21 Reddingspoging WD Hoeks strand faalt Delegatie uiterst tevreden Taraehand Kataria wordt geopereerd Zestig bussen naar Den Haag Coolsingel kan deelgemeenten dwingen mm Samenwerking tussen bedrijven van groot belang' De Neem de meubetroute naar Barendrecht! AA_ËEBB.2WAAl Vrijspraak in heroïnezaak ft B en Whouden hand op de knip Identiteit overleden man onbekend - AftLLA-s - -ï O Overval op drogist m NCW- voorzitter Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RZ/RV/RY/RW 28 oktober 1983 ZES JAAR f-EËIST Rotterdam Wegens ge brek aan bewijs heeft de Rotterdamse rechtbank gisteren een 32-jarige Pa kistaan vrijgesproken van het smokkelen van een grote partij heroïne van België naar Neder land. De rechtbank deed direct uitspraak, nadat de officier van justitie even daarvoor zes jaar cel had geëist. Twee andere verdachten, een 28-jarige in Rotter dam woonachtige Pakis taan en een 30-jarige Amerikaan, die samen met de verdachte de he roïne per auto Neder land zouden hebben in gevoerd, werden op vrije voeten gesteld. Dit ge beurde omdat de dag vaarding hen niet op de juiste wijze had bereikt. Zij zullen opnieuw ge dagvaard moeten wor den. Het drietal wordt ervan verdacht in juli enkele kilo's vermoedelijk uit Pakistan afkomstige he roïne vanuit Brussel naar Nederland te heb ben vervoerd. De partij zou zijn opgeslagen in het huis van de in Rot terdam woonachtige Pa kistaan, zo bleek ter zit ting. Rotterdam De 53-jarige Ta- rachand Kataria uit het India se stadje Gurgaon, bij wie tij dens de vakantie bij zijn doch ter in Rotterdam-Zuid een vernauwde en lekkende hart klep werd geconstateerd, zal binnenkort worden geope reerd. Gisteravond maakte Ferdinand Tromer, lid van de CDA-fractie in de Rotterdam se gemeenteraad, bekend dat er iemand bereid is gevonden garant te staan voor de kosten van de hartoperatie. Deze garantie loopt vooruit op het verzoek van het CDA aan het college van burgemeester en wethouders van de Maas stad om zich eveneens garant te stellen voor het ontbreken de bedrag van circa zeventien duizend gulden. Tromer gisteravond: „Er is een redelijke kans dat ook B en W ja zeggen op het verzoek. Maar ongeacht het antwoord op mijn schriftelijke vragen, ben ik op stap gegaan en heb ie mand gevonden die garant wil staan voor het ontbrekende bedrag." Onmiddellijk hierna overlegde de CDA'er met de cardiologen van het Zuiderzie kenhuis en werd overeengeko men dat de hartoperatie op korte termijn kan plaatsvin den in het ziekenhuis Dïjkzigt. De operatie betekent voor Ta raehand Kataria de enige uiterst kleine kans om zijn hartkwaal te overleven. Zijn toestand is in korte tijd derma te verslechterd dat een terug keer naar zijn familie in India al niet meer mogelijk bleek. Met zijn schoonzoon schraapte hij tot op heden zelf bijna tien duizend gulden bij elkaar, maar slaagde er niet in het ontbrekende bedrag bijeen te krijgen, omdat geen enkele in stantie hem wilde of kon hel pen. De daarop door de cardiologen van het Zuiderziekenhuis en de Vereniging Voor- en Na zorg Hartpatiënten begonnen inzamelingsactie gaat overi gens gewoon door. Tromer: ,,Het feit dat iemand zich ga rant'stelt voor de kosten van de operatie is natuurlijk nog niet genoeg. Als het maar enigszins mogelijk is moet de man ook nog terug naar India. Hij heeft zelf namelijk geen cent meer. Alles wat hij had en heeft kunnen lenen gaat op aan de operatie." Voor inlichtingen over de ac tie van de cardiologen en de vereniging van hartpatiënten: telefoon 010-195230. iittiiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiitiiiiiiiuiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiHiiHiitiiiHiitiiiiitiiiiiiiiHiniiiiiiimiiitiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitttiiiHiiiitiMiiiiiiiiiiiNiiiiiinniituiiiiiiiiiiiiiitiit Rotterdam Zestig volgeladen bussen zullen zater dag vanuit Rotterdam naar