IB ROTTERDAl BERICHT VAN DE PTT- DIRECTIE AGENDA B en W hebben oppositie kennelijk toch nodig Erkenning voor revolu tionair chirurg Esser i Zoals bekend ondervindt de dienstverlening van de PTT - met name van de Post - ernstige hinder van de stipt- heidsakties en stakingen van het bij de ambtenarenbonden aangesloten PTT-personeel. Wij bieden u daarvoor onze verontschuldigingen aan. Hoewel de PTT-directie begrip heeft voor de gevoelens van haar medewerkers, acht zij de gevolgen die deze akties voor de PTT-klanten hebben, volstrekt onaanvaardbaar. Wij stellen dan ook alles in het werk om de schade voor de gebruikers van de postale diensten zoveel mogelijk te beperken. De aktievoerende personeels- leden hebben zich in elk geval bereid verklaard om medische zendingen, rouwkaarten en andere bijzondere berichten normaal te verwerken. Welke overige postverzen dingen naar welke bestemmingen op dit moment wel of niet mogelijk zijn, kan men u vertellen op het plaatse lijke postkantoor. Rest ons slechts de hoop uit te spreken met alle PTT-diensten j spoedig weer volledig tot uw i, dienst te kunnen zijn. ptt centrale directie Kwekers Canarische Eilanden, dreigen met uitwijken naar Ant werpen Rotterdams Nieuwsblad woensdag 9 november 1983 RL/RZ/RV/RY/RW/RS Dit gaat de haven miljoenen kosten' Rotterdam „Als we niet heel erg op ons hoe de zijn, raakt de Rotter damse haven zijn handel kwijt. Dan gaat het veel geld kosten. Vele tien tallen miljoenen. Ik overdrijf niet als ik zeg, dat er een bedrag mee gemoeid is dat heel dicht tegen de honderd mil joen gulden zit" Aan het woord een van de grote im-exporteurs van groenten en fruit, van van de Canarische Eilan den. Juist deze in en rond Rotterdam geves tigde bedrijven vrezen binnen afzienbare tijd in dé problemen te raken als de stiptheidsacties bij de douane niet snel worden beëindigd. Engeland en Nederland zijn voor de kwekers op de Canari sche Eilanden de belangrijkste afnemers. Hierbij gaat het vooral om tomaten, komkom mers, paprika's en aubergines. Alleen al in de Rotterdamse haven komen tijdens het (win terhoogseizoen wekelijks vier schepen met Canarische groenten en fruit aan, die wor den afgehandeld bij stuwa- doorsbedrijven als Seaport Terminals en Maas-Rijn. Ze ventig tot tachtig vrachtauto's per schip brengen de landing naar alle uithoeken van Euro pa. „Nog vóór zo n schip in Rot terdam voor de kade ligt, is al circa zeventig procent van de lading verkocht. Hierna scha kelen we de transporteurs en expediteurs in. En daarbij komt ook de douane in actie. Ruwweg berekend zit er aan zo'n lading werk voor mis schien wel duizend mensen", verklaart een importeur. Seizoen De handel vanaf de Canari sche Eilanden is daarom zo be langrijk, omdat de aanvoer plaatsvindt op een moment dat de export vanuit het Westland nagenoeg stil ligt, „In het Westland zijn 's winters de stookkosten te hoog en op de Canarische Eilanden schijnt op dat moment het zonnetje gra tis", verduidelijkt een impor teur. „In die maanden moeten wij het verdienen. En dan verdie nen we ook echt goed geld. Maar daar staat tegenover dat ADVERTENTIE de directeur-generaal Drs. Ph. Leenman er in augustus, september en oktober niets binnenkomt. Elk seizoen begint daardoor weer op nul. Maar stel dat we het geld nu eens niet kunnen ver dienen: dan hebben we ook niet genoeg om de stille maan den door te komen. Dat bete kent dan wel het ontslag voor een groot aantal mensen", al dus een van de expediteurs. De import van Canarische groenten en fruit is