NOAD draait steeds beter SZC mist aansluiting WATERWEG MVC stelt teleur BAANTJE.... Warmwater waar, wanneer, hoeveel u maar wilt trekt zich terug Jubilarissen - Ruud Hendriks trainer DWS VZCis oppermachtig Vaillant Goedendorp Maasland Wim Goeden- dorp heeft 2ich terugge trokken als kandidaat voorzitter van MVV *27, Goedendorp was de enige kandidaat om de huidige voorzitter Jan Kroes op te volgen. Goedendorp heeft het door een functieveran dering echter te druk ge kregen om de taak van voorzitter te vervullen. Het bestuur is nu naarstig op zoek naar een nieuwe kandidaat. Schiedam Tijdens de ledenvergadering van HBSS werden zeven leden in het zonnetje gezet. Om dat zij al veertig jaar lid van de vereniging zijn, werden Wim Nïeuwstra- ten en Teun Mauman ge huldigd door het bestuur en als aandenken kreeg het duo een goudkleurige pennenset. Jan Adriaanse, Wim Capello, Dick Bijl, Henk Scharloo en Wim Roon vierden het 25-jarig lidmaatschap en werden verblijd met een zilver kleurige pennenset. Schiedam Ruud Hen driks heeft met onmid dellijke ingang de trai ning op zich genomen van de herensenïoren selectie van de Schie damse handbalvereni ging DWS. Als begelei der van het eerste team treedt voortaan John Rerling op. Ruud Hen driks is jarenlang ae- tief geweest als speler in het eerste team van DWS. Hij is door het bestuur voorlopig voor één seizoen aangesteld. DWS kan de eerste we ken niet beschikken over middenopbouwer Simon Weerdenburg. Door de tuchtcommis- sie van de handbaibond is hij geschorst voor acht wedstrijden, waar van twee voorwaarde lijk. Ruud Hendriks kan Weerdenburg dus zes weken niet opstel len. In de wedstrijd Sa- turous Ridderkerk DWS werd de Schie dammer door scheids rechter Roos uit het veld gestuurd wegens vermeend natrappen. 1 Jan Landsbergen (NOAD) kon tegen Middelburg niet tot winst komen. Middelburg Een neder laag tegen aanstaande kampioen Middelburg Zuid was door de tafelten nissers van NOAD op voorhand ingecalculeerd. Echter, de wijze waarop die nederlaag tot stand kwam, stemde NOAD tot tevredenheid. De Schie dammers speelden uitste kend. Nam Middelburg destijds binnen twee uur een 0-6 overwinning mee naar huis, nu bood NOAD met 6-1 in drie uur speel tijd heel wat meer tegen stand. Vier van de zeven partijen werden pas beslist in een derde game. De belangrijkste conclusie van de nederlaag tegen Mid delburg, was dat NOAD klaar is voor de belangrijkste fase van de competitie. Im mers, in de resterende drie wedstrijden moet het behoud van de eerste divisie veilig gesteld worden. Daarom wa ren de nederlagen van Quick'32 en Tempo Team 2 zaterdag dan ook belangrij ker dan de eigen nederlaag van NOAD. „Zoals we nu speelden geeft dat vertrouwen voor de wed strijd van zaterdag tegen Quick *32", aldus Jan Si mons, die over zijn eigen spel tegen Middelburg niet tevre den was. Het tegenpunt kwam dan ook niet van zijn bat, maar van Ron van der Wijk, die in de openingspar tij verrassend van Fred de Zeeuw won: 21-19, 15-21 en 14-21. De deze keer als tweede op gestelde Simons verloor ver volgens vrij kansloos van Jan Henk Bonhof (21-18 en 21-14), terwijl Jan Landsber gen tegen Coen de Vries wel de eerste game won (19-21), maar de twee overige net verloor (23-21 en 21-17). Ver lies van Van der Wijk op Bonhof (21-19 en 21-16) bete kende 3-1 en ondanks het verweer van Landsbergen tegen De Zeeuw (21-16, 17-21 en 21-14) kwam NOAD met 4-1 achter. Dubbel Jan Simons slaagde er ook in zijn tweede partij niet in de stand een beter aanzien te ge ven (hij verloor met 21-10 en 21-15 kansloos van De Vries), terwijl het dubbel het einde van de wedstrijd betekende. Landsbergen en Simons verlo ren in drie games van Bonhof en De Vries 621-14, 20-22 en 21-15), wat de eindstand op 6-1 bracht. In de vjfde divisie heeft De Korenbeurs de kansen op be houd van landelijk tafeltennis weer verstevigd. Van NMB/VDO 