De Toevliight wil imago verbeteren 1 Sportieve instuif voor bejaarden SPORT Schotvaardigheid SVV nog niet gelijk aan lef Hans van Kleef maakt zich kwaad: Laming en Snoeck stappen over Lustrumfeesten in zwembad Dolfijn Begrotings- debatten in november 'Once upon a time in the West' mmrn Ouderenwerk weer van start Voorrang voor rolskiërs Jasjes in Koningshof Historische orgels in Grote Kerk FC Twente mag handen dichtknijpen met gelijkspel Bolcsinstuiven weer van start NK-rolski in Maassluis Vrijland terug in eerste team Schiedam Buikdanseres Eindstrijd Fietstocht lige 'We hebben niets aan deze informatie!' Maassluis Jongerencentrum De Toevlught in Waas- sluis bestaat vijf jaar. Daarom wordt volgende week het eerste lustrum gevierd met een flink feest, dat in zwem bad Dol-fijn wordt gehouden. Duikschool Aquatilis geeft zaterdag 10 september duikdemonstraties, er wordt een modeshow gehouden, de prestaties van vuurvreters zijn te bewonderen en iedereen mag naar de fraaie navel van een buikdanseres staren. •„Eigenlijk' bestaat de Toe vlught al iets langer dan vijf jaar, maar om organisatori sche redenen hebben we tot volgende week gewacht met het houden van het lustrum feest'", zegt Ron Mansveld, een van de twee beroeps krachten bij het jongeren centrum. Samen met college Willem Hofman heeft hij de touwtjes in handen in het .centrum. „Met een aantal vrijwilligers zijn Willem en ik al enige tijd bezig met de voorbereidingen van de fees ten", vertelt de 23-jarige Maassluizen Steelband De festiviteiten beginnen om twee uur 's middags met een markt, het rad van avontuur -en disco. Tussen drie en vier uur geeft duikschool Aquatilis een demonstratie. „Dat wordt 'echt leuk, want speciaal voor deze gelegenheid wordt zo'n echt oud duikerspak uit de kast gehaaid. Zo'n pak waar de koperen helm op moet wor den vastgeschroefd. In het 'zwembad moet een speciale mat worden gelegd, omdat an- 'ders de tegels van het zwam- bad kapot worden gemaakt door de loden schoenen van de duiker", vertelt Ron. Rond half acht begint de •Maassluisse groep Anastasia te spelen. Deze groep spoelt 'fris- MaassluisHet college van B en W van Maassluis komt dit jaar tegemoet aan het verzoek van de gemeenteraad, om de behandeling van de gemeen te- tegroting voor het volgende ?jaar op een vroeger tijdstip ;dan tot nu toe gebruikelijk 'was te houden. De begrotings- debatten zullen nu al in no vember plaatsvinden. .Op maandag 28 november wordt begonnen met de alge mene beschouwingen van de fractievoorzitters. De bespre king van de diverse begro tingshoofdstukken wordt voortgezet op dinsdag 29 en woensdag 30 november. Alle vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Maassluis Onder auspiciën van de werkgroep Theater ;Van de Culturele Raad wordt ^vanavond in ontmoetingscen- jirum Koningshof de beroemde ■film 'Once upon a time in the West' vertoond. De film is ge regisseerd door Sergio Leone, met muziek van Ennio Morri- eone. In de hoofdrollen zijn onder meer Henry Fonda en James Bronson te zien. De voorstelling in Koningshof, Uiverlaan 20, begint om 20.30 uur. Toegangskaarten kosten vijf gulden per stuk. Niet alleen door de vakantie- Periode maar ook door ver- bouwings- en opknapwerk- zaamheden van de foyer en de zaal van Triangel wordt de so ciëteit All In uitgesteld tot vol gende maand. De nieuwe da- turn is 27 oktober, se symfonische popmuziek'. Deze band bestaat uit Ellen Erken (zang), John Anisimov (bas), Aad van der Linden (drums), "Rémi Beijert (toetse- mnstrumenten) en Ron Broek- hart (gitaren). De groep