12 SPORT WATERWEG HVK komt sterk terug Asvion en Pollux kunnen niet scoren Knappe winst WIK ODO BLIJFT VERRASSEN Fraaie zege Het Zuiden Rridgewinst voor Rotterdam Cortenbach dicteert Lou Polak snelste rond Vlist AMF Grand Prix voor Karlsson Zaalkorfbal met beker competitie Eerste verlies PKC Stewart openbaring bij Metro Goose-bokaal voor Rotterdam Leonidas op dreef 21 Up op twee fronten winst Constant onderuit Actief faalt opnieuw Rotterdams Nieuwsblad maandag 26 September 1983 f?\y Oranje Nassau: nipt verlies Vlaardingen Verrassend maar niet onverwacht wonnen de korfballers ODO van GKV uit Gorinehem. Oranje Nassau liet op het laatste moment een haalbare winst weg glippen en bleef met lege handen achter. Spirit maakte in taktisch opzicht een kapitale blunder en verloor onnodig. Maassluis en ODI bleven de sterkste, terwijl Harga en Succes nog geen winst behaalden. Oranje Nassau kwam tegen Meervogels net iets tekort. ODO-GKV 7-6 Na een verras sende 0-2 achterstand nam ODO het initiatief over van GKV en boog langzaam maar zeker de achterstand om in een 5-3 voorsprong bij rust. Na de hervatting leek GKV even weer op te leven: 5-4. ODO bleef goed spelen en zorgde voor een 7-5 voorsprong. Toen had het de kans om de wed strijd rustig uit te spelen. On nodige slordigheden zorgden voor spanning tot het laatste moment. Het werd 7-6 voor ODO. Doelpunten: Femjny Broek. Arjen Sonneveid, Anja Noordam, Jan-Henk te Vast. Succes-Vriendenschaar 7-8 Een veel te nerveus korfbal lend Succes gat- Vrienden schaar in de eerste helft te veel ruimte. Aanvallend speel de Succes een goed systeem, maar vergat te scoren. De te genstander profiteerde van de routen: 4-7. In de rust zette Fred Molhuyzen orde op za ken en in het tweede deel kwam Vriendenschaar er niet meer aan te pas. Succes speel de een agressief ^spelletje en kwam -sterk terug tot 7-8. Doelpunten: Marga Bijl, Leo Kruining(3 strafworpen), Jo landa-van der Kuyl, John de Bus. Oranje Nassau-Meer vogels 5-6 Tegen het ongeslagen Meervogels had Nassau de kans om alleen aan de top van de ranglijst te komen. In de eerste helft had het daar alle schijn van. Binnen vijf minu ten stond tol veler verrassing Oranje Nassau met 3-0 voor. De rust ging nog in met een 5- 3 voorsprong. In de tweede helft.was Oranje Nassau geen schijn van de ploeg van voor de thee. Niets lukte er meur, de aanval kon geen vuist ma ken en de verdediging kon de steeds groter wordende druk niet weerstaan. Bij 5-5 knakte er iets, zodat bij 5-6 zelfs een strafworp gemist werd. Doel punten: Lenneke Stoevelaar, Anja Verheij, Kees van der Kooij, Leo van der Bie. ODI-De Kapellen 3 7-1 Een agressief en goed spelend ODI had geen kind aan de reserves van De Kapellen. Een dik ver diende overwinning. Doelpun ten: Erna van der Fliert, Hans Seip, Remden van Raalte, Ro nald de Kruiff. Poortugaal-Spïrit 5-4 Een veel sterker Spirit heeft zich laten verrassen door een matig spelend Poortugaal. Ed Maijer was hevig teleurgesteld na af loop van het duel. Ondanks het betere veldspel moest Spi rit steeds achter Poortugaal aanlopen, pas acht minuten voor tijd kwam Spirit op 3-4 voorsprong. Het. verzuimde daarna geroutineerd de voor sprong vast te houden en tot woede van coach Ed Maijer bleef men te gehaast aanval len. Poortugaal profiteerde daarvan en kwam weer voor 5-4. In de allerlaatste seconde