14 SPORT WATERWEG Kannegieter bedwingt Hank Smith WIK stevig op kop Spirit op dreef Succes doet naam eer aan Ooivaars onderuit tegen Arrows «fes "7 Mil I Koppert/ Beusichem snel Stijlprijs en zilver voor Hans Hoogendijk Marco van der Hulst blijft Pieters voor Arrows'81 verrasst Ooivaars Sperwers matig in afwerking Heer Jan eerste in Victor- toernooi Actief gretiger dan Ancora Hans Vrolijk winnaar halve marathon Grootegoed en De Boer negende Leonidas overoirspeld Derde nul voor Vlieg Van der Laan naar ziekenhuis Rotterdams Nieuwsblad maandag 3 oktober 1983 RW Schiedam De basketbal- verenigingen uit Schiedam en Maassluis verloren dit j weekeinde allemaal. Juven ilis (h) ging tegen het Rot terdamse Charlois ten on der. De Juventus-dames verloren nipt van LUSV uit Leiden. Green Eagles (h) moest de winst in Lands meer laten. De Maassluise dames verloren in Castri- cum door zwak spel tegen Sea Devils. In de rolstoel basketbal competitie verlo ren de Sehiedamse Ooie vaars dik van Arrows. Landslake Lions—Green Eagles (h) 86-72 Evenals de voorgaande wedstrijden in deze competitie, verloor Green - Eagles in de tweede helft de wedstrijd. De eerste helft na men beide teams beurtelings de leiding. De Maassluisenaren hadden deze fase duidelijk nog ontzag voor de tegenpartij. Landslake speelde met het Hank Smith. Wim Kannegie ter verdedigde Smith en hield hem overigens goed in be dwang. Ook aanvallend speel de Kannegieter met 25 punten de hoofdrol. Bij rust stond Landslake met 40-38 voor. Tot de veertiende minuut in de tweede helft bleef dit kleine verschil op het bord staan. AI bijna traditioneel stortte het Maassluise vijftal toen even in en kon de thuisploeg naar 72- 52 uitlopen. Door een zone- press kwam Green Eagles tot 72-68 terug. Meer zat er ook dit maal niet voor hen in. Sea DevilsGreen Eagles (d) 71-43 Een niet al te beste competitiestart voor de Maas sluise dames. Coach Kees Brugman verklaarde het ver lies uit „een gebrek aan zelf vertrouwen" van zijn team. De zone-verdediging van Green Eagles zat weliswaar zo dicht als het maar kon, aanvallend ging alles verkeerd. Balverlies in de aanval strafte Sea Devils direct van het begm af met een snelle tegen aanval. De Maassluise dames konden hier niet tegen op. hoewel Brug man in de aanval nog wat speelsters op andere plaatsen zette. Bij de pauze had de thuisploeg een 34-23 voor sprong. Na rust kwam Green Eagles door een man-to-man verdediging terug tot 38-27, maar toen maakten de Caslri- cumse dames wederom door fastbreaks het karwei af. LUSV—Juventus <d) 57-55 Een erg rommelige wedstrijd, waarin Saskia van de Broek de absolute uitblinkster was. De press-verdediging van de Sehiedamse ploeg leverde te veel persoonlijke fouten op, waardoor Frits Spaak zijn da mes een zone neer liet zetten. Bij rust keek Juventus tegen een 34-28 achterstand aan. De tweede helft liep de thuisploeg uit naar 42-30. Door agressief spel kwamen de Sehiedamse dames tot 55-55 terug. In een erg spannende slotfase scoorde LUSV het winnende punt. CharloisJuventus 94-68 Zonder John van de Bosch en Ernst Meinders speelde Juven tus zonder rust en overzicht in de aanval en gaf zo de over winning weg. Spelers schoten van te grote fTstand, ook toen bleek dat zij hun dag niet had den. Bij het rustsignaal