de vredesdemonstratie in Den Haag vertrekken. Het Rotterdamse organisatie comité doet nog steeds verwoede pogingen om nog meer bussen bij te huren, maar het ziet er naar uit dat dat niet zal lukken. Omdat er nog steeds honderden mensen proberen een plaats in de bus te bemachtigen hetgeen organisa torisch waarschijnlijk onmogelijk is maakt het Rotterdamse comité nog eens bekend, dat er in Den Haag de mogelijkheid bestaat een slaapplaats te be machtigen voor de nacht van vrijdag op zaterdag. Belangstellenden kunnen hierover contact opnemen met het 'Comité Kruisraketten Nee!', telefoon 070- 924331. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. Rotterdam Een poging van de VVD om B en W over te halen dit najaar alsnog het strand bij Hoek van Holland op te spuiten met zand uit de Eurogeul, is op niets uitge lopen. Een voorstel hiervoor van drs. G. van Gent kreeg gisteren alleen de steun van CDA en SGP en werd uiteindelijk met 23 te gen 16 stemmen verworpen. Wethouder dr. J.M. Linthorst zei ronduit de motie van de VVD niet te zullen uitvoeren, wanneer die onverhoopt toch zou worden aan genomen, omdat er geen enkele garantie was de Rijkswaterstaat de benodigde één miljoen gulden per jaar op tafel zou leggen. De CPN, die aanvankelijk zei het voorstel van de VVD te zullen steunen als daarin werd op genomen dat de kosten helemaal verhaald zou den worden op Rijkswaterstaat, krabbelde te rug toen bleek dat men daarmee recht tegen over de coalitiepatners zou komen te staan. VVD-woord voer der Van Gent meende dat alle plannen van het college om van Hoek van Hol land een goedlopende badplaats te maken, zoals verwoord in het voorontwerp-structuurplan en het strandplan, over een poosje van nul en ge nerlei waarde zullen blijken te 'zijn, omdat er dan nauwelijks nog strand in Hoek van Hol land over is, en de strandexploitanten dan al failliet zijn of hun biezen hebben gepakt. Het college bleef echter bij het standpunt dat het jaarlijks ophogen van het strand wegge gooid geld is, omdat niet duidelijk is wanneer de kustafkalving zal stoppen en er een nieuw evenwicht is bereikt. Het vermoeden bestaat dat de afkalving vooral te wijten is aan de aanleg van de Maasvlakte en de doorlaatbaarheid van de Noorderpier, waar door een ander stromingspatroon is ontstaan. Evenals Van Gent vindt het college, dat Rijks waterstaat moreel en financieel aansprakelijk kan worden gesteld voor de kustafslag, omdat die in de jaren zeventig de situatie voor de kust van Hoek van Holland verkeerd zou hebben beoordeeld. Vooralsnog is er echter geen kijk op dat Rijkswaterstaat die verantwoordelijk heid zal erkennen. Rijkswaterstaat wil zich te rugtrekken op een verdeging van de oude kust- linie van voor 1972. Sappelen De voorzitter van de Hoekse deelgemeenteraad, dr.ir. P.J.A.L. de Lint, nam het tijdens de raadsvergadering op voor de strandexploitan ten. „Het zijn kleine ondernemers die door hard sappelen, samen met de hele familie iets hebben opgebouwd. Die strandtenten zijn eta blissementen geworden met een waarde van twee tot drie ton." Het college van B en W en PvdA-woordvoer- der R.M. van Middelkoop bleven er echter bij dat geleden schade behoorde tot het normale ondernemersrisico. Meer dan driehonderddui zend gulden wil het college niet beschikbaar stellen om de strandexploitanten tegemoet te komen bij een verhuizing. Daarnaast is er drie tot acht ton beschikbaar voor onderzoek naar de toekomst van het Hoekse strand. Volgens raadslid van Middelkoop en wethouder R. Jansen valt de afslag overigens best mee. Jansen: „Het gaat maar om een stuk van drie a vierhonderd meter boven de pier." Van Mid delkoop: „De breedte van het strand is niet be palend voor de aantrekkelijkheid van een bad plaats." Het college sluit niet uit dat het strandcentrum Hoek van Holland uiteindelijk een stuk naar het noorden zal worden