WATERWEG Het mooie is je de natuur 9 'Woonboot bewoners als zigeuners behandeld' SPORT 15 oRALDARIGo Gezondheidszorg twee weken centraal op De Wegwijzer Eendracht mat over bouwerij Mark Wotte en het ongelijk van Rob Baan Vliegvissers bijeen in de Lijnbaanhallen Westerhaven vraagt om duidelijke bestemming 'SVV heeft me ontzettend gemotiveerd SPORTAGENDA Henk Salari traint weer VIaardingen „Als je een vis een vette kronkelende worm voor zijn bek houdt dan hapt 'ie veel eerder. Of een stuk aardappel bijvoor beeld- Ik vind daar geen lol aan. Het mooie van vliegvis sen is dat je de natuur immi- Éeert Met die kunstvliegen ben je de vis gewoon aan het beduvelen." 'Vlaardinger Gerrit Bot is niet te stuiten als hij praat over zijn hobby: vliegvissen. Het liefst staat hij in de polder aan de waterkant om met een zelfge maakte vlieg als aas een vis aan de haak te slaan. Maar ook het maken van vliegen doet hij graag- Of een van de vele boeken, die hij er over heeft lezen. „Over vliegvissen zijn denk ik op visgebied de mees te boeken geschreven," zegt Bot, in het dagelijks leven res taurateur van antiek. „Je maakt eigenlijk eendags vliegen na, die eerst jaren als larven in het water hebben ge leefd. Dan veranderen ze in liegen, paren vervolgens en sterven af. Waar het bij het vliegvissen omgaat is zo'n dood insect dat op het water drijft te imiteren. Je kunt daar in Nederland het best mee op neusvoorn en winde vissen. Maar het gaat ook lekker met snoek, brasem en karpers. Het is niet de simpelste manier om te vissen, maar voor mij gaat er niets boven. Met een gewo ne hengel en aas vang je veel meer." Voor het maken van de vliegen worden vooral kip- peveren gebruikt, maar ook veren van zwanen en pauwen. Het is zo'n precies werkje dat er speciaal gereedschap voor is. „Je kunt die vliegert na tuurlijk ook in de winkel ko pen, maar de kunst is om het zelf te doen." Bot, die sinds kort voorzitter van de 185 leden tellende Vlaardingse Vliegvisvereni ging is, draagt zijn liefde voor het vliegvissen graag uit. Zo is hij organisator van de Dag voor de Vlieg visser, die zon dag in de Lijnbaanhallen wordt gehouden. Er wordt aandacht besteed aan alle fa cetten van deze manier van vissen: vliegbinden, werpen en vissen. Zo is er een speciale werpbak, waar enkele interna tionale keien op vliegvisgebied laten zien hoe je de vlieg met een speciale werphengel het best in het water kunt laten landen. „Een vlieg moet zach tjes op het water neerkomen. Als je hem er in kwakt, gaan de vissen er natuurlijk van door", legt Gerrit Bot uit. Verder worden op de beurs le zingen gehouden en films en dia's vertoond. Ook 2ijn er im porteurs en winkeliers aanwe zig die de laatste snuifjes laten zien. „Maar", zegt Bot, „er wordt niet verkocht op de beurs. Want het gaat om de voorlichting." De dag voor de vliegvisser gaat om tien uur in de Lijn baanhallen van start. Schiedam Het lijkt aar dig. Binnenkort krijgen de woonbootbewoners aan de Willemskade een leuk tuintje voor hun schuit. De kade wordt in 1984 opgekalefaterd, een rechtstreeks gevolg van de stadsvernieuwing in Schiedam-Zuid. Dat is leuk. Een park voor een ark, als het ware. Maar nu de andere kant van de medaille. „Wij krijgen langzamerhand het idee, dat bewoners van 'woonboten gezien worden als een soort zigeuners, waarmee je maar kunt aanrommelen. En daar willen wij van af. Het ris toch te dol, dat er een De ^Coning van het CDA