speelt anderhalf uur en maakt dan plaats voor de buikdanseres. „Ik heb twee kandidaten, maar wie het wordt weet ik nog niet, want ze willen alle bei zwart worden betaald. Dat wil ik weer niet. Wit laat geen vlekken achter", grapt Mans veld. Om half tien begint Sound of Steel, een steelband, die buiten de Nederlandse grenzen meer furore maakt dan binnen en in Utrecht het Calypsofestival won. Zij slui ten het lustrumfeest af. Bo vendien wordt er tussen de aktivitenten door ook nopg disco gedraaid, is er een markt en zijn er verlotingen met het rad van avontuur. Ron vindt het alleen minder aantrekke lijk, dat de Toevlught slechts een muziekvergunning heeft tot tien uur 's avonds. „Maar ik denk, dat we wel een ver lenging krijgen, want dit is wel erg vroeg". Huisvesting De huisvestingssituatie van de Toevlught is niet ideaal, maar volgens Ron 'niet onhoudbaar'. Voor activiteiten als bodybuil ding maakt de Toevlught ge bruik van de grote zaal van Coco, dat in hetzelfde complex is ondergebracht. In maart van dit jaar is een oud leeg pand, dat naast de Toevlught staat gekraakt. „We hadden aan de overkant geen ruimte, waarin mensen konden worden ont vangen. Rustig telefoneren was er ook niet bij, want als de Toevlught open ïs, staat er muziek aan", verduidelijkt hij. De gekraakte kantoorruimte is met eigen middelen opge knapt, maar ziet er alleen maar op het eerste gezicht uit als kantoor, Er hangt een vie ze muffe lucht en van rietmat ten is een plafond gemaakt. Ron Mansveld: ,,We hebben nog de naam een centrum te zijn voor jongens met tatoeages". „Het is niet ideaal, maar werk baar", vindt Ron. Hoewel er al lange tijd wordt gesproken over nieuwbouw is er door de gemeente Maassluis nog steeds geen beslissing genomen. Ron Mansveld is nog niet zo onte vreden met de huidige situatie. „Nieuwbouw is leuk", geeft hij toe, „maar het is ook kil en haalt veel sfeer weg. In een oud gebouw als dit is niemand bang om een spijker in een muur te slaan, maar straks wel." Als hei aan Mansveld ligt blijft hij liever in de Maas- luisse binnenstad met een cen trum. Oppoetsen "Mansveld is samen met zijn college bezig het imago van de Toevlught op te poetsen. „Hoe wel het alweer tijden lang goed gaat, hebben we nog de naam een centrum te zijn voor jongens met tatoeages, waar flink geknokt wordt en daar willen we juist vanaf." Daar om worden regelmatig pro gramma's gemaakt, cursussen opgezet en andere activiteiten gehouden. Deze zomervakan tie werd elke dag een andere activiteit gehouden in het jon gerencentrum. Volgens Mans veld moeten de vaste bezoe kers er erg aan wennen. „Wat we doen is niet nieuw voor Maassluis, maar wel nieuw voor ons centrum. Een doka cursus hebben ze ook wel eens in £oco gehad. De bezoekers moeten een beetje over de angst heen. Als ik zeg dat we vanmiddag foto's gaan afdruk ken, krijg ik als reactie: „Huh??? Foto's afdrukken? Kan jij dat?" Ook werkt de Toevlught samen met het vor mingscentrum de Maaskant, maar cursussen worden in de Toevlught gehouden. „Alleen al het woord docent schrikt de bezoekers die hier komen af", aldus Ron Mansveld. Met de activiteiten worden wel meer bezoekers aange trokken, maar de toeloop is niet overweldigend. „Maar het verbetert wel", zegt hij hoop vol. „Laten we maar afwach ten hoeveel bezoekers het lu strumfeest trekt." Vlaardigen De Stichting Raad voor het ouderen werk Vlaardingen heeft nu de meeste zomervakanties weer voorbij zijn de draad ook weer opgepakt. De eer ste activiteit, bestemd voor de oudere bewoners van Vlaardingen wordt maan dag 5 