had Spint via een strafworp de kans alsnog gelijk te ko men. maar het verzuimde deze opgelegde kans te benutten. Ed Matjer na afloop:Ondanks de routiniers in de ploeg kun nen we het spel niet maken en dat is gebrek van Spirit." Doelpunten: Martin Lokker, Theo Nieuwhof, Agnes Hoog- enraadt en Jolanda van der Velde. De Kapellen-Maassluis 5-6 In een gewijzigde opstelling begon Maassluis aan een eerste helft, waarin het een ruime voorsprong kon nemen, 2-5. Na de hervatting verliep het niet meer zo soepel en zakte Maassluis weg. Daardoor bleef het spannend tot het einde, al gingen de punten naar Maas sluis, 5-6. Doelpunten: Kees van Aalst, Martin Bergwerff, Arie Rookus, Martha van der Gaag en Eric de Jong. Vlaardingen-ALO 11-7 Een onbekende tegenstander die met een uitgekiende taktiek Vlaardingen tot het einde toe bezig hield. Ondanks dat Vlaardingen een technisch en taktisch surplus had kon het niet echt weglopen van ALO. Bij 4-2 was ALO rijp voor een grote nederlaag, maar de eer ste aanval stokte, 4-4. Pas na 9-6 gaf ALO het verzet echt op. Het werd een 11-7 over winning. maar het had meer kunnen zijn. Doelpunten: René Zwets, Corrie Stam, Dick van Ekelenburg, John Kuyt, Marijke Heinsius, IJsbrand den Breems, Monique Verweij, Hanneke Oostermaal en Marij ke Heinsius. Harga-XUV 7-1U In de eerste helft kwam Harga nauwelijks in het verhaal voor en liepen de Schiedammers achter hun tegenstander aan. Pas bij 2-9 veranderde er iets in de Har ga-gelederen en kwam er fa natisme over het spel. In de laatste 25 minuten' kwam Har ga terug tot 7-10. Doelpunten: Ed Pak, Gien Pak, Lenie Al- blas, Ron Oostlander, René dse Goede. IMf Spirit was tegen Bennebroek veelvuldig in de aanval. Vlaardingen Het prachtige weer van afgelopen weekeinde zorgde ervoor dat alle hockeywedstrijden, gespeeld konden wor- den.De heren van Evergreen verloren onverdiend van Gouda. De Maassluise dames verloren eveneens, zij het van Zoetermeer. Spirit moest het loodje leggen tegen AMHC'65. De dames van Spirit wonnen echter van Bennebroek. Asvion speelde een span nende wedstrijd tegen het Vlaardingse Pollux die echter onbe slist bleef. De dames van Asvion verloren in 's Gravenhage van Te Werve. Het Vlaardingse damesteam scoorde twee maal tegen Leonidas. Evergreen-Zoetermeer Ö-3 bleek, was Spirit gedurende de (d) Het Maassluise dameselftal tweede helft duidelijk beter.In verloor op eigen terrein van de achtste minuut bracht An- Zoetermeer. In de eerste helft net Hengst de stand op 4-0 in werd er door Evergreen een het voordeel van Spirit, waar- strafpush gemist. Met de rust na Bennebroek ook nog een stond het aJ 0-1 achter, waarna goal wist te scoren. Zoetermeer de score nog ver- der opvoerdenog: 0-3. Asvion-Te Werve 0-1 (d) Spirit-Bennebroek 4-1 (d) In Doordat enige dames van het de vijfde minuut stond Spirit Schiedamse hoekeyelftal wa al op een 1-0 voorsprong via ren uitgeschakeld wegens een doelpunt van Angela Guli- ziekte en blessures, moest er ger. Andrea Lindaan wist de noodgedwongen geimprovi- stand op 2-0 te brengen door seerd worden, et was dus niet - uit de rebound van een straf- verwonderlijk dat het hockey corner te scoren. En kort voor van wat minder niveau was rust stond stand op 3-0 voor de dan gewoonlijk. Gelukkig was Schiedamse dames. Hoewel de keepster Hanneke Pijper Bennebroek een sterke