Buurt vreest vertraging bij bouw GTB -terrein Nieuwe televisiepiraat voor Waterweg Noord 'Maak einde aaii stof zooi aan 't Hoofd" 'Schort werk aan Schiedamseweg op' Optimisme over contingent [I VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'SSSÏV houdt onwettig geld in op salarissen' Reductie bedden Holy misschien onnodig Laatste woningen onder slopers hamer Stijl bloempje Initiatiefvoorstel oppositie: 'Oh. dus ik heb de hele avond onr niets gezeten 'Is dit het begin van het einde?' Dronken soldaat deponeert verkeers- zuiltje op rails WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1983 Schiedam CPN-raadslid Ulfred Bruseker heeft wet houder Hafkamp aan de tand gevoeld over de nas leep van de SSSN-affaire. Tijdens de vergadering van de raadscommissie voor wel zijn, gisteren in het stads kantoor, vroeg hij de wet houder hoe het komt dat de SSSN inhoudingen heeft ge pleegd op het salaris van een inmiddels ontslagen werknemer van de Stichting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord. Volgens Bruse ker zijn die inhoudingen on wettig en is bovendien afge sproken dat wanneer er one nigheid is, die eerst via een gerechterlijke procedure be slecht dienen te worden. Het gaat om declaraties, die de SSSN indertijd aan de in middels ontslagen jongeren werker Jaap van der Graaf heeft betaald, maar waar van het stichtingsbestuur achteraf meent dat de werk nemer die onterecht heeft in gediend. Van der Graaf is de tweede werknemer van de SSSN die is ontslagen. Als ontslagre den heeft het bestuur onder meer aangevoerd dat er geen vertrouwen meer aanwezig is en dat hij de leiding heeft gehad in de bezettingsactie van de werknemers met als doel het ontslag op staande voet wegens, vermeende fraude, van opbouwwwerker Jos van der Lugt ongedaan te maken. Vlaardingen Met het be stuur van het Holyziekenhuis vinden Ben W van Vlaardin gen de door Rijnmond voorge stelde beddenvermindering voor het ziekenhuis onaan vaardbaar. In de visie van Rijnmond moet het aantal bedden terug van 34G naar 305. Voor zowel Vlaardingen als het ziekenhuisbestuur is 320 hel minimum. Volgens weihouder Ysbrand van der Velden gaat de ver mindering wellicht niet eens door. Het spreidingsmodel van Rijnmond is gebaseerd op de- bouw van nieuwe ziekenhui zen in Spijkenisse en de regio Rotterdam-Capelle. „Het is heel goed mogelijk dal die nieuwbouw niet eens door gaat", aldus Van der Velden." In dat geval houdt het college vast aan 346 bedden in het Ho lyziekenhuis. Schiedam De stadsvernieuwing in Schiedam-West begint vruchten af te werpen. vorige week werden de eerste nieuwbouwwo ningen in de Mariastraat opgeleverd en de eerste sleutels aan de nieuwe bewoners overhandigd. Wekelijks wordt op nieuw een portiek met zes woningen opgele verd. Maar nog niet alle wo ningen aan de Maria straat zijn gesloopt. Er staat nog een deel van de oude huizen overeind en gisteren zijn de werknemers van het Rotterdamse aanne mingsbedrijf Struijk be gonnen met het slopen van de laatste wonin gen. De overige delen van de eens zo beruchte Maria straat zijn al in de eer ste en tweede fase on der de slopershamer gevallen. Waterweg Noord Maassluis. Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam-West kunnen wel licht met ingang van maandag weer naar een nieuwe televi- siepiraat kijken: Albatros Tele visie. Het is de bedoeling dat de zender op maandag-, woensdag- en vrijdagavond tussen zeven en tien uur in de lucht is op kanaal 30 (835 MHz). Zondagmorgens wordt tussen negen en twaalf uur ook nog een ontbijtshow uitge zonden. De regionale zender gaat zich toeleggen op regio naal nieuws en komt verder met programma's voor kinde ren, muziek en een hoofdfilm. Er zijn opnamen gemaakt van het haring- en bierfeest, die maandag te zien zijn. Op de zender kan niet via de CAl-kabel worden afgestemd, maar uitsluitend door de an tennekabel los te maken van het aansluitpunt van het cen trale antenne systeem. De los se kabel is dan de antenne, zo beweert de piraat. De piraat raadt aan een kleine huiska merantenne te kopen als men in de buurt van groot gebouw of flat woont. Volgens de woordvoerder van Albatros Televisie Huub van Wemel- dinghe, is zelfs een auto-an tenne al voldoende voor een goede ontvangst. Men maakt gebruik van een hoofdzender met een aantal steunzenders, waardoor een goede ontvangst in het gebied Waterweg Noord gegarandeerd is. Van Wemel- dinghe zegt dat Albatros onder geen beding porno gaat uitzen den. „We willen geen mensen voor het hoofd stoten of shoc keren". zegt hij. „De hoofd films die wij willen gaan uit zenden zijn ook legaal in de handel te verkrijgen." Albatros gaat volgens de woordvoerder met bijzonder geavanceerde apparatuur wer ken en gebruikt professionele U-ma tic banden. Albatros zegt door beroeps-zendertechnici te worden gesteund. „We willen tot elke prijs storingen voorko men1'. aldus Huub van YVemel- dinghe. die de harde kern van Aibatros omschrijft als „een kleine groep mensen, die ge boeid is door het medium vi deo". Men heeft op dit mo ment nog. geen tien medewer kers. Afhankelijk van het weer denkt Albatros heel Rijnmond van televisiebeelden te kun nen voorzien Medewerkers van de piraat zijn in Waterweg Noord druk bezig om adver tenties te verzamelen. De prijs voor een spot van dertig se conden ligt tussen de twee- en driehonderd gulden. De adver tentie wordt voor dal bedrag twee maal uitgezonden. Maassluis Het fraais te stijlbloempje in de Maassluisse gemeente raadsagenda van deze maand was te vinden onder punt 25. Dat agendapunt was een 'voorstel tot het vast stellen van de verorde ning tot wijziging van de verordening tot vast stelling van de tarieven voor de levering van elektriciteit door het elektriciteitsbedrijf der gemeen te Maassluis Dat betekende dus dat er een verordening tot wijziging moest worden vastgesteld om de ver ordening tot vaststelling te wijz 'gen. Of zoiets. Bewoners zetten raad op stelten Vlaardingen De linkse en rechtse oppositiepartijen in de Vlaardingse gemeenteraad willen dat de werk zaamheden aan de Schiedamseweg, waarbij parkeer plaatsen komen te vervallen, onmiddellijk worden op geschort. Voor er verder wordt gewerkt moeten eerst de ontevreden bewoners de gelegenheid hebben gehad om in te spreken, vinden VVD, D'66, CPN/PSP en SGP/GPV. Van de oppositie heeft alleen de SP het voorstel niet mede-ondertekend. Het voorstel komt vijf dagen na een extra vergadering van de commissie verkeer en ver voer over de reconstructie van de Schiedamseweg. De bewo ners brachten daar hun be zwaren tegen het verlies van parkeerplaatsen naar voren. De raadsleden van de opposi tie lieten blijken weinig waar dering te hebben voor de vlie gende haast waarmee de ge meente het werk heeft aange pakt. „Er had inspraak gege ven moeten worden", beweer den die avond VVD cn D'66. die de extra vergadering lieten uitschrijven. In haar voorstel, dat zij op de agenda van de gemeenteraad van vanavond geplaatst wil zien, eist de oppositie de on middellijke opschorting van alle werkzaamheden op de kpp van de Schiedamseweg die parkeergelegenheid kos ten. De belanghebbenden moe ten