10 WATERWEG Helinium graaft 40 eeuwen diep l-SN WAAROM SIEBEL DEZE MAAND DUBBEL FEEST VIERI Schiedam-Oost ziet nieuw onderkomen als voorteken Parkeergarage staat nog leeg n CURSUS BLOEMENSCHIKKEN PERSOONLIJK CURSUS FUNE KEUKEN NEEM EVEN DE TIJDVOOR EEN DEMONSTRATIE VAN ZWITSERSE PRECISIE BIJ SIEBEL. ii Volledig archeologisch beeld in gemeentemuseum Maassluis Barbezoeker afgetuigd CURSUS SCHOONHEIDSVERZÜRGING Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* Melis Blok Eindelijk is onze verbouwing voorbij. Morgenochtend zwaait de deur van Siebel weer open. En daar zijn we zo blij mee dat we besloten hebben de feestdagen dubbel op te vieren. Met een stroom van aanbie dingen, de hele maand door. Hier ziet u er alvast'n paar, in de winkel liggen er nog veel meer op u te wachten. Briljanten, gouden en zilveren sieraden, horloges, verlovingsringen. Noemt u maar op. En een feest is geen feest zonder cadeautjes. Vandaar dat we elke aankoop boven de f 100,- belonen met een waardevolle surprise. We houden het nog even geheim, maar daar komt u gauw genoeg achter als u onze nieuwe winkel komt bewonderen. Tot gauw. 1275,- WfWi'Wt -- O SIEBEL HEEFT ERMEERVAN. OMEGA Rotterdams Nieuwsblad maandag 28 november 1983 RW Maassluis Vijfentwintig jaar Helinium heeft in het gemeentemuseum Maassluis een tentoonstelling opgele verd, die een goede indruk geeft van de archeologie in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland sinds de jaren vijftig. Treft men de oudheidkundige bodemvondsten van Helinium ook wel aan in de Vlaardingse Archeo-ruimte en het Schie dams stedelijk museum, de educatieve begeleiding hierbij laat te wensen over. Men krijgt hier maar moeilijk een indruk op welke plaatsen inte ressante vondsten zijn gedaan en wat dit betekent voor de kennis van vroegere bewoners van dit deel van. de Rijnmond; en wat dat betreft vult het kleine maar nijvere Maassluis- se museum nu een 'gat in de markt'. Die aanvulling is slechts tijdelijk, want de expo sitie duurt tot de jaarwisseling. Vrijdagavond werd de exposi tie geopend door D,P. Halle was, provinciaal ai cheoloog van Zuid-Holland. De werk- froep Helinium, die nu bij aar jubileum ongeveer zestig leden telt, van wie de meesten vrijdag aanwezig waren, hoor den Hallewas nog eens op een rijtje zetten wat zij zelf door de jaren heen uit de grond haal de. Het begon in 1958 met unieke vondsten in de Vlaar- dingse Broekpolder, die voor het eerst in Nederland aan toonden dat er reeds vóór de Ijzertijd mensen in het toen nog moerassige gebied hebben geleefd. Dergelijke vonsten hebben geleld tot historische theorieën over de 'Vlaardin- gen-cultuurMaar ook andere belangwekkende vondsten werden gedaan en x'ooral 1964 was een goed jaar. Men vond op de plaats, waar in Schiedam nu Novotel staat, een driesche- pige Kananefaatse boerderij; aan de Ary Koplaan in Vlaar- door Kor Kegel dingen veertig eeuwen oude rester uit de Nieuwe Steentijd; en ook np het tracé van de la tere rijksweg 20 kwam men op 150 punten tot ontdekkingen. De activiteiten bij De Schans op het Maassluisse Kerkeiland vormden de grappigste erva ring uit Heliniums bestaan tot nu toe, want het spitten was hier vrijwel voor niets, en toch leverde het gegevens op. Die hangen op de tentoonstelling. Het vele en geduldige spit- werk van Helinium werd vaak overladen met complimenten door de rijksdienst voor oud heidkundig bodemonderzoek. Want relatief liet Helinium veel heel, hoewel het opgra ven in zekere zin ondankbaar werk is. Want vaak worden oude bouwresten opgespoten of gesloopt ten behoeve van nieuwe bebouwing. Archeolo gen, ook de amateurs van He linium, zijn om die reden soms gewoon blij dat er geen histo rische bouwwerken worden verwoest, want dan blijft het bewijsmateriaal uit vroeger tij den tenminste ook in tact, zij het onder de grond, op een plek waar niemand erbij kan. Zodoende kunnen archeologie en geschiedschrijving aan de hand van monumenten dus heel goed hand in hand gaan, redeneerde gistermiddag Inge- na Vellekoop, redactrice van Heliniums mededelingenblad Terra Nigra (zwarte aarde) in het Maassluisse museum. Samen met Helinjum-voorzit- ter Albert Brouwer 2al zij nog drie zondagmiddagen aan de Zuiddijk 16 in Maassluis pre sent zijn om tekst en uitleg te geven bij de expositie, die ove rigens een primeur bevat, er ligt een mantelspeld uit de Keltische tijd, die een half jaar geleden in Vlaardingen gevon den is. In deze stad is de werk groep pas nog actief geweest, bij de Markt/Maassluissedijk en langs de Spoorsingel. Hier bleek trouwens, aldus Al- bert Brouwer, dat de onweten schappelijke 'schatgraverij' van verwoestende amateurs redelijk tegengegaan kan wor den dankzij medewerking van de politie en officiële bescher ming van de terreinen. Het is de bedoeling dat via een zoge naamde pasjesregeling ook in andere gemeenten belangrijke gebieden beschermd worden. Ook Hallewas ging hier vrij dagavond tijdens de opening op in. Deel van de unieke exposi tie van Helinium In het actie ve gemeentemuseum van Maassluis. Gezeliige drukte bij de opening van het nieuwe kantoor