tegen- wel aanwezig wat dan ook wel stander -tijdens de eerst helft i^eek uitbeen strafpush van Te -j Werve, die schitterend door haar gestopt werd. Toch kon Asvion een doelpunt van de Haagse ploeg niet tegen hou den: 0-1. Pollux-Leonidas 2-0 (d) Pol lux speelde een goede wed strijd op eigen veld. Nicolien de Rond wist een strafbal schitterend te benutten en bracht de stand al snel op 1-0 voor de Vlaardingse ploeg- .Kort voor het einde van de eerste helft was de stand 2-0 door een doelpunt van Riet van Rijn. Leonidas kreeg tij dens de tweede helft ook nog een strafpush maar benutte deze niet. Pollux beheerste de tweede helft maar wist niet meer te scoren. Evergreen- Gouda 9-1 (h) Evergreen was tijdens de eerste helft overwe gend op de helft van Gouda, maar wist niet te scoren. Ook uit de veertien strafcorners viel geen doelpunt. De keeper van Gouda viel op door goed verdedigend spel, waar ge woon geen bal langs kon ko men. Het doelpunt van de Goudse ploeg viel in de twee de helft en werd na een debat tussen de scheidsrechters over wel of niet buitenspel geldig bevonden. Spirit-AMHC'65 2- 4 (h).Na een gelijk opgaande strijd tijdens de eerste helft wist AMHC kort voor rust te scoren uit een strafbal. Snel na rust viel een doelpunt aan de kant van Spirit via Rein Hengst. AMHC bracht de stand op 1-2 door weer een strafbal te benutten. Hierna maakte Spirit weer een doel punt uit een slrafcorner maar deze werd (ten onrechte) on geldig verklaard omdat de bal niet stil lag. AMHC scoorde hierna nog twee maal en kort voor het eindsignaal bracht Spirit de stand op 2-4. Pollux- Asvion 9-0 (h). Op Vlaarding se grond werd een gelijk op gaande wedstrijd gespeeld. Beide ploegen hadden even veel kansen en toch er werd er niet één benut.Ook in de tweede helft vielen er geen doelpunten ondanks de hevige strijd. 1 Vlaardingen De handbalheren van De Hollandïaan blijven door de 15-15 deling met Ancora aan de leiding in de regionale eerste klasse. De UVG heren bleven met 16-12 het Hiddericerkse Saturnus de baas. De heren van DWS klopten Aktief met 16-12, terwijl de dames van DWS met 9-9 de punten deelden met het zelfde Aktief. De dames van HVK wonnen hun eerste duel met 9-8 van HEC, na een 2-5 achterstand bij rust. In de afdeling de volgende uitslagen: Unitas-Actief 2 (d) 11-9, Unitas-Snelwiek 2 (h) 13-16 en Aehilles-Wilton (h) 10-10. uoilandiaan-Ancora (h) 15- 15 Zonder de vader geworden Jan van Vliet heeft Hollandi- aan een prima wedstrijd ge speeld tegen het immer lastige Ancora. Het was dat de scheidsrechters in de slotminu ten een zuiver cirkeldoelpunt van Ancora goedkeurden an ders was Hollandiaan's zeer sterk keepende Eric Dijkstra de held van Üe wedstrijd ge weest. Niet minder dan 28 fa buleuze reddingen schreef Dijkstra op zijn naam. Een tweede uitblinker aan Vlaar dingse zijde was de nieuwe aanvoerder Rob Mooij, die maar liefst negen treffers voor zijn rekening nam. Aan Rot terdamse zijde was good-old John van Wasbeek met zeven treffers de productiefste man. Hollandiaan opende met 2-0 waarnagenoemde van Was beek voor 2-2 zorgde. Steeds nam Hollandiaan een voor sprong, waarna Ancora moest proberen om terug te komen. Tot 4-4 ging dat maar daarna liep Hollandiaan weg. Rob Mooij scoorde met twee man op zijn rug onderhands zeer fraai 5-4 en even later ook 6-4. Nog voor rust, bij een 6-5 