WATERWEG 'We geven de burger het voordeel van de twijfel' AGENDA BRIEVEN CPN en PSP zetten steunfractie weer op Goudriaan niet meer anti- VVD 'Onderzoek gemeentelijke schoonmaakdienst zinloos' Gorzen herkent zichzelf in bouwplan GTB-terrein Op de dienstfiets naar demonstratie in Den Haag Positief Rectificatie Schapen gestolen WAO/AAW exposeert Maassluis „Als iemand /het framenummer van zijn gestolen fiets niet weet, dan stuur je hem - eerst naar huis om dat op te zoeken. Dan kun je pas goed een proces-verbaal opstellen." Jan Taal van het actieco- mité van de gezamenlijke vakbonden bij de Maas- sluise politie legt de aan- wezige agenten uit dat er legio mogelijkheden 2ijn om stiptheidsacties te voe- - ren. /De Maassluisse politie legde /gistermiddag het werk gedu rende twee uur neer. Tussen twee en vier uur was er geen politie op straat. De surveillan- cewagens bleven op de par keerplaats, de dienstfietsen in "de rekken. Via de telefoon kreeg het publiek te horen dat ""het bureau tijdelijk was geslo- ten. Alleen voor noodsituaties, waarbij levens op het spel stonden, of de openbare orde '"ernstig in gevaar dreigde te 'komen, zaten vier agenten in de meldkamer klaar om direct ^uit te rukken. /De actievergadering luidde de facties in, die de politie in Maassluis de komende weken "gaat voeren als de rechter er tenminste geen stokje voor -steekt. „We beginnen met raachte acties die langzaam aan Char der kunnen worden", stelt |fjan Taal. VNa een uur vergaderen werd C-fcfesloten om gehoor te geven !,«-;aan de oproep tot actie van de Clandelijke besturen van de vakbonden. Dat betekent dat Vvoor verkeersovertredingen *£geen proces-verbaal meer r** -^-De Historische Vereniging Schiedam gaat niet positiever C denken. De Historische verenï- J-sging heefl altijd al positief ge- Vdacht. Uw kop en artikeltje in i^Cjde editie van 7 november zijn ♦cnogal tendentieus en klinken, tjCalsof de Historische Vereniging Vde voorbije acht jaren een ne- C-lgatieve inslag heeft gehad en {Oer nu verandering van beleid £*zou plaatsvinden. De werkelijk- S heid is anders. Wie tot op heden de vereniging pauwgezet gevolgd heeft, weet dat zeer veel positieve zaken aan de orde zijn gesteld. Dat 'daarnaast de signaalfunctie is "gebruikt, ais historische ge houwen dreigden te verdwij nen of waren gesloopt,-is niet Tnèer dan een plicht. En dat .sloop regelmatig wordt ver- *meld, is niet ds vereniging te .-verwijten, maar degenen die laten slopen. We willen daar over gewoon iedereen (onder wie zeer veef oud-Schiedam- mers) op de hoogte houden. v Een tweede is dat de Histori- sche Vereniging louter door haar opzet zich nu eenmaal met historische zaken bezig- houdt, en daar kunnen leuke en minder leuke dingen mee i gebeuren. Uw redactie was wellicht wat misleid door een enkele regel in een uitnodiging voor de le denavond. En die regel had als enige doel de leden op te roe- j pen op die avond eens uitslui- I tend over leuke dingen te pra ten. Er is dus geen sprake van eni ge wijziging in de koers, die de i Historische Vereniging Schie- dam vaart. We gaan even posi- tiel, maar ook even kritisch door, als we tot op heden zijn gevaren. n. w. poel», voorzitter Historische Verenï- 1 ging Schiedam. wordt geschreven, maar dat een waarschuwing wordt uit gedeeld, waarop tevens het doel van de actie uit de doe ken wordt gedaan. Verder worden aanrijdingen met blik schade niet meer behandeld en zal niet meer worden