10 S3rr"„ SPORT WATERWEG Green Eagles schiet slecht DVO'32 na rust onnavolgbaar Vlaardingse derby eindigt onbeslist Pijpers tweemaal Fer Groene weg: 'Slechtste wedstrijd ooit gespeeld' Gerrie van der Velden naar Holy Kansloze nederlaag NOAD MVV'27 uitgeteld Vlaardingen In een erg aantrekkelijke wedstrijd heeft Zwaluwen met 3-1 gewonnen van De Zwervers. Binnen zeven minuten ston den de Vlaardingers met 0-1 achter door een onberispelijk ingeschoten strafschop, die na een tackle van Peter Romeijn door de arbiter aan De Zwer vers was toegekend. Nog in dezelfde minuut werd Eric Visser na een goede combïna- ^tie met Ton Gun ter eveneens binnen de beruchte lijnen ge vloerd en ook Pijpers benutte dit buitenkansje koelbloedig: Na rust verhoogden de Vlaardingers op aandringen van trainer Cor Nieuwen huizen het tempo aanzienlijk en dat resulteerde in een schitterende treffer van Leen Pijpers, die een vrije trap direct richting kruising stuur de: 2-1. Klaas Kornaat stelde de over winning van zijn ploeg defini tief veilig door een voorzet van Bas van der Letje met' het Ijoofd af tl ronden: 3-1^"' vjpn van BJsden de doelman v^n HVO in de problemen tegpn w Vlaardingen. PPSC geeft Excelsior M geen kans Maassluis Fer Groeneweg, de momenteel veel ge plaagde oefenmeester van Excelsior M, heeft na de dramatische 0-2 nederlaag tegen PPSC twee weken de tijd om orde op zaken te stellen binnen zijn team. Drie nederlagen op rij (Kozakken Boys, Sparta 2 en nu weer PPSC) hebben het moreel in de Maassluise ploeg na drukkelijk aangetast. De mondaine oefenmeester kon het na afloop niet duidelijker stellen: „Dit was de slechtste partij die Excelsior ooit heeft gespeeld." De nederlaag UjKt in leaer ge val consequenties te hebben voor een aantal spelers. Groenweg zei het na afloop niet met al te veel woorden („Ik ben verantwoordelijk voor de mensen die ik opstel, dan kan ik ze na afloop niet afvallen"), maar de" posities van Paul Husslage, Cor* van Hoeven en Frank Vork en doelman Nico Vermeer staan ter discussie. Arie Kurver, de winnende coach, kon zijn geluk niet op. „Het collectief toonde zich weer eens heel sterk. Ik wist hoe Excelsior zou spelen. Ik heb de wedstrijd tegen Kozak ken Boys gezien en toen ben ik veel -wijzer geworden. Het belangrijkste was om Cor van Hoeven aan te pakken. Leo Alders dekte hem goed kort en als het fout ging was_Rob de Nijs altijd aanwezig om te corrigeren. We hebben achter in uiterst sober gespeeld, g&r-n enkel risico genomen". —„Dat is het vefschd' met vorig jaar. .Toen wilden we alles te mooi doen. In de eerste klasse is het wel éven anders spelen, je hoeft geen kans weg te ge ven want het is direct een doe- lynt. Wij hebben het eerste jaar moeien'-wennen, maar weien nu waar we aan toe zijn. Ook Excelsior M maakt dat nu mee, maar ze hoeven niet te wanhopen, want ik blijf het een goede ploeg vinden." Troostende woorden uit de mond van Kurver. Fer Groe neweg toverde slechts moei zaam een glimlach op zijn mond, maar de teleurstelling was verder van zijn gezicht af te lezen. „Van de vier kansen die PPSC kreeg, benutte het er twee. Erg knap, wij stonden door Chris Woerts een paar keer prijs te schieten zonder resultaat. Acties Tukten bij ons niet en dan is er verder geen houden aan." Al in het eerste half uur had PPSC royaal afstand kunnen nemen van Excelsior, dat via Henk Boomsma wel de eerste kans van de wedstrijd kreeg. Ron Carli kwam daarna alleen voor doelman Nico Vermeer, die toen nog handelend kon optreden, waarna Jan van der Marei een uitstekende moge lijkheid kreeg. Ook hij faalde echter in de afwerking. Bal verlies van Ron van Straten op het middenveld vormde de inleiding tot de openingstref fer. De bal kwam voor de voe ten van Ron Carli die zijn di recte tegenstander Jan van Dijk op snelheid aftroefde en de bal doorschoof naar de in komende Arnold Mohunlol, die Nico Vermeer vervolgens met een schuiver kansloos liet: 0-1. Een verdiende voorsprong voor PPSC dat gewoon het be tere van het spel had. Overwicht Na de achterstand kreeg Ex