Renovatie MUWI moet goedkoper Zandkastelen moeten verkopen oppeppen Vakmanschap herken je zo. Commissie: stoppen met flatsplitsing lUAHNGS DAGBIAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Bodem Landstraat niet verontreinigd Schiedam- West blijft witte vlek Schip vaart uit9 kok blijft achter I Ongenode spuitgasten Prijsaanhieding van aannemers miljoenen te hoog Winkeliers Rotterdamsedijk zien omzet dalen Rijk-betaalt mee aan park bij Harreweg Kritiek op welzij nsplan Vlaardingen en Schiedam: weer minder inwoners Meisje gevallen: hersenschudding Giropasjes en geld gestolen Krasse bejaarde ongedeerd na aanrijding □WATERWEG WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1383 'Lolbroek leegde blik verdunner' Vlaardingen. Er is geen nader onderzoek nodig naar de kwali teit van het braakliggende terrein aan de Landstraat, waar in de toekomst huizen worden gebouwd. Enkele maanden geleden werd in de grond de giftige stof tolueen aangetroffen, Een bo demonderzoek heeft inmiddels uitgewezen dat de grond niet is verontreinigd. Milieudeskundige Molenaar sen tijd is verdampt." heeft achteraf het vermoeden De locatie is in het verleden dat „de een of andere lolbroek o£> verzoek van Vlaardingen aon wik verrfimnop hooft 'pro memorie' opgenomen in het er een blik verdunner heeft geleegd, nadat hij kwasten had schoongemaakt". „Toen wij werden ingeseind zijn we di rect gaan kijken en het stonk er echt. Het was geen flauwe kul."' Gemeentewerken nam daarop twee grondmonsters. Eén gaf een normaal beeld, maar uit de andere werd geconcludeerd dat de concentratie tolueen te hoog was. Het door dr gemeente in de arm genomen adviesbureau AU Control heeft vervolgens nog een vijftal grondmomsters genomen, die echter alle uit wezen dat de grond niet is verontreinigd. Molenaar: „We denken dat het spul, dat aan vankelijk op die ene plek werd aangetroffen, in de tus- hel ontwerpprogramma Bo demsanering 1984-198?, Daar mag het dus weer vanaf. Raad voor het bejaarden werk: Schiedam Schiedam-West blijft een witte vlek in het ou derenwerk. Dat concludeert de stichting raad voor het bejaar- denwerk Schiedam in zijn jaarvesrslag over 1982, „Met een percentage van 15,6 ouderen is het op Schiedam- NieuwJand na de wijk met het hoogste percentage ouderen,"' aldus projectleider/directeur Paul van Mansum, „Nu hier de stadsvernieuwing in al zijn facetten manifesteert, doet zich de behoefte sterk gevoe len voor een functionaris voor deze wijk, evenals een eigen aeeomodatie. Het is-mede in dat licht dat initiatieven van de werkgroep - ISK-welzïjns- voorzieningen West met be- langstellig worden gevolgd, zonder dat van een daadwer kelijke patrticipatie spraken kan zijn." Over het ouderenwerk in het algemeen maakt van Mansum zich grote zorgen over de opeenstapeling van bezuini gingsmaatregelen. „Die* is in verhouding tot andere bevol kingsgroepen wel onevenere- dig groot," aldus Van Mansum. „De meeste ouderen kunnen niet anders dan trachten be zuiniging op bezuiniging op te vangen. Van een aanvaard- haar minimum is eigenlijk al geen sprake meer. Telt men daarbij op de onzekerheid die ontstaat bij geruchten dat pen sioenlasten, gezondheidszorg en huursubsidie voor de over heid onbetaalbaar dreigen te worden dan schetst dit een beeld van de weinig benijdens waardige positie van- de oude re mens in onze samenleving, die van haar welverdiende rust mocht gaan genieten." Vlaardingen De kok van een JJsiands schip, dat gis teravond uit de Vlaardingse Vulcaanhaven vertrok, is in Nederland achtergebleven. De man was onvindbaar toen het schip zee koosEen uur na vertrek van het schip kwam van de Rotterdamse politie de melding, dat de kok in een cel in de Maasstad