uitge rukt op bijvoorbeeld klachten over voetballende jeugd of bu renruzies. Ook de verwerking van processen-verbaal en het uitreiken van gerechtelijke stukken is doelwit van de stiptheidacties. Onbegrip De meningen over het nut van stiptheidacties bij verkeerscon troles waren veraeeld. Sommi gen vonden het in een ge meente als Maassluis geen zin hebben, anderen vreesden on begrip bij het publiek. „Het maakt de mensen geen biet uit als je het 's morgens doet wan neer ze op weg zijn naar hun werk. Maar doe je het 's ayonds als de aardappels thuis staan te dampen dan worden ze boos", probeerde een van de leden van het actiecomité de aanwezigen te overtuigen. De aetteleider benadrukte de verantwoordelijkheid van het politiepersoneel wanneer moet worden bepaald of optreden noodzakelijk is, of dat er van wege de stiptheidacties van moet worden afgezien. Twijfel „Aan die verantwoordelijk heid zullen we ons niet ont trekken. Zijn er levens in ge- vaar dan moeten we natuur lijk ingrijpen. Stiptheidsactie of niet. De wachtcommandant is mans genoeg om te beoorde len wat er moet worden ge daan in zo'n geval. En in twij felgevallen moeten we maar rijden en ter plaatse bekijken of politie-optreden noodzake lijk is. We geven de burger die de politie opbelt het voordeel van de twijfel." Met het voorstel om geen ar restanten op te sluiten in een cel op het politiebureau die ei genlijk thuishoren in de ge vangenis hadden enkele agen ten het erg moeilijk. „Onze collega's in andere steden heb ben er alles aan gedaan om zo iemand achter slot en grendel te krijgen en dan weigeren wij ze op te sluiten", hield een agent het actiecomité "voor. De Maassluisse politie gaat ook actie voeren, als de rechter er geen stokje voor steekt. Een ruime meerderheid van het korps nam gistermiddag tijdfens een vergadering dat bestuit. Jan Taal: „De verantwoorde lijkheid voor het opbergen van arrestanten ligt bij justitie. Die moeten daar maar voor zor gen." Ludiek Tijdens de vergadering werd besloten dat een grote groep agenten volgende week don derdag op de fiets, in uniform, naar Den Haag zal rijden om daar deel te nemen aan de massale demonstratie tegen de korting op de ambtenarensala rissen. De fietstocht zal gaan via Naaldwijk en Monster, waar agenten van die korpsen zich zullen aansluiten. „Op de dienstfiets met een roos in het pistoolholster. We maken er een ludieke actie van." Het artikel 'Fractieleiders sto ren zich aan openheid CPN' in de krant van gisteren bevatte aan het eind een struikelblok voor de lezers. Weggevallen was de zin, die duidelijk maakte dat in 1956 in diverse gemeenten communistische gemeenteraadsleden uit com missies werden geweerd, naar aanleiding van de Sovjet-inval in Hongarije. In Schiedam werd toen Eef Collé aan de kant gezet. Vanavond komt in een vergadering in het Schie- damse stadhuis een incident aan de orde, waarbij mogelijk Collé's partijgenoot Bruseker met een zelfde 'uitschakeling' wordt bedreigd. Vlaardingen Afgelopen weekeinde zijn drie schapen, gestolen, die op een afgeslo ten terreintje aan de Maas- sluisedijk liepen. Om de beesten te kunnen meene men hebben de daders het toegangshek en de afraste ring vernield. De drie dieren vertegenwoordigen een waarde van zeshonderd gul den. Vlaardingen CPN/FSP-raadslid Hans Poldervaart hoeft het raadswerk sinds enkele weken niet meer alleen te doen. De bei de partijen hebben opnieuw een poging gedaan een goede steun