celsior M het overwicht in de wedstrijd. Het mocht komen van PPSC, dat wist dat het verdedigend wel in orde was Echt uitgespeelde kansen kreeg de thuisploeg dan ook niet. De kracht op het midden veld ontbrak om het PPSC echt moeilijk te maken, terwijl in de voorhoede Dick van den Bergh steevast werd overge slagen en Cor van Hoeven zijn acties wederom veel te ver doorvoerde. Totaal onverwacht, PPSC was er in de tweede omloop aan vallend niet aan te pas geko men, bouwden de Schiedam mers de voorsprong uit tot 0-2. Ron de Bruyn kogelde van ze ker vijftig meter keihard in. Doelman Nico Vermeer, de hele middag al onzeker en geen bal in één keer klem pakkend, liet de bal van zijn borst springen en toen was het voor Arnold Mohunlol geen enkel propbleem om de bal binnen te schuiven: 0-2. Fer Groeneweg deed er na afloop maar verder het zijgen toe, maar zeker is wel dat de in huidige formatie enkele wijzi gingen zullen komen. Dick van den Bergh (rechts) en Rob de Nijs maakten het elkaar in de wedstrijd herhaaldelijk lastig. De boomlange voorstopper van PPSC was echter in de meeste duels heer en meester. Dordrecht Alleen het herenteam van de Maassluise bas ketbalvereniging Green Eagles kwam dit weekeinde in ac tie. Het speelde in Dordrecht tegen Kador/Rowic. Net als vorige week tegen DAS gaf de Maassluise ploeg de winst in de tweede helft uit handen. Het team van coach Jaap Boon verloor met S „Jammer", was het com mentaar van Jaap Boon na afloop van de wedstrijd. In derdaad heeft een overwin ning er voor Green Eagles in gezeten. De eerste helft hielden de twee teams el kaar de hele tijd in even wicht. Bij de rust had Green Eagles met 43-4? de leiding. Tegen de man-to-manver- dediging van de Maasslui- zers kwamen de Dordtena- ren maar moeilijk tot sco ren. Omdat de Eagles-aan- val niet al te best draaide (een schotpercentage van veertig), kon de ploeg niet uitlopen. Sterke afstand schoten van Rob Schriel (20 punten) en Robert Wever (12 punten) hielden Green Eagles in de wedstrijd. Na het wisselen van basket verloor de Maassluise aan val de sterk spelende Jaco van Dijk (enkelblessure). Eerder nad Kees Brugman al met een schouderblessure het veld verlaten. Na tien minuten in de tweede helft verloor de Maassluise ploeg haar greep op de wedstrijd. In twee minuten tijd liep Kador uit van 65-62, naar 81-70. Tien punten achter stand bleek die dag de ge nadeslag voor Green Eagles, zodat het nog steeds wach ten is op de eerste overwin ning van de Maassluizers. Coach Jaap Boon ziet voor de return tegen Rowic wel degelijk kansen op een overwinning. De eerstvol gende wedstrijd tegen het sterke Landslake Lions wordt in het Maassluise kamp echter al als verloren beschouwd. Vlaardingen De werpersstaf van de honkbalelub Vlaar- dingen Holy staat er volgend seizoen nog beter voor. Nep- tuniaan Gerrie van der Velden heeft dit weekeinde over- schrijving aangevraagd naar de tweedeklasser. De twintigjarige Van der Velden, oorspronkelijk afkomstig van Schiedam, maakte in de zo juist afgesloten jaargang deel uit van de line-up van de Rotterdamse hoofdklasser, waar hij niet zo goed kon aarden. Na onenigheid met de technische staf (Tim Schmidt en Leen Staub) besloot Van der Velden het blauw-wit van Neptunus te verruilen voor dezelfde kleuren van de Vlaar- dïngse club. Vlaardingen Na twee achtereenvolgende kampioen schappen en daaruit voortvloeiende promoties lijkt DVO'32 nog steeds in de winning-mood te verkeren. De beproefde succesformatie van Gertie Baas had in de eerste competitiewedstrijd op derde klasse niveau te gen ARC (1-1) nog last van plankenkoorts, maar tegen MVV'27 gingen ouderwets alle remmen los: liefst zes maal plofte het balletje achter de stuntelige doelman Johan Verboon. Vooralsnog lijkt het plafond van de mogelijkheden van DVO'32 dan ook niet bereikt. De verdediging en net mid denveld van de Vlaardingers altijd wel zijn doelpuntje mee pikt". hebben exact dezelfde bezet- Ondanks de grote inzet waar- ting als vorig seizoen. Alleen mee beide ploegen aan de doelman