opstaat, door Kor Kegel die maar hoeft te zeggen: wat een smerig gezicht, die woon boten om vervolgens nog de ^meerderheid in de gemeente raad mee te krijgen ook! De Imensen met een woonboot 'Rebben helemaal geen rech tten." *t)it woeste citaat is van Ar- rfttiand van Puyvelde, opbouw werker van de wijk waarin de «bedoelde woonboten liggen. De tuinen, die voor de woon schepen worden aangelegd, zijn een allercharmants zoet houdertje, allemaal leuk en aardig, maar de bezitters van een woonboot hebben straks geen poot om op te staan, als de gemeenteraad besluit dat zij er weg moeten. Daarom stelt de bewonersver eniging Schiedam-Zuid, na mens welke Van Puyvelde sprak, duidelijke eisen. De Westerhaven moet officieel bestemd worden voor woonbo ten. Gevaren wordt er verder toch niet, de boten liggen nie mand in de weg, maar Schie dam-Zuid schrok zich een tijd geleden een hoedje, toen CDA- 'nestor De Koning redeneerde dat het een lelijk gezicht was. Er komt nieuwbouw aan de Willemskade en dan woonbo ten ervoor? Dat vond De Ko- ning niks. Hij wijst er overigens wel op, dat de tuintjes een oprecht ge baar zijn van de gemeente. Met andere woorden, de ge meente legt geen tuintjes aan, als nu al zou vaststaan dat de woonboten weg moeten. De intentie is er om de Westerha ven te laten, zoals zij is. Knus en gezellig, met hier en daar juweeltjes van arken. Een va rend woonwagenkamp. De woonboten geven de Westerhaven een levendig karakter. Noach zou er trots op zijn. Globaal >ri,Nergens is officieel geregeld, ,vdat er woonboten in de Wes- terhaven mogen liggen. Dat '«moet nu maar eens anders," meent Van Puyvelde. ,-;;Het bestemmingsplan voor het ^■GTB-terrein en omgeving tjjnoet toch worden herzien, om woningbouw mogelijk te ma kken in een gebied dat momen teel nog een bedrijfsbestem- ^ming heeft. En aangezien de -grens van hel te herziene be stemmingsplan dwars door de rWesterhaven loopt en dus de ^woonboten langs de Willems- •/kade omvat, zou een globale bestemming voor woonboten ♦Jneteen bij de herziening be etrokken kunnen worden. Dan •,weten de bootbewoners, waar .jZij aan toe zijn. '•Pe argumentatie van. de ge- vnieentelijke chef stedebouw IjFlip Bohré, dat een boot, om- vdat ie varen kan, geen vaste bestemming kan krijgen, snijdt volgens Van Puyvelde geen bout. Het is niet altijd nodig om een gebied heel exact, dus huisje voor huisje, bootje voor bootje, een bestemming te ge ven. Bij de tweede fase voor de woningbouw op het GTB- terrein is de gemeente daar ook niet in geslaagd en komt men niet verder dan een glo bale bestemming 'woondoe- leinden'. Dat kan toch aan de Willemskade ook, in de ogen van de bewonersverenïging •Schiedam-Zuid. 'Projectleider Jan Goed, bij de gemeente belast met de stads vernieuwing in Schiedam- Zuid, wil de woonbootkwestie ftu alsnog proberen te regelen. Gif GTB-grond afvoeren via Buitenhaven Schiedam De giftige grond van het GTB-ter- rein kan het best worden afgevoerd met schepen, die vanaf de Hoofdstraat via de Buitenhaven, de Voorhaven en de Nieuwe Waterweg bij het tijdelijk opslagterrein aan de Wil- helminahaven kunnen komen. Dat voorkomt overlast en andere narig heid voor de bewoners van Schiedam-Zuid, zo laat de bewonersvereni ging weten aan het Schiedamse gemeentebe stuur. Vervoer per vrachtauto's is wel iets goedkoper, maar brengt het gevaar met zich mee dat het gif door de woonwijk heen moet, aldus de bewoners vereniging