stond Juventus met 42-33 achter. Na de pauze kwam het team van coach Dirk de Jong tot 48-45 terug. Door onderlinge irrita ties verloren de Schiedammers de aansluiting weer en on danks goed spel van Jan Cou- mans en Pieter Gerritsen ging de winst de Sehiedamse neu zen voorbij. OoievaarsArrows 25-52 .Een onverwachte nederlaag voor de Schiedammers in de eredivisie van het rolstoelbas ketbal. Het Rotterdamse Ar rows had het slachtoffer moe ten worden van de daden drang van De Ooievaars. Het kwam er echter niet van. In Arrows in de aanval. De spelers van De Ooievaars konden de Rotterdammers niet afstoppen. de eerste helft wogen beide ploegen nog goed tegen elkaar op. De Ooievaars hield Arrows goed onder druk en kwam steeds op voorsprong. Veel punten werden er echter door de spelers niet gescoord. De rust kwam bij een 11-10 stand. De tweede helft bracht de om mekeer voor de Rotterdam mers. Coach Arjan de Bruin ging een press spelen en daar had De Ooievaars duidelijk geen verweer tegen. Gestaag liepen de Rotterdammers weg van De Ooievaars en aan de lijdensweg voor de thuisploeg kwam pas een eind toen ér een 25-52 score op het bord stond. Annemieke Wiilemsen terug Maassluis {donker shirt) in de aanval tegen Spirit. De Vlaardingers gingen tenslotte ten onder. Vlaardingen Bij de korfballers kreeg ODO het eerste verlies te pakken, maar kon het met opgeheven hoofd het veld af gaan. Oranje Nassau en Spirit lieten de punten uit handen nemen, ter wijl de Sehiedamse formaties alle tot winst kwamen. Maassluis kwam alleen aan kop door een gelukkige overwinning op Spirit. ExcelsiorODO 7-4 De Maas- landse formatie zorgde voor een sterke beginfase en liet Exeelsoir de hielen zien. Een 0-3 voorsprong was het resul taat. De Delftse ploeg liet zich echter niet van de wijs bren gen en vlak na de thee was het weer gelijk: 3-3. Daarna ontspon zich een inte ressante strijd. ODO had ech ter veel energie en tijd nodig om van 4-3 op 4-4 te komen. Beide teams zochten de aanval en Exeelsoir had als eerste ge luk en nam een 5-4 voor sprong. ODO was genoodzaakt te gaan jagen en nam risico's. Excelsior profiteerde daar ge routineerd van en won geflat teerd met 7-4. Een gelijkspel was gezien het spel terecht ge weest. Sportief 2ODI 1-3 In een zeer matige wedstrijd kon ODI zich maar moeizaam laten in spireren door de zwakke te genstand. De 1-3 overwinning was een te geringe afspiege ling van het krachtsverschil. MaassluisSpirit 7-5 Het team van Ed Maïjer begon voortvarend en zette Maassluis moeiteloos op een 1-3 achter stand. Spirit had het beste van het spel en had volop gelegen heid de wedstrijd in het Vlaar- dingse voordeel te beslissen. Tegen de verhoudingen in kwam Maassluis voor rust nog op 2-3, Na rust toonde Maas sluis karakter en vocht zich langszij. Tot 5-5 hielden de teams elkaar in evenwicht. Een gelukkige starfworp hielp Maassluis over de streep en brak het verzet bij Spirit. Een te royale beloning voor het Maassluise spel, want beide teams verdienden niet meer dan een puntendeling. De AlgemeneOranje Nas sau 8-7 Voor de thee begon Oranje Nassau weer overtui gend en nam een 1-3 voor- sprong: Algemene kwam ech- Ler voor de rust al langszij 3-3. In het tweede deel brak de oude kwaal van Oranje Nassau de ploeg weer op. De aanval kreeg wel