september gehouden. Door vrijwilligers van het dienstencentrum Emma aan de Oosterstraat wordt in de sporthal aan de Oos- terstraat een instuif gehou den „met een sportief ka rakter". Er worden die middag twee demonstraties gegeven door groepen bezoekers van het centrum: gymnastiek en stijl dansen, Verder mogen de aan wezigen meedoen aan een wedstrijd met de rilette kegel baan en een groot ganzenbord spel, waarbij de echte Vlaar- dingers hun kennis van de vroegere stad kunnen tonen. Volgens de leidster van het centrum, mevrouw Bouman is met name de rilette kegelbaan er populair bij de bezoekers. „Toen deze kegelbaan vorig jaar werd geïntroduceerd was iedereen erg enthousiast", ver telt ze. Bovendien worden er Vlaardingen De fietspaden in het oeverbos De Lickebaert zijn zaterdag tussen tien uur 's morgens en vier uur 's middags voor alle verkeer gesloten. Fietsende recreanten moeten dan wijken voor het nationaal kampioenschap rolskiën, dat in het oeverbos wordt gehouden. Automobilisten kunnen gedurende het kampioenschap nog wel tot op de parkeerterreinen bij het recreatiegebied komen. Om vier uur is de winnaar bekend en kunnen de hekken weer wor den verwijderd. v die middag verlotingen en ge houden met het rad van avon tuur en een bingo. Op woensdag 7 en donderdag 8 september is in dienstencen trum Emma de tentoonstelling 'Wat verzamelen wij ouderen' te zien. „De naam geeft al aan waarover het gaat", vertelt mevrouw Bouman. „Het gaat hoofdzakelijk om het verzame len van kleine dingen zonder veel waarde. Er is bijvoorbeeld een hele uitgebreide collectie plastic tasjes te zien. Het ver zamelen was ooit een rage. Bierviltjes, suikerzakjes, post zegelverzamelingen." Belang stellenden kunnen de expositie tussen tien en vier uur bezoe ken. Het dienstencentrum West aan de Frank van Borselenstraat start het nieuwe seizoen woensdag 7 september met een zogenaamde 'contactmorgen'. Aanvang tien uur. De voor 12 september geplan de toneelvoorstelling 'Gaossen en Moossen in dozen', die in het dienstencentrum West zou worden gehouden gaat niet door. Schiedam Raadslid Hans van Kleef (PvdA) heeft zieh gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor stadsvernieuwing nogal nijdig gemaakt over de summiere infor matie, die de commissie leden hadden gekregen over de conflicten die er zijn met de diverse orga nisaties, die bij het stadsvernieuwingspro- ces betrokken zijn. In vier rapportages kregen de commissieleden een overzichtje van de stand van zaken in de zoge naamde ISR-gebieden in Schiedam, Schienoko, Zuid, West en Oost, maar in die informatie was nauwelijks inge gaan op de verschillen van mening die hier en daar, en met name in Schienoko, zijn ontstaan tussen bewoners en an dere belangengroeperin gen en de gemeente. „Ik heb niets aan deze infor matie!", riep Van Kleef zelfs uit, nadat al enige tijd wat opmerkingen over en weer over dat feit waren gemaakt. „Het gaat er om, dat de com missieleden kunnen oorde len, en dat kun je alleen als je de argumenten en de te genargumenten kent. Ik heb niets aan een mededeling, dat er over een bepaalde zaak overleg met de bewo ners is gevoerd: dat overleg is voorgeschreven in de pro cedures die voor de stadsver nieuwing zijn afgesproken, dus dat is niks nieuws. Mij lijkt veel interessanter: wat is er uit dat overleg gekomen en wat zijn precies de knel punten?" Van Kleef kreeg steun van di verse andere commissieleden. Ook Piet Prins (VVD) had zich geïrriteerd aan die sum miere informatie. Maar vol gens wethouder Cor van Til- borg (VVD) was er niet