IMËBW 19 Vredes week krijgt filosoferend karakter oBALDADIfio Magere jaren breken aan voor Green Eagles S Wweerzien met bekenden ^BerdienStenberg signeert Stille tegen militarisme Commissie wil recreatiesport garanderen De Plaag van Feike Boschma Hardrose en knalblauw: Tragi-komisch cabaret Laatste productie Long en Jongewaard De ontmoeting met Mark Foggo Na de vette jaren met succes Secretaris Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW 16 september 1982 'fiiiiiiiiiimiiiiiitiiKiiiiiiijuiiiiiiiimiiiniiiiifi Diamanten paar Vierdingen Burgemeester Va1! Lier gaat maandagoch tend op bezoek bij de familie Wesierhout aan de Dilienbur- glaan. Mijnheer en mevrouw Westerhout zijn op die dag zes tig jaar getrouwd en daarbij past natuurlijk enig officieel vertoon. Abraham Elias Westerhout werd in 1901 in Vlaardingen geboren. Zijn vrouw Lijdia Westerdijk was twee jaar daar voor ook in Vlaardingen ter wereld gekomen. Op 19 sep tember 1923 traden zij in Vlaardingen in het huwelijk. lllllllflIHIIIItlllllllllllllINlIlillllltlllUllltHIIII Waterweg De diverse IKV-afdelingen in het Water weggebied sluiten zich aan bij de landelijke tendens om de Vredesweek '83 juist door stilte meer zeggings kracht te geven. In alle gemeenten worden zogenaam de stiltekringen gehouden, waarin gemeenschappelijk nagedacht wordt over de gevolgen van oorlogsgeweld. In Vlaardingen begint de Vredesweek vanavond met een avondgebed in de Joh. de Doperkerk. Aansluitend, rond kwart voor acht, wordt er op het Liesveld een stil tekring gehouden. Na die stille herdenking, waaraan ieder kan meedoen, gaan de demonstranten met fakkels door de stad, waar ze om 20.45 uur door loco-burge- raeester IJsbrand van der Velden worden toegespro ken. Morgen, zaterdag 17 septem ber, wordt er op het Liesveld een vredesmarkt gehouden. Alle betrokken organisaties staan met een kraampje op het Liesveld en geven infor matie over hun vredesi- deeen. Op die markt bestaat .ook de mogelijkheid zich op te geven voor de grote lande lijke Anti-kernwapendemon stratie op 29 oktober. Voor de kinderen is een ui terst vredige bezigheid ge vonden. Origami is een Ja panse papïervouwkunst die veel symbolische" betekenis Naaldwijk/Maassluis De commissie voor sport en recre atie van Naaldwijk wil de re creatiesport in de toekomst ga randeren. Volgens haar vraagt het groeiende aantal enthou siaste recreatiesporters om 'deskundige en vindingrijke' leiders/sters. De invulling daarvan biedt het christelijk vormingscentrum De Maaskant aan De Vloot 207 in Maassluis. Daar heeft maan dagavond reeds vanaf acht uur een informatiebijeenkomst plaats. Aan de cursus RSL-A kan een ieder deelnemen, die het ABO-certificaat heeft behaald of een opleiding heeft genoten, die recht geeft op vrijstelling van de ABO. De opleiding in Maassluis begint maandag avond 26 september om acht uur. In totaal zijn er 24 bijeen komsten. Daarnaast moet de deelnemer tenminste 25 uur stage lopen bij een sport/spel-activiteit in de recreatiesport. De kosten van de cursus bedragen 325 gulden. heeft en leuk is om te beoe fenen. Op dinsdag 20 september wordt voor degenen die de laatste oorlog bewust hebben meegemaakt een speciale bij eenkomst gehouden in de Bethelkerk aan de Burg. Verkadesingel. Deze groep heeft zich verenigd onder de naam 50+ Vredesbeweging. In de Oosterkerk aan de Schiedamseweg wordt de Vlaardingse Vredesweek af gesloten me', een maatschap pelijk avonigebed. Het be gint om 19 uur en het thema is het zogenaamde Vijand denken. De IKV-kerngroep Maassluis begint op zaterdag 17 sep tember met zijn actie. Voor de kinderen is er een thema gerichte poppenkast op de markt. Na afloop worden er ballonnen opgelaten, waar aan een vredesboodschap is vastgemaakt. Het competitie- element is daarbij gehand haafd, want