ROTTERDAM 11 RET spreekt met streekvervoer na conflict GRAAGfiEDAAN. B en W willen gemeentewasserij laten fusioneren 'jgsSSS-ga-- i Hetbelang van de Taiwanese order ter meuien ROTEB STAAKT DOOR Milieuvereniging bestrijdt berging van baggerspecie Voetbalfans aangehouden Ruzie ontaardt In steekpartij Kluis geopend Overvaller van bar aangehouden Kunstveiling van Rotterdamse werken Meisje verkracht Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/ RY/RW 21 november 1983 Hoek van Holland De mi lieuvereniging 'Gezond en Veilig Hoek van Holland' heeft bij het dagelijks be stuur van het Openbaar Li chaam Rijnmond bezwaar aangetekend tegen het ber gen van baggerspecie op de hiervoor aangewezen plaats buiten de Nieuwlandpolder. De vereniging vindt de te verwachten verontreiniging van het grondwater veront rustend. Mocht de vergun ning toch worden verleend, dan wil 'Gezond en Veilig Hoek van Holland' de ga- rantie dat er slechts uitslui tend baggerspecie van de ca tegorieën twee en drie (licht verontreinigd) wordt gestort. Verder wil zij de garantie van regelmatige controle tij dens en na de stort. Daaibij moet landbouwbestemming van het gebied nu en in de toekomst worden uitgeslo ten. De vereniging legt er de na druk op, dat de vervuiling bij de bron moet worden aangepakt, zodat in de toe komst het zoeken naar slib- bergingsplaatsen overbodig wordt Na inbraak schade van kwart miljoen Rotterdam De politie heeft vier jongens uit Rotterdam, in de leeftijd van 17 tot 22 jaar, aangehouden die veertien in braken hebben bekend. Door de werkwijze is de veroor zaakte schade van 250.000 gul den aanzienlijk hoger dan de totale buit: circa 10.00D gulden. De knapen gooiden meestal een steen door een etalageruit en stalen daarop de vitrine leeg. Ook stichtten zij een en kele maal brand na een in braak. Rotterdam De politie heeft gisteravond en vanmorgen drie jongens in de leeftijd van. 17 tot 22 jaar aangehouden, die betrokken zouden zijn bij de ernstige vecht- en steekpartijen in vak S tijdens de voetbalwedstrijd Tottenham HotspurFeijenoord. Zij komen uit Rotterdam, Bergschenhoek en Puttershoek. Vorige week nam de politie een groot aantal foto's van de ongeregeldheden in beslag bij een Rotterdams foto-persbureau. Rotterdam De politie heeft gisteravond drie jongens van - twintig jaar uit Mijnsheren- land en Hendrik Ido Ambacht aangehouden, die in de Stad huisstraat om onbekende rede nen ruzie hadden gekregen en in een vechtpartij verwikkeld waren geraakt. Hierbij werd een mes ge bruikt. Een twintigjarige jon- gen uit Hendrik Ido Ambacht raakte aan een hand gewond en moest in het Dijkzigtzie- kenhuis worden opgenomen. Wilton- ïjenoord: 'Duikboten werk 5400 voor man Botterdam Het verlenen \ran een exportvergunning aan Wilton-Fijenoord voor de bouw van wéér twee onderzeeboten voor Taiwan betekent dat onge veer 750 man van de werf tot ver in de jaren negentig aan het werk blijft. Indien de opdracht niet wordt verkregen, dan zal tussen nu en 1987 perso neel van de afdeling nieuwbouw ontslagen moeten worden. Rotterdam Burgemeester en wethouders willen in principe de igemeenlewasserij laten fusioneren met de Was Combinatie Rot terdam. Dit samenwerkingsverband bestaat nu nog uit drie was serijen in stadsvernieuwingsgebieden: de Stoom- en Chemische Wasserij v/h Borgh en Zoon; 'Piet Hein' en Bombeke-Streve- laar. Bij integratie van het voltallig personeel van de vier betrok ken wasserijen (190 personen, onder wie 70 van de gemeen- tewasserij) onder de geldende arbeidsvoorwaarden in dienst komen van de WCR, die zich zal gaan specialiseren op drie plaatsen. Het gemeentebestuur ziet als ADVERTENTIE Drakkar aftershave met toiletzeep. Van Cuy Larocbe^ in kadover- pakking Voor utAKmk Lederen nagelgarnituur. kompleet met nageltang ze vendelige inhoud in rood, zwart of bruin jmr Van ^50 n/|95 voor 2 Tubes Aquafresh tandpasta. Met fluoride Van voor een van de belangrijkste rede nen voor samenwerking met de WCR is dat deze oploss ing de beste garantie lijkt te bie den voor het behoud van werkgelegenheid op lange ter mijn. Over de gevolgen voor het personeel zal de wethouder personeelszaken overleg gaan plegen met de vakbonden, de WCR en het personeel zelf. Daarbij zullen ook mogelijke herplaatsingen elders binnen de gemeente worden betrok ken. Er zal in ieder geval, zo beloven B en W, gestreefd worden om voor iedereen in dividueel de beste oplossing te bieden. Een gemeentelijk com missaris bij de WCR zal de be langen van het overgaand ge- meentepersoneel moeten be waken. Het fusievoorstel maakt deel uit van vier alternatieven, die