ROTIERlAi 19 AGENDA Rotterdams Nieuwsblad zaterdag 17 september 1983 Vorige week zaterdag publiceerde het Rotterdams Nieuwsblad Het geheim van Onze Woning'. Daar in werd bekend gemaakt, dat een onderzoek gaan de is naar mogelijke frauduleuze handelingen van de vorig jaar ontslagen directeur van woningstich ting Onze Woning, B.F.(Frans) Bambach. De offi cier van justitie heeft tot dit onderzoek besloten. De recherche-afdeling van het ministerie voor volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu beheer (worn) is de zaak aan het uitspitten. Aan de bedrijfsvoering binnen Rotterdams groot ste woningbouwcorporatie Patrimoniums Woning stichting wijdde het RN in augustus vijf pagina's. Dat leidde ertoe, dat haar directeur Pïeter van Ge- meren en voorzitter David Solinger van het ge meentebestuur te horen kregen, dat zij moeten op stappen. Het ontslag van Van Gemeren werd dins dag een feit. Over woningstichting Onze Woning met 9.000 woningen een van de gr otere woningbouwcorpora ties van Rotterdamvandaag een tweede afleve- reing. Want, er zijn nog meer 'geheimen' of zeg maar: immer verzwegen, in de doofpot belande za ken rond Onze Woning, Raadselachtige praktijken van een directeur van een woningstichting, me jarenlang roekeloos heeft kunnen omgaan met overheidsgelden. Dat kon hij zonder ook maar enigszins voldoende te worden gecontroleerd door nietswetende bestuursleden, die hun handen in onschuld wassen. De gemeente, die een toezichthoudende taak heeft op alle toegelaten instellingen, heeft evenmin ge weten van Bambaehs onverklaarbare handelen. De gemeente heeft zelf nooit een vermoeden gehad, dat er 'iets aan de hand' was binnen Onze Woning. Het bestuur bestond immers voornamelijk uit ambtenaren, die door Bambach (ex-ambtenaar) waren aangetrokken. Vandaag deel twee van 'Het geheim van Onze Wo ning1, waarin beschreven wordt op wat voor vreemde en kostbare manier Onze Woning aan haar kantoorpand aan de Keenstraat geraakte (een toevallige overeenkomst met Patrimoniums Woningstichting, die ook op dubieuze wijze haar- kantoor kocht). En bovendien: hoe Bambach zijn zakenrelaties H. Nelissen en diens opvolger Paulas Hoogerwaard enorme bedragen liet verdienen voor eenvoudige karweien, die via sterk verhoogde servicekosten werden betaald door de huurders van Onze Wo ning. Onthullingen, waar men een wrange smaak van in de mond krijgt. Op 1 november 1978 werd Frans Bambach directeur van de Bouwmaterialenhandel Van Doorne Co. BV, gevestigd te Rotterdam aan de Keenstraat 25. Bambach was aL geruime tijd directeur van woning stichting Onze Woning. Zij was per 1 april 1975 het kantoorpand in de Spaanse Polder gaan huren. De toenmalige directeur van de bouwmaterialenhandel, Jacobus Johannes van Doorne, begon zijn bedrijf af te bouwen. Dat proces werd afgerond op 1 november '78, toen hij aftrad en Bambach hem opvolgde. recteur N. van Velzen, is nog op zoek naar de oplossing. De gemeente Rotterdam, die een toezichthoudende taak Van Doorne Co hield zich bezig zoals de naam doet vermoedenmet 'het ver vaardigen van bouwmateria len in de meest uitgebreide zin'. Bovendien zo blijkt uit de in *72 gewijzigde statuten van het bedrijfhad het ten doel: „Het in eigendom ver