de kansen, maar zag geen mogelijkheid deze om te zetten m doelpunten. Bij 6-6 nam Algemene een voor sprong en Oranje Nassau moest komen. Het duel was gespeeld en Oranje Nassau keerde wederom met een nip te nederlaag naar huis terug: 8-7, SuccesDubbel Zes 6-4 Na een 0-2 achterstand toonde Succes, ondanks Ronald Bijl voor Kees Jonkman en Kathy Posthoorn voor Jolanda van der Kuyl, het ware gezicht en op karakter werd het nog on geslagen Dubbel Zes na de rust op achtersund gezet. De Haag se ploeg had moeite met tegen standers en de arbiter en scha kelde over op een fysiek hard spelletje. Het raakte echter zelf van slag en miste drie strafworpen. Succes speelde het spel, zoals Fred Moihuysen dat wilde zien en won ver diend met 6-4. ELKVVlaardingen 2-5 Met Annemieke Wiilemsen, na een afwezigheid van tweeënhalf jaar vanwege een knieblessu re, weer terug in het eerste team, beheerste Vlaardingen het duel in Etten-Leur volle dig. Ondanks het overwicht ging de rust in met een 0-1 voorsprong. Na de hervatting hervond Rien Roozendaal zijn schot en met twee doelpunten legde hü de basis voor de ver diende 2-5 overwinning. ZwijndrechtHarga 3-9 Ein delijk draaide Harga op volle toeren. Al was het vertoonde spel voor rust nog niet best. Na de hervatting kwam Harga goed op gang en benutte de ge boden kansen. Harga kwam niet meer in gevaar en Zwijn drecht werd naar een royale 3- 9 nederlaag gespeeld. t Vlaardingen De handbal heren van WIK wonnen thuis met 22-17 van Indus, terwijl de dames met 13-8 wonnen van MMO. Bij de dames van Hollandiaan kwam de tegenstandster Athene niet op, zodat de thuisploeg reglementair met 5-0 won. De heren van DWS verloren met 13-12 van Sa- turnus terwijl de dames ook met minimaal verschil verlo ren; Westlandia won met 12- 11. De UVG-heren zorgden voor een verrassing door het hoog geplaatste Merc/Satur- nus in Leiden met 11-16 te verslaan, terwijl de UVG-da- mes met 3-13 het Haagse Hermes oprolde. De dames van HVK verloren uit met 16-8 van Velo. In de afdeling de volgende uitslagen: Uni- tas-HVOS (d) 9-12, Wïlton- Roda (d) 4-9 en bij de heren Unitas-HVOS 16-12 en Wil- ton-Roda 10-11. WIK—Indus (h) 22-17 Direkt na de uitworp nam WIK het initiatief wat bin nen 20 seconden al 1-0 ople verde. Nadat Indus tot 3-2 de ploeg van Aad Mooij aardig kon volgen liep de thuisploeg binnen korte tijd uit tot 7-2. Voor rust scoorden beide partijen elk nog vier keer zo dat de eerste helft werd afge sloten met een 11-6 rust stand. In de tweede helft speelde WIK lange tijd met zijn Rozenburgse tegenstan der. Binnen tien minuten was de voorsprong uitge bouwd tot 19-9 en leek een ramp voor Indus nabij. Maar dat een bal vreemd kan rol len bleek want WIK geloof de het wel waardoor Indus de achterstand kon verklei nen tot 19-16. Nog net op tijd kon trainer-coach Aad Mooij zijn ploeg weer gemotiveerd krijgen waardoor het prima leidende scheidsrechterskop pel Koster-Helsloot affloot op een 22-17 stand. Door deze zege heeft WIK met acht punten uit vier wedstrijden de eerste plek in de tweede regionale klasse stevig in handen. Bij WIK was Harrie Rieken met 7 treffers topsco rer. SaturnusDWS (h) 13-12 De heren van DWS openden uitstekend getuige de 0-3 voorsprong binnen 13 minu ten. Saturnus liet het hier niet bij zitten en drie