[WATERWEG Castratie van katten uit bingo financieren Sluiting dreigt voor discotheek Hans Heinebal bevalt het prima bij GSV UITSLAGEN Weer verlies De Ooievaars Actie treft vijfduizendzwervers7 mmm Tien vredes- bussen Bottelo 'ruilt' met Vakopleiding In Nederlands team Van Hattum als eerste geplaatst Creatief spel om te uiten wat je voelt Expositie over provinciale revalidatie Hooray for Hollywood Eigenaar moet gevel opknappen CDA steunt kantoorbouw ex-raadslid Oefenvoetbal Clubkampioen schappen Schiedam „Wij hopen dat onze actie uitwaaiert over heel Nederland." Met die woorden tot besluit maakte Lentefeest-voorzitter Rietje Konings gister middag bekend, dat een aantal vrijwilligers een mas sale actie wil ontketenen om de vijfduizend zwerf katten in Schiedam te steriliseren, castreren en abor teren. Een wekelijkse bingo moet dit financieel mo gelijk maken. De dierenbescherming reageerde van ochtend „onaangenaam verrast" te ztjn met het initi atief. Lentefeest staat er geheel buiten, zei mevrouw Ko nings gistermiddag. Zij sprak niet als voorzitter van de Schiedamse stichting voor gehandicapten, maar wilde slechts spreekbuis zijn voor de vrijwilligers die de actie ontketenen. Het onderkomen van Lentefeest aan de Broersvest wordt elke dinsdagmiddag be schikbaar gesteld voor de 'kattenbingo'. „Misschien ben ik wel gek, maar het gaal om de poe zen". riep Rietje Konings door de microfoon. Zij schilderde castratie en sterilisatie van katten af als een weldaad. „Je helpt die beesten ermee", zei zij. Maar kennelijk ook de mensen die er last van heb ben: sterilisatie van katers is volgens haar niet vol doende, want „dan blijven zij stinken," Daarom beo gen de vrijwilligers castratie. Frappant was daar naast de uitspraak: „Normaal ben ik tegen abortus, maar bij zwangere poezen mag het." Bij Lentefeest waren twaalf oudere mannen en vrou wen aanwezig, onder wie PvdA-raadslid Arie Ver linde, secretaris van de stichting, die de speciaal be nodigde bingo-vergunning regelde. De actie is inge geven door de overlast, die omwonenden van de be jaardenflats Emma en Nieuwland momenteel van zwerfkatten ondervinden. De flats worden gereno veerd en veel bejaarden wonen tijdelijk elders, waar door de katten hun verzorging kwijtraken. Zij zoe ken nu andere plekjes cn daar is de omgeving niet van gediend. Er zijn klachten over stank en er is angst voor infectie, indien een kat een keer agressief wordt en krabt. Op die aversie werd gistermiddag bij Lentefeest gre tig ingespeeld. De vrijwilligers hopen, dat in alle wij ken van Schiedam 'en daarbuiten' mensen katten gaan vangen om de dieren te 'helpen', Ook hopen 2ij van de gemeente een kattenverblijf, een 'kattenkaat', te krijgen, want in dierenasiel Hargahoeve heeft men geen opvangruimte kunnen toezeggen. Lid Dit heeft Rietje Konings teleurgesteld. Om aan de houding van de dierenbescherming iets te verande ren is zij gisteren lid geworden van de vereniging, waar zij tien jaar geleden uitstapte, omdat zij zich er niet mee kon verenigen dat gezonde katten werden afgemaakt. Op de eerstvolgende vergadering wil zij een 'commissie zwerfkatten' in het leven roepen. „Als wij vijf jaar wachten met actie, is het zwerfkat- tenprobleem verben voudigd. Zij breiden maar uit De vrijwilligers achter de gecombineerde sterilisatie- castratie- en abortus-actie noemen zich dieren vrienden Marion Pruyssers, die