16 ROTTERDAM] Onkruit exposeert geheime documenten AGENDA RSV lijdt flink verlies in scheepsreparatie Rotterdam handhaaft eisen spoortunnel Chauffeurs besluiten vannacht definitief Tent voor kaartjescontrole Fietsen van werklozen gestolen Vrouw valt van balkon door ruzie 'Top PTT te laks' Rotterdam Streek- en stadsbussen, trams en metro in en rond Rotterdam rij den morgenochtend niet uit als het overleg -vanmiddag- tussen minister Rietkerk en de ambtenarenorganisaties strandt. Aangifte van 'diefstal' van vijfenhalf proeent Termeulen heeft ook interesse voor Dordrecht Rotterdam eist volop water voor bedrijven Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 15 november 1983 RZ/RV/RY/RW Zo gaat het normaal bij een drukbezochte wedstrijd. Morgen zal het vol lopende Feyenoordstadion een nóg ander (en waarschijnlijk} drukker beeld geven. Rotterdam De Rotterdamse politie heeft ontdekt dat de valse kaartjes voor de voetbalinterland Nederland-Spanje onder ultra violet licht wit uitslaan, terwijl de geldige toegangsbewijzen in dat geval een grijze kleur vertonen. Om bij de ingang effectief te kunnen controleren worden op het plein voor het stadion zes nieuwe ingangen gebouwd die uit monden in een tent. Alle kaartjes worden onder het ultraviolet te licht gecontroleerd. De politie heeft tot nu toe tweehonderd valse kaartjes in beslag genomen. Wie er achter het drukken van dè toegangsbewijzen zit is niet bekend. In totaal zal de politie woensdagavond 180 mensen inzetten. Het stadion gaat in verband met de tijd die de controle zal vergen eerder open: om zds uur. Concern optimistisch over koiengraafproject Rotterdam De seheepsreparatiesector van Rijn-Scheide- Verolme heeft in de eerste 32 weken van dit jaar door de slechte marktsituatie en de surséance van betaling van het concern een verlies gemaakt van dertig miljoen gulden. De andere bedrijven van het sterk gesaneerde RSV zitten vol gens het lid van de raad van bestuur J.van Rijn op dit mo ment ongeveer op de nullijn. Van Rijn, die dat meedeelde tijdens de gisteren gehouden aandeelhoudersvergadering merkte ook op dal hij goede hoop hegft-dat-er iets te doen valt aan de vordering van on geveer 900 miljoen gulden die de staat van hel concern te rugeist, Wij als RSV blijven de vordering in elk geval af wijzen." Van Rijn vertelde de ongeveer zestig aanwezige aandeelhou ders nog eens waarom RSV (vorig jaar een winst van 2.8 miljoen gulden) is vastgelopen: door de afwikkeling van de grote scheepsbouw, door de re derij-activiteiten, door verlie zen op Algerijnse projecten en door het niet tijdig van de grond komen van het Ameri kaanse kolengraaf project. Over dat laatste project was Van Rijn overigens wat opti mistischer. De machines zelf worden technisch verbeterd, zei hij, en dat vergroot de kans op verkoop van het hele pro ject of op verkoop dan wel verhuur van machines. „Van het geïnvesteerde vermogen van 405 miljoen gulden valt zeker een stuk tt.-ug te verdie nen." De Amerika- 'se partner is inmiddels voor vier miljoen dollar uitgekocht. Kritiek Slechts een enkele aandeel houder leverde kritiek op het verleden en de huidige gang van zaken bij RSV. Ze deden pogingen om in het kader van de vordering van 900 miljoen gulden een kort geding tegen de staat te beginnen, of om een onderzoekscommissie van aan deelhouders op te richten. maar die pogingen haalden het niet. Een van de aandeelhouders beschuldigde de vroegere pre sident-commissaris De Vries ervan dat hij de problemen bij RSV jarenlang heeft goedge praat. „Hij wekte met een Bij belspreuk vaak hoop", vond deze man. De Vries had het verloren geld beter aan de ar men kunnen geven, zei hij ook en daarmee bedoelde hij de aandeelhouders: een categorie die weinig hoop behoeft te hebben nog veel van het in RSV gestopte geld terug te Dordrecht Uit een garage van de