WATERWEG 13 I Schiedamse kunstenaar fleurt yoga- centrum op Ook commissie twijfelt aan aantal parkeerplaatsen Plannen voor tunnel, viaduct en spoorweg krijgen voorrang AGENDA Bij stadsvernieuwing Schienoko: Westland-Zuid krijgt leerlingenvereniging Lezing over groen door historische vereniging Hulpbrug weer helemaal open ONS voert weer waarborgen in Reconstructiecommissie gokt op werkgelegenheidspot Talentenjacht in Spaland Geuzen ten toonstelling voor het laatst open Puntsgewijs Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW 2 september 1933 Ronald Mol en Niko Koffeman willen met zoveel mogelijk oud-leerlingen in contact komen, maar be schikken niet over alle adressen. Degenen, die meer over de op te richten verening willen weten kunnen contact opnemen met Ronald Mol of Niko koffeman. Zij zijn voor informatie telefonisch te bereiken onder de nummers 010-350775 en 01899-14848. Meer mensen hebben last van melanchobek gevoel' hein 'b ik pak- veel Z bij rek- egen ?rote De ge- i uil nog per neer jeen ftal. >nde» Dir-" .een frey [ark Ri- -Vlaardingen „Het enige waarop ons initiatief kan "stuklopen is dat oud-leerlingen vergeten het strookje ;0p te sturen waarmee ze lid worden van de vereni ging." Aan het woord is student Ronald Mol, een oud-leerling van de scholengemeenschap Westland-Zuid in Vlaar- dingen. Samen met de Maassluizer Niko Koffeman en de Vlaardingse Tineke Kuyper vormt hij de 'Commis sie tot oprichting van een vereniging van oud-leerlin gen'. De reacties, die het trio tot op heden heeft ont vangen, zijn positief. Erg positief zelfs en daarom gelo ven zij alle drie heilig in hun initiatief. Aanleiding was het ingebruik „Nee, dat niet", meent Koffe- nemen van de nieuwe behui zing van de scholengemeen schap in april van dit jaar. „Toen ik aan hel eind van de dag de deur achter me sloot en 'ik had al die anderen weer eens gezien, vond ik het toch wel jammer dat ik al die ande ren wie weet hoelang niet zou zien. Toen is ook het idee ge boren om een leerlingenvere niging op te richten", vertelt de in 197? 'afgezwaaide1 Ro nald Mol. „We hebben het na gevraagd en het bleek dat er 'veel meer mensen last hadden van dergelijke melancholieke gevoelens", vult Niko Koffe man hem aan. Dat wordt dus een vereniging van leerlingen die alleen maar bver het verleden babbelen? man. „Er 2ijn natuurlijk legio mogelijkheden met zo'n vere niging. Er is door sommigen nu al geopperd een volleybal toernooi te houden. Er moet een krantje komen, bijeen komsten van verschillende jaargangen van de school en ga zo maar door." „Heel interessant wordt na tuurlijk het adressenbestand van de vereniging", vult Ro nald Mol aan. „Als er eens ie mand een keer op bezoek wil bij een vroegere schoolvriend kun je altijd het ledenbestand van de vereniging nagaan. Wat denk je van een lijst van aanbeveling? Met zo'n vereni ging kan worden nagegaan wat er van de leerlingen is ge worden. Dat kan een prima zaak zijn voor de school." De leerlingen van Westland-Zuid, zijn hoofdzakelijk afkomstig uit de Waterweg-Noord en het Westland. Ereleden Ronald en Niko hebben in. res pectievelijk 1977 en 1976 hun diploma behaald bij Westland- Zuid, Zij spreken niet over het verlaten van de scholenge meenschap maar van 'afzwaai en'. De