li Rustige info-avond over trambaan Noord Vara haalt Boemerang in9 vredes programma' 'Bij ons hoeven ze niet stoer te doen9 BBH Koninklijk goud voor Maassluisse Schienoko wacht op verkeersplan Werktheater met Dikke Vingers Rozenhof in 'de wolken' Voorverkoop voor Boudewijn de Groot Mannen (55+) leren koken Niet naar Oost wijk M. Zegers VYD- voorzitter Puntsgewijs Floor en Carrousel samen in Harmonie Geen Henk, maar cabaret Rotterdams Nieuwsblad vn)dag RW 28 oktober 1983 Schiedam Behalve wat perifere zaken hadden de ongeveer vijftig Groenoor- ders, die zich gisteravond in De Ark verzameld had den voor de Informatie avond over de trambaan in Schiedam-Noord, niets we zenlijks toe te voegen aan de gemeentelijke, plannen. Dat kon ook eigenlijk niet, want de gemeentelijke ver- k eersdeskundigen, Hans van der Vlist en Co Don kers, hadden hun zaken goed voorbereid: al bij voorbaat hadden zij hun woordje klaar bij kritiek. De trambaan houdt tenslot te niet op bij de Huis te Ri- viereweg. Het is de bedoe ling dat ook de bewoners van Groenoord en Woud- hoek in 1985 in hun wijken de tram kunnen nemen. Daarvoor moet het be staande tracé op zijn minst verdubbeld worden; en nog afgezien van alle financië le consequenties zullen er verkeerstechnisch nog wel de nodige problemen ko men. Huis-aan-huis liet gemeen tewerken enige tijd gele den een speciale informa tiekrant verspreiden, waar in alle facetten van de nieuwe trambaan belicht werden. Alle? Gisteravond bleek dat men bij gemeen tewerken al enkele essen tiële manco's te weten was gekomen. De vraag of een trambaan nou wel zo nodig is, deed Hans van der Vlist kort af: „In 1979 heeft de gemeente raad dit besloten en daar aan moeten we gehoor ge ven." Het tweede punt was de aantasting van de be staande groenvoorzienin gen. Dat is volgens de ge meentelijke deskundigen echter te ondervangen met bodembedekkend groen en hier en daar een boompje. Verder hoeft de verkeers veiligheid door de tram baan niet nadelig beïn vloed te worden. Volgens de beide ambtenaren al thans, want vanuit het pu bliek waren er wel dege lijk de nodige twijfels. De geluidshinder tenslotte zou de vijftig decibel niet gaan overtreffen en dat is, volgens Van der Vlist, een aanvaardbare norm in ste delijke gebieden. Inspraak is er geweest. Dat zal niemand de gemeente kunnen verwijten. De be woners konden him op- en aanmerkingen zowel mon deling als schriftelijk kwijt en Van der Vlist be loofde met iedere suggestie rekening te zullen houden. Niemand nam er aanstoot aan, dat de gemeentelijke plannen de indruk wekten prachtig 'voorgekookt' te zijn. Vlaardingen - De stichting Raad voor het Ouderenwerk start maandag een tweede cur sus koken voor mannen boven de 55 jaar. „Ik kon niet ko ken", legt een deelnemer aan de voorgaande lessen uit. „En dat was erg vervelend als mijn vrouw eens een keer ziek was. Het was eigenlijk meer een soort voorzorgsmaatregel, zo dat ik mezelf kon redden als er iets zou gebeuren." Dat vindt het Ouderenwerk een van de belangrijkere mo tieven om een vervolgcursus in het leven te roepen, die in het schoolgebouw van De Vaart (Flanciusstraat 2) zal worden gegeven. In de eerste drie van de zeven lessen do cente voedingskeer Woesten- burg staat Voor de klas'krij gen de deelnemers de benodig de ingrediënten. Daarna moe ten zij zelf voor de spullen zor gen om te kunnen kokkerel len. De lessen beginnen steeds om half vier 's middags. Mannen boven de 55 die wil len keren koken kunnen zich bij de stichting Raad voor het Ouderenwerk opgeven (tele foon 340021). Vlaardingen De wijk bijeenkomst voor de Oost- wijk, die gepland stond voor 8 november, gaat niet door. Buurthuis Oost heeft het college van B en W laten we ten, dat er geen agendapun ten waren ingediend. In de foyer van de Rotterdamse Erasmusuniversiteit werd gistermiddag de Maassluisse mevrouw J. C. van der Meulen onderscheiden met de gouden eremedaille van de orde van Oranje Nassau. Ze nam met een receptie afscheid van het Rjagg wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Mevrouw van der Meulen werkte sinds 1960 als maatschappelijk werkster in de regio Rotterdam. De interkerkelijke stichting Rotterdam ging in 1982 op in het regionaal instituut voor ambulante geestelijke gezondheidszorg (Riagg) en zij