minu ten later was het al 3-3. Van af deze stand hielden beide partijen goed bij waardoor de stand via 5-5 en 7-7 (rust) op 9-9 kwam. Saturnus nam een 11-9 voorsprong maar weder om werd het gelijk: 11-11. Na 12-11 miste Jos Moelandts een break-out en direkt na deze misser bracht Saturnus het verschil op twee treffers: 13-1 i. Op deze stand werd Simon Weerdenburg onte recht definitief uitgesloten waardoor DWS de laatste ze ven minuten met vijf man moest uitspelen. In de laatste minuut bepaalde DWS de eindstand op 13-12 waardoor de Schiedammers weer met lege handen naar huis moes ten. MERC/SaturnusUVG (h) 11-16 In Leiden verwachtte de Sehiedamse UVG herenploeg een moeilijk wedstrijd te zul len krijgen maar achteraf viel dat reuze mee. Als team kwam UVG sterk voor de dag en omdat de verdediging goed op de hard schietende opbouwers uitstapte had UVG al snel een 1-6 voor sprong opgebouwd. Voor rust scoorden beide ploegen elk nog twee keer zodat de eer ste helft werd afgesloten op 3-8. Ook in de tweede helft was UVG de betere ploeg en het was dan ook niet vreemd dat de voorsprong opliep tot 8-14. Omdat de concentratie aan de Sehiedamse zijde ver minderde konden de Leide- naren de schade beperken tot een 31-16 nederlaag. Bij UVG was Berry Rens weer van. de partij. Vlaardingen Het dameshockeyteam van Evergreen behaalde een overwinning op Blets- wijk. De heren daarentegen moesten zich met een gelijkspel tevreden stellen. De dames van Pollux speelden een matige wedstrijd tegen het Rotterdamse Tempo'34. De heren uit Vlaardin gen hadden hun dag duidelijk niet tegen Rapid. Asvion kwam tegen Dordrecht niet verder dan een gelijkspel. Hei damesteam van Spirit ver loor van Victoria uit Rotterdam. De heren van Spirit wonnen van DSHC. BI eis wijkEvergreen 1-5 (d) Evergreen speelde een zeer goede wedstrijd op Bleiswjjkse grond. Margo Zijlmans bracht al snel de stand op 0-1. Hierna scoorde Jonneke Schippers twee maal uit een strafcorner. Tijdens de rust was de stand 0-4 voor Evergreen.In de tweede helft werd er nog eenmaal gescoord en wel door Kerstin de Groot van de Maassluise ploeg. VictoriaSpirit 2-fl (d) Tijdens de eerste helft was er sprake van een gelijk opgaande wed strijd. De riststand was dan ook 0-Ö.In de twee de helft \nas Victoria duidelijk sterker, wat mede kwam door het betere middenveld van de Rotterdamse ploeg. In de achtste minuut viel het eerste doelpunt van Victoria, waarna de tweede in de twintigste minuut volgde. Door schitterend keeperswerk van Esther Reemink werd Spirit verdere doelpunten bespaard. Tempo'34—Pollux 2-0 (d) Pollux verloor in Rotterdam van Tempo'34, Tempo had geduren de de hele wedstrijd ee^ groot overwicht en het was dan ook niet verwonderlijk dat Tempo tot twee maal toe wist te scoren. BleiswijkEvergreen 0-0 (h) Evergreen speelde een heel matige wedstrijd tegen Bleis wijk. Ondanks dat de Maassluise heren zich ge durende de gehele wedstrijd op de Bleiswjjkse helft bevonden, wisten 2e niet te scoren. AsvionDordrecht 1-1 (h) De eerste helft ging tamelijk gelijk op, maar kort voor rust wist Bart Hesselink een kans te benutten en bracht hij de stand voor Asvion op 1-0. Helaas voor de Schiedammers kwam Dordrecht tijdens de tweede helft sterk terug en brachten zij de stand al in de vijfde minuut op 