dan ook een omvangrijke handel. Las Palmas exporteert jaarlijks 10,2 miljoen colli tomaten naar door Hans Soeters Engeland en 9 miljoen naar Rotterdam. Naar Engeland en Rotterdam komen 3,6 miljoen colli komkommers en in Rot terdam nog eens 1,4 miljoen colli paprika's. Uit Tenerife komen 3,7 miljoen colli toma ten naar Rotterdam (Engeland 5,3 miljoen). Het aantal colli paprika's bedraagt naar beide landen een half miljoen. In vakkringen worden de im porteurs van deze 'zomerse wintergroenten' kortweg 'Ca- nariërs genoemd. De handel van deze bedrijven valt of staat met een snelle afwikke ling. Vaak verblijft de lading maar enkele uren in de lood sen van het overslagbedrijf, slechts om er te worden over geladen in vrachtauto's, voor vervoer naar de bestemmings- markten in andere landen. Hierbij passen alle handelin gen als een raderwerk in el kaar: export, import, expeditie, administratie en transport, al les verloopt als een goed voor bereide operatie. Vertraging Maar door de stiptheidsactie bij de douane moet voor han delingen van 'normaal' tien minuten nu per vrachtauto nu al een tijdverlies van ander half tot twee uur worden uit getrokken. „Als het lang gaat duren zijn de gevolgen niet te overzien verklaart een im porteur. De actie van de doua nebeambten zorgt op vele plaatsen voor vertraging: tij dens het lossen van de sche pen, het overladen in de vrachtauto's, de afhandeling van de documenten en filevor ming aan de grensovergangen. Een expediteur noemt een voorbeeld van zo'n oponthoud: „Neem bijvoorbeeld de grens overgang Poppe-Bentheim. Op het document vult de decla rant wel eens Poppe in en een andere keer Bentheïm. Dat was nooit een probleem. De ambtenaar schreef gewoon de ontbrekende naam erbij. Nu gaat zo'n document weer te rug. Niet goed ingevuld. Dat kost veel tijd," En tijd is geld: „Bijvoorbeeld: de lading moet, bijvoorbeeld in Duitsland, tussen drie en vier uur 's ochtends worden afgele verd. Hij komt door het opont houd echter te laat. Is de auto te laat dan kan hij geen nieu we lading oppikken en staan op de Duitse markt de tomaten vierentwintig uur rijper te worden. Tot de volgende vei ling, waar ze wel tot drie. gul den per bakje minder opleve ren. Bovendien loop je de kans dat in die tussentijd, door aan voer uit andere landen, de markt in elkaar is gezakt," Tot op heden hebben de Ne derlandse importeurs de Cana rische kwekers er van kunnen weerhouden uit te wijken naar andere havens. „We doen het liever niet", verduidelijkt een importeur de pogingen om deze dreiging af te wentelen. „Maar als ze er op staan, kun nen ze het mij wel verplich ten. En als ik het dan niet doe? Dan ben ik de lading kwijt. Ze zoeken gewoon iemand an ders. Welke gevolgen dit heeft kan iedereen raden..." Rotterdam In India werd rond het begin van deze eeuw een man de neus afgehakt als hij overspel had gepleegd. 'Wie zijn neus schendt, schendt zijn aangezicht', en kwakzalvers deden al het mo gelijke om er weer een nieuwe neus op te zetten. In 1983 wor den dagelijks talrijke operaties verricht op het gebied van de plastische chirurgie. Niet van wege overspel, maar omdat men een lelijke neus heeft. Tegenwoordig staat de plasti sche chirurgie voornamelijk voor cosmetische chirurgie. Een man die met de huidige cosmetische chirurgie nauwe lijks iets te maken heeft ge had, maar toch een revolutio naire basis legde voor de hui- door Karin Kuijpers thge methoden, is dr.J.F.S. Es ser (1877-1946), Berichten over nieuwe en spectaculaire ontdekkingen op het gebied