op zeer korte termijn wor den uitgenodigd om in te spre ien. Als de resultaten daarvan bekend zijn moet de commissie ^eer een besluit nemen. Pas daarna zou het werk kunnen worden hervat. bi de extra vergadering van de commissie verkeer van af gelopen donderdag was er nog 8<*n sprake van opschorting. Alleen D'66'er Don Rodrigues ®pperde dat voorzichtig. Wet houder Bas Goudriaan besloot de vergadering meteen woord van dank voor de prettiee dis cussie en ongetwijfeld in de verwachting dat het werk ge woon zou doorgaan. Nu blijkt dat de oppositie daar weinig voor voelt. Het werk is inmiddels een heel eind gevorderd. Aan een kant ligt het fietspad er al in. de trottoirbanden zijn eruit ge haald en het energiebedrijf is bezig de lantaarnpalen te ver plaatsen. Als de planning wordt gevolgd wordt de Schie damseweg volgende week van het Verploegh Chasséplein tot de 2e Van Leijden Ga cl straat afgesloten voor asf alter ings- werkzaam heden. Het gaai de makers van het voorstel om de gevolgde pro cedure. „Inhoudelijke kritiek zit er niet in", merkt ook ver- keersdeskundige Roel Blom op. Als het voorstel wordt aan genomen verwacht hij een grote vertraging in de werk zaamheden. „Zon inspraak procedure kost toch tijd. Je kunt de mensen niet van de ene op de andere avond bij eenroepen. Je bent zo een eind verder." Die vertraging kan volgens het gemeentebestuur grote problemen opleveren. J. Ger- ritze, directeur gemeentewer ken, zei op de extra vergade ring van vorige week al, dat vocht en vorst bij de asfa ke ring heel slecht van pas zou den komen, „Die vertraging zou veel geld kosten", aldus Blom. Zijdeveld:...optimistisch... Schiedam De toekomstige bewoners van hel vroegere terrein van de Gemeentelijk Technische Bedrijven aan de Dwarsstraat in Schiedam Zuid zijn sinds gisteravond boos op de gemeente Schiedam. Bewo- nersdeskundige Armand van Puyvelde arriveerde aan het eind van een informatieverga dering over de bouw. die m clubhuis-Zuid werd gehouden, met de mededeling dat de ge meente misschien kiest voor het bouwproject Schuttersveld, als Schiedam van hel rijk niet voldoende woningen krijgt toegewezen om besde projecten te bouwen. Hij had na een discussie met de raadscommissie voor ruim telijke ordening slechts de toe zegging gekregen dat. als er aan het eind van het jaar be slist moet worden, dit door de gemeenteraad gebeurt. Als de gemeente voor het Schut tér- véld kiest loopt de bouw van de woningen op het GTB-ter rein ruinstens een jaar vertra ging op. „Oh. dus ik heb hier de hele Schiedam Wethouder ir. Chris Zijdeveld is zeer optimistsich over de aan tallen woningwetwonin gen, die de gemeente in 1984 van het rijk mag bouwen. Ondanks de som bere berichten verwacht hij dat in Schiedam vol gend jaar meer huizen in die sector kunnen worden gebouwd dan de circa tweehonderd die dit jaar zullen worden gereali seerd. De wethouder wist de raads commissie voor ruimtelijke or dening er van te overtuigen dat door een optimismistische houding de kans op een fiks contingent aanmerkelijk gro ter is. „Als de raad er niet in gelooft, geef je aan datje er nu al niet op rekent," aldus Zijde veld. De raad gokt er nu op dat in Schiedam volgend jaar 272 woningwetwoningen kun nen worden gebouwd. 