er zijn leuke prijzen te winnen. Om 15 uur wordt er op de Markt een Stiltekring gehou den en ieder die ten behoeve van de vrede mee wil doen is welkom. De IKV-informatie- bakfiets is aanwezig voor in formatie. In vrijwel alle kerken wordt in de Vredesweek aandacht geschonken aan de wereld vrede. Onder meer wordt de vredeskrant uitgereikt. In De Ark en in de Maranatha- kerk worden speciale dien sten gehouden. Politiek redacteur David Van Der Kouwen leidt op donderdag 22 september een discussie rond het thema „Maassluis en de kernwapen discussie". Aan deze discussie neemt onder meer ook de burgemeester deel. De bij eenkomst wordt in de Ko ningshof gehouden en begint om 20 uur. Ter afsluiting van de Maas- sluise Vredesweek wordt er op zaterdag 24 september een avondgebed gehouden in het witte NPB-kerkje aan de Constantijn Huygensstraat 1. Het begint om 19.30 uur en twee IK V-theologen leiden de avond. De Schiedamse IKV begon op 8 september al met een diskussie waaraan Mient Jan Faber deelnam. Verder wordt er ook in de Schie damse kerken aandacht aan de vrede besteed. Gisteravond werd er een fakkeloptocht door het cen trum gehouden. Feike Boschma opent van avond in De Harmonie aan de Schiedamseweg in Vlaardingen het theater seizoen 83/'84 met het programma 'De plaag'. Boschma gaat in dit nieu we programma op de inge slagen weg verder, waar aan hij in 'De Rode sjaal' is begonnen. Over deze voorstelling wa ren pers en bezoekers en thousiast. Ook nu weer een show vol verrassende vondsten en humoreske invallen, die 'De plaag' tot' iets aparts malten. De voorstelling begint om half negen. Komisch vrijen bij Harmonie De Stichting Drama Am sterdam houdt morgen avond in De Harmonie aan de Schiedamseweg een try-out voorstelling van de comedie 'Vrijen'. Het stuk is geschreven door David Mamet en heet oorspronkelijk 'Sexual perversity in Chigago'. Het stuk is vertaald door Ton van Duinhoven en wordt morgenavond op de planken gebracht door He- die Meyling, Huub Stapel, Conny Postel en Sjoerd Pleysier. Het stuk draait om vier jonge mensen, die op zoek zijn naar warmte, liefde en genegenheid. De voorstelling begint om half negen. Guus Ponsioen en Uls Renkema Het Schiedamse zoldertheater De Teerstoof, aan de Nieuwstraat, opent vanavond het theatersei zoen met een optreden van Guus Ponsioen en Lils Renkema met als titel 'Hardrose-knalblauw'. Het is een avond muzikaal thea ter rond een aanstaande vader en zijn vrouw, waarbij vooral de zaal en de reacties daaruit be langrijk zijn. Guus Ponsioen was drie seizoe nen componist bij Cabaret Vang rail en was verbonden aan het Lage Landen Cabaret. Deze pro ductie is zijn eerste 'eigen' thea terproductie. Lils Renkema, de buteerde indertijd in Hair, was jazz-zangeres en maakte een toer- nee door het Midden-Oosten. Dit is haar eerste show op dit gebied. De twee worden muzikaal onder steend door Albert Ponsioen (gi taar en bas), Reina Boelen (sax) en Douwe van der Kooi (drums). De regie is in handen van Josja Hamann. De voorstelling wordt morgen avond nog eens gespeeld. Beide keren begint de voorstelling om negen uur. Het bejubelde en verguisde duo Robert Long en Leen Jongewaard is begonnen aan hun laatste theaterpro ductie: 'Het bleef nog lang onrustig in de stad'. Na deze productie, die slechts een seizoen op de planken wordt gebracht, zetten zij voorlopig een punt achter hun samenwerking. Ze zijn met deze productie vrijdag 23 september te zien in het Schiedamse Passagetheater en de dag daarna in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Samen met het combo van Koos Mark trekken zij nu door het land. Deze show gaat over sociale onrust, burger- Het duo Long en Jongewaard lijke ongehoorzaamheid en werkloosheid. De show wordt omschre ven als verrassend vrolijk, soms