Welzijnswerkers zijn huiverig voor fusie VMARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Doe iets aan verzakkingen! Vereniging wil geen woningbouw aan Hoofdstraat Miljoenen voor nieuwe wijkcentra Sjop gaat zelf glas inzamelen Aladdin zit zonder bier Andries Greiner naar Lelystad Muwi weer buitenspel Duinkerken vraagt ontslag Misschien uitbreiding tv-zenders: Westlandraad op één lijn met Maasland Met hoofdletsel naar ziekenhuis Kwartet voor mishandeling gearresteerd 'Straks is de hulpverlening om zeep' Bezwaarschrif t VOP tegen bezuinigingen DINSDAG 4 OKTOBER 1983 Dura-Coignet: Vlaardingen Ton Cox van de huurdersvereniging Dura-Coignet in de Westwijk heeft er in een brief aan B en W en de gemeenteraad op aangedrongen, dat er op korte termijn iets wordt gedaan aan de grondverzakkin gen rond de flats. Volgens de huurdersvereniging heb ben deze verzakkingen al diverse malen geleid tot gas- lekkages door leidingbreuk. Preventieve maatregelen zijn zeker nodig, aldus de brief aan de gemeente. In de brief kaart de vereniging ook enkele andere pro blemen aan. Er wordt gewezen op gevaar, dat wordt ver oorzaakt door de zeer lange antennes, die hier en daai zijn geplaatst en waarbij vijf of zes meter geen uitzonde ring is. De vereniging is bang voor blikseminslag of breuk bij storm. Verder dringt de vereniging aan op het aanbrengen van aardlekschakelaars, omdat er door de vaak gebrekkige electrische installaties in de woningen soms gevaarlijke situaties kunnen optreden, Schiedam Met 'een glasver- zamelprocjet denkt de Stich ting Jongeren Opvang Projec ten (Sjop) drie tot vijf werklo ze jongeren aan de slag te hel pen. Bedoeling van het project is glaswerk zonder statiegeld bij de mensen thuis op te ha len, dat schoon te maken en vervolgens terug te verkopen aan de bedrijven. Bij de gemeente is om het pro ject op poten te zetten een sub sidie van 3500 gulden ge vraagd. Bovendien is om een ruimte gevraagd, waar het in gezamelde glas kan worden opgeslagen. Gaat de gemeente daarop in dan betekent dat dat Schiedam de bestaande glascontainers de deur uit moet doen. Dat scheelt de gemeente aan in komsten, maar SJOP denkt daar aan tegemoet te komen door de gemeente vor 25 pro cent te laten participeren in bet op te richten Schiedam Glas Recycling. Over het ver lies aan arbeidsplaatsen bij de bedrijven die het vervoer van het via de containers ingeza melde glas verzorgen, zegt John Zwart namens Sjop dat dat om minder arbeidsplaatsen gaat dan de drie tot vijf die het oplevert. .Bovendien wordt de op brengst van het glas hoger. Je moet zo'n project op de lange termijn bekijken. Gebeurt zo iets op grote schaal dan kun je veel meer mensen aan het werk helpen dan nu met die glascontainers, die je in bijna alle steden hebt." Bovendien wijst Zwart er op dat de nieuwe manier van glasinzamelen milieuvriende lijker is dan het inzamelen via containers, Het containerglas wordt omgesmolten, terwijl by de wijze die Sjop voorstelt er geen dure energie aan te pas komt. Dan is het glas na een grondige schoonmaakbeurt di rect geschikt om weer als ver pakking te dienen. Sjop is hevig teleurgesteld over de vorige week gepresen teerde nota Vervangend Werk van de gemeente Schiedam, waarin een ton beschikbaar wordt gesteld voor alternatief werk. „Er wordt met geen woord over ons gesproken, terwijl wé al enkele jaren actief zijn," al dus John Zwart die er op wijst dat bij Sjop ongeveer twintig mensen op een alternatieve wijze aan het werk zijn met behoud van hun sociale uitke ring. Ronduit boos is