stichting vrijwilligers organisatie Drechtsteden heb ben inbrekers honderd fietsen gestolen, die waren gefabri ceerd door werklozen. De waarde van de buit bedraagt acht mille. Rotterdam 25-jarige vrouw is gisteren tijdens een ruzie met een 24-jarige man in een woning in Duyststraat ge vallen van een balkon op de derde etage. Het slachtoffer liep een sleutelbeenfractuur op. De politie beeft de man aangehouden als verdachte van poging tot doodslag. Rotterdam De top van de PTT stelt zich tè passief op bij de poststaking. De hebben de werkgevers in de kleinmetaal de centrale directie van de PTT in Utrecht laten weten. De werkgevers dreigen met schadeclaims te ko men als de bedrijfstak door de stakingsactie wordt geschaad. Ook waarschuwen zij voor een verlies van arbeidsplaat sen in de bedrijfstak. Aan de directie wordt in een 'aangetekende brief' het verzoek gedaan pre ventieve maatregelen te nemen. Voorts wijzen de werkgevers erop dat bij veel PTT'ers een stijgend onbehagen blijkt over het niet-functioneren van de post. omdat veel PTT-me- dewerkers zelf niet staken of willen staken. RET en streekbussen morgen in spits plat In hel bureau Sandelingplein heeft het Platform wao/aaw giste ren in niet mis te verstane bewoor dingen aangifte gedaan van diefstal 'van een niet gering deel van ons wao-inkomen en van een aantal voorzieningen'. In een verklaring zegt het platform onder meer dat de aangifte van diefstal 'slaat op het dee! van ons inkomen dat in de afgelopen |aren van ons is afgepikt. Voor sommi gen beloopt dat al zo'n tien pro cent of meer'. Ook meent men dat de aangifte moet worden opgevat als een aan kondiging van 'toekomstige roof partijen'. Men rekende het de pofitie gisteren voor: „De regering is van plan per 1 januari 1984 ons samen met ambtenaren en trendvolgers 3,5 procent terug te zetten. Betrek je daarbij dat de prijscompensatie, zo'n twee procent, niet wordt uit betaald, dan kom je aan 5,5 pro cent". De poiitie maakte zich er niet met een Jantje van Leiden van af. Zij mogen geen actie meer voeren, maar hoeven uiteraard actie van anderen niet te frustreren. Het on derwijzend personeel heeft nog steeds plannen voor een dergelijke actie. Papieren afkomstig van inbraken in bunkers Rotterdam De anti-militaristische actiegroep On kruit zal dit weekeinde in Botterdam een tentoonstel ling houden, waar geheime militaire documenten wor den getoond, die in april van dit jaar zijn gestolen bij inbraken in bunkers in de duinen van Noordwijk en Katwijk. Behalve in de Maasstad worden kopieën van dezelfde papieren vrijdagavond en zaterdag tentoonge steld in Amsterdam, Nijmegen en Den Bosch. Veel documenten gaan over maatregelen tegen de eigen bevolking ten tijde van span ningen en oorlog. Volgens On kruit is dit een van de voor naamste redenen om de docu menten ten toon te stellen. De Nederlandse bevolking heeft er volgens de actievoerders recht op te weten wat haar on der dergeljke omstandigheden te wachten staat. Uit de documenten zou blij ken, dat er een rijkscommissie kan worden ingesteld, die toe zicht houdt op de berichtge ving, dat politiek gekleurde journalisten uilgesloten kun nen worden en dat bepaalde kranten en radio-en tv-uitzen- dingen verboden worden. Ook ambtenaren en arbeiders, die politiek actief zijn en sta kingen hebben georganiseerd, zouden geïnterneerd kunnen worden. Artsen in ziekenhui zen worden tijdens een oorlog verplicht een bepaald percen tage patiënten uit de zieken huizen te ontslaan. Bijeenkom sten van linkse politieke par tijen en vakbonden zouden verboden worden. Leden van Onkruit hebben de afgelopen maanden alle buit gemaakte papieren bestudeerd. Deze week verschijnt een dik boekwerk onder de titel 'Bun ker in Bunkerbuit' waarin alle informatie is verwerkt De tentoonstelling zal in Rot terdam in Het Trefcentrum aan de Westersingel