I ibtbweg 'Er is nog maar bitter weinig Vlaardings aan' SPORT IS 'Micro-competitie wordt nog zwaarder' PTT heeft 700.000 abonnees PERSOONLIJK Excelsior onderuit Vlaardingse Pluimvee en konijnenverenging: Pieterman mag vuil aanpakken Bromfietser aangereden Woudhoek moet rekenen op minder klaslokalen 'Koppen dicht' in Stads gehoorzaal Kaartjes voor Rob de Nijs te koop Lunchconcert 'Mon Oncle' in Harmonie ODO-trainer Rolf Latuperisa: VDV deelt met Schiedam Ooievaars: nederlaag Prestatieloop Opening Secretaris Botterdam/Vlaardingen - „Een gewoon Hol lands boerekippie..." Rotterdammer Coen de fos (57) blikt afkeurend roor rich uit. „Nee jon den", schudt hij meewa rig rijn hoofd, „nee, dat is heel wat anders". En Je voorzitter van de VPKV, de VTaarding.se Pluimvee en Konijnen- rereniging, schuift naar iet puntje van zijn stoel. Vertelt dan waar het irèl om gaat enthou- aast, vol vuur. Phoenix- (rielen, yokohama's, Duitse hangoren. Dat jjn niet zo maar kippe- jes. Sierhoenders zijn set, meneer. Zorgvuldig jefokte showdiertjes. 3e Vos „Kip lust ik best naar niet van onszelf" iraat met hart over zijn hob- iy. Soms wordt hij alleen in ijn woordenstroom onderhro- ten door buurvrouw de zang- jédagoge, die met een hoge C ;emal\keiijk het gekakel van le kippen blijkt te overstem den. Toch vertelt hij heel se- teus hoe zijn diertjes voor ;lke show in een lauw sopje net Dreft worden gezet en ge- vassen. „Ik ken iemand, die ujn kippen zelfs onder de iroogkap zet." lij is trots op zijn tachtig loenders. die in een lux hok !i de tuin zetelen. Terwijl de Kiurtkat met een slaperig, ipengesperd oog het tafereel -anaf de overkapping gades- aat, wijst Coen de Vos zijn djswinnaars aan en haalt ze oor Ue dag: fraai van kleur, tatige kam, kleurrijke staart. Zit neet wat tijd in." Maar hij iceft dan ook eer van zijn »erk. In de prijzen kast in de ussenkamer glimmen de tallo- i bekers van hem en zijn rouw. En op het orgel de pngste overwinning: een zil veren bokaal, dit weekeinde p uit Ridderkerk wegge- fieept. fris voorzitter van de Vlaar- Engse vereniging heeft hij het er laatste v»ekwn ti^uvuen» toch behoorlijk druk mee. De VPKV bestaat zestig jaar en dat betekent veel organiseren: de jubileumtentoonstelling, die morgenavond rond half negen in de Opelhal aan de Kethel- weg van start gaat, regelen; schema's voor de clubwedstrij- den opstellen; en dan ook nog allerlei kleinere zaakjes afron den. Bedroevend Veel van de historie heeft De Vos niet kunnen achterhalen. Opgericht op 27 oktober 1923. Maar verder? Een ouderwets, rood schoolschrift vol hanepo- ten wordt te voorschijn ge haald. „Er is zo weinig uit te halen," meldt de kippenfok- ker, terwijl hij een leesbrilletje op zijn neus plant. „En hij heeft wat zitten puzzelen in dat ding", zegt zijn vrouw. De tijden zijn slecht geweest, weet de voorzitter wel. „We hebben nu 135 leden, maar er is nog maar bitter weinig Vlaardings aan. Het is bedroe vend zo weinig Vlaardmgers als er in de vereniging zitten. Ouderen zijn afgehaakt; geen jongeren voor teruggekomen. Moet je nagaan, vroeger waren het enkel Vlaardingse leden. En nu...", hij peinst, „nu nog maar een stuk of veertig. Het wordt tijd dat we daar wat aan gaan doen." Hoe? Coen de Vos zoals elk lid staat hij bij zo'n zeven pluimveeclubs ingeschreven haalt zijn schouders op. Verknocht als hij is aan zijn kippenhobby moet er wat ge beuren. Maar dat de Vlaar dingse Pluimvee en Konijnen- liefnebberverentging op Rot terdammers, Schiedammers en Maaslanders moet teren, dat gaat le ver. De Vos: „We zullen meer re clame moeten maken. Het zijn toch de leden van de VPKV, die op veel tentoonstellingen de prijzen weghalen." In ieder geval moet de jubileumshow de Vlaardingse vereniging een succes worden. Want, weet de Rotterdammer „op de show moeten we zien weer eens nieuwe leden te trekken." De Vos en de haan oftewel; voorzitter Coen de Vos van de Vlaardingse Pluimvee en konijnenvereniging toont één van zijn