krijgen, vervreemden, be zwaren en exploiteren van onroerende goederen, zome de al hetgeen met boven staande verband houdt of daaraan bevorderlijk kan zijn en voorts het deelnemen in-, het voeren van beheer over- en het financieren van andere ondernemingen van welke aard ook." Van Door ne Co kon zowel in bin nen- als buitenland kantoren en filialen vestigen. Koopconslructie Toen Bambach in *78 direc teur van dit bedrijf werd, be tekende dat geenszins, dat hij het bedrijf van Van Doorne ging voortzetten. Zijn direc teursfunctie was slechts het voortvloeisel van de con structie, die Onze Woning had gehanteerd om het kan toorpand te kopen. Een koopconstructie, via welke niét in het kadaster is na te gaan hoeveel geld ermee ge moeid is geweest- Er gebeurde het volgende: Onze Woning was huurder van Van Doorne's kantoor pand. Van Doorne wilde zijn pand wel verkopen, maar zijn vraagprijs was te hoog. Die vraagprijs was hoog, om dat Van Doorne bij verkoop door Kees JonKer een aanzienlijk bedrag aan vennootschapsbelasting zou moeten hebben betalen. Daarom werd 'gekozen voor een constructie, waarbij die vennootschapsbelasting niet betaald hoefde worden. Onze Woning kocht niet het kan toorpand. maar kocht het to tale aandelenbezit van de BV. Daardoor was Onze Wo ning eigenaar geworden van Van Doorne Co, op wier naam het kantoorpand stond (en nog steeds staat). Onze Woning bleef het pand ge woon hu ►vu. De huur werd overgemaakt op rekening van Van Doorne Co, waar van Onze Woning enig aan deelhoudster was (en nog steeds is). Hoeveel betaald is voor de aandelen van Van Docurne Co valt moeilijk na te trekken. Hoe het pand hypothecair is belast, is daarentegen mak kelijk na te gaan. Het hypo- theekregister biedt de infor matie: Op 1 december 1980 werd bij notaris G.E.M. Kuïjntjes, die zelf deel uit maakt van de raad van toe zicht van Onze Woning, een hypotheekakte opgemaakt, waarin geregeld werd, dat de Amrobank een hypotheek van 7.8 miljoen gulden nam °p het kantoorpand van Van Doorne Co (lees: Onze Wo ning). In december '80 waren de werkzaamheden rond de verbouwing en uitbreiding van het kantoorpand aan de Keenstraat in volle gang. Terwijl het oorspronkelijke pand volledig op eigen grond stond, moest voor de uitbre king nog een stuk grond 579 centiarenin erfpacht Worden genomen. Feest Half '81 was het kantoor klaar. Onze Woning vierde feest in het vernieuwde en nieuwe kantoor. Bambach temidden van feestvierende Werknemers, die totaal niet op de hoogte waren van de onverantwoord hoge prijs, die het kantoorpand gekost had. Een prijs, zó hoog, dat Onze Woning nog jarenlang gebukt zal gaan onder grote verliezen. Onze Woning beschikt sinds '81 over een degelijk kan toorpand met een oppervlak van 2.708 vierkante meter en een hypotheek van 7.8 mil joen. (Ter vergelijking, tevens een nieuwtje: Vorig jaar bood de Rotterdamse makelaar Kolpa woningbouwvereniging De Combinatie het kantoorpand van Patrimoniums Woning stichting, 2.963 vierkante meter op eigen grond, aan voor zes miljoen gulden. Dat terwijl Patrimonium er zelf 7.6 miljoen voor betaalde in *76). De jaarlijkse huurprijs, die Onze Woning thans aan Van Doorne (lees: aan zichzelf) betaalt, is 355.000 gulden. Van het in die hypotheek