16 SPORT WATERWEE UVG troeft HVK af mm Vlaardingen kansloos in en tegen Nijmegen Hans Lingen en Jan Simons uitgeschakeld ODO: arbiter afwezig 4 Norbert Companus grote man Spirit i FVT en NOAD 2 houden vol Machtsvertoon van Ken Hunter Nonnekes blinkt uit Grootegoed ■weer geflipt RZ maakt geen indruk PKC weer op kop Trekvogels ongeslagen Actief" gaat af Rotterdams Nieuwsblad maandag 17 oktober 1983 RW Schiedam De Schie- damse handbalderby tus sen de damesteams van UVG en HVK leverde een 9-6 overwinning op voor de thuisploeg. Ook de UVG heren behaalden de volle winst: Aktxef werd met 16-11 verslagen. De standaard teams van Hol- landiaan leden beide ver lies: de heren thuis met 11-13 tegen MERC/Satur- nus en de dames met 7-3 uit van Snelwiek. De he ren van WIK verloren hun eerste punt. SOS hield de Vlaardingers op 14-14. De WIK dames wonnen met - van OASE. UVG-HVK <d) 9-6 De dames van UVG hadden net een trai- ningsweekeinde achter de rug en blijkbaar had dat de dames van trainer-coach Ruud Bier- hoff goed gedaan. Weliswaar opende HVK via de terugge haalde Greet Jansen de score, maar daarna liep UVG binnen 12 minuten uit naar een 6-1 voorsprong door doelpunten van Vallie Kolditz (2). Ingrid Keyzer (2), Karin ten Wolde (2). HVK gaf zich echter niet ge wonnen en langzaam maar ze ker krabbelde het terug. Greet Jansen scoorde vanuit de lin kerhoek 6-2, Jenny Ruis met een tweede lijnschot 6-3, Els Fransen via de binnenkant paal 6-4. Karin ten Wolde maakte aan de HVK opmars een eind door 7-4 aan te teke nen. Vlak voor de pauze be nutte Jose van Leeuwen een toegekende strafworp zodat de eerste helft werd afgesloten op 7-5. Na de thee duurde het 17 mi nuten voordat het eerste doel punt viel na rust. Angela Ven- turini sloot een break-out van af de rechterhoek af waardoor het 8-5 werd. HVK-aanvoerd- ster Jenny Ruts scoorde via de onderkant van de lat 8-6 al dacht het UVG-publiek dat de bal de doellijn niet gepasseerd was. UVG won tenslotte met 9-6 omdat Vallie Kolditz vlak voor lijd een strafworp verzil verde. Hollandiaan- MERC/Saturnus (h) 11-13* De Leidenaren openden tegen de wind in de score (0-2) waar na Francois Maissan met een sprongschot hoog boven de verdediging uit 1-2 inschoot. De thuisploeg kende veei pro blemen met de harde wind in de lengterichting van het veld. Herhaaldelijk balverlies en slecht samenspel deden het spel geen goed. Een schot van afstand was Hollandiaan's doelman Joop Oranje te mach tig, waarna Rob van de Linde vanaf de cirkel voor 2-3 zorg de. Saturnus scoorde door het midden 2-4 en nu was het Rob Mooij die de achterstand uit een strafworp verkleinde tot 3-4. Een bal die van richting werd veranderd door het ver- dedigingsblok betekende 3-5. Rob Mooij maakte met een sprongschot 4-5 en vlak voor rust buitte Saturnus een nu merieke meerderheid uit waardoor de rust kwam met een 4-6 stand. Na de thee nam Eric Dijkstra de plaats onder de lat over van Joop Oranje. Direkt na de be- ginworp scoorde Saturnus met een lob vanuit de hoek 4-7. Na een wissel in het midden scoorde Jan van Vliet 5-7 waarna een mislukte onder schepping 5-8 opleverde. Een benutte strafworp betekende 6-8 maar Saturnus bleef sco ren. Steeds als de Vlaardingers wisten te scoren deed Saturnus dat ook. Het werd zelfs 6-10 en toen leek de strijd beslist Toch werd het door treffers van Jan van Vliet, Martin van der Vlies en Arie Plugge 9-10. Vanuit de hoek werd het 9-11 en bij deze