reacties op het initia tief zijn uit hun jaargangen' het sterkst. „We hebben alleen erg weinig reacties gehad van personen, die voor 1970 op Westland-Zuid hebben geze ten. Er zijn in de afgelopen ja ren dat Westland-Zuid bestaat vele duizenden leerlingen af gezwaaid, dus we moeten vol doende ex-leerlingen kunnen bereiken", zegt Ronald. „We gokken op tweehonderd tot tweehonderdvijftig leden." Ook de vroegere docenten zijn benaderd. Zij moeten in de toekomst erelid worden van de vereniging. „Het gaat al leen al om vijftig tot zestig do centen. Juist daarom moet de vereniging redelijk groot zijn. Vijftig leden en zestig ereleden is natuurlijk onmogelijk." Mocht het initiatief van het trio mislukken, dan is in elk geval wel de basis gelegd voor een vereniging van oud-do centen van Westland-Zuid. „Het moet een springlevende vereniging worden. Het is de bedoeling dat mensen, die dit jaar of volgend jaar de deur van de school achter zich dichttrekken, bij de vereni ging terecht kunnen", verdui delijkt Niko, die onlangs zijn studie economie afrondde. Van de zijde van de scholenge meenschap is erg positief gere ageerd op het initiatief van de drie vroegere leerlingen. Tot op heden hebben zij alle mede werking gehad. „Om "de voor bereidingen te kunnen treffen hebben we al gebruik mogen maken van de faciliteiten van de school", aldus Ronald. Eind september moet de op richtingsvergadering worden gehouden. De statuten van de nog op te richten vereniging worden samengesteld door Ti neke Kuyper, die in Leiden rechten studeert. In een be stuursfunctie hebben de twee heren geen trek. „Nee, nee, we zijn alleen maar een commis sie, die dit heeft opgestart. Er hebben zich al voldoende kan didaat-bestuursleden aange meld." Ronald Mol (links) en Niko Koffeman: „Het moet een springlevende vereniging worden.' Vlaardingen Chef plantsoe nendienst G. Davidse opent op dinsdag 13 september het win terseizoen van de Historische Vereniging. Davidse geeft op die dag een lezing over het Vlaardingse groen in het ver leden en het heden. Tijdens de inleiding zal vooral worden ingegaan op het doel en het gebruik van het open baar groen in vroeger tijden, in vergelijking met de situatie van tegenwoordig. Natuurlijk zal aandacht worden besteed aan de voormalige buiten plaats 't Hof met zijn tuin en oprijlaan, waarvan het gelijk namige park nog is overgeble ven. De oprijlaan trouwens ook: dat is de huidige Hoge- laan. Maar niet alleen de histo rie krijgt aandacht. Ook wordt gesproken over de architec tuur van de groenvoorzienin gen in moderne woonwijken, zoals in Holy-Noord. De lezing wordt gehouden in de kantine van gemeentewer ken, Hoflaan 27, en begint om .20,00 uur. ledereen die komen «wil is welkom. Schiedam De Hulpbrug over de Schie bij de Nieuw poortweg wordt weer geopend voor verkeer in alle richtin gen. Het verkeer in westelijke richting mocht er de afgelopen periode tijdens de spitsuren geen gebruik van maken, om dat de gemeente tijaens de werkzaamheden aan de Hor- [vathweg sJuipverkeer wilde voorkomen. De verruiming van de ver keerscapaciteit op de Horvath- weg en de Burgemeester Van Haarenlaan is nu zodanig dat van sluipverkeer geen sprake meer is. Voorts zal het doorgaans ver bod op de Hulpbrug worden