WATERWEG Holyziekenhuis laat gewonde jongen liggen 'Manneke Mout' is hard nodig SPORT 171 SPORT KORT Schiedam geeft winst uit handen 9 Als Zwaluwen punten pakt, hoor je niemand meer9 W interprogramma VRSR van start Bezoekers verontwaardigd Directeur: misverstand je Defensie computer gaal op riolering Post vriendelijk voor kinderzegel Comité gedenkt scholen Niet in de fout Spelers maken profielschets van opvolger Nieuwenhuizen Kroes blijft toch bij MW'27 Vlaardingen Bezoekers van het Holyziekenhuis hebben zich maandagavond nogal opgewonden, toen een jonge bromfietser op nog geen dertig meter van het ziekenhuis op een auto klapte, In plaats van di rect in te springen, weigerden EHBO'ers van het zie kenhuis in eerste instantie hun medewerking. Er moet een ambulance gebeld woiden, kregen de ver bijsterde omstanders te horen. Uiteindelijk werd de 16-jarige Kees Vink toch per brancard de EHBO-af- delmg binnengedragen, dankzij de hulp van een por tier en een bezoeker. Een misverstand, volgens Hofy- direcieur Van Neerbos. Peter van Gelder reageert geagiteerd op het voorval. Hij was als eerste ter plaatse, nadat de tiener op het trottoir was gesmakt. Zo dicht bij het ziekenhuis en dan om een ambulance vragen. -„Idioterie vond ie dereen het", geeft de Vlaardinger zijn eerlijke me ning. „Die jongen heeft daar zodoende zeker een kwartier op straat èn in de kou gelegen." Hij verhaalt over het gebeuren: hoe Kees Vink werd geschept, hoe hij als eerste op de plek des onheils ar riveerde en hoe een ander een ziekenbroeder tot eni ge activiteit trachtte aan te sporen. Van Gelder: „Na een hele tijd kwam er één man in uniform. Komt er verder nog iemand?, vroeg ik, Nee, de ambulance was gebeld. Ik zeg: dat is toch onzin, meneer. Ja, nee... zijn collega wilde niet meewerken. Is tegen de regels, zei die. Hij weigerde ook een brancard mee te geven." 'Zak zout' „Met z'n tweeen", vervolgt Peter van Gelder, „heb ben we de jongen desondanks naar de polikliniek tot in de EHBO-afdeling gebracht. Maar geholpen wer den we nog niet. Die andere collega draaide gewoon zijn rug naar ons toe. Ik had net zo goed met een zak zout binnen kunnen komen in plaats van een pa tient." Thuis meldt Kees Vink nonchalant: „Ik leef nog." Zijn letsel bleek na onderzoek gelukkig niet veront rustend. Het 'slachtoffer', die net een EHBO-cursus in het Holy-ziekenhuis (t) had gevolgd, kon na een kleine behandeling al weer huiswaarts keren. „Mijn been en hand doen zeer. mijn enkel is gekneusd en door Cock Rijneveen het lopen gaat moeilijk. Maar voor de rest gaat het best", zegt hij wat schuchter. „Het ongeluk liet zich in mijn ogen evenwel ernstig aanzien. Z'n onderbeen leek zwaar gewond", bekent Van Gelder, om er boos aan toe te voegen: „Maar ze laten je liggen, omdat er volgens de regels een ambulance van weet ik waar moet komen. Daar ben ik echt van ge schrokken." Misverstandje Economisch directeur Roel van Neerbos van het Ho lyziekenhuis. al door meer verontwaardigde bezoe kers op het voorval geattendeerd, kan het allemaal uitleggen. Van Neerbos: „Wij mogen niet op eigen houtje mensen van de straat halen. Er is een af spraak met de GG GD, dat voor alle ongevallen buiten het ziekenhuis een ambulance wordt inge schakeld." Het gaat om een misverstandje, laat hii daarop we ten. De EHBO'ers dachten dat het ongeluk van Kees Vink op de grote parkeerplaats had plaatsgevonden dus buiten het terrein van het ziekenhuis en niet in de