Sjop over de in de nota gedane suggestie om al het alternatieve werk bij het werklozenproject de Trechter onder te brengen. „Ronduit schandalig. Hebben wij soms niet bewezen dat we zelfstan dig kunnen zijn." Schiedam Bij een in braak in het jongeren centrum Aladdin hebben onbekenden twee volle vaten bier en elektrisch gereedschap gestolen. De buil vertegenwoordigt een waarde van 4200 gul den. Uit een schoolgebouw aan de Lange Singel straat zijn een televisie en een schrijfmachine ter waarde van 1200 gulden ontvreemd. Vanaf een bouwwerk aan de Bouwmeesterweg in Woudhoek-Noord hebben onbekenden hy draulisch gereedschap ter waarde van tienduizend gulden gestolen. Maassluis De directeur van het Maassluise vormingscen trum De Maaskant, Andries Greiner, gaat met ingang van volgend jaar maart m Lelystad werken bij het Ivio, het infor matiecentrum voor informa tie-overdracht en onderwijs Dit is gisteren bekend gewor den. Greiner zal bij zijn af scheid negen jaar werkzaam zijn geweest bij het Maassluise centrum. „Ik had zin m een nieuwe uit daging en aangezien dit iets to taal anders is, heb ik gesollici teerd. Over deze stap heb ik lang nagedacht", aldus Grei ner. Een exacte datum van vertrek Is nog niet bekend. „Het kan nog wel enige tijd duren, om dat ik alles netjes wil achterla ten. Zolang mijn opvolging Andries Greiner nog niet goed is geregeld, blijf ik nog. In Lelystad heeft men mij ook een flexibele instap beloofd. Bovendien moet mijn opvolger goed ingewerkt zijn", zegt hij. Vlaardingen De commissie stadsontwikkeling heeft gister middag, tot ongenoegen van de bewoners in de project groep, besloten vergaderd over de opknapbeurt van de Muwi 1. „Vorige week hebben we op het stadhuis nog in goede har monie gepraat over de huur verhoging en nu worden we weer buiten spel gezet." Wethouder Bas Goudriaan is vorige week met de plannen naar het ministerie geweest. Probleem in de besprekingen zou zijn, dat het rijk geen ze kerheid wil geven dat er vol doende contingent komt om in één stroom door te bouwen. De opknapbeurt wordt over twee of drie jaren uitge smeerd, maar de gemeente wil svel graag, dat er onafgebro ken doorgewerkt kan worden. Op het stadhuis wil men nog niets over de resultaten van de com miss ie vergadering zeggen omdat B en W vandaag nog erover vergaderen. De voorbe- i reidïngen voor de opknapr beurt zijn in ieder geval al in een ver gevorderd stadium. Vorige week zijn in de project groep met de aannemerscom binatie afspraken gemaakt over de vraag welke huizen het eerst aan de beurt komen. Vlaardingen Gemeentese cretaris Nico Duinkerken heeft de Vlaardingse gemeen teraad nu formeel om 2ijn ont slag gevraagd. In de raadsver gadering van morgenavond zullen de raadsleden Duinker kers verzoek om met de vut te mogen gaan in behandeling nemen. Het was al langere tijd bekend, dat Duinkerken per 1 januari zijn functie zcu neerleggen. De selectieprocedure voor een nieuwe gemeentesecretaris is inmiddels in volle gang. Daar bij is ook de mogelijkheid open voor kandidaten van buitenaf om te solliciteren naar deze functie. Algemeen wordt op het stadhuis echter aangeno men, dat ehef-financién A.van Beuzekom de beste kans maakt om de nieuwe gemeen tesecretaris te worden. Daar mee zou de huidige loco-secre taris mr.P.C. Franken worden gepasseerd. Maassluis De gemeente Maassluis onderzoekt de mo gelijkheden voor uitbreiding van het aantal televisie-zen ders. Door een koppeling van de centrale antenne-in richting Westland met Rot terdam zouden de kijkers in plaats van de huidige