16 WATERWEG I J mag een steenniet laten opdraaien voor uw zonden hoogerwerf bv mscM-mm Ohi) I fi llcrjorgt uui bruiloften en recepties Gezag centraal op lezing Koningshof VËRKOOP- MEDEWERKER M/V Vlaardingen Mellie Uyldert over 'de zintuigen der aarde': LEUKE MODE, LAAG GEPRIJSD. BIJ PEEK&CLOPPENBURG. 't (Puft ^ollanbsclj Jtoffte en |letljugs SPECIALITEITEN YMjuM EETHUISJE 7 S7-S? &R1ELLE TEL, 0!8lO-29óO CAPE-BILJART „DE WEST WIJK Deze rubriek verschijnt eens per 14 dagen. Inlichtingen omtrent adverteren kunt u krijgen op tel. 010-34.03.53. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 16 november 1983 RW Maassluis Juist kwesties zoals de kernbewape ning en de korting op ambtenarensalarissen en uit keringen maken de vraag actueel, of en in hoever re getornd mag worden aan het gezag van regering en parlement. „De argumenten pro en contra zijn niet van de lucht", aldus Frans van Gelder, de in Maassluis wonende regionaal voorzitter van het 'Theosofisch Genootschap. -Het genootschap houdt volgende week dinsdag- Wond in het Maassluisse ontmoetingscentrum Ko- 'hingshof weer een lezing en daar komt het thema '-'gezag en verantwoordelijkheid' aan de orde. Nadat •in de twee vorige voordrachten vooral aan de orde 'kwam, wat de oorzaak is in verschillen in karakter •én aanleg van mensen, gaat men. nu vanuit de eso- "Verische wijsbegeerte in op relaties lussen mensen. -De lezing begint om acht uur uur. Als kantoorvakhandel zijn wij gespeciali seerd in de levering van kantoormachines, computers, kantoormeubelen en totale kantoorinrichtingen. Op onze verkoopafdeling - kantoorinrich tingen kunnen wij nu plaatsen een: l leeftijd ca. 23 jaar. De werkzaamheden bestaan uit het telefo nisch kontakt onderhouden met onze af nemers, het uitbrengen van offertes, het behandelen van de opdrachten en andere bijkomende werkzaamheden. Wij zoeken voor deze funktie iemand met een middelbare opleiding en bij voorkeur met kennis van de interieurinrichting. Indien u geïnteresseerd bent in deze funk tie, kunt u schriftelijk solliciteren t.a.v. de direktie. CENTRUM VOOR KANTOOREFFtCIENCY POSTBUS 298 3130 AG VLAARDINGEN TELEFOON 010-356666 PRODUKTIESTRAAT7 Vlaardingen De avond ging over edelstenen, maar eerst even wat andei's. In het december nummer van De Kaarsvlam, nu al uit, schrijft Mellie Uyldert: „Sinds 1981 loopt Uranus in Sa gittarius, tot nu toe in conjunctie met Jupiter, dat heeft de blik semsnelle vooruitgang in na tuurlijke geneeswijzen opgele verd. want Jupiter is genezing (en geloof en opvoeding) en Ura nus beheerst de Nieuwe Tijd (als heerser van Aquarius)." Het is maar even om de levens beschouwing van Mellie Uyldert te typeren. Gisteravond kwam zij naar Vlaardingen, voor het eerst van haar leven. De spreek buis van alternatief Nederland, het meest beroemde kruiden vrouwtje ter wereld. „De curiosi teit onder de astrologen", om een beoefenaar van dat vak te citeren die vrouw kwam naar de Stadsgehoorzaal en zij bracht haar faam mee. Een publiek van driehonderd mensen. meest vrouwen, woonde het bij. Mellie Uyldert begon haar voordracht, mild gestemd, met een compli mentje. „Ik heb net een kopje thee zitten drinken in het Deltahotel, aan die prachtige waterkant, met dat schitterende uitzicht.- Wat een mooie, boeiende, interessante omgeving, met de macht en de kracht van de arbeid." Een blij moedige binnenkomer, zeker voor iemand, die in een eerder geschrift nog wel eens heeft uit gehaald naar industriecentra zo als het Ruhrgebied en Rijnmond. Waren dat niet de kankerge zwellen in de maatschappij? ar alles heeft zijn voor en zijn tegen, dus ook Vlaardingen. Het publiek luistert ademloos. Een flink aantal vrouwen is wel op de hoogte van boeken van Mellie Uyldert: dat valt in de pauze links en rechts te beluiste ren. En de boeken gaan ook grif over tafel, dus klagen hoeft de organisatie niet. Die bestaat uit boekhandel Den Draak en krui derij Te Hooi en Te Gras. Ook edelstenen worden goed ver kocht, „Edelstenen zijn de ogen der stof, die ons aanzien," schrijft Mellie