fractie op te zetten. Dat is gelukt. „Een ploeg mensen waar ik vertrouwen in heb", zegt Poldervaart ervan. Die steunfractie bestaat naast Poldervaart zelf en frac tie-assistent Kees Bracco Gart ner - uit tien mensen, die in middels een behoorlijke erva ring hebben in de Vlaardingse politiek. In die fractie zitten mensen als Lenie Bosselaar, Lode Dortland, Arnold van Kalken, Willem Lagerman en Wim van der Windt. De steun fractie heeft de nodige priori teiten gesteld, omdat toch niet alles te volgen is. Op basis van die prioriteiten zijn de com missies, die door leden van de steunfractie zullen worden bij gewoond, verdeeld. Op die manier is het de bedoeling, dat de CPN/PSP-fractie voortaan meer commissievergaderingen zal bijwonen dan tot nu toe het geval was. Hans Poldervaart is bijzonder blij met het feit, dat er weer een behoorlijk grote groep ac tieve mensen is gevonden. „Je kunt het echt niet in je eentje: dan kun je alleen maar de be langrijkste zaken aanpakken en de rest moet je laten zitten. Zolang er geen al te schokken de dingen gebeuren, kan ik het wel bolwerken, maar het is in de politiek behoorlijk druk op net ogenblik. Dan lukt het niet meer." Nog niet duidelijk is wie in september volgend jaar de CPN'er Poldervaart, die maar voor twee jaar raadslid is, zal gaan opvolgen. Dat wordt Le nie Bosselaar óf Arnold van Kalken, beide van de PSP. „Ze kijken op het ogenblik al lebei nog een beetje de kat uit de boom. Dus wie het wordt, is nog niet bekend", zegt Polder vaart. „Dat zullen we in het voorjaar moeten beslissen. Hans Poldervaart: blij met steun fractie. Vlaardingen Demissionair wethouder Bas Goudriaan (PvdA) ziet de oude vete tus sen hem en de VVD-fractie niet meer als een beletsel om terug te keren als wethouder in een college met VVD-wet houders. De kwestie of hij Dinsdap 8 november De Doelen: 20.15: Tros-Klassiek* lie- aerenrecital door Hobert Holl. bas. en Konrad Richter, piano. Theater Zuidptein: 20.15: Lamda Theatre Londen/Slichung Wikor met 'Oh wal a lovely war* musical. Hoflaan- kerk: 20.00: Dubbelkwariet Fetua olv. Nely Thomas, Sonja Roskam, sopraan. De Schouwburg: 2015: Na tionaal Ballet programma 'Symfonie tn C' en 'Lof der zotheid. De Lanta- Ten: 21.00 Hesitate Demonstrate Shangri-Lah Luxortheaten -.20.15. 'Evenaar' nieuwe musical van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bokkinga, met oa. Jos Brink, Lucie de Lange, Frank Sanders. Simone Klemsma, Georgette Hagendoorn fev.a. Bibliotheektheater. 12.00: Jainchpauzefilm "Aguirre der zorn JLttes'. 14.00: Film sSolo Sunny' na ■afloop gesprek met co-regisseur Wolfgang Kohlhaase. Theater Zuid- Pleiö: 20,30 Open Podium; Voor ie dereen die een optreden van 15 min. wil verzorgen, begeleidingstno aan wezig Woensdag 9 november De Doelen: 12.45- Koffieconcert Jits- ke Steendam, sopraan, Sylvia Schlü- ter,-alt, en Gerard Akkerhuis, piano- —Theater Zuidplein: 20.15: Lamda Theatre Londen/Stichting Wikor met "Oh wat a lovely war musical. Luxortheater: 20.15: 'Evenaar* nieu we musical van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bokkinga, met o.a. Jos Brink, Lucie de Lange. Frank Sanders, Simone Kleinsma, Georget te Hagendoorn e.v.a. Piccolotheater 20.30: Hei gezelschap van de Witte Kraai met 'Honger' naar een roman van Knut Hamsun. De Lantaren: 21.00: Hesitate Demonstrate mei Shangn-Lah. De Roraeynshor: (Om moord) 14.00: Kindertheater in de wijk; Toneelgroep Pit met 'Smikkel en