zes dertien tv-kanalen tot hun beschikking kunnen krijgen. nZover zijn we echter nog niet", merkt een woordvoer der van Gemeentebedrijven 3p en weerlegt daarmee de geruchten. B en W hebben -ieh daar nog helemaal niet >ver uitgesproken. „Of het iberhaupt doorgaat, is nog «aar de vraag. Misschien in Ie toekomst," Momenteel krijgen de inwo ners van Maassluis Neder- and 1 en 2, België 1, België- Frans 2 en Duitsland 1 en 2 ip het scherm. De Engelse lenders zou Maassluis via hét -AI Westland kunnen bin nenkrijgen. „Maar", stelt ge meentebedrijven, „die ont- 'angst laat nogal eens te vensen over. Dat zullen we "erst goed moeten onderzoe ten.1' Foppenpolder moet agrarisch blijven Midden-Delfland De Foppenpolder moet agrarisch blij ven. De Westlandraad heeft zich gisteravond nog eens nadrukke lijk achter het stand punt van de gemeente Maasland over de be stemming van de pol der geschaard. Het punt werd gisteravond in de vergadering naar voren ge bracht door ir.E.J. Groosman- van den Brandhof (VVD) naar aanleiding van de tussentijdse evaluatie van het structuur plan Westland, of wel hel doornemen van de stand van zaken van het plan hoe het Westland er moet uitzien. Volgens mevrouw Groosman gaf de oorspronkelijke nota onvoldoende het overeengeko- mene in de commissievergade ring weer en bleef èr toch ruimte voor recreatie in de Foppenpolder. „De Westland raad moet zich achter Maas land scharen", zei mevrouw Groosman. Van hogere overheden zijn plannen uitgegaan om de Fop penpolder onder water te zet ten, te inunderen. De ontstane plas zou geschikt moeten zijn voor recreatie. De gemeente Maasland heeft zich daartegen al op verschillende manieren verzet. Na een korte schorsing voor overleg met het dagelijks be stuur van de Westlandraad ging portefeuillehouder J.Hof- man akkoord met de voorge stelde wijziging van de nota. Ook tijdens de discussies in de reconstructiecommissie voor Midden-Delfland waren er veel tegenstanders die de in undatie van de Foppenpolder niet zagen zitten. Aan de ande re kanten waren er ook heel wat personen, die het wel een goed plan vonden. De bedrijven aan de Hoofdstraat zien er, vanal de zijde van de Buitenhaven, wat vriendelijker en rustiger uit dan de overburen aan de Hoofdstraat ervaren. Het achterste gebouw is de distilleerderij Nolet, daarnaast staan Jan Heilker en op de voorgrond Lauwaars. Schiedam Aan de Hoofdstraat kunnen beter geen woningen worden gebouwd, vindt de bewonersvereniging Schiedam- Zuid, die ervan uitgaat dat bedrijven als Lauwaars, Jan Heilker en Nolet daar voorlopig gevestigd blijven. Deze bedrijven brengen nogal wat ru moer met zich mee, vanwege al het la den en lossen. Het is de bewonersvereni ging er deze keer niet om te doen dat deze bedrijven verhuizen, maar er wor den wat andere oplossingen aangedra gen, waarmee de gemeente Schiedam re kening zou kunnen houden. Het GTB-terrein biedt bij de stadsvernieu wing zoveel ruimte voor woningbouw, dat aan de Hoofdstraat hiervan kan worden af gezien, meent Schiedam-Zuïd. In plaats van woningbouw zouden er wat kleinschalige, ambachtelijke bedrijfjes kunnen komen, die dan min of meer een buffer vormen lussen de toekomstige nieuwbouw en de rij van be staande bedrijven aan de Hoofdstraat. Naast deze oplossing heeft de bewoners vere niging de suggestie om ongeveer tegenover Lauwaarseen kleine sportzaal te bouwen, waarvoor wel geld is, maar geen geschikte plek elders in de wijk. Ook dat lijkt de bewo ners altijd nog beter dan woningbouw met uitzicht op vrachtwagens. „Zou wethouder Van