van plastische of herstellende (reconstructieve) chirurgie blijken vaak een herhaling te zijn van datgene wat Esser al op grote schaal heeft toegepast. Tot die conclusie komt B.Hae- seker, die vandaag voor zijn naam doctor in de geneeskun de mag zetten. Vanmiddag promoveerde Haeseker aan de Erasmusuniversitek op een proefschrift over deze revolu tionaire arts: 'Dr. Esser en zijn invloed op de ontwikkeling van de plastische en recon structieve chirurgie'. Heaseker heeft vier jaar lang het werk en leven van deze wereldbekende arts onder zocht. Spitten „Tijdens mijn opleiding plasti sche chirurgie in Wales hoorde ik op een onderwiisdag de naam Esser vallen vertelt Haeseker enthousiast. „Tot dan toe had ik nooit van hem gehoord. Door mijn interesse in de herstellende (reconstruc tieve) chirurgie, voornamelijk opgedaan tijdens een verblijf Ln Afrika, ben ik er verder in gedoken." Het bleef niet bij een proef schrift alleen. Vanmiddag opende de oudste dochter van Esser het Essermuseum, dat een permanente plaats in het poliklinisch centrum zal krij gen. Voorts is er een Esserstichting Opgericht door onder meer professor en plastisch chirurg van het Dijkzigtziekenhuïs, dr.J.C. van der Meulen. Deze stichting heeft tot doel het be vorderen van de wetenschap op het gebied van de plastische chirurgie. Oorlogen Haeseker ziet de ontwikkeling van de plastische chirurgie nauw verwant met het verloop van oorlogen. Immers, Esser kon tot deze ontdekkingen ko men door het grote aantal oor logsslachtoffers in de Eerste Wereldoorlog. De jaren 1914- 1918 bracht Esser door op de slagvelden in Oost-Europa, waar hij na een studie bij de Parijse heelmeesters Sébileau en Morestin, zijn kennis in de praktijk bracht. In tien jaar verrichtte Esser wel tiendui zend operaties. Vermaard werd hij met het herstellen van gelaatsverwondingen. Loopgraven „Logisch", aldus Haeseker, „als je bedenkt dat de Eerste Wereldoorlog vooral een loop gravenoorlog was. Alleen het gezicht was niet bedekt, dus daar gebeurde nog wel eens iets mee. Eigenlijk heeft Esser oorlogsehirurgie verricht. De opbouw om iemand, die een half gezicht kwijt is, weer menswaardig te maken. Want zo'n man die voor zijn vader land vocht, was niet alleen zijn gelaat kwijt, maar werd met- Dr. Esser temidden van zijn patiënten. een een uitgestotene. De arts zelf noemde zijn werk daarom wel eens sociale chirurgie. Es- ser's hoofd-halsmethode wordt nog steeds bij de hoofd- en halskanker toegepast. Ook met de borstreconstructie en oogle- denchirurgïe is Esser's naam onverbrekelijk verbonden." Wie Esser niet kent van zijn werk als chirurg, kent hem wellicht als Nederlands schaakkampioen in 1908, ver woed kunstverzamelaar of handig zakenman. Wat vijftig jaar later pas voor het eerst werd herhaald, voerde Esser tijdens zijn leven al veelvuldig uit; de teen-duimoperatie. Haeseker laat vergeelde foto's zien van patiënten die vier vingers misten en waar Esser vier tenen plaatste. De ontwikkeling van de plasti sche chirurgie is in Nederland in die jaren wat achtergeble ven. Volgens Haeseker ligt de voornaamste oorzaak in het feit dat Nederland neutraal was tijdens de Eerste Wereld oorlog. „Het land had domweg niet zoveel slachtoffers. Ie mand heeft eens een boek ge schreven dat heette, 'Plasti sche chirurgie, van Bismarck tot Hitier', Gek, maar die ont wikkeling gaat toch gepaard met oorlogen." Er gebeuren rare dingen in politiek Rotterdam. Een poging van burge meester Bram Peper om de kiftende partijen om de tafel te krijgen mag