voor de Schiedamse afdeling van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, de dierenbescherming dus, het zwerfkatten- probleem behandelt, zei vanochtend het te betreu ren, dal Rietje Konings zich niet aan de afspraak houdt. Er was volgens mevrouw Pruyssers afgespro ken, dat er een goede organisatie moest komen („an ders doo je alles dubbel") en dat daarom even ge wacht moest worden op de terugkeer van vakantie van asielbeheerster Clementine Biekman. Zij is nu terug en op de klacht, dat hei asiel geen hokken ter beschikking zou willen stellen, reageerde zij vanoch tend: „Kent u mevrouw Konings?" Het probleem ligt anders, legde de dierenbescher ming uit: het asiel heeft te weinig hokken over om allerhande katten erbij op te kunnen nemen en voorziet problemen als mensen katten vangen, zon der deze ergens kwijt te kunnen. Er worden hokken bijgebouwd, maar dat helpt onvoldoende. Bovendien wijst Marton Pruyssers erop, dat het zwerfkattenpro- bleem pas na verloop van jaren op te lossen valt. Vlaardingen Beter leren ui ten wat je echt denkt en voelt, dat is het doel van de cursus creatief spel voor vrouwen, die morgen begint in buurthuis de Heipaal in Holy-Zuid. Alle vrouwen die mee willen doen kunnen van elkaar leren om gaan met moeilijke sïtuahcs thuis en elders. De cursus wordt gegeven door speldo- cente Bertie van Gerwe. De vrouwen tekenen op de eerste bijeenkomst een 'con tract' waarin zij afspreken welke verandering zij tijdens de cursus willen bereiken. Dat gebeurt dan door spelopdrach- ten cn rollenspellen. Dagelijk se ervaringen, die alle vrou wen in een dagboek bijgehou den, worden in een spel uitge werkt. De eerste bijeenkomst begint donderdag om negen uur. ,Vlaardingen In de Burger zaal van het stadhuis is sinds gisteren een expositie te be zichtigen over het werk van de provinciale revalidatie van Zuid-Holland. Op een aantal panelen en door middel van foldermateriaal wordt een beeld gegeven van het werk, dat de organisatie verricht. De Provinciale Revalidatie be staat sinds 1952 als overlegor gaan tussen overheid, dienst verlening en gehandicaptenor ganisaties. In dit overlegor gaan wordt gesproken over de belangen van gehandicapten bij huisvesting, de toeganke lijkheid van openbare gebou wen, vervoersmogelijkheden, onderwijs, arbeid enzovoort. Voor diverse beleidsonderde len heeft de provinciale dienst projectmedewerkers in dienst, die een stimulerende en advi serende taak hebben. Het or gaan wordt gesubsidieerd door de provincie en door de rijkso verheid. De expositie in de Burgerzaal van het stadhuis is te bezichti gen tijdens de openingstijden van het stadhuis: 2owel over dag als wanneer er 's avonds vergaderingen plaatsvinden. Vlaardingen De film 'Hoor ay for Hollywood', is donder dagavond te zien in de Harmo nie aan de Schïedamseweg. De film is een aaneenschakeling van allerlei cinematografisa- ehe hoogtepunten uit de perio de 1929-1939. De glamour van de sterren en de filmindustrie als ontspanningsfactor. Scones un beroemde films van W.C. Fields, Stan Laurel en Oliver Hardy, John Wayne. Gary Grant, Errol Flyrtn en Shirley Temple passeren de revue. De voorstelling begint om half ne gen. Vrijdag- en zaterdagavond wordt 'An unmaried woman* yan PaulMazorsky gedraaid in de Harmonie. In de rolprent spelen Alan Bates en Jill Clay- burgh de hoofdrol. De film gaat over de knappe