wrang en af en toe wanhoop. De beide voor stellingen beginnen om kwart over acht. De kaart verkoop begint maandag morgen. ADVERTENTIE "Bon' ^15-16.16 uur 2Uidpleia- VROOM-PREESIVl ANN De Schiedamse sociëteit QT aan de Nieuwstraat opent het seizoen met een optreden van Mark Foggo and the Secret Meeting. De band maakt snelle mu ziek met veel ska-invloe- den en timmerde enige tijd geleden aan de weg met de single 'new blue shoes'. Het optreden van M^rk Foggo begint om half elf. Dit seizoen brengt QT een gevarieerder programma dan de voorgaande jaren. Er zijn enkele reggae- bands gecontracteerd. Bin nenkort treedt Kingsize and the Walkman op. Ook wordt nog gewerkt aan ca baret en toneelvoorstellin gen. Ook hééft tijdens de Mark Foggo zomerstop het interieur van de sociëteit een op knapbeurt ondergaan. PUNTSGEWIJS In het Schiedamse jonge- rencafé de Quibus geeft het trompetensemble van de streekmuziekschool in Vlaardingen zaterdagmid dag 17 september een con cert. Als het mooi weer is zal de het schip de Groene Vrede, dat voor de deur in de Lange Haven is afge meerd, als podium funge ren. Aanvang twee uur. De dag erna, zondag dus, presenteert de Quibus het instrumentale gitaartrio Acoustic Alchemy. Vanaf 's avonds half tien laat het trio onder meer bossa nova, jazz en latin muziek in de Quibus klinken. Gerard Legiers (orgel) en Nora Zorn (hobo) spe len morgenmiddag in de aula van het Stedelijk Mu seum van Schiedam aan de Hoogstraat werken van Pachelbel, Handel, Franck, Lemmens en Boni. Het concert begint om drie uur. Discotheek Pee Dee staat vanavond in het teken van het oude Rome. Het is de bedoeling dat de bezoe kers in stijl naar de disco gaan: met toga of in Ro meinse kleding. Boven dien zijn er die avond gla diatorengevechten te zien. Pee Dee is vanaf negen uur open. Morgenavond is in het Schiedamse Passagethea ter het blijspel 'Vlinders zijn vrij' te zien van Leo nard Gersche. Het wordt uitgevoerd door de toneel groep Utile Dulci uit Kaag. Het stuk is geregisseerd door Leonard Jonckers. Het is het verhaal van twee jonge mensen, die van elkaar Ieren houden. Het stuk begint om kwart over acht. John Bakker en Eric van Dalem geven morgen avond een orgelconcert in de Immanuëlkerk in Maassluis. Eric van Dalum opent met twee stukken van Bruhns, Bach, Men delsohn en Reger. John Bakker speelt werken van Bach, Vierne en Mendel sohn. Het concert begint om kwart over acht. *In de Grote Kerk in Vlaardingen wordt mor genmiddag een wandel concert gegeven. Hieraan werken het Kamerkoor Ad Parnassum, Ruud Huij- bregts, Ine Mulder en Evert Jan Schuur mee. Zij spelen en zingen werken van een groot aantal com-' ponisten onder wie Ga- brieli, Toebosch, Buxtehu- de,en Cazzati. Het concert begint om drie uur, Bijbelclub De Wegwijzer vertoont morgenochtend in de Van Maerlantschool aan de Van Maerlantlaan de kinderfilm 'Het geheim van het kreupelbos'. De voorstelling begint om tien uur en is bestemd voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar ADVERTENTIE Karei Parre (Excelsior M) en Simon Kel der (Barendrecht) zijn beslist geen vrienden van elkaar De radiokamer van de Maassluise 'topclub' bestaat deels uit onbreekbaar glas Voor het geval Gerard Wiegmann verkeerde in formatie doorgeeft Paul Husslage liet rer Groeneweg per briefkaart uit Span je weten, dat het voor een goede trainer geen punt moet zijn tijdelijk z'n rechts back te vervangen „En als Paul terug komt. plaats ik hem in de B-selectie. Ook dat is geen punt voor een goede trainer", meende Groeneweg Nu Jea- nine van Noortwijk (voorlopig) niet meer bij SVV komt, laat de gezelligheid in het spelershome veel te wensen over Of, wordt thans het accent naar Marij ke Kalkman, de vriendin van Richard Dercks, verlegd? Als het aan Baldadig en N.K. te S. ligt... En