dan jammer genoeg zijn mislukt, dat kan toch niet betekenen, dat B en ff nu kunnen doen en laten wat zij willen. Het was een misser van de eerste orde loco-burge meester Henk van der Pols in de raad een op roep aan de burgerij te la ten voorlezen om deel te nemen aan de Vredesmars in Den Haag. Natuurlijk was niet die oproep op zichzelf fout. Het was misplaatst dat te doen zonder enige vorm van overleg met de fractie voorzitters van VVD, CDA en SGP. B en ff hebben intussen ruiterlijk toegegeven dat het een misser is geweest cn hebben excuus ge maakt. De zaak zou daar mee afgedaan kunnen zijn, ware het niet dat het feit op zichzelf duidt op veronachtzaming van de rechten, die ille partijen in de raad hebben. Het dient in wezen onbestaan baar te zijn dat dit soort fouten wordt gemaakt. Waarom komen we er nu alsnog op terug? Een nieuwe gebeurtenis in deze sfeer maakt onge loofwaardig dat het in de jongste raadsvergadering om een op zichzelf staand incident ging. De rel, die er nu rondom een brand brief aan ministerraad en Kamer over de stadsver nieuwing is ontstaan, is zo mogelijk nog ernstiger dan het passeren van de oppositie bij de oproep tot de Vredesmars. Terecht vond het college van burgemester en wet houders, dat een heftig protest op zijn plaats is tegen halvering van het woningbouwcontingent, waardoor de voortgang van het stadsvernieu wingsproces rechtstreeks wordt bedreigd. Het is ook duidelijk, dat zo'n protest, zeker bij deze re gering, méér indruk maakt als alle partijen in de raad er achter staan, en niet alleen groot en klein links. Daarom werden de stads- vemieuwingsspecialisten van WD en CDA vrijdag middag gepolst over de vraag of zij de brief van het college wilden onder schrijven. En hier zie je dan hoe fataal de voort woekerende tegenstellin gen in de raad zijn. Zij het met nuanceringen zijn VVD en CDA het op zich zelf met het laten horen van een protest wel eens. Maar zij passen er ge woonweg voor met PvdA en 'klein links' samen in een offieële brief ge noemd te worden, zeker niet in een zo hard protest tegen dit geestverwante kabinet. En wat zeiden dus de woordvoerders van VVD en CDA? Wij zijn het met de kern van de bezwaren tegen de beperking van het bouwvolume voor de s tads vernieu wings wij ke n wel eens, maar zullen zelf wel een brief schrijven aan onze partijgenoten iji de Tweede Kamer schrij ven. Een duidelijk ant woord, dat misverstanden uitsluit. Wat er daarna in de boe zem van PvdA en 'klein links' is gebeurd, onttrekt zich aan de publieke waarneming. Of er nu al of niet sprake is geweest van een misverstand, het is van een ongelooflijke brutaliteit in de brief aan ministerraad en Kamer dan tóch te schrijven, dat alle politieke partijem achter het protest staan. VVD-fractievoorzitter Wim Baggerman heeft zich daarover in een brief aan het college terecht enorm boos gemaakt. 'Als u zonder ons mede weten en zelfs zonder dat wij zelfs kennis hebben kunnen nemen van de in houd van uw brief sugge reert namens alle politie ke partijen, dus ook na mens óns, te spreken, dan is dat in strijd met onze opvattingen over de waar heid', zo schreef Bagger man in voor zijn doen on gewoon felle bewoordin gen. 