Erica, die na 17 jaar door haar man wordt verlaten. De film toont de gevolgen, haar verdriet, eenzaamhe.d en het andere le ven dat ervoor in de plaats komt. Ook deze twee voorstel lingen beginnen om half ne gen. Jotie Hakkert en Joke Ptanquè van het Schiedamse comité tegen kernbewapening horen het debat in de gemeenteraad aan. Het enige agendapunt, dat in volle ernst werd behandeld en waarbij de interrup ties niet over en weer vlogen. Het comité heeft voor de Haagse vre desdemonstratie aanstaande zater dag al tien bussen gereserveerd, goed voor het vervoer van zo'n 500 Schiedammers. Los daarvan weet. men, dat er ook veel demonstran ten op eigen houtje naar de resi dentie trekken. Opvallend bij het gezelschap, dat per bus gaat. is dat er vier bussen bemand worden door vertegenwoordigers van groe peringen, „waar je niet zo gauw steunbetuigingen voor de actie zou verwachlen," aldus Pvd A-raadslid Arie Vertinde. Vlaardingen Voor de tweede maal binnen een halfjaar dreigt vopr disco club Pee Dee aan de Oosthavenkade een sluiting. Als de voorgevel van het pand niet snel in de oor spronkelijke staat is teruggebracht, zal de discotheek op bevel van burgemeester en wethouders worden gesloten. Sinds de opening van de disco is het gebouw met wit geschilderde houten platen afgetim merd. Na eerdere op- en aanmerkingen van de welstandscommissie werden, op de plaats waar vroeger de kozijnen, zaten donker ge schilderde houten lijsten aangebracht. De ge meente is echter niet gelukkig met die 'ne- plijsten' en eist bovendien dat er glas in de gevel wordt gezet. B en W wilden vorige week al tot sluiting overgaan, maar na overleg op het stadhuis heeft eigenaar Peter Dangerman nog twee weken de tijd gekregen om de kozijnen en deurstijlen van het oude Excelsiorgebouw weer in ere te herstellen. Dangerman had daar om twee redenen voor lopig van afgezien. Hij hikt tegen het. geld aan dat dat kost. En bovendien heeft hij lie ver geen glas in de ramen. „Als ik een lastige klant die een glaasje te veel op heeft, naar buiten moet begeleiden, kunnen die ruiten wel eens problemen ople veren. Er vliegt zo een steen naar binnen." Van gemeentezijde werd dat laatste punt echter van tafel geveegd met het argument dat banken ook glazen ruiten hebben, waar nog geen pistoolkogei doorheen kan. Schiedam De Rijksgebouwendienst heeft aan Bottelo BV een stuk grond 'afgestaan' aan de Van Heekstraat. Dat perceel ïn- duslriegrond, dat eerst gebruikt zou worden voor de bouw van een Centrum voor Vakopleiding van Volwassenen (CVV), wil Bottelo gebruiken voor het uitbreiden van de fabrieksterreinen De reden hiervoor is. dat de Coca Cola-fabriek ook reeds aan grenzende industriegrond in erfpacht heeft. PvdA-raadslid Aad Wiegman complimenteerde economisch wet houder Scheeres maandagavond uitgebreid voor de wijze, waar op maandenlang onderhandeld is. Üiteindelijk heeft het geleid tot het behoud van Bottelo voor Schiedam, redeneerde Wieg man, die dat geheel in overeenstemming noemde met de nota 'Óp de bres voor werkgelegenheid'. Bovendien wordt het CVV eveneens voor Schiedam behouden, wat in ieder geval weer een bouwproject betekent. Het rijk had er geen bezwaar tegen het 6825 vierkante meter grote perceel te ruilen voor een ander stuk. Het CVV wordt pu gebouwd aan de Rmgersstraat. Bottelo krijgt nu een stuk dat 9149 vierkante me ter groot is erbij op de hoek van