zijn roes uitsliep. De IJslandse kok was de nacht voor het vertrek om half vier in een taxi gestapt en richting Rotterdam vertrok ken. Gisteren om half een begon de kapitein van het schip zich zorgen te maken, omdat de man nog niet was teruggekeerd. Hij waarschuwde de Vlaardingse politie. Navraag bij de verschillende taxi-centrales leverde ech ter niets op, zodat het schip zonder kok vertrok. Een uur na vertrek bleek, dat de man dronken was ingesloten door de politie in Rotterdam. De agent van de rederij in Nederland zal de zaak verder afhandelen. Een delegatie van de winkeliers langs de «zandvlakte, waar zaterdag zandkastelen worden gebouwd. Vlaardingen Het ziet er naar uit, dat op het toch al schraal opgezette renovatieplan van de 694 MUWI-I woningen in de Babberspolder nog meer moet worden bezuinigd, door bepaalde voorzieningen die nu in de plannen zijn opgenomen te laten vervallen, of door be paalde werkzaamheden goedkoper uit te voeren. De pnjsaanbieding dte de Aan- nemerseombinatie Vlaardin gen, die de renovatie zal uit voeren, heeft gemaakt ligt en kele miljoenen boven het be drag, dat wethouder Goudri- aan (stadsvernieuwing) in Den Haag wil verdedigen. De ge meente gaat er vanuit dat de. totale renovatie, die enkele ja ren in beslag zal nemen, niet meer dan zo'n 18,5 miljoen gulden mag kosten. Hoewel de definitieve begroting van de aannemerscombinatie nog niet binnen is staat toch al vast, dat de aanneemsom daar flink bo ven zal zitten, als niets op het plan wordt bespaard. Projectcoördinator Emma For sten op het Vlaardingse stad huis heeft de bewoners van de MUWI inmiddels een lijstje toegestuurd met suggesties voor bezuinigingen. Ze sugge reert onder meer om de be staande houten puien te ge bruiken om de nieuwe kozij nen aan te bevestigen; om geen tijdelijke gevelafdxchtin- gen toe te passen door het ver vangen van de kozijnen en de ramen in één dag te realiseren; geen kunststoffen balkons aan te brengen en de isolatie van de begane grondvloer en de vliering achterwege te laten. „Maar veel van die suggesties zullen zeer waarschijnlijk niet worden overgenomen", meent Emma zelf al. „Toch moeten er punten te vinden zijn, waarop de plannen goedkoper kunnen worden uitgevoerd. Als er gekozen moet worden tussen helemaal niet renove ren of toch nog wat laten val len, dan zul je wel moeten." Het lijstje met mogelijke bezui nigingen heeft in de wijk al voor wat opwinding gezorgd. Bas Goudriaan: niet duur der dan 18,5 miljoen... Diverse bewoners hebben in middels laten merken, er op voorhand veel moeite mee te hebben dat het toch al uitge klede renovatieplan nu nog goedkoper moet. De officiële bewon ersvertegen woordigers waren vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar. Volgende week donderdag komt de deelprojectgroep voor de MUWI bij elkaar om de be zuinigingen te bespreken. Schiedam Door de werkzaamheden aan de Rotterdamse dijk hebben de winkeliers hun omzet flink zien dalen.* Som migen spreken over percentages, die oplopen tot dertig a veertig procent. „Omdat ze nauwelijks meer. kunnen parkeren, blijven de mensen, die anders eventjes met de auto hier boodschappen doen, weg," stelt caféhouder Henk van Vessem, die zich heeft opgeworpen als spreek- ADVERTENTlE ge- Al meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proefje. Vakmanschap is.Meesterschap .Schiedam Nadat de meente al een bedrag had ge reserveerd voor de aanleg van een groenstrook aan weerszij den van de Harreweg, heeft het ministerie van landbouw en visserij het resterende be drag toegezegd. De parkstroak heeft een leng te van 1500 meter, met een va riabele breedte van 50 tot -plus minus 100 meter. Het werk omvat onder meer het