17 B en W willen inzicht in boekhouding stichtingen Spijkenisse mijdt 'stipt*A VN mi Zaken zijn zaken PTT verwerkt uitkeringen wel Taxirit tegen modernisering Tempo jaarverslag-prod uktie' onder de loep: Container lekt: havenwerkers onwel Teun Wageveld overleden VVD: Geen dienstauto's bij acties Huisvuil illegaal op tijdelijke stortplaats Beroofd na vraag om glaasje water GGD: 'Huisvuil binnen houden' Kind (10) verongelukt Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RZ/RV7RY/RW 8 november 15S3 Naar schatting vijftig Rotterdamse taxichauffeurs hebben gisteravond met hun taxi een demonstratieve optocht gehouden. De optocht was een protest tegen een op handen zijnde modernisering bij de Rotterdamse Taxi Telefoon Centrale (TTG). Deze is volgens de chauffeurs te duur. Bovendien zien ze er qua effectiviteit weinig heil in. De chauffeurs stopten enige minuten bij het stadhuis en bij het pand waar de TTC is gevestigd. Vervolgens werd de stoet ontbonden. Boze taxichauffeurs hebben vorige week om dezelfde reden enige tijd een bezettingsactie bij de centrale gevoerd. botterdam Het college van hurgemeester en wethouders wil op korte termijn weten hoe het •net de boekhouding is gesteld van alle instan ces, die met gelden omgaan, waarvoor de ge meente garant staat. Geschrokken door de achterstand van meer dan acht jaar, die Patri moniums Woningstichting heeft met haar fi nanciële jaarverslagen, willen B cn W thans duidelijkheid ïn alle stichtingen, verenigingen enzovoorts, die direct of indirect met gemeen schapsgeld omspringen. Het college heeft gevraagd op zeer korte ter mijn een rapport te maken dat aangeeft in hoeverre stichtingen hun plicht nakomen om jaarverslagen in te leveren. Dit geldt voor de secretarie-afdelingen voor financien, ruimtelij ke ordening en stadsvernieuwing, sociale za ken en de dienst volkshuisvesting en de Ge meentelijke Sociale Dienst Het maken van een jaarverslag mag gewoon lijk niet langer dan zes maanden duren. ïn vele gevallen wordt deze termijn overschre- door Kees Jonker den. Met name de grote woningbouwcorpora ties in Rotterdam hebben in het verleden nog al wat moeite gehad met het tijdig afronden van hun jaarverslagen. Behalve de al eerder genoemde Patrimoniums Woningstichting is er ook een achterstand van jaren opgetreden bij woningstichting Onze Woning en de Maat schappij voor Volkswoningen. Meer aandacht? Het college, dat is belast met de uitvoering van de toezichthoudende taak op de corporaties, heeft de leiding van het inventarisatie-karwei opgedragen aan het hoofd van de secretarie-af deling voor financien. Over naar schatting vier weken komen de be trokken ambtenaren bijeen om hun bevindin gen op een rijtje te zetten. Afhankelijk daar van bekijken burgemeester en wethouders of meer aandacht moet worden besteed aan het toezichthouden op de administraties van de vele stichtingen 'Dit is niet leuk!' Rotterdam De RET, het streekvervoer, de politie bond en de dienstenbond leggen volgende week het werk neer in de spitsuren als minister Rietkerk zijn standpunten niet heeft gewijzigd. In de loop van de week zijn er demonstratieve vergaderingen belegd voor het technisch en administratief personeel van de RET. Hier worden elke keer rond de zeshonderd men sen verwacht. Ook de uitkeringsgerechtigden worden, bij de acties betrokken. De dienstenbond FNV houdt donderdag een vergadering voor deze groepering. Rotterdam Twee werkne mers van het Rotterdamse overslagbedrijf Uniport zijn gisteren onwel geworden toen zij een container behandelden waaruit de vloeibare chemi sche stof paracresol lekte. Het tweetal werd, volgens de politie, met onder meer adem halingsmoeilijkheden en braakneigingen per ambulance naar een post van een bedrijfs geneeskundige dienst in Hoog vliet gebracht. Na behandeling mochten ze naar huis. Roekan je Teun Wageveld uit Rockanje is op Ttkjarige leeftijd overleden. Hij was de oprichter van het beken de café-restaurant 't Golfie, waarmee hij ongeveer dertig jaar geleden als eenvoudig pannekoekenhuisje begon. Teun Wageveld leed aan een ongeneeslijke ziekte. Op