prijswinnaars. Scouting Scouting Rijnmond heeft gis teravond in het Hopman Smelinkhuis in Vlaardingen pp gepaste wijze afscheid ge nomen van twee bestuursle den. Mevrouw G. Egberts- Baumdller, op wie de alles omvattende taak levensbe schouwing rustte, kreeg uit handen van landelijk voor zitter Peeters het grote waar deringsteken uitgereikt Dat is de hoogste onderscheiding tinnen Scouting Nederland. Zij wordt opgevolgd door de lames Bijl en Visser en de heer De Wit. k Kloos, die tot voor kort adviseur jongerentak binnen Scouting Rijnmond was, trekt zich ook terug. Hij ^reeg eerder al de medaille bidder in de Orde van Qraarhe-Nassau uit handen 'an Schiedams ioco-burge- aaeester Reinier Scheeres aangeboden. Zijn opvolger is de heer Fortuin. Schiedam Het Schiedamse «drijf Pieterman BV krijgt van gedeputeerde staten van ^uid-HoIland een zogenaam de Vica-vergunning. Dat is «n ontheffing van de veror dening industrièle en chemi- fche afvalstoffen Zuid-Hol- knd 19B1. pieterman mag Jet die vergunning in de tond het industriële afval op pet terrein in industriegebied s-Graveland zelf verwijde- Ridderkerk Een 34-jarige ^romfietser is met een on- krbeenfractuur naar het ziekenhuis gebracht, ae Kerkweg stak hij on- erwachts tussen geparkeer- auto's door de rijbaan ver waardoor een 62-jarige womobilist hem niet meer Ontwijken. Schiedam De nieuwbouw wijk Woudhoek gaat minder kinderen tellen dan tot nu toe de verwachting was. Daarom moeten de scholen, die er in aanbouw komen, kleiner wor den, B en W van Schiedam hebben inmiddels besloten al leen de eerste fase van het bouwplan ie realiseren. De gemeente baseert zich bij deze koersverandering op een recent rapport van de stafaf deling sociografie, die een vooruitberekening maakte van het aantal leerlingen. Hierbij werd ook gelet op de periode, waarin de veelal jonge gezin nen in Woudhoek wat ouder zullen zijn. Omstreeks het jaar 2000 zal het aantal leerlingen naar verwachting zo zijn afge- Scheeres belt de 700.000e: 'slager' Maarleveld. Schiedam De Schie damse loco-burgemeester, Reinier Scheeres, heeft gistermiddag in het Novo- tel in Schiedam de 700.000e telefoonaanslui ting in het telefoondis trict Rotterdam tot stand gebracht. Op verzoek van drs. E.F.M. Houweling, de directeur van het tele foondistrict belde Scheer es als eerste de 700.000e op. Dat was Reinaard Maarleveld uit Schiedam, iemand die kennelijk Kuifjerstrïps heeft gele zen, want hij meldde zich aan als: „Met slagerij.Van Kampen..." Door het op afstand pro grammeren van de AXÈ 10 telefooncentrale aan de Tuinlaan in Schiedam was de aansluiting een feit. Di recteur Houweling bood Maarleveld zijn aansluiting aan als cadeau, compleet met tweede toestel Volgens de Rotterdamse directeur heeft de 700.000e aanslui ting langer op zich laten wachten dan was verwacht Als voornaamste reden gaf Houweling de moeilijke economische omstandighe den op. Het eerste Rotterdamse te lefoonnet werd m septem ber 1882 in gebruik geno men en had toen 81 abon nees Een abonnee betaalde 120 gulden per jaar voor zijn telefoon, maar kon voor dat bedrag zoveel bellen als maar gewenst was. De ge meente Rotterdam besloot op 3 september 1895 de ex ploitatie van het telefoonnet zelf ter hand te nemen. nomen, dat de scholen in Woudhoek bij volledige reali satie een enorme leegstand zouden gaan vertonen. Eind juni besloot de gemeente raad nog om meer dan dertig lokalen voor kleuter- en lager onderwijs neer te zetten. Dat moest gebeuren in twee fases. Het lijkt B en W nu zinniger om het aantal lokalen terug te brengen tot 24. In de praktijk betekent het, dat fase twee eenvoudig geschrapt wordt. Dat scheelt Schiedam 45.100 gulden. De architect zal zijn ontwerp moeten aanpassen, wat in on derling overleg dient te gebeu ren tussen gemeentewerken, de afdeling onderwijs en de bouwcom m issie. Gymzaal Toch komt er ook iets bij. De gemeente verwacht een stij gende behoefte in Woudhoek aan accommodatie voor licha melijke