WATERWEG B en W in Vlaardingen solidair met ambtenaren SPORT 21 Volleybalderby in het teken van sentimenten Jo Schriel: 'Waar blijft politieke geloofwaardigheid? Schiedams college houdt zich afzijdig Schiedam verrast koploper Alle eendjes zwemmen uit het water... Posthoorn stimuleert schoolraad Wel Liedewy naar ymlrimis DiEFSrM. Sprouts in Westpoint 't Zuider kwartier wijkt voor sloop Joop Tinkhof: Voor ons niets bijzonders Inhalen Excelsior '20 start tegen ACC Debuut Bannet in eredivisie Uitwisseling met Sheffield Vervolg van pagina 19 Vlaardingen CDA-leider Jo Schriel heeft gister avond met grote teleurstelling kennis genomen, van het besluit van de VVD-fractie, om te trachten samen met de PvdA een nieuwe ploeg wethouders "te formeren. „Wie van beiden gaat in de onderhandelingen zo ver, dat aan geloofwaardigheid wordt ingeboet? gr zijn zoveel tegenstellingen geweest, en er zijn zulke harde politieke uitspraken over en weer gedaan: ik denk alleen maar even aan de uitspraken van de heer Goudriaan, die nooit met de VVD in een col lege zou willen zitten. U moet niet alleen denken aan de ge loofwaardigheid van uw frac ties, maar ook aan de geloof waardigheid van de politiek!", zo riep hij uit, nadat de VVD haar keuze bekend had ge maakt. Na afloop van de vergadering ging hij daar nog wat dieper op tn. ,,De VVD heeft het be leid van de PvdA keer op keer te vuur en te zwaard bestre den. Het zou toch volstrekt on geloofwaardig zijn als ze nu gingen samenwerken? Denk aan al die kritiek op dat ver keersplan, en aan de erfpacht kwestie. Zeker wat dat laatste betreft is er over en weer niet anders dan kritiek geweest. Wij hebben nooit zo'n vreselijk hard punt van de grondpoli- tiek gemaakt: bij voorkeur erf pacht, maar als je daar het be drijfsleven mee wegjaagt dan moet je dat ook wel eens laten vallen. Het standpunt van de PvdA is bekend: alléén maar erfpacht, en de VVD wil dat juist niet. Ik ben zo bang dat ze van al dat soort zaken vrije kwesties zullen maken; dat zou een zeer slechte zaak zijn voor de politiek. Dan krijg "je in de raad hele rare toestan den." Schriel stak 2ijn teleurstelling over het feit, dat het CDA nu althans voorlopig langs de kant staat, niet onder stoelen of banken. „Wij hadden best met de VVD willen gaan on derhandelen: daar was de frac tie toe bereid. Nu moeten we maar afwachten wat het gaat worden. Maar we schuwen de oppositie niet. Onze positie zou erg gemakkelijk zijn: we krij gen in de oppositie tal van kansen om in te spelen op kwesties waar ze verschillend over denken. Maar we zijn ze ker niet van plan oppositie te gaan voeren om het" oppositie- voeren: daar zijn wij de partij niet naar." De CDA-fractie had maandag avond, toen de keuze van de VVD nog niet officieel bekend was gemaakt, al gesproken over de vraag welke wethou ders de partij zou moeten leve ren indien toch een coalitie met de VVD gevormd zou worden. Zoals bekend stapt Jelle Wijnstok in dat geval uit de politiek. In de fractie was inmiddels overeengekomen, dat zijn plaats dan zou worden ingenomen door Chris van Roon, die dan samen met Cees Bot wethouder zou worden. Vervolg van pagina 19 Schiedam/Vlaardingen Naar schatting zo'n vijfdui zend ambtenaren en uitkeringsgerechtigden deden gis teren in Vlaardingen en Schiedam mee aan de demon stratieve bijeenkomsten. In grote colonnes van ambu lances, brandweerwagens en voertuigen van andere gemeentelijke diensten trokken zij met sirenes en zwaailichten naar de binnensteden. In Schiedam hadden duide lijk meer uitkeringsgerech tigden gehoor gegeven aan Schiedam De eenden in de Stadhouderslaan had den het gisteren niet meer. Zij protesteerden luid kwakend tegen de vervui ling van hun vijver, nabij het kruispunt van Willem de Zwijgerlaan en Stad- houdersiaan. En om hun verontwaardiging kracht bij te zetten staken zij de monstratief de weg over, in een lange rij, zodat het verkeer over de Stadhou derslaan richting Schie- landziekenhuis enig ge duld moest hebben. De