knappekop'. Poppentheater Bel le Psss: 14.30: Het poppentheater speelt 'De Binnenste Buitelaar'. Cot- tage-Inn: 22,00: Wtbur Little Kwar tet (jazz). Bioscopen Alhambra 1: 'Sophie's Choice* (16) dag. 2.00 en 8.15 u, woe. 8.15 u, Al hambra 2 'Brandende liefde' (16) dag. 2.00-7,00 en 9.30 u. Calypso 3: Trading places' (al) dag. 2.00-7.00 en 9 30 u. Calypso 2: 'De Illusionist* (12) dag. 1.45-6.45 en en 9.15 u. Calypso 3: Highroad to China* (a!) dag 2.00- 7.00 en 9.30 u. zond. 1.30-4.00-7.00 en 9.30 u Centraal: do. t/m ma. 'Lekke re stukken'(IB), di. en woe. 'Fussyba- by' (IB) dar 12.l5-2.00-3.45-5.30-7.l5 en 9.00 u. Cineac (Beurs): 'Return of the Jedi' <al) dag- 2.00-6.45 en 9.30 u. Cineac (Bijenkorf): 'Octopussy' (12) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Cinera ma 1: The osterman weekeind' (16) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u- Cinerama 2: "Man. woman and child' (al) dag 1.45-6.45 en 9.15 u. Cinerama 3: 'Su- perman-3' (ai) dag. 1.45- 6.45 en 9.30 u. Cinerama 4: 'King of comedy' (al) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u. Cinerama 5; 'De Lift' (16) dag, 7.00 en. 9.30 u. ma en di. ook 2.00 u, en 'Flashdance' woe. 2.00 u. Corso: 'Vrijdag de der tiende' (16) dag. 2.00-7 00 en 9 30 u Kriterion: 'Gejaagd door de wind' (12) dag. 7 30 u (bëh. maandag). Lu- miere 1: 'Return of the Jedi' (al) dag 2 00-6.45 en 9 30 u. Lu miere 2: The horror show* (16) dag. 2.00-700 en 9.30 u. Lumiere 3: 'The Bronx War riors* (16) dag 1.45-6 45 en 9.15 u Lu miere 4: The meaning of life' (16) dag 1.45-6 45 en 915 u Metro-1: Thor, de verschrikkelijke* (12) vrij en zat. 7 00 en 9.30, zat. en zond. 2 00 u, ma di. en woe. bingo. Metro-2: 'Evil dead' (16), vrij t/m zond. 7 00 en 9.30 u. 'Paspoort naar het porno- parad ijs' do. en ma. t/m woe 8.00 u Passage: (Schiedam) 'Les uns et les autres' ma. t/m woe. 2 00 en 8 00 u Kex: 'Love for sale' (18) dag van 10 00 u. s' morgens tot 10.00 s* avonds, zat 12 00-1000 u. zond gesloten Thalia: 'Scherprechters' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. *t Venster-1. 'Na- ra yama' (16) dag, 19.30 u en 22.00 u. ma. gesloten, 't Venster2: 'De simpe le moordenaar' (16) dag. 20 00 en 22.30 u, ma. gesloten, 't Venster-3: 'Parsifal' (16) aag- 19.30 u, ma. geslo ten. Kindervoorstellingen Alhambra-L- 'Vol gas met Herbie' dag 2 00 en 6 45 u TVÏelro-2; 'Kuifje en het haaienmeer' woe. 2 00 u Pas sage: The sound of music' woe. 2 00 Diversen Raad en Daad; Vragen kunnen schriftelijk worden gesteld aan Re dactie Sijthoff Pers. rubriek Raad en Daad, Postbus 16050, 2500 AA Den Haag Op donderdag kan tussen 9 00 en 1100 uur telefonisch informatie worden ingewonnen op tel 070- 190749. GJLB. Voorlichtingscen trum Rotterdam: (Rochussenstraat 198, Tel* 010-575840Voorlichting over energie, besparing, CAI. tane ven cd Openingstijden maand t/m vrij van 9 00-16 45 uur Telefonische Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-362244, Schiedam 010-731151 Voor hulp bij maatschappelijke en geestelijke noden Telefonische hulpdienst voor jongeren: Tel 010- 552539. dag van 17 00-24 00 u Hulp- en informatiecentrum Post kantoor Coolsingel Tel 172929, socia le en culturele informatie, rechts hulp. studie en onderwijszaken, vaca turebank, loon technische dienst enz Geopend maand 11 00-17 00 u. dmsd t/m vrn 8.30-1700 u Crisiscentrum Rotterdam: M a the nesse rl aan 270, tel: 763944. Vor mensen met accute problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag A.A. werkgroep Rotterdam: Berg weg 307a. tel* 673815. voor mensen met alcoholproblemen. wethouder blijft laat hij geheel afhangen van de onderhande lingen die nu lussen PvdA en VVD worden gevoerd. Gou driaan zegt dat daar wordt uit gemaakt wie er als nieuwe wethouders worden aange steld. Maar het oude conflict met de VVD is wat hem be treft 'achterhaald'. Een jaar geleden, begin no vember 1982, deed Goudriaan in deze krant een scherpe uit lating, die aangaf hoe het ru moer rond het verkeerscircu latieplan (VCP) de verhoudin gen met de VVD vertroebelde: „Het is kapotgespeeld op de persoonlijke verhoudingen. Ik weet niet of het rancune is, maar op het moment dat je ja renlang bestookt bent met leu gens en onwaarheden, kan ik niet meer met diezelfde me vrouw in het college gaan zit ten. Er kan een hoop in de po litiek, maar dat gaat te ver." Met "die mevrouw' bedoelde hij VVD-fraetieleïdster Ma rietta Hoogendijk. Nu, een jaar later, zegt Gou driaan: „Je moet wel weten tri welk verband dat toen gezegd is. Dat was bij de onderhande lingen. toen het VCP nog moest worden vastgesteld. Dat is later ook gebeurd: het is aangenomen door de gemeen teraad. Daarmee is de situatie achterhaald. Die zaak is de wereld ail." Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 8 november 1983 Een vogelvlueht-perspecliefje van de eerste bouwfase op het GTB-terrein: de twee huizenblokken tus sen Dwarsstraat, Hagastraat en Nieuwe Haven werpen hun schaduw vooruit, maar groot is die niet. De schaduv/ vertekent hier en daar nogal. Zo is het schaduwstreepje aan de Dwarsstraat nog dikker dan aan de andere kant, waar de bebouwing hoger is. Witte huizen met modieus blauw toefje Schiedam Uiteindelijk heeft Joop van Woerkom zijn pakhuis dus toch verkocht. De gemeente maakte er meteen korte metten mee. Het oude pand op de hoek van de Haga straat ligt tegen de vlakte, samen met belen dende percelen aan de Nieuwe Haven en en kele opstallen langs de Hoofdstraat. Jarenlang weigerde de vroegere VVD-frac tieleider het oude pakhuis te verkopen. De gemeente vond dat hij daarmee de bouwplan nen voor het GTB-terrein frustreerde. Dat was geen nieuw geluid, want ook aan de Baan in de binnenstad heeft Van Woerkom pandjes die hij niet kwijt wilde, de vernieu wing ten spijt- Nu in de Gorzen echter puntje bij paaltje kwam, bleek de verpauperde sta- in-de-weg toch te koop tegen een voor de ge meente aannemelijk bod. De gemeente kan er aan de slag. Niet alles in de omgeving wordt gesloopt. Aan de Hoofdstraat blijven de bedrijven (No- let, Jan Heilker, Lauwaars en Osterholt) be staan, evenals aan de overkant de de ijssalon, door Kor Kegel Jurgens, aannemer Mak en een korte rij wo ningen. Op de hoek van de Nieuwe Haven blijft café Plantage recht overeind, evenals de gevelrij tot aan Maij's timmerfabriek en de postzegel- handel en om de hoek het stuk tot en met distilleerderij Wanders en de garage van Jaap Beumer. De woningen aan de Willem Brou werstraat gaan evenmin weg. Het rijtje vanaf Jan Crania's De Klok tot aan tweedehaodsr zaak *t Floddertje 'is voorlopig van voortbe staan verzekerd. Uiteraard blijft het school gebouw De Gorzen onaangetast. Gepaard gaande aan de huidige sloop zal de verontreinigde grond van het GTB-terrein worden afgegraven om opgeslagen te worden op het oude terrein van scheepswerf De Nieuwe Waterweg, voorheen de Furness. Dat is een niet gering karwei. Kinderen Maar in