Aanli rekke! ij jke prijzen ijd inde mod blijven bi j ons an Ie M&S MODE! ACHTERGROND Ulferd Bruseker ontdekt Moskou 1 99.- „129.- M&S^maakt mode betaalbaar Begrotingsdebat in ijltempo? Vier botsingen per dag in Schiedam Perfekt gekleed en heerlijk warm. Commissie kijkt uit o» er lichtstad Rotterdam Hafkamp start bouw sportzaal Blouson Schoolraad moet blijven voor 't hele Mantels Overall Japon onderwijs Paddestoel vaftöMo MKotterdarns Nieuwsblad MIflTFRlMFle 15 november 1993 RW* VJ^ÏI Kail W HbHJI 'mantels. Telefoon I a bomvitl f 010-267416. 109-1« Donaeföog koopavond 's jaierOogs se/veren wij tol 11 00 uur GRATIS kaffie met oeDOk ilme parkeergelegenheid f o ons modehuis u^'-y I*"*** Nu ook in Spijkenisse, Nieuwstraat 172 Vlaardingen In de Vlaar- dingse raadzaal worden deze week de traditionele begro tingsdebatten gehouden. Drie avonden en twee mid dagen worden ieder jaar uit getrokken voor het belang rijkste raadsdebat van het seizoen'. de vergadering waarin de begroting voor het komende jaar moet wor den vastgesteld en waarin de belangrijkste beleidslijnen worden afgesproken. Het ziet er echter naar uit, dat dat dit jaar anders zal zijn. Op het stadhuis wordt er al over gesproken, dat de da mes en heren raadsleden in drie bijeenkomsten klaar kunnen zijn: het zou een be- grotingsraad in ijltempo kunnen worden. De begrotingsvergaderingen hebben de afgelopen jaren al flink aan importantie moe ten inboeten. Inhoudelijk, omdat de discussie over de financiën steeds meer is op geschoven naar de raadsver gadering, waarin de meerja renbegroting wordt vastge steld: in mei van ieder jaar. Zeker dit jaar is dat het ge val geweest. Al in het begin van het jaar bleek, dat Vlaardingen in de jaren vanaf 1984 flinke tekorten op de begroting zou krijgen, als er volgend op de eer dere bezuinigingsrondes die al hadden plaatsgevonden niet nogmaals ingrijpend zou worden gekort. Al bij de behandtling van de meerjarenbegroting voor de periode vanaf 1984 stelde de gemeenteraad daarom een fors aantal bezuinigingen vast; bezuinigingen die tij dens de begrotingsraad van deze week nog eens formeel moeten worden bekrachtigd, maar waar de raad niet meer op terug zal komen. Een belangrijk onderdeel van de financiële discussie is daarmee dus al achter de rug. Zo komt het dat langza merhand de discussies rond die meerjarenbegroting, waarvoor aanmerkelijk min der tijd wordt uitgetrokken dan voor de jaarbegroting in november, veel belangrijker en interessanter worden. Niet alleen inhoudelijk is er echter veel veranderd aan de begrotingsdebatten. Is er inhoudelijk een verschraling opgetreden; dat geldt ook voor de entourage waarin de vergadering plaatsvindt. Daarbij denken we vooral aan de wijze, waarop in vroeger ;aren het aannemen van een begroting door de raadsleden en de aanwezige belangstellenden werd 'ge vierd'. Even traditioneel als de be grotingsvergaderingen zelf was namelijk tot voor enkele jaren het koude buffet, dat op vrijdagavond in de kanti ne van het Vlaardingse stad huis werd ingericht. Het leek soms wel eens of het niet opkon. Niet alleen ge meenteraadsleden een en kele om principiële redenen uitgezonderd en ambtena ren namen daar aan deel. maar ook het op de tribune of in de trouwzaal aanwezi ge publiek was welkom om het bordje desnoods meerde re malen te vullen met sala des, koud vlees en stok brood, welke lekkernijen werden weggespoeld met een goed glas rode of witte wijn. De keuken van het door Paul Houkes stadhuis, soms geassisteerd door een daartoe ingehuurd cateringbedrijf, maakte schitterende werkstukken van die buffetten. Zoals zo veel is ook dat