Tilborg daar soms duur willen wonen?", vraagt de bowonersvereniging snerend in haar wijkblad. De bouwplannen voor het GTB-terrein no pen de vereniging overigens tot de eis, dat het Schuttersveld geen voorrang krijgt bo ven dit deel van Schiedam-Zuid. „Bouwen in 1984 en geen jaar later", stelt de vereniging. Hel is de bedoeling, dat de afgraving van gif tige grond op het GTB-terrein rond de jaar wisseling achter de rug zal zijn. De Heidemij begeleidt het afgraven. Monster Een 21-jarige Schiedammer is met hoofdletsel naar het I^eyenburgziekenhuis in Den Haag gebracht Dat gebeurde na een aanrijding gistermorgen om kwart voor twaalf in Monster De autobestuurder uit Schiedam kwam vanuit een tutn- derslaantje de Casembroot ld art m Monster oprijden Htj verleende geen voorrang aan een 19-jarige nuiomobihst uit Poeldijk, die van rechts, kwam Vlaardingen Vier jongens, in leeftijd variërend van zes tien tot negentien jaar, hebben tegenover de kinderpolitie be kend een Vlaardings echtpaar in de nacht van 9 op 10 sep tember in elkaar te hebben ge schopt en geslagen. De man en vrouw reden over het fietspad van de Amsterdamlaan naar de Esdoorndreef en werden door twee bromfietsers met elk een passagier achterop in gehaald. Nadat ze waren gestopt ging het meerijdende tweetal het echtpaar te lijf, waarbij de bril van de man beschadiging op liep, Waarschijnlijk speelde al cohol een rol. Het kwartet wordt wegens openlijke ge weldpleging voor de rechtet geleid. Vlaardingen „Als dit plan doorgaat, moeten weggelopen jongeren en hun ra deloze ouders, die hulp nodig hebben, straks door dezelfde deur. Dan durft er bij die nieuwe welziinsinstelling niemand meer naar binnen. Zo reageerde de ver tegenwoordiger van het interconfessioneel centrum voor maatschappelijke dienstver lening op het plan ora te komen tot een grote fusie in de Vlaardingse welzijnswe- reld. De welzijnsi«stellingen lieten gisteravond op een inspraakbijeenkomst duidelijk hun afkeer blijken van het plan van hel Vlaardings centrum voor welzijnsplan ning (VCW) om tot samenvoeging te ko men. Ze vonden het voorstel, dat een be sparing van anderhalve ton vóór 1985 moet opleveren, onvoldoende onder bouwd. „Als deze fusie mislukt, en die kans is levensgroot aanwezig, dan is de hulpverlening om zeep", aldus een van de insprekers. „Dan hebben we straks niets om op terug te vallen." Volgens het plan van het VCW moeten in de grote instelling ICMD, JAC, Pro Ju- ventute, het instituut burgerraadslieden en de immateriële hulpverlening van de GSD worden samengebracht. Behalve een forse besparing zou dat ook meer duide lijkheid voor de hulpvrager opleveren. Er zouden geen vijf clubs meer zijn die in hun werk elkaar overlappen. Mensen die hulp nodig hebben kiezen, zo zei Wil den Hartogh van het VCW, niet voor een in stelling maar voor een hulpverlener. Al die verschillende instellingen zijn dus niet nodig. Dat schoot de hulpverleners in het verkeerde keelgat: „De cliënt wordt niet serieus genomen." De hulpverleners lieten merken weinig voor het plan tc veel en. De overlappingen in hun werk vonder» zij geen probleem. „Een joule is een joule, maar is dat een re den om ervoor te pleiten dat er in Vlaar dingen nog maar één restaurant moet. zijn", vroeg één van hen zich gekscherend at. En een ander zei: „Ja, er zijn overlap pingen, we tikken allemaal een brief." De voorgenomen fusie kwam bij de in sprekers o -'er als een sprong in het duis ter. „Op naar de grote stichting, we gaan samen om een tafel zitten en dan zien we wel wat er van komt. Dit