van 7.8 miljoen ter beschik king gestelde krediet van zes miljoen is acht ton afgelost. Ruw geschat betekent dit al les, dat Onze Woning per jaar ruim een ton moet toe leggen op de exploitatie van het kantoorpand. Dat zijn twee arbeidsplaatsen. Maar daar komt nog iets bij. De koopconstructie met Van Doorne werd indertijd geko zen om vennootschapsbelas ting te omzeilen. Van Doorne hoefde geen vennootschaps belasting (48 procent) te be talen, omdat hij niet zijn pand, maar zijn BV ver kocht. Over de winst bij de verkoop van zijn aandelen bezit hoefde hij alleen in komstenbelasting te betalen, hetgeen hem een aanzienlijk voordeel opleverde. Latente schuld Onze Woning nam door de overname van de BV ook die te betalen vennootschapsbe lasting als latente schuld over. Deze zal ééns bij li quidatie van de BVbetaald moeten worden en is derhal ve een extra verliespost. Hoe vreemd het ook mag klinken: nadat Bambach in november '78 directeur van Van Doorne Co werd, zijn de statuten van de BV nooit veranderd. Dat betekent, dat indien Bambach gebruik zou hebben gemaakt van de mo gelijkheid om te handelen in onroerend goed (zie boven vermeld citaat uit de statu ten, red.), hij overeenkomstig de statuten van Van Doorne Co zou hebben opgetreden. Sinds november '78 werd de BV 'gecontroleerd' door de toenmalige bestuursleden van Onze Woning, Johan Kapsenberg, Rudolf Visser en Pieier Strijbos, die vorige week reeds in deze krant verklaarden, dat zij nauwe lijks zicht hadden op de ad ministratie van Onze Wo ning. Tevens was in die periode ing. Pieter Kenninek com missaris van Van Doorne Co. Het viertal is vorig jaar vertrokken, nadat de Natio nale Woningraad (NWR) orde op zaken kwam stellen bij Onze Woning. De vier commissarissen zijn kenne lijk nooit op het idee geko men om die statuten te ver anderen. Raadsel Wat was de reden, waarom Onze Woning bovenstaande kostbare koopconstructie heeft gehanteerd? Voor alle betrokken personen, die nog bereid zijn om commentaar te (kunnen) geven, is het een raadsel. De waarnemend voorzitter van het bestuur van Onze Woning, NWR-di- WONINGST1CHT1NG «ONZE WON» ROTTERDAM UITBREIDING KANTOOR KEESSTRAAT 25 (fa vele, jaoolzane besprekingen hebben wij eindelijk ons huidige kantoor net do bijbehorende grond kunnen kopen. De eigenaar stelde niet noer ais eis dat wij hem oen vervangend stuk on roerend; goed lis ruil voor dc verkoop noWtca aanbieden. Aange zien de vraagprijs als te hoog verd verondersteld, ie aan de H.W.R. on advies gevraagd inzake do financifcle consequenties van de aankoop van het kantoor. Daarbij bleek dat de vraagpri; van de eigenaar iels hoger was dan dc prijs die de K.k.R. rcd< lijk achtte. Tenslotte is besloten tot aankoop var. het Vantcci en wel door middel van aankoop van de B-V. van dc clgcr.uar. Deze heeft ervoor zorg gedragen dat, bij de overdracht, do E.' nog slechts de exploitatie van hot kantoor omvatte. De aankoop van het kantoor ls alle noelte welwaard eewcest, zodat wij aan de 20 noodzakelijke uitbreiding kunnen beginner. Aan de architect is een voorlopige opdracht verstrekt. Ora het ruimtegebrek enigszins op te lossen hebben wij innidóe zes kantoor-units op ons terrein geplaatst. Pagina 34 uit het jaarverslag van 