zoveel aan de hand. „Het staat er dus volgens u wat te gladjes, maar er valt uit de verslaggeving toch wél af te leiden, op welke punten de bewoners en de ambtenaren het niet eens zijn geworden: dat blijkt wanneer wordt geconstateerd dat het college ergens de knoop moet doorhakken." De uitleg van de wethouder, die in zijn opmerkingen werd gesteund door de ambtenaren die de betreffende stukken hadden samengesteld, kon de diverse commissieleden toch niet erg bevredigen. Uiteinde lijk gaf ambtenaar Bob ré later op de avond maar toe, dat de zaak wat duidelijker had moe ten worden omschreven. „Daar moeten we de volgende keer gewoon meer erg in heb ben." Maassluis Niet alle kinde ren die hebben deelgenomen 'aan de Speelinstuif, die tot en met vrijdag werd gehouden in Koningshof in Maassluis, heb ben na hun bezoek hun jas weer mee naar huis genomen, In Koningshof zijn na afloop van het evenement diverse kledingstukken achtergeble- De jasjes kunnen tijdens de openingsuren van het ontmoe tingscentrum aan de Uiver- laan worden afgehaald aan de bar. Vlaardingen Tijdens het wandelconcert, dat zaterdag tussen 15 en 17 uur wordt ge houden in de Grote Kerk op de Markt in Vlaardingen, kun- nen de luisteraars tevens een expositie bekijken die is inge richt van foto s van historische orgels. De foto's werden ge maakt door deelnemers aan de orgeltochten, die onlangs zijn gehouden. Tijdens het wandelconcert zal zowel het grote Van Peteg- hem-orgel als het koororgel worden bespeeld. Sorferdems Nieuwsblad donderdag RW I september 1983 Maassluis In de damesselec tie van de Maassluise hockey- vereniging Evergreen ontbre ken dit jaar Desiré Laming en Froucke Snoeck. Laming ver trok volkomen onverwacht naar concurrent Pollux in Vlaardingen en Snoeck speeit het komende seizoen voor de Haagse vereniging HDM. De volledige selecties zien er als volgt uit: Heren: Spieker- man, Dupon, De Grauw, Ber- kelder, Meder, Oussoren, Machwirth, Snoeck jr.. W. La ming, H. Laming, Van Rens- sen, C. Bulman, E. Bulman, Braams, Peeters en Dulleman. Dames: Dikken, Schippers, Cappendijk, Heidema, De Wil de, Van der Goot, Machwirth Ouwerkerk, Zijlmans, Berkel- der, Franken, A. Schippers, Jongenelen, O verzier, Loh- man, Smith en Schoonder- beek. De heren- en damesselecties van de Vlaardingse vereniging Pollux zijn als volgt samenge steld. Dames: Lichtenauer, M. van Rijn. J. van Rijn, R. van Rijn, De Rond, Heilema, Kre- ber, P. van Doorn, M. van Doorn, S. Langer voorst. La ming, Warn ik. De Gorter, Sc hien makers, Van Ouwer kerk, Knoester, Meerhof. Ver heul, Steenis. Wicart, Donker voort, Schvvarz, Kreumer. Ro denburg, Schouten en Cats. Heren: Adrïaansens, Bauw, Baumgardt. Van Bekkum, Boogaard. Braams. F. Cats. O. Cats, Donkervoort. Dooijes, Ei kelenboom, DE Gardeyn, Har don, Hoftijzer, Houdljk. Im- hoff, Leemans, Leijnse, Mahi- mann, man nissen. Van Puffe- len, Rocourt, Ten Tuynte en Werner. Enschede Met een uiterst bescheiden 'wij zijn natuur lijk maar SVV' verklaarde trainer Huib Ruygrok zijn tevredenheid over het zo juist door zijn ploeg behaal de gelijke spel tegen FC Twente. De vreugde in het Schiedamse kamp na de 1-1 tegenstand tegen de huizen hoog favoriet geachte En- schedeërs was begrijpelijk; het neemt niet weg dat juist de ploeg van Fritz Korbach met de puntendeling de han den dicht mocht knijpen. Want de adspirant-promo- vendus uit het oosten voet balde gisteren op eigen veld bedroevend slecht en ont kwam slechts bij de gratie van de SVV-aanval aan een afgang van de eerste orde. In ieder geval heeft SVV zich