worden gehouden en opent vrijdaga vond. Er is een kans, dat de politie tegen de expositie op treedt, omdat het verboden is dienstgeheimen te openbaren. In dat geval zouden ook de boeken, die behalve op de te- noon steil in gen in verschillen de boekenwinkels liggen, in beslag genomen moeten wor den. In het boek staan ver schillende fotokopieën van ge heime papieren afgedrukt. Ook staat er een verslag in hoe de inbraken in de bunkers precies zijn verlopen. De actie bij het openbaar ver voer zal tot rond negen uur duren. Dit althans zal het voorstel van de bonden zijn. De chauffeurs bij de RET, Zuid-West-Nederland en West-Nederland nemen van nacht pas een definitieve be slissing. Het openbaar vervoer ïn Rot terdam en regio zal waar schijnlijk niet besluiten om vierentwintig uur plat te gaan. Met name op de RET'ers is, onder meer van de zijde van het gemeentebestuur, druk uitgeoefend om het werk in de loop van de ochtend te hervat ten. Dit met oog op de voetbal wedstrijd Nederland-Spanje, morgenavond in het Feye- noord-stadïon. „Bovendien past het treffen van een voetbalwedstrijd niet in de opzet van de acties. We proberen publieksvriendelijk over te komen en het bedrijfs leven te pakken. Dat mensen daarvan het slachtoffer wor den is helaas niet te voorko men", aldus vakbondsbestuur der Siep Dorenbos van de Ab- vaKabo. De eventuele actie van mor gen is wel de laatste staking onder de bus-, metro- en tram bestuurders. Naast andere ac ties denkt de AbvaKabo er nu aan om na volgende week het technisch personeel in staking te laten gaan. Maar ook dat zal gevolgen hebben voor reizi gers, omdat rijtuigen en bussen dan niet meer worden gerepa reerd. Stipt Inmiddels zijn ook de ambte naren van de keuringsdienst voor vee en vlees een stipt heidsactie begonnen. Zij rich ten zich vooral op de haven. Ook de afdeling preventie van de brandweer werkt strikt volgens de regels. Bij de afdeling telecommuni catie van de PTT staat voor donderdag een demonstratieve optocht op het programma. De tocht voert van het Feye- noord-stadion naar de Doelen, waar de FNV een massale pro test-vergadering houdt. De stakende chauffeurs van de post hebben vandaag verga derd met collega's van de voorsorteercentra in het Rot terdamse postdistrict. In Hoog vliet, Rotterdam en Dordrecht werden instructies gegeven op welke wijze er moet worden gehandeld met poststukken. Kranten en radio- en tv-gid- sen zijn nog altijd 'besmet werk' en blijven liggen. Rond Minister en gemeente staan tegenover elkaar Rotterdam Minister Smit is niet bereid om Rotterdam financieel tegemoet te komen bij de bouw van een spoortunnel onder de Nieuwe Maas. Dit heeft ze in een gesprek met burge meester Bram Peper en wethouder Jan Laan laten weten. De minister heeft 50 miljoen gulden voor de Rotterdamse kosten uitgetrokken. Rotterdam zelf schat het benodigde bedrag, om de tunnel in de stad te kunnen inpassen, op bijna 170 mil joen gulden. Het college wil de zaak binnenkort aan de gemeenteraad voorleggen. Rotterdam houdt vast aan de eisen, dat het nik de kosten op zich neemt van bestrijding van de trillingshinder van de treinen, van de mogelijk heid om op de tunnel te bouwen.van herbouw van de te slopen panden aan üe Wijnhaven en van verlenging van de tunnel met ongeveer 300 meter om bij de Damstraat op Feijenoord over de tunnel een viaduct aan te leggen. Daarvoor heeft Rotterdam meer dan honderd miljoen gulden nodig. Rotterdam houdt ook vast aan de afspraak, dat gemeentewerken de voorbereiding en begelei ding van de bouw op zich neemt, waarvoor zo'n 60 miljoen gulden nodig is. De minister had begrip voor de Rotterdamse ei sen, maar zei niet meer dan 50 miljoen gulden voor zowel de kosten van gemeentewerken als de andere voorwaarden ter beschikking te heb ben. Het is voor de gemeente volstrekt uitgeslo ten de kosten zelf te dragen. Dinsdag- IS november Piccoloth eater. 