nabijheid van de polikliniek. Daarop han teerde het ziekenhuispersoneel streng de voorschrif ten en werd er geen hand naar de jongen uitgesto ken. „Het kan in de praktijk soms tot merkwaardige situ aties leiden, ja", aldus de directeur. „Als het duidelijk was waar de aanrijding had plaatsgevonden, was er geen enkel probleem ontstaan. Wat er nu is gebeurd we hebben het gisteren proberen uit te zoeken, maar 't blijft gissen komt gelukkig zelden voor. Anders hadden we die afspraak met de GGD toch allang laten vallen..." Ruilbeurs Wijkvereniging Hoevenbuurt {Vlaardingen) houdt zaterdag weer haar jaarlijkse kleding en ruilbeurs in zaal de Deel (Baarnhoeve 6). Tussen half een en vier uur is er ruimte voor iedereen die wat te koop heeft. Echter niet voor com merciële doeleinden, 7.0 laat het bestuur van de vereniging uitdrukkelijk weten. Inleve ren van kleding kan op vrij dagavond, in de Deel van ze ven tot acht uur. Gezinsbingo In het wijkcentrum van Schie- dam-Noord, de Blauwe Brug. wordt zaterdagavond vanaf acht uur een grote gezinsbingo gehouden. Volgens Tiny van der Voort, die de publiciteit verzorgt, zijn ook kinderen welkom, mits zij begeleid wor den door meerderjarigen. Fietsen De Vlaardingse raad voor sport en recreatie en de Toer club Rijnmond hebben voor zondag eon fiets-veld-toertocht uitgezet. De tocht is bestemd voor de doordouwers onder de fietsers en leidt over geplavei de en ongeplaveide wegen in Vlaardingen en Schiedam. Er kan tussen tien en elf uur worden gestart bij het Kol pa- bad. De kosten bedragen 2,50 guldon per persoon, maar voor dat bedrag krijgt men na vol brenging van de tocht een her inneringsvaantje. Bazar De Remonstrantse Kerk aan de Hof laan in Vlaardingen houdt dinsdag 22 november en woensdag 23 november een bazar. De opbrengst is bestemd voor het kerkewerk binnen en buiten de Remonstrantse ge meente. Er worden tweede hands artikelen te koop aange boden, boeken en handvaar digheidsproducten. De bazar is dinsdags vanaf zeven uur 's avonds geopend en woensdags van tien tot vijf. Bibliotheek De Vlaardingse bibliotheken en de fonotheek sluiten met Sint Nicolaas en de Kerstda gen de deuren. Op 5 december zijn de bibliotheken na vier uur gesloten en op 26 decem ber de hele dag. Maasland Het Defensie Computer Centrum (DCC) aan de Colden hovel aan in Maas land, wordt aangesloten op de openbare riolering. Tot dusver werd het ongezuiverde afval water van het centrum recht streeks op de Nieuwe Water weg geloosd. Na Van der Lely BV is het computercentrum met meer dan 300 mensen Maaslands één na grootste werkgever. Het afvalwater van het DCC zal naar de rioolwaterzuive- ,'sinstaliatie 'De Groote Lucht' in Vlaardingen worden afgevoerd. De aansluiting op de persleiding tussen De Lier en Maasland, die daarvoor no dig is, wordt door het ministe rie van defensie betaald. De Maaslandse inbreng bestaat al leen uit het verlenen van een zakelijk recht ten behoeve van het leggen van de leiding in gemeentegrond. Tijdens de gis teravond gehouden raadsver gadering werd dit recht van erfdienstbaarheid verleend. 