mei kan de woningbouw beginnen. Vorige week zei Jan Goed het nog eens dui delijk. De projectleider voor de stadsvernieu wing in Schïedam-Zuïd gaat ervan uit, dat over een half jaar met de eerste fase van 93 woningen aan de Hagastraat/Dwarsstraat ge start kan worden en dat was ondanks alles een opmerkelijke uitspraak. Al geruime tijd gaan er tenslotte geruchten dat het Schuttersveld voorrang zou krijgen boven het GTB-terrein, hoewel de stadsver nieuwing hier veel urgenter is. De verloede ring van het GTB-terrein, sinds de verhui zing van de 'gasfabriek' naar de ONS aan de Van Heekstraat, werpt immers haar smet op de halve Gorzen. Nieuwbouw betekent dus rehabilitatie van Schiedam-Zuid. De wijk vergrijst en telt ook door een toename van een- en tweepersoons huishoudingen steeds minder kinderen. En in zo'n situatie kan woningbouw geen kwaad. Jammer dat het geen grotere woningen zijn, redeneert de bewonersvereniging, want daar had de wijk juist behoefte aan. Schiedam zelf had een andere behoefte. Het is voor de vere niging geen reden om de stadsvernieuwing te willen keren. Integendeel, zij bepleit juist een voorspoedige ontwikkeling. De Gorzen heeft dat nodig. ,,Oh, dan vliegt zeker de onroerend-goedbe- lasting van de woningen in de omgeving van het GTB-terrein omhoog, als die woningen er staan?" Dat vroeg een buurtbewoner vorige week. Tot zijn teleurstelling vernam hij op de informatiebijeenkomst in de Leliestraat zijn gelijk. De OGB gaat inderdaad omhoog. Het tarief is nu eenmaal gekoppeld aan de bele ving van de woonomgeving. De Gorzen wordt door het GTB-terrein dus ook duurder. Beloning Het oude hoofdkantoor van de gemeentelijke technische bedrijven (GTB. tegenwoordig ONS) wordt voor sloop behoed. Clubhuis Zuid kraakte het twee jaar geleden en krijgt nu als beloning een verbouwing en uitbrei ding. Voor de rest gaat zowat alles weg: ook de grote ronde gastank, waarvoor oud-PPR- wethouder Hans van der Wilk ooit de sugges tie deed er een wijkcentrum van te maken zoals het Mallegat op Feyenoord in Rotter dam. Op het GTB-terrein is volgens de huidige te keningen ruimte voor 238 huizen, waarvan 93 in de eerste bouwfase. De tweede fase ïs nog niet definitief: de plannenmakers willen nog wat speling hebben, zegt Jan Goed. Dan hebben zij meteen tijd om nog wat meer re kening te houden met snellere wandelroutes van het Wilhelminaplein. naar de Hoofdbrug, want lopen van de Gorzen naar het stadshart gaat nu via omwegen. En volgens de teke ning blijft dat zo. Op de braakliggende terreinen langs de WÜ- lemskade, waar de grond nu nog van Muwi en Wilma is, kunnen 144 woningen worden neergezet, maar dit telt de gemeente niet bij het GTB-terrein. Het staat er compleet los van, hoewel er in beide gevallen een herzie ning van hetzelfde bestemmingsplan voor no dig is. Totaal van GTB en Willemskade sa men: 3C4 huizen. De Gorzen krijgt er omgere kend zo'n duizend wijkbewoners bij. Nog een. toekomstig gaatje voor woningbouw levert de locatie op aan de Willemskade, waar momenteel de Stabiel BV en Van Woer- koms Vloeren nog huisvesting vinden. Mode De woningen van de eerste fase van het GTB-terrein, langs de Hagastraat dus, wor den gebouwd in een stijl die aan de Gorzen niet vreemd is, Het wordt laagbouw en er ko men tuinen, die grenzen aan een lange poort. Na inspraak van de eerste 49 gegadigden is In principe gekozen voor witte stenen met blau we deuren. Des te vreemder vindt de bewo