Jan Scheepmaker is momenteel op vakantie, maar de jeugdige Jan Struis nam de honneurs prima waar en be wees vooral op hoge ballen zijn mannetje te staan. In de aanval staan naast vaste keus Addy Nijssen in eerste instantie Rob de Koo en Ro bert Kortleven op de vleugel. Ton van Ree en Wim Stad hebben voor hen plaats moe ten maken, maar zowel De Roo als de slungelachtige Kortleven kon tegen MVV hun uitverkiezing geen mo ment waarmaken, Trainer Baas beaamde dat na afloop: „Rob heeft het in zich om een goede voetballer te worden, maar hij is nog te bal verliefd. Vandaag viel hij me tegen en ik moest hem daarom wel wisselen. Robert zal nooit een schoonheidsprijs voor zijn spel krijgen, maar hij blijft al tijd gevaarlijk voor zijn tegen stander. Daarbij komt dat hij streekderby begonnen was de eerste helft van een teleurstel lend niveau. DVO'32 wilde wel, maar de lange trap van achteruit (Aart van der Gies- sen) kwam zelden aan bij de door Norbert Kteinherenbrink snelle Vlaardingse aanvallers, terwijl MVV'2? door veelvul dig vanaf het middenveld terug te spelen het tempo uit de wedstrijd haalde. Onnavolgbaar Na de thee was DVO echter onnavolgbaar. Er was nog geen minuut gespeeld toen een hoekschop van Aad Hanson voor een bijzonder chaotische situatie zorgde. In eerste in stantie wist Jan Poot de inzet van Kortleven nog met hei hoofd van de lijn te halen, maar de 'lepe' bal van Nijssen kon hij alleen nog met zijn arm uit hei doel houden. De strafschop was een kolfje naar de voet van Jasper Plevsier: 1- 0. Hans Laseroms bracht beide ploegen kort daarop bijna op gelijke hoogte, maar zijn schot kon nog net door Gert Jan Pleysier van de lijn worden gekopt. Dat was meteen het laatste wapenfeit van MVV'27. Goed doorgaan van Kortleven stelde De Roo in staat om nummer twee in het doel te 'lopen* en hij werd prompt na deze actie door Baas gewisseld voor John Poot. Na zes weken door een blessure langs de kant te hebben gezeten beleef de Poot een droomrentree. Met een keihard schot zorgde de stevige middenvelder voor 3-0, waarna hij er nog twee voorbereidde. Mooier Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere. Nog geen twee minuten na zijn treffer brak Poot op rechts door, waarna zijn voorzet door Nijssen schitterend, in. de vlucht werd ingekopt: 4-0, Een vloeiende combinatie tussen Hanson en vormgever Wilco Wapenaar betekende 5-0 en Wapenaar bekroonde zijn goe de spel met nog een doelpunt na een voorzet van Poot: 6-0. MVV'27 uitgeteld, terwijl DVO'32 zich door deze over winning direct in de bovenste regionen nestelt. Zouden de Vlaardingers dan weer....? Jan Poot (3), de aanvoerder van MVV '27, had het moeilijk tegen DVO '32. De Vlaardingers waren vooral aanvafend ve> sterk voor ae Maastanaers. Schiedam NOAD heeft ook zijn tweede wedstrijd in de eerste divisie verloren. Werd het vorige week bij Shot al 6-1, ditmaal wonnen de Schiedam mers in de eigen Beurs tegen Middelburg-Zuid helemaal niets. Het werd een kansloze 0-6 nederlaag voor NOAD, dat tegen het Zeeuwse trio Bon hof, De Vries en De Zeeuw niets in te brengen had. Jan Landsbergen en Ron van der Wijk verloren hun twee parüjen in twee games. Als enige bereikte Jan Simons nog een derde game tegen.Bonhof, welke partij hij echter toch verloor: 21-18, 13-21 en 12-21. Het dubbel behoefde niet meer gespeeld te worden, omdat op dit niveau een wedstrijd bij het bereiken van het zesde punt al afgelopen is. NOAD heeft nu de twee sterk ste tegenstanders in de poule gehad. Het wordt dan ook zaak tegen Odion, Quick '32 en Tempo Team 2 punten te gaan scoren. Zaterdag speelt NOAD in Hilversum tegen Quick '32, waarvoor Bon van der Aa te genwoordig speelt. Het in de derde divisie spelen de NOAD 2 boekte een heel wat beter resultaat. Het voor de titel favoriet geachte FVT, met de bij NOAD niet onbe kende Dick de Vaal, Peter van den Broek en Roy Goedhram, werd met liefts 7-3 geklopt. Uitblinker bij NOAD was du- butant Edwin Schop, die al zijn drie partijen won. Peter van der Wijk droeg één winstpartij bij en