omgedraaid. In de huidige si tuatie moeten motorvoertuigen °P de kruising Overschiese- weg/Bettoweg, indien vanaf de Nieuwpoortweg een tegen ligger de brug wil oprijden, jachten. Het is echter veiliger indien wachtende motorvoer tuigen zich op een rechte weg (Nieuwpoortweg) kunnen op stellen in plaats van op een kruising. En dat wordt bereikt door het omdraaien van het doorgaans verbod. Schiedam De Openbare Nutsbedrijven Schiedam wil len het systeem van waarborg sommen weer invoeren. Er zal alleen een waarborg worden vcriangd van kleinverbruikers tiie eerder wegens faillisse ment schulden aan de ONS niet hebben betaald. Het gaal alleen om winkels en bedrij en, zo verzekert men bij de ONS. In totaal hebben de ONS tienduizenden guldens misge- Wen door faillissementen van indrijven, aldus een woord voerder van het Schiedamse Nutsbedrijf. Daniël van Meerhaeghe: mijn grootste werk. Schiedam De in'Schiedam wonende kunstenaar Daniel van Meerhaeghe legde van de week de laatste hand aan het grootste schilderij dat hij ooit heeft gemaakt. Behalve de afmeting ruim 21 vierkante meter - is ook de plaats waar 2ijn werk hangt tameniijk opmerkelijk. Het siert namenlijk het pla fond van het yoga-trainings- centrum R. Heuvelirik in Rotterdam. Het plafond meet 6.10 bij 2.40 meter. Boven dien zijn op de muren nog twee medaillons van elk 1.20 hij 2.40 meter aangebracht die overlopen in de plafond schildering. Op het schilderij, dat is uitge voerd in acrylverf, zijn men sen en bouwwerken te zien uit vijf verschillende culturen Chinees, Egyptisch. Balinees. Japans en die van de Europese beoefenaars van de alchemie. De schilder, die van Vlaamse afkomst is, heeft tot uitdruk king willen brengen dat in al die culturen eigenlijk hetzelf de werd nagestreefd, namen- lijk het zoeken naar een jjoede 1 evens wijze. Daniel vertelt dat hij het schil derij op panelen van ieder 1.20 bij 2.40 meter heeft gemaakt in zijn atelier aan de Lange Ha ven in Schiedam. Later zijn de panelen pas overgebracht naar het yoga-centrum. „Eerst was het de bedoeling dat ik het daar ter plekke zou schilderen. Omdat dat nogal lastig is, dacht ik eraan een groot zeil doek te gebruiken en dat aan het plafond te bevestigen. Tot dat een kennis mij er op attent maakte hoe Rubens ooit een plafondschildering heeft ge maakt in de Albert Hall in Londen. In Antwerpen ver vaardigde hij zijn werk op pa nelen, die daarna zijn ver scheept naar Engeland." "Van de week werkte Daniel van Meerhaeghe de naden tus sen de panelen bij, zodat nau welijks valt te zien dat hij zijn schilderij niet direct op het plafond heeft gemaakt. Belangstellenden kunnen za terdag tussen 15 en 21 uur een kijkje nemen, nadat het ver bouwde yoga-trainingscen- trum aan de Graaf Florisstraat 91 in Rotterdam, opnieuw is geopend. Schiedam Ook de com missie voor de stadsvernieu wing heeft er haar ernstige twijfel over uitgesproken, of het aantal van 80 parkeer plaatsen, dat de projectgroep in het stadsvernieuwingsge bied van Schienoko wil re serveren ten behoeve van bezoekers van de binnenstad, wel voldoende zal zijn. Di verse commissieleden lieten blijken bang te zijn dat dat aantal lang niet groot genoeg zal zijn, zeker niet als de ge meente van plan is voor zo'n 100 mensen extra werkgele