verdwenen: vanwege de slechte tijden is het al jaren ongepast om een begrotingsraad op die ma nier af te sluiten. Tegen woordig krijgen de raadsle den en het publiek een glaasje aangeboden in de oude hal van hel stadhuis. Daar zit dan nog een klein hapje bij: een bitterballetje kan er nog wel van af. Het is duidelijk, dat de be grotingsdebatten van deze week een nóg schraler ka rakter zullen hebben, maar dat is dan om een heel ande re reden. Het feit doet zich immers voor, dat de begro ting voor 1984 verdedigd moet worden door een de missionair college van B en W. Sinds de val van de PvdA- en CDA-wethouders op 5 oktober neemt de huidi ge ploeg alleen de lopende zaken waar, en daarbij hoort ook die al in een eerder stadium opgestelde begro ting. Nieuw beleid zal het zittende college echter niet meer ontwikkelen. Hel is immers nog lang niet duide lijk, wie van de huidige wet houders in de nieuwe forma tie zal terugkeren, al maken de PvdA-wethouders een goede kans. Daarom zuilen de diverse politieke fracties in de raad er niet zoveel voor voelen, inhoudelijk al te diep in te gaan op de be groting. Men zal zich hoofd zakelijk beperken tot wat fi nanciële knelpunten, en dat is het dan. Die afwachtende houding zal waarschijnlijk zeker in de lengte van de algemene beschouwingen te merken zijn. Naar verwachting zal in die algemene beschouwin gen nog de meeste tijd ge bruikt worden om nogmaals de nodige opmerkingen te maken over de perikelen rond de val van het huidige college, en over de vorming van een nieuwe coalitie. Maar eigenlijk is daar vrij wel alles al over gezegd, zo dat ook dat niet al te veel tijd in beslag zou hoeven ne men. Ook bij de hoofdscuks- gewijze behandeling van de begroting voor 19B4 zullen niet al teveel opmerkingen geplaatst worden. Iedereen houdt zijn kruid droog: de inhoudelijke discussie zal pas kunnen plaatsvinden als het beleidsprogramma van het nieuwe collega aan de orde komt. Sommigen op het stadhuis houden er rekening mee dat de gemeenteraad, die woens dagavond met het debat be gint, er in drie zittingen uit zal zijn. Anderen vinden dit wat onwaarschijnlijk en me nen dat er zeker vrijdagmid dag nog vergaderd zal moe ten worden. Voor de huis houdelijke dienst van het stadhuis is dat probleem wellicht nog het grootst. Want wanneer moeten nou de bitterballen in het vet? Schiedam In de maand oktober hebben in Schie dam zich heel wat minder ongelukken voorgedaan in vergelijking met dezelfde periode van het vorig jaar. In 31 dagen moest de poli tie 125 maal (in 1982 was dat cijfer 167) bij ongeluk ken optreden; een gemid delde van vier 'klappen' per dag. Bij de botsingen en aanrij dingen waren in totaal 176 personenauto's betrokken, acht vrachtwagens, 29 (brom)fietsers en vier voet gangers. In drie gevallen waren de verkeersongeval len zeer ernstig en moesten evenveel mensen naar het ziekenhuis worden ge bracht. Verder liepen ze ventien verkeersdeelne mers lichte verwondingen op. Schiedam „Ik heb zo het vage vermoeden, dat de maaltijd bij de ONS wel eens het absolute hoogtepunt van deze avond kan zijn", mom pelde CDA'er Piet Roos- en gisteravond teleurge steld. Hij en nog vijftien andere Schiedammers waren even' te gast bij het GEB van Rotter dam om bijna hondertwintig meter boven de grond te 'ge nieten' van de beeldkwaliteit van de uitzendingen van de BBC. De Schiedamse raads commissie voor Economische Aangelegenheden liet zich na melijk bij twee instanties in formeren naar mogelijke uit breiding van het programma aanbod op het plaatselijke ka belnet. Daarbij waren de uit zendingen van de Engelse staatstelevisie veruit favoriet bij