oefening. Daarom zou er bij de nieuwe scholen in het hartje van die wijk een gym nastiekzaal aangebouwd moe ten worden, waarvoor dan wel toestemming nodig is van het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Die procedure wordt op gang gebracht. De afdeling cultuur, sport en jeugd <CSJ) heeft geadviseerd de gymnastiekzaal zo in te richten, dat er een gevarieerd gebruik van kan worden ge maakt: c-en gymzaal dus met een multi-functioneel karak ter. De afdeling onderwijs in het stadskantoor gaat voorts bere kenen welke financiële conse quenties er voor Schiedam ontstaan door het leegkomen van schoolgebouwen in de ko mende vijf jaar. Hierbij gaat het om scholen in de oudere wijken en Nieuwland. Vlaardingen 'Koppen dicht', of 'Noises off in het Engels, is de titel van het blijspel dat morgen, don derdag 10 november, te zien is in de Stadsgehoor zaal in Vlaardingen. Het bijzondere aan het stuk is, dal het niet op de planken wordt gezet door een be staand gezelschap, maar door negen 'losse' toneel spelers als Rijk de Gooyer, Frederik de Groot en Pie- ter Lutz. Negen acteurs, die 18 rollen spelen in 3 bedrijven. De komedie is geregis seerd door Willem Nijholt en geschreven door Mi chael Frayn. In het eerste van de drie bedrijven houdt een toneelgezel schap de generale repetitie voor de wereldpremière van de klucht 'Neuzen af. Hierin zitten de nodige on derbrekingen van de tech niek en de regisseur. Het tweede en het derde be drijf spelen respectievelijk twee en vier maanden la ter af tijdens matinee- voorstellingen. Het gezel schap is dan op toernee door de provincie en het publiek volgt dan de ver wikkelingen achter de schermen. De voorstelling begint om half negen. Vlaardingen Kaartjes voor het concert van Rob de Nijs met zijn band, dat volgende week woensdag wordt gegeven in de Stadsgehoorzaal, zijn van af vandaag verkrijgbaar aan de kassa. De zanger wordt bij dit concert begeleid door Ruud Bos (toetsen), Peter Berk (slagwerk), Hans Janssen (synthesizers), Jo- ehem Fluitsma (gitaar), Ferry Lever (gitaar) en Jan Vermeulen (bas). Het concert begint om half negen. Vlaardingen Aad Zou tendijk, de organist van de Grote Kerk van Vlaardin gen geeft morgenmiddag om kwart voor één een lunchconcert in de Grote Kerk aan de Markt. Hij speelt dan twee fuga's van Abraham van der Kerck- hoven, het Thema con va- riatione van Guillaume Lasceux, het Allegro ma non troppo van Alexandre Boely, Offertoire van Louis Lefebure-Wely en een improvisatie. Vlaardingen 'Mon oncle* is de titel van een in 1958 ge maakte film van de Franse regissseur Jacques Tati. Deze rolprent is morgenavond te zien in het filmhuis van de Har monie in Vlaardingen. Tati geeft in deze film af op het ideale gezin, het ideale hu welijk, het fraaie nieuwe huis, alle elektrische huishoudap- paraten en de status die daaraan wordt ontleend. Hij brengt een en ander op humoristische wijze. Centraal staan Oom Hulot en diens neefje Gérard. Gérard voelt zich bij zijn oom, die niets van al die franje wil weten, beter op z'n gemak dan bij zijn ouders. De voorstelling begint om half negen. Rotï^rdams Nieuwsblad woensdag RW 9 november 1983 Schiedam Voor de Rijnmond-competitie ver loor Excelsior '20 op het veld van SVV met 2-4 van het Rotterdamse Neptu- nus. De reserves van SVV oefenden uit tegen Hoog vliet en won met 1-3. Excelsior '20-Neptunus 2-4 Beide ploegen maakten er op Harga een aantrekkelijke ont moeting van. Excelsior '20- trainer Eric Gudde, had, ge zien de resultaten van de laat ste weken nogal wat wijzigin gen in het elftal aangebracht. Rob Glimmerveen speelde op de positie van Mathieu Schef- fers. Edwin van Wijk speelde op het middenveld. Rob van Vooren als laatste man en Ton de Leede als voorstopper De Thurlede-vereniging moest duidelijk wennen aan de nieu we samenstelling. Het speelde in de beginfase erg rommelig en Nepïunus profiteerde dank baar. Het was John van der Spek die de score voor de Rot- terdammers