stand, redde Eric Dijkstra 7 keer op rij waardoor de eerste helft op 6-5 werd afgesloten. Na de thee liep Hollandiaan binnen zeven minuten uit tot 10-6, door een schitterende treffer van coming-man Fran cois Maissan, die zich snel heeft aangepast bij de senio ren. Ancora haalde op tot 10-9 waarna Rob Mooij voor 12-9 zorgde. Via twee knappe doel punten vanaf de cirkel haalde Ancora op tot 13-13. Nog twee keer namen de Vlaardingers een vooorsprong maar door het hierboven reeds beschre ven doelpunt ging de verdien de volle winst aan Hollandiaan voorbij. Al met al mocht Anco ra de handen dichtknijpen met de 15-15 uitslag aangezien de Rotterdammers 15 keer tegen een achterstand hadden aan gekeken. ÏTVk-HEC (d) -9-8 Het Ke- thelse HVK was tot nu toe slechts eéri keer in aktie geko men wat een 8-6 nederlaag te gen Ancora had opgeleverd. Door een treffer van de links handige Jose van Leeuwen opende HVK de score maar HEC bleek een taaie tegen standster te zijn. Een fraaie combinatie aan de cirkel bete kende 1-1 waarna Jolanda Fransen HVK naar 2-1 schoot. Deze voorsprong was van kor te duur want HEC liep binnen een kwartier uit naar 2-5. De HVK aanval was machteloos zodat deze stand ook de rust stand werd. Na de thee kreeg de wedstrijd een ander gezicht. Binnen 12 minuten hadden treffers van Els van Hassel, Heieen Butter, Ellen van Veen en Fenny Bijl de achterstand weggewerkt en omgebogen in een 6-5 voorsprong. HEC gaf zich echter niet gewonnen en steeds kwamen de Haagse da mes terug vooral via de ver keerd verdedigde cirkelspeel ster. In plaats van deze ge vaarlijke speelster aan de voorkant te verdedigen werd ze aan de achterkant verde digd waardoor ze steeds aange speeld kon worden en omdat ze zowel links- als rechtsom wegdraaide leverde dat veel gevaar op voor HVK doel- vrouwe Marian Heydra. Via treffers van Jose van Leeu wen, Fenny Bijl en Jenny Ruijs kwam HVK op 9-7. Ver der dan een treffer uit de tweede lijn kwam HEC niet waardoor HVK met 9-8 de punten thuis hield. Bij HVK keepte doelvrouwe Marian Heydra een prima partij door bij de 7-6 stand een break-out te stoppen en bij 8-7 zelfs een strafworp te keren. Vlaardingen In de waterpoloeompetitie was er reden tot la chen én huilen. De dames van Wik lachten, zij behaalden een overwinning op de moeilijke tegenstander RET: 7-5. Ook het he re nteam van VZC toonde zich gelukkig. Zij wonnen gemakke lijk van de Rotterdamse Watervrienden (13-4). De speelsters van Viking'60 moesten hun meerdere bekennen in het gedegradeer de Poseidon: 7-1 verlies. Poseidon-Viking 60 (d) 7-1 Loes p0yervaart ken wee- De Vlaardingse dames begon- maa! tot n komen De nen sterk tegen het gedegra- Eotterdamse ploeg gaf Iich deerde Pose,don Door een nie, gewonnen en kwam terug goede inzet en dicht op de man tot Frenklin vintees. de te spelen kreeg de Ridder- kerkse ploeg geen ruimte en kon in drie perioden slechts tweemaal scoren. In het laatste kwart ging bij Viking het ge brek aan wisselspelers mee spelen, Er werd atet meer op timaal verdedigd, waardoor Poseidon de ruimte kreeg. De doelpunten vlogen achter de Vlaardingse keepster de oren. Tot overmaat van ramp werd er een 4-meter bal door Viking gemist, maar Anke 't Hart maakte dit goed in de re bound: 7-1. Periodestanden: 0- 0, 1-0, 2-0, 7-1.. Wik-RET (d) 7-5 Na de eerste verloren competitiewedstrijd, begon