1978. heeft op de woningbouwcor poraties, heeft nooit de ware toedracht geweten van de koopconstructic. Dat was feitelijk ook niet no dig, omdat Onze Woning in '78 toen besloten werd tot overname van de BVnog over voldoende financiële middelen beschikte. De alge mene bedrjjfsreserve was po sitief, hetgeen thans mede veroorzaakt door de stads vernieuwingsactiviteiten van Onze Woningniet meer het geval is. Een toegelaten instelling met een positieve bedrijfsreserve hoeft voor aanwending van eigen gelden voor bijvoor beeld de aankoop van een kantoorpand geen toestem ming te vragen aan de ge meente. Onze Woning begon in '77 met de onderhandelingen over aankoop. Daarbij werd advies gevraagd aan een registerac countant van de NWR. Deze wees de voorgestelde koopcon structie van de hand. Het ne gatieve advies werd echter ge negeerd door Bambach, van wie een gevleugelde uitspraak was: „Ik duld maar één kapi tein op het schip. En dat ben ik." De toenmalige voorzitter Kap senberg verkondigde ander halve week geleden tegenover onze verslaggever, dat 'om ad vies was gevraagd bij twee vertegenwoordigers van de NWR en dat zij met de con structie instemden'. Dat is in strijd met de waarheid. Uit het jaarverslag over 1978 blijkt, hoe simpel Bambach het negeren van het NWR-advies heeft verzwegen, (zie op deze pagina atgedrukt pagina 34 uit dat verslag en let vooral op de zin: 'Tenslotte is besloten enzo voorts'). Bambach werd nooit op zijn vingers getikt door zijn be stuursleden. Dat was niet zo ontzettend vreemd, want Bam bach zélf was het, die be stuursleden van woningstich ting Onze Wonmg mocht uit zoeken. Dat kan hij trouwens nog steeds. Dat komt, omdat hij nog steeds administrateur-penningmees ter is van de coöperatieve wo ningvereniging Onze Woning. De coöperatieve vereniging niet te verwarren met de wo ningstichtingverhuisde in september '82 van de Keen straat 25 naar de Soderblorn- plaats 94 in Ommoord. Dat is het adres van de secretaresse van de coöperatieve vereni ging, Marijke Zeijlemaker, die tegelijkertijd met directeur Bambach ontslagen werd als secretaresse van de woning stichting. Volgens NWR-top- man Van Velzen heeft de coö peratieve vereniging nog steeds zeggenschap m het zoe ken naar nieuwe bestuursle den van de woningstichting Bambach, zelf cx-ambtcnaar, werd in '71 benoemd tot be stuurder van de coöperatieve vereniging. Het lukte hem om bestuursleden - twee ambte naren Visser en Strijbos en de in het bedrijfsleven werkzame Kapsenbergaan te trekken, die niets begrepen van de boekhouding van woningstich ting Onze Woning. Dat geven zij nu. nadat zij vorig jaar op stapten, eerlijk toe. „Wal wij van de directie te zien kregen, waren jaarversla gen en rekeningen met daarop wat een en ander kostte. Ik heb nooit begrepen, dat die prijzen te hoog waren", zei ex- penningmeester Visser vorige week in hel RN. Er was van alles mogelijk bin nen Onze Woning. Niet alleen een raadselachtige koopcon structie rond het Kantoorpand aan de. Keenstraat. Zo kon Bambach zijn bevrien de zakenrelaties H. Nelissen. directeur van De Schie BV (sinds eergisteren gevestigd aan de Bergsingel 192a in een woning van de coöperatieve woningvereniging), grof geld laten verdienen met allerlei