'Negen van de tien Schiedammers schamen zich voor het ver Zeden' Schiedam „Tenslotte staat er in Brussel een mannetje, dat veel minder presteert. Voor nog geen gulden per inwoner kan dat beeld er komen." De circa zestig leden van de histo rische vereniging Schiedam zijn het hartgrondig eens mei kunstenaar Frits Hendenckx. die enkele maanden geleden het model van het beeld De Brandersknecht presenteerde. Het wordt volgens hen hoog tijd, dat het stadsbeeld wordt verrijkt met een monument, dat herinnert aan het roem ruchte verleden van Schie dam. Als hommage aan de tal loze branders en distillateurs, die Schiedam zijn bekendheid hebben bezorgd. Schiedam moet zijn 'Manneke Mout' krij gen, zoals de kunstenaar zijn idee omschrijft. Jurist Dick van Velzen vindt, dat de gemeente maar een flinke duit in het zakje moet doen. Hij zegt dat, als bestuurs lid Frans Geerdes de aanwezi gen vraagt op welke wijze zij denken het plan voor zo'n beeld bij de Oude Sluis te ver wezenlijken. „Als de paar branderijen en distillateurs, die we nog in Schiedam heb ben, vijftig procent van de kosten voor hun rekening ne men, dan moet de gemeente de andere helft maar bijpassen", houdt mr. Van Velzen de aan wezigen voor. die eerder op de avond tijdens de ledenverga dering van de historische ver- niging naar de dia vertoning 'De Schiedamse borrel' hebben gekeken. „Wat heeft de Schiedammer en de buitenlandse toerist aan zo'n beeld, aan zo'n hommage aan het verleden?" vraagt een jongeman zich hardop af. „Je kunt in de stad niet eens een bezoek brengen aan een distil leerderij. Ja, je kunt naar het Nationaal Gedistilleerd Mu seum in de kelder van het Ste- De leden van de historische vereniging toonden veel belangstelling voor de kalender met historische stadsge zichten, die het komende jaar wordt uitgebracht. delijk. Maar als je dat gezien hebt, snap je er nog niets van." Schamen „Negen van de tien Schiedam mers schamen zich voor het verleden van dc stad. Maar wat Schiedam nu is hebben we wel te danken aan de jeneve rindustrie. Wat doen we met het plan? U blijft allemaal zo ontzettend koest zitten", zegt een vrouw op middelbare leef tijd, die vindt dat de opdracht om het beeld te vervaardigen beter vandaag dan morgen aan Frits Hendrickx kan worden gegeven. ,,'t Is de moeite waard om te prikken wat de gemeente er voor voelt", valt bestuurslid Geerdes bij. Voorzitter Ruud Poels houdt de boot af en zegt dat het bestuur zich daar in de eerstvolgende vergadering over zal beraden. Hijzelf had liever gezien, dat zich buiten het bestuur om een comité had gevormd, dat voor de inzame ling van het benodigde bedrag wil zorgdragen. Eerder op de avond in de re creatiezaal van branderij- en gistfabriek Hollandia had kunstenaar Frits Hendenckx uit de doeken gedaan, hoe hij op het idee was gekomen voor een standbeeld van een bran dersknecht. „Steeds als ik van uit mijn atelier aan de Oude Sluis naar buiten keek, dacht ik dat er een beeld moest ko men dat uitdrukking geeft aan de vierhonderd jaar historie van branderijen en distilleer derijen in Schiedam. Ik pleit dan natuurlijk voor mezelf, maar ook voor de stad. Zo'n beeld is gewoon nodig," aldus Henderickx. vt 'jih. fBn Vlaardingen/Maassluis In alle vroegte hebben burge meester Fred van Lier van Vlaardingen en zijn ambtscol lega Hans van Es van Maas sluis vanochtend de eerste kinderpostzegels gekocht. Hoe wel de PTT zijn acties tegen het overheidsbeleid nog steeds voortzet, was er voor de kin derzegels voldoende ruimte gelaten om de jaarlijkse ver koop zonder mankementen te Burgemeesters eerste klant laten plaatsvinden. Dit jaar is het thema 'Kerst en Kind' op de zegels gestalte ge geven. Graficus Joost Roelofsz Burgemeester Fred van Lier was in Vlaardingen de eerste bezitter van de juist verschenen kinder postzegels. Hij kocht vanochtend