MTFRWK Voor 50-plussers tegen kerngeweld is de maat vol GRAAG .GEDAAN i SPORT 1 'Ik probeer ze te stimuleren, aan te moedigen' Schiedamseweg: oppositie schoot mis voor open doel AGHTEBGRDND Piet Boon zou nog veel meer willen doen Leo van der Kroft gast in Schiedam Trainen in Kluphuis Zuid Begroting Vlaardingen op 16, 17 en 1B november Kelderboxen populair bij inbrekers Martin Bannet voorbeeld voor jonge scheidsrechters Satelliet haakt af Vlaardingen Ze zullen zeker meelopen: de 29e oktober in Den Haag wanneer daar de grote landelijke demonstratie tegen kernwapens wordt gehouden. Als het aan hun ligt zal het aantal van vierhonderdduizend de monstranten dat twee jaar geleden door Amsterdam trok op die dag ruim wor den overschreden. Ze ho pen vooral ouderen te be wegen om mee te protes teren. De heren Bakker, Blok en Van Duijvenbode en me vrouw Visser vinden dat ou deren, veel meer dan tot nu toe gebeurd, moeten protes teren tegen de „waanzin van de kernwapens, waarmee de wereld tig-keer kan worden vernieigd", zoals J. van Duij- venboode het uitdrukt. „Wij waren al wel actief," stelt mevrouw Visser. „Maar voor veel oudere mensen heelt de vredesbeweging nog steeds het imago van rooie rakkers met spijkerbroeken. Ik zelf vind dat niet. Dat komt denk ik door de vele aandacht die vredesdemon straties krijgen als er relletjes zijn. Veel ouderen zeggen: daar doe ik niet aan mee, ik wil niets met de politie te maken hebben. Die voelen zich niet thuis bij de bestaan de vredesgroepen. Vandaar dat wij hier een comité Vijf tigplussers tegen kerngeweld zijn begonnen. Daarmee ho pen wij de jongeren, die vooral naar buiten treden een steuntje in de rug te ge ven." In de komende vredesweek zal het comité zich presente ren. „Wanneer is bij u de maat vol en wat doet u er mee" is het thema dat op de bijeenkomst volgende week donderdag (20 uur) in de Be- theikerk (Burgemeester Ver- kadesingel 26) centraal zal staan. Het is de initiatiefnemers ge bleken dat ouderen veel be hoefte hebben te praten over zaken als oorlog en vrede. Mevrouw Visser: „Onder de ouderen heb je veel alleen staanden en mensen die niet werken. Die hebben niet een hutskamergesprek, waar ze nog eens kunnen ingaan op hetgeen ze op tv zien en in kranten lezen. Dat is toch erg belangrijk om een me ning over kernbewapening te vormen. Nou die mogelijk heid willen wij ze geven." De heer Duijvenbooden heeft als loods tamelijk veel contacten met mensen - uit het Oostblok. „Als wij hier in het vrije Westen niets onder nemen tegen kernwapens, wordt dat ons door de bevol king daar kwalijk genomen. Komen wij niet tegen onge rechtigheid in opstand, waar om zouden zij het dan doen met alle risico's van dien. Ik vind dat ouderen daar een belangrijke rol in kunnen én moeten spelen. De bejaarden zijn teveel weggestopt. Laten die mensen met levenserva ring, want dat hebben ze toch, ook hun stem verhef fen tegen de waanzin van de .kernwapens." „Ja," voegt de heer Bakker ,'daar aan toe. „En niet alleen 'maar op en neer hobbelen naar de supermarkt." J.Bakker (links), G. Visser en J. van Duijvenbooden: belangrijke rol voor ouderen... Schiedam Ook voor club huis Zuid in de Schiedamse Dwarsstraat zit de vakantie erop. Dat betekent in dit geval dat er weer diverse mogelijk heden zijn om iets aan de con ditie te doen. Voor de jeugd van 13 tot 16 jaar is er iedere maandag om 19.00 uur jazzballet. Voor een tientje per maand kan men meedoen. Iedereen mag eerst een kijkje komen nemen. Niet alleen voor de jeugd is er jazz ballet. Later op de maandaga vonden, om 20.15 uur, kunnen de volwassenen zich uitleven. Zij betalen 