genheid aan te trekken in Schienoko. Eerder al had ook het overleg platform voor Schienoko zijn ongenoegen geuit over dat kleine aantal parkeerplekken ten behoeve van de binnen stad. De bewoners en andere belangengroeperingen in het overlegplatform hadden be toogd dat er minstens uitge gaan moest worden van 200 parkeerplaatsen. Daarover was met de ambtenaren in het overlegplatform geen enkele overeenstemming bereikt. Het college van B en W zal op dit punt binnenkort de knoop moeten doorhakken. De com missie liet daarom duidelijk merken, het getal van 80 in derdaad aan de krappe kant te vinden. Herman Noordegraaf (PPR) was de enige die wat te gengas gaf: „Tweehonderd parkeerplaatsen voor de bin nenstad is misschien wel erg veel. Het college moet wel scherp kijken naar de ruimte die dat in beslag neemt en de financiële consequenties daar van." Wethouder Cor van Til- borg (VVD) beloofde hem dat het college dat zeker zou doen. De discussie speelde zich af tij dens het bespreken van de uit gangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan, dat voor de Brandersbuurt in de maak is. Tijdens de behandeling hier van ontstond ook een levendi ge discussie over de vraag, of in dat bestemmingsplan ruim te moet worden geschapen om in de toekomst in de buurt van het Spinhuispad enkele klein schalige winkeltjes te creeren. Het overlegplatform had in dit gebiedje ruimte voor twee buurtwinkeltjes willen imrui- men, maar Piet Prins (VVD) was het daarmee volstrekt on eens. „Er is al een enorme leegstand in de buurt: er is op dit moment echt geen behoefte aan nog meer winkels." Wethouder Van Tilborg wilde toch aan het uitgangspunt vasthouden, omdat er in het overlegplatform immers over eenstemming over was be reikt. „En dat was al een com promis, want in eerste instan tie was uitgegaan van een hele rij winkels. En nou zegt u: met dat compromis heb ik niets te maken: whamm! Als blijkt dat het in de toekomst levensvat baar is, dan moet je daar toch ruimte voor scheppen?" Maasland De reconstruc tiecommissie Midden-Delf land hoopt op een snelle rea lisering van een viaduct over rijksweg 20 bij Vlaar- dingen-West, een fietstunnel onder de spoorlijn tussen Vlaardingen en Maassluis en een bewaakte spoorwegover gang bij Kethel. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de plannen op de lange baan zouden wor den geschoven. Maar de commissie heeft nu haar hoop gevestigd op subsidies ter bevordering van de werkgelegenheid, die pro vincie en rijk ieder jaar be schikbaar stellen. „Als je pas met de planvor ming begint als de subsidies beschikbaar komen, ben je te laat. Dan zijn anderen je voor. In de voorbereiding gaat altijd veel tijd zitten. Daarom is besloten de plan nen nu alvast uit te werken, zodat er tijdig kan worden ingesprongen," zo verklaart een woordvoerder van de reconstr uctiecomm issie. Het viaduct over rijksweg 20 voor licht autoverkeer, fiet sers en voetgangers moet ko- men ter hoogte van de ben zinestations bij Vlaardingen- West. Daardoor moet een betere verbinding ontstaan tussen Midden-Delfland en het Lickebaertgebied. In het verlengde van de brug is een fietspad geprojecteerd dat aansluit op de fietstunnel die de reeonsiructiecomm issie heeft gepland halverwege de spoorlijn