stand liet Hollandi- aan de tweede strafworp lig gen. Arie Plugge schoot de stand naar 10-11. Zoals al eerder liep Saturnus weer uit naar 10-12. Martin van der Vlies schoot nog 11-12 op het scorebord maar het laatste woord was aan Satur nus. Vlak voor tijd schoten de Leidenaren de eindstand naar 11-13 waardoor de voorsprong van UVG na de zege op Aktief nu drie punten bedraagt. Oranje Nassau weer positief Vlaardingen De korfballers hadden zeer veel moeite met het weer en in een enkel geval bleef de korf zelfs niet staan. ODO moest ervaren, dat op het hoge niveau een scheidsrechter zich ook kan vergissen. Hij dacht dat hij de wedstrijd zondag moest blazen. Bij KVR in Rijswijk ging het duel tegen Vlaardingen niet door. ODI bleef ongeslagen, terwijl Oranje Nassau verder afstand nam van de onderste plaatsen. Spirit verraste in Gouda Jodan Boys door op het gravel over eind te blijven, iets wat Maas sluis in Waddinxveen niet luk te. Harga komt met de jonge generatie 'vrouwe Fortuna' nog niet tegen en verloor voor de vierde maal met slechts mi nimaal verschil. Jodan Boys-Spirit 4-5 De eer ste twintig minuten kon Jodan Boys profiteren van de aan passingsmoeilijkheden van Spirit aan net gravel veld, maar daarna namen vooral de Spirit-dames het initiatief over. Jodan Boys raakte een 2- 0 voorsprong kwijt en Jolanda van der Velde trok de stand gelijk. Na de hervatting deelde Spirit de lakens uit en liep uit naar een 3-5 voorsprong. Daarna temporiseerde Spirit de wed strijd en kon weliswaar niet verhinderen, dat Jodan Boys 4-5 scoorde. De wedstrijd bleef voor Spirit en dat behaalde twee kostbare winstpunten. Vitesse 3-ODI 2-4 Aan een goede eerste helft had ODI voldoende om een onoverko melijke voorsprong van 0-4 op te bouwen. In het tweede be drijf zakte ODI weg en speelde r verder zonder overleg. Vitesse profiteerde daar slechts matig van, 2-4. WION-Oranje Nassau 3-4 In een moeizame wedstrijd heeft Oranje Nassau de broodnodige overwinning geboekt. Het maakte het zichzelf onnodig lastig, want na een vrij snelle 0-2 voorsprong, zag de tweede aanval geen kans dit uit te' bouwen en kwam WION terug tot 2-2. Dit gaf de Rotterdammers een kick en Oranje Nassau moest eerst een achterstand wegwer ken, alvorens de volle winst te kunnen pakken, 3-4. In de eerste opstelling hield Oranje Nassau het hoofd erbij en speelde de wedstrijd goed uit. Door deze overwinning nestelt Oranje Nassau zich stevig in de middenmoot. Harga-Olympia 6-7 Harga heeft in de laatste wedstrijden geen centje geluk. Na een 0-2 achterstand trok Harga de wedstrijd naar zich toe en kwam langszij. Daarna ont spon zich een gelijkopgaande strijd, waarbij geen van de teams ver uit kon lopen. Bij 5- 5 riep Karei van der Linden 2ijn oudere garde weer op en Freek Veer zorgde voor de aansluiten 6-6. Ook Nel Sluimer maakte de laatste fase van de wedstrijd mee. In de laatste minuut was Olympia de koning te rijk, want het werd 6-7 en Olympia werd door deze overwinning zeer royaal beloond. Korbis-Maassluis 10-6 On danks een gravel-training kon Maassluis zich niet aan de druk van Korbis onttrekken. De routine in de Waddinx- veense ploeg was teveel. Om dat er door Korbis zuiver ge schoten werd, moest er stug verdedigd worden. Maassluis verslikte zich bij het dichtbij verdedigen in de ver- radelijkheid van het gravel. In de eerste helft nam Korbis met de wind in de rug een 7-4 voorsprong. In het tweede be drijf consolideerde