1-1. RapidPollux 0-0 (h) Pollux speelde slechte wedstrijd tegen Rapid waarin St punten vielen. DSHCSpirit 1-2 <h) Spirit was zeer goed op dreef tegen DSHC en won zeer terecht met 1-2. een zeer :een doel- Vlaardingen De koppel tij drit over 12.5 kilometer van de Vlaardingse wielervereniging De Coureur werd hij de ama teurs een prooi voor het duo Leo van Beusichem en Chris Koppert. Het Westlandse kop pel had een tijd van 17.06.40 minuten nodig om tot de winst te komen. Tweede werd het duo Marcel Hofstee en Joost van Adrichem (L7.12.21 minu ten). Sjaak van der Lely en Nico Heldeman vormden het eerste koppel van de organiserende vereniging dat over de streep kwam. Zij hadden voor de 12,5 kilometer 17.33.80 minuten no dig. De overige uitslagen: Recrean ten: 1 Hoppe/Poldervaart, 2 Beene/Van Bokkum, 3 Koel- wijn Sandi voort; Nieuwelin gen: 1 Kroes/Kort, 2 Strik- /Hollaar, 3 Verhaas/Weena; Liefhebbers/Veteranen: 1 Strmezand/Peljaars, 2 Viegen- /Vermeulen, 3 Klemveld/Van der Meer. 1U! 1KIIUII III Klllllllllt [tlUllllIllf IlilllilUlllllIKI Gent De Vlaardingse judo ka Hans Hoogedijk leverde tij dens een groot internationaal toernooi in Gent (Beigie) een prestatie van formaat. In de klasse tot 71 kilogram reikte hij naar een tweede positie door in de finale te verliezen van de Belg Bernard Tamboer. De stijlprijs van het toernooi werd door de jury echter toe gewezen aan Hans Hoogen dijk, die daarmee de bekro ning kreeg op sterk toernooi. De Europese top ontbrak na tuurlijk in Gent in verband met de voorbereiding op de wereldkampioenschappen, die deze maand in Moskou wor den afgewerkt. Toch hadden ruim 350 judoka's voor het toernooi ingeschreven. In zijn eerste partij maakte Hans Hoogendijk korte metten met de Belg Jado. Ippon door verwurging. Mark Engrie ging vervolgens in 41 seconden ten onder via een perfecte uehi- mata. Ook Nico de Maas schalk, de nummer twee van Belgie, kon de Vlaardinger niet afstoppen. Via koka, tweemaal yugo en een waza- ari ging Hoogendijk door. Maurice Cnudde was het vol gende slachtoffer. Via een koka won hij de aprtij nipt. Voor een plaats in de finale moest Hoogendijk vervolgens tegen de Fortugees D' Assunp- cao. Een zeer sterke judoka. Hoogendijk kwam al snel in de partij met een koka achter, maar hij hield het hoofd koel. Met nog drie minuten te gaan bleef Hans Hoogendijk loeren en dat resulteerde tenslotte in tweemaal een koka. De finale tegen Bernard Tam boer stond op een hoog niveau. Beide judoka's waren goed te gen elkaar opgewassen en de Belgische judoka won uitein delijk via een omstreden be slissing van de scheidsrechter. Iedereen dat dat Hoognedijk een yugo had gescoord, maar mets bleek minder waar. De Belg won zo de finale. itiKKitiiiitiumiuiiiimiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiini Rotterdam De demy wedstrijd wae ïn de eerate aflevering dit sei zoen van Ahoy' op zondag het on betwiste hoogtepunt. Fal was het duel lusten de beide kemphanen Peter Pieters, die alle onderdelen waarop hij uitkwam, had gewonnen, en Marco van der Huist die deze zo mer tijdens het kampioenschap In Nijmegen met zo grote overmacht de titel had had gewonnen dal num mer twee pas op twee ronden ach terstand eindigde. De motorpech van Peter Pieters gangmaker Dick Verdoorn ,bij het ingaan van