aan het college zijn voorge legd. Het betreft mogelijkhe den tot het samengaan met ook andere particuliere wasse rijen, de mogelijkheid van het zelfstandig voortbestaan van de gemeentewasserij onder de hoede van gemeentewerken. Het principebesluit is al ter kennis gebracht van het perso neel van de gemeentewasserij en zal nu verder met hen en de vakorganisaties worden be sproken. Voorts wordt het ter advisering voorgelegd aan de diverse raadscommissies. De gemeenteraad moet uiteinde lijk de definitieve beslissing Sliedrecht Bij een inbraak in een zonweringsbedrijf op het bedrijfsterrein de Nijver- waard in Sliedrecht is 23.000 gulden en voor een waarde van 16.000 gulden aan vakan tiebonnen ontvreemd. De da ders zijn door een zijdeur het pand binnengekomen en kon den de kluis, waarin het gesto len geld lag. openen met de sleutel, die elders in het bedrijf lag, Dit heeft de werfdirectie be kend gemaakt in een memo randum over de werkgele genheidsaspecten, verbonden aan de vervolgorder voor de duikboten voor Taiwan. De werf sluit het memoran dum af met een cijferlijst, waarin betrokkenen (direct en indirect) uit de civiele en uit de militaire sector zijn ge teld. Het komt er op neer, zegt WF, dat er 5400 mensen aan het werk worden gehou den: 3800 in de civiele secfor en 1600 in de militaire. Van die 5400 zijn er 2100 werk zaam bij Wilton-Fijenoord. In het memorandum staat verder dat bij het doorgaan van de opdracht* Wilton-Fijenoord de zo noodzakelijke gelegenheid krijgt zich praktisch zonder steun van de overheid te herstellen van de enorme verliezen, die het gevolg zijn van het RSV-debacle; de werf voldoende contac ten met andere potentiele opdrachtgevers mag ver wachten voor aansluitende orders; er betere kansen liggen voor herstel vari de offshore en/of civiele scheepsbouw. De WF-directie onderstreept bovendien het belang van een 'klein aantal grotere en een groot aantal kleinere le veranciers en onderaanne mers' bij de bouw van nieu we duikboten. Genoemd worden: Machinefabriek Be gem an, Brons Industrie, In- stallatiegroep Van Buuren- Van Swaay, Holec Smit Slik kerveer, Hollandse Signaal Apparaten, Van Rietschoten en Houwens Eiectrotechni- sche Maatschappij en de RDM. Al met al betekent het be houd van de nieuwbouw-af- deling bij Wilton-Fijenoord het behoud van de wissel werking tussen de afdelin gen reparatie en nieuwbouw. De vervolgopdracht levert een zeer beLangrijke bijdrage aan de werkgelegenheid van 1350 man in de afdeling re paratie en voor nog eens 900 man bij de leverranciers en onderaannemers. Het effect in de civiele sector bij zowel WF als de toeleve ranciers/onderaannemers is eveneens enorm, volgens de directie. Een aantal bedrij ven kan daardoor op de Tai wanese markt penetreren om daar andere opdrachten te verwerven. Dat kan op werkgelegenheid voor onge veer 500 man worden ge schat. 5R^ r- Rotterdam De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 23-jarige Hagenaar aangehouden, die even tevo ren een bar aan de Nieuwe Binnenweg was binnengelopen en met een vuurwapen een gat in het plafond had geschoten. De overvaller bedreigde de vrouw achter de bar en eiste honderd gulden uit de kassa. Nadat zij het geld had gegeven, verliet de overvaller het café. Hij werd even later op straat door de politie aangehouden. Een café-bezoeker had de poli tie gewaarschuwd. Rotterdam De RET praat vanmiddag met de streek vervoers bedrijven Zuid-West Nederland en Westnederland over een mo gelijk verdere samenwerking met acties tegen de drie procent loonsverlaging voor ambtenaren. Dinsdagavond is er om achi uur weer een actie vergadering van de RET in gebouw Atri um, waar men zich verder zal beraden over acties naar aan leiding van de uitkomsten van het overleg tussen de regering en de bonden. „Ik verwacht dat we vanmid dag na alle conflicten op de zelfde golflengte komenal dus Rinus Green van de RET over het debacle van vorige week. Het streekvervoer is vorige week twee keer vierentwintig uur in staking gegaan. Een ac tievergadering van de RET maakte in de nacht van dins dag op woensdag duidelijk "dat de RET'ers de streek ver voer- sacties niet ondersteunden. Dit leidde tot heftige conflicten tussen de personeelsleden van het streekvervoer en de RET. Het Rotterdamse vervoersbe drijf heeft tijdens de staking van het streekvervoer buslijn 34 niet tot en met Capelte acn den IJssel laten rijden. Om de verstoorde verhouding niet het streekvervoer recht te zetten, zal er vanmiddag 'indringend' worden gesproken over de zaak. Rinus Groen, vanochtend. „We gaan allebei onze fouten op een rijtie