'Winkelen in de etalage...' Drie generaties in kapperszaak - JU WIE IS ER ZO GEK OM LINOLEUM IN ZN WOONKAMERTE LEGGBM. BERAG ËDHEStl m zumpolle donoV*U&c&n/ GEOPEND DONKER v Perzisch Tapijthuis Nier Stichting Nederland 0 'Marskramer': 70ste filiaal Van Schooneveld viert 75-jarig bestaan Eigenhandig onderweg liRKERIin tapijten Vraag een donorcodicil aan bij de Groot Hertogiitnelaan 34,1405 EE Bussum. T 'efoon: 02159-15057. 20 ROTTERDAMS NiEUWSELAD DONDERDAG 27 OKTOBER 1993 Samenstelling: Marlijn Verwaaiien Tel. 010- 144,144, toestel 50 De 'Marskramer', gespeciali seerd in de verkoop van luxe- en huishoudelijke arti kelen en speelgoed, opent op vrijdag 28 oktober zijn 70ste filiaal. Dat komt te staan aan de Oude Binnenweg 40 In het voormalige pand van de Ster. De 'Marskramer' is een van origine Rotterdams familie bedrijfje. In 1940 startte men in een pandje in Kralingen. Tot 1967 was dit de enige 'Marskramer' die ons land kende. Daarna begon de groei: in 1980 17 winkels, op 15 oktober 1982 het 50ste fi liaal en nu dus weer twintig meer, verspreid over het hele land. De opening van het filiaal aan de Binnenweg zal feestelijk zijn. Op vrijdag 28 oktober om 10.00 uur zal het pand of ficieel worden geopend door een authentieke 'Marskra mer-man', die arriveert in een postkoets. Vanaf dat mo ment krijgen de eerste ze ventig klanten een gratis gourmetstel. Ook aan de kinderen is ge dacht. Die krijgen een gratis katoenen pet en een met he- Humgas gevulde ballen. Leveranciers als Leifbeit en Jefal zullen die dag demon straties geven. Bij besteding van minimaal twintig gulden fcrijgt de klant tevens een gratis katoenen boodschap pentas. Het feest gaat zaterdag ver der. Ook dan weer de gratis artikelen, als petjes, tassen én ballonnen. Van 11.00 tot 13.00 uur is ook de echte Ome Joop-show te zien en van 14.00 tot 15.00 uur volgt een optreden van de drum fanfare 'Excelsior'. En onder voorbehoud kunnen tussen 14.00 en 16.00 uur kinderen gratis op de foto met een nog onbekend iemand. 'Winkelen jn de etalage'. Dat is de slogan, die de inmiddels welbekende 'Kijkshop' hanteert. Een puur Nederlandse uitvin ding. waarbij de klant vanuit vitrines kan kopen. Al bijna tien jaar wordt deze succesformule uitgevoerd, met name succes vol omdat iedereen in en uit kan lopen zonder verplichtingen, Rotterdam kent ook al enkele jaren een dergelijke winkel. In eerste instantie aan de Hoogstraat, maar vanaf 27 oktober verhuist het filiaal naar de Meent, 's Ochtends om tien uur zal de deur weer worden geopend. De basis van het Kijkshop concept is de kostenbespa ring, waaraan de klanten zeff meewerken. Want alle artike len staan in verkoop-vitrines uitgestald, allemaal voorzien van prijskaartjes. Bovendien heeft elk artikel een eigen nummer. Met een Ingevulde kaart gaat de klant naar een centrale kassa waar het arti kel verpakt en wel klaarligt. Het werkt zodoende kosten besparend, omdat siechts een geringe personeelsbezet ting noodzakelijk is. En dat, terwijl meer dan duizend luxe- en gebruiksgoederen in voorraad zijn. Bovendien kunnen door dit systeem de prijzen aantrek kelijk blijven. Vooral ook, omdat winkeldiefstallen uit gesloten zijn. Vergelijken In deze moeilijke tijden blijkt dat de consument veei meer 'prijzen gaat vergelijken. Daardoor meent de Kijkshop dat het een voordeel is, dat de klant in alle rust en zonder personeel om zich heen kan vergelijken. Het assortiment van de Kijk- shop is flink gevarieerd. Te koop zijn bijvoorbeeld huis houdelijke artikelen, gereed schap, tuinmeubels, fietsen, sierraden en horloges, foto toestellen, geluidsapparatuur en meer van dat soort zaken, ledereen kan in de Kijkshop kopen, zonder pasje of klan tenkaart. De prijzen zijn alle maal inclusief btw, in tegen stelling lot andere zeltbe- diendingshallen, waar aan de kassa ook nog eens achttien procent belasting moet wor den betaald. Alle artikelen worden ook in beperkte mate thuis 'uitge stald' via een uitgebreide kleurenfolder. De folder wordt maandelijks uitgege ven en gaat huis-aan-huis naar alle Nederlandse gezin nen. Het nieuwe filiaal aan de Meent biedt veel meer ruimte dan het oude pand. De Kijk shop is voor de verbouwing bijna een maand gesloten geweest maar in die tijd heeft men hard gewerkt aan het, opknappen van de nieuwe lokcatie. Tot grote tevreden heid overigens