kreeg de leiding over de afdeling levens- en gezinsvragen. Vlaardingen De eerste reacties op het initiatief van het centrum voor maat schappelijke dienstverlening (CMD) om een praatgroep voor jongeren te begin nen, vertelt Linda Snel, zijn enthousiast. Zij vindt het hard nodig om met zo'n groep te beginnen. Steeds meer jongeren lopen weg van huis, hebben moeite met het opbouwen van relaties en hebben geen geld en geen werk, is de ervaring van het CMD. Het zou volgens Linda Snel een hele op luchting voor veel van die jongeren zijn, als ze eens met lotgenoten konden praten „Kijk, in de discotheek komen ze elkaar ook wel tegen, maar daar moeten ze zich staande houden. Daar laten ze zich niet kennen. Als ze hier in een praatgroep zit ten hoeven ze niet stoer te doen." Tot nu toe werden jongeren bij het CMD uitslui tend individueel geholpen. Vooral de laatste twee jaar is het aantal jon geren dat met dezelfde soort problemen bij het centrum aanklopt steeds gegroeid. Lin da Snel: „In het begin kwamen die vooral uit de Zeeheldenbuurt, onder de krakers zaten veel jongeren met problemen. Door mond-op-mond reclame onstaat dan op een gegeven moment een automatische stroom van mensen die om hulp komen vragen." De hulpverleenster schetst een somber beeld, van jongeren die weinig geld heb ben, geen bevredigende relaties aan kun nen geen en geen toekomstbeeld hebben. „Dan gaan ze zichzelf dingen geven, ze ko pen een grote dure plant voor hun huis, als ze honderd gulden hebben gaan ze stappen en zo komen ze steeds verder in de finan ciële problemen. En vaak hebben ze van huis uit al nooit geleerd om die problemen aan te pakken." Jongeren die in de narigheid zitten kunnen veel van elkaar leren, denkt Linda Snel. „Dat zo'n praatgroep heel goed werkt heb ik gemerkt aan een groep van gescheiden vrouwen", zegt ze. „Die jongeren weten na tuurlijk dat ze niet de enige zijn met die problemen, maar het is goed als ze dat van elkaar horen. En misschien kunnen ze din gen samen doen. Samen ergens op af gaan, samen problemen aanpakken, of samen iets leuks gaan doen, op een vereniging of zo." Het was aanvankelijk de bedoeling dat de praatgroep al in november zou beginnen, maar dat gaat niet door. „Dat geeft proble men met schoolvakanties." Linda Snel wil dat de groep acht weken zonder onderbre kingen aan de gang gaat. De deelnemers bepalen zelf het programma. De eerste bij eenkomst is daarom verschoven naar half januari. Tot eind december kunnen jonge ren zich opgeven bij het CMD in de Emma- straat. Hoek van Holland De heer M. Zegers is gekozen tot voor zitter van de afdeling Hoek van Holland van de VVD. Hij is de opvolger van drs. J. van der Zee, die om studieredenen besloot af te haken. Schiedam Radio Boeme rang uit Schiedam is één ïan de lokale omroepstichtingen, die door de Vara zijn uitge nodigd een programma te vullen over de vredesdemon stratie, morgen in Den Haag. Vanavond wordt het pro gramma op Hilversum 2 uit gezonden van tien over half acht tot tien over half tien. De medewerkers van radio Boemerang hebben onder meer een bandopname inge stuurd van. een gesprek met Jolie Hakkert, lid van het comité tegen kernbewape ning Schiedam. Zij zal in gaan op enkele initiatieven die in Schiedam voor de vre de zijn genomen. Ook wordt verteld over de gemeente raadsvergadering van afgelo pen maandag, waar de raad met één stem meerderheid besloot het comité te subsi diëren. Het comité heeft in middels twaalf bussen gere serveerd voor de tocht mor gen naar Den Haag. Van de 35 raadsleden in Schiedam hebben er overi gens 16 woensdag een adver tentie doen plaatsen, waarin De Schiedammers worden opgeroepen zaterdag massaal naar Den Haag te gaan. On der hen bevinden zich alle vijf de raadsleden van klein links. De andere onderteke naars van de advertentie zijn Pvd A-raadsleden, Drie PvdA'ers uit de raad ontbre ken hierbij. Dat zijn wethou der Zijdeveld, die afwezig was, Jos van der Lugt, die door zijn fractie geboycot wordt, en Joop de Jong, die zich ten aanzien van 29 okto ber terughoudend wilde op stellen. Schiedam De wijk Schieno ko, voornamelijk bestaande uit ondernemers, beklaagt zich er over dat wethouder Van Til- borg (stadsvernieuwing) niet meer toezeggingen kan doen over de toekomstige verkeers- circulatie in de