'Het geeft mij zelfs het onbehaaglijke gevoel gemanipuleerd te worden' en 'Het zal U niet verha zen dat ik daartegen pro testeer', zo besluit hij. Ook in dit tweede geval is het eigenlijk weinig inte ressant te weten hoe zo- door Koos de Gast iets kan gebeuren. Dit soort incidenten duidt op een zo grenzeloze vero nachtzaming van dóóds impele spelregels, die zelfs in een gefrustreerde politieke omgang met el kaar dienen le gelden, dat er sprake moet zijn van een tekort aan politiek fatsoen. Dat heeft voor de stad toch ernstige gevolgen. De wijze waarop de gemeente wordt bestuurd is door de boycot van VVD en CDA aan het commissiewerk al allesbehalve optimaal. In cidenten van deze aard et in een zo snelle opeenvol ging verharden de opvat tingen en verscherpen de strijd. Daar wordt nie mand wijzer van, zeker de burger van deze stad niet Zo'n brandbrief over de beperking van het bouw volume duidt er overigens ook op, dat het PvdA/D*66-college kenne lijk behoefte heeft aan de steun van VVD en CDA om in Den Haag meer in druk te kunnen maken en meer gewicht aan het pro test te kunnen geven. Na tuurlijk hebben B en W daarin volstrekt gelijk: één brief namens de hele raad maakt meer indruk dan de drie brieven, waar op de Kamer nu is getrar teerd. Maar dan moet je wel met de raad één front kunnen vormen. En dan is het ln en in triest dat meteen aanmerkelijke verschil in opvatting over de stads vernieuwing een derge lijk samen optrekken in de weg staat, maar een or dinaire prestigestrijd. Dat gaat regelrecht tegen het belang van de stadsver nieuwxng in. Er zal ook in deze kwestie wel weer een welgemeend excuus van burgemeester en wethouders komen. Maar het zou zinniger zijn als niet alleen de burge meester, maar het hele college laat weten, dat er onder de gespletenheid van deze raad nauwelijks nog normaal te werken valt. Woensdag 9 november De Doelen: 12.45: Koffieconcert Jtts- ke Siecndam, sopraan, Sylvia SchlU- ter, alL. en Gerard Akkerhuis, piano- Th eater Zuidplein: 20.15: Lam da Theatre Londen/Stichting Wikor met 'Oh wat a lovely war musical. Luxorth eaten 20.15. 'Evenaar' nieu we musical van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bokkinga, met o.a. Jos Brink, Lucie de Lange. Frank Sanders, Simone Kleinsma, Georget te Hagendoorn e.v.a. Piccolotheater: 20 30: Het gezelschap van de Witte Kraai met 'Honger' naar een roman van Knut Hamsun. De Lantaren: 21.00: Hesitate Demonstrate met Shangn-Lah. De Romeynshof: (Om moord) 14.00. Kindertheater m de wijk; Toneelgroep Pit met 'Smikkel en knappekop'. Poppentheater Bel le P5S5; 14.30: Het poppentheater speelt 'De Binnenste Buitelaar'. Cot- tage-Inn: 22.00: Wibur Litde Kwar tet (jazz). Donderdag 10 november Piccolotheater 20.30; Het gezelschap van de Witte Kraai speelt 'Honger' geschreven en geregisseerd door Sam Bogaerts, met o.a. Lucas Vander- vorst. De Lantaren: 20.30: 'Kataraki' van Dirk Groeneveld. 21.00: Hesitate Demonstrate, 21.00, Onafhankelijk Toneel Dirk Groeneveld met 'Uitno diging voor een ontknoping'. Luxor- theaten 20.15: 'Evenaar', de nieuwe musical van Jos Brink, Frank San ders en Henk Bokkinga. Met Jos Brink, Frank Sanders. Georgette Ha- gedoorn, Lucie de Lange, Simone Kleinsma, Mary Mithon, Fred Butter en Leendert Walig. Orkest o.l.v. Henk Bokkinga. De Doelen: 20.15: Serie Meesters op de gitaar 83/84. Vladimir Mikulka (Tsjechoslowakije). Werken van Villa Labos, M. Giulia ni, JE. Bach, L. Brouwer, M. Rosh- kin, A. Barrios en S, Rak. Het Bere- neh 22.00: Dubbelspel met workshop Marie tte Rupert v.d. Voort Rotter dams Workshop Orkest. Ontmoe tingscentrum 'De Tuyter*: 20.15: In ternationaal pianoconcert met Roxanne Wruble (USA). Harbour Jazzclub; 21.30: The Chris Barber Jazz and Blues Band. T Wed: Hoog vliet. 