de Schiedamse bestuurders. De tweede instantie, waarbij men te rade ging, was de CAI Westland in Naaldwijk. Lichtstad Na eerst veel achtergrondin formatie te hebben gekregen van Hans Eikenbroek van de afdeling Electriciteit, CAI en Automatisering van de ONS, spoedde het gezelschap zich per bus naar de Medische Fa culteit aan de Westzeedijk in Rotterdam. Daar, op de boven ste verdieping van het ge bouw, bevindt zich de ont- vangstapparatuur van de CAI van het GEB. De koele en za kelijke uitleg van de GEB'ers en de slechte kwaliteit van de beelden kon de comissieleden maar matig boeien en werd als een teleurstelling ervaren. ,,Het is moeilijk om je hier te oriënteren", meende VVD'er Prins, terwijl de commissiele den in het rond keken en hun verwondering over het fraaie gezicht van Rotterdam bij nacht duidelijk lieten blijken. ..Volgens mij is dat daar de Horvathweg", meende een van met twee of drie kwartjes per maand geei. onoverkomelijk heid. Terwijl het gezelschap keek naar het verschil in kwaliteit tussen het signaal van twee Engelse zenders, die op 220 en 240 kilometer afstand van Naald vijk stonden, 'ontdekte' Ulferd Bruseker een televisie toestel, dat vlak daarnaast stond. Een aantal circusarties ten liet een bruine beer met een muilkorf allerhande trucs uithalen. „Welke zender is dat", vroeg Bruseker. „Dat is Moskou 1", was het antwoord. De commissieleden stonden versteld. Het beeld werd met een scho telantenne opgepikt van een Russische communicaliesate- liet. Dat wilden de raadsleden óók wel in Schiedam op de ka bel. „Het wordt alleen binnen een dag erg vervelend", wist de technicus te melden. „Die Russen komen om het half uur met een ander programma en je verstaat niets van wat ze zeggen. We hebben een tijdje geleden eens naar een voetbal wedstrijd tussen een Russich en een Nederlands team zitten kijken, maar het enige wat we hebben verstaan is het vloe ken van de Hollandse trainer," Hans Eiker Gr oek rekende de enthousiaste commissieleden voor, dat Schiedam voor 15.000 gulden de Russische zender op de televisie konden hebben. Ook dat leek de commissie wel wat. Na afloop van het bezoek was loco-burgemeester Scheeres optimistisch. „We zien elkaar nog wel een keer", zei hij tot Aart Verbree. „Of we tot over eenstemming kunnen komen is de vraag." Goedgeluimd reden de Schie dammers dan ook huiswaarts. Schiedam Wethouder Luub Hafkamp (welzijn) slaat woensdag 23 november de officiële paal voor de bouw van een sportzaal an nex buurtcentrum aan de Fahrenheitstraat in Sehie- dam-Oost. Hij doet dat 's middags om drie uur en aan sluitend is er een klein feest je in de aula van de Prof. dr. Ph. Kohnstammschool, die naast het bouwterrein staat. Teddy gevoerde katoenen blouson in akluele kleuren, o.a. zwart. Mt XS. S, M, L en XL Ruime sortering wollen mantels van Mousseline overall in bloemdessin, L 111 diverse fmès, kleuren. Igk Mt 36 i WÈÊk, t/m44 Suèdine japon met kont ras tgar nering. Mt 40 t/m 48 de leden. „Nee", verbeterde een ander hem, „Je kijkt nu richting Delft". Weer een an der zocht tevergeefs naar het Schiedamse stadskantoor. „Dat heeft weinig zin", merkte loco-burgemeester Reinier Scheeres na enige ogenblikken turen op. „De lampen zijn al lang uit." Optimaal Bij het vertrek uit Schiedam was de commissie al bijna een half uur achter op schema. Door het kortere bezoek aan het GEB kon die achterstand weer flink worden terugge bracht. Ondanks de tegenval lende ontvangst was de sfeer niet bedrukt. Integendeel. De reis naar Naaldwijk werd juist benut voor het ophalen van herinneringen over vroegere excursies, die de commissiele den door het