karweien, waarvan Bambach de onaanvaardbaar hoge kos ten op zijn huurders verhaal de. Behalve Nelissen deelde diens compagnon en latere opvolger, Paul Hoogerwaard, in de 'winst*. Nelissen verhuisde in '80 van de Trompetbloem 5 in Om moord naar de Casa Camelia, Lote 60, Monté Judeu, Porti- mao, Algarve, Portugal. Hoog erwaard nam in juli *80 het be drijf van Nelissen over en ging tevens aan de Trompetbloem 5 wonen. Vorige week schreef het RN reeds, dat Hooger waard is uitgeweken naar hel Belgische Poppel en Bambach aan de Trompetbloem is gaan wonen. Grof geld werd verdiend. Een voorbeeld daarvan: In '75 stel de Bambach een speciale weekend-bewakingsdienst in 'ten behoeve' van ae bewoners van het 359 woningen tellende complex Kreekhuizen in IJs- Woningstichting Onze Wo ning, Keenstraat 25 Rotter dam. selmonde. Dat complex bestaat uit 218 bejaarden woningen Bambach had in eerste instantie de huis meester van Kreekhuizen op gedragen om de bewaking zelf te doen m extra, onregelmati- vge diensten. Maar de huis meester protesteerde hiertegen en kreeg steun van zijn vak bond. Vervolgens besteedde Bambach de nacht- en waak- dienst uit aan De Schie BV, die ervoor zorgde, dat er elk weekeinde iemand -een werknemer van De Schie BVaanwezig was m het spe ciaal daarvoor ingerichte 'be wakingsdienst-kamertje* vlak bij de recreatiezaal in complex Kreckhut7en. Per jaar betaalde woningstich ting Onze Woning zo om en nabij de 90.000 gulden voor deze nacht- en waakdienst: een eenmansfunctm geduren de de weekeinden. In '80 ontving De Schie BV hiervoor 90.977,41 gulden, zo blijkt uit stukken van de Huurcommissie, waar huur ders van Kreekhuizen in '79 protesteerden tegen de te hoge servicekosten. De Schie BV mocht van Bam bach ook de sehoonmaakwerk- zaam heden in Kreekhuizen uitvoeren. Daarvoor betaalde Onze Woning 20.585 gulden per maand. Het werk werd ge daan door één schoonmaker, die er een volle dagtaak aan had. Hij kreeg drie dagen hulp van een vrouwelijke sehoon- m aakkracht. Oftewel, een door 1,6 personen bemande functie kostte Onze Woning 20.858 gulden. De huurders kregen de rekening gepresenteerd voor deze pe perdure schoonmaakkosten: de huurders van de niet-bejaar- denwoningen betaalden als maximum 39,90 gulden per maand extra. De bejaarden kregen zelfs 68 gulden per maand in hun huur extra doorberekend. Malversaties De recherche-afdeling van het ministerie voor VROM, die be zig is met het onderzoeken van mogelijke malversaties van Onze Woning, zal over over enkele weken de Rotter damse officier van justitie rap port uitbrengen over haar be vindingen Bambach blijft echter bij de kantonrechter aanvechten, dat hij op onrechtmatige gronden ontslagen is De 62-jarige Bam bach vindt, dat hem zijn direc teurschap niet ontnomen had mogen worden. Zaterdag 17 september Theater Zuidplein: 20,30: Zuidelijk tonel Globe speelt 'Wild West' met Michel van Rooij, Gijs de Lange, Allard v,d. Scheer en Guusje van 1*11- borgh. Piccolotheater 20.30: De Nieuwe Komedie speelt 'De Weduwenverbranding' met o.a. Adriaan Adriaansen, Cees Wijn, Bert Scheepens en Ine Kuhr. De Lantaren: 19.00: Jan Fabre 'Het theater zoals te verwachten en te voorzien was'. Zaal Harmonie: Sehie- damseiveg, Vlaardingen, 20.30: 