20.15: In de wijk gespeeld: Lïes- beth List/Robert Nas veld in concert voor twee. Hofpleintheater: 20.15- Robert Paul Theatershow, gast: Ei- leen Egas. muzikale begeleiding, combo o.l.v. Bert Stoots. Cottage- In n: 22.00' Nieuw Rotterdams Peil. Café De R: Maurnstraat 173, 22.00- Michael Baird, drums. Cees IJzer man, elect, perc. en Broer v.d. Boo gaard. conga, Bibliotheektheater: 12.00; Lunchpauzefilm, 'In einem Jahr mït 13 Monden' van R.W. Fass- binder. 20.00: Film 'Der Aufenthalt', na afloop gesprek met co-regisseur Wolfgang Kohlhaase. Kunstmin: Dordrecht, 20.15: Seth Gaaikema met zijn nieuwe programma 'Het Orakel". Bioscopen Al ham bra 1: 'Sophie's Choice' (16) dag. 2,00 en 8.15 u, woe. 8.15 u. Al- hambra 2 Brandende liefde' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Calypso 1; Trading places' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Calypso 2: 'De Illusionist" (12) dag. 1.45-6 45 en en 9.15 u. Calypso 3: 'Highroad to China' (al) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u. zond. 1.30-4.00-7.00 en 9.30 u. Centraal: do. t/m ma. 'Lekke re stukken' (18). di.en woe. 'Pussvba- by' (18) dag 12,15-2 00-3.45-5.30-7.15 en 9.00 u. Cineac (Beurs): 'Return of the Jedi' (al) dag. 2.00-6.45 en 9,30 u. Cineac (Bijenkorf): 'Ociopussy' (12) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Cinera ma 1: The osterman weekeind' (16) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u. Cinerama 2: 'Man, woman and child' (ad) dag. 1-45-6.45 en 9.15 u. Cinerama 3; 'Su- perman-3' (ai) dag. 1.45- 6.45 en 9 30 u. Cinerama 4: 'King of comedy* (al) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u. Cinerama 5: 'De Lift* (16) dag. 7.00 en 9.30 u, ma. en dl. ook 2.00 u, en 'Flashdance' woe. 2.00 u. Corso: 'Vrijdag de der tiende' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Kritcrion: 'Gejaagd door de wind' (12) dag. 7.30 u (beh, maandag). Lu- miere li 'Return of the Jedi' (al) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Lumiere 2: The horror show' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: The Bronx War riors' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Lu miere 4; The meaning of life' (16) dag, 1.45-6.45 en 9.15 u, Metro-1: Thor, de verschrikkelijke' (12) vrjj. en zat. 7.00 en 9.30, zaL en zond. 2.00 u. ma. di. en woe. bingo. Metro-2: 'Evil dead* (16). vrij. t/m zond, 7.00 en 9.30 u. 'Paspoort naar het porno- pa radijs' do. en ma. t/m woe 8.00 u. Passage: (Schiedam) 'Les uns et les autres' ma. l/m woe. 2,00 en 8.00 u. Hoc "Love for sale' (18) dag. van 10.00 u. s' morgens tot 10.00 s' avonds, zat 12.00-10.00 u, zond. gesloten. Thalia: 'Scherprechters' (16) dag, 2.00-7.00 en 9.30 u. 't VensteiT: 'Na- rayama' (16) dag. 19,30 u en 22.00 u, ma. gesloten, 't Venster-2: 'De simpe le moordenaar' (16) dag. 20.00 en 22.30 u, ma. gesloten, 't Venster-3: 'Parsifal* (16) dag. 19,30 u, ma. geslo ten. Kindervoorstellingen Alhambra-1: 'Vol gas met Herbie' dag. 2.00 en 6.45 u. Metro-2: 'Kuifje en het haaienmeer' woe. 2.00 u. Pas sage: The sound of music' woe. 2.00 Spijkenisse Euro 1: 'Vrijdag de dertiende deel-3' (16) vrij. ma. en di. 6.45 en 9.15 u, zat. zond. en woe. 1.30-6.45 en 9.15 u. Euro 2: 'De IllusiÖnist' (12) vrij ma. en di. 6.45 en 9.15 u, zat. zond en woe, 1.30-6.45 en 9.15 u. Euro 3: 'Yab-Yum op stelten* (16) vrij. ma. en di. 6.45 en 9.15 u, zat. zond, en woe. 1.30-6.45 en 9.15 u. Euro-4: 'Bad Boys' (16) dag. 6.45 en 9.15 u. Kindervoorstellingen Euro: 'De fluit met de zes smurfen' woe. 1.30 u. Helle voets luis Tivoli-theaten 'Octopussy* (al) zat. 19.00 u, zond. 16.15 u, 'Schot in de roos' (18) do. di. en woe. 20.00 u, vrij. 23.00. 