14 SPORT WATERWEG Excelsior M kan tij niet keren Spirit straft nonchalance Zwaluwen af mi© PPSC al na minuut n positie m Bingo groot succes Droomstar! Schiedam Simpele zege op Radius m Coen Nieuwstraten: 'Meer dan verwacht' De Zwerver krijgt revanche De Gids blijft Spelregels t Olympus en DRZ blijven samen onderaan staan »f Rotterdams Nieuwsblad maandag 17 oktober 19B3 RW Numansdorp Op velerlei manieren was in Numansdorp al aangekondigd, dat er met Excelsior Maassluis rekening moest worden gehouden, dat het team over kwaliteit be schikte en zeer zeker een aan winst betekende voor de eerste klasse. Maar, afgezien van stuntwerk tegen Ba rend recht, het team van de diplomatieke Ferry Groeneweg, had nog weinig laten 2ien en daar moest tegen NSW verande ring in komen. Helaas, afgezien van de eerste twintig minuten, bleken de verwachtingen toch niet te worden waargemaakt. Het valt niet te ontkennen, dat de 'tri colores' kunnen voetballen, dat ze een positieve spelopvat ting hebben, maar het ont breekt de debutant toch wel aan routine en voldoende overzicht en misschien wel aan fysieke kracht. Van een 'wereldploeg' is derhalve geen sprake, maar een aanwinst is het zeker. Aangezien ook NSW niet in haar beste doen was, stond de wedstrijd zelf niet op een hoog niveau, maar had beslist wel amusements waarde, mede in de hand ge werkt door de straffe wind over de lengte-as van het veld, waardoor de bal soms onver wachte capriolen maakte. De binnenkomer was overi gens wel degelijk voor de be zoekers. Al in de tweede mi nuut profiteerde John Gordijn van aarzelend ingrijpen van de MSVV-defensie en met een geplaatste kopbal had Jacob van der Bee het nakijken: 0-1. NSW had moeite om het spel te maken en kon pas na twin tig minuten het initiatief wat overnemen. Kleine kansjes ontstonden, onder meer voor Nico Hoogwerf en Peter Knoop, maar het dichtst bij de gelijkmaker was toch wel Rini van Trigt, die handig de bui- tenspelval omzeilde en alleen mocht doorgaan. Doelman Nico Vermeer redde echter bekwaam. Ook Jacob van der Ree moest nog twee keer han delend optreden, eenmaal op een doorschietende vrije trap van Onno Wicherts en bij een inzet van Wim Put, een con stante plaag voor Dick Pleit. De tweede helft kenmerkte zich voornamelijk door een nagenoeg constante stormloop van NSW. Excelsior werd volledig vastgezet, maar pas na een kwartier kwam het beoog de resultaat. Een lage hoek schop van Hans Reedijk sprong via Frank Vork voor de voeten van de in de tweede helft voor Pleit in het veld ge komen Jos Bol wiens eerste competitie-doelpunt hierna een feit werd. Excelsior onder kende het gevaar, trainer Groenweg wisselde Put voor Ron van Straten, maar als te genzet ruilde Jaap Viergever de onzichtbare Jaap den Haan voor Jan Klein. Achteraf op nieuw 'een gouden wissel', want nauwelijks in het veld passeerde Klein op snelheid Ment de Jong en stuurde een afgemeten voorzet naar het hoofd van Van Trigt. Een kop bal ala Van Basten onlangs te gen Ierland, volgde en de 2-1 was een feit. Even daarvoor had Vermeer al een schitte rende kopbal van Van Trigt katachtig overgetikt. Heel NSW, inclusief Viergever, danste op het middenveld, Ex celsior met een kater opsche pend. Vlaardingen Cor Nieu- wenhuizen deed na afloop van de 0-1 nederlaag te gen Spirit nauwelijks moeite om zijn teleurstel ling te verbergen. Het matte spel van zijn forma tie, de negatieve reacties van het publiek, even was het hem allemaal te veel. Toch bleef Nieuwenhui- zen vierkant achter zijn spelers staan. Hij weigerde dan ook maar één van de spelers openlijk aan de, schandpaal te nagelen. Zijn collega Coen Nieuw straten was intussen zicht baar In zijn nopjes met de verrassende winst. „Ik had veel meer van Zwalu wen verwacht", gaf hij eerlijk toe. „Ik vond ze erg noncha lant spelen. Daar hebben wij eigenlijk nog te weinig van ge profiteerd. We hadden ze vooral in de eerste helft zwaarder onder druk moeten zetten, maar toen liep het bij ons nog niet optimaal". Daar had Nieuwstraten volko men gelijk in. Al veel eerder had Spirit Zwaluwen de duim schroeven, kunnen aandraaien, maar de gasten namen aan vankelijk