'Vrijen' met o.a. Huub Stapel, Sjoert Pleysier, Hedy Meyling en Connie Postel. Luxorthea- ter: 20.35: Nederlandse musical 'Fien' gebaseerd op het leven van Fien de la Mar. Met Jas- perina de Jong, Gerard Cox. Rients Gratema, Loeki Knol, Reina Boelens e.a. Hofplein theater: 20.15: Tineke Schou ten met 'Tineke Sehouten's wan woeman shoow'. Muzika le begeleiding door een orkest. De Schouwburg: 20.15: Kol- lektief Internationale Nieuwe Scène met 'Ik gaf kontent mij nen eerste kreet op dees draai ende planeet* liederenpro- gramma, regie Hilde Uiiterlin- den en Charles Corneite. Har bour Jazzclub: 21.30: Green River Jassband. Folkhouse Matrix: 20.30: Jon Strong, zingt eigen werk. Het Bere- nei: 22.00: Humatic (wave). De Klimmende Bever: IJssel- monde, vanaf 10.00: TJssel- monde en de culturele min derheden' met Surinaamse, Javaanse muziek en dansgroe pen, en de Antillians Steel- band. Theatercafé De Schouwburg: 23.00: Video; '20 Dialogen voor handen' van Paula Vanes. 24.00; 'Een glas water' muziektheater door Theo Nijland en Fritz Kam- pinga. Grote Kerk: Vlaardin gen, 15.00: Wandelconcert. Theater de Teerstoof: Schie dam, 21.00: Cabaretgroep Hardrose-Knalblauw. Poppen theater Belle Psss: Waterloo- straat 137b, 14.30: Het poppen theater speelt 'In de kijkdoos van Kiko'. L 'Esprit: Wendel- dijk 25, 22.00: Open Podium. Leuvehaven: 10.00-17.00: 'Dag van de binnenscheepvaart' met o.a. bezichtiging van sche pen, roeiwedstnjden. demon straties. commentator Frans van Dusschoten. Zondag 18 september Hofpleintheater: 20.15: Tine ke Schouten met 'Tineke Sehouten's wan woeman shoow'. Muzikale begeleiding door een orkest. Jazzcafé Diz zy: 15.30: Soesja Citroen Band. De Doelen: 10.00-17.00: Alge mene Ruilbeurs, georganiseert door de vereniging 'De Verza melaar'. Ahoy': 10.00-18.00: Wintersportvakantiebeurs Ski- Happ '83. Bioscopen Alhambra 1: 'Sophie's Choice' (16) dag. 2.00 en 8.00 u, zond. 1.30-4.45 en 8.00 u. Alhambra 2: 'Octopussy' (12) dag. 2.00- 6.45 en 9.30 u, zond. 1.45-4.00- 6.45 en 9.30 u. Calypso 1: 'Die flambierte frau' (16) dag. 145- 7.00 en 9.30 u, zond. 1.00-3.30- 7.00 en 9.30 u. Calypso 2: "Blue Thunder* (12) dag. 2.00- 7.15 en 9.45 u, zond. 1,15-4.00- 7.15 en 9.45 u. Calypso 3: 'Merry Christmas mr, Lawren ce' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u, zond. 1.00-3.45-6.45 en 9.30 u. Centraal: 'Zonnige hoogstand jes' (18) dag. 12.15-2.00-3.45- 5.30-7.15 en 9.00 u, di. en woe, 'Society affaires' (18). Cineac (Beurs): 'Octopussy' (12) dag. 2.00-6;45 en 9.30 u, zond. 1.15- 4.00-6.45 en 9.30 u. Cineac (Bijenkorf): 'Highroad to China' (16) dag. 2.00-7,00 en 9.30 u, zond. 7.00 en 9.30 u, ma. en woe. 2.00 u. Cinerama I: 'The beastmaster' (12) dag, 1.45-6.45 en 9.30 u, zond. 1.30- 4.00-6.45 en 9.30 u. Cinerama 2: "Flashdance' (al) dag. 1.45- 6.45 en 9.15 u, zond. 1.30-4.00- 6 45 en 9.15 u. Cinerama 3: 'Drugmaster veegt de vloer aan* (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u, zond. 1.15-3.45-6.45 en 9.15 u. Cinerama 4: 'Psycho-2' 116) dag 1.45-7.00 en 9.30 u. zond. 1.30-4.00-7.00 en 9.30 u. Cine rama 5: "n Schot in de roos' (18) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u, zond. 1.30-4.00-7.00 en 9.30 u. Corso: 'Vrijdag de dertiende' (16) dag. 2.00-7 00 en 9.30 u. zond. 2.00-4.30-7.00 en 9.30 u. Kriterion: 'Heat and dust' (al) dag. 7.00 en 9.30 u, zond. 2.15- 7.00 en 9.30 u, ma. alleen 8.00 u. Lumiere 1; 'The meaning of life' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u, zat. zond. en woe. 4.