ROTTERDAMS NIEUWSBiAPi t Ben W tegen opheffing deel gemeente Centrum-Noord Nieuwe oeververbinding r GEB-stookproef op infokanaal cai Smit-Kroes in brief aan Tweede Kamer: Booij Clean: Geulhaven veel minder vervuild Dode bij ongeval op werk Studenten winnen exportprijs Russisch bruidspaar Tweede landschapsdag in Rijnmondgebied ZATERDAG 19 NOVEMBER 1983 Rotterdam Burge meester en wethouders vinden, dat de deelge meente Centrum-Noord ondanks een gering maatschappelijk draag vlak niet moet worden opgeheven. Opheffing zou voorbarig zijn, omdat een aantal moge lijk versterkende projecten nog loopt, opheffing strijdig is met de doelstellingen van. het deelgemeentebestel (de centralisatie beleid, verder gaande openheid, betere dienstverlening aan de bur ger, groter democratisch ge halte bestuur) en het bestel in zijn geheel ongunstig 2ai beïnvloeden. B en W schrijven, dit in een notitie aan de gemeenteraad, die op 24 november "wordt behandeld. Vooral vanuit bewonersgroepen in Cen trum-Noord is gepleit voor opheffing van deze deelge meente, omdat er geen draagvlak voor zou zijn. Ge pleit wordt voor directe sa menwerkingsverbanden tus sen gemeentelijke ambtena ren en bewonersorganisaties. Een onderzoek van de Inter visie Groep Groningen (ICC) heeft het bestaande geringe draagvlak in Cen trum-Noord bevestigd. Het ICC heeft daar echter geen politiek advies aan verbon den. Ben W vinden dat een aan tal projecten in gang is gezet, waarvan eerst de resultaten moeten worden afgewacht alvorens een zware beslis sing als opheffing van een deelgemeente te nemen. Tot die projecten behoren onderzoek naar optimalisatie van bevoegdheden, studie naar een zelfstandig deelge meentefonds, ambtelijke de concentratie en deregulering van het deelgemeentebestel. Het college wil medio 1985 een evaluatie van het deel gemeentebestel aan de ge meenteraad voorleggen. 'Spoedig besluit over spoortunnel' \MtoéL Rotterdam Minister Smit van Verkeer en Waterstaat neemt bin nenkort een definitieve beslissing over de aan leg van een nieuwe spoortunnel onder de Nieuwe Maas in Rotter dam. Ze heeft dit vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer geschre ven naar aanleiding van de afgebroken onderhan delingen met de gemeen te Rotterdam over de meerkosten van de tun nel aan de hand van Rotterdamse stedebouw- kundige voorwaarden. De minister maakt in haar brief definitief de namen be kend van de deelnemers in een aannemers-combinatie die volgens haar een „unieke aan bieding" heeft gedaan de tun nel voor 500 miljoen gulden te bouwen. Het consortium be staat uit de vier grote Neder landse aannemers (Ballast-Ne- 'dam, Bos-Kalis, HBG en Vol- ker-Stevin) en een kleinere (Strukton). Hun aanbieding gaat uit van het ontwerp dat Gemeente werken in Rotterdam voor de tunnel heeft gemaakt en de daarop in gezamenlijk overleg tussenv rijk, Rotterdam en NS aangebrachte besparingen. Volgens minister Smit liggen Rotterdam en het rijk niet ver pieer uit elkaar over de hoogte van de extra kosten voor de tunnelbouw, verbonden aan de Rotterdamse voorwaarden. Het rijk is bereid daarvoor en Voor de voorbereidingskosten 60 miljoen gulden uit te trek ken, Rotterdam vraagt er vol gens de minister 70 miljoen fuiden voor. ijkswaterstaat zal als project- coordinator optreden voor de tunnelbouw. Het toezicht zal .in de praktijk worden ver deeld onder rijkswaterstaat (natte werk), Rotterdam (oeverwerken) en NS (spooras- pecten). Een buurtbewoner vertelt Ries Jansen fijntjes wat er aan de brug mankeert Rotterdam Rotterdam heeft er een nieuwe oeververbinding bij. Wethouder Ries Jansen (van openbaar groen) heeft gistermiddag de Vriendenbrug over de Rotte geo pend. De voetgangersbrug ligt in het verlengde van de Vrienden laan, achter de nieuwbouw van het Hofdijkterrein en vormt een verbinding tussen het Oude Noorden en de zoge naamde Scholendriehoek aan Admiraal de Ruyterweg en Goudsesingel. Meteen al kreeg hij het aan de stok met een boze buurtbewo ner, die haarfijn uitlegde, dat de brug voor oudere mensen door de hoge 'opstappen' nau welijks begaanbaar is. Er was overigens voor de wet houder nog meer te doen aan het water: aan de Zwaanshals kade onthulde hij een plaquet te op een dukdalf. De dukdalf zelf vormt samen met een vis- steiger en een groepje banken een geschenk van de Ned- lloyd-groep. De Vriendenbrug en onder meer de verfraaiing van de scheepvaartmaatschappij zijn gerealiseerd