Korbis be kwaam de voorsprong en won met 10-6. Succes-ODO (D) 6-6 Met wind in de rug nam Succes een kleine voorsprong bij rust, 3-2. Direkt na de rust ver grootte Succes de voorsprong, 4-2. ODO kwam binnen vier minuten langszij, 4-4. Daarna was het een gelijkopgaande Harga kon het tegen Olym- piaan net niet bolwerken. strijd, waarin de teams elkaar danig irriteerden en de scheidsrechter maar zeer ma tig zijn maatregelen daartegen nam. In de laatste seconde kwam Succes nog aan een puntende- ling, 6-6. Iets waar Fred Mol- huyzen wel blij mee was, maar in eerlijk gaf hij wel toe, dat het iets te veel was van het goede. Vlaardingen De damesploeg van Broleco/Vlaardingen won met 3-1 van Starlift en nam drie punten mee naar huis. De Vlaardingse heren brachten het er heel wat slechter van af. Ze verloren met 3-0 van Nijmegen. De Maassluise vol leyballers van MVC waren vrij. Nijmegen- BroIeco/VIaardingen <h) 3-0 Veel te laat arriveerden de Vlaardingers in de Nijmegense sporthal. Zo laat zel£s, dat er geen tijd meer was voor een warming-up. Bij een achter stand van 9-2 begon het team pas te draaien. Toch moest het team met 15-8 in het stof bij ten. De tweede set begon hoopvol ler. Tot 13-13 ging de nek aan nek race voort. Bij deze stand sloeg Cees Lodder een bal uit en het was 14-13. Echter de bal was wel degelijk getoucheerd, maar alle protesten mochten met baten, de scheidsrechter bleef voet bij stuk houden. Ook het volgende punt was voor de Nijmegense ploeg (15- 13). Teleurgesteld begon de ploeg gan de derde set. Dat de stand in deze set langdurig op 1-1 bleef en er zelfs een kleine voorsprong werd uitgebouwd geeft toch aan dat de heren er nog niet de brui aan hadden gegeven. Bij vlagen werd er zelfs zeer goed gespeeld. Lang zaam, maar zeker kwam het gastieam langszij en won met 15-10. Starlift/Voorburg 3-Broleco- /Vlaardingen (d) 1-3 Voor burg, dat dit jaar debuteert in deze divisie, had weinig in te brengen tegen het sterk spe lende Vlaardingse team. Zeer regelmatig en doeltreffend werden de eerste twee seis door het laatst genoemde team gewonnen (15-9 en 15-8). Onnodig werd de derde set verloren. Het was duidelijk dat de Vlaardingsen het wel geloofden en na een achter stand van 7-1 werd zelfs al ge sproken over de volgende set. Toch kwam het team nog te rug naar 7-6. De set werd uit eindelijk verloren met 15-9. In de vierde set werden van ■woorden daden gemaakt. Na een gelijk opgaande strijd won de Vlaardingse ploeg de set met 15-9. Jan Simons: niet meer in beker. Schiedam Hans van Lingen en Jan Si mons hebben de tweede ronde in de strijd om de NTTB-cup niet overleefd. Van de beide Schiedamse vertegenwoordigers mocht de uitschakeling van Simons in dit ge zelschap verwacht worden. Voor Lingen was de uitschakeling echter on verwacht De giste ren in de Schiedamse Beurs gespeelde tweede ronde, is de triomf geworden voor de spelers van Middelburg-Zuid. Achter winnaar René Nïjne (TT Alkmaar) legde het Middelburg-duo Wim Wegman en Jan Henk Bonhof beslag op de tweede en derde plaats. Middelburg-Zuid rammelt in de eerste divisie, waarin NOAD op degradatie staat, met tien punten uit vijf wed strijden nadrukkelijk aan de poort van Je ere divisie. Hijne, Weman en Bonhof hebben zich geplaatst voor de volgende ronde voor de NTTB-cup, waarvoor Hans Lingen met een vierde plaats net uit de boot viel. De ook dit seizoen voor Seylla uitkomende ex-Koren- beurs-speler won van Jan