20.30. Thekwmi Theater speelt 'Somewhere on the border* een stuk over de twijfelachti ge verworvenheden van de apart heid, gespeeld door Zuid-Afrikaanse acteurs in ballingschap Theater Zuidplcin: 20.30: Toneelgroep Vitra ge speeli 'Sneeuvvengel' met Hairy van Zanten en Bertme Hobbelman Luxortheaten 20.15: 'Evenaar «ir nieuwe musical van Jos Dr." Frank Sanders en Henk Bokkinga Mel Jos Brink, Frank Sanders, Geor gette Hsgedoorn, Lucie de Lange. Si- mone Kleinsma, Mary Michon. Fred Butter en Leendert Waljg Orkest ol.v. Henk Bokkinga De Schouw burg: 20 00: De Ned. Operastichting, 'Hofman;, Erzahlmgen' van Jacques Offenbach. Mel o.a Claudia Cum- mings, Alexandra Ionjla, Julian Pa trick, Utrechts Symfonie Okest, Ned. Operakoor en leden van het Nat. Ballet. Muzikale Jeidmg Anton Kers jes De Lantaren: 20,30: Willem Breuker Kollekiief Jazzcafé Dizzy: 22 00 Prisma Orkest. Jazz-Inn De Roode Leeuw: Capelle, 22 00: Green River Revival Jazzband. Theater Zuidplein: 20.15. Mime Studio Haar lem met 'Square Dance'. voor de aan vang 'muziek voor 1 piek' door het Atiack-ensemblc. Centrum Beelden de Kunst: Nw. Binnenweg 25, 20 30 Forumdiscussie 'Moet kunst zinnig zijn"''. Bibliotheektheater: 12 00: Lunchpauzefilm 'Le pont du Nord*. Ahoy' Complex: 1O.3O-17.Q0 en 19 00-22 30. 'Eigenhandig' beurs voor de doe het zeiver. Kunstmin: Dor drecht, 20 15- Dansgroep Osmose met 'Impulsen". Woensdag- 1G november Piccolotheater 20.30: Thekwim Theater speelt 'Somewhere on the border' een stuk over de twijfelachti ge verworvenheden van de apart heid, gespeeld door Zuid-Afrikaanse acteurs m ballingschap Theater Zuidplein: 2030: Toneelgroep Vitra ge speelt 'Sneeuwenge!' met Harry van Zanten en Bertme Hobbelman. Luxortheaten 20.15: "Evenaar", de nieuwe musical van Jos Bonk, Frank Sanders en Henk Bokkinga. Met Jos Brink. Frank Sanders, Geor gette Hagedoorn, Lucie de Lange, Si- rnone Kleinsma, Mary Michon, Fred Butter en Leendert Walig. Orkest t 1 v. Henk Bokkinga De Doelen: K.45: Koffieconcert door I Musici d 'Autunno, dirigent Joop van Zon 20 15: Chopmcycius; Niktm Magaloff, piano. De Lantaren: 20 30' Willem Breuker Koileklief. 't Hof: Dor drecht, 12 45 Pianorecital door Hans Eik. Dc Schouwburg; 20.15: Shusaku Dormu Dance Theatre met "Oti- que' (try-out). Poppentheater Belle Psss: Waterloostraat 137b, 14.30: Het poppentheater speelt 'Bil de Binnen ste Buitelaar'. De Hoekstee: Hoek van Holland. 14.00: Kindertheater m dc wijk; Toneelgroep 's GraVenspel met 'Perlepotjr?' (8-12 jaar). Ahoy' Complex: 10.30-17,00 en 19.00-22.30: 'Eigenhandig' beurs voor de doe het zei ver. Bioscopen Alhambra 1: 'Brandende liefde" (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u Alhambra 2 'Return of the Jedi* <16) dag. 2.00 en 6 45 u, en 'Sophie's Choice' (16) dag. 9 15 u. Calypso 1: Trading places' (al) dag 2 90-7.00 en 9.30 u Calypso 2: 'De Illusionist' (12) dag. 1.45-6.45 en cn 9.15 u. Calypso 3: Tirolers we ten van hete wanten' (18) dag. 2.09- 7.00 en 9 30 u. Centraal: do. t/m ma. 'Ring van hartstocht' (18), dl. en woe. "Jong, blond en zonder schaamte' (IB) dag. 1215-2 00-3.45-5.30-7.15 en 9.00 u Cineac (Beurs): 'Caligula II' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cineac (Bij enkort): 'Octopussy' (12) dag. 2 00- 6.45 en 9 30 u. Cinerama L The Os- terman weekeind* (16) dag 1.45-7.00 en 9.30 u- Cinerama 2: '2001, A space odyssey' (12) dag. 8 00 u, do vrij. ma. en di. ook 2 00 u Cinerama 3: *Su- perman-3' (al) dag. 1.45- 6.45 en 9.15 u. Cinerama 4: 'Man. vrouw en kmd' (al) dag 1.45-7.00 en 9.30 u. Cinera ma 5: 'The Horror show' (16) dag 7.00 en 9 30 u, ma. en di. 2.00-7.00 en 9.30 u Corso: 'Het huis bij het kerk hof' (15) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Kri- tcrion: 'Being there' (al) dag. 7.00 en 9.30, zond 2.15-7 00 en 9.30 u, ma. al leen 9.30 u. Lumiere 1: 'Return of the Jedi' (al) dag 2.09-6.45 en 9.30 u Lumiere 2: "Wraak in Dallas' (16) dag 2 00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: The Bronx Warriors* (16) dag. 1.45- 6.45 en 9.15 u. Lumiere 4: The mea ning of life' (16) dag. 1.45-6.45 en 9 15 u. Metro-1: 'Vier vuisten op safari* (al) vrij. en zat. 7.00 en 9 30, ma. di. en woe. bingo Metro-2: 'Scherprech ters' (16), vrij t/m zond. 7.00 en 9.30 u. 