Wik gespannen tegen RET, altijd al een moeilijk te genstander. De Vlaardingse dames begonnen overtuigend, maakten gebruik van hun snelheid en. verrasten RET. tot 2-2. Frenklin Vintges, de nieuwe coach, riep zijn ploeg tot orde en Wik ging er weer lel tegen aan. Er wera een voorsprong opgebouwd van 6- 2, maar RET vocht zich nog maals terug en het werd 6-5. Het laatste doelpunt kwam van de hand Meta Bot en dat bracht de eindstand op 7-5 in het voordeel van Wik. Perio- destanden: 2-1, 4-2, 6-5, 7-5, VZC-RWV-2 <h> 13-4 De Vlaardingse heren moesten uitkomen tegen het zwakkere RWV. De Rotterdammers konden de snelle VZC'ers niet bijhouden en na een halve wedstrijd keken zij dan ook te gen een achterstand van 8-1 aan. De energie van VZC raakte ook op. RWV speelde hier goed op in. Er werd hard gespeeld, maar een regen van doelpunten bleef achterwege. Periodes'tanden: 4-0 8-1. 10-2. 13-4. Rotterdam in tegenstelling tot vori ge jaren spelen de Rotterdamse ploe gen in de promotieklasse van de korf balcompetitie eer vooraanstaande rol. Het Zuiden kwam erg sterk uit de bus door in Eindhoven titelkandidaat DETO een duidelijke 11-7 nederlaag toe te brengen. Sperwers versloeg SMS met 6-5. Na de 1-2 van Mitjam Roodhorst ont dooide Sperwers. Guillaume Kriek (2- 3), Kees de Geus (strafworp) en Elly Barnhard werkten de stand helemaal bij: 4-4. Uit een strafworp kwamen de 'vogels' via Dennis Wijngaard zelfs met 5-4 voor, maar drie minuten voor tijd leken de gasten toch nog een punt 1e pakken: 5-5. in de laatste se conden besliste uitblinker Guillaume Kriek de strijd ten gunste var Sper wers: 6-5. Trekvogels had weinig moeite met debutant Geldrop. Yvonne Dols, Koos Blokland. Hans van Rutten en Erich Vanterpool brachten vlot 4-1 op het scorebord. Erik Erwieh zorgde voor 5-2 en door Blokland kwam de pauze bij 7-3. Daarna liepen de volgelingen van coach Jan Hensen verder uit naar 14-5 waarna zij in het slotkwartier de touwtjes lieten vieren. Geldrop haalde op tot 14-8. De stand: DETO 4-6; Trekvogels 3-5; Sperwers 2-4; Het Zuiden 2-3; Vrien denschaar 2-3; Rust Roest 4-2; SMS 3-1; Geldrop 4-0. Rotterdam Het eerste Havenstad Bridgetoernooi, door de gemeente Rotterdam in samenwerking met de firma Ehrbecker georganiseerd, is in een Rotterdamse overwinning geëin digd. Het Ehrbecker-team, bestaande uit de spalers Kraljns-Vergoad en Pclié-De Vrij greep dank zl] een ster- ka slotdag de eerste plaats. Barendrecht België had zaterdag In Barendrecht de sterkste snelwan delaars in de vijf tan denontmoeting. Zowel In het senioren- als in het ju- nlorenklassementverzamelden de zuiderburen de mfcste punten en wa ren daarmee Denemarken, Luxem burg, Zwitserland en Nederland de baas. De Nederlander Jan Corten bach won het seniorenklassement over 35 kilometer In 2 uur, 54 minu ten en 17,0 seconden, een nieuw per soonlijk record. De Belgische Jos Martens was de sterkste Junior op de tien kilometer In 45.13,8. Alblasserdam De jaarlijkse loop over tien Engelse mijlen rond de Vlist Is In een overwinning geëindigd voor de Capetlenaar Lou Polak. De atleet van hel Rotterdamse Metro was na een enerverend duel met Cees Kraay- eveld van Siledrecht Sport na 51 mi nuten en 17,3 seconden weer terug op het sportpark Souburgh. Met deze tijd bleef Polak zeven seconden ver wijderd van zijn baste persoonlijke prestatie. Sussex