4 wonnen de Schiedammers overtuigend met 8-2. Hans Zuiderwijk won twee keer, terwijl Ronald van Kampen en invaller Johnny Buyk al hun drie partijen Radio Moienaar had in het ge heel geen moeite met Xerxes, Het werd een afgetekende 9-1 overwinning. Invaller Reinier de Graaf won al zijn partijen en het dubbel samen met Jan Jaap van der Mark. Guy Noordink won ook al drie par tijen, tenvijl Van der mark tot tweemaal winst kwam. Vlaardingen In de tweede wedstrijd van de KNZB C- competitie liet het Vlaar- dingse VZC de ploegen van De Kempvis, Poseidon en Strijen ver achter zich. Vooral Esther Brouwer en Annemiek van Driel (beiden op de vlinderslag) toonden duidelijk progressie. Eén eer ste plaats was er verder voor de beide estafette-ploegen met Monique van der Lee, Esther Brouwer, Jacqueline Claas en Anita Koetschen- ruyter. Sonja Stein reikte ook naar een eerste positie op de vlin derslag, terwijl Jacqueline Claas goud veroverde op de rugslag. De 100 meter vrij was een puur Vlaardingse aangelegenheid met Reinier van der Bend, Marco van ÏJ- zerloo en Wouter Hoekstra. Voorts waren er zilveren medailles voor Miijam Hage- stein, Marco van IJzerloo, Anita Koetsenruyter, Esther Brouwer, Sandy van Dussel- dorp en Carola van de Burg. Brons was er verder nog voor Peter Tempel aar, Wou ter Hoekstra en Esther Brou wer. Maassluis Karei Parre, de secretaris van eersteklas- ser Excelsior Maassluis, keek wel heer raar op toen hij onlangs een telefoontje kreeg uit Groningen. Ene Sie bersmadie zei ooit onder contract te hebben gestaan bij FC Groningen, bood de Maassluise club zijn dien sten aan. Via via had hij vernomen dat Excelsior dringend om een doelman verlegen zat en Siebersma wilde maar wat graag voor Excelsior uitkomen. Daar moest echter wel wat tegenover staan. Als het bestuur van Excelsior voor een baantje kon zorgen, zou hij di rect komen. Parre verwees Siebersma door naar voor zitter Ab van Dijk, die hem duidelijk maakte dat Ex celsior geen prijs stelde op zijn komst Vlaardingen De Schiedamse wa- terpoloploeg van SZC kwam uit te gen koploper BZ&PC. Déze belang rijke wedstrijd werd met 13-9 verlo ren. De heren van VZC kwamen niet verder dan een gelijkspel tegen Rijnmond: 3-8. De VZC-dames moesten hun meerdere erkennen in Boskoop (7-4). De Viking'60-spelers wonnen met ruime cijfers van Kempvis (11-5), terwijl Shell met minimale verschil van Duck won: 5- 6, De heren van Wik verloren met 10-4 van Sassenheim. BZ&PC—SZC (h) 13-9 BZ&PC had nog geen wedstrijd verloren en winst bete kende voor ae SZC'ers aansluiting met de top. De wedstrijd werd rustig begon nen en na twee periodes stonden de Schiedammers met 3-5 voor. BZ&PC speelde doelgericht en passeerde met af standschoten liefst negen maal de falen de Schiedamse doelman. Het Schiedamse spel werd rommelig en het miste de kan sen die het kreeg. Szc verloor de neder laag de aansluiting en valt terug naar de middenmoot. Periodestanden: 2-1, 3-5, 11-6, 13-9. BoskoopVZC (d) 7-4 De Vlaardingse dames waren voortdurend in de aanval, maar kon het overwicht niet omzetten in doelpunten. Boskoop echter had een speelster op de midvoor positie, die bin nen twee minuten viermaal scoorde. De Vlaardingse verdediging kreeg pas laat vat op haar worp, en toen was het gat was geslagen. Periodestand 1-1, 5-2, 6-2, 7-4. Viking'üuKempvis (h) 11-5 De wed strijd begon afwachtend. Beide teams kwamen eenmaal tot scoren in een man- meer situatie. Door een afstandschot van Maarten Broek kwam Viking op voor sprong. In de laatste periode had Kemp vis geen vat meer op het spel van Viking '60. De Vlaardingers profiteerden knap en scoorden vijfmaal. Periodestanden: 1- 1, 3-2, 6-4, 11-5. VZCRijnmond (h) 8-8 Binnen een minuut kwam VZC twee keer tot scoren. Deze 2-0 werd uitgebreid tot 5-1. In de tweede periode kwam de ervaren Rijn mond ploeg sterk terug. Krijn Balvers scoorde viermaal, de