voormalige Brandersbuurt. Het is vooral naar aanleiding van de toe komstige afsluiting van de Vellevestbrug, dat de onderne mers zich gedupeerd voelen. Van Tiïborg heeft hen in het overlegplatform Schienoko echter niet meer kunnen ver tellen dan dat de hele ver keersproblematiek nog aan de orde moet komen in de com missie ruimtelijke ordening. Deze sector wordt beheerd door wethouder Zijdeveld. Op aandrang van de bedrijven Uto Nederland BV, automo bielbedrijf A. M. Hersbach, de BV A. van Hattem Zoon en C. L, Groeneveldt heeft VVD- raadslid Piet Prins, zelf onder nemer, aangedrongen op het aangeven van een tijdsduur, zodat de ondernemers weten waar zij aan toe zijn en tijdig maatregelen kunnen nemen. Maar om voor zijn collega Zij develd te gaan bepalen wan neer hij dit probleem moet be handelen, vond Van Tilborg 'niet elegant'. Belangstellenden voor een cursus Open Schooi kunnen zich daar maandag in buurt huis de Haven aan het Wees huisplein in Vlaardingen over laten informeren. Vanaf acht uur is er in het buurthuis een informatie-qvond. Vanaf acht uur zijn begeleiders van de cursus aanwezig om vragen te beantwoorden Thuiszorg is het onderwerp van een themamiddag die dinsdag door de stichting raad voor net bejaardenwerk in dienstencentrum De 4 Molens in Schiedam wordt gehouden. Mevrouw A. van den Berg van de stichting gezinsverzorging en de dames J. Boer en E, Mulder van de kruisvereni ging houden een inleiding. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De the mabijeenkomst, die om half twee begint, is onderdeel van het project 'gezond en wel'. De entreeprijs bedraagt anderhal ve gulden. Het Vlaardings vissersvrou wenkoor zingt donderdag 3 november in dienstencentrum Woudhoek aan het Heyer- mansplein in Schiedam. De entreeprijs voor het program ma vol oude school- en volks liedjes over visserij is ander halve gulden. Het concert be gint om acht uur. Damfanaten kunnen het zondag 6 november bij een damsimuliaan in dienstencen trum Woudhoek opnemen te gen nationaal dammeester Ron Heusdens. De deelname aan het evenement, dat om half twee begint in het centrum aan het Heyermansplein, is gratis. W&M t'4& Om te midden van een expositie in de Maaslandse Rozenhof aan het Kerk plein een koffieconcert te houden, is voor culturele vereniging Masalant inmid dels een traditie geworden. Zondag is dat weer het ge val, als een fluitkwartet komt optreden. Het kwartet bestaat uit Thecla Hekker (fluit), Arjen Vredenburg (cello), Rolf Buys (viool) en Karien Wouters (altviool). Gespeeld worden werken van Mozart, Slrategier, Ple- gel, Dónanyi en C.P.E. Bach. Het concert begint om twaalf uur. De Schiedamse toneelver eniging Intermezzo voert morgen in de aula van de scholengemeenschap Spie- ringshoek het stuk 'Vrijdag de dertiende' op. Deze ko medie is geschreven door J. van der Heiden en H. Bak ker en gaat over bijgelovig heid. De voorstelling begint om acht uur. Het Telemann-Ensemble uit Maassluis geeft van avond een uitvoering in De Koningshof. Samen met pianist Hans Eysackers wordt het concert voor pia no en orkest in bes van Mo zart uitgevoerd. Het ensem ble speelt werken van Schubert, Telemann, Brahms en Elgar. Het Tele mann-Ensemble staat onder leiding van Arno Weiffen- bach en het concert begint om acht uur. In het Maassluise gemeen temuseum aan de Zuiddijk wordt zondag een koffie concert gegeven door Frank den Hond (blokfluit), Eric van Dalum (claveeimbel) en Thea de Wolf (cello). Zij spelen werken van Hotte- terre. Ha ver ka te en Jacob van Eijk. Drie leden \an het Telemann-Ensemble, de heren Sluijter (hobo). Huls hof (viool) en mevrouw Ha makers (alt-viool) spelen enkele stukken van mozart en Reicha. Het koffiecon cert begint om drie uur. Schilder Hans Klaui expo seert tot vijf november gou aches en olieverfschilderij en in de galerie/arthotheek aan de Oostbavenkade in Vlaardingen. De tentoon stelling is op werkdagen te bezichtigen van twaalf tot vijf uur, op vrijdagavond ook van zeven tot negen uur en zaterdags van tien tot vijf. In de Vlaardingse fono- theek aan de Hoogstraat is tot en met 19 november een tentoonstelling te zien van foto's, die journalist Frits Eisenloeffel in Eritrea maakte. De expositie is in opdracht van Stichting Oe cumenische Hulp vervaar digd, De fonotheek is