de eindsprint, waarbij beide renners zij aan zij streden, zorgde voor een anti-climax bij de. 1300 toeschou wer». Op slag was do Zwanenburger grossier In Kamploenstruiën, kans loos, waardoor Marco van der Hulst achter Joop Zijlaard zonder slag af atoot de eerste winat binnenhaalde. Het nieuws bulten da baan was na tuurlijk de komst van Martin Venix als nieuwe trainer. Hoewel het nog niet helemaal rond is, er zijn nog wat financieële zaken te regelen, toonde Ahoy's Dick de Boer zich duidelijk ïn zijn sas met de komst van de ex-Rotterdammer. „Wij lalen hiermee de KNWM zien dat het ons ernst is. Wij zijn zelfs bereid om op een viertal donderdagavonden ma- daillekoersen te (alen rijden, naast een evenueal merkenkampioen- schap. De KNWU moet dan wel fi nancieel over de brug komen". Een mening die duidelijk wordt ge deeld door John Lakerveld, de plaatselijke vertegenwoordiger van de wielerunie. „Onbegrijpelijk wat er gebeurt", meent Jojin Lakerveld. „De wereldkampioenschappen in Zurich kostten 70.000 gulden. Dan roept iedereen dat er wat moet gaan gebeuren. Maar zo snel de zomer voorbij is gebeurt er niets, lijkt wel ot iedereen in slaap sukkelt. Wij hebben nu een gesprek gehad met de heren Elshof en Groen van de sportcommissie. Laten wij hopen dat daar wat uitkomt, want het 'wordt hoog tijd". Rotterdam Een onverwachte ne derlaag leed het Sehiedamse Ooie vaars in de eredivisie van het rol stoelbasketbal tegen het Rotter damse Arrows'81. Het kwam er dus niet van. In de eerste helft wogen beide ploegen nog goed tegen el kaar op. De Ooievaars hield Arrows goed onder druk en kwam steeds op voorsprong. Vee] punten werden er echter door de spelers niet ge scoord. De rust kwam bij een 11-10 stand. De tweede helft bracht de ommekeer voor de Rotterdammers. Coach Arjan de Bruin zete een press neer en daar had De Ooie- vaars duidelijk gaan verweer tegen. Gestaag liepen de Rotterdammers weg van De Ooievaars en aan de lij densweg voor 2le thuisploeg kwam pas een eind toen er een 25-52 sco re op het bord stond. Rotterdam In de promotieklasse D van da korfbalcompelitie leed Sperwers bij Rust Roest de eerste nederlaag: 7-5. EvenalB vorige week ontbrak het Ron Weslerkamp's for matie aan de juiste afwerking In hel aanvalsvak en daarvan maakten de Brabanders een goed gebruik. Via 2-0 halverwege werd het 2-0 eer Kees de Geus vanaf de stip succes had: 3-1. Margieet Verboon zorgde snel voor 3-2 maar da thuisclub liep weg naar 5-2 en na 5-3 door Sandra Molenbeek drukte Rust Roest door naar 7-3 en was de strijd beslist. Guillaume Kriek en Marga Hïrsc- hfeld haalden nog op tot 7-5 maar daarbij bleet het. Trekvogels bereik te bij leider DETO een 9-9 gelijkspel waardoor da vogels ongeslagen in de running blijven. Het Zuiden-Vriendenschaar werd een gelijkopgaand duel, waarin de doelpunten erg schaars waren. Na het hoopvolle begin ven de Tuindor- pers waarbij Peter Edens binnen dertien minuten voor 2-0 zorgde, was het krult aan beide zijden voor lopig verschoten. Zella toen schei- drechter Anne Mulder oen aantal strafworpen uitdeelde, bleef de stand zoals hij was. Eerst de vierde strafworp was raak via Koen de Ko ning van dB gasten: 2-1. Na de thee trof aanvoerder Dirk Ambachtsheer direkt doel voor Vriendenschaar, waarna zijn ploeg opnieuw