De Zweedse amateur Mats Karlsson heeft tot Ieders verrassing het afgelopen weekeinde het AMV Grand Prix bowllngtoernool op zijn naam gebracht. De Grand Prix Is het enige Amerikaanse proftoernool dat sinds vorig jaar in Europa wordt geor ganiseerd. Karlsson meg zich nu dan ook de eerste amateurbowler noe men die ooit een professioneel toer nooi heeft gewonnen. In de finale toonde de Zweed zich' duidelijk de meerdere van de Ameri kaanse prnf Mike Durbin (200—181). Aangezien Karlsson, die In Januari de profstatus zal aannemen, als amateur geen geld mag verdienen, ging de hoofdprijs van 5000 dollar naar Dur bin. De enige Nederlandse deelnemer aan de AMF Grand Prix, Ton Plummen, eindigde van da 24 deelnemers (16 profs, 8 Europese topamateurs) op een verdienstelijke 22e plaats met een gemiddelde van 132 pins per game. Tijdens hst toernooi van dit jaar werd slechts één 300-game gegooid. Die kwam op naam van de Amerikaan Bob Hand ley. Rotterdam Tijdens het zaalkorfbal- seizoen organiseert de afdeling Rot terdam van het KNKV voor de eerste maal een bekercompetitie, waaraan door alle standaardteams mag wor den deelgenomen. Er wordt gespeeld volgens atvalsysleem. Gesiart wordt 8 november In de Energiehal op drie velden en verder in de sporthallen Hoogvliet, Ommoord, Wielewaal en IJsselmonde. Rotterdam - In de hoofdklasse korf bal werden reputaties omveraeke- geld: Rohda. PKC en DOS'46 moes ten hun eerste nederlaag Incasseren. Vooral het verlies van PKC was ver rassend. Want de Papendrechtse for matie teek juist uitstekend op dreef, terwij! SCO een teleurstellende start had. Maar In Friesland klopte SCO de brigade van Anton Mulders mat 8-6. Rohda ging onderuit in de derby te gen Blauw Wit (eveneens 8-6) en DOS'46 trof een een uiterst gemoti veerd Fortuna tegenover zich (10-8). Met Archipel gaat het steeds beter. In Amsterdam werd knap met 9-7 van Deetos gewonnen. Stand: Rohda 5-7, PKC 4-6, DOS'46 en Blauw Wit 5-6, Archipel 6-6, Dalto Deetos en Fortuna 5-5, SCO 5-3, Al len Weegbaar 5-1. Rotterdam Voor badmintonclub Metro was het een succesvol week einde. Metro I wees het sterke Veto II met 6-5 terug en Metro II veegde :n Haarlem de vloer aan met Duinwijck IV (0-11). Metro l-Velo II was niet fraai, maar wel ongemeen spannend. Alle enkel spelen werden in twee gatnes beslist en broederlijk gedeeld (3-3). Voor Metro scoorden Wil Maassen (15-9, 15-3), Helio Stewart (15-9, 15-1) en Inge Biommaert (11-3, 11-4), Aan Velo-zljde onderscheidde ex-Metro speler Robbert de Koek zich door Lian Tik Tan met 6-15 en 3-15 te overklassen. In het herendubbel her stelde Tik Tan zich uitstekend door samen met Wil Maassen Rick Waney en Jan van Rossum te verslaan (15- 12, 15-11). Toch was hel Velo, dat via het da mesdubbelspel de winst in handen leek te hebben. Maar onder aanvoe ring van Inge Biommaert kwamen da Rotterdammers fanatiek terug. De derde game van de tweede mixed viel de beslissing. Gaby Biommaert en vooral Helio Stewart versloegen An neke en Rick Waney met 16-18, 15- 10 en 15-9, Met name het spel van Stewart Is ten opzichte van vorig sei zoen voor insiders, een openbaring. Wanneer nu ook nog Guus Maassen en Gaby Biommaert hun vormcrisis weten 1b overwinnen, kan Metro dtl seizoen weer geducht gaan meetel len. Rotterdam Rotterdam heeft de Wil Goose-bokaal, inzet van hst jaarlijkse waterpolo