zijn verzoek heeft de crematie gisteren ïn stilte plaatsge vonden. Rotterdam De VVD wil, dat B en W demonstrerende amb tenaren verbieden daarbij ge bruik te maken van enig ei gendom van de gemeente, zo als dienstauto's en ramen van dienstgebouwen, waarachter affiches worden opgehangen. De VVD-raadsleden W. Bag german en H.A.Reus vragen voorts welke maatregelen B en W nemen neemt om uitbeta- ""g van door acties en stakin gen verloren gegane werkuren te voorkomen. Zij maken zich °ok bezorgd over het feit, dat tengevolge van de staking de Roteb sinds maandag het huis vuil niet meer ophaalt. Het laten staan van vuil draagt bij tot de verloedering van de stad, zo vinden zij. De VVD wil nu, dat het college stortplaatsen voor huisvuil aanwijst waar de burgerij zelf net huisvuil kan deponeren. Vrijdagochtend is er een mas- sa-meetmg van de RET en het streekvervoer op het Zuid- plein. De bussen en trams zul len tussen negen en elf uur niet rijden om de bestuurders in de gelegenheid te stellen de meeting bij te wonen. De be stuurders worden dan per me tro naar het Zuïdplein ver voerd. De massabijeenkomst zou aan vankelijk plaats hebben in theater Zuidplein, maar ook daar voert het personeel stipt heidsacties uit. Dat betekent dat zij niet overwerken, dus de RET kon daar niet terecht. Volgens actieleider Jan van Scheijndel wordt de sfeer steeds grimmiger onder de RET-ers. „Er gaan meer stemmen op om de hele zaak plat te gooi en", zei hij vanochtend. De stiptheidsactie van de RET heeft overigens gisteren veel vertragingen tot gevolg gehad. „Soms reden er tien bussen achter elkaar of drie trams en dan weer een hele tijd niets", aldus Van Scheijndel. Bij de Koten verloopt de sta king in alle rust. In groepjes van vijftien mensen wordt er voor de poort gepost. In de stad hoopt het vuil zich op. Ook het radio-actief en anato misch afval van de ziekenhui zen is gisteren niet opgehaald. De ambtenarenbond AbvaKa bo beraadt zich over het zie- kenhuisafval of dit alsnog in de loop van de week wordt op gehaald. Bij het gemeentelijk havenbe drijf en gemeentewerken zijn de stiptheidsacties vanochtend voortgezet. Zo voeren brug- en sluiswachters hun werk stipt volgens het boekje uit. Ook ge meentewerken zal scholieren naar huis moeten sturen als bijvoorbeeld de centrale ver warming stuk gaat. Normaal gesproken wordt dit binnen twee uur gerepareerd, nu zal er ruim een dag over worden fedaan. Gemeentewerken eeft echter nog geen meldin gen van scholen binnengehad. De bestuurster van dit Dafje vond het niet leuk. Zij komt er evenwel met een waarschuwing af... Rotterdam De gemeente Spijkenisse laat huisvuil op een tijdelijke stortplaats binnen de eigen gemeentegrens op, zo lang er bij de AVR een stipheidsactie is. „We hebben geen zin in 'Luikse' toestanden met bergen huisvuil op straat", al dus directeur Vermaak van gemeentewerken. Spijkenisse heeft voor de stortplaats geen vergunning maar het college van B en W heeft het openbaar lichaam Rijnmond wel op de hoogte gesteld. Betrokken wethouder Ger van der Pluim ontkende aanvan kelijk dat Spijkenisse een ou derwetse vuilnisplaats in ge bruik heeft genomen. Bij de AVR kreeg het stipt werkende personeel gisteren te horen dat Spijkenisse het vuil verwer kingsbedrijf meed, nadat de vuilniswagen de enkele kilo- Zaken zijn zaken. Ook voor een restaurateur in de buurt van veel ambtenaren (politiebureau en stadhuis), die voor amte- naren zijn erwtensoep en zuurkool aanbiedt met een korting van 3Vz procent. Zodat een overheidsdienaar maar negen gulden en zestien-komma-vijfenzeventig cent hoeft te beta len. Hij krijgt een korting van 33 en een kwart cent meterslange file verliet en niet meer terugkwam. Ook andere gemeenten zijn gisteren in de problemen ge komen met het ophalen van huisvuil. Een vuilniswagen van Capelle a/d IJssel onder meer, die gisterochtend om elf uur arriveerde werd pas na vijven bij de AVR toegelaten. Wachttijden van vier tot vijf uur waren gisteren normaal. Van de normaal vijf in ge bruik zijnde ovens werkten er gisteren bij de AVR slechts twee. De produktie van het gedistilleerd water halveerde van 800 tot 400 ton. Het Rot terdamse drinkwaterbedrijf heeft de fabrieken die het wa ter afnemen op een beperkte afname gezet. Rotterdam Een 49-jarige Rotterdam nier is gisteren in zijn woning aan de Soeten- daalseweg beroofd door een onbekende man, die om een glaasje water had gevraagd. De buit bedroeg 275 gulden. De dader sprak dë bewoner aan, toen deze net thuis kwam. De bewoner nodigde hem uit binnen te komen. In de wo ning kreeg het slachtoffer een mes op zijn buik gericht. De dader pakte de portemonnee uit diens broekzak en ver dween. 