eenden vertikten het lan ge tijd daarna om nog te rug te keren in het water. Pas een eind verderop, bij het bruggetje bij de Juliana van Stolbergstraat, waagden zij weer een duik. De vijver zag geeigrauw van de vervuiling. Deze is vermoedelijk veroorzaakt door een illegale lozing. Schiedam Wethouder voor onderwijs Herman Posthoorn heeft op de leden van de schoolraad in Schiedam een dringend bercep gedaan hun activiteiten niet te staken. Posthoorn schrijft dat de ad viezen j/an de schoolraad hem altijd zeer welkom zijn en dat hij tiaar graag gebruik van blijft maken, zeker in de over gangsperiode waarin steeds meer scholen ertoe overgaan medezeggenschapsraden op te richten. De schoolraad kampt momenteel met acht openge vallen plaatsen. Dit wordt door de raad zelf als een gemis ervaren, omdat van enkele scholen de inbreng ontbreekt. Schiedam Van het bijzon der lager onderwijs is dit jaar geen enkele leerling doorge stroomd naar de openbare ^hool voor huishoud- en nij verheidsonderwijs, de Harga- hof. Wel gingen er van het la- fiere openbaar onderwijs ze ventien leerlingen over naar de rooms-katholieke tegen hanger, Liedewy. Deze getal len werden gisteravond ge noemd in een vergadering van de schoolraad in Schiedam. *an het openbaar lager onder- gaan evenveel kinderen door naar de eveneens open- £fe scholengemeenschap ^riiravenlant en het gymnasi- als er vanuit het bijzonder onderwijs kinderen doorleren het rooms-katholieke öpieringshoek. De overgang naar een andere richting komt Pander voor en staat in ver- OOudi de oproep om ook mee te de monstreren. Sommige automobilisten, die dachten de luidruchtige stoet te kunnen passeren, werd dat op duidelijke wijze belet. Politieagenten hielden zich alleen bezig met het uitdelen van pamfletten. De reacties bij de bevolking waren zeer uiteenlopend. Sommigen verklaarden begrip te heb ben, anderen hadden er geen goed woord voor over. Nadat een aantal toespraken namens de vakcentrales wa ren gehouden met als te rugkerend thema: de korting van 3,5 procent moet van ta fel bood in Vlaardingen Kor de Zwart van de Abva Kabo een petitie aan aan burgemeester Fred van Lier, waarin het college van bur gemeester en wethouders werd verzocht het ambtena- renprotest te ondersteunen. Dat wilde Van Lier gaarne toezeggen. „Uit het feit dat u hier het volledige college van B en W aanwezig ziet mag u afleiden dat wij soli dair met u zijn. Het is een goed gebruik dat een werk gever vader en moeder voor zijn werknemers is. We moe ten echter wel de middelen krijgen om onze kinderen te eten te geven. Dat men in Den Haag centralistisch be paalt wat goed voor onze kinderen is, dat is een droe vige zaak!" Van Lier besloot zijn toespraak door de amb tenaren in hun strijd sterkte te wensen. Het college werd door de menigte enthousiast toegejuicht. In Schiedam hield het ge meentebestuur zich afzijdig van de demonstratie, B en W staan op het standpunt dat de door de actie verzuimde uren ingehaald dienen te worden. Zo niet dan wordt het op het salaris ingehouden. Van avond bespreekt de leden vergadering van de PvdA in Schiedam een motie, waarin het college van burgemeester en wethouders wordt ver zocht zich eveneens solidair te verklaren met de proteste rende ambtenaren. De Schie- P0UTiE:~3'. "is? i W V.* De protesterende ambtenaren werden op de markt toegesproken door vertegenwoordigers van de ambtenarencentrales. damse actieleider Tom Ver- weij noemde het een slechte zaak dat B en W willen dat het werk moet worden inge haald. „Veel gemeentebestu ren hebben zich solidair ver klaard met de acties. Ik be grijp niet waarom dat in Schiedam niet gebeurd." Schapen Overigens was niet het com plete gemeentepersoneel soli dair. Enkele ambtenaren ble ven aan het werk of gingen gewoon met lunchpauze. Een hoofdambtenaar op de Vlaar- dingse secretarie mopperde: „Moet je al die ambtenaren zien staan op de Markt, alle maal schapen achter een paar leiders aan. En wat een geld kost dat niet, al die ge meentelijke