'Prulmenbloesem' (18) do. en ma. t/m woe 8.00 u. Passage: (Schiedam) 'Doctor Zjivago' (al) do. en vrij. 200 en 8.00 u, zond 8 00 u. woe. 2 00 u Rex: "De verleider van Plage Pigalle' (18) dag van 1000 u. s' morgens tot 10 00 s avonds, zal tl 00-10 DO u, zond. gesloten Thalia: 'La Traviata' (16) dag 2.00-7.00 en 9.30 u. 't Ven- steKl Narayama' (16) dag. 19 30 u en 22.00 u. ma. gesloten *t venster-2: 'Cmema thema-festival' met werk van o a Truffaut, Godard e.v.a. (16) dag 20.00 en 22,30 u, ma. gesloten, 't Venstei^3: 'Het land van mijn ou ders' (16) dag. 19 30 u, ma gesloten K i ndervoorstellingen Alhambra-1; 'Vol gas met Herbie* dag. 2.00 en 645 u. Cinerama-5: 'Walt Disney's tekenfilmparade' za- t en woe. 2.00 u. Metro-2: 'De avontu ren van Pietje Bel' woe. 2 00 u. Kindervoo rstei li ngen Euro: 'De fluit met de zes smurfen woe. 1.30 u. Hellevoetsluis TivolKheaten 'Brandende liefde' (16) zat. 19 00 u, zond en woe. 200 u. 'Fame'(al) dag 16 30 u. de medische zendingen zijn in middels alle problemen opge lost. Bij de sorteerders leeft, vol gens het actiecentrum van de chauffeurs, een sterke wil om eveneens in staking te gaan. JVa Spijkenissc Rotterdam Het Rotterdamse warenhuis Termeulen heeft belangstelling voor een vesti ging in de binnenstad van Dordrecht. Die zou dan moe ten komen op het terrein tus sen Voorstraat en Visstraat, waarvan reeds een gedeelte braak ligt, nadat daar de meu belzaak Buytink is afgebrand. Verder zal op dit punt het oude pand van het kadaster worden gesloopt. Projectont wikkelaar Empeo (Breaero) te Utrecht wil het terrein bebou wen. De directie van het warenhuis verklaarde dat het overleg met Empeo nog tn een pril sta dium verkeert. In eerste in stantie hangt het er van af wat de commissies uit de Dordtse gemeenteraad zullen beslissen. Die zuilen zich woensdag over het plan van de projeclonwik- kelaar buigen. Eerst daarna kan naar een meer concrete vorm worden toegewerkt. Bij Termeulen weet men nog niet of, in het geval men zich inderdaad in Dordrecht zal vestigen, het pand zal worden gekocht of gehuurd, In Spijkenisse, waar Termeu len een pand met een vloerop pervlakte van 2700 vierkante meter van Nationale-Neder- landen heeft gehuurd, hoopt men in september van het vol gende jaar de deuren te ope nen. In Dordrecht gaat het om ongeveer een zelfde opper vlakte. Hel assortiment kan niet zo uitgebreid zijn als in Rotterdam, waar het waren huis een totale verkoopopper vlakte heeft van 14000 vier kante meter. In kort geding A VR Rotterdam Rotterdam heeft vanmorgen ïn het kort geding voor de Rotterdamse recht bank van de stipt werkende ambtenaren van de Afvalver werking Rijnmond geeist dat de bevoorrading van gedestil leerd water voor twaalf bedrij ven in de Botlek op peil blijft- De stiptheidsactie bij het be drijf hoeft volgens de raads man van Rotterdam, mr. W.G.van Hassel, niet te wor den beëindigd. Volgens mr.Van Hassel kan de stiptheidsactie bij de AVR Rot terdam dagelijks enkele mil joenen aan schadeclaims kos ten. vakbonden hebben inmiddels aangekon digd dat, mochten zij het ge ding verliezen, er een staking wordt uitgeroepen. Namens de vakbonden stelde mr.Schellaart dat de eis van de gemeente Rotterdam onrede lijk is. Met een aantal voor beelden concludeerde de raadsman dat er zich bij de ac tie niets onrechtmatigs heeft voorgedaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4