is paniekvoet bal." Den Hartogh was het daar niet mee eens. „Je moet een keer de gok wagen", vond hij. Als de instellingen de fusie niet willen, zei hij, dan moesten ze zelf maar met een alternatief komen dat ook ander halve ton bezuiniging oplevert. „Want een fusie waar niemand in gelooft, ja, dat zie ik cck niet zitten. Vlaardingen De wijk vere niging in de Vettenoordsepol- der heeft dit jaar al snel gerea geerd met een bezwaarschrift op de bezuinigingsvoorstellen voor het sociaal-cultureel pro gramma. De VOP moet vol gens die voorstellen een be drag van bijna 120.000 gulden inleveren, waarvan het groot ste deel ten laste van de barop- brengst zal komen, B en W en Je gemeenteraad hebben daar over inmiddels een protest brief van de wijk vereniging ontvangen. Vanavond zal op een inspraakavond in het stad huis uitgebreid worden ge sproken over het ontwerp-be- teidsprogramma voor het soci aal-cultureel werk. Tijdens die bijeenkomst zal de wijk vereni ging van de VOP haar bezwa ren eveneens naar voren bren gen, en de verwachting is dat andere instellingen die wor den gesubsidieerd volgens hei. sociaal-cultureel plan dat ook zullen doen. In het bezwaar schrift heeft de wijkverent- ging op die discussie al een voorschot genomen. De VOP ziet het niet zitten om een flink deel van de baropbrengst te moeten inleveren in het ka der van de bezuinigingen om dat daarmee andere activitei ten, die niet kostendekkend zijn. m gevaar komen. In Schiedam- West en -Zuid Schiedam De Sehiedamse gemeenteraad moet op 24 oktober beslissen over de bouw van een wijkcentrum in Schiedam-West en de verbouwing van het voormali ge GTB-kantoor aan de Dwarsstraat. Het wijkcentrum in Schiedam-West verrijst op de hoek van de Aleidastraat en de Jan van Avennesstraat. Hier mee is een bedrag van bijna twee miljoen gulden ge moeid. Volgens de planning zou de bouw van het cen trum in het najaar van 1984 kunnen beginnen. Een jaar later zou het centrum dan kunnen worden opgeleverd. Op grond van toegezegde sub sidies zou de gemeente Schie dam een bedrag van in totaal 510.000 gulden kunnen ont vangen. Op de exploitatie van het centrum moet de gemeente jaarlijks een bedrag van 130.000 gulden bijpassen. Dat is 62.000 gulden minder dan waarop was gerekend. Voor de verbouwing van club huis Zuid aan de Dwarsstraat is een bedrag van 1.323.000 gulden uitgetrokken. Er wor den zo wil het voorstel van B en Ween tweede grote zaal aan het bestaande pand en een peuterspeelzaal ge bouwd. De bovenverdieping en de zolder worden opnieuw ingedeeld. Voigend jaar moet met de verbouwing worden begonnen, zodat het clubhuis eind 1985 kan worden opgele verd. Een verbouwing is wat Schiedam-Zuid altijd wenste, sipds de kraakactie aan de Dwarsstraat in 1981. Ook het vroegere schoolge bouw aan de Leliestraat wordt verbouwd. Er is voor hei pand een bedrag van 340.000 uilge trokken. Het wordt dan ge bruikt door verschillende ver enigingen, bejaard ensocietei- ten en een medisch centrum. Voor het beoogde sociaal-me disch centrum is dat een tijde lijke oplossing, omdat het uit eindelijk zal worden onderge bracht in een nog te bouwen pand op de hoek van de Haga- straat en Groenelaan. De ver bouwing van het pand aan de Leliestraat moet eind volgend jaar van start gaan en duurt naar schatting een jaar. Voor de bouw van een nieuwe gymnastiekzaal aan de Willem Brouwerstraat wordt 1.850,000 uitgetrokken. De gemeente Schiedam krijgt echter een be drag van vier ton terug van de rijksoverheid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1