15,00 per maand. Op dinsdagmiddag om 14.00 uur is er 55 plus-gym. De ou deren kunnen onder vakbe kwame leiding en muziek aan de slag met ballen, hoepels en knotsen. Heren die tijdens de vakantie wat aan conditie heb ben verloren, kunnen dat ver lies op dinsdagavond van 20.30 tot 21.30 compenseren. Voor een tientje per maand wordt er onder deskundige leiding getraind. Voor kinderen van tien tot twaalf jaar zijn er de beatbal- letten op dinsdagavonden van 19.00 tot 20.00 uur voor 4,50 per maand. Meer inlichtingen zijn te krijgen bij Kluphuis Zuid, Dwarsstraat 42, telefoon 267297. Vlaardingen De behande ling van de begroting voor volgend jaar, die traditiege trouw in november plaats vindt, wordt dit jaar gehouden op 16, 17 en 18 november. Evenals vorige jaren heeft het college van B en W voor de begrotingsdebatten vijf achter eenvolgende vergaderingen uitgeschreven. In de periode van 11 tot en met 27 oktober buigen de diverse raadscom missies zich over de stukken. De algemene beschouwingen van de fractievoorzitters vin den plaats tijdens de eerste be grotingsavond, op 16 novem ber. De volgende dag worden 's middags eerst de financiële beschouwingen gehouden, waarna begonnen wordt aan de hoofdstuksgewijze behan deling van de begroting zelf. De vergaderingwordt 's avonds voortgezet. Ook op de laatste dag, vrijdag 18 novem ber, wordt zowel 's middags als 's avonds vergaderd. Maassluis Bij de politie komen de laatste tijd opvallend veel aangiften binnen van inbraken in kelderboxen. Volgens politie woordvoerder De Jong is er inderdaad een stijgende lïjn te zien in deze vorm van kleine criminaliteit. Hij vermoedt dat het om één groep gaat, die het heeft voorzien op kelderboxen. Van de week was het twee keer raak in de Burgemeester Wes- selinkstraat. Een keer bestond de buit uil serviesgoed, een pan- nenset, een koffiezetapparaat en een fiets. Bij de andere inbraak misten de bewoners twee fietsen. En bij een inbraak in een kelder in de Bilderdijklaan werden dekens en twee verwarmingselementen buit gemaakt. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even Waajn. verandering in. a Adres: Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I Po$tCOd en goed beloond! Want voor die kleine* 1 moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse I Stadhuis. t Mïair.; Adres.^ f *Wcod, I w'o°npjaats. Te'e/o on kwart-*,.ff eakchr]„ °nplaats: [r als denk v°ord e rnoej(6 «««afuu. l Stuur de hn Plakker 0 m enveioi 3P. geen De problemen rond de reconstructie van de Schiedamseweg in Vlaardingen hebben gisteravond, tijdens de vergadering van de commissie voor verkeer en vervoer, weer een langdurige discussie uit gelokt. Er werd nog eens uitgebreid nagekauwd over deze kwes tie, waarbij de vraag aan de orde kwam op welke ma nier het raadsbesluit van vorige week woensdag, dat de bewoners alsnog in spraak moesten krijgen in de reconstructieplannen, uitgelegd moest worden en of de indieners van het be treffende voorstel met de VVD-fractie vooropde zaak nou slim hadden aan gepakt of niet. Het begon in de vakantiepe riode, toen het- college van B en W het voorstel van ge meentewerken kreeg om bij de asfaltering van de Schie damseweg meteen de fiets paden, die in het kader van het VCP waren beloofd, aan te leggen. Verantwoordelijk wethouder Goudriaan meende dat hij hierover een advies van de commissie voor verkeer moest vragen en hij deed dat schriftelijk; geen ongebruikelijke proce dure in de zomermaanden. Wat op het stadhuis op dat moment verkeerd werd in geschat Goudriaan heeft dat de afgelopen .weken di verse malen toegegeven— was de omvang van bet