twee strafworpen miste. Door een treffer van Jaap Meertens leidde Het Zui den met 3-2, maar na een haif uur nam Leo Meertens een keer revan che op Peter Edens: 3-3 en namen de gaBten via Peter Koorevaar zelfs de leiding over: 3-4. Direkt benutte Stel Winkelhuizen een strafworp: 4- 4 en in deze stand kwam geen wijzi ging meer. De stand: DETO 5-7; Trekvogels 4-6; Het Zuiden, SperwBra en Vriaden- schaar 3-4; Rust Roeit 5-4; SMS 4-3; Geldrop 5-0. Rotterdam Op de banen van het tennispark Blijdorp werd voor de vijftiende keer het tweedaagse Vic- torloemooi voor senioren gehouden met deelname van 25 cluba uit Rot terdam en omgeving. Er werden al leen mixeddubbels in drie klassen gespeeld, zodat in elke klasse 32 teams deelnamen. Winnaar van het toernooi werd 'Heer Jan' uit Heerjansdam, terwijl 'Wel gelegen' uit Rijswijk op de tweede plaats eindigde en het Rotterdamse 'Aeolus/Oledo' de derde prijs bin nenhaalde. In de aparte klassen behaalde Be Quick de eerate prijs in de vierde klasse, in de vijfde klaBSe van 18-35 jaar werd Tratord' uit Den Haag winnaar en 'Schiebroek' bleek de sterkste in de vijfde klasse boven 35 jaar. Rotterdam De heren van de Rot terdamse handbalvereniging Actief, hebban tegen stadgenoot Ancora, de eerste overwinning van dit sei zoen geboekt. Via een 5-7 ruststand, werd het uiteindelijk een verdiende 14-20 overwinning. Sneiwiek lijkt onder de nieuwe trainer Wim Schaap herboren. Tegen Westlandb werd een gemakkelijke 14-19 zw« geboekt. Bij de dames boekte Actief een fraaie B-14 overwinning op OW/Hg], las. In de eerste helft gelooide Ac tief niet in eigen kunnen en stond daardoor bij de rust mat 5-3 achtst. Ancora kwam op eiegn terrein tegen HEC iets te kort en verloor met 10. 13. Toch lijkt de jonge ploeg op d« goede weg om straks in de zsi] naar behoren te kunnen presteren. Bleiswijk De halve marathon rond de Rotlemeren is in een overwin- ning geëindigd voor Hans Vrolijk. De Hagenaar legde de 21 kilometer af in een tijd van 1 uur, 9 minuten en 14 seconden. Steef Kijne legde be slag op de tweede plaats in 1,1040. Het brons was voor Marrie Kamer man uit Wijk en Aalburg in 1,1130. De beste veteraan was Dirk de Jonl ge uit Rotterdam in een tijd van 1.13.10. Bij de dames won mevrouw Van der Stnan uit Nootdorp in 1 uur 45 minuten en 40 seconden. Hoewei Tine Bronswijk met 1.31.50 nog een betere tijd liep, had zij ingeschreven In de categorie veteranen. Parijs Het speedbootracers-duo John Grootegoed/Dick de Boer ia tijdens de befaamde 'zes uren van Parijs' op de negende plaats geëin digd. De Rotterdams/Huizense com binatie verspeelde na drie uur een tweede plaats door motorpech. Na een reparatie van een uur kwamen de twee Nederlanders weer op de Seine terug en klommen van een veertiende naar een negende plaats. Zij legden in zes uur ruim 340 kilo meter al. De Nederlanders Vreem en Rademaker eindigden op een ver dienstelijke derde plaats. Rotterdam Het was beslist geen schande dat Leonidas met 1-4 van SCHC verloor. De koploper was over alle linies sterker en overom- pelden de Rotterdamse hockeyen vanaf de eerste minuut. Pas nadat LeonidHs van de schrik was beko men (na tien minuten al 0-2) werd het een gelijkopgaande wedstrijd. Nadat SCHC nog een derde treffer had gescoord rBdde Albert van De; dum de