Schiedam- Zuid. Antiekbeurs In de Koningshof aan de Maassluisse Uiverlaan is smds vanmiddag een antiekbeurs geopend, die het hele week einde duurt.Er zal onder ande re keuze zijn uit meubelen, kasten, koper, tin, zilver- en aardewerk. Ook zijn er oud speelgoed en antieke camera's te koop. De beurs blijft vrijdag tot 's avonds negen uur open. De bezoekers kunnen zaterdag vanaf tien uur en zondag van af twaalf uur op de najaars beu rs terecht. Fico-films De Vlaardingse Pico geeft za terdag weer enkele filmvoor stellingen. In zaal Middelhuy- se zijn er voorstellingen om tien en twaalf uur en in zaal Triangel wordt om 13.30 uur begonnen. Op het programma staat een Walt Disney-produc tie. Voor leden van de Fieo worden in Triangel om 18.30 en 20.45 uur voorstellingen ge geven: dan is er een film met Clint Eastwood te zien. Vlaardingen De christelijke basisschool De Wegwijzer aan de Rotterdamseweg in Vlaardingen gaat de komende tijd uitgebreid aandacht besleden aan de gezondheidszorg. Twee weken lang houden de leerlingen zich bezig met het project 'Ziek zijn/Beter worden/Gezond blijven'. Dat gebeurt in alle klassen, in clusief die van de kleuter school. De schoolleiding heeft dit project aangegrepen omdat de onderwijzers en leidsters van ouders hadden gehoord, maar ook zelf in de klas had den gemerkt dat kinderen erg bezig kunnen zijn met onder werpen als ziekenhuisopname, doktersbezoek en de angst voor de tandarts. Tijdens het project zijn enkele excursies gepland. Zo gaan de kinderen op bezoek in het Holy- en het Schiet and ziek en- Schiedam Voor de bouw van zestien woningen aan de Hoofdstraat wordt donderdag 10 november de eerste paal ge slagen, maar veel reden tot feest heeft de opdrachtgeefster niet. Bouwvereniging Eendracht is niet onverdeeld gelukkig met de bouwplannen, zoals die door de gemeente zijn gelan ceerd voor het GTB-terrein. Ook de kritiek, die de laatste tijd is gerezen vanuit de bewo nersvereniging Schiedam- Zuid, geeft Eendracht geen re den haar vreugde over de* bouw van de daken te schreeuwen. Allereerst heeft het al jaren geduurd, voordat het eindelijk zover kon komen dat er ge bouwd ging worden. Het zou eerst een leerlingbouwplaats worden waar bovendien ge- bruik gemaakt ging worden van zonneenergie, maar deze attractieve kantjes van de bouw zijn allang van de baan. Waar Anton Wiegel nu het meest mee zit, is de sporthal die vlak achter de nieuwe wo ningen aan de Hoofdstraat wordt toegevoegd aan de gym- nastïekruimte. De voorzitter van de SSSW, waarbij Een dracht is aangesloten, meent dat dit veel extra parkeer ruimte nodig maakt. Dat krij gen de bewoners dan voor hun deur, afgaande op het GTB- plan, dat zelf geen parkeer ruimte aan die kant van de hal biedt. Maar ook het plan om de oprit vanaf de Hoofdstraat naar de Deltadijk al te doen aanvan gen vlak voor de nieuwe wo ningen, geeft hem geen reden tot optimisme. De corporatie is er nogal mat over. Over het ontwerp zelf heeft men weinig te klagen, Dat is van het Heer- lense architectenbureau Cees J. de Bruin, die ook de ABP- woningen in Woudhoek ont wierp. huis en bij een apotheek. In de klassen komen een apotheker, de schoolarts en een EHBO'er het een en ander vertellen. Op de kleuterschool zal vooral aandacht worden besteed aan de vraag, hoe je kunt voorko men dat je ziek wordt. In de eerste en de tweede klas staan de onderwerpen groeien en gezondheid centraal, terwijl in de derde en vierde