zou open breken. Naarmate de wedstrijd vorder de kwam Excelsior '20 steeds beter in het spel. Vlak voor de rust resulteerde dat in de ver diende gelijkmaker Edwin van Wijk kogelde keihard raak: 1-1. In de rust gooide Gudde het elftal nog verder om Edwin 'Ptno' van Hoeven moest plaats maken voor Mar cel Metaal en Jos Wennekes kwam m het veld voor Mat hieu Scheffers De start van de Schiedammers was voortva rend. Uit een pass van Wilco Becrenschot was het Jos Wen nekes die bal lobte over de uit komende doelman van Neptu- nus De Rotterdammers her stelden zich knap. Eric Dam mers scoorde de gelijkmaker en John van der Spek bracht zijn ploeg op een voorsprong. Rob van Vooren maakte in het strafschopgebied hands en John van der Spek verzilver de het buitenkansje: 2-3. Vlak voor tijd bepaalde Henk Weekes de eindstand na een scrimmage op 2-4. In het doel van Excelsior '20 speelde Ed die van der Roer. eens con tractspeler van SVV, een ui terst betrwouebare partij Hoogvliet-SVV-2 1-3 Een bij zonder goede wedstrijd van beide partijen Bij SVV speel den de geschorste spelers Rob Kiebert en Richard Dercks de gehele wedstrijd mee Voor de rust was het Oostdijk die twee maal voor het schaduwteam van SVV scoorde Na de rust was het Roland Slsnk die Hoogvliet terug m de wed strijd bracht. Hoogvliet speelde toen zeer sterk en had de ge lijkmaker zeker verdiend. Die zou er uiteindelijk met komen. Rob Kiebert bepaalde diep in de tweede helft de eindstand op 1-3. Dan opent Meneer Driessen op 10 november in de Hoogstraat 145 in Schiedam zijn modestoffenzaak. Maasland Terugblik kend op de eerste helft van de veldcompetitie, is het debuut van ODO in de eerste klasse niet erg mee- "gevallen. In acht wedstrij den sprokkelden de Maas landers slechts zes punten bij elkaar, waarmee op de ranglijst een bescheiden plek net boven de twee degradatieplaatsen wordt bezet. Het is ook net tegen die twee onderste clubs (Tjoba en GKV) geweest dat er gewonnen werd, terwijl er tegen Snel twee keer gelijk werd ge speeld. ODO startte niettemin erg voortvarend, want die over winningen op !)oba en GKV en het eerste gelijke spel tegen Snel vielen in de eerste drie wedstrijden. Met die vijf pun ten waren de Maaslanders zelfs even koploper, maar na dien heeft er een duidelijke schifting plaats gevonden, ODO verloor vier wedstrijden en voegde slechts in de return tegen Snel een punt toe aan het totaal. „We hebben te weinig punten behaald", aldus trainer Rolf Latuperisa, onder wiens lei ding ODO zowel op het veld als in de zaal van de derde naar de eerste klasse promo veerde. „De verwachting was zeker geen koppositie, maar toch wel een goede midden moter. Door eigen schuld heb ben we punten laten liggen, zeker tegen Swift en in min dere mate ook tegen Excel sior". „Fysiek is ODO eigenlijk nog te zwak", vervolgt de succes volle trainer. „We krijgen nauwelijks tijd om aan het ni veau te wennen. Twee jaar waren we erg constant, maar nu lopen we gelijk op onze te nen. Het verschil in sterkte tussen de derde en tweede klas is ook duidelijk minder dan tussen de tweede en eerste klasse". Niettemin blijft Latuperisa van mening, dat ODO aan promotie toe was. „We hebben nu alle ploegen een keer ont moet en dan zie je toch vrijwel geen krachtsverschil in deze afdeling. Het zijn steeds uitsla gen met een heel klem ver schil". 2c ook de twee gewon nen wedstrijden, door ODO met 6-5 en 7-6 voordelig afge sloten. „Het grootste verschil tussen de tweede en eerste klasse is Rolf Latuperisa: 'We zullen het moeilijk krijgen om ons te handhaven,' nog de snelheid", aldus de 37- jarige Zoetermeerder. „Op het juiste moment gaan en hot dan afmaken. Daarmee geef je je tegenstander een mentale dreun". Latuperisa verwacht dat ODO zich na de winterstop beter aan het niveau zal kun nen aanpassen Micro Voor het zover is, maakt ODO eerst zijn opwachting in de eerste klasse van de nucro- competilic en ook dat is een debuut. De micro-competitie start op