eer. Doelman Jan van Wijlt werd na een overtreding ten on rechte uit het veld gestuurd waar door SCHC een atrafbal kreeg toe gewezen. Een speler nam de plaat* onder de lat in. Spirit is al vroeg in de degradatiezo ne aangeland. De KralingBrs waren op eigen veld kansloos tegen Vento, 1-5. Voor Victoria redde Rienk Ytes- ma de eer. De heren van Rotterdam waren de enigen die aan de positie ve kant van de score bleven. In Gro ningen wonnen ze met 2-0 van" de Groninger Studenten. Ook do dames van Rotterdam doen het nog steeds goed in de over gangsklasse. Al viel de 4-1 overwin; ning legen Kampong wat groot uit! Voor de Rotterdammers scoorden Caroline Lugtenburg, Eveline Spêa (strafbal) en Therry Sibbing. Viekri ria bleel leider in de eerste klas» door een 2-0 overwinning op Spirit De doelpunten waren van Marijke Hutten en Petra de Ruiter. De dame» van Leonidas wonnen met 1-0 van Oude Maas. Het wordt Klein Zwitserland in de hoofdklasse nu al gemakkelijk ge maakt. Terwijl de landskampioen,' met voor het eerst dit seizoen Ties Kruize weer in de basis, zelf met enige moeite langs Tilburg kwamen (3-4), Bpeelden Kampong en Am sterdam (3-3) de Hagenaars in de kaart. Ook het verlies van HGC (1— 3 tegen Oranje zwart) komt voor dB categorie meevallers In aanmerking. „Nog een puntenverlies van Amsler- dam en de competitie is al weer ge speeld", wsb het sombere commen taar van de Amsterdamse coach Ton van Gils. j Den Haag De tafeltennissers van De Veluwe zullen In deze competi tie-aflevering maar weinig meer in de melk te brokkelen hebben. Na drie wedstrijden beschikt de Ape!- doornse formatie nog slechts over twee punten, die behaald werden ïn de eerste wedstrijd tegen Avarilr. Tegen Nikon werd met 6-2 verloren. De beide tegenpunlen kwamen van Ron en Jaap van Spanje, die ieder eenmaal scoorden legen de voor Winnubst invallende Frank Boule. Jan Vlieg boekte voor De Veluwe dus zijn derde nul op rij. Eveneens 6-2 was de uïtelag van het treffen tussen 't Hooge Huys en Tempo Team. Hier kwamen de veriiespun- ten op het conto van Hans van den Broek, die het toch heet wat minder doet dan Bert van den Ham in het voorbije seizoen en nu verloor van Fjodor Rade maker en Eric Noor. Bart van den Helm fungeert b'j Tempo TBam nog steeds slechts al» coach en heelt nog geen wedstrijd meegespeeld. Wellicht del hier nü wol verandering in zal komen. Hel atreekduel tussen Avanti en Scyll» werd door de Leidse formatie vlot met 6-0 gewonnen. iiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiffiiiiiiiiJiiHiiJiiiiriiiiiiiiiii Zevenhoven De motorcou reur Wil van der Laan is zon dag na een ongeval in de zij- spancross te Zevenhoven ter observatie opgenomen in het Rijnoord-ziekenhuis in Alphen aan de Rijn. Van der Laan uit Ter Aar, mede-organisator van de wedstrijd in zijn buurge meente, kwam in de vijfde ronde van de eerste manche ten val. De rem van zijn motor blok keerde, waarna hij met bakke- nis Hoogervorst over de kop sloeg. Van der Laan had las* van zijn onderste ribben, een knieblessure en was een deel van zijn geheugen kwijt De behandelende artsen hebben Van der Laan ter observatie in het ziekenhuis gehouden. iiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiuinitiiiiiiiiimiifiii»11

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6