opgeschoven. Volgens Van Middelkoop moet bij het versterken van de functie van Hoek van Holland.,niet gedacht worden aan een grootschalige ontwikkeling. Van Middelkoop: „Beslist geen Scheveningen, maar meer iets als Kijkduin." Rotterdam Het college van B en W kan voortaan deel gemeenteraden aan wijzing geven be paalde besluiten uit te voeren in geval er een conflict ont staat tussen de Cool singel en de wijkbe- sturen. Op die ma nier kan de ge meenteraad dwin gend voorschrijven dat in de wijk bij voorbeeld een woonwagencentrum moet komen, ook al is de deelgemeente- raad daar tegen. Alleen de wit had gisteren kritiek op enkele details van de 'aanwijzingsbe voegdheid'. Het voorstel zelf werd echter unaniem door de raad aan vaard. Voordat het college een deelgemeente een aanwijzing geeft, moet het col lege eerst overleg plegen met het da gelijks bestuur van de deelgemeente. Ook moet de ge meenteraad zijn fiat geven. Rotterdam De politie is op zoek naar de identiteit van een man, die woensdagmiddag 26 oktober levenloos is aangetroffen in een singel in het Museumpark. De politie denkt niet aan een misdrijf. Het signalement van de man luidt: 18-25 jaar, 1,74 meter lang, tenger postuur, bruine ogen, donkerblond half lang krullend haar, iets voor uit stekende tanden. De man was gekleed in een lichtbruine badstof trui, een donkergroene ribpantalon met een bruine leren riem. Om zijn hals droeg hij een zogenaamde Davidsster met een zilveren ketting. De politie vraagt mensen, die iets over de man kunnen vertellen, contact op te nemen met te- lefoonnumer 143144, toestel 3374. Chaos dreigt in Rotterdam -an Eur°pa w Sc SffIgr In het kader van het verschijnen van de nieuwe uitgave van het Guinness Groot Recordboek bezocht de langste man Rotterdam. De Brit Chris Greener groeide door tot 2.38 meter en staat met die afmeting vermeld in het Guinness Book of Records. Greener draagt in totaal 165 kilogram schoon aan de haak met zich mee. Hij was .overigens niet de enige, die boeken kwam signeren in boekhandel Voorhoeve en Dietrich. Zijn landgenoot Dave Sherrif, die eergisteren zijn eigen record brak, door op maar liefst twaalf instrumenten tegelijk te spelen, deed dat nog eens dunnetjes over. Hij vermaakte het publiek door tien instrumenten te bespelen. ttiiiiiintiiiiiiiiiiiiiiitiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiïiiiiiiiiiiiiiiiittiiiiEiiiiiiiiiiiimiiitiiiiiuttiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiitiiiiiiiifiiiiiiitittfiiUifiiiiiiiriiiiiiifitjjjfiii Botterdam In Rotterdam dreigt een chaos. Na de stakingpiannen van de chauffeurs van de PTT staat nu ook een staking op stapel bij de gemeentelijke rei nigingsdienst (EOTEB). 'Gisteravond besloten vier honderd vuil-ophalers om woensdagmorgen, tijdens een werkonderbreking, het defintieve besluit te ne men. De staking moet 7 november uitbreken, gelijktijdig met de stiptheidsacties in de haven, waarbij de kans bestaat dat de haven volledig plat gaat. Het douane-personeel heeft zich inmiddels aangesloten bij de acties in de haven. De doua niers zullen zich strikt houden aan de regels. „Dat betekent dat alles, maar dan ook alles wordt nagezien. Dat zal een enorm onophoud geven", al dus bestuurder Guus van Huy- gevoort van de AbvaKabo. Op het hoofdbureau van poli tie is inmiddels een actiecen trum ingericht. Voor donder dag 3 november staat er een massale vergadering van het politiepersoneel En Palace op het programma. Vast staat dat de politie tijdens de Europa Cup-wedstrijd Feyenoord Tottenham Hotspur (2 novem ber) tot een ludieke actie zal overgaan. Tai van andere ac ties zijn in voorbereiding. De leiding van de acties schat het percentage politiemensen, dat bereid is mee te doen, op 'ruim negentig'. Na 7 november zul len politie-acties hardere vor men aannemen. Een stiptheidsactie of een sta king is er ook te verwachten