een afwachtende houding aan, niet beseffend dat de Vlaardingers vanaf het eerste fluitsignaal ver onder hun normale niveau presteer den. Alleen een keihard wer kende Ton Gumer, een stug verdedigende Peter Romeijn en een solide keepende Peter Eikeienboom haalden een rui me voldoende, de rest bleef ver onder de maat. Na de aarzelende start nam Spirit onder aanvoering van het dynamische middenveld, bestaande uit Pïeter van Vliet, Coen Nieuwstraten en Rob Butter, het initiatief in han den. Dat resulteerde in een aantal (kleine) kansen, maar de twee schoten van de prima spelende Jan de Vrij konden nog net door Romeijn en Eike lenboom worden geblokkeerd. Zwaluwen kon daar slechts een handjevol hoekschoppen tegenover stellen, die eerder boom, net naast schoof. „Onvoorstelbaar, lauw ge speeld", analyseerde Nieuwen- huizen. „Pas na het doelpunt van Spirit hebben we enige druk kunnen uitoefenen en zijn we fysiek sterker gaan voetballen. Veel te laat na tuurlijk. Mijn spelers val ik echter in het openbaar niet af, ze horen morgen wel hoe ik erover denk". 5s? iTon Gunter is kansrijke positie voor Zwaluwen. De hard werkende middenvelder zou echter falen in de afwerking. door Norbert Kleinherenbrink gevaarlijk door de strakke wind waren, dan door inven tieve acties van de Vlaardin gers. Na de thee werd de wedstrijd een stuk interessanter. Het tempo werd door beide ploe gen opgeschroefd en dat lever de'een aantal doelrijpe situa ties op. Spirit toonde zich toen het meest slagvaardig. Martin van Vuuren stuurde knap Jan de Vrij de diepte in, die een puntgave voorzet losliet, waar Cees van der Poel alleen maar tegenaan hoefde te lopen: 0-1. Na deze treffer schrok Zwalu wen pas echt wakker, maar dat bleek te laat. Ton Gunter stuitte op de attente doelman Gerrit Visser, Bas van der Leije (nauwelijks in de wed strijd) schoot net naast en Theo Juistinga kwam een aan tal centimeters tekort om van dichtbij in te kunnen koppen. Door de vele risico's die Zwa luwen nam (alleen Romeijn en Ernest Kegel stonden nog in de verdediging) kreeg Spirit ook nog een aantal fraaie kan sen, maar Van Vuuren lobde op de lax, terwijl Arie Lingen de bal, oog in oog met Eikelen- Kinderdijk Frank en vrij bespeelde De Zwer ver opponent PFSC. De ploeg uit Schiedam, waarmee de Kinderdij kers nog een (sportief) appeltje hadden te schil len, werd op alle fronten ingepakt. Binnen tien minuten was PPSC al ontveld (2-0). Tenslotte bepaalde Leo van Dam de eindstand op 3-0. De Zwerver had nog een flin ke rekening te vereffenen met PPSC. Immers, de ploeg uit Schiedam won de beslissings wedstrijd aan het einde van het seizoen 81-82 (2-1) tussen de toenmalige tweedeklassers. Een winst, die recht gaf op een entreebewijs voor de eerste klasse. De Zwerver, dat dus een jaar lator wél deze trede klom, kon het ook toen al laffe spel van de Schiedammers nog niet voldoende bewerken. Maar in deze uitgave kreeg PPSC geen tijd om op de prooi uit te lokken en met counter- voetbal één of twee doelpun ten mee te pikken. Amper een minuut na hel eerste signaal van de uit het betaalde voetbal gedegradeerde neutrale man Vlaardingen Leen de Gids zal ook volgend jaar het damessoftbalteam van Vlaardingen/Holy blijven trainen. Ook de coach blijft dezelfde. Van Roon zal ook het nieuwe seizoen de dames van de kant blijven begeleiden. Ook de verzorging blijft in de handen van dezelf de man. Het bestuur van de Vlaardingse vereni ging heeft het contract met Latupeirissa voor een jaar verlengd. Vlaardingen Scheids- en grensrechters kunnen mor- gengavond vanaf 20.30 uur te recht in het clubhuis van de Vlaardingse scheïdsrechters- vereniging (VSV) om een spel regelavond bij te wonen. Aan de hand van een dia-serie wordt dan voorlichting gege ven over de diverse spelregels. De avond staat onder leiding van betaald voetbal scheids rechter Martin Ban net en spej- regelspecialist Sjaak de Ligt, Iedereen die interesse heeft is welkom bij de VSV. De avond is speciaal bedoeld voor dege nen die bij hun club wedstrij den fluiten op een,wat lager niveau. Jerry McLean, de schiedamse Lee Towers, vermaakt het publiek in een overvolle kantine