Uyldert in haar boek 'Verborgen krachten der edel stenen'. Op de kaft ervan staat over haarzelf geschreven: „Zij houdt haar toverlamp bij elke verschijningsvorm van de dage door Kor Kegel lijkse werkelijkheid, om de stra ling te doen doordringen tot in het wezen daarvan: kijk, dat is, waar het om gaatï" En zelf schrijft zij daaronder: „Hoe kan men denken, dat ste nen niet lever? Een langzaam leven is het, maar analoog aan het leven in planten, dieren en mensen." En op bladzijde 13: „Er zijn dus stenen die zien en ste nen die horen, het zijn de zintui gen der aaide. En de steen die voor de aarde hoort, kan door verwantschap ook het gehoor in de mens versterken. Daar komt dus de geneeskracht der edelste nen vandaan." En dankzij die conjunctie van Uranus en Jupiter dus is het, dat de interesse ervoor zo toeneemt. Zie De Kaarsvlam, december '83. De lezing. Mellie Uyldert maakt indruk. Men schat, dat zij al té gen de tachtig jaar oud is, maar op haar gezicht valt geen rimpel te bespeuren. Haar ogen twinke len. In een paars broekpak, haarband, lange paardestaart (en niet eens grijs) staat zij voor de microfoon, recht van lijf en le den, een treffende gelijkenis met de VJaardingse arts Moerman. De schijnwerpers staan wat fel op haar gericht, dat moet rusti ger. Op het schoolbord, rechts van de bloemenbos die naast haar op een tafeltje staat, kan men ternauwernood ontcijferen dat paars de kleur van amethyst is. Maar er staat nog veel meer. Alleen trekt de oude dame, soms bijna overkomend als een jong meisje, alle aandacht naar zich toe. „U hebt dat vroeger ook wel eens gehad. Toen u klein was en u op het grintpad speelde. Dan deed u de witte steentjes bij de witte, de donkere bij de donkere. En dan was er één, die viel u op. Eén kiezeltje, dat zei: neem mij mee, wam ik ben uw vriendje. Voelde u zich tot zo'n steentje dan niet extra aangetrokken?" Een steen zegt dat met zijn stra ling, vertelt Mellie Uyldert, en het wetenschappelijk bewijs vindt zij in de Kirlian-fotografie. Daarmee is de aura te constate ren. „En die straal, die kracht, deell een steen mee aan zijn dra ger." De belangstelling voor edelste nen is overweldigend. Neem nu steden als Schiedam, Vlaardin gen, Maassluis. In reform huizen, m gale rietjes, in snuisterijens hops, zelfs in een koffie- en theehandel, overal vind je tegen woordig wel een plateau met tal rijke edelsteentjes. Mooi ge kleurd vaak, prachtig geslepen. „Vroeger," zegt Mellie Uyldert, „was de kunst van het slijpen ook het belangrijkst. Maar men Mellie Uyldert tijdens de pau ze, boeken signerend en advie zen gevend over kettingen met edelsteentjes. „Het paradijs komt terug, als u dat wilt." hatl geen idee, dat men met méér te doen had dan met een dood ding, Pas langzaam komt men nu tot het besef, dat een steen een levend wezen is, waar je een wisselwerking mee hebt. De oude verhalen over onheil afwerende amuletten en geluk brengende talismannen zijn er niet zomaar. Het berust, zo leert de ervaring, op ware relazen. •Een steen draag je niet voor de aardigheid. Het is zelfs uitkijken, als u alleen maar een steen koopt omdat hij duur is of omdat hij zo mooi bij uw jurk past. Het kan dan best 2ijn, dat die steen een heel verkeerde trilling voor u heeft. Ik ken wel mensen, die daardoor last van hoofdpijnen kregen." De parate kennis van Mellie Uyldert blijkt groot, als zij over de werking van afzonderlijke stenen begint. Een wandelend lapidarium. Chronische astmalij ders genazen met een rutiel- kwarts, zegt zij. De roodbruine jaspis helpt de maag. Sodaliet: goed voor het slapen. Als alter natieve arts bepleit Mellie Uyl dert de fraai rose dooraderde ro- docbrosiet tegen multiple sclero se en de ziekte van Parkinson, de olivijn tegen kanker „maar wel samen met een goed dieet en meditatie". En bergkristal is een echte won dersteen, die helpt te gen alles. „Die laat het licht in u doorschijnen." Een ava'nturijn. liefst in combi natie met een agaat, noemt Mel lie Uyldert lucratief tegen jeugd puistjes. „Maar let er wel op, het drijft de