van Vlaardingen naar Maassluis. Dal vindt de reconstrucuecomm issie no dig om het oeverbos de Lic- kebaert langs de Waterweg beter bereikbaar te maken voor fietsers. De bewaakte spoorwegover gang, die de reconsructie- commissie versneld hoopt te realiseren, ligt tussen kerk dorp Kethel en het gehucht De Kandelaar. Momenteel is de spoorwegovergang die daar ligt onbewaakt. Bewo ners van het gebied hebben al meerdere malen aange drongen op beveiliging van de overweg, nadat daar meerdere mensen zijn ver ongelukt. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van het winkelcen trum Spaland wordt zaterdag 1 oktober een talentenjacht voor muzikanten gehouden. Hier aan kunnen muzikanten deel nemen in alle leeftijdsklassen, ongeacht het instrument, dat zij bespelen. De deelnemers worden ingedeeld in een van de drie catagorieen: jeugd tot 12 jaar; jeugd van 13 tot en met 18 jaar en 19 jaar en ou der. Voor elke catagorio zijn drie prijzen beschikbaar. Inschrij ven kan bij Ruud Aret, Boek handel Mercurius, Hof van Spaland 31. De expositie 'De achttien do den" over de verzetsgroep De Geuzen is morgen en over morgen voor het laatst te zien. Sinds de opening begin maart heeft het streekmuseum Jan Anderson zesduizend bezoe kers geteld, Na dit weekeinde wordt er een tentoonstelling opgezet over het onderwijs in Vlaardingen. Dit jaar hebben drie lagere scholen hun eeuw feest gevierd. Morgen is in het kader van het Haring- en Bierfeest in de hal van het oude stadhuis een ten toonstelling te zien over Vlaardingen Ambacht. Ook hangt er een serie foto's over de boter- en kaasbereiding op de boerderij van de familie Oosthoek aan de Kothelweg. Ook is de oudste foto van Vlaardingen te zien. Die is in 1863 gemaakt van een ereboog in de Landstraat. Organist Kees Bons geeft za terdagavond een concert op het orgel van de Grote Kerk in Maassluis. Hij speelt drie stukken: het 'Passacaflia' van Bach, de koraalfantasie over 'Wachet aitf, ruft uns die Stim- rae' van Max Reger en de der de symfonie van Vierne. Het concert, dat om kwart over acht begint wordt besloten met een improvisatie, In de Galerie Artotheek aan de Oosthavenkade zijn nog tot en met volgende week zater dag schilderijen en tekeningen te zien van Tilly Wils. De arto theek is dagelijks geopend van twaalf tot vijf uur, op vrijdaga vond ook nog van zeven tot negen en zaterdag tenslotte van tien tot vijf uur. In wijkcentrum De Blauwe Brug in Schiedam-Noord zijn met ingang van dinsdag 6 sep tember olieverfschilderijen te zien van kunstschilder De Leede en keramïeke objecten van Tineke Meijer. Deze ten toonstelling duurt tot 23 sep tember. Vrijdag 2 september Piccolo theater. 20-30: Zuidelijk To neel Globe speelt 'Wild west', regie Joost Boer, met Michel van Rooij. Gijs de Lange. Allard vd. Scheer en Guusje van TilÖOrgh. De Doelen: 20.00' Pandora's Music Box "83; Pop groepen en solisten uil dinner en Oui- tenland met het accent op de heden daagse omwikkelingen in de popmu ziek. met o.a. End Games, Friends Again, Clock OVA. Shrlekback en Ca baret Voltaire. Hofpleintheater 20 15 Adele Bloemendaa! met haar programma 'Adele's keus'. Harbour Jazzclub: 21 30. Szeged Oldtimers (Hongarije). Arena: 22.00. Rocking Bones. Sportpaleis Ahoy': 20.00: Russisch