'Hot Bubblegum in het leger' (16) vrij. zond. en ma. 20.00 u, zond. 16.15 u. Kindervoorstellingen Tivoii-th eater 'De bende van hier naast' woe. 14.00 u. Brielle A poll o-theater: 'Brandende liefde* (16) vrij. en zat. 19.30 en 22.00 u, zond. 19.00 en 21.3Q uma. t/m woe. 20.00 u, Kindervoorstellingen Apollo-theater: 'Pink Panther's te ken filmfestival' woe. 14.00 u. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: The Entity' (12)? dag. 6.45 en 9.30 u, en 'Super- man-3' (al) zat. zond. en woe. 1.45 u. Zaat-2: Twee stoere truckers op de snelweg' (12) dag. 6.45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. 1.45-6.45 en 9.30 u. Zaal-3: The return of the Jedi' (al) dag. 6.45 9.30 u. zat. zond. en woe. 1.45-6.45 en 9.30 u. Euro Cinema-4: (Voorstraat 294): 'Monty Python's meaning of life' 16) dag. 6.45 en 9.30 u, zaL zond. en woe. 1.45-6.45 en 9.30 u. Cinode: 'A perfect coupe" dag. 8.00 u, vrij. en zat. 7.00 en 9.30 u. Kindervoorstellingen (al) Cinode: "Walt Disney's tekenfilmfes- tival' woe. 2.00 u. Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8.30- 17.30 u. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waarnemingsregeling. Men kan via het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek ie weten komen welke apo theek waarneemt. Betreft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi ne men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt, Taxi Tele fooncentrale. Tel: 010-361222. Art- senboodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Integraal Kankercentrum Botter dam: Telefoonbaken voor vragen over kanker' I.K.R. Tel: 010-634130. Ambulancedienst: Voor Berkei. Bergschenhoek en Bleiswijk Tel: 0IQ- 333300. Diversen Raad en Daad: Vragen kunnen schriftelijk worden gesteld aan Re dactie Sijthoff Pers, rubriek Raad en Daad, Postbus 16050, 2500 AA Den Haag. Op donderdag kan tussen 9.00 en 11.00 uur telefonisch informatie worden ingewonnen op tel: 070- 190749. G.fc.B, Voorlichting* trum Rotterdam: (RochusseruW 198. Tel: 010-575840.) Voorlied over energie, besparing, CAI, ur ven e.d. Openingstijden maand t vrij. van 9.00-16.45 uur. Telefotd» Hulpdienst Rijnmond: Rattew 010-362244, Schiedam 010431» Voor hulp bij maatschappelijk®! geestelijke noden. Tefefoöi» hulpdienst voor jongeren: Tel: 0* 552539, dag. van 17.00-24.00 u. Tt fonische Hulpdienst Spijken» (van 19,00 tot 03.30 u): Tel: 013 25052. Hulp- cn infoiwat centrum Postkantoor Coolsing»Tl 172929, sociale en culturele info1® tie, rechtshulp, studie en onder"! zaken, vacaturebank, loontechn® dienst enz. Geopend maand. n* 17.00 u, dinsd. t/m vrij. 8.30-lTW Anonieme Alcoholisten W® groep Rotterdam: Bergweg 3079.c 673815, voor mensen met alcohol^ blemen. Crisiscentrum Rotterwj Mathe nesseri aan 270. tel: JtwJ Voor mensen met accute probW» op elk gebied. Geopend 24 uur P dag ook zaterdag en zondag. 5® ting Rechtswinkel: tel: 525577' 525690 (op werkdagen van IO.OO-H uur): Kralingen; Goudserijweg 21. 17.00-19.00 u. Bloemhof: Violiersm I, di 17.00-19.00 u. Spangen: terstraat 8, do. 17.00-20.00 u. Bur® voor rechtshulp: Zuid: 218-220 (tel: 843433): maand. 9» 15.00 u. dond. 9.30-11.30 u. ff* Tellingen; LraaL 59 (tel:6587?7), 1 13.00-16.00 u, di. en vrij. ï0-0fr-12J* Schiedam Hoogstraat 198 737433): maand, en dinsd. 14.CKHA u, dond. 17.00-19.00 u, dinsdagre"* Turkse tolk aanwezig. West BW® nesserlaan 173 (tel: 33637H| 13.00-15.00 uur, voor maand- dinsd. kan afspraak worden gern»*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4