de eerste exemplaren. beeldde m twee bontgekleurde zegels de winterse kinder vreugde uit. De opbrengst van de kinderze- gel-aktie is bestemd voor min der bedeelde kinderen in bin nen- en buitenland. Vlaardingen De Ericaschooi uit Vlaardmgen krijgt een be drag van 1800 gulden uit het vakantiefonds van het Neder lands Comité voor kinderpost zegels. De Professor Kohn- stamschool heeft een bedrag van 2306 gulden uit dat zelfde fonds ontvangen. Ten behoeve van het sociaal-cultureel werk in Vlaardingen is nog eens een bedrag van 2295 gulden ge schonken. Verder krijgt de Onderwijsbe geleidingsdienst Nieuwe Wa terweg Noord voor de aan schaf van een ontwikkelings programma voor geestelijk ge handicapten van het Pedago gisch Instituut in Rotterdam 280 gulden. Schiedam De bestuurder, die vorige week met zijn auto onder een zandwagen reed in Schiedam, blijkt met in de fout te zijn gegaan. Hij kwam op de Scheepvaartweg in botsing, omdat de vrachtwagen plotse ling de weg overstak om een inrit in te draaien. De man is ondertussen weer uit het zie kenhuis en maakt het redelijk. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 16 november 1983 Schiedam/ Vlaardingen De dammers van DC Schie dam hebben tegen Benne- kom de kans voorbij laten gaan om zich definitief uit de gevarenzone te werken. Na bijna zes uur spelen moesten de Schiedammers genoegen nemen met een te leurstellend 10-10 gelijkspel. De wedstrijd begon direct al slecht voor Schiedam. Wim Vrijland blunderde en verloor zijn partij kansloos Op de ove rige borden ging het echter be ter. Jelle Groenveld tekende voor de eerste zege door An- nemiek van de Kraats. een van de betere vrouwelijk dam mers m Nederland, fraai te verslaan. Schiedam leek af te stevenen op een overwinning, maar het noodlot sloeg toe. Rob van Eijk, Piet Ëastiaanse, Aad Prins en Piet Meinster speel den weliswaar terecht remise, maar iedereen was het er over eens dat de partijen van Ron Heusdens. Tiny Mous, Dirk van Schaik en Sjaak Prins m winst hadden moeten worden omgezet. Tot hun eigen verba zing hielden de spelers van Bennekom de tegenstanders in bedwang en dwongen remises af. Het slot van de wedstrijd ken de een slecht verloop. Schie dams sterkste speler. Ron Heusdens, was aan het eerste bord na bijna zes uur spelen nog met zijn partij bezig tegen de captain van Bennekom, Jo Weijman Heusdens leek een moeilijk en langdurig da- meindspel winnend af te gaan sluiten, toen in hevige tijdnood het noodlot toesloeg Met nog een minuut bedenktijd op de klok, bood Heusdens. die dacht nog te kunnen verhezen, re mise aan en dat werd grif door zijn tegenstander geaccep teerd. Terecht, want na afloop bleek dat Heusdens een zeer simpele combinatie over het hoofd had gezien, die hem de winst had kunnen bezorgen Schiedam moest zo rnel een 10-10 deling genoegen nemen. VDV De dammers van VDV behaal den de tweede overwinning in de competitie. De Vlaardmgers hebben na de zege op VGO (Hoornaar) zeven punten uit even7.ovele wedstrijden De twee topscorers van VDV. Wim Niestadt en Gerrit van Mastngt. toonden hun klasse en wonnen op gedegen wijze hun partijen. Leen Torn was de derde Vlaardinger die zijn partij winnend wist af te slui ten. Alleen Ton Burgerhout liep tegen een nederlaag op. Hij had te veel tijd nodig om zijn zetten te bedenken en moest zo de partij afstaan. De overige spelers van VDV kwa men uit op remise Wim Heu velman. Coen Biel, Dirk Tam boer en Cor van Veelen deel