31 in het centrum, 56 in West, 93 op het GTB-terrein m Zuid en 92 op het Schuttersveld. De commissie moest zich giste ren uitspreken over de kredie taanvraag voor een bouwplan voor 92 woningwetwoningen op het Schuttersveld, die in eerste instantie bestemd zijn voor woonwagenbewoners, die op het terrein lang-: de Schie in erbarmelijke omstandighe den wonen. De commissie had geen bezwaar tegen het bouw plan op zich. maar toonde zich bezorgd, dal indien het contin gent tegenvalt, bouwplannen in de sociale sector tn de stads vernieuwingsgebieden vol gend jaar niet door kunnen gaan. „Ik heb begrepen dat po gingen voor een groter contin gent aan de saneringswijken ten goede zouden komen," zo hield CPN-raadslid Eef Collé de wethouder voor. Zijdeveld wees er op dat vori ge ministers er bij Schiedam up hebben aangedrongen de verbetering van de huisvesting van woonwagenbewoners prioriteit te geven en om meer te bouwen in de siadsuitiegge- bieden. Bovendien heeft het rijk vier wijken in Schiedam aangewezen als stadsvernieu wingsgebied. „Als we onze ve rant woord leijkhe id als stadsbestuur willen waarma ken zullen we door uitgewerk te bouwplannen in te dienen duidelijk moeten maken dat ministers indertijd druk op ons hebben uitgeoefend," stelde Zi|develd. Nadat er vanuit de commissie op aangedrongen was wilde hij wel de toezegging doen dat ir. dien de bouw op het Schut tersveld, waarvoor de voorbe reidingen nog dit jaar begin nen, andere projecten in ge vaar brengt, hij voor advies de gemeenteraad zou raadplegen. avond voor niets gezeten!", re ageerde een boze aanwezige, zwaaiend met de brief waarin hem een nog oen te bouwen woning op het terrein werd toegewezen. „Als ik dus ja zeg moet ik met alle voorbereidin gen erbij nog minstens twee jaar wachten voordat ik in die woning zit", mopperde de man. Daar komt nog hij dat m de brief slaat, dat als de wo ning wordt geaccepteerd, men als woningzoekende wordt 'uitgeschreven'. Hieruit con cludeerde veel aanwezigen, dat zij na ja te hebben gezegd geen andere woning aangebo den zouden krijgen. De aanwezige ambtenaren van de gemeenten bestreden dit echter. ..Als u zo urgent bent. dat u hier een won mg toege wezen hebt gekregen, wil dat met zeggen dat u in de tussen tijd mets aangeboden krijgt als dit project vertraging oploopt", verduidelijkte ambtenaar Hans Huis in 't Veld. Hiermee wist hij de gemoederen weer wat tot bedaren te brengen. Schiedam „Is dit het begin van het einde van de Zwaan- steeg?" Die vraag stelde PvdA- raadslid Hans van Kleef aan wei houd er Zijdeveld, toen die de commissie voor de ruimte lijke ordening advies vroeg om de woning aan de Zwaanstecg 6b onbewoonbaar te verkla- Zijdeveld antwoordde dat dit het gevolg was van de ge meentelijke taak om toezicht te houden od kwaliteit van woningen. Maassluis Van de kook geraakt door de stofwol ken, die het overslagbedrijf Van Baaien maakt bij het lossen van een schip met turfmolm, hebben be woners van het Maassluisse Hoofd gisteravond tij dens de vergadering van de gemeenteraad de raad zaal op stelten gezet. Na een gesprek van de bewo ners met wethouder Iza£k van der Knaap maakte directeur J. H. Kloet van gemeentewerken inder haast met het bedrijf de afspraak, dat met een dek zeil zou worden geprobeerd de stofoverlast zoveel mogelijk te beperken. De ongeveer veertig woedende bewoners, die te laat kwamen voor het spreekhalfuur, wer den aanvankelijk door een bode van het stadhuis tegenge houden. Dat maakte de stem ming alleen maar meer gela den. „Wij laten ons niet op onze plaats zetten; Wij zijn hier gekomen om iemand anders up zijn plaats te zetten", briest- ten zij. Na samenspraak tussen de bode, de plaatsvervangend gemeentesecretaris en burge meester Hans van Es werden zij de raadszaal ingeloodst. Daar toonden zij echter vol gens Van Es niet voldoende respect voor de vergaderorde. Een bewoner