van SVV. De bingo-avond ten bate van de Schiedamse vereniging werd een succes. Schiedam Blijven de prestaties op het veld ver achter bij de verwachtingen, het Schiedam se bedrijfsleven staat pal achter SVV. De mid denstand van de jeneverstad schonk spontaan aan de Club van 100 vele prijzen, waaronder vier fietsen, een televisie en tal van huishoude lijke apperatuur. Ook het publiek liet SW nu eens niet in de steek. Om 20.00 uur zou de bingo ten bate van SW beginnen, maar ver voor het begin was de kantine al volgestroomd. Tot tevredenheid van Aad Dekker, een van de actieve leden van de Club van 100. „We willen het bestuur van de vereniging meer financiële armslag geven. Hei geld dat we nu via deze bingo binnen krijgen komt ten goede aan het betaalde voetbal. Mis schien dat er in de toekomst nog een speler kan worden aangetrokken. We blijven acties onder nemen om onze vereniging te steunen." SVV-bestuurslid Huib Zandwijk sprak nog eens zijn waardering uit voor de activiteiten, die de Club van 100 het laatste jaar heeft ontwikkeld. „Ongelooflijk wat die mensen voor de club over hebben. Ze geven de vereniging toch meer fi- naciële armslag en daar moeten we als bestuur uitermate dankbaar voor zijn." Van Riel, rondde Angel Esti- rado Fontalba een voorzet van Leo van Dam eenvoudig af; 1- 0. Toen Hans Stout in de ne gende minuut PPSC-doelman Ruud Spierings voor de twee de maal de bal uit het net liet halen (2-0), leken de knapen van het scorebord een drukke middag voor de boog *e heh- ben. Lekker Het ging lekker met De Zwer ver en nu moest PPSC we! uit de schulp kruipen om er nog wat van te maken. „Ja dat kun je dan toch wel verwachten", vond ook Kees van de Bos na afloop. „Als je toch met 2-0 achter staat", vervolgde de trainer van De Zwerver, „dan ga je toch aanvallender spelen. Maar het bleef maar breien achterin. Dan vraag ik me af waar je mee bezig ben. Trou wens dat is bij de meeste ploe gen zo", wist ae trainer van de debutant in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal na vier wedstrijden al te vertel len. „In de tweede klasse had je veel beter voetbal." PPSC dwong de laatste twintig minuten voor rust weliswaar een veldoverwicht af, maar gevaarlijke situaties ontston den niet. Ron Carli, de door enkele betaalde clubs begeerde en meest gevaarlijke man van PPSC, was volkomen verward in het web dat Ruud de Jong heette. De donkere aanvaller werd op correcte wijze volko men uit zijn spel gehaald door de klittende speler uit Kinder dijk. Ook na rust bleef het romme len bij PPSC en had De Zwer ver een grotere afstand moe ten nemen. Het uitstekende middenveld van de thuisi (Leo van Dam, Ger Slagboom en Hans Stout) domineerde en bepaalde de wedstrijd. Het on zorgvuldig omspringen mét de kansen was bet enige manco bij de De Zwerver. PPSC-trainer Arie Kurver liet er geen twijfel over bestaan dat zijn team deze dik ver diende nederlaag moest slik ken. „Die jongens waren een stuk feller. Wij hebben de wedstrijd in de eerste tien mi nuten laten liggen. Als ik het veldoverwicht voor de rust be zie, dan denk ik dat het heel andere gevolgen had gehad als het toen nog (F0 was geweest. Maar we hebben terecht verlo ren". benadrukte de verliezen de trainer. Schiedam Na hun onderlin ge confrontatie blijven DRZ en Olympus Schiedam broe derlijk onderaan de ranglijst bengelen in de eerste klasse afdeling zondag. Het duel ein digde in een gelijkspel: 2-2. Voor de beide Schiedamse clubs resteert één troost: het eerste puntje is binnen... Bij DRZ hingen de gezichten kort na afloop op 'half zeven*. Niet zo vreemd, want luttele seconden voor tijd schoot Mar tin de Vette voor Olympus, in een uiterst spannende slotfase, de bevrijdende gelijkmaker in. „Het is toch niet te geloven, dat je zoiets nog uit handen geeft", aldus een nog zichtbaar transpirerende trainer Henny van Haaren na afloop. „We hebben écht heel ongelukkig gelijk gespeeld. Het was na tuurlijk een slechte wedstrijd, maar dat kun je in zo'n duel verwachten. Zondag krijgen we RKWIK, die hebben nu drie punten, dus die partij moeten we gewoon winnen om bij te blijven". DRZ begon uiterst voortva- rend. Een