hele land bracht. In Naaldwijk werden de leden van de commissie ontvangen door Aart Verbree, de direc teur van CAI Westland. Naast het gebouwtje rees een 120 meter hoge mast op, waarin zich de antennes bevonden. Hoewel het donker was, keken de commissieleden vol ontzag naar het stalen monster, dat op een voetrstuk van negentig kubiekemeter beton staat. Verbree verontschuldigde zich voor de niet optimimale ont vangst van het signaal van de Engelse zenders. „We zitten hier 220 kilometer verwijderd van de dichtstbijzijnde Engelse televisiezender", zei hij ter verontschuldiging. „En dat is eigenlijk te ver. Bovendien is boven Engeland het weer niet je van het." De commissieleden namen dat voor lief. Toen zij beneden in de computerruimte de beelden zagen, waren zij zonder uit zondering verrukt over het re sultaat. Aart Verbree veront schuldigde zich weer, maar slechter dan deze ontvangst werd het beslist '$ooit, meende hij. De commissieleden waren opnieuw aangenaam getroffen. Alleen een beetje Ctieeuw en het kon alleen maar beter worden! Volgens Verbree is de ont vangst van Engelse uitzendin gen in Naaldwijk evengoed als in Den Haag, die het signaal uit de ether oppakt met een veel grotere schotel-antenne. Moskou Als Schiedam dat signaal op de kabel 2ou hebben, vonden de commissieleden een verhoging van het abonnementstarief Polyester/katoenen cape met teddy voering, in aktuele kleuren. Mt S, M en L Drie jongens uit Hoek van Holland hebben in het duinge bied bij de Nieuwlandsedijk een geweldige paddestoel aange troffen. Het gaat hier om een zogenoemde reuzen-bol eet. Het gevaarte was bijna een halve meter in doorsnee en woog on geveer acht kilo. Het drietal Bas Spork en de tweeling Ri- nus en Hugo van Diesen nam de uitzonderlijke vondst mee naar huis en mocht er ook op school mee pronken. Vlaardingen Burgemees ter en wethouders van Vlaardingen zijn het met de gemeenschappelijke school raad voor het openbaar on derwijs eens dat er in de toe komst een gemeenschappelij ke schoolraad voor het hele onderwijs moet komen. De schoolraad vindt dat de medezeggenschapsraden, die op 1 februari met hun werk beginnen, zich daarover moeten buigen. Tot er een beslissing is genomen, uiter lijk 1 juli 1984, blijft de hui dige gemeenschappelijke schoolraad bestaan. Met in gang van 1 januari ontvan gen de leden geen presentie geld meer. Non-chalant elegant.». Rustiek chique... in üwvoorkeur hebt u bij ons een grote keuze. Uitsluitend klasse-mantels van Europese topmerken zoals Wüken/Ralph. Basten Pierre Gardin etc, /r Bgentljdse mantels met tal van nieuwe accentén. - -/ De moeite van eens komen kijken méér dan waard I - Zie ook Rommelmarkt Buurthuis Nieuwland (Albardastraat 65, Schie dam) houdt morgen van half tien tot half drie een speelgoedbeurs annex rommelmarkt. De dag ervoor van half tien tot twaalf uur kan men zijn spullen en speelgoed heel, schoon en compleet inleveren. Van de verkochte spullen wordt twintig procent ingehouden voor de organisatie. Het overgebleven speelgoed gaal naar een goed doel. Wollen cape met kontrasl- kleur. In aktuele mode kleuren, Mt S, M en L Actie Zwerfkat Met een bingomiddag is vanmiddag bij de Schiedamse stichting Lentefeest de actie Zwerf kat van start gegaan. Het doel is geld bijeen te brengen voor de sterilisatie, castratie en aborte- rtng van zwerfkatten. Wie aan die behandeling van de dieren wil meewerken, kan voortaan elke dinsdagmiddag terecht aan de bingotafel aan de Broersvest 101. Ook wie gewoon wil bingoën, is welkom, maar het inschrijfgeld komt wel bij de actie Zwerfkat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2