nersvereniging het, dat op het tegenover lig gende terrein aan de Willemskade gekozen wordt voor gestapelde bouw. Dat past niet. Het is geen gezicht om van bovenaf op die kleine huisjes aan de Hagastraat neer te kij ken, vindt de vereniging. De aanstaande bewoners kunnen nog beslis sen of zij behang, verf, sanitair en tegelwerk zelf willen aanbrengen. De meesten willen wel, als dat in de huur scheelt en die wordt al om en nabij de 450 gulden. Maar dat moet nog worden bezien. De witte bakstenen regelt de gemeente. De bewoners hadden ook kunnen kiezen voor geel of roodbruin, maar het werd wit. Lichte muren met hier en daar een toefje blauw in dit geval de deuren en raamkozijnen zijn in de stedebouw een nieuwe mode. Die vriendelijke aankleding verhindert niet dat de bewonersvereniging Schiedam-Zuid kritisch aankijkt tegen allerlei gevolgen, die de woningbouw verder nog voor de wijk kan *.abben. Er zouden in het GTB-plan te weinig parkeerplaatsen komen, te weinig groen, bo vendien roept de verkeerscirculatie door de wijk vragen op indien de Dwarsstraat wordt afgesloten en de situatie rond de Buitensluis verandert en om dit soort consequenties aan de kaak te stellen komt de vereniging over enige tijd waarschijnlijk met een eigen hoorzitting. De gemeente luistert onvoldoen de naar dit soort problemen, is de indruk. En dan 2ijn nieuwe woningen allemaal wel leuk en aardig, maar voor de gemeente niet meer dan een plicht. Kortom, de bewonersvereni- ging is zo scheutig niet met complimenten. Dat is al even typerend voor de Gorzen als het bouwplan, zeli. Vlaardingen De door de So- ctalistiese Partij gewenste ge meentelijke schoonmaakdienst komt er niet, als het aan het Vlaardingse college van B en W ligt. De door fractievoorzit ter Remi Poppe van de SP aangedragen cijfers, die uitwij zen dat gemeentelijke schoon makers goedkoper zijn dan particuliere bedrijven, hebben burgemeester en wethouders niet kunnen overtuigen. Dit blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen, die Poppe anderhalve maand gele den aan B en W stelde. Burgemeester en wethouders vinden het zinloos een, door Poppe gevraagd, nieuw onder zoek te doen naar het kosten verschil tussen particuliere en gemeentelijke schoonmakers. „Het inschakelen van een par ticuliere schoonmaakdienst werkt kostenbesparend", is en blijft de mening van B en W. In zijn schriftelijke vragen trok Poppe dat ernstig in twij fel. Volgens de SP zou een ge meentelijke schoonmaakdienst boVendien voor zo'n driehon derd mensen werk opleveren. Op die suggestie gaat het colle ge van Ben W niet in. Belang rijk voordeel van het inscha kelen van een particulier be drijf is. schrijven burgemeester en wethouders, dat zo'n bedrijf gemakkkelijker het werksters bestand kan aanpassen aan ge wijzigde omstandigheden, Vlaardingen De WAO/AAW-groep Vlaardingen stelt het ko mend weekeinde olieverfschilderijen tentoon van leden. „Om te laten zien wat er ondanks een handicap bereikt kan worden", zegt de groep. De makers zijn aanwezig in dienstencentrum Holy, waar de werken geëxposeerd worden. De groep, die wat meer activitei ten voor haar leden wil opzetten, verwacht dat bezoekers van de tentoonstelling hun wensen naar voren brengen en zich aanslui ten. De schilderijen zijn zowel zaterdag als zondag van één tot vijf uur 's middags te bezichtigen in het dienstencentrum aan de Willem de Zwijgerlaan. 7 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3