in een onverwacht gunstige positie gemanoeuvreerd. Te recht werd in Schiedamse kringen als een berg opgezien tegen de door competitieleider Jan Huybregts voorgeschre ven start. Met vier punten uit drie ontmoetingen en vooral •de getoonde lef in die confron taties verdient de Ruygrok- brigade, ook al pakt het uit- duel met NEC verkeerd uit, over anderhalve week tegen NAC een vol Harga. Eerder al bewees 'Schiedam' warm te kunnen lopen voor een aan de weg timmerend SVV, dus waarom nu niet? Gebrek Door het gebrek aan schot vaardigheid, dat SVV met name voor rust tentoonspreid de, kon FC Twente de m het eerste spelgedeeite opgelopen achterstand na de pauze nog rechttrekken. Een knappe solo van de Deen Jan Sorensen, de enige Twentenaar die een vol doende baalde, was er de oor zaak van dat het schamele puntentotaal van de Ensche- deers in de eerste divisie op twee kwam. De Twentse mid- Ger van der Heide...gee!.. denvelder liet een kwartier voor tijd een drietal SVV-ver dedigers de hielen zien en was oog in oog met doelman Henk Dirven de rust zelve. Pas na die treffer kwam SVV even in de problemen. Maar omdat de fantasie en stoot kracht bij FC Twente ten ene male ontbrak, kon de door Leen Warnaar goed geleide defensie van de Schiedammers moeiteloos overeind blijven. Een snelle uitval, twee minu ten voor afloop, had de Schie damse ploeg zelfs de overwin ning kunnen opleveren, maar een verschrikkelijke knal var Rob van Hemert spatte buiten bereik van Twente-doelman Theo Snelders op de lat uiteen. „In de tweede helft", stelde Ruygrok echter, „zijn we door de druk van Twente nauwe lijks in ons spel gekomen. Maar een schande vind ik dat niet, het pleit zelfs voor de jongens, dat ze op een correcte manier de voorsprong hebben verdedigd. Eigenlijk hadden we nooit in moeilijkheden mo gen komen, want voor rust hadden we het duel al in ons voordeel kunnen beslissen. We wisten, dat Twente zeer aan vallend zou spelen, van de ge boden ruimte hebben we ech ter te weinig gebruik ge maakt". Afstraffing FC twen te speelde voor rust 'dramatisch slecht' (citaat trai ner Fntz Korbach) en vroeg inderdaad om een forse af straffing. Aanvallend konden de Enschedeers totaal geen potten breken en defensief deugde er helemaal niets van. Binnen een kwartier had de Schiedamse spits Jan Kroos dan ook al twee dotten van kansen voorgeschoteld gekre gen, maar evenzovele malen ontbrak het hem aan koelbloe digheid, SVV, dat in de gele kaarten voor Jeffrey Oost en Ger van der Heide de enige tegenval lers vond, profiteerde pas in de 35e minuut. Harry van Ka pel kon ongestoord oprukken naar het vijandelijke straf schopgebied en verraste ver volgens Snelders met een ver- raderlijke schuiver: 0-1. Dat het na rust nog gelijk werd kon niet verhinderen dat SVV, zo vertelde Ruygrok na derhand, 'met een voldaan ge voel huiswaarts keerde'. OPSTELLINGEN FC Twent»; Sn#ld«r«, Scheve, Fut ten, Koopman, Van Goatai, Vreijaon, Sórenaen, Roord (Van Bentham), Blouming (Harleman), Ashcrofl, Plaamana. SW; Dirven, Van der Heide, Salari, Warnaar en Ooat, Van Kapel, Köne- mann (Kiebert), Watt», Dercke, Kroot, Swananburg (Van Hemen). Vlaardingen Onder leiding van bokstrainer Louis van Sinde- ren gaat op 7 september de wekelijkse boksinstuif in het gym nastieklokaal aan de Albert Schweitzerdreef in Holy-Noord weer van start. De pugilisten in spé krijgen van de doorgewinterde trainer, mo menteel actief als trainer van BV Westland, wekelijks een breed scala van boksoefeningen af te werken. Zowel ouderen als jongeren zijn welkom bij de instuif. De