den de punten, waarmee de 10-6 overwinning voor VDV een feit was Cor Nieuwenhuizen geeft de spelers van Zwaluwen aanwijzingen. De Zoetermeerse sportinstructeur is aan zijn laatste seizoen bezig. De bedreigingen aan het adres van zijn gezin werden hem te veel. Vlaardingen De spelers van Zwaluwen reageerden vol ongeloof op het bericht dat trainer Cor Nieuwenhuizen zijn contract niet zou verlengen. De sfeer binnen de spelersgroep is, ondanks de tegenvallende resultaten, optimaal. Cor Nieuwenhuizen zelf ook wilde wel blijven, maar de span ningen waaraan zijn gezin de laatste weken bloot staat heb ben voor hem de doorslag gegeven. Het gezin Nieuwenhui zen is enkele malen bedreigd door supporters van Zwalu wen en dat gaf uitcindeljk de doorslag hij de Zoetermeerse sportinstructeur. „Jammer dat hij nu opstapt.*" laat Leen Pijpers desgevraagd weten. In het verleden had de besnorde middenvelder nogal wat problemen met Nieuwen huizen, maar de laatste maan den is de relatie weer uitste kend: „De trainmgsopkomst is nog steeds goed, de sfeer zelfs heel ontspannen. De resultaten Maasland Voorzitter Jan Kroes van MVV'27 is terugge komen op zijn besluit om zijn functie neer te leggen. On danks zijn al twee jaar geleden aangekondigde vertrek is het bestuur er niet in geslaagd om een nieuwe kandidaat-voorzit ter te vinden. Even leek hel er op dat er in de vacature-Kroes kon worden voorz«en, maar ter elfder ure haakte die kan didaat. Wim Goedendorp, weer af. Waarop Kroes, onder druk van zijn mede-bestuurs- ledon, besloot toch maar weer een ïaar bij te tekenen. Twee jaar terug wilde Jan Kroes de voorzittershamer aan ccn ander overdragen. Zes jaar voorzitter vond hij mooi ge noeg, te meer daar hij als auto dealer toch al een druk genoeg bestaan leidde. Nieuwe kandi daten waren toen echter niet te vinden Uiteindelijk wilde Kroes zijn vereniging nog wel een jaartje langer dienen, on der de uitdrukkelijke restrictie om naarstig naar mogelijke opvolgers uil te zien Dezelfde situatie speelt nu ook. „Dat wordt dan hel acht ste jaar", reageert Jan Kroes iakomek bij zijn instemming. „Maar nu toch echt het laat ste". weet hij heel zeker. De 2 wem ploeg van het Vlaardingse VZC veroverde in de laatste wedstrijd van de ZRO-A-competitie de eerste plaats In de eindrangschik king bleef ZPB/Untco echter op de eerste plaatst staan. VZC legde beslag op de tweede po sitie en het ziet er naar uit dat in 1984 de eerste plaats tot de mogelijkheden behoort. Er was een gouden medaille voor Esther Brouwer op de rugslag. Zilver veroverden Reinier van de Bend en Son ja Stein op de vlinder- en de vrije slag. Het bowlingtoernooi van de Schiedamse horeca is gewon nen door café De Pui. Het druk bezochte evenement werd een groot succes. De Pul eigenaar Sam van Lith mocht na afloop de wisselbokaal in ontvangst nemen. De tweede en derde plaats waren voor 't Koetsiertje en Klein Duimpje. blijven uit, maar daar kan Cor ook niets aan doen. Ik vind het ontzettend rot voor Cor en zijn gezin wat er de laatste we ken is voorgevallen. Het moet het werk zijn van één of ande re gek, een idioot." Gevoel „Ik had zelf ook het gevoel dat de spelersgroep nog wel een jaar met me door wilde gaan." is de mening van Cor Nieu wenhuizen, „Maar mijn gezin gaat voor alles Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt. Ik ben er behoorlijk van geschiok- ken, dat mag je gerust weten Natuurlijk, de resultaten val len wat tegen, maar om dan zo te