bedrijfswagens die hier naar toegereden zijn?" Tweede voorzitter van de AbvaKabo in Schiedam, Tom Verweij, vertelde na af loop dat ook daar enkele af delingschefs 's ochtends had den geprobeerd de zaak te gen te houden. Zo ontbraken in de stoet gemeentelijke voertuigen de wagens van gemeentewerken. „Een aan tal wagens van gemeente werken kon de garage niet uit, omdat die 's ochtends al binnen moesten blijven. Voor het werk dat was inge deeld waren volgens enkele chefs geen wagens nodig; Dan kun je als actiecomité natuurlijk niet zeggen: pik die wagens maar om mee te rijden in de demonstratie." ren gewend is. „Actie, actie, actie," was daarop het ant woord van de demonstran ten. l»ng tot de 'gewone' door stroming op ruwweg 1:4. Te netjes Enthousiasme was er ook voor de diverse sprekers. Een vertegenwoordiger van de politiebonden riep van achter de microfoon uit: „We zijn misschien altijd te netjes geweest, maar ook onder die pet die iedereen past zit een mens, die een gezin moet on derhouden!" Grote opwin ding ontstond uur, toen werd medegedeeld dat het overleg in Den Haag was mislukt, „Actie, actie!" klonk het uit duizenden kelen. Op de me dedeling dat de brandweer de ingang van het minsiterie van binnenlandse zaken on der een dikke laag schuim had gespoten, volgde een luidkeels gejuich. De landelijke vakbondsbe stuurders zeiden in hun toe spraken dat de komende ac ties verder zullen moeten gaan dan men van ambtena- Deze Schiedamse ambtenaar laat over zijn deelname aan de actie geen twijfel bestaan. Vlaardingen Na de band Anty Teeze is het donderdag avond in café Westpoint (op de hoek van de Oosthavenkade en de Dayer) de beurt aan de Sprouts. Deze Vlaardingse popgroep, die uit vier muzi kanten bestaat, neemt het tweede optreden in de reeks van 'win teroptredens' van Hans Out voor hun rekening. Hun repetoire bestaat voorna melijk uit rock 'n' roll en blues. Wijk veren 'ging verhuist naar school Schiedam De wijkvere- niging van Sehiedam- Zuid, 't Zuiderkwartier, zal binnenkort het onder komen aan de Dwars straat 33 moeten verlaten. Het oude schoolgebouw, dat de vereniging nu een paar jaar in gebruik heeft, gaat tegen de vlakte. Er is sprake van, dat 't Zuider kwartier verhuist naar de Ko ningin Wilhelminaschool aan de Zalmstraat. Op een bijeen komst, deze week in de infor matiewinkel in de Leliestraat, wist men te vertellen, dat de Wilhelminaschool over enige tijd wil verhuizen naar nieuw bouw. Dit bericht kon echter nog niet worden bevestigd door hiertoe geeigende instan ties. Het Zuiderkwartier werd en kele jaren geleden opgeknapt op initiatief van een groep wijkbewoners onder aanvoe ring van Herman Slagmolen. Het schoolgebouw staat schuin tegenover het clubhuis Zuid, waar vroeger het hoofdkan-, toor van de GTB zal en dat wel behouden blijft. Op de plaats, waar nu het Zui derkwartier is gehuisvest, komt volgend jaar een open plek, waarvan nog niet be kend is of het een grasveld wordt, een parkeerplaats of een geplaveid speeltuintje. Wel staat vast, dat het doorgaand verkeer door de Dwarsstraat hierdoor belemmerd zal wor den en dus een andere uitweg moet zoeken. Buurtbewoners hopen niet, dat de open plek een modderpoel wordt, waar alleen honden hun behoefte kunnen doen. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 3 november 1983 Schiedam De dammers van damclub Schiedam zorgden in de nationale eerste klasse voor een daverende suprise. Op het sterke Tilburg, koploper in de competitie, werd een 12-8 overwinning behaald. Nog nooit eerder had Schiedam de Tilburgse schakers een neder laag weten toe te brengen. In de confrontatie met de Bra banders liep alleen Tiny Mous tegen een nederlaag op. Liefst zes spelers bereikten een remi se: Leo Mous in een stormach tige partij tegen Frans van Til- borg en Piet Bastiaanse tegen Henk Mathijsen. Jeele Groen veld deelde met Chris Kor sten, Piet Meinster met de zeer sterke Mathoura, Aad Prins tegen de Belgische meester Hugo Verpoest en Wim Vrij land