Staatscircus Glazen Zaal Ahoy'; 10 00-18 00: Orgelshow. Zaterdag 3 september Piccolotheaten 20.30. Zuidelijk To neel Globe speelt "Wild west', regie Joost Boer, met Michel van Rooij, Gijs de Lange. Allard v d. Scheer en Guusje van Tilborgh De Doelen: 20 00. Pandora's Music Box '83; Pop groepen en solisten uit binnen en bui tenland met het accent op de heden daagse ontwikkelingen in de popmu ziek, me! o a T.C. Matic, Force Ten. Ctock DVA, Niew Hip Stilen en Caba ret Voltaire, eva Hofpleintheater: 20 15: 'Adele's keus'; tour-de-chant van Adète Btoemendaa! Muzikale be geleiding Frans Ehlhart. piano. Da Schouwburg; 20 15. Robert Wilson met zijn opera 'The civil wars". Har bour Jazzclub: 21.30: The Dixie-O- Naires. Oude Kerk: Delfshaven, 16 00 Orgelconcert door Geert Bier- ling. Bachcyclus. L 'Esprit: Wendet- dijk 25. 20 30. Folk Duo Onbemind Folkhouse Matrix: 20.30. Session. Salvador Allende Centen 21.00: Pal- meira (Latin-swmg). Grote Kerk: Vlaardingen, 15 ÖD Wandelconcert. Theatercafe De Schouwburg: 22 00: Samba, S3lsa en pinacolada en dans door Las Estrellas Tropical. 23 30. Video 'Oronoque' Theo v d. Sande en Aat den Ouden maken een tocht door het Surinaamse oerwoud. Sportpaleis Ahoy': 14 00 en 20.00: Russisch Staatscircus Poppenthea ter Belle Pus: Waterloostraat 137b. 14 30. Het poppentheater speelt 'In de kijkdoos van Kiko' Oe Kandel aan 20 0Q" Film 'Anatevka' Glazen Zaal Ahoy': 10.00-17.00: Orgelshow. Grote Kerkplein: 9.0G-15.00. Honing en Bij- enmarkt. Centrum Vlaardingen: van af 10.00' Haring en Bierfeest. Bioscopen Alhambra 1: 'The Hunger' (16) dag. 2.00-7 00 en 9.3Q u, zond. 1 30-4.00- 7.00 en 9.30 u. Alhambra 2: 'Porky's- 2 de volgende ochtend' (16) dag 2 00 en 6 45 u, zond 1 30-4 00 en 6.45 u, en 'Sopie's Choice" (16) dag. 9.00 u. Calypao 1: 'Blue Thunder' (12) dag. 2.00-7 00 en 9.30 u, 20nd. 1.20-4.00- 7.00 en 9 30 u Calypso 2; "Richard Pryor Live at the sunset strip' (16) dag 1 45-645 en 9.15 u, zond. 1.15- з,45-6 45 en 9.15 u Calypao 3: "Mer ry Christmas mr Lawrence* (16) dag. 2.00-7.00 en 9,30 u, zond 1.30-4.00- 7.00 en 9 30 u. Centraal: 'Wilde or gies op de schoolbanken' (18) dag. 12.15-2.00-3 45-5 30-7.15 en 9 00 u, di. en wae 'Wulps fruit' (16) Cineac (Beurs): 'Qctopussy* (12) dag. 2.00- 6.45 en 9 30 u, zond. 1.15-4,00-6.45 en 9 30 u. Cineac (Bijenkorf): 'Ator, the fighting eagle* (16) dag 2.00-7.00 en 9.30 u. 20nd 4 30-7 00 en 9,30 u. ma en woe. 2 00 u. Cinerama 1: 'Pri vates on parade' (12) dag 1.45-7.00 en 9.30 u, zond. 1.30-4.00-7,00 en 9.30 u. Cinerama 2; 'Flashdance' (al) dag 1.45-6 45 en 9.15 u, zond 1.30- 4.00-6 45 en 9 15 u. Cinerama 3: 'Psycho-2' (16) dag. 1 45-6.45 en 9.15 zond. 1.15-3.45-6.45 en 9 15 u. Ci nerama 4: 'Star Wars/ The empire strikes back' (12) dag 1.15 en 7.00 u. Cinerama 5: "n Schot in de roos' (18) dag 2.00-7.00 en 9.30 u. zond, 1.30- 4.00-7.00 en 9 30 u Corso: "Highroad to China' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 U, zond, 2 00-4 30-7 00 en 9 30 u. Kriierion: 'Gandhi' (al) dag. 8 00 u, zond. 2.00 en 8.00 u. Lumiere 1: 'An Bloem' (12) dag. 2.00-7.00 en 9 30 u. zond. 1.15-4.00-7.00 en 9.30 u. Lu miere 2: 'The meaning of life' (16) dag 2 00-7 00 en 9 30 u. zond. 1 15- 4 00-7.00 en 9 30 u. Lumiere 3: 'Por- ky's-2 de volgende ochtend' (16) dag I.45-6 45 en 9 15, zond. 1.15-4.00- 6 45 en 9.15 u. Lumiere 4: 'Hol Bub ble Gum m het leger' (i6j dag. 1.45- 6.45 en 9 15, zat. zond, en woe. 4,00- 6.45 en 9.15 u. 