begon dwars door de behandeling van een ander agendapunt het woord te voeren, waarop de burge meester eiste dat de vergade ring normaal dourgang zou kunnen vinden. De toezegging dat wethouder Van der Knaap in een speciaal daarvoor inge laste pauze de bewoners van het havengebied te woord zou staan, werd na veel vijven en zessen aanvaard, waarna de rust even weerkeerde. Stopzetten Het waren voornamelijk be woners van de Burgemeester De Jonghkadc die hun eisen bij Van der Knaap op tafel legden. Aan die kade is het be drijf van Van Baaien geves tigd. Het lossen van het schip, vonden zij, moest worden stop gezet. „Er is zo in de wijk niet meer te leven", aldus een woordvoerder. „Je kunt de ra men niet openzetten, je kunt niet fatsoenlijk eten en drin ken zomler dal er stof tn zit." Ue stofwolken zouden nu en dan ook gevaat opleveren voor het verkeer, zo werd be- tuogd. Van der Knaap zei als wethou der voor een dilemma te staan. Kij wilde het lossen van de Finse boot, die nog voor drie kwart volzit. niet stopzetten. „Mij wordt door de raad ge zegd dat ik het havenbedrijf moet stimuleren. Elke boot. die we binnen krijgen, is mee genomen." De bewoners bleven echter ei sen dat de wethouder de hin derwetvergunning zou intrek ken. tot van der Knaap zei dat zo'n vergunning er helemaal met was. Hij zegde toe te pro beren de overlast zoveel moge lijk te beperken. „Als dit schip gelost is, hebben wc- een goed vertrekpunt om in een ge sprek tot een oplossing te ko men." De bewoners hebben veel vaker klachten over het Maassluisse bedrijf. In telefonisch spoedoverleg tussen Kloet en Van Baaien werd besloten om te proberen met een dekzeil een deel van de problemen uit de wereld te helper.. Ook werd besloten om door het naispuiten van de turfmolm het stuiven tegen te gaan. De bewoners verlieten morrend het stadhuis: „Die troep heeft zich vastgezet op mijn gevel en die maakt de ge meente niet schoon." Vlaardinger beboet Arnhem De krijgsraad in Arnhem heeft een 20- jarige rliensiphchimg mi litair uit Vlaardingen conform de eis tot 700 gulden boete en 3 weken voorwaardelijke gevan genisstraf veroordeeld De Vlaardinger bracht op 24 juli het treinverkeer Rotterdam - Hoek van Holland in gevaar door een verkeers/uil op de rails te zeilen Voorbij gangers haalden de zuil op tijd weg en voorkwa men zo een ramp. De Vliiardmgei was gaan stappen met een vriend Op weg naar discotheek Het Pakhuis zag hij het. zuiltje staan en zo< ht er steun bij, waarna hel om viel. Op de terugweg pas seerde hij het weer en sleepte het ding van 43 kilo enkele tientallen meters mee urn hei pre cies op de spoor w ego vet - gang op de Oosthaven ka de te laten liggen. Zijn metgezel vertelde hem pas veel latei w.iar hij de zuil had neergelegd. De Vlaardin ge r had ge- vloekt, maar was met te ruggegaan. „Het was toch al te laat", verklaarde hij. De verdachte beriep zich op de kennelijke staat waarin hij had verkeerd Besef van plaats en tijd was hem vreemd ge weest. De auditeur-generaal van de verdachte, mr D. Veu- rink vond de daad 'Bloedlink en ergerlijk*. Volgens de aanklager hadden de gevolgen ver schrikkelijk kunnen zijn. De verdachte had vol gens hem bewust risico genomen met het drin ken van 15 rtjes. Voorwaardelijke opzet achtte hij bewezen. De raadsman van de ver dachten schetste zijn client als een serieuze fi guur, die door de ver keersveiligheid juist had bevorderd door de zuil van de weg te halen.'Het achterlaten op de over weg was volgens hem "domme pech' geweest. h' f*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1