de Van Heekstraat en de Schof tenstraat. Maasland De vorige week onverwacht uit de gemeente raad vertrokken T, Gouds waard weel zich in zijn pogin gen om een woonbestemming in een kantoorpand te doen veranderen gesteund door zijn eigen voormalige CDA-fracue Bij monde van mevrouw L H M van Ruvven-Van Leeuwen heeft het CDA laten weten met de door Gouds waard voorgestane kantoor vestiging akkoord te zullen gaan. Tijdens de commissie vergadering voor ruimtelijke ordening ging mevrouw Van Ruyven met m op een stroom van bezwaren van een groot aantal omwonenden, terwijl zij ook voorbijging aan de door de fracties van VVD en Open Groepering gelaakte handel wijze van burgemeester en wethouders. Omdat het CDA met zes van de elf stemmen de meerder heid heeft staat de bestem- mmgsphmwtjztging op voor hand vast. Het CDA zal daar bij kiezen voor de versnelde artikel 19-procedure. Dat is ook het standpunt van B en W. In tegenstelling tot de VVD en Open Groepering liet het CDA ook de illegale bouwactivitei ten van T. Goudswaard en Partners BV voor wat die wa ren. Mevrouw Van Ruyven ging daar met op in, "..Het CDA is van mening dat gezien de sociaal-economische om standigheden niet alle wegen moeten worden verbroken aan een jong bedrijf in opkomst. Uit het oogpunt van de werk gelegenheid is dat toch belang rijk". „Zeer onzorgvuldig be stuur", meenden de insprekers die tijdens de commissieverga dering benvaar maakten tegen de bouw. „Uw zeer loyale hou-[ ding ten opzichte van deze wetsovertreder lijkt nergens op." Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 26 oktober 1963 Schiedam - Voor de Rijn mond-competitie behaalde Ex- celsior'20 een verdienstelijk resultaat tegen de reserves van Sparta: 11. De Schiedam mers namen daarop de straf schoppen beter. De reserves van SVV deelden m een oe fenduel met Slikkerveer. Het werd hier eveneens 1I. Exceisior'2(>—Sparta II 11 Sparta was in het eerste deel van de wedstrijd duidelijk de veel betere ploeg. Exeelsior'20 speelde vooral opbouwend erg zwak en het was louter aan doelman Jan van Veen te dan ken dat in die fase de score op 00 bleef steken. Toch namen de Rotterdammers in het eer ste bedrijf een voorsprong. Klaus Lmgen lobde de bal keurig over de graaiende han den van Jan van Veen heen en dat betekende een achter stand voor Excelsior'20. Aan vallend kon de ploeg van Eric Gudde het de Spangen-bewo ners* niet echt lastig maken. Ronald Groen, vorig jaar over- gekomen van Excelsior'2U, kreeg geen enkele moeilijke bal te verwerken van zijn ex- clubgenoten. Vijf minuten voor de rust knalde Leen van Weel namens Sparta nog op de paal. Ton de Leede keerde na de rust niet meer terug in het elf tal van Excelsior'20. Jos Wen- nekes ging op het middenveld spelen en. Rob van Vooren mocht het als laatste man pro beren. Een experiment dat ze ker geslaagd genoemd mag worden. De Thurlede-verem- ging speelde in de tweede om loop ook agressiever en kreeg zowaar enkele goede mogelijk heden. Een doelpunt van Wii- co Beerensehot werd echter om dubieuze reden door de scheidsrechter afgekeurd. Het bleek uitstel van executie voor Sparta. Een kwartier voor het emde knalde Edwin van Wijk de bal achter Ronald Groen, die totaal kansloos was op de inzet van Van Wijk. Daar bleef het bij, al verprutste Sparta in de slotfase van de wedstrijd nog enkele fraaie mogelijkheden. Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen. Ron Stevens knalde namens Sparta al direct mis. Voor Exeeisior'20 faalden Ed win van Hoeven. Ron van Vooren en Rob Glimmerveen echter niet. Mathieu Scheffers miste echter wel van elf me ter. maar Klaus Lingen was zo vriendelijk om zijn strafschop naast te schieten. Edwin van Wijk hield zijn zenuwen in be dwang en school Excelsior'20 zodoende naar de overwin ning. SVV IISlikkerveer 1—1 Een uitermate aantrekkelijke wedst rijdEd w i n Blei ksloot opende namens SVV de score, maar Slikkerveer, getraind door Schiedammer Piet Roo- zen, kon via een treffer van Roel Meltsert nog langszij ko men. Gouda/Schiedam Hans Heinebal, weggezakt in het bruin leder van zijn ouderlijke woning in Schiedam, tilt de broek spijp op en toont dan een fors litteken. „Heb je toen die jaap op het been van Ewald Lienen gezien? Nou, daarmee kan je dit vergelijken. Er schoof een nop langs mijn knie en de huid scheurde zo open. Net of je in een vis snijdt. Geen bloed te zien". Deze blessure en het feit, dat Hans Heinebal ook nog eens voor zijn eindexamen VWO was gezakt, waren voor hem de redenen om een carrière in het betaalde voetbal op de lan ge baan te schuiven. „Ik heb toen bewust voor de studie ge kozen. En nadat Nol de Ruiter was vertrokken en het er naar uitzag, dat ik naar de amateu rafdeling van SVV zou wor den overgeplaatst ik kon niet zo goed opschieten met Aad Putters, de trainer van het C-elftal van SVV heb ik de knoop doorgehakt en laten weten, dat ik van SVV graag naar een amateurclub wilde verhuizen", vertelt Heinebal, even voor hij met de trein naar Leiden zal vertrekken, waar de 20-jarige verdediger Engelse taal en letterkunde studeert. Vriend Het kwam Joop Weggemans. zelf vier jaar jeugdtrainer van SVV geweest en nog steeds een persoonlijke vriend van Nol de Ruiter, ter ore, waarop de trainer van GSV weinig moeite hoefde te doen om Hans Heinebal over te halen naar Gouda te komen. „Ik heb meneer Weggemans altijd een goede trainer gevonden. Ik wist, dat ook Pieter van Wijk naar GSV 20u gaan en Ed van der Most er al doelman was; twee Schiedammers, die ik goed ken. Ik zou dus niet in een mij volledig vreemde spe lersgroep belanden en voor het vervoer naar Gouda kwam het ook wel uit". Hans Heinebal, een geboren en getogen Schiedammer, speelde tot dit seizoen veertien jaar bij SVV, waarvan de laat ste seizoenen in het C-elftal (SVV 2). Drong tevens door tot de Schiedamse en Rotterdamse selectie, maar kwam in 1979 niet door de voorselectie van het UEFA-team. ,,Ik wilde al tijd wel in het betaalde voetbal terecht komen. Niet zozeer als vaste baan, meer als semi-prof; dat ik met mijn hobby ook nog wat geld zou kunnen verdie nen. Maar ja, het is moeilijk de studie met het betaalde voet bal te combineren. Ik blijf voorlopig ook bij de amateurs. Het bevalt me trouwens prima bij GSV". Meegeval I en Het spelpeil in de tweede klas se is Heinebal meegevallen. Het voetbal bij GSV m het bij zonder. „Uitstekende ploeg, met jongens als Stanley. Ren- ke Prevo en Dick Ernst. Zelf heb ik het geluk gehad, dat ik als laatste man m een achter hoede terecht kwam, die al leen op mijn plaats werd ge wijzigd. Wim de Fretes, Bert Degenkamp. Bobby Matitaha- tiwen, allemaal verdedigers, die volledig op elkaar zijn in gespeeld. Dat maakte het voor mij cok wat eenvoudiger. GSV draait elke week beter en met deze kwaliteiten moeten