aanle£- gen van fietspaden en voetpa den. Ook zal er door middel van grondwerkzaamheden (drainage) voor worden ge zorgd dat de aanwezige be planting beter gaat groeien. Verder worden enkele houten bruggetjes geplaatst en zullen werkzaamheden aan de water gangen worden uitgevoerd. Door de aanleg vail de park- strook zal het gebied langs de Harreweg een betere aanslui ting krijgen op Midden-Delf land. Het werk, waarmee snel zal worden begonnen, zal om streeks december van dit jaar gereed zijn. De aannemer is E. Blok BV uit Rotterdam. buis voor de winkeliers, ter wijl hij wijst op de ene kant van de rijbaan, die is veran derd in een zandvlakte. „We voelen ons vernacheid door de gemeente. Want eerst hadden we de indruk dat de bestaande bestrating opnieuw geasfal teerd zou worden. Maar het blijkt nu zeker vier weken te gaan duren." Enkele weken geleden leverden winkeliers en ook bewoners fikse kritiek op de gemeentelijke plannen om het aantal rijstroken aan weerszijden van de trambaan terug te brengen van vier naar twee. Tot nu toe hebben ze nog niet vernomen of de ge meente bij de uitvoering van de plannen hun op- en aan merkingen, die ze konden spuien op een hoorzitting op het stadhuis, ter harte zal ne men. „Subsidies om omzetverliezen op te vangen zijn niet te krij gen. Want het is geen stads vernieuwing, maar stadsverbe tering," verklaart reisbureau houder J. den Duik. „Daarom hebben we van de nood maar een deugd gemaakt," vult Van Vessem aan. „We hebben de koppen bij elkaar gestoken en gezegd dat we dan maar zelf moeten proberen het publiek hier te krijgen." Dat moet zaterdag gebeuren, wanneer de winkeliers een wedstrijd zandkastelen hebben uitgeschreven op de openge broken rijbaan aan de noord zijde van de Rotterdamsedijk. „Dat zand ligt hier toch' voor de deur, dus de mensen kun nen zich lekker uitleven." Hoé wel de winkeliers fikse kritiek op de gemeente had den, hebben ze hun mening iets bijgesteld. „Want," zo ver klaart Henk van Vessem, „toen we met ons plan naar het stadhuis gingen hebben we alle medewerking gehad. De gemeente zorgt er voor dat het zand, dat nu nog hartstikke hard is, voor zaterdag is omge- ruld." Hoek van Holland PvdA- deelraadslid W. van der Nat heeft gisteravond tijdens de Hoekse deelraadsvergadering veel kritiek geuit op het wij- kwelzijnsplan, waarin de hoofdlijnen van het beleid tot 1987 worden aangegeven. „Dit stuk geeft geen lijnen voor de toekomst. Het is meer een ver slag van wat geweest is. Het plan is onder de maat en ver dient niet eens de naam die het draagt", aldus de socialisti sche woordvoerder. Andere deelraadsleden waren bepaald milder in hun kritiek. Portefe uillehouder P. van der Wel vond dat het plan wel degelijk de grote lijnen aangeeft. De deelgemeenteraad —inclusief Van der Natkon zich uitein delijk ondanks alle kritiek wel met het wijkwelzïjnsplan ver enigen. Volgens dit plan moet de zorg sector in de komende vier jaar extra aandacht krijgen en moet worden gestreefd naar uitbreiding van het aantal for matie-uren voor het maat schappelijk werk. Het gebruik van het wijkgebouw 'De Hoekstee' moet op alle moge lijke manieren worden 'gesti muleerd, evenals de bouw van een particuliere sporthak Vlaardingen Een kippenboer aan de Maassluissedijk in Vlaardingen, die van een oude schuur af wilde, heeft gisteravond gemerkt dat dat niet eens zo gemakkelijk is. Hij propte de schuur vol met afvalhout en takkebossen en stak de brand erin, maar even later stond de gealar meerde brandweer het zaakje al weer te blussen. De kip penboer had verzuimd om toestemming te vragen voor het verbranden van zijn schuurtje. De brandweer, die te horen had gekregen dat 'de hele boel in de hens stond