Simons (18-21, 21-15 en 21-15), van Ronald Rijsdorp (21-9 en 21-13) van Fred van Oostenrijk (21-9 en 21-12) en van Fjodor Rademaker (22-20 en 21-13. Lingen ver loor echter van het zich voor de volgende ron de plaatsende trio. Tegen Wegman werd het 17- 21, 21-16 en 12-21, tegen Bonhof 21-7, 18-21 en 16-21, en tegen ex-international Hijne ging Lin gen met 18-21 en 17-21 ten onder. Noad-speler Jan Simons eindigde als achtste en laatste, door al zijn partijen tegen Hijne, Lingen, Radema ker, Bonhof, Wegman, Rijsdorp en Van Oosten rijk te verliezen. Vlaardingen Het afge lopen weekeinde kwamen slechts drie herenteams in actie. De hockeyers van Spirit wonnen op een voortreffelijke manier van Groen Geel. Asvion be haalde een overwinning op Rapid, terwijl Ever green gelijk speelde tegen Souburgh. Groen Geel-Spirit 0-2 (h) De op kunstgras gespeelde wed strijd leverde in de eerste helft een gelijkopgaande strijd op, die voor Spirit slechts een af gekeurd doelpunt, opleverde. Acht minuten na rust bracht Rein Hengst via een schitte rende voorzet van Luuk Vij verberg de stand op 0-1 voor de Schiedamse ploeg. Al snel volgde er een strafbal voor Groen Geel, die door de keeper van Spirit, Norbert Companus, gestopt werd. Twintig minuten voor het ein de wist Arno Gelder te scoren uit de rebou; van de straf- corner. Hierop volgde weer een strafbal voor Groen Geel, maar weer was het Norbert Companus die de bal voor de tweede keer uit het goal wist te houden. Rapid-Asvion 1-2 (h) Asvion had het lang niet makkelijk tegen Rapid, maar keerde toch met de overwinning naar huis. De Schiedammers stonden on der grote druk, maar hielden het hoofd in de verdediging koel en in de counter scoorde het zelfs 4wee doelpunten. Ge noeg voor de overwinning. Souburgh-E vergreen 1-1 (h) Het was een tamelijk gelijkop gaande wedstrijd, die zich hoofdzakelijk op het midden veld afspeelde. Onno Renzen scoorde tijdens de eerste helft voor de Maassluise ploeg- Na de rust kwam Souburgh terug en bracht de stand via een strafslag in de tiende minuut op 1-1. Rotterdam FVT en NOAD 2 blijven hun nek-aan-nek-race in de derde divisie van de ta- feltenniscompetitie stug vol houden. Ook op de vijlde speeldag wonnen beide teams, zodat da situatie aan kop ongewijzigd iB. NOAD 2 won met 6-4 nipt bij Vrien denschaar en staat met tien punten als eerste geklas seerd. FVT, dat twee punten minder heeft, staat op de tweede plaats terwijl de titel- kansen voor de overige teams praktisch allemaal verkeken zijn. FVT besloot het eerste ge deelte van de herfstcompeti tie met een 7-3 thuisoverwin ning op Phoenix 2. Roy Boedhram toonde zich weer onverbiddelijk, terwijl Peter van den Broek en Dick de Vaal beiden verloren van Ed van Bemmelen, maar wel suc ces hadden legen Eussen en Van der Leur. Het anders be kwame dubbel Boedhram en Van den Broek ging nu verlo ren, maar niemand die daar om treurde. Minder goed vergaat het de dames van FVT, die voorlopig opnieuw Carin de Vaal-Vente wegens een ernstige ziekte geruime tijd zal moeten mis sen. Zij werd tegen WPK/SVN vervangen door Letïtia Boedhram, de derde telg uit het roemruchte tafeltennisge- slacht. De zusjes Yvonne en Irma Hendrikx wonnen ieder tweemaal tegen WPK/SVN (zij klopten Yvonne Zuyder- wijk en Els FoHHnger) maar hier bleef het bij, omdat Wil ms van Heijningen bij de gas ten onverslaanbaar bleek. Barendrecht Met groot ver toon van overmacht heeft Ken Hunter zaterdag in