Aad van Op stal won er twee. Schop en Van Opstal zegevierden ook in het dubbel. Door dit prima re sultaat heeft NOAD 2 meteen zijn kandidatuur gesteld voor promotie naar de tweede divi sie. Het in de vijfde divisie 'debu terende' De Korenbeurs (vori ge week werd er in verband met het zilveren jubileum niet gespeeld), verloor met 6-4 van NMB/VDO 4. Invaller Johnny Buyk, voor de zieke Wim van der Poort, deed het met twee keer winst niet slecht. Ronald van Kampen scoorde eveneens twee keer, maar Hans Zuider- wijk bleef met lege haden. Ook in het dubbel kwam De Korenbeurs niet toe aan een gelijkspel. Vlaardingen De tweede van de serie puur plaatselijke der by's, die tussen Vlaardingen en HVO, terwijl Satelliet en DSS'26 het Vlaardingse kwar tet volmaken, eindigde in een gelijkspel. Vlaardingen kwam wel twee keer aan de leiding, maar steeds nivelleerde HVO de achterstand. Het 2-2 geliike spel was voor beide rivalen ook de juiste uitslag. Vriend en vijand lieten daar geen twijfel over bestaan. „Vooraf teken je ervoor, want HVO boezemde door de neer gezette resultaten ontzag in", aldus trainer Roon Schleur- holtz Boerma. „Achteraf be denk je dan dat we toch twee keer hebben voorgestaan. Maar in alle realiteit is dit ge lijke spel toch wel de enig juis te uitslag". t Ger Pijl was het daar mee eens. „Misschien had er voor ons nog wat meer in gezeten, maar de eerste helft was het een beetje te bleu. De tweede helft liep hel beter, want terwijl wij op een overwinning uit waren is Vlaardingen niet gevaarlijk meer geweest. Ik vond het al leen jammer at Vlaardingen Collega geheel had er 1 er in "de eerst helft wat te hard in ging". Schleurholtz Boerma noemde dat verwijt niet helemaal te recht. „Wij speelden gewoon agressiever en met wat meer karakter". HVO kwam daar door in de eerste helft niet in het spel van de afgelopen we ken, temeer niet daar Teun Kornaat, Chris Hendriks en Casper van der Velden een vaste bewaker bij zich wisten. De door zo'n vijfhonderd toe schouwers bijgewoonde derby begon voor Vlaardingen erg voorspoedig. Een in de tiende minuut door uitnblinker Cees Wander opzij gelegde vrije trap, werd door André Montijn hard en laag ingeschoten: 1-0. Het herstel van HVO liet ver volgens niet lang op zich wachten, want in de 23e mi nuut prikte Hendriks een lage corneri- van Kornaat inéén keer achter kansloze Ed Stuy: 1-1. Opnieuw Na ruim een half uur spelen nam Vlaardingen opnieuw een voorsprong, toen Kees Post vanaf de linkerflank had voorgezet. Jan van Eysden kreeg er nog wel een hand on der, maar via Dick Bos was daar ineens Danny Molendijk: 2-1. „Hij zou door die blessure aanvankelijk niet spelen", al dus zijn trainer. Om HVO te verrassen, deed Molendijk zelfs in zijn eentje en buiten het gezicht van de groep de warming up. „Ik heb hem be wust toch opgesteld, omdat hij toch altijd twee mensen aan zich bindt", aldus Boerma. Behalve dan zijn doelpunt had Molendijk bij José de Jongste overigens niets in te brengen. Dat HV5Ö voor de thee nog niet gelijk kwam, was een beetje pech. Terwijl Hendriks werd aangepakt en arbiter Geijsman meteen voor de vrije trap floot, joeg Kornaat een fractie later de bal toch in het doel. Helaas was dit geen voor deel, terwijl de vrije trap niets opleverde. In de achttiende minuut na de thee trok HVO de stand toch gelijk, en ook nu was dat weer verdiend. Eerst werkte Stuy een afstandsschot van Cees Schilder en een boogje van de langs Bos en Wander gedraai de De Jongste nog uit zijn doel. Tegen de revanche via de paal, na een corner van Post, was echter geen verweer: 2-2. Waarop de fair gespeelde der by ook zou eindigen, zij het voor Vlaardingen met tien man. Gerard Bos was wegens een grove tackle al opgeschre ven, en toen hij luttele minu- ten later het bekende gebaar met de vinger op het voor hoofd naar Geijsman maakte, betekende dat meteen rood. Waarbij de arbiter na afloop verklaarde dat 'hij dat ook, zonder de eerder gegeven boe king zou heb oen gedaan. w

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4