Ö0-7.00 en 9.30 u. Lumiere 2: 'An Bloem' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u, zond. 1.15-4.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'Porky's-2 de volgende ochtend' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15, zond. 1.15- 4.00-6.45 en 9.15 u. Lumiere 4: 'Hot Bubble Gum in het leger* "(16) dag 1.45-6.45 en 9.15, zond. 1.15-4.00-6.45 en 9.15 u Metro-1: 'Ator, the fighting eagle' <16) vrij 7.00 en 9.30, zat. en zond. 2 00 u, ma di. en woe. bingo. Metro-2: 'The moonmask Rider' (12) do. ma di. en woe. 8.00 u, en 'Ema- nuelle, de pornogodin' (18) vrij. zat. en 2ond. 7.00 en 9.3Ó u. Rex: 'Daar komt de bruid' (18) dag. van 10.00 u. s' mor gens tot 10.00 s' avonds, Tha lia: 'Brandende liefde' (16) dag, 2.00-6.45 en 9.30 u. zond. 2.00-4.30-7.00 en 9-30 u. 't Ven- ster-1: 'Bollwieser1 (16) dag. 19.30 en 22.00 u, ma. gesloten, 't Venster-2: 'Le Lit' (16) dag. 20.00 en 22.30 u, ma. gesloten, 't Venster-3: Cutter's way' (16) dag, 19.30 en 22.00 u, ma. ge sloten. Nachtvoorstellingen (16) Calypso-1: 'The Exorsist' vrij, en zat. 00.15 u. Calypso-2: 'Kom met je waldhoorn tussen mijn alpen' vrij. en zat. 00.15 u, Calypso-3: 'Cheech Chong's next movie' vrij. en zat. 00.15 u. Cineac (beurs): 'Bruce Lee en de Shao Lin experts' zat. 00.15 u. Lumiere-1: 'Bad Boys' vrij. en zat. 24.00 u. Lumiere- 2: 'Ilsa de harem bewaakster van de oliesheiks' (18) vrij. en zal 24.00 u. Lumiere-3: 'Por- ky-2 de volgende ochtend' vrij. en zat. 24.00 u. 't Venster-1: Dressed to kill" vrij, en zat. 0015 u. 't Venster-2: 'Lola' vrij en zat. 00 30 u. 't Venster- 3: 'Indentifica2ione di una donna* vrij en zat. 00.15 u. Kindervoorstellingen Lumiere-1: 'Heidi' zat. zond. en woe. 1.15 u. Metro-2: 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' zat. zond. en woe. 2 00 u. Passage: 'AlJadm en de wonderlamp' zal. zond. en woe. 2.00 u. Spijkenisse Euro 1: 'Gandhi' (al) dag. 19.30, zat zond. en woe. 13.00 en 19 30 u. Euro 2: 'Brandende liefde' (16) dag. 6.30 en 9.15 u, zat. 2ond, en woe. 1.30-6.30 en 9.15 u. Euro 3: 'Octopussy' (16) dag 6.45 en 9.15 u. Kindervoorstellingen Euro: 'Kuifje en het haaien- meer' zat. zond. en woe. 1.30 u. Hellevoetsluis Tivoli-theaten 'An officer and a gentleman1 <aJ) do. 20 00 u, vrij en zat. 21.30 u, zond. rna. en woe. 20.00 u, 'Blue Thunder' (12) vrij. zat. 19.00 u, zond. 16.00 u, di. 20.00 u. 'Por no (B)engeP (18) zat. 24.00 u, di. 21.30 u, Kindervoorstellingen Tivoli-theater: 'Disney festi val van bekroone tekenfilms' zat. en woe. 15.00 u, zond 14.00 u. Brielle Apollo-theater: 'An officer and a gentleman* (12) do. ma. en woe. 20 00 u. vrij. en zat. 21.30 u, zond. 19.00 u. 'Street- fighters' (16) vrij. en zat. 19.00 u, zond. 21.30 u, di. 20.00 u. Kindervoorstellingen Apollo-theater: 'De fluit met de zes smurfen' zat. zond. en woe. 14 00 u. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: 'Octo pussy' (12) dag. 6.45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. 