toernooi bij de heren, In ei gen huis kunnen houden. De formatie van Wfm de Kleer wist aan de voora vond van het bekertreffen tegen landskampioen AZC/Alphen, ereklas sen Zlan Vitesse en de Belgische kampioen Royal Gent de baas le blij ven. Rotterdam De heren van hockey club Leonidas keerden met een 1-2 zege bij MEP terug. In Boxtel slaag den de Rotterdammers er weliswaar niet In ook maar één strafcorner te benutten, maar de fraaie velddoel- punten van Ralph Kwaaitaal Bn Albert van Dedem vergoedden veel. Pas bij 0-2 wist MEP een tegentreher te pro duceren. Rotterdam had een slecht weekeinde. De heren verloren met maar liefst 5-1 bij Venlo, terwijl de dames niet verder kwamen dan een teleurstellend gelijkspel (2-2) tegen Wagenlngen. Rotterdam De lafeltennistsams van 21 Up hebben zaterdagmiddag gelijktijdig winst behaald op twee fronten. Zówet de dames als de heren wonnen met 7-3, respektlevelljk van FVT en van de derde uitgave van Phoenix. De dames behielden daar door hun oggeslagan positte en de heren konden de vorige nederlaag goedmaken. Peter Berben lekende nu weer voor een hattrick bij 21 Up, terwijl Ben van Rijswoud van Van Harten en Chris Slootweg wisten te winnen. Samen wonnen beide heren ook het dubbel spel en captain Hans Stapels maakte het zevende punt vla een zege op Slootweg. Bij de Delftenaren wist Oef tweemaal te scoren. Rotterdam Constant is In de twee- da ronde van de damcompetltie te gen de eerste nederlaag opgelopen. De Rotterdammers kwamen tegen het sterke Excelsior de snelle neder- __j van Gorree niet meer te boven. Alleen Smeenk en Van Gaans won nen. Constant staat in IA op een ge deelde vierde plaats. Opvallend was dat In belde tientallen problemlsten tegen elkaar speelden. Van Gaans en Van Prooijen troffen v.d. Boogaard en v.d. Ltnde. in de hoofdklasse deed Jannes van de VJal na een half jaar afwezigheid weer mee bij landskampioen Fivelgo. Dit heroptreden was niet de enige verrassing In de tweede competitie ronde. Bij NOAD speelde Iser Koe- perman mee. bij het Drents Tiental (1B) Hans Jansen. Ze wonnen alledrie hun partij. Rotterdam De heren van de Rot terdamse handbalvereniging Actief wachten na vier competitiewedstrij den nog steeds op het eerste punt. Dit weekeinde werd verloren van DWS met 19-16. Alleen good-old Ger van logham (vijf treffers) en Ron van Tienderen (drie treffers) haalden fn deze wedstrijd een voldoende. Snelwlek zag pas in de tweede helft Kans het lastige DES van zich af te schudden. Bij de rust keken de Rot terdammers nog tegen een 6-7 ach terstand aan maar bij het laatste fluit signaal leidde Snelwlek met 18-14- Chris Lu beek was de man die Snel wlek een 2-0 voorsprong bezorgde, maar vooral aanvoerder Albert Paar- dekoper wist zijn ploeg vlak voor de rust in de race te houden, 6-7. Ook na de hervatting toonde hij zich een goed aanvoerder. Met drie tref fers op rij bracht hij Snelwlek op een 13-11 voorsprong. DES wist nog bij te komen, maar in da slotfase bleek Snelwlek over de langste adem te be schikken (18-14). Ancora had grote moeite om Hollandlaan van zich af te houden. Vla een 6-5 achterstand bij de rust bleven beide pfoegen steken op 15-15. Hollandiaan. dat de hele wedstrijd een voorsprong had, was teleurgesteld. Ancora daarentegen mocht blij zijn met het ene puntje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6