in het kader van het Groene Rotteplan van au gustus 1979. In deze nota staan de plannen van de gemeente Rotterdam om het woon- en leefklimaat in de oude stads wijken langs de Rotte (Croos- wijk, het Oude Noorden en Stadsdriehoek) te verbeteren. De plannen, die in totaal onge veer 25 miljoen gulden vergen, beginnen nu gestalte te krij gen. Daarom ook kreeg Ries Jansen gisteren ook het eerste exem plaar gekregen van een bro chure over het Groene Rotte plan. Een uitgave van de afde ling voorlichting van de DROS. Voor belangstellenden is de brochure te verkrijgen aan de balie van het HIC (nu nog in het postkantoor aan de Cool- singel, maar vanaf 6 december in de nieuwe bibliotheek aan de Hoogstraat 110), bij het pro- jectburo stadsvernieuwing Het Oude Noorden aan de Gerard Scholtenstraat 129, bij het pro- jectburo stadsvernieuwing Het Oude Noorden, Pijperstraat 37 en bij de afdeling voorlichting en publiciteit DROS, Galvani- straat 15. Rotterdam De hoeveel heid uit de Geulhaven te verwijderen verontreinigd slib is nog geen tiende van de hoeveelheid (300 tot 360 duizend kubieke meter) die rijkswaterstaat, directie be nedenrivieren in de open- baarheid heeft gebracht. Dit zou blijken uit de voorlopi ge resultaten van een rapport van de afdeling Scheikundige Technologie van de Techni sche Hogeschool te Delft, zo heeft het tankerschoonmaak bedrijf Booij Clean gisteren la ten weten. De verontreiniging van het slib wordt door de overheid aan dit bedrijf toege schreven. De resultaten van het rapport zijn gebaseerd op door Booij Clean zelf gemaakte monsters, die al in juli bekend waren, maar door Booij Clean nooit eerder in de openbaarheid zijn gebracht. Booij Clean noemt de conclusie onthutsend en hec-ft in een vrijdag verzonden telex aan de minister Smit van verkeer en waterstaat om een begin volgende week te hou den spoedoverleg gevraagd. In dat overleg wil Booij Clean de door de minister aangekondig de maatregelen tegen dit be drijf bespreken om verdere schade te voorkomen. De overheid heeft op basis van volgens Booij Clean onjuiste gegevens van Rijkswaterstaat beslag laten leggen op het be drijf voor de kosten van 45 miljoen gulden. Op basis van het onderzoek door de TH schat Booij Clean de kosten voor opruiming van het ver ontreinigde slib echter op maximaal twee tot vijf miljoen gulden. Rotterdam Een vijftig jarige Rotterdammer is gisteravond om het leven gekomen door een onge val op het terrein van Seaport Terminal aan de Prins Johan Frisohaven. De bestuurder van een achteruit rijdende 42- tons vorkheftruck merk te een drietal mannen niet op. De twee collega's van de omgekomen Rot terdammer konden nog net opzij springen. Het slachtoffer was op slag dood. Rotterdam Twee stu denten hebben.een aan moedigingsprijs van de Federatie voor de Neder landse Export (Fenedex) gewonnen voor afstudeer werk dat betrekking heeft op de Nederlandse export. Frank de Jong van de Rot terdamse Hogere Economi sche School, kreeg de prijs voor een uitvoerige en door wrochte studie over „de mar keting van kapitaalgoederen en diensten in de scheeps bouwsector", waarin hij on der meer aandacht wijdt aan de exportsuccessen van Da- men's Scheepsbouw Bedrijf, Mej.P.J.M.van Zeijl van de Haagse heao kreeg de prijs (een geldbedrag van 500 gul den) voor een scriptie over „toetsing van het promotiebe leid van de Nederlandse Bloe- menseetor in West-D ui island, waarin zij onder meer tot de conclusie komt dat bloemen uit Nederland zeer gewild zijn in de BRD. De voorkeur voor de Nederlandse bloemen is zelfs zo groot, dat de Neder landse uitvoer van snijbloe men naar West-Duitsland nog toenam in recente jaren, waar in de totale Duitse bloemenim- port verminderde en het Duit se „verbruik" van bloemen daalde. De prijsuitreiking vond plaats in tegenwoordigheid van staatssecretaris mr.F.Bolkes- tein van Economische Zaken, die zei dat het internationale management en de internatio nale marketing een belangrij ke plaats moeien hebben :n ons economisch beroepsonder- wiis. De staatssecretaris noemde het verheugend, dat op initiatief van Fenedex, de economische voorlichtingsdienst EVD en een aantal heao's een leerplan is opgesteld, dat de exportscho- ling bij het hoger economisch onderwijs aanmerkelijk meer aandacht geeft. Samen met de EVD tracht' Fe nedex de scholing van jonge mensen ten behoeve van ex portfuncties te bevorderen, on der andere door te bemiddelen voor