Ba- rendrecht de veertiende na jaarsloop van Energie op zijn naam geschreven. De Ameri kaanse loopmachine kwam uit zijn werkplaats Brussel overgewipt om temidden van een internationaal getint veld en tussen de rukwinden door tien Engelse mijlen af te raf felen in 49 minuten en 49 se conden. Gezien de weersom standigheden en de tegen stand in de eindfase van de strijd een rappe tijd. Organisator Dirk van Maaren zag tot zijn voldoening, dat liefst 227 atleten van vier na tionaliteiten zich aan de start lijn verdrongen. Waarvan Ken Hunter, de Belg Julian Gri- mon, de Engelsman Mick McGeoch, maar mogelijk ook de in vorm verkerende Cees Kraayeveld van Slïedrecht Sport de beste papieren had den. Hunter, de door Nike gespon sorde atleet uit Denver (Colo rado) was door de bij die fir ma op de loonlijst staande Jos Hermens op het spoor van de race gezet De 32-jari- ge Hunter, die 44.24 achter zijn naam heeft staan op de 15 km, Is een talentvol mara thonloper (2.14), die door zijn sponsor weinig rust wordt ge gund. Rotterdam Rotterdam won in een wedstrijd die werd ont sierd door enkele onplezieri ge incidenten vrij makkelijk met 12-6 van Esca. De Rotter damse waterpoloëre, die met snel aanvalsspel in de eerste periode makkelijk een 3-1 voorsprong wisten op te bou wen, leken in het tweede kwart op een grote overwin ning af te stevenen. Merwede kwam tegen Polar Bears met name verdedigend te kort, hetgeen resulteerde in en 11-9 nederlaag. De ploeg van Werner Schönber- ger, die tot tweemaal toe een achterstand wist weg te wer ken (bij 4-4 en 7-7) had in Jo- han Hageman zijn topscorer met vier treffers. Michel Vo gel (2x), Edwin Holleman (2x) en Marco Slobbe maakten de 9 vol. SVH verloor de uitbeurt tegen Nautilus met 9-7. Tot de der de periode leidde de Hille- ger8bargse vereniging met 6- 4, daarna zakte de ploeg in en liet zich inpakken. Scores: Wietsche Lantïnga 4x, Michel Sips 2x en Cees Romers. Uitslagen: Dames: hoofdklas se: ZPB/Unico-de Vuurache 9-11, tweede klasse C: de Lan3ïngh-Polar Bears 1-15, ZPB 2-HZPC 3-3, Wiekslag- Merwede 4-9 en De Ham-Rot terdam 11-6. Heren: eerste klas: Zwemluat/dH -ZPB 5-2, tweede klasse A: Lansingh- Walviach 12-6, SZC-Branden- burg 8-8. Rotterdam John Groote goed is weer geflipt. De Rot terdamse apeedbootracer, die in de omgeving van Zaragoza, waar ter afsluiting van het seizoen voor formule 3 boten, nog een race werd gehouden, flipte nog voor de keerboei nadat hij tijdens de training de snelste tijd had laten af drukken. Met een stijve nek en een licht beschadigde boot stapte hij uit het water. Winnaar werd overigens de Fransman Silvio Rossade. Rotterdam Marcel Welch de geplaagde coach van Rot terdam Zuid, wordt nog steeds niet onder schouder, klopjes bedolven. Verre van dat zelfs, want de resultaten van deze Rotterdamse eredi- visionist zijn nog lang niet in- drukwekkend. Zaterdagavond tegen Orca's (81-82) waren er evenwei toch de eerste teka. nen van herstel. Weliswaar verloren de Rotterdammer, weer (de zesde competitfana- derlaag inmiddels) maar als excuus kon coach Welch san- voeren, dat de blessure van Antony Lee ongelooflijk ongs- legen kwam. De Amerikaan sukkelde al en kele dagen met een enkel blessure en kon slechts zo- ven minuten spelen. Rotter dam Zuid miste daardoor een schutter van formaat en moest constant tegen een achterstand aankijken. Hal verwege leidde Orca's al met 34-41, maar in de boeiends tweede helft veroverde