tegen de Belgische ïnter-^ nationaal grootmeester en* meervoudig kampioen Oscar Verpoetst. Drie overwinningen van Schiedamse spelers stelden de zege echter veilig. De sterke Kuystermans moest het afleg gen tegen de slimme Rob van Eijk, Ron Heusdens won over tuigend van collega nationaal 1 meester Ad van Ttlborg en als- laatste won Dirk van Schalk,I die een fraaie schijfwinst om wist te zetten in partijwinst. Met de overwinning is Schie dam iets verder van de onder ste plaats op de ranglijst ge raakt. Twee ploegen degrade ren uit de nationale eerste klasse naar de tweede klasse. De stand onderaan de ranglijst, ziet er als volgt uit: 6: Schaes--- berg 6-7, 7: Constant 6-5, 8:; Schiedam 6-4, 9; Bennekom 6-> 3 en 10: DIO 6-2. Joop Tfnkhof...'Wie er ook kampioen wordt, de club zal direct weer uit de eredivisie degraderen'... Vlaardingen/Schiedam De sentimenten vieren hoogtij als zaterdag in de Schiedamse Margriethal (aanvang 16.30 uur), de volleybalteams van Brole- co Vlaardingen en VC Schiedam tegenover el kaar staan. Al doet trai ner/speler Joop Tinkhof van Vlaardingen het voor komen alsof het een wed strijd is als alle de andere, in het Schiedamse kamp wordt daar heel anders over gedacht. Strijdvaardig klinkt het dan ook uit de mond van VCS- trainer en speler Peter van der Gugten: „Natuurlijk speelt de rivaliteit een belangrijke rol. Wij willen die wedstrijd ge woon winnen. Daar komt nog bij dat we nu bovenaan staan en willen dat een tijdje zo hou den." De botsing tussen de twee vol leybalverenigingen komt op het juiste moment. Vlaardin gen begon de competitie erg zwak, verloor de eerste drie wedstrijden en herstelde zich pas afgelopen zaterdag van de inzinking. Toen werd er op overtuigende wijze gewonnen van Geevers/Petrus en Pau- lus. „Het gmg in die wedstrijd al iets beter met ons," wil Joop Tinkhop op voorhand niet al te optmistisch doen. „Of we de slechte periode nu definitief achter ons hebben gelaten, dat durf ik nog niet te zeggen. Wij zijn geen favoriet en dat is misschien wet deel." ons voor- Vlaardingen De KNVB heeft voor het weekeinde van 12 en 13 november een inhaal programma vastgesteld. Aan vankelijk was dat weekeinde vrij gehouden voor de beker competitie. maar in verband met de vele afgelastingen eer der deze competitie heeft de KNVB besloten om in te ha len. Het programma voor de clubs uit de Waterwegregio ziet er als volgt uit: Zaterdag 12 no vember: 14.30 Zwaluwen VI RVVH, 14.30 Hoekse Boys- Katwijk, 14.30 Die Haghe— DVO '32. 14.30 TSB—Bolnes. Zondag 13 november: 14.00 Spartaan *20-Hermes DVS, 14.00 DHZ—Martinit, 14.30 Excelsior '20IFC, 14.30 VDLBodegraven, 14.00 Coal—VFC, 14.30 SIODFCN *66. Het Maassluise Excelsior heeft geen com petitie-verplichtin gen cn oefent In Delft tegen Vitesse. De wedstrijd begint om 14.30 uur. VCS zag vorig seizoen Jilles Degeling en Ron van Lubeek overstappen naar Vlaardingen. Bij VCB konden beiden geen basisplaats meer afdwingen en dat was voor de twee reden door Chris Woerts genoeg om op te stappen. Naar de grootste concurrent nog wel en dat maakt de wedstrijd er alleen maar interessanter op. Peter van der Gugten: „We willen die twee laten zien, dat de weg, die wij nu hebben in geslagen, de juiste is. De jon gens zijn er bij ons op gebrand om een goede prestatie neer te zetten." Geen paniek Joop Tinkhof, de routinier, is na de recente nederlagen niet in paniek geraakt. „De compe titie is nog maar zo pril, er kan nog van alles gebeuren. Goed, VCS staat nu bovenaan, maar je moet wel kijken tegen wie ze hebben gespeeld. Alleen Hilversum was sterk, maar die ploeg valt deze competitie ook tegen." En met een vooruitziende blik: „Niemand hoeft zich illusies te maken. Wie er ook kampioen wordt, langer dan een jaar zal die ploeg het in de eredivisie niet uithouden. Hei klassever- schil is gewoon te groot Het heeft pas zm om in de ere-di- visie te spelen als je weet dat je er gedurende een aantal in kan spelen. Een jaar werkt al leen maar negatief. Je moet