karwei en de reacties, die dat bij de bewoners teweeg zou •■brengen. Er had al in een vroeg stadium meer in formatie naar die bewoners gestuurd moeten worden, zo gaf de wethouder toe. En achteraf gezien had al in een vroeg stadium een in spraakprocedure volgens de Algemene Inspraak Veror dening moeten plaatsvin den. De schriftelijk geraadpleeg de commissieleden hadden nauwelijks opmerkingen op de reconstructieplannen, maar later kwam daar ver andering in. Op initiatief van de VVD werd twee we ken geleden een extra com missievergadering bijeenge roepen, en tijdens de raads vergadering van vorige week kwamen VVD, D'66 en SGP/RPF met het initi atiefvoorstel, om de werk zaamheden op te schorten en eerst de bewoners te raadplegen. Dat voorstel dreigde, omdat de SP tegen zou stemmen, het niet te halen en daarom gingen de indieners van het voorstel overstag om de so cialistische fractie tegemoet te komen: de opschortende werking werd uit het voor stel geschrapt, cn wat daar door overbleef was eigenlijk niets meer dan lucht en wat goede woorden. Immers: de bewoners moesten worden geraadpleegd, maar het werk kon intussen gewoon doorgaan. Het was dan ook niet zo vreemd, dat de op die manier afgedwongen in spraakvergadering van maandag niet veel meer dan een formaliteit was. Gisteravond werd daar in de verkeerscommissie nog wat over nageprutteld. De VVD'er Floor Quast gaf toen op een vraag van Wil lem Kwakkelstein (PvdA) ronduit toe, dat partijpoli tieke belangen een grote rol hebben gespeeld bij de op stelling van de oppositionele VVD-fractie. „Er waren tij dens de raadsvergadering twee CDA'ers afwezig, dus ik zag een open doel. U neemt me toch niet kwalijk dat ik probeer in te schie- door Paul Houkes ten?", gaf hij wat al te rui terlijk toe, tot hilariteit van de coalitiefracties. Maar Quast, en met hem de mede-indieners van het ini tiatiefvoorstel, heeft achter af gezien toch naast gescho ten. In de raadsvergadering immers deed men om de overwinning te kunnen ha len teveel water tn de wijn. Het is zoals John Ranshuij- sen (PvdA) na afloop van de vergadering van gister avond opmerkte: „De oppo sitie is gewoon niet handig geweest. Als ze in de raad met een motie waren geko men, waarin de gehele raad zou hebben moeten uitspre ken, dat de inspraak voor de hewoners onvoldoende is geweest en dat alle fracties dat betreuren, dan was die motie unaniem aangeno men. DAn hadden ze een overwinning behaald. Maar zo slim waren ze niet." Binnen de VVD-fractie zal er nog wel over de zaak worden nagepraat Het ge zicht van fractievoorzitster Mariétte H oogend ijk, die tij dens de commissie van gis teren later binnenkwam, stond op donderen toen ze vernam dat haar fractiege noten uiteindelijk akkoord waren gegaan met langs- parkeren op de Schiedamse weg, terwijl de bewoners maandagavond juist haaks- parkeren hadden gepropa geerd. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 14 september 1983 Hoek van Holland Piet Boon heeft blauw bloed met een heleboel witte bloedli chaampjes. De blauw-wïtte kleuren lopen de gediplo meerde publiciteitsman van de voetbalvereniging Hoek van Holland wel haast van het gezicht. Dat hij toch ook binnen zijn eigen vereniging kans ziet de zaken te relati veren en de eigen onvolko- mendheden kan aantonen, is tekenend voor de man die nu alweer een jaar of tien in belangrijke mate het gezicht naar buiten bepaalt van de Hoekse zondagvoetballers. Waarom word je publiciteits man bij een vereniging? Vol gens Boon gaat dat vanzelf. „Toen we een jaar of tien gele den begonnen met de uitgave van een eigen clubblad was ik leider van het