1rZM ■■ij i Gistermiddag al stond een lange rij auto's met vuil te wachten bij de AVR. Gevolg van een stiptheidsactie Rotterdam De PTT zal het giraal verkeer voor de uitkeringsgerechtigden deze week wel verwerken. Dit is besloten om de minima niet de dupe te laten worden van de postacties. Voor Rotterdam heeft dat overigens weinig consequenties. De uitkeringsgerechtigden ontvangen in de Maasstad hun uitkering rechtstreeks van het gemeentelijk re kencentrum. De sociale dienst zal, wanneer de postac ties langer gaan duren, de sluitingsdatum voor de aan vraag van eenmalige uitkeringen, uitstellen. Die is nu bepaalt op 15 november. Rotterdam De Rotter damse Geneeskundige Gezondheidsdienst (GGD) raadt de mensen aan het huisvuil zo lang mogelijk binnen te houden om on gedierte te voorkomen. Als dat niet kan, adviseert de GGD het huisvuil goed te verpakken in de plastic vuilniszakken en die op de bekende plaatsen te deponeren. Vervolg van de voorpagina Rotterdam Vuile machtswellusteling, ga je werk doen."Een enke le uitgeschreeuwde ver wensing, daar bleef bet bij, tijdens de politiecon trole die vanochtend op de Coolsingel net als op verschillende andere plaatsen in de stad plaatsvond in het kader van de ambtenarenac- ties. De chauffeurs van de vele honderden auto's die aan de kant werden gezet en aan een nauwe inspectie werden onder worpen, bleven kalm, vooral kalmZij lieten alles gelaten over zich heen komen en bekom merden zich in den regel over maar één ding: hoe kom ik zo snel mogelijk uit deze file... Een file die al snel de gehele Coolsingel en verder be sloeg. Rijbewijs, kentekenbewijs, lichten, knipperlichten, claxon, bandjes, carosserie en achterbak. Wanneer je stipt werkt, valt er een boel te con troleren aan een auto. En zoals gewoonlijk bij controles was er nogal eens wat mis aan de voertuigen. Alleen werden ge breken dit keer bestraft met een waai schuwing in plaats van een bekeuring. „Alleen als de toestand van een auto heel erg slechts is, treden we werkelijk op", ver klaren de politiemensen. Een klein, groen Dafje een oud bakkie zogezegdlijkt voor dat laatste in aanmerking te komen. Misschien dat daarom de bestuurster met een van woede vertrokken gezicht ach ter het stuur blijft zitten en op een afgebeten toontje blijft zeggen: ..Dit is niet leuk..." Haar kwaadheid verdwijnt enigzins als de controle achter de rug is, en zij er met een waarschuwing van af komt. „Hoe kom ik bij het Weena", vraagt zij aan de door haar verketterde agent, voordat zij wegrijdt. „De meeste mensen reageren kalm op de actie", zegt één van de controlerende politie mensen Ze vinden het niet leuk. dat laten ze wel merken Maar er staat hier geen enkele politieagent die het wel leuk vindt om dit te doen. Het is echt keiharde noodzaak..." Dat probeert een agent ook duidelijk te maken aan de chauffeur van een Alfa Ro meo, die hoofdschuddend spreekt over de bevoorrechte positie van ambtenaren. Als de agent uitlegt van welk bedrag hij maandelijks moet rondko men en wat hij daar allemaal voor moet doen, zwijgt de man. En loopt met een een somber gezicht weg. Dordrecht De tienjarige Pascal Nix uit Dordrecht is gisteren om het leven geko men, omdat zij op de Dubbel- damseweg met haar fiets on der een vrachtauto kwam. De wagen haalde haar m op een gedeelte, waar de weg nogal smal is. Het meisje werd ze nuwachtig en begon met haar fietsje te slingeren. Hierdoor kwam zij onder het achter wiel. Zij was op slag dood.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5