klas vooral gesproken wordt over eetge woonten en voedsel, de ver keersveiligheid en de gezond heidszorg vroeger en nu. In de vijfde klas wordt ook over de verschillen tussen vroeger en nu gesproken, maar daarnaast doen de leerlingen van deze klas zelf wat proeven om er achter te komen, hoe zuur de regen in onze omgeving is. De hoogste klas besteedt vooral aandacht aan voeding en me dicijngebruik, terwijl de leer lingen tevens mee kunnen doen aan een trimtest. Het project wordt voor de leerlin gen afgesloten met een 'gezon de broodmaaltijd' op 18 no vember. Gedurende de projectperiode wordt gewerkt aan een ten toonstelling, die op school wordt ingericht, die is door de ouders te bekijken tijdens een ouderavond op 17 november. Ook op 8 november is er een ouderavond, waarin aandacht wordt besteed aan het werk van de stichting Kind en zie kenhuis. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW* 4 november 1983 Piet Voorwald haalde de eerste prijs (een 'natje') weg in de ktaverjasontmoe- ting GSS-Schiedam Broer Gerard ont brak Hij had z'n eerste keeperstraï- nïng bij kunstlicht Volgens Cor Budde zal Gerard het nooit leren Hans War hout beleefde veel plezier aan de voet balwedstrijd tegen Scheveningen Na de wedstrijd bleef hij zoeken naar zijn wagen Die was echter door de politie weggesleept Vooraf had Schevenin gen Excelsior M ingelicht over de weini ge parkeerruimte, maar de spelers wis ten van niets Het geintje kostte hem derhalve 240 gulden VDL-3 had zon dag duidelijk moeite met het vroege aanvangsuur De bingo op zaterdag avond was een groot succes, maar toen bij de spelers rond zeven uur de wekker al ging, werd de serene rust heftig ver stoord door enkele wilde kreten van on geloof Harold 'Timing' Tuit is nog steeds op zoek naar zijn blik osse- staartsoep George 'Platinï' Kouwenho- ven weet daar echter meer van Thijs van Santen (VFC) ziet nu al uit naar het komende Sinterklaas-feest Zal voor hem wel een enkele reis Spanje worden Met het oog op het naderende prin senbal bij Exceisior'20 besloot Rob Kie- bert tegen MVV zijn derde gele kaart te incasseren Koos Oosterholt heeft zijn hielen nog niet gelicht als 'manus van alles' of er gaat al van alles fout bij de Thurlede-verenïging Tegen De Zwer vers moest er noodgedwongen ïn shirts van Martinit worden gespeeld En op maandag wapperden de vlaggen nog vrolijk aan de masten De cricketers gaan overigens bij Klaverstede hun zaaltraining afwerken Jan Vollebregt, sparringpartner van Wim Poulus, kon zaterdag het moordende tempo van zijn 'maat' niet bijbenen Hij moest een blessure voorwenden om niet geheel zijn gezicht te verliezen Baldadig geeft nooit op Schiedam Het ongelijk van Rob Baan voert, nog voor FC Den Haag en SVV daadwerkelijk aan voetballen toekomen, de boventoon in de gedach- tengang van Mark Wotte. De 'stofzuigende' midden velder, die na FC Twente, FC Den Haag, FC Vlaar dingen, Feyenoord en op nieuw FC Den Haag thans bij SVV aan de volgende etappe in. zijn zwervende bestaan als betaald voet baller bezig is, heeft de eenzijde ontbinding van zijn contract in het Zui derpark eigenlijk nooit goed kunnen verkroppen. „Iedere trainer heeft natuur lijk het recht om het wel of niet te zien zitten in een be paalde speler", meent de 22-ja- rige leraar lichamelijke opvoe ding, „maar Rob Baan heeft het me alleen nooit persoonlijk door Donald Bax verteld. Hij gokte er op, dat Aad Kila naar FC Den Haag zou