van de filiaal houder J. de Zinger, die van af 27 oktober in een geheel nieuwe zaak de leiding zal hebben. Het nieuwe pand is gevestigd aan de Meent 22-34. Volgende aflevering: 10 november 1983 Al drie generaties lang draait de kapperszaak J. van Schoon-- eveld nu in Rotterdam. En dat, terwijl de vierde zich al weer aandient. Want de Jongste zoon van de huidige eigenaar J. van Schooneveld, Jerry, staat al in de zaak, met het plan de winkel ooit van zijn vader over te nemen. Maar eerst zal het 75-jarig bestaan gevierd worden. Een mijlpaal, die op 5 november wordt bereikt en een dag eerder wordt gevierd met de klanten. Vijfenzeventig jaar, waarvan 65 jaar in het pand aan de Van Vollenhoven- straat 34. De zaak werd indertijd opge zet door de grootvader van de huidige eigenaar. En grootvader goot het kappers vak er met de paplepel In. Want nadat zijn zoon het had overgenomen stond de huidi ge eigenaar al klaar. „Mijn ouders hebben vijf kin deren. Daarvan zijn er vier werkzaam in het kapperswe zen", zegt J. van Schoone veld. „Wat overigens ook we) aardig is, is dat mijn zuster zo'n zestien jaar geleden de eerste gediplomeerde vrou welijke herenkapper was. Ze werkte tot haar huwelijk hier in de zaak." De heren kapperszaak kent vooral een groot aantal vaste klanten. „Voornamelijk men sen van de scheepvaartkan toren hier in de buurt, maar ook zeevarenden. Wij kunnen ons hoofd goed boven water houden. Aan uitbreiding met meerdere filialen, daar den ken we maar niet aah. Dat is tegenwoordig financieel niet haalbaar meer. We zijn ge woon blij met wat we heb ben." Momenteel staan ze met z'iï vieren in de zaak: uiteraard de eigenaar, zijn zoon en nog twee kapsters. Het 75-jarig bestaan zal op 4 november met de klanten ge vierd worden. Van 15.00 tot 17.30 uur zal er niet geknipt worden. Onder het genot van een hapje en een drankje zal dan nog eens worden teruq- geblikt. Winkelen in de etalage, de formule van de Kijkshop. De opgewekte duimen heb ben de binnenstad ai 'vero verd'. Met andere woorden Eigenhandig '83 is onderweg. De beurs, die van 12 tot en met 20 november in Ahoy' wordt gehouden, is een must voor iedere rechtgeaarde doe-het-zelver. Er is dit jaar veel aandacht voor mogelijkheden op het gebied van energiebesparing^ Verder is er veel plaats Inge-, ruimd voor allerlei keuken? materiaal. Eigenhandig be steedt ook aandacht aan zelfmaakmode. De openingstijden zijn dage lijks van 10.30 tot 17.00 uur-, en op werkdagen ook nog"; van 19.00 tot 22.30 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ7,50, kinderen en 65-plus- sers betalen ƒ4,-. Als wij over een pers praten dart IS het een Pers en geen kleed uit bijvoorbeeld India .sinds 1938 jff xSkPannekoetatraat 12 - Rotterdam JJj Tel 1169.91 tfësP Nieuw filiaal in het centrum tussen Lijnbaan en Coolsingel t.o. ingang Hilton Hotel Een vertrouwd adres voor uw Perzische Tapijten Import °>JI eXPOHT BoMtrmweg 136. Rotterdam 200 meter van metrostation Oostplein O10-14O619 Freericksplaats 9 Rotterdam-Hl Hogers berg 010-187700 Rubensplein 12. Schiedam 010-261975 Nu ook Kruiskade 6 t/o ingang Hilton Hotel - 010-127644 Geopend 9-18 uur. Koopavond tot 21.00 uur- Maandagmiddag geopend v.a. 13.00 uur '■'lilÜ't'ÈYiW.i'i'tUf yïj VS*:. W- II^IM I I Zoals je ziet is linoleum in je woonkamer zo gek nog niet. Krommenie Linoleum is er in een heleboel kleuren, die je allemaal weer kunt kombineren. Je kunt 't laten snijden in vierkanten, rechthoe ken, cirkels, stroken en strippen. Je kunt er figuren mee in je vloer leggen. Kortom: met linoleum kun je alle kanten uit Ook bijvoorbeeld vanuit je woonkamer door de gang zó je slaapkamer in. Want niemand heeft gezegd, dat je linoleum nu alléén maar in je woonkamer mag leggen. Krommenie Linoleum is gemaakt van natuurlijke grondstoffen en is makkelijk in onderhoud. En wat slijtage betreft: heb je wel eens een kale plek in een linoleumvloer gezien? Ja? Dan was dat zeker geen Krommenie Linoleum. Want dat is praktisch onverslijtbaar. Wil je meer weten? Loop dan eens binnen. KROMMENIE LINOLEUM STREKSINGEL 165-189 ROTTERDAM-HILLEGERSBERgi Tel, 010-229120 of 224430 Maandag /gesloten - Vrijdag koopavond Rotterdam Korte Lijnbaan 25 tfo de Doelen Tel. 010-137687 Oen Haag Leidschendam, Amsterdam. Amersfoort en Botterdam. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6