zaterdag 19 november, met voor ODO i u t ii pit tige tegenstand r -i w ,n Haag is ODO) te _uisi bij V' -< een promotwklai,->er op het veld, maar u. de i -al het afge lopen seizoein geilt *ud"erd De andere w-gemtanders, batros {Zwijru'jt ech tK r dt i dijk (Alblasse/^n- Vult (Middelburg) en 'ljpba ('s Heerhendnkskmduren) zijn op Animo (Souburg) en TOP (Sassenheim) na dezelfde als op het veld ODO speelt zijn 'thuiswedtnjden' in de Olym- pia-hal en Wethouder Smit- hal te Maassluis en in 'De Pijl' te Naaldwijk Volgend jaar zal dat in de binnenkort te bou wen sporthal Maasland kun nen plaats vinden „In de micro wordt het nog zwaarder dan op het veld", weet Latuperisa nu al te voor spellen „Dan gaal de snelheid en de routine nog meer mee spelen Daarnaast hebben de meeste ploegen altijd wel en kele uitschieters en die heeft ODO niet. Wij moeten het hebben van spelers op hetzelf de niveau. Door hard werken kunnen wij dat nog in stand houden. Maar dat we het heel moeilijk krijgen om ons te handhaven staal wel vast". Vlaardingen Tegen kampi- oenskandiaat Schiedam-2 sleepten de dammers van VDV een 8-8 deling uit het vuur. Aanvankelijk zag het er naar uit dat VDV royaal van de reserves van Schiedam zou gaan winnen. De 6-0 voor sprong kon echter niet worden vastgehouden. Aan het eerste bord had Gernt van Mastrigt vrij snel succes tegen Louis Vrijland. Dik van der Kerkhoff kreeg na een af wikkeling in het middenspel een gunstig eindspel, waarvan Leo Mous het slachtoffer werd. De derde wmstpartij kwam op naam van Ton Bur gerhout, die in een fraaie posi tionele partij zijn tegenstander geen goede zet meer toeliet. Toen kwam de klad cr echter in bij VDV. Leen Torn trapte in een simpele combinatie van Peter Lansbergen en Cor van Veelen verrekende zich in het eindspel tegen Van der Schalk. Wim Heuvelmans kon het vervolgens met bolwerken tegen Sjaak Prins, waarmee Schiedam weer op gelijke hoogte kwam. De resterende twee partijen eindigden in remise Wtm Niestadt stond lange tijd op voordeel, maar moest uiteinde lijk toch genoegen nemen met remise, evenals Coen Biel, die- deelde met Gert van Willigen. Schiedam De basketballers van invaiidensportveremging De Ooievaars konden het te gen Arnhem niet bolwerken: 33-54. Arnhem, een zeer goede ploeg, speelde zeker geen ster ke wedstrijd. De Ooievaars kreeg daardoor de kans om het initiatief te nemen. De Schiedammers speelden sterk, hadden Arnhem zeker in de eerste helft in de tang, maar de afwerking liet veel te wen sen over. Zo kon Arnhem steeds een kleine voorsprong houden. De verdediging van De Ooie vaars was in de tweede helft met opgewassen tegen de druk van die de tegenstander uitoe fende en toen was het eigen lijk gedaan met het verzet van De Ooievaars. In de laatste vier minuten probeerden de Schiedammers via een full- press de achterstand weg te werken. Dat zou niet lukken. Door enkele snelle uitvallen stelde Arnhem de zege veilig: 33-54. Maassluis Trimmers en at leten kunnen zondag 20 no vember meedoen aan een prestaueloop m Maassluis. In het Wipperspark kan op liefst vier afstanden worden gestart. Er is een loop over 1300 tneter, 4000 meter, 1Q00Ö meter en 15000 meier. Om 11.00 uur gaan de eerste lopers van start. Kinderen tot twaalf jaar beta len één gulden inschrijfgeld. De overige deelnemers moeten een rijksdaalder betalen. De opbrengst van de loop komt ten goed aan het nationaal fonds sport gehandicapten. Vlaardingen De Vlaarding se voetbalvereniging HVG neemt op zaterdag 12 novem ber de nieuwe kleedaccomoa- tie in gebruik. Om 12.00 uur zal de uitbreiding van het clubhuis met een officiële han deling in gebruik worden ge nomen, Vlaardingen Het bestuur van De Hollandiaan is er in geslaagd om de vakature van wedstrijd-secretaris op le vul len. Mari Struys is bereid ge vonden om de functie op zich te nemen. Hei bestuur van De Hollandiaan is door de aanvul ling met Struys weer com pleet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3