komen en dat ging ten koste van mij. Als dat niet doorging, vertelde Eddy Hart- mann mij, dan zouden ze bij me terugkomenPas na de één na laatste wedstrijd hoorde ik, dat het definitief was. Niet zo'n geslaagde manier om af scheid te nemen". Wotte spiegelt zich vooral aan het concrete gegeven, dat hij in dertig Haagse wedstrijden goed genoeg werd bevonden voor een startende plaats. „In het begin ging het erg goed", blikt de rossige 'agressor' te rug. „Daarna begon m'n studie weer en ging het slechter. Daar hielden 2e bij FC Den Haag geen rekening mee. Als ik op school een zware dag had gehad, bijvoorbeeld op maandag, als ik dan echt moe was, dan moest ik er op de training toch weer hard tegen aan. Ik hobbelde maar wat mee, zonder scherpte en daar moet ik het juist van hebben". Gemotiveerd Hij wil echter niet uitsluitend in wrok omzien. „Het is en blijft betaald voetbal", lijkt Mark Wotte inmiddels vrede te hebben met de ogenschijn lijk flinke stap achterwaarts. „SVV heeft mij ontzettend ge motiveerd. Ik beschouw die club niet als een afdaling. Het heeft me de kans geboden wraak te nemen op FC Den Haag en Rob Baan. Trouwens, de organisatie is bij SVV veel beter dan bij FC Den Haag Ik heb nog nooit zo'n correcte club meegemaakt", verkeert Wotte momenteel in de geluk kige omstandigheid geen saia- risachterstand te hebben. „Al leen de entourage, hè. Bij FC Den Haag is de druk op de ke tel veel groter". „Over dat 5-2 verlies tegen MVV hoor je de spelers de vol gende dag niet meer", haalt hij een goed voorbeeld aan. „Het lijkt wel of ze er aan gewend ■*t\ **v, ::il> Mark Wotte: „Een tegenstander uitschakelen is mijn sterk ste punt" zijn. Bij FC Den Haag kreeg je in zulke situaties constant op je flikker. Daar lopen ze écht over vam ambitie. Aan de an dere kant denk ik, dat SVV eerder 1990 haalt dan FC Den Haag", neemt Wotte de finan ciële positie en het beleid van beide clubs in ogenschouw. Dat laatste leidde er echter wel toe, dat SVV de afgelopen seizoenen soms niet eens kon voldoen aan de maten, waar aan een servet dient te vol doen. Faalangst „Toch blijf ik er bij, dat SVV te veel in huis heeft om zo laag te staan", borrelt de on vrede op over de vierde plaats van onderen die Rijnmond's enige eerste divisieclub thans inneemt. „Als we doen wat we moeten doen en we spelen met lef, zonder faalangst, dan kun nen we bij de eerste zes, zeven meedraaien. Tegen NEC, Wa- geningen en De Graafschap hadden we in totaal vier pun ten meer moeten hebben. Pak je die, dan sta je ineens in de sub-top. We zijn tegen geen enkele topper afgegaan. Al leen tegen Camhuur werden we in de eerste helft van de mat gespeeld". Het doet ook Mark Wotte pijn, dat SVV qua resultaat niet de waardering heeft gekregen voor het vertoonde spel. „Ik", zegt hij, „kan me voorstellen, dat het voor Ruygrok moeilijk wordt. Hij moet kiezen. Of goed voetballen en geen pun ten pakken of minder spelen en toch resultaat hebben. Daarbij komt dat Nederlan ders een nuttigheid svolkje zijn: alles moet resultaat heb ben. En natuurlijk, dat je ais speler twee belangen dient, dat van je club en van het pu bliek. Daarom bewonder ik Ruygrok zo. Hij stopt de spe lers niet in een keurslijf. Je mag zelf initiatieven nemen. Als het dan niet goed gaat moet je het wèl doen zoals hij het wil". Uitschakelen „Mijn sterkste punt is het uit schakelen van m'n tegenstan der, de bal veroveren en er dan overheen gaan. Dat kan