oorzaken van acné te rug naar de ziel en dan moet u daar wel iets mee doen. De zwarte magnetiet bijvoorbeeld is een goede pijnstiller, maar denk erom, pijn is een boodschap, een teken dat u .verkeerd leeft. Als die pijn onderdrukt wordt, bete kent dat nog niet dat u genezen bent." Die waarschuwing keert voort durend terug. „U mag een steen niet uitbuiten door hem te laten opdraaien voor de gevolgen van uw eigen zonden. Kom met uzelf in harmonie, dan bent u in har monie met alles en verdwijnen uw problemen. Het is het voor recht en de plicht van de mens om zich uit te kristalliseren tot zijn eigen hogere ik. Dan komt het paradijs, waarvan wij menen dat het verdwenen is, weer te rug. Als u dat wilt." En als zij daar de conclusie aan verbindt, dat de mensen van nu anders moeten leven, dat het uit moet zijn met kernenergie, luchtvervuiling, televisie, bril len, medicijnen, pacemakers en zovoorts, en dat men zinvol werk moet doen „waardoor de computers zullen verdwijnen", dan weerklinkt in de zaal een daverend applaus. Men is het hartgrondig met haar eens. Duizendblad „Ik viel tijdens uw lezing in slaap," vraagt iemand na de pau ze schriftelijk, „helpt daar ook een steen tegen?" Mellie Uyldert geeft het advies gewoon te gaan slapen, want ontspannen is goed voor een mens. Niet overal adviseert zij genees krachtige stenen. Als iemand wil weten, wat er tegen dode vin gers te ondernemen valt, raadt zij weliswaar de hematiet aan, „maar beter is een thee van dui zendblad". Een oudere man middenin de zaal moet er voortdurend om giechelen. Welke steen helpt te gen miskramen? Kan je van edelstenen ook ongenietbaar worden? Wat te doen aan mi graine? De man moet wat vra gen aanhoren en gelooft er 7.0 te zien geen hout van. Hij staat, af gaand op andere reactief, vrijwel alleen. Hoewel dat vah die tele visie, die slechte straling zou uit zenden, bij veel mensen wat ver velend overkomt. Mellie Uyldert is dat wel ge wend, zegt zij. Op het gevaar van scepsis af, gaat zij de catego rie 'sterke verhalen* niet uit de weg. Zij verhaalt van een ruiter, die op een smal bergpad naast een diepe afgrond reed. Zijn paard struikelde en bijna tjoepte hij naar benée, maar gelukkig herstelde het paard zijn val net op tijd. Toen keek de ruiter naar zijn vinger, waar hij een ring aan droeg met daarin een mooie blauwgroene turkoois. De steen bleek gebroken. Te pletter gesla gen? Nee, 7.egt Mellie Uyldert, „de steen had zijn ongeluk over genomen. De turkoois had zich zelf geofferd terwille van zijn drager. En dat komt veel voor." Daarom, zegt zij 'en ik zou er wel een hele win tercursus over kunnen geven' moet een steen, die niet meer glanst en af gedragen is, niet worden wegge gooid. Men dient zo'n steen te bedanken voor de goede zorgen en netjes op te bergen in een doosje. Mellie Uyldert: „Mis schien wordt hij dan wel weer beter." VOORDE BIJP8C Je krijgt het er worm van afs je ziet hoe voor delig de wintermode bij Peek &Cloppenburg is. Onvoorstelbaar wat een keus en wat een Prima prijzen. Hier ziet u alvast enkele voorbeelden. Deze geruwde trui heeft een prachtige vlakverdeling en hangcol. In de kleuren: kaki/zwart en rood en rood/zwart en grijs. Maten S-M-L yjQ Prima Priis 4a De canvas broek Een canvas blousonjack, is er in kakigroen, gevoerd met borg en een kaki beige en asymmetrische drukknoop- rood. Maat sluiting. De kleuren: o.a. 36-44. Prima Priis zwart/kobalt en grijs/zwart AQ_ Moot 36 42. IftQ t-7# Prima Priis w* Eronder een wijde ge ruwde trui met hangcol en vleermuismouwen. Van acryl. De kleuren: rood, kaki, kobalt en zwart Maten S-M-t Prima Priis 29.- De corduroy broek heeft een elastieke, opstaande taille. Kies uit zwart, grijs of kaki. Pnma Priis 4/1" Huur een ijejrïllfg hopje hoffie. HOOGSTRAAT 169 - VLAARDINGEN TEL. 356372 Voor uw: snelle zakenlunch borreluurtje een gezellig partijtje biljarten elke dinsdagavond klaverjassen (zondags gesloten) Fioais OE VIJFDELAAN 304 TEL. 350716 VLAARDINOEN Uw gastheer Frans Muller

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2