kos ten bedragen ƒ2,- per keer vanaf zestien jaar en jongeren tot zestien jaar betalen 1,50. Tussen 19.00 uur en 21.00 kan ieder een in de gymzaal terecht. Maassluis De Nederlandse rolski-kampioenschappen, ge organiseerd door de eerste Ne derlandse langlaufverenigmg Rotterdam-Westland, worden zaterdag 3 september voor de zesde maal gehouden. Plaats van handeling is het parkoers aan de oever van de Nieuwe Waterweg, tussen Vlaardingen en Maassluis, in het oeverbos de Lickebaert. Het deelnemersveld bestaat voor 95 procent uit ervaren wedstrijd-langlaufers. De wed strijden beginnen om 10.00 uur met de individuele wedstrij den. De estafette met massas tart is om 14.00 uur. Schiedam Het eerste tiental van damvereniging Schiedam gaat de competitie op 10 september van start met de uitwedstrijd tegen Katwijk. Voor het eerste team betekent dit na het kampi oenschap^ in de tweede klasse het vorige seizoen een terugkeer op het één na hoogste plan in Nederland: de landelijke eerste klasse. Het team is dit jaar bijzonder sterk. De meervoudige Schiedamse kampioen Wim Vrijland speelt weer mee en verder is Schiedam versterkt door de komst van Jelle Groeneveld. Het volledige team 2iet er als volgt uit: Ron Heusdens (nationaal meester). Rob van Eijk, Wim Vrijland, Tiny Mous, Jelle Groene veld, Piet Bastiaanse, Dirk van Schaik, Aad Prins, Piet Meinster en Leen Lijklema. De thuiswedstrijden van het eerste team van Schiedam worden afgewerkt in gebouw 'De Ark' aan het Hargplein in Groenoord. De wedstrijden beginnen steeds om 12.00 uur. De thuiswedstrijden die Schiedam speelt zijn: 1 oktober Schie- dam-Philips (Eindhoven), 15 oktober Schiedam-Excelsior (Den Bosch), 29 oktober Schiedam-jTD.V (Tilburg) en 26 november Schiedam-Constant (Rotterdam). Vlaardingen De Vlaarding se voetbalvereniging De Hol- landiaan opent op een wel zeer ludieke wijze het nieuwe voet balseizoen. Voor de thuiswed strijd tegen Schiedam op 11 september, vinden op het sportcomplex tal van activitei ten plaats. De populaire Vlaardingse band The Amazing Stroopwa fels geeft een concert en een vuurspuugster/buikdanseres zal een optreden op het hoofd - veld verzorgen. Verder krijgen alle kinderen lot 12 jaar een verrassing aan geboden. Alle activiteiten tn sportpark 't Nieuwelant begin nen rond de klok van 13.00 uur. Vlaardingen Op het com plex van de Vlaardingse honkbal vereniging Vlaar dingen Holy wordt zaterdag 3 september het nationaal kampioenschap softbal voor aspiranten-teams afgewerkt. In totaal doen zes verenigin gen aan de eindstrijd mee. De wedstrijden gaan om 12.00 uur van start en duren tot ongeveer 16.00 uur. De teams die meedoen zijn Sparta (Rotterdam), Tex- to\ën Tigers (Enschede), HCAW (Bussum), Comro Tigers (Krommenie), Wasse naar en Meteoor (Amster dam). Schiedam Toefietsers kun nen zondag 4 september mee doen aan een toertocht over 100 kilometer. Aan de hand van een routebeschrijving fietst men in eigen tempo over grotendeels landelijke wegen naar de Katwtjkse-duinen en terug Inschrijving en vertrek is mo gelijk tussen 10.00 uur en 11.00 uur in de kantine van de Wie lerbaan aan de Olympiaweg \n het Harga-sportpark in Schie dam. De kosten voor deelname bedragen ƒ2,75 zonder herin nering en ƒ7,- met herinne ring. Fietsers zonder een geldi ge fietstoerkaart betalen ƒ1,- extra. Diegenen die liever een korte re afstand rietsen, kunnen meedoen aan een recreatie- tocht over 25 kilometer. In schrijven kan tussen 11,00 uur en 12.00 uur in de kantine van de Wielerbaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3