A-elftal en ik leverde wekelijks verslagjes in. Ik wilde wel wat meer doen maar realiseerde toch wei dat ik me daarmee op glad ijs kon begeven". „Niettemin werd ik bij de be stuursverkiezingen voorge steld ais PR-man, destijds nog een erg vaag begrip in de ver eniging en waaraan ik zelf in houd moest geven. Ik ging me dan ook steeds meer afvragen waar ik eigenlijk mee bezig was en hoe ik de zaak gestalte kon geven". De taak van Boon beperkt zich niet alleen tot het schrijven van stukjes voor het clubblad en het onderhouden van con tacten met verschillende kran ten. „Je moet vooral binnen de vereniging de zaken goed in de peiling houden. Jubilea, ge boorten, huwelijken en alle dingen waar leden bij betrok ken zijn, moet je signaleren en zorgen dat er bestuursleden aanwezig zijn bij die gebeurte nissen. De invloed van het verenigingsleven is op sommi gen erg groot en daar moet je rekening mee houden." „Ik heb een speciale PR-eur- sus gevolgd bij het instituut voor Sociale Wetenschappen, om de zaken wat beter uit te diepen. Ik heb daar zeker geen spijt van gehad. Je zou eigen lijk veel meer willen en moe ten doen, maar de mogelijkhe den zijn beperkt, zowel binnen de club als in je eigen privéle- ven. Je moet proberen om vooral als praatpaal te funge ren. Dat is de eerste taak van een PR-man". Opvolger Overigens is de nu 55-jarige Piet Boon van mening dat het tijd wordt dat er een opvolger komt. Over een jaar of drie hoopt hij gebruik te kunnen maken van de afvloeiingsrege ling in zijn werkkring op de Harwichkade en hij heeft dan nog andere plannen. „Ik zou graag eens een reis meemaken op een IJsland- trawler die op kabeljauw vangst gaat", zegt hij. „Als er een nieuwe PR-man komt, het liefst zo snel mogelijk, want dan wil ik hem inwerken en dat heeft echt wel tijd nodig". dff V -i Martin Bannet...voor de derde maal Europa in... Vlaardingen Eigenlijk neemt Martin Ban net een bijzondere positie in het Nederlandse scheidsrechterswereldje in. Vanavond maakt hij als grensrechter in Ierland deel uit van het Nederlandse scheidsrechterstrio dat de wed strijd Heall Town-Standard Luik in goede ba nen moet leiden. En dat terwijl hij zich aan het einde van het vorige seizoen al had ver zoend met een terugkeer uit het betaalde voetbal naar de amateurs. „Ik heb twee jaar op de B~ lijst gestaan. Voldoe je na die twee jaar niet, dan ga je te rug naar de amateurs. De scheidsrechterscommissie maakte voor mij echter een uitzondering. Ik mag me nog een jaar bewijzen in de B- groep. Ze vonden dat ik het echt nog wel kon redden in het betaalde voetbal en daar om boden ze mij die extra kans. Ik ben daar ontzettend blij mee. Tijdens de winter stop volgt er weer een beoor deling. Gaat het goed dan promoveer ik misschien daarna naar de A-lijst." Vorig jaar al vertoefde de Vlaardingse arbiter al twee maal in het buitenland om aks grensrechter actief te zijn. Hij geniet van de uitstapjes. Noemt het hoogtepunten in zijn ca mere. Martin Bannet is niet voor niets het pararadepaardje van de Vlaardingse Seheids- rechtersvereniging (VSV). Hij is ook het voorbeeld voor veel jonge leden van de brui sende vereniging: „Ik pro beer voor die jonge jongens een stimulans te zijn. Je pro beert ze te begeleiden, aan te moedigen, ook als hel een keertje niet goed is gegaan. De eerste twee jaar zijn voor die knapen het belangrijkst. Worden ze dan niet goed op gevangen dan zie je ze na die tijd nooit meer terug. Reken maar dat die jongens het moeilijk hebben. Ergens op Laag Zestienhoven fluiten op zondagmorgen om half tien Schiedam De Schiedamse Scheidsrechters vereniging (SSV) heeft voor