reageren gaat natuurlijk veel te ver. Iedereen dacht dat Zwaluwen wel weer binnen twee jaar terug zou zijn in de eerste klasse Dat is met hel geval en natuurlijk had ook ik liever bovenin meegedraaid Qua voetbal zijn we van nie mand de mindere, maar het loopt gewoon nog mei naar be horen Ik hoop wel dat omme keer snel komt. want aan ver liezen heb ik nu eenmaal een hekel." Cor Nieuwenhuizen stapte naar de politie en het bestuur van Zwaluwen, toen de be dreigingen bleven aanhouden. Roel Schipper, de voorzitter van de voetbalvereniging, weet met de situatie eigenlijk geen mad: „Het is zoiets on- Zwaluwen. Ik kan me niet voorstellen dat een supporter van onze club zoiets doet. Ik weet ook niet of Cor er goed aan gedaan heeft om het in de publiciteit te brengen. Toen we het hoorden wisen we vijf minuten lang eigenlijk mets te zeggen en na een kwartier door Chris Woerts moesten we er eigenlijk een beetje om lachen Als Zwalu wen de komende weken weer punten pakt, dan hoor je nie mand meer." Centraal Cor Nieuwenhuizen heeft de komende maanden genoeg tijd om uit te zien naar een nieuwe vereniging „Ik woon in Zoe- termeer lekker centraal en kan dus alle kanten op. De Haagse, Rotterdamse, Utrecht se en Amsterdamse regio lig gen binnen een redelijk af stand. Het is dus best mogelijk dat ik met meer in de/e omge ving aan de slag ga. We zien wel wat er van koint." De speleis van Zwaluwen heb ben inspraak bij het aantrek ken van een nieuwe oefen- meester. De spelers is ge vraagd met een profielschets te komen Het is inmiddels een publiek geheim dat de huidige trainer van PPSC, Arie Kur- ver, dolgraag bij Zwaluwen aan de slag wil Het contract van Kurver bij PPSC loop aan hei einde van het seizoen af Vlaardingen Het win terprogram ma van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) is weer van start gegaan. De Vlaardingse bevolking kan aan liefst 31 activiteiten deelnemen. Naast de bekende sport instuiven (balspelen, conditietrainingen enz.), waarvan er II in de verschillende wijken plaats vinden, zijn ook er instuiven waar één tak van sport kan worden beoe fend. Trimmers kunnen meedoen aan basketbal, boksen, tafel tennis. voetbal en badminton. Het schema van de instuiven ziet er als volgt uit: Sportin- stuiven voor de jeugd: maan dag 16.00 uur tot 17 30 uur m de gymzaal aan de Wielewaal straat, dinsdag van 16.00 uui tot 17.30 uur gymzaal aan de Oosterstraat en van 18.30 uur tot 20.00 uur in de gymzaal aan de Albert Schweitzerstraat en woensdag van 14.00 uur tot 15.30 uur in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan, Volwas senen kunnen terecht op dins dag van 14.00 uur tot 15.30 uur in de gymzaal aan de Ooster- straat, donderdag van 20.00 uur tot 21.30 uur in de gym zaal aan de Van der Spiegel straat en van 19.00 uur tot 20.30 uur in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan. Moeder en kindergymnastiek wordt op donderdag gegeven tussen 9.30 uur en 10.30 uur in de recreatiezaal aan de Ooster straat. In de winter zijn er ook een aantal voetbalinstuiven. Ieder een die buiten de 'normale' sporturen behoefte heeft aan beweging kan op donderdag ochtend van 10.00 uur tot 11.30 uur terecht in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan. Meer inlichtingen over de sportin- stuiven kan men krijgen bij het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen. Telefoon: 010-35.58.88, toestel 159 of 199.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3