bij de Afvalwerking Rijnmond op de Botlek, Het personeel daar neemt woensdagmiddag het definitieve besluit. In voorbereiding zijn ook ac ties bij tal van andere gemeen telijke diensten. Onder meer gemeentewerken en het GEB. Het gemeentelijk energiebe drijf denkt onder meer aan een loketten-actie die mogelijk uitmondt in een staking. Ook bus-, tram en metro-chauf feurs komen in actie. Gisteravond heeft het RET- personeef de mogelijke acties besproken, waarbij onder meer gedacht wordt aan sta- kings- of stiptheidsacties. De actiebereidheid onder de ruim 400 aanwezigen was groot. Wanneer de RET eventueel met acties zal starten is nog niet bekend. Dal zal waar schijnlijk aanstaande woens dag worden, direct na een tweede vergadering. Afgesproken is wel dat, als de RET de acties start, ook de chauffeurs van Zuid-West Ne derland en West-Nederland zich aan zullen sluiten. Dat be tekent dat dan ook acties te verwachten zijn bij de kanto ren in Ridderkerk, Sliedrecht. Krimpen a/d IJssel en Spijke- nisse. De Rotterdamse brandweer doet woensdag mee aan de de monstratie in Den Haag, waar dan het overleg plaats vindt tussen bonden en minister Rietkerk. Met de brandweer gaan honderden Rotterdamse ambtenaren mee naar de beto ging. Tot gisteravond had de AbvaKabo twintig bussen 'vol*. Rotterdam Een onbekende man heeft gisteren bij een overval op een drogisterij aan de Beukelsdijk zeshonderd gulden buitgemaakt. De man kwam de zaak binnen en leg de een briefje op de toonbank, waarop stond: "Al het geld uit de kassa, snel, ^een geintjes, op de toonbank. Vervolgens trok hij een vuurwapen en richtte dat op de verkoopster. Hongkong „De Chinezen zijn bezig weer Chinees te worden.Bondiger kon mr. Zen Dunning, directeur van de Hongkong Trade Development Councilniet samenvatten wat de Rot terdamse delegatie na een 11-daags verblijf in de volksrepubliek China on uitgesproken als sterkste indruk had overgehouden. In elf dagen leer je het land niet kennen. Je kunt alleen afgaan op de ver schillen, die ervaren China- gangers uit het Rotterdam se bedrijfsleven signaleren. Het feit, dat een Chinese vrouw op straat een japon draagt, wordt als opmerke lijk 7aangeduid. Dat kon een jaar geleden nog niet In de winkels liggen weer kleurige kleding en gebruiks voorwerpen van alledag, die jarenlang niet te koop zijn geweest. De oude handels geest is weer boven geko men, en wordt ook toege staan. In China is men bezig de kloof in de ontwikkeling te dichten, die ontstaan is door de culturele revolutie. Openlijk wordt uitgesproken, dat de jaren van de culturele revolutie niets hebben opge leverd: verloren gegane tijd, In Hongkong zit men er dichter bij en heeft men de veranderingen in het beleid ,al veel eerder gesignaleerd. Len Dunning daarover in een uiterst optimistisch be toog voor de Rotterdamse de legatie: „China ontwaakt weer. De harde regels van het communisme worden verzacht tot een heel realis tisch pragmatisme. Open deur-politiek is daarin een sleutelwoord. Hongkong is daar best gelukkig mee, want de haven van Hongkong is voor China van het grootste belang. De recessie is in Hongkong later ingetreden dan elders in de wereld." „De kracht van Hongkong is dat deze metropool met zes miljoen inwoners ook het eerste weer uit het dal klimt. Dat proces van toenemende activiteiten is alweer in gang gekomen. Jullie zijn hier op het goede moment", zo kre gen burgemeester Bram Pe- door Koos de Gast in Hongkong per en zijn delegatieleden te horen. (Overigens blijkt hier deze dagen ook de burge meester van Hamburg voor zijn haven op pad te zijn). De Rotterdamse delegatie, waarbij zich nu ook haven wethouder Roel den Dunnen en zijn Asean-gangers heb ben gevoegd, heeft hier een uitgebreid programma van bezoeken en presentaties af gewerkt. Daarbij waren twee uitschieters. De ene was een ontmoeting met Hongkongse Taipans