de komende maanden weer aan aantrekkelijk pro gramma samengesteld. Hoogepunt vormt ongetwijfeld de bijeen komst van 22 september in het clubgebouw van voetbalvereni ging Schiedam, als Leo van der Kroft, de voorzitter van de scheidsrechterscommissie betaald voetbal, de gast is van de Schiedamse vereniging. Het programma voor de maanden september en oktober ziet er als volgt uit: 15 september: Onderlinge spelregelwedstrijd om de Henk van der Veer bokaal. De avond staat onder leiding van Harry Lak%vijk. 23 september: Finale-avond van het Bonds spaarbank-toernooi dat door de SSV is georganiseerd. 29 septem ber: Start van de klavexjascompetitie. 6 oktober: Discussie-avond over tal van actuele zaken. 13 oktober: Onderlinge spelregel wedstrijd onder supervisie van Harry Lakwijk. Iedere donderdagavond kan ec. verder nog getraind worden orw, der leiding van Dik van Ham.V V op veld vijftien. Ook de agressie schrikt beginnende scheidsrechters trouwens af." Waarneming En: „Jonge scheidsrechters zijn ook vaak afhankelijk van de waarneming van de rapporteur die langs de lijn staat. Schrijft hij een goed rapport dan scheelt dat na tuurlijk. De jongens zien mij als voorbeeld. Ik houd ze al tijd voor dat ik alles bereikt heb door gewoon mezelf te blijven en goed te fluiten. Op eigen kracht, zonder de hulp van iemand, ben ik naar het hoogste niveau toegegroeid. Ik heb wel een ontzettende steun gehad van mijn vrouw. Als die er niet achter zou staan, dan zou ik dit nooit bereikt hebben." De overgang van de ama teurs naar het betaalde voet bal is Bannet goed bevallen. door Chris Woerts In het begin had hij het evenwel moeilijk. „Je bent nieuw dus proberen ze je al lemaal uit. Gaan ze je echter kennen, dan weten ze op een gegeven moment wat ze aan je hebben. De sfeer is na tuurlijk wel heel anders. Bij de amateurs was het natuur lijk gezelliger, ging het er al lemaal veel gemoedelijker aan toe. In het betaalde voet bal is dat er natuurlijk bijna niet bij. Het is allemaal veel zakelijker. Als je bij Ajax komt dan zien ze je niet eens staan, zo druk is het daar al tijd. Het klink misschein gek, maar ik kwam altijd graag bij SC Amersfoort. Een leuke vereniging om als scheids rechter heen te gaan." Sfeerloos Fluiten in de eerste divisie, met de vaak lege tribunes in een sfeerloze ambiance, het is niet altijd eenvoudig, weet ook Bannet: „Toch heb ik de indruk dat het voetbal weer leeft, ook in de eerste-divisie. Ik ben bij De Graafschap ge weest en daar zaten toch 6.000 toeschouwers op de tri bune. Het voetbal wordt ook weer positiever benaderd en dat is al een hele vooruit gang-" Het uitstapje naar Ierland maakt van Martin Bannet een blijmoedig mens. „Ge lukkig krijg ik alle mede werking van mijn baas. Je bent toch drie dage van huis en op het werk moet dat ook opgevangen worden. Ais bij voorbeeld mijn collega Cees van der Linden niet zou meewerken, dan had ik nooit naar het buitenland gegaan." Vlaardingen De strijd om de Hollandiaan Cup voor A-ju- nioren, gaat volgend jaar op 1 mei van start. Ook in de twee de editie van het toernooi zal Satelliet ontbreken. Aan het toernooi wordt derhalve door tien verenigingen deelgeno- In tegenstelling tot vorig jaar wordt nu volgens het knoc kout systeem gespeeld. De lo ting voor de eerste ronde zal op 17 september plaats vinden. De finale staat gepland voor zaterdag 19 mei. De eindstrijd zal op het complex van De Hollandiaan worden afge werkt. De winnaar van het toernooi speelt een wedstrijd tegen de kampioen van Schie dam om het Vlaardines/Schie- dams kampioenschapT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3