wel eerlijk zijn Het niveau vna de eerste klasee kan met geen mogelijkheid aan dat van de ere-divisie tippen." Kloof Peter van der Gugten is even wel een heel andere mening toegedaan: „Ik zal niet zeggen dat we kampien worden, maar mocht dat wel het geval zijn, dan wil ik het best in de ere- divsie proberen. Je weet im mers nooit wat er bij een eventuele promotie gaat ge beuren." De weg is echter nog lang. Eerst wacht zaterdag in een ongetwijfeld bomvolle Mar griethal de wedstrijd VCS- Vlaardingen. „Voor ons niets bijzonders", benadrukt Joop Tinkhog nog eens ten over vloede. „Maar wij hebben de- smaak te pakken, weet Peter, van der Gugten, „Er is nu al een kloof van twee punten, met de nummer twee en het zelfvertrouwen is door de. prestaties van de laatse weken alleen maar toegenomen. Wij willen op die eerste plaats blij-* ven staan en. moeten dus win-r nen. Dat moet dan maar ge-^ beuren ook." Schiedam Excelsior'20 speelt zondag 13 mei de eerste wedstrijd voor de erieketeom- petitie. Het Amstelveense ACC is dan te gast op Thurle- de, waar om 11.00 uur wordt begonnen. De competitie van de cricketers duurt tot 16 au gustus. In het weekeinde van 22 juli is er geen programma vastegeld, terwijl in het week einde van 16 en 17 juni een dubbelprogramma wordt afge werkt. Op 16 juni spelen de Schiedammers thuis tegen HBS en een dag later moet men dan in Deventer aantre den tegen de Kon. UD. Nieuw komer in de hoofdklasse Kam pong, speelt op 31 mei tegen Excelsior, dat ook volgend sei zoen kan beschikken over de WestIndiërs Rupert Gomes en Garfield Charles. Het voledige programma van de Thurledevereniging ziet er als volgt uit: 13 mei Excel sior '20—ACC, 20 met Rood en WitExcelsior '20, 27 mei Ex celsior '20VOC, 31 mei KampongExcelsior '20, 3 juni Excelsior '20 VRA, 10 juni HCCExcelsior '20, 11 juni Excelsior '20Quick Haag. 16 juni Excelsior '20HBSD, 17 juni Kon. UDExcelsior '20, 24 juni ACCExcelsior '20, 1 juli Excelsior '20—Rood en Wit, 8 juli VOCExcelsior '20, 15 juli Excelsior '20—Kam pong. 23 juli VRA—Excelsior 20. 5 augustus Excelsior '20 HCC, 12 augustus Quick Haag—Excelsior '20, 19 augus tus HBSExcelsior '20 en 26 augustus ExcelsiorKon. UD. Het is allerminst zeker of Ex celsior '20 alle thuiswedstrij den op het eigen terrein kan afwerken, Het eerste veld wordt vermoedelijk gereno veerd en in dat geval wijkt het naar Asvion. Vlaardingen Martin Bannet maakt zondag zijn debuut in de eredivi sie. De op de B-lijst ver toevende Vlaardingse ar biter, die dit seizoen van de schei dsrechterscom- missie nog een half jaar de kans kreeg zich te be wijzen in het betaald voetbal, heeft de ontmoe ting ExcelsiorHaarlem toegewezen gekregen. „Ik ben vorige week in Zeist geweest en de scheidsrechterscommis- sie was erg tevreden over mijn functioneren tot nu toe. Het is natuur lijk een leuke opsteker en ik hoop maar dat ik meer wedstrijden krijg toegewezen in de eredivi sie," aldus de tevreden Martin Bannet. Schiedam Een sportdelega- tie van de gemeente Schiedam zal in 1984 een bezoek brengen aan de Engelse stad Sheffield. In 1982 waren de Engelsen te gast in Schiedam en op uitno diging van Sheffield wordt nu een tegenbezoek gebracht. Voetballers, zwemmers en bowlers namen toen aan de uitwisseling deel. Er is een speciale commissie in het leven geroepen om de trip te organiseren. De uitwisseling met de sporters staat niet al leen centraal. Ook het meer bekendheid geven van de stad Schidam en het promoten van het Schiedamse bedrijfsleven is doel van deze trip. Om de nodige financien bij el kaar te krijgen, doet de com missie nu een beroep op het Schiedamse bedrijfsleven. Steun is inmiddels al toege zegd door de Bondsspaarbank Schiedam en ingenieursbureau Terwisga. Wie meer wil weten over de uitwisseling kan contact opne men met: J. Ouweneel, Van Beverenstraat 4A. telefoon:' 010-73.28.63. J. Mathieu, tele- foon; 010-26.61.96 en J. ïjas- usens, .telefoon: 010-71.53.28.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3