1.45-6.45 en 9,30 u. Zaal-2: 'Sophie's Choi ce' (16) dag. 6.45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. I 45-6.45 en 9.30 u. Zaal-3: 'Brandende liefde' (16) dag. 6 45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. 1.45-6 45 en 9.30 u. Euro Cincma-4: (Voorstraat 294): 'Vrijdag de dertiende' (16) dag. 8.00 u, zat. zond. en woe. 1.45 en 800 u. Cinode: 'Chariots of fire' (16) dag. 8.00 u. vrij. 7.00 en 9.30 u, zat. 7 00 u Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Popeye's lachfestival' zat. zond. en woe. 2.00 u. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apotheken zijn dagelijks geo pend van 8.30-17.30 u. Buiten deze tijd. dus ook in de week einden is voor spoedgevallen een waarnemingsregeling. Men kan via het antwoordap paraat of het mededelingen bord van uw eigen apotheek te weten komen welke apotheek waarneemt. Betreft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi nemen. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur over handigt. Taxi Telefooncentra le, Tel: 010-361222. Artsen boodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Integraal Kan kercentrum Rotterdam: *Te- lefoonbaken voor vragen over kanker' I.K.R. Tel: 010-634130. Ambulancedienst Voor Ber- kel, Bergschenhoek en Bleis- wijk Tel: 010-333300. Diversen Raad en Daad: Vragen kun nen schriftelijk worden ge steld aan Redactie Sijthoff Pers, rubriek Baad en Daad. Postbus 16050, 2500 AA Den Haag, Op donderdag kan tus sen 9.00 en 11.00 uur telefo nisch informatie worden inge wonnen op tel: 070-190749. G.E.B. Voorlichtingscen trum Rotterdam: (Rochussen- straat 198. Tel 010-575840.) Voorlichting over energie, be sparing, CAI, tarieven e.d. Openingstijden maand, t/m vrij van 9.00-16.45 uur. Tele fonische Hulpdienst Rijn mond: Rotterdam 010-362244, Schiedam 010-731161. Voor hulp bij maatschappelijke en geestelijke noden. Telefoni sche hulpdienst voor jonge ren: Tel: 010-552539. dag. van 17.00-24.00 u. Telefonische Hulpdienst Spijkenisse: (van 19.00 tot 03 30 u): Tel: 01880- 25952. H.I.C.: Hulp- en infor matiecentrum Ppstkantoor Coolsingel Tel. 172929. sociale en culturele informatie, rechtshulp, studie en onder wijszaken, vacaturebank, loon- technische dienst enz. Geo pend maand. 11.00-17.00 u, dmsd. t/m vrij. 8.30-1700 u. Crisiscentrum Rotterdam: Mathcnesserlaan 270, tel: 763944. Voor mensen met ac- cute problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. A,A. werkgroep Rotterdam: Berg weg 307a, tel: 673815, voor mensen met alcoholproble men. Stichting Rechtswin kel: tel: 525577 en 525690 (op werkdagen van 10.00-14,00 uur); Kralingen: GoucJserijweg 21, di. 17.ÜÖ-19.00 u. Bloemhof: Violierstraat 1, di 17.00-19.00 u. Spangen: Potgieterstraat 8, do. 17.00-20.00 u. Bureaus voor rechtshulp: Zuid: Plein- weg 218-220 (tel: 843433): maand. 13.00-15.00 u, dond. 9.30-11.30 u. Noord: Teilinger- straat 59 (tel:658777), ma 13.00- 16.00 u, di. en vrij. 10.00-12.00 u. Schiedam Hoogstraat 198 (tel: 737433): maand, en dinsd. 14.00-16.00 u. dond. 17.00-19.00 u, dinsdagmiddag Turkse tolk aanwezig. West Mathenesser- laan 173 (tel: 3363711): do. 13.00-15.00 uur, voor maand, en dinsd, kan afspraak worden gemaakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5