zetten en prohe ren dit in ae toekomst te voor komen. Ik heb er alle vertrou wen in dat het streekvervoer en de RET weer op één hjn komen." Overigens zet de RET het stipt werken gewoon door. Volgens Groen wordt er al aanzienlijk minder materieel ingezet, om dat de magazijnen en de werk plaatsen ook stipt werken. De aanvraag voor onderdelen duurt nu gemiddeld drie, vier dagen. Hierdoor kunnen tech nische reparaties veel vertra gingen oplopen, waardoor er minder voertuigen kunnen worden gebruikt. Volgens Groen is de actiebe- reidheid onder het RET-perso- neel, vooral de technische af deling groot. „Tijdens de ver gadering van vorige week was de actiebereidheid in principe ook groot, maar een tweede punt is dan om de extremen en gematigden bij elkaar te brengen. Dat is toen duidelijk mislukt. Maar ik verwacht dat wanneer het overleg met de regering niets oplevert, de deur aan het eind van de week op slot gaat." De staking bij de Roteb gaat de derde week m. Vandaag wordt evenmin het vuil opgehaald m de gemeente Schiedam. Vol gens de GG GD is er nog geen sprake van een bedrei ging van de volksgezondheid, als gevolg van de Roteb-acties. De geneeskundige inspecteur voor de volksgezondheid in Zutd-Holland heeft een brief doen uitgaan, waarin de ge neeskundige diensten gewezen wordt op het gevaar voor de vol ksgezon d h eid Volgens J.Huisman van de Rotterdamse GGD is er echter nog geen sprake van een toe name van het aantal knaagdie ren, „Het is wel vies en verve lend, maar er bestaal nog geen direct gevaar", aldus Huisman. „Het vuil is op sommige plaat sen waar veel horecabedrijven zijn gevestigd, wel geconcen treerd, maar wij vinden het nog acceptabel." De ziekenhuizen slagen er vol gens Huisman redelijk in het anatomisch afval te lozen. Met de ambtenarenbond js hier voor een speciale regeling ge troffen. Dagelijks wordt de stapel huisvuil voor de deur van de Roteb aan de Westreedijk groter. De ambtenaren van de Rotterdamse vuilnisdienst zijn echter nog niet van plan hun actie tegen de korting op ambtenarensalarissen op te geven. Voor sommige Rotterdammers kennelijk een aanleiding om er maar bij te gaan ritten. Het is een beeld dat binnenkort waarschijnlijk op meer plaatsen te zien zal rijn. Zo legde bijvoorbeeld vanmorgen de Schiedamse vuilophaaldienst het werk neer. Rotterdam In de Arto theek Rijnmond/Centrum Beeldende Kunst wordt za terdag 26 november een kunstveiling gehouden van dertig werkstukken van Rot terdamse beeldende kunste naars. Voor de kunstliefheb ber betekent de veiling een goede gelegenheid om voor een redelijk bedrag in het bezit te komen van een kunstwerk van een Rotter dams kunstenaar. Zo worden zaterdag ona< meer werken van Bob van Persie, Gerard van Soest. Eri- ka van Nierop en Gerard van der Molen geveild. Ook wordt er op die dag een nieuwe ten toonstelling geopend over gra fiek, waarbij alle vormen van grafische technieken aan de orde komen. Deze tentoonstel ling duurt tot 31 december. Kunstenaars die deelnemen aan de expositie zijn onder meer Cees Bouw, Bob Kern- per, Dies de Jonge en Emille Pueimann. Voor de technische achtergronden is er een dia presentatie van de N ede» land - se Kunststichting. Verder is de artotheek Rijn mond dit jaar met een nieuw initiatief gestart. Enkele malen per jaar wordt aan een beel dende kunstenaar opdracht gegeven tot het maken van een prent, die in een kleine oplage van zestig stuks voor verkoop zal worden aangebo den. De artotheek zal binnen kort een ets/aquarel brengen van de Rotterdamse kunste naar Hans Andringa Andringa werkt in Delfshaven en is niet gemakkelijk in een bepaalde stroming in te delen. „Ik haal er dingen van af, al les wat ik er te veel aan vind, er komt steeds minder op waar het mee moet kunnen." De ets kost vijfenzeventig gul den en is vanaf 26 november in beperkte oplage te koop in de Artotheek. Dordrecht Een 16-jarige meisje in Dordrecht is zater dagnacht verkracht door een jongen in een steegje achter de winkelstraat De Vriese in Dor drecht. Het slachtoffer verliet samen met de dader eer» disco theek. Zij had de jongen een week daarvoor al m dezelfde disco theek ontmoet De politie heeft goede hoop de dader te - achterhalen, omdat het meisje een goed signalement kon op geven Er zijn mensen die onze krant nog met lezen. Uw beste vnend ol vriendin misschien. Breng daar even g verandering in. ^dres Maak hem ol haar abonnee. Zo gefikst I P0stc en goed beloond! Want voor die kleine» moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. Adres f Postcode *®Jefoon._ het

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3