gastcolleges, exportsrages, het organiseren van werkbe zoeken en het bijeenbrengen van leerstof. Ditmaal gaan. we, mét Pieter van den Doel, even een frisse neus halen, na enkele weken te hebben vertoefd in het 'zondige' deel van de oude stad, We doen dat aan de Scheepmakersbaven omstreeks 1890, geschilderd naar een zwart/wit prentbriefkaart uit die tijd en door deschilder van 'stadskleuren' voorzien. Achter de schoener begint de (in 1882) Gedempte Glashaven. De nieuwe Zuiderkerk met de karakteristieke achthoekige vorm beheerst dit beeld van stilteen schoonheid. Was het er altijd zo stil? Ongetwijfeld zullen er nog Rotterdammers 2ijn, die aan dit stadsgedeelte vooroorlogse herinneringen hebben en gaarne zouden we daarvan anderen willen laten meegenieten. Brieven kunnen -zo de Post het wil!- gezonden worden aan Rotterdams Nieuwsblad, redactie Rotterdam Centraal, postbus 959,3000 AZ Rotterdam. Een Russisch bruidspaar in de sociëteit van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas. De ontwerpers Patrick en Ar thur gaven hun jaarlijkse modeshow. Het werd, zoals elk jaar, een wervelend spek takel, waarbij de twee Rotterdammers nog eens lieten zien hoeveel ideeën zij hebben over mooie, en vooral ook leuke, kleding. Dit keer naast de feestelijke mo dellen en de beroemde bruidskleding ook veel pakken voor overdag. Alles met de hand gemaakt en van de fijnste natuurlij ke stoffen. Rotterdam De stand van de stookteller van de GEB- stookproef wordt dagelijks op het cafi-infokanaal be kendgemaakt. Het college van B en W heeft hiervoor toestemming gegeven. Verbuikers die op vrijwillige basis meedoen aan de proef, kunnen het daarvoor bestem de speciale telefoonnummer bellen (010-350066) om de dag stand van de stookteller te ho ren. Daarnaast is die stand nu dus ook afleesbaar, evenals de weekstanden. Het info-kanaal zit de uHf-band kanaal 28plus, De stand van de stookteller staat ook op pagina 20 van het infokanaal. De stookproef van het GEB is een manier om enig inzicht te krijgen in het eigen stookge- drag. Hiermee kan flink be spaard worden. Het GEB on dersteunt de deelnemers door middel van een stookkaart, Rotterdam Op 10 december van dit jaar zal het openbaar lichaam Rijnmond met de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer een zogenaamde landschapsverzorgende dag hou den. Op die dag kunnen vrijwilligers aan de slag om wil gen te knotten, te hooien, opslag in de duinen te verwijderen en onderhoud te plegen in bossen en rietkragen. Op zaterdag 10 december zal het vrij willigerswerk zich op drie plaatsen concentreren: De Beninger Slikken in Zuidland, bij het Haring vliet. Dit terrein bestaat uit buitendijkse gronden is een bekend ganzenreservaat. De werkzaamheden moeten gedaan worden in de rietkragen. De Holle Mare in Heenvliet. Op de Hollemarense- dijk staan ongeveer zestig knotwilgen die geknot moeten worden. Het takhout wordt verbrand. Buitengebieden van Rockanje. Een vijftal elzen hagen moet afgezet en geknot worden. Ook hier wordt het hout verbrand. De bezigheden in de Beninger Slikken zullen een officieel karakter krijgen als gecommitteerde Lex van der Jagt en voorzitter E.C.Meijer van de Stich ting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland de werkzaamheden 'openen'. De begeleiding van de werkzaamheden is in des kundige handen van medewerkers van de Vereni ging tot behoud van Natuurmonumenten en Stich ting het Zuidhollands Landschap. Om ook mensen die zelf niet beschikken over ver voer te laten meedoen wordt als exetra service van af het metrostation Hoogvliet (gratis) busvervoer verzorgd naar de werklocaties. Voorts zal de deel nemers koffie en soep worden aangeboden. De werkzaamheden vinden plaats tussen 9.30 en 15 uur. Voor nadere informatie en aanmelding kan men zich tot 8 december wenden tot Openbaar Lichaam Rijnmond, Postbus 23073, 3001 KB Rotterdam, tele foon 010- 111320, toestel 214 (Hans Hartmann) of toestel 160 (Anne Verweij). Iedereen van 16 jaar en ouder is welkom. een tiplijst en individuele ad viezen. In Brielle, waar de proef al en'ge jaren draait, is gebleken dat deelname aan de proef kan leiden tot een besparing van rond vijftien procent. Verbruikers die willen mee doen aan de proef kunnen contact opnemen met hdt GEB-voorlichtingscentrum, te lefoon 575859 o? 575840. Het stookproef-pakket wordt daii gratis toegestuurd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1