toch komt er geen bridge in de krant Na de 0-5 te gen DSS'26 zou Wim Poulus er goed aan doen ook eens wat aandacht aan techniek en taktiek te besteden Met alleen renpaarden komt Satelliet er dui delijk niet Zwaluw Leen Pijpers krijgt vast de groeten van Koos Storm Wim 'Nijboer' Poulus is op zoek naar een nieuwe trim partner Zijn huidige maat je, Jan Vollebregt, loopt momenteel na melijk als een dweil Job van Leeuwen (Klaverstede) weet nog steeds het ver schil niet tussen Spa-lemon en bitter le mon DRZ is er ingeslaagd om een sponsor voor shirtreclame te vinden Vooral voorzitter Joep den Brinker is ui termate blij met BHW Bierwacht als geldschieter De dames van DRZ krij gen steun van intercontinental 'Charte ring' Rotterdam Voor een natje en een droogje is het dus uitermate goed toe ven aan de Schiedamseweg De voet balcompetitie is nog maar net begon nen of het regent al afschrijvingen bij de secretarissen Een ambïtieuse nieu weling als Geert 'Klein Duimpje' idema (GS3) heeft het daar erg moeilijk mee Ook de eerste schorsingen zijn inmid dels al weer opgelegd Een door een ver lid (Rob de Boer) meegegeven shirt Van Monaco leverde GSS na een spon tane tombola een fiks bedrag op Ge heel in stijl is de winnaar nog niet opge spoord Zal wel weer een tombolaatje worden Het zaterdagclubje gaal overi gens ook een GSS-ka!ender vervaardi gen Met daarop alle elftallen, de bouwploeg en noodzakelijkerwijs waar schijnlijk een aantal pin-ups Het be stuur van Excelsior M hult zich tegen woordig eendrachtig in lange jassen Zelfs Gerard Wiegman doet aan de nieuwste rage mee Piet Voorwald draagt in zijn portemonnee nog steeds die 'Baldadig', waarin hij als de beste keeper van de familie werd opgevoerd Zijn broertje Gerard wil niets meer met ons te maken hebben En dat terwijl we volgende week juist aandacht aan het softball bij Schiedam wilden beste den Zolang de gebraden kip (door Miss Sheba Zurundï goed gaar ge spuugd) in de bestuurskamer overvloe dig aanwezig blijft, dreigt De Hollandi- aan erg veel aandacht ïn de plaatselijke pers te krijgen Nee clubs, dit is geen hint, hoor Want Baldadig is toch over al bij Maassluis De basket- baldames en heren van het Maassluise Green Eagles zullen het dit sei zoen niet gemakkelijk krijgen. De heren komen uit in de landelijke eerste divisie, de dames maken dit jaar hun opwachting in de promotiedivisie. Na heel wat jaren in de lage re regionen gespeeld te hebben, mag Green Eagles zich eindelijk met. de echte groten uit de bas- ketbalwereid gaan meten. „Hopen dat we niet degrade ren is dan ook het parool voor zowel de heren als de da mes. Een grote overschake ling. Na de vette jaren met veel succes, zijn nu de magere jaren aangebroken. Green Eagles heren coach Jaap Boon: „Tegen ploegen als DAS (Delft), Nusa Indah (Voorburg) en Landslake Lions is voor ons geen eer te behalen. Landslake Lïons speelt bij voorbeeld met good old Hank Smith, die jarenlang steunpi laar van verschillende top- ploegen in de Nederlandse eredivisie was". Mogelijkheden om punten te pakken ziet Boon wel in de overige wedstrijden. Hij heeft het dan vooral over tegenstan ders als BOB en BC Voorne. Teams waarvan hij weet hoe ze spelen. Dat weet hij niet van de overige tegenstanders en dat blijft dus afwachten. Damescoach Brugman denkt ook dat zijn dames het zwaar krijgen dit seizoen. De glan zende vorm die de dames eind vorig seizoen hadden, ont breekt. De oefenwedstrijden die de dames tot nu toe speel den, maken dit duidelijk. „Met veel spelen moeten we de vorm van vorig jaar hervin den", aldus Brugman. Versterkingen De Green Eagles heren heb ben in tegenstelling tot de da mes wel een goede oefencam pagne achter de rug. Boon kan redelijk tevreden, terugkijken op onder andere een wedstrijd tegen eredivisionist RZ. Zijn