midachter had geen schijn van kans. In de derde periode was deze Rijnmond speler op de kant. VZC benutte dit door twee doelpunten van Rob Monster. Daarna kwam Krijn Bal vers er weer in en scoorde ook de laatste drie doelpunten tegen het toen zwakke VZC. Periodestanden: 5-1, 6-5, 8-5, 8-8. Sassenheim—WIK (h) 10-4 In de eerste helft bleven de Vlaardingers goed bij. Van een 3-1 achterstand kwamen ze bij tot 4-3. Wik had er toen overheen moe ten gaan. In plaats daarvan kwam de ploeg uit Leiderdorp weer in haar spel. Periodestanden: 3-1,4-3,6-3 10-4. DuckShell (h) 5-6 Shell was sterker, maar benutte de gecreëerde kansen niet, In de eerste periode kwam het op 1-0 achterstand. Daarna ging het iets minder. Door de zwakke verdediging van Shell kon de Brielse ploeg op een 4-3 voor sprong komen. De Vlaardingers kwamen weer gelijk. Duck werd onrustig door en kele dubieuze beslissingen van de scheidsrechter. Twee minuten voor tijd was het 5-6 en de Vlaardingers speelden het spel rustig uit. Periodestand: 1-0, 3-3, 4-4, 5-6. "^Cfope stqffem Dart*?» Dan opent Meneer Driessen op 10 november in de Hoogstraat 145 in Schiedam zijn modestoffenzaak. Vaillant geysers uit de MAG-serie... staan voor groot komfort van warm water op elk gewenst moment. In iedere hoeveelheid, op de juiste temperatuur. In de keuken, de badkamer, of in de logeerkamer. En da! niet alleen: een Vaillant geyser uit de MAG-serie mei variabele kapaciteit is ook mooi kompakt en uitgerust met een slimme piëzo'-ontsteking. Betrouwbaarheid en bedienings gemak zijn als het ware ingebouwd. Wat wilt u nog meer? Een lage stook kostenrekening natuurlijk. Een Vaillant geyser regelt dat gewoon. Europa s grote meric voor verwarming, regeltechniek, warm water. Uw installateur: Kantoor en werkplaats: Energieweg 11, telefoon 342400, Vlaardingen. Showroom: Schiedamaeweg 83, telefoon 342450, Vlaardingen. Meer tomfort kost minder energte.\feiliant Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 8 november 1983 RW Kleine zege Vlaardingen Vlaardingen In het laatste veldweekeinde bij de korfballers moest ODO tegen alle verwachtingen in de meerdere erkennen in Albatros. Vlaardingen leek op een grote overwinning af te gaan, maar het ve nijn zat in de staart. Succes kon het eerste deel niet winnend afsluiten, al is Fred Molhuyzen met acht punten uit acht wedstrijden best tevre den. Spirit kon weer niet winnen, terwijl ODI het eerste winstpunt moest afstaan. ThorSucces 5-3 De goede lijn van de laatste weken kon niet worden doorgezet. Succes had een veldover- wicht, maar THOR was fy siek sterker. Succes was na rust wel agressiever, maar THOR speelde rechttoe rechtaan. Succes miste scherpte in het spel en gaf daardoor teveel ruimte. THOR profiteerde daarvan en won het duel met 5-3. Poortugaal 2ODI 3-3 ïn een goede wedstrijd moest ODI het eerste winstpunt in leveren bij de reserves van Poortugaal. Pas in de slotfase kon Peter Vink de stand van zeer ver op 3-3 brengen. SpiritDe Kapellen 8-11 Een zeer teleurgestelde Ed Maijer gaf na afloop toe, dat De Kapellen de terechte winnaar was. Maar stelde di- reet daarop, dat Spirit wel degelijk goed gespeeld had en zelf acht keer scoorde. Ondanks sterk veldspel heeft Spirit in de aanval veel Xe veel kansen nodig, terwijl de tegenstander slechts minima le kansen gebruikt. In defen sief betekende elke onoplet tendheid een tegentreffer, een nederlaag van 8-11 was het lot van Spirit. VlaardingenTerheyden 7-6 In de eerste helft leek Vlaardingen op een gigante overwinning af te stevenen, maar in het tweede bedrijf dacht Vlaardingen zonder enige krachtsinspanning dit te bereiken. Na een 7-2 rust stand deed Terheyden er een schepje bovenop en kwam terug tot 7-6. Door op balbes- zit te spelen kon Vlaardin gen deze stand tot eindstand verheffen. DKCOranje Nassau 8-8 Oranje Nassau had geduren de de gehele wedstrijd het betere van