ten huize van de consul-generaal, de heer C.S. van Straten. Daarbij werd gesproken met de mannen, die in het bedrijfsleven hier de besluiten nemen. De twee de was een presentatie in het wereldhandelscentrum, waarbij Roel den Dunnen als een echte Rotterdamse koop man zei dat verschepingen via de Rotterdamse haven sneller in Engeland of Duits land zijn dan via Engelse of Duitse havens. „En als u me niet gelooft, moet u de proef op de som maar nemen", zo daagde hij zijn gehoor uit. In tussen is de delegatie nu ui terst tevreden op weg naar huis. Welke zaken zijn gedaan valt moeilijk aan te duiden. Er is veel lading te halen in Hong kong, dat in grootte al de derde containerhaven van de wereld is en weer nieuwe uitbreidingen op stapel heeft staan. Maar de competitie met Hamburg is groot en er moet bij wijze van spreken om elke ton lading worden gevochten. In die sfeer is het belangrijk van tijd tot tijd je gezicht te laten zien en te la ten weten dat je er bent. China en Indonesië vormen een verhaal apart. De band met zusterstad Sjanghai is be langrijk inniger geworden. Voor een aantal gemeentelij ke diensten en particuliere bedrijven komt er knap veel werk aan de winkel, al heeft dat voorlopig het karakter van hulpverlening. Met Sjanghai heeft nu ook Kan ton zich aangediend. „Sjang hai is onze grote broer en daarom is Rotterdam ook een beetje onze zuster", zo sprak men daar hoopvol. In Indo nesië rekenen Djakarta voor het vuilverwerkingspro bleem en Soerabaja voor de vernieuwing van de haven op hulp uit Rotterdam. Het verlenen van technische hulp is zo langzamerhand een be langrijk bijprodukt aan het worden bij Rotterdamse dele- gatiereizen. Het is een inves tering op lange termijn. Je hebt nu eenmaal aan de an dere kant van de wereld even goed geoutilleerde ha vens nodig om de toenemen de stroom produkten te kun nen verschepen om zelf als voordeur van Europa op peil te kunnen blijven. Rotterdam Voorzitter S.J. van Eijkelenburg van de Christelijke Werkgeverscentrale (NCW) acht samenwer king tussen bedrijven van groot belang om nieuwe technie ken, markten en produkten rendabel te gebruiken en toe te passen. Daar liggen volgens hem mogelijkheden om de eco nomie te versterken, waarbij de centrale ondernemingsra den een rol kunnen spelen. De NCW-voorzitter zei dit tij dens de manifestatie Vernieu wend Ondernemen in het Rot terdamse Ahoy'-complex. Van Eijkelenburg vindt dat, als on dernemers menen dat het her stel van. de marktsector moet komen, zij zelf initiatieven moeten ontplooien. Philips, Akzo en Shell onder streepten tijdens de manifesta tie het belang van samenwer king tussen grote en kleine be drijven en gaven met voor beelden aan hoe dat in de praktijk kan werken. De voorzitter van het Konink lijk Nederlands Ondernemers Verbond W.M. Perquin vond dat de overheid wel degelijk positief kan inspelen op het vernieuwend bedrijfsleven. Vooral voor de middelgrote en kleine bedrijven is ondersteu ning van erg veel belang, om dat deze bedrijven meestal geen eigen onderzoek- en ont wikkelingsafdeling in huis hebben. Prof. F.W. Rutten, secretaris generaal van economische za ken, zei in Ahoy' dat benut ting van nieuwe technologieën bovendien de Nederlandse a£- zetkansen op internationale markten ten goede komt. „Daarmee vermindert. de noodzaak om vergroting van ons marktaandeel te bevech ten via prijsconcurrentie op basis van lagere lonen." Rut ten meent dat voor het welsla gen van de technologische vernieuwingen een aantal ver starringen moeten worden doorbroken om de werking van de markteconomie te her stellen. ADVERTENTIE Pm»r«n bij ojl»« CM psabbaa In onze showroom (2000m2)jtreft u meubelen van hoge kwaliteit voor een betaalbare prijsKom kijken! [U zult verrast zijnry BARSNPRECHT. £aj»ndmc}ii»»vfBg 1-3, tolww» 01006 -12330

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5