kunnen spelen: „Geen ideale voorbereiding. Het zijn alle maal noodgrepen die ik moet toepassen. Het is v-el leuk om zelf af en toe weer mee te doen en een groet aantal jeugdspelers in te passen, maar veel wij2er wo-d ik er toch niet van. Het liei t speel ik gewoon met het eltu dat ook de competitie in gaai." De blessure van Peter van der Waal is het ernstigst. Hij, heeft veel hinder van zijn lies en operatief ingrijpen is derhalve noodzakelijk. Groé- neweg: „Dat gaat echter pas op zijn vroegst in november' of december gebeuren. Mis schien kan ik wel het hele, seizoen niet over hem be schikken." Gezelligheid Een trainingskamp heeft derhalve voor Fer Groene- weg weinig zin: „Met zes fit te spelers kun je gewoon weinig doen. In een trai ningskamp moet hard wor den gewerkt en moet er daarnaast natuurlijk gezellig heid zijn. Alleen lol maken is natuurlijk wel voor de jon gens leuk, maar dan schiet je toch je doel voorbij. Daarom' heb ik er maar vanaf Definitief van de baan is het trainingskamp echter niet. Fer Groeneweg: „Het is de" bedoeling dat we nu begin oktober naar Renesse gaan. We hebben dan ons eerste vrije weekeinde en dan wil ik alsnog de groep voor een paar dagen bij elkaar heb-- ben." De oefenwedstrijd tegen Maasdijk, die voor zaterdag avond 19.00 uur gepland staat, gaat gewoon door. „Met" welke opstelling is nog een; vraagteken," aldus de trainer - die noodgedwongen zelf al twee keer moest meedoen, „maar spelen zullen we."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2