het spel, maar gaf in de slotfase een verdiende 8-6 voorsprong weg. Steeds ais Oranje Nassau twee pun ten afstand nam, leek het alsof de defensieve concen tratie verslapte, waardoor DKC dichterbij kon komen. Bij 8-8 vond DKC het genoeg en hield de bal in de eigen aanval om zo een punt te verdienen. Doelpunten: Len- neke Verheij, Coby van Keu len, Hans Landman, Leo van der Bie, Anthoinette Vermeij en Dieuw- van de Windt. ODOAlbatros 8-10 Een onverwachte nederlaag van de Maaslanders. Steeds keek ODO tegen een achterstand aan, maar het had toch de kracht om terug te komen. In de tweede helft werkte het zelfs bijna een 3-8 achter stand weg. Bij een 7-8 stand scoorde Albatros echter en toen ontbrak het ODO aan kracht om nog terug te ko men: 8-10. liezenKap6"en de aanvaf te9en Spirit. De Vlaardingers zouden de wedstrijd uiteindelijk ver- Vlaardingen Na een reeks van overwinningen moesten de volleybalda mes van MVC nu punten afstaan aan WIK. De he ren van MVC wonnen van dezelfde vereniging met 3-2. Het eerste damesteam van Broleco/Vlaardingen won met 2-3 van het En- kuizense Madjoe. WIK—MVC <d> 3-6 Een ware teleurstelling voor de ambi tieuze ploeg. Na een serie ge makkelijke tegenstanders was deze wedstrijd eigenlijk de eerste echte krachtmeting, daar WIK zich slechts op een punt achterstand bevond. Het werd een kansloze wedstrijd. De gehele ontmoeting door maakten de dames een zeer matte indruk. Dat hier en daar toch nog een opleving plaats vond, was niet te danken aan het goede spel van MVC, maar te wijten aan verslapping bij de tegenstander. De setstan den: 15-3, 15-12 en 15-6. WIK—MVC (h) 2-3 Weer moest de Maassluise selectie het zonder de geblesseerde spelverdeler Arie Plomp stel len. In de eerste set kwam MVC op een achterstand van 8-2. Met simpel spel wisten de heren de set toch met 15-9 te winnen. In de tweede set lag de pass zo goed, dat de plaats vervangende spelverdeler geen moeite had het spel te volgen en de set werd dan ook gewonnen met 15-10. In de derde set echter zou het zelfs voor een goede spelver deler onmogelijk zijn de bal goed te plaatsen. Een echte aanval kon niet meer opge bouwd worden, zodat de druk verdween. De set werd met 8- 15 uit handen gegeven. In de vierde set werd overgegaan op het 1-5 systeem, wat resulteer de in een 5-15 setwinst voor de Maassluise ploeg. Toen in de vijfde en beslissen de set van veld gewisseld werd met een stand van 8-4 in het voordeel van WIK, leek hel erop dat de Iaatsgenoemde de wedstrijd zou gaan winnen. Het omgekeerde bleek waar te zijn. Na een verrukkelijke slij tageslag wist de Maassluise ploeg zich meester te maken over de teleurgestelde Wik- mannen (16-14). EnkhuizenVlaardingen (d) 2-3 Dat de Enkhuizense dames qua lengte de Vlaar- dingsen duidelijk overtroffen, bleek van weinig betekenis! De eerste set werd meteen be gonnen met een grote achter stand. Toen Emmeriek Zeven bergen aan opslag kwam, werd er snel naar een 8-15 overwinning toegewerkt. De tweede en derde set waren het voordeel van de thuis ploeg. Na deze set werd over gegaan op het 1-5 systeem dat zijn vruchten al snel afwierp. De laatste twee sets werden gewonnen met 10-15 en 11-15. Alcazar 2Holy (d) 0-2 (ge staakt) De eerste twee sets werden door Holy probleem loos gewonnen. Toen het in de derde set met 13-8 voor stond, moesten de beide teams van de conciërge van de sporthal de zaal verlaten. Na enig aan dringen was de man toch be reid om verder te laten spelen, maar de coach van Alcazar protesteerde, waardoor de wedstrijd nu in een later sta dium moet worden over ge speeld. Holy—Schovocomca (h) 0-3 De heren van Holy liepen te gen de reserves van Sehoco- comca tegen de eerste neder laag in het seizoen op. De eer ste set ging met 10-15 verloren en de tweede met 15-17, Ook in de derde set kon Holy het tij niet keren: 13-15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2