ik goed, omdat ik vrij sterk ben en ik vind het ook heerlijk om te doen. Als ik zondagavond thuiskom, probeer ik altijd de wedstrijd nog een keer door te nemen. Dan koppel ik m'n ei gen prestatie aan het balver lies, dat ik heb geleden. Tegen MVV was dat maar viermaal en dan vind ik, dat ik redelijk heb gespeeld. Goed? Dat zal ik nooit van mezelf zeggen. Je kunt altijd beter. Ik ben ook niet zo snel tevreden over me zelf..." Vrijdag 4 november: Volleybal He- rem 21.30 uur HoIy-Schovocomca-2; Zaterdag 5 november: KNVB-voet bal: 14.30 uur SVV-2-Willem 11-2, 14.30 uur Excelsior M-ASWH. 14.30 uur PPSC-Altena, 14.30 uur Vitesse Dalft-Zwsluwen, 14.30 uur Katwiik- DVO '32. 14.30 uur Hoekse Boys- MVV *27, 14.30 uur De Alblas-TSB, 14.30 uur Vlaardmgen-Satelliet, 14.30 uur HV0-WF8. 14.30 uur DSS '26- Herkingen; RVB-voetbal: 15,00 uur Groen Wit Rotlerdam-Cion, 13.45 uur GTB-Helleuoetsluis. 13.00 uur GSS- Hermandad. 14 00 uur VVK-FC Vlot brug, 15.00 uur NRC/Ommoord- SVDPW; Korfbal: 15.00 uur DKC- O ran je Nassau. 15.00 uur Thor-Suc- ces, 15.00 uur Spirit-De Kapellen, 15,00 uur Poortugaal-2-OD); Basket bal: Heren: 17,30 uur Groen Eagles- KadorVR, 21.20 uur Juventus-Rabo- bank; Dames: 20,00 uur Juvenius- Jumpers, 16.00 uur Green Eagles- Cheeiab; Tafeltennis: 17.00 uur Mid delburg Zuld-NOAD; Volleybal: He ren: 16.30 uur VCS-Broloco Vlaardin- qen. 13.30 uur WIK-MVG. Dames: 15 30 uur WiK-MVC. 18.30 uur VCS- Broleco-2; Zondag 6 november: KNVB-vootbfll: 14.30 uur FC Den Haag-SW. 14.00 uur Hermes DVS-RVC, 14.00 uur DHS-Sparfa, 13.30 uur Neptunus- Fortuna Vlaardingen. 14.00 uur Marti- nit-RFC, 14.30 uur Transvalra-VDl. 14.00 uur DHZ-Excefsior '20, 14.30 uur VFC-DRL, 14.00 uur Hillegers- berg-Hoek van Holland, 14.30 uur Swift Boys-FCN '66, 14.30 uur Oe Hoilandlaan-Siod, 14.00 uur Schie- dam-DBC: RVB-voetbal: 14.30 uur DRZ-Real Parbo, 14.00 uur Olympus Schledam-AVS, 14.30 uur RKWIK- DESV. 14.30 uur MSV '71-Oemos, 14.30 uur Germlnal-SFC, 14.00 uur Dilettant-SVDPW, 14.30 uur Ursus- Schiebroek. 14.30 uur Schiedamse Soys-Activitas; Handbal: Dames: 13.00 uur DWS-Ac!tef/R, 13.30 uur De Hoiiandiaan-UVG. Herem 14.40 uur De Hollandiaan-UVG, 14.10 uur DWS-Actief/R; Hockey: Heren: 14.15 uur HDS-Evergreen: 14.15 uur Spirit- Forward; Dames: 12.30 uur Wost- land-Evergreen, 11.00 uur AsvIon-Ra pid, 12.15 uur Pollux-Tempo '34 (vr.J 12.30 uur Spïrit-Forescate; Schiedam Rob Kie- bert en Richard Dcrcks zijn door de KNVB voor lopig geschorst. In ver band met acties bij de PTT heeft de strafcom- missie van de voetbal bond nog niet alle stuk ken binnen. Vandaag verneemt SVV, als de PTT tenminste mee werkt, de definitieve straf. Over de opstelling gist SVV-irainer Huib Ruy grok dan ook nog in het duister. Zeker zijn wel de posities van doelman Henk Dirven, laatste man Leen Warnaar, de vleugelverdedigers Ger van der Heide en Jeffrey Oost, de middenveld po sities van Rob Koever- mans en Harry van Ka pel en de vleugelspitsen Leen Swanenburg en Rob van Hemert Wie de Engelse spits John Linford gaat bespe len is nog niet duidelijk. Ruygrok: „Dat hangt he lemaal van Henk Salari af. Hij heeft weer meege- traind en het gaat goed met hem. Vanavond is de laatste test. Kan hij niet spelen, dan staat Mark Wotte op Linford. In de spits hoop ik op Jan Kroos, zijn blessure is ook bijna genezen." Wie de derde middenvel der wordt is echter nog een vraagteken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3