R2 niet alleen het initiatief, maar ook zelfs een uitzicht op een overwinning. Uiteindelijk kwamen de Rotterdammen in tijdnood. Een offensief bij 69-75 achterstand ingezet door Bill Taylor (die vervol gens zes punten scoorde) en Kees Zoutman bracht de bei de ploegen naast elkaar (75— 75), maar in de laatste minuut (79-79) ging de klok een be langrijke rol spelen. De Urker Amerikaan Chapman scoorde 79-82, Martin de Vries benutte vervolgens nog een vrije worp. In de luttele seconden die toen nog restten kon Taylor weliswaar nog een keer scoren, meer zat er voor Rotterdam Zuid niet In. Lace Strong was met 25 punten de beste Rotterdamse schutter, bij Orca's schoot Martin de Vries 19 punlen voor zijn ploeg bijeen. Hoewel de einduitslag ten slotte nog meeviel (46-60), heelt RZ geen enkele kans gehad tegen landskampioen Amstelveen. De dames uit Amstelveen schoten vooral in de eerste helft met scherp. Van grote afstand vlogen de ballen door het RZ-netje met Lia van Reemst in de hoofd rol. De ditmaal zwakke RZ- aanval kon tegen de redelijk goede verdediging van Am stelveen niet op. Rotterdam De hoofdklasse korfbal blijft verbazen. Hu verlies voor Rohda en Blauw Wit, terwiji PKC, dat na de nederlagen tegen SCO en Blauw Wit wat teruggevallen leek, Archipel met 9-6 geen kans gaf en weer de eerate plaats greep. DOS'46 blok keerde hef spectaculaire her stel van Allen Weerbaar door de Amsterdammers met 8-4 te kloppen. Fortuna bezorgde Dalto de eerste nederlaag op eigen terrein, 7-8. SCO bleek thuis opnieuw sterk: Blauw Wit verloor met 5-2. Stand hoofdklasse: PKC 7-10, DOS'46 8-10, Rohda 7-9, Blauw Wit, Deetos en Fortuna B-8, Dalto en SCO 8-7, Archi pel 6-6, Allen Weerbaar 8-5. Rotterdam Ook in de zesde partij behield Trekvogels de ongeslagen status in de pro motieklasse D van de korfbal competitie. Het fysiek sterke Vriendenschaar werd met 6-4 geklopt. Ook Het Zuiden boekle de volle winst tegen hekkesluiter Geldrop: 7-4. Sperwers was niet opgewas sen tegen koploper DETO en verloor me» 9-5. De Btand: DETO 7-11; Trekvogels 6-10; Hel Zuiden 5-6; SMS 6-6; Rust Roest 7-5; Sperwers en Vrien denschaar 5-4; Geldrop 7-2. De stand: Kwiek (H) 7-12; Blauw Wit'51 7-11; TOP(S) 7- 10; De Overkantera 6-9; Ten Donck 6-5; Rozenburg 8-5; De Regenboog 6-3; Merwic 7-3; OSCR 6-2. Rotterdam De dames van de Rotterdamse handbalvere niging Actief hebben de eer ste helft van de veldhandbal- competitie slecht afgesloten. De 14-4 nederlaag tegen MMO kan niet anders worden uitge legd. Snelwiek deed het te gen Hollandiaan beier en won verdiend met 7-3. De meisjes uit Rotterdam-Zuid lijken de weg terug naar de tweede di visie in de zaal te zijn inge slagen. Bij de heren was Ac tief tegen het Schiedamse UVG kansloos en verloor der halve met 16-11. Aclief dat de competitie slecht was begon nen krijgt zo net voor de start van de zaalhandbalcompetitia een onverwachte tegenvaller te verwerken. Atomium ia rog lang niet waar het wezen wil, anders kan de 7-8 nederlaag tegen Hermes niet worden verklaard. Atomium zit goede voornemens mBar tussen de lijnen wil het nog steeds niet lukken. Treffers scoorde bU de heren de meest opvallen de uitslag uit de handbaleom- petitïe. De mannen uit Krim pen aan den IJssel wonnen van het Haagse Animo met 0- 11. Dat in een heren wedstrijd een ploeg geen kans ziet te scoren en dat op landelijk ni veau is nog nooit vertoond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6