schot/voorzot van Peter Simons in de 23e minuut' verhuisde, gedragen door de wind, naar de bovenhoek: 0-1. Olympus leek gedurende de hele eerste helft sterker en na de thee trok de formatie van trainer Wim Poulus nog fu- rieuser ten aanval. Al na twee minuten echter kreeg Henny van Dam de ge legenheid 0-2 in te tikken. Het was Ron Koevermans jdie twintig minuten later voor de aansluitingstreffer zorgde, en bij die 1-2 leek het te blijven tot Martin de Vette 2ich ma de gang van zaken ging be moeien. -9 Toch was Wim Poulus niet he lemaal tevreden over de ver richtingen van Olympus: „We hebben constant gedomineerd, er heeft meer in gezeten. Maar de jongens hebben in de tw^Br de helft toch alles uit de kast gehaald." Hij blijft echter opti mistisch: „Er moet er één on deraan staan. Maar we staan in ieder, geval niet meer op 'nul'. Misschien dat het de jon gens een beetje helpt..." Schiedam Glunderende gezichten na afloop van de volleybalwedstrijd VCS-Radius (3-0). Immers, na twee competitieronden staan de Schiedammers op een tweede plaats op de ranglijst en dat is meer, veel meer. dan waar coach Paul Eikelenboom en zijn team vooraf ooit op had durven hopen. Alleen in de beginfase van de wedstrijd had VCS het moei lijk met het Goudse Radius. „Het was onze eerste thuis wedstrijd en misschien daar door waren we wel extra ge spannen", analiseerde trainer- speler Peter van der Gugten na afloop van de eerste set. Steeds keken de Schiedam mers tegen een achterstand aan. Na een 0-4 achterstand werd echter de inhaalrace in gezet. Bij een 4-8 stand nam Paul Eikelenboom de eerste time-out om rust in het spel van zijn team te brengen. Het door Chris Woerts blok van Fred Blangé (ex- Starlift) en Perry van der Blink groeide naarmate de wedstrijd vorderde steeds Ster ker in de wedstrijd en na een 10-10 gelijke stand in de eerste set nam VCS definitief het ini tiatief over. Moeiteloos Moeiteloos eigenlijk werd daarna korte metten gemaakt met Radius: 15-11. „Na onze winst in de wedstrijd tegen Nijmegen, wat een ook voor ons een verrassing was, waren de verwachtingen natuurlijk zr& hoog gespannen. Daarom liep het bij ons aanvankelijk niej, maar ik moet zeggen dat we ons heel erg sterk hebben her steld. We speelden dacht ik goed gevarieerd volleybal, waar het publiek toch wel van genoot", aldus Van der Gug ten. In het verdere verloop van de wedstrijd kende VCS geen problemen meer met Radius, dat wanhopig naar de juiste openingen zocht. De Goudse ploeg pakte dan wel herhaal delijk de service terug, lot het scoren van punten kwam het niet. Peter van der Gugten: „En wij scoorden steeds twee, drie punten op rij. Erg ont moedigend voor de tegenstan der. Wij hebben ons mentaal erg sterk getoond, er is door het hele team hard gewerkt.1" De tweede en derde set van de wedstrijd in de Margriethal waren aan ook nauwelijks van betekenis meer. Via de alles zeggende scores van 15-8 en 15-6 werd de wedstrijd door VCS naar zich toegetrokken. Vijf punten uit twee wedstrij den, Peter van der Gugten is er maar wat blij mee. „Een goede start van ons, maar we zijn er nog lang niet. Hef, is niet zo dat wij nu zes partijen op rij gaan winnen. Dat is ook niet nodig, ik hoop wel dat we bovenin blijven meedraaien. Het zal zeker tussen vier, vijf ploegen gaan In deze afdeling. Het verspelen van punten hoeft dus geen ramp te zijn." Over drie weken maakt het Vlaardingse Broleeo de op wachting in de Margriethal. die voor die gelegenheid zeker zal volstromen. Het nog punt loze Broleeo werd dit jaar ver sterkt met Ron van Lubeeken Jilles Degeling, die het bij VCS voor gezien hielden, ter wijl VCS alleen Fred Blangé nieuw in de selectie kon be groeten. „Broleeo kan de borst nat ma ken, want reken maar dat we die partij willen winnen." Pe ter van der Gugten is uiterma te content met de komst van Fred Blangé: „Aan het ne: gaat toch dreiging van hem uit met zijn 2.05 meter. Hij stimu leert de jongens ook, heeft veel ervaring en is gewoon een aanwinst voor ons." VCS in de aanval legen Ra dius. Het blok van de Goudse ploeg is weer eens te laatz.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4