team is ten opzichte van vorig jaar versterkt met Ton Tho massen (forward) en jeugdspe ler Edwin Moerman (pivot). Door deze twee spelers kan Boon meer wisselen, terwijl zoals hij zelf zegt, bijna ieder een op hetzelfde niveau bas- ketbalt. Een voor een coach bijna ideale situatie. Bij de da mes is door de komst van Yvonne Deege (Lakers) en Barbara van der Struis (jeugd) is de guardlinie weliswaar dui delijk versterkt, maar verdere aanwinsten bleven uit. Brug man heeft derhalve nog steeds een kleine spelersgroep (slechts zeven) tot zijn beschik king. Hij blijft optimistisch. Het voordeel van weinig Jaap Boon gaat uit van handhaven. speelsters is volgens hem dat iedereen elkaar door en door kent. „Niet alleen buiten, maar ook ïn het veld weten ze wat ze aan elkaar hebben. Ze zijn bereid voor elkaar te knokken". Vechtlust kenmerkt ook het spel van de Green Eagles he ren. Ook al staan ze in een wedstrijd twintig punten ach ter, winnen willen ze. Opge ven komt in hun woordenboek niet voor. Vechtlust, een ei genschap die beide teams dit seizoen hard nodig zullen heb ben. DERAG PERZEN NU OOK t/o HILTON Kruiskadee Tel. 010-127644 Freerïcksp laats 9 Tel. 010-187700 Boezemweg 135 Tel. 010-140619 Rubensplein 12 - Schiedam Tel. 010-261975 Schiedam Wim Eshuis is al gemeen secretaris van DHS af. Het bestuur heeft inmiddels Aad Kloppers als zijn vervan ger aangesteld. Tijdens de al gemene ledenvergadering moeten de leden nog wel hun goedkeuring aan de wijziging geven. Huib Ruygrok: 'Hoofd koel houden' Schiedam Weerzien met bekenden als Sandor Popovic, Cor Peitsman en Hans Loovens. De spelers van SVV kijken nu al uit naar de confrontatie met De Graafschap. Ook voor trainer Huib Ruygrok een eerste confrontatie met zijn ex-werkgever, al spe len er bij de Haagse oe- fenmeester minder senti menten dan bij de meeste spelers het geval is. „Als we bijvoorbeeld tegen Sparta zouden voetballen, dan zou ik wel iets voelen, nu we tegen De Graafschap spelen niet. Ik ben wel blij dat ik er weer eens heen kan, maar meer ook niet. De spelersgroep door Chris Woerts is er veel meer mee bezig. De jongens praten er al een hele tijd over. Aan de motivatie hoef ik dus helemaal niets meer te doen." Het wordt voor SVV een zeer belangrijke ontmoeting in Doetinchem. Immers, bij winst pakt de thuisploeg de eerste periodetitel en zakken de Schiedammers terug naar de middenmoot. „En daar moeten we voor waken," weet Huib Ruygrok, die vooralsnog uit gaat van een positief resultaat. „Ik ca zeker niet uit van mini maal een gelijkspel, ik wil meer. Ik weet hoe De Graaf schap speelt en kan daar maat regelen tegen nemen. Het wordt een spannende wed strijd, dat zonder meer. Er zul-* len zeker geen doelpunten val- Cor Peitsman..,weerzien met SVV.,.. len uit goed uitgespeelde com binaties. Goals zullen er vallen door individuele fouten. Wie het langst tegen de druk be stand is, wint volgens mij. We zullen het hoofd koel moeten houden, want het zal wel een heksenketel zijn in het sta dion." Wijzigingen in het elftal brengt Hub Ruygrok voorals nog niet aan in zijn elftal, al zijn de blessures van Jan Kön- neman en Leen Swanenburg wel genezen: „Ze zijn alletwee inzetbaar, maar ik ga nog niet schuiven. Je moet de jongens die er nu een week instaan er niet gelijk weer uithalen. Je moet de spelers wel vertrou wen geven. Over de wedstrijd tegen NAC ben ik lang niet te vreden, Een aantal spelers bleef duidelijk beneden het normale niveau. Dat mag niet, want er moet wel gepresteerd worden." SVV start tegen De Graaf schap met de volgende opstel ling: Henk Dirven, Ger van der Heide, Leen Warnaar, Henk Salari, Rob Kïebert, Jef frey Oost, Mark Wotte, Harry van Kapel, Richard Dercks, Jan Kroos en Rob van He- mert.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3