maan dag-, dinsdag- en vrijdag middag van half twee tot vijf uur geopend. De Amsterdamse toneel groep Carrousel is van avond in Vlaardingen te zien. Locatie: in de Harmo nie aan de Schiedamseweg met het stuk 'Souterrain Het stuk speelt in een wa renhuis, waar slaapkamer meubels worden verkocht, 's Avonds, als het stil is ko men de medewerkers van een schoonmaakbedrijf hun werk doen. Het komische stuk verandert langzaam in een dromerige nachtmerrie, waarin liefde jaloezie en fantasie de grootste rollen spelen. De voorstelling begint om half negen. Na afloop, zo rond half elf, treedt het Floor van Zutphen kwintet op als afsluiting van de jazz maand oktober. Floor is lange tijd lid geweest van de House band en toerde daarmee door Zuid-Ameri- ka. In 1979 maakte zij haar eerste soloplaat en deed vo rig jaar mee aan het Knok- kefestival. Nu is en tweede lp in de maak. Tegenwoor dig maakt de Amsterdamse zangeres muziek, die sterk is beïnvloed door de jazz. Shireen Strooker en Hans Man in 't Veld (foto) zijn de acteurs die aanstaande dinsdag het toneelspel 'Dikke Vingers' neerzetten in het wljkgebouw De Hoekstee in Hoek van Holland. Beiden zijn verbonden aan het Werk theater dat de produktie op zijn naam heeft staan. Het stuk beschrijft een acteursechtpaar, jaren uit elkaar, dat besluit samen een stuk te spelen vanwege hun sterke werkcombinatie. Zij heeft sterke twijfels over haar eigen mogelijkheden en hij" probeert haar zelfvertrouwen te ge ven. De vraag blijft of het stuk ooit gespeeld zal worden of dat de persoonlijke tegenstellingen en rancunes te groot zullen blijken. De voorstelling begint om kwart over acht en de entreeprijs is zes gulden. Ton van Luipen opent van daag in de Rozenhof m Maasland een expositie van de schilder Jan van Mun ster. Van Luipen is voorzit ter van de culturele vereni ging Masalant, die zondag te midden van de romantische olieverfschilderijen in de Rozenhof een koffieconcert geeft. Jan van Munster is 24 april 1930 in Den Haag georen. Hij is een actief lid van de Rotterdamse Algemene Kunstenaars Vereniging Zijn werk wordt vooral ge kenmerkt door de indruk wekkende wol ken partij en. Het schilderen van strand en zeegezichten hebben zijn voorliefde. Na overzichtstentoonstellin gen in Nederland, ontving Jan van Munster al direct veel reacties en kreeg hij, mede doordat zijn werk op de televisie werd vertoond, steeds meer belangstelling. A! snel volgden exposities in Europa en ook de sprong die hij waagde naar de Ver enigde Staten is een groot succes geworden. De expositie van Van Mun ster in de Rozenhof, gelegen aan het Kerkplein, is geo pend van dinsdag tot en met donderdag van 15.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur, als ook op zaterdag- en zondagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur. Als gebruikelijk is de toegang gratis. Boudewijn de Groot treedt donderdag 3, vrijdag 4 en zaterdag 5 november op in theater de Teerstoof in Schiedam. Hij brengt oud en nieuw materiaal ten gehore en wordt begeleid door Jan Rietman (piano), Hans Jansen (keyboards). Hans Hollestelle (gitaar), Jan Vermeulen (bas) en Louis Debij (slagwerk). De kaarten zijn van maandag tot en met vrijdag te reserveren bij de VVV in Schiedam en op vrijdag en zaterdagavond bij De Teerstoof. Geen solotoneel van Henk van Ulsen, maar een optre den van cabaretgroep f083 heeft theater De Teerstoof voor vanavond op het pro gramma staan. De voorstelling van Henk van Ulsen is verplaatst naar eind maart volgend jaar. Cabaretgroep 1983 kreeg vorig jaar op het Leidse ca baretfestival zowel van de jury de prijs als de publiek sprijs. Het succes van hun programma, met de titel Sommige adviezen', is vooral te danken aan de luchtige manier waarop mo degrillen en een modieus le venspatroon aan de kaak worden gesteld. De voorstelling begint om negen uur. Morgenmiddag begint om half drie het stuk 'Eindspel II" van Lucas Goudswaard. Het stuk is in meerdere op zichten een bijzonder expe riment, omdat er*niet alleen met poppen wordt gewerkt, maar Lucas ook alleen speelt. Hij maakt gebruik van handpoppen, terwijl de voornaamste figuren een versmelting zijn van hand en stokpoppen. De voorstel ling is geschikt voor kinde ren vanaf negen jaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3