we bij de eerste vijf kunnen eindi gen. Of ik daarmee met al te voorzichtig ben? Ach, ik relati veer het maar een beetje. Het voetbal is zo'n onberekenbare' sport. Tegen UVS heb je kan sen te over. rnaar blijft het toch één-één en vorige week tegen VELO heb je na de ge lijkmaker direct het geluk, dat Cock Star re veld de winnende goal scoort. Het is gewoon moeilijk om er wat van te zeg gen", Het team van De Ooievaars kon het tegen Hengelo niet bolwerken en verloor met royaal verschil. Schiedam De vierde wed strijd van de basketballers van invahdensportverenigmg De Ooievaars in de ere-dxvisie, te gen Hengelo ging met 69-30 verloren. Door de late aan komst in Hengelo was er geen tijd meer voor een warming- up en daardoor keek De Ooie vaars al snel tegen een 14-0 achterstand aan. De Schiedammers herstelden zich daarna goed, maar kon den toch met meer in de buurt van het totaal van Hengelo ko men. De rust brak aan bij een 34-14 stand. In de tweede helft ging Hengelo furieus van start. In korte tijd keek het team van De Ooievaars tegen een achterstand aan van 30 pun ten. Halverwege de tweede Vlaardingen VZC zal dit jaar met een grote afvaardi ging deelnemen aan de win- terelubkampioensehappen die op 3 december in Alphen aan de Rijn worden gehouden. In alle leeftijdsklassen komen zwemmers aan de start. Vorig jaar werd er beslag gelegd op de derde plaats. BASKETBAL Stand o«rste divisie B heren: OAS 7- 12, Landslake üons 7-10. BOB 7-8 Nusa Jndah Voorburg 7-8. Green Eagles 7-6, Bv Voorne 7-4. Black Eagles 7-4, Kador howie 7-4. helft trad er een herstel m bij De Ooievaars en door snelle breaks kon het veel scoren. De nederlaag zou toch nog fors uitpakken door een press die Hengelo in de slotfase van de wedstrijd gtng spelen: 69-30. De wedstrijd van zaterdag te gen Turfschippers uit Breda is verplaatst naar woensdag 2 november In de Margnethal wordt om 19 30 uur begonnen. Schiedam Eddy Pieterse (17) en Kees Keus (23) (beide lid van Ooievaars uit Schiedam) zijn door bondscoach Rob van den Heuvel opgenomen in de selectie van het Nederlands invaliden basketbalteam. Na overleg tussen de bondscoach en een aantal verenigingen uit de ere-di- visie kregen de Schiedamse spelers de eervolle uitnodi ging. Servaas Karn el mg staat ook op de nominatie om in de selectie te worden opgenomen. Hij hoort op korte ter mijn of hij inderdaad is geselecteerd. De Ooievaars-coach Huib Nehsse, zelf actief voor Kador. maakt ook deel uit van de selectie Rotterdam De eerste ge westelijke titelstrijd van het seizoen 1983-1984 van de Ko ninklijke Nederlandse Bil jartbond (KNBB) heeft van 28 tot en met 30 oktober in Vlaardingen in biljartcen- trum De Griffioen plaats. In zet vormt dan de titel bij de tweede klas driebanden klein biljart. De Vlaardinger Van Hattum (DVK'73) is daarvoor met het moyenne van 0.587 als eerste geplaatst. De overige deelnemers zijn Bestebreur- tje (Rotterdam), De Groot (Goudriaan), Van Loon (Dor drecht), Arkesteyn (Schiplui den), Baay (Den Haag). Spaargaren (Boskoop) en Kleyn (Mijdrecht). Nieuw bij deze titelstrijd is de partijlengte die is ingekort tot slechts 20 caramboles. Vrijdag 28 oktober wordt om 20.00 uur begonnen met de duels Van Hattum-Kleyn, Bestebreurtje-Spaargaren, De G root-Ba ay en Van Loon- Arkesteyn. Zaterdag en zondag beginnen de wedstrijden om 13.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3