'Heidi' (al) zat. zond en woe 1.15 u. Metro-1; 'Naked hst' (12) dag. 7.00 en 9.30. zat en zond. 2.00-7.0O en 9 30 u. ma dl. en woe. bingo. Metro-2: 'Daar komt de bruid' (18) do ma di. en woe, 8.00 u. en 'Car crash' (12) vrij. zat en zond 7.00 en 9 30 u. Rex: "Hete liefde tussen koude dekens' 18) dag. van 10 00 u s'morgens tot 10 00 s' avonds. Tha lia: 'Octopussy' 12) dag 2.00-6.45 en 9.30 u. zond. 1.15-4.00-6 45 en 9.30 u 't Venater-1-2-3 en De Lantaren: Gesloten tot 8 september. Nachtvooratellmgen (16) Calypso-1: 'Zeven moordspecialisten' vrij. en zat. 00 15 u Calyp»o-2: 'Hel achier tralies' vrij en zat. 00 15 u. Calypao-3: 'Cheech Chong's next movie" vrij en zat 00 15 u. Cineac (beurs): 'In de voetsporen van mas ter Bruce' zat 00 15 u. Lumiere-1: 'Bad Boys' vrij en zat 24 00 u Lu- miere-2: 'llsa de harembewaakster van de olieshetks' (18) vrij en zat. 24.00 u Lumiere-3; 'Porky-2 de vol gende ochtend' vrij en zat 24 00 u. Kindervoorstellingen Lumiera-3: 'HeTdi' zat zond. en woe 1 45 u. Metro-2: 'Aladdin en 2ijn lamp' dag 2.00 u Passage: 'Kuifje en het haaienmeer' dag (beh ma en di 2 00 u. Diversen Arlsenboodschoppendionst: Tel" 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Integraal Kankercentrum Rotterdam: 'Telefoonbaken voor vra gen over kanker' t.K R. Tel. 010- 634130. Raad en Daad: Vragen kun nen schriftelijk worden gesteld aan Redactie Siithoff Pers. rubriek Raad en Daad. Postbus 16050, 2500 AA Den Haag. Op donderdag kan tussen 9 00 en 11 00 uur telefonisch informa tie worden ingewonnen op tel: 070- 190911. G.EJ3. Voorlichtingscentrum Rotterdam: (Rochussenstraat 198. Tel: 010-575640.) Voorlichting over energie, besparing, CAI, tarieven e.d. Openingstijden maand, t/m vrij. van 9.00-16.45 uur. Telefonische Hulp dienst Rijnmond: Rotterdam 010- 362244, Schiedam 010-731161 Voor hulp bij maatschappelijke en geeste lijke noden. Telefonische hulpdienst voor jongeren: Tel: 010-552539. dag van 17.00-24.00 u. Telefonische Hulpdienst Spijkenisae: (van 19.00 tot 03.30 u)- Tel: 01880-25952 H.I.C.: Hulp- en informatiecentrum Postkan toor Coolsmgel Tel: 172929. sociale en culturele informatie, rechtshulp, studie en onderwijszaken, vacature bank, loontechmsche dienst enz. Ge opend maand. 11 00-17.00 u, dinsd. t/m vrij. 8.30-1700 u. A.A. werkgroep Rotterdam: Bergweg 307a, tel. 673815, voor mensen met alcoholproblemen, Stichting Rechtswinkel: tel: 525577 en 525690 (op werkdagen van 10.00- 14.00 uur): Kralingen: Goudserljweg 21, di 17.00-19.00 u. Bloemhof: Vio- lierstraat 1, dl 17.00-19.00 u. Span gen: Pofgieterstraat 8, do. 17.00- 20.00 u. Bureaus voor rechtshulp: Zuid: Pleinweg 218-220 (tel: 843433): maand. 13,00-15.00 u, dond. 9.30- II.30 u. Noord: Teilingeratreal 59 (tel:658777). ma 13.00-16.00 u, di. en vrij. 10.00-12.00 u. Schiedam Hoog straat 198 (tel: 737433): maand, en dlnsd. 14.00-16.00 u. dond. 17-00- 19.00 u, dinsdagmiddag Turkse tolk aanwezig. West Mathenesserlaan 173 (tel: 3363711): do. 13.00-15.00 uur, voor maand, en dinsd. kan afspraak worden gemaakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3