maakte snel een einde aan de brand. Vlaardingen/Sehiedam Het aantal inwoners van Vlaardin gen is in juli opnieuw afgeno men. Stonden er op 1 juli nog 76774 inwoners geregistreerd, op 1 augustus was dit aantal geslonken tot 76758. Sinds 1 ja nuari van dit jaar is de bevol king afgenomen met 314 per sonen. In Schiedam gaat de leegloop nog een stukje sneller. Daar daalde het inwonertal in de eerste helft van dit jaar, tot juli, al met 739. De stad telt nu nog 70541 inwoners. Per maand verdwijnen er steeds meer dan honderd mensen uit Schiedam. In Vlaardingen staat tegen over de leegloop nog een ge boorte-overschot. In juli wer den 77 baby's geboren, en er overleden 50 Vlaardingers. Maar in Schiedam komt zelfs dat niet voor. Er overlijden elke maand meer Schiedam mers dan er in diezelfde maand worden geboren. Vlaardingen De commissie voor de woonruimteverdeling is van mening, dat het vrij zinloos is om door te gaan met het split sen van grote flatwoningen, om daarmee kleine huurwoningen voor een en tweepersoons huishoudens te creëren. Een experiment mét het split sen van zo'n flat is geen succes geworden, omdat er voor één van de twee kleine woningen die daardoor ontstonden zo'n vijftig kandidaten benaderd moesten worden voor het huis kon worden verhuurd. Het werd door bijna alle benader de woningzoekenden niet erg aantrekkelijk gevonden. Naar aanleiding van de uitslag van dat experiment heeft de com missie deze week uitgespro ken, dat pogingen om flats te splitsen verder maar achter wege moeten blijven. Wethouder Jelle Wijnstok Schiedam Een negentienja rig meisje uit Vlaardingen is gisteren in het Schielandzïe- kenbuis opgenomen, nadat zij met haar fiets op de Gerrit Verboonstraat was gevallen. Zij fietste naast haar vriendin, toen de sturen van de fietsen van beide meisjes elkaar raak ten. De Vlaacdingse kwam ten val en liep een hersenschud ding en vermoedelijk een ge broken sleutelbeen op. (woonruimtezaken) deelt die mening. „We waren in het be gin vol goede moed dat het wel zou lukken, maar er zijn op het ogenblik voor woning zoekenden in de een- en twee persoons categorie nogal wat andere mogelijkheden, die heel wat aantrekkelijker zijn. Er is nog wel behoefte aan dat soort kleine woningen, maar we hebben inmiddels heel wat. nieuwbouw gepleegd in deze' sector. Binnenkort wordt weer "begonnen met HVAT-wonin- gen aan de Bonnweg. Met die nieuwbouw vergeleken is een gesplitste flat toch een woning, die er wat minder goed uit springt. Het heeft dus inder daad niet veel zin om daar mee door te gaan", aldus de wethouder. Ondertussen blijft het gemeen telijk woningbedrijf van Vlaardingen zitten met het pcobleem, dat grote flatwonin gen, vooral die bovenin flatge bouwen gelegen zijn, niet altijd even gemakkelijk verhuurd kunnen worden aan normale gezinnen. Ook dat was een van de redenen om te probe ren ze door splitsing geschikt te maken voor alleenstaanden 1 of kleine gezinnen. Hoek van Holland Uit een huis aan de Stationsweg in Hoek van Holland zijn 2100 gulden en giropasjes gesto len. Een inbraak in de sta tionsrestauratie leverde slof fen sigaretten en flessen wijn op. Aan de Schoolstraat in de Hoek is een auto verdwenen. Hellevoetsluis Een 84-jari- ge bewoner van het bejaar dentehuis Rozenhoek iri Nieuwenhoorn krabbelde gisteren ongedeerd weer overeind nadat hij met zijn fiets was aangereden door een auto. Dat gebeurde toen de man de provinciale weg 31 bij Hellevoetsluis over stak. Een naderende auto werd daarbij door hem over het hoofd gezien. De auto kwam in botsing met het achterwiel van de fiets met de valpartij als gevolg. De oude man bleef wonderwel ongedeerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1