van de bewonersvereniging Schle- dam-Oost. Schiedam De meeste be zoekers stonden al binnen, maar toen moesten zij weer naar buiten. Immers, een of ficiële opening moet met een officiële daad luister bijge zet worden. Zo stond in de Franklinstraat zaterdagmid dag om drie uur een heel ge zelschap toe te kijken, hoe Dirk van Hoorn het nieuwe onderkomen van de bewo ners vereniging Schiedam- Oost opende met een be scheiden duw tegen de voor deur. Dirk van Hoom viel deze eer te beurt, omdat hij als felste vrijwilliger van de vereniging gedurende vier maanden tijd elke dag aan de verbouwing heeft meegewerkt. Rob Bal, sinds een half jaar voorzitter, keek vanuit het nieuwe kan toor schuin naar de overkant, waar het oude winkeltje van Koos de Kapper staat en waar de bewonersvereniging jaren lang haar zetel heeft gehad. Het was daar veel te klein. In het nieuwe gebouw heeft de vereniging de beschikking over diverse vergaderkamers, onder andere voor opbouw werker Anton van Eijnen en bewonersdeskundigen Patrick Boel en Jacques Freijee. Hun kamertje stond zaterdag vol met lekkere hapjes, die inder daad niet zonder deskundig heid bereid waren. De belangstelling voor de ope ning was groot Ër was een flink aantal raadsleden, maar op VVD-wethouder Cor van Tilborg na alleen afkomstig uit de linkse partijen. Verder wa ren er vertegenwoordigers van de bewonersverenigingen Schiedam-West en -Centrum, de raad voor bejaarden werk, de BUS, de ENFB en ook de gemeente, die daarmee toonde niet gegriefd te zijn door het feit, dat de bewonersvereni ging Schiedam-Oost het pro jectteam voor de stadsvernieu wing in die wijk een tijdje ge leden naar huis stuurde. Het projectteam deed zelfs een fraaie luchtfoto van Schiedam- Oost en Rotterdam-West ca deau voor het nieuwe kantoor tje. Rob Bal deed in zijn openings toespraak een nieuwe poging om de gemeente Schiedam tot meer activiteit in Den Haag op te roepen, teneinde te probe ren de stadsvernieuwing veilig te stellen. Wethouder Van Til borg reageerde hier niet op. Hij had juist enkele dagen eer der tegenover het Rotterdams Nieuwsblad laten weten vol vertrouwen te zijn over de voortgang in het vemleu- wingsgebied Stationsstraat, maar zowel Rob Bal als bewo- nersdeskundige Patrick Boel zeiden dat zij dit eerst nog eens moesten zien. In ieder ge val weigerden Bal en Boel om af te gaan op de gemeente en de bewoners van Oost moge lijk blij te maken met een dooie mus, zo verklaarden zij onder het genot van een fees telijk hapje. Wel hoopten zij, dat de opening van het nieuwe kantoor een voorteken was voor verdere vernieuwing in de wijk. In de ruime vergaderkamer konden de bezoekers kennis nemen van nieuwe activitei ten, die de vereniging beoogt, zoals een sïeutelwerkplaats in de leegkomende school aan het Edisonplein, een afvalpro- ject in de wijk, een wandelrou te door Oost en een geregeld spreekuur. In december wil de vereniging concrete plannen bespreken voor de wijk, die uitgevoerd kunnen worden zonder op de gemeente te moeten wachten, aldus bewo- nersdeskundige Boel, die ver volgens overging tot het des kundig afwassen van koffie kopjes en borrelglazen. In uw SCHIEDAM In de Sch. v. HNO .Hargahof omaevlna te: Valeriusstraat 29-31. Aanvang: wo. 11 Jan. 1984. VLAARDINGEN In de Openbare S.G. ,Oe Vaart' Planciussiraat 2. Aanvang: wo. 11 jan. 1984 De wekelijkse Cursus bloemenschikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht De cursus bestaat uit 8lesavonden. Na iedere les van 19 30-21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis Het cursusgeld bedraagt f 158,-. inclusief bloemen en het materiaal, alsmede een cursusboekje De cursus isdus volledig verzorgd. iln februari si art ook nog de vakopleiding bloemen- I schikken en -binden (bloemist-winkelier) Opgave binnen 10 dagen dooreen (briefjkaart te zenden aan Slichling Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), Sir Winston Churchil/twg Z. 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u eer bevestiging. Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* Binnenstad Schiedam: Schiedam PvdA-raadslid Hans van Kleef wijst in schrif telijke vragen aan B en W op de leegstaande parkeergarage onder de nieuwbouw in de binnenstad. Er is nog geen en kel parkeerplaatsje verhuurd, tekende Van Kleef twee we ken geleden op uit de mond van een voorzitter van een woningbouwvereniging in Schiedam. Het PvdA-raadslid vraagt zich af, of dit nu de bedoeling is van het gemeente lijk beleid om 'het blik van de straat' te houden en tot 'dubbel grondgebruik' over te gaan, Boven de parkeergarage staan woningen en het was aan vankelijk de bedoeling, dat de bewoners hiervan parkeer plaatsen zouden gaan huren in de garage. Daar maakt dus niemand gebruik van. Van Kleef kan zich niet voorstellen, dat B en W dat bevredigend vinden. Omdat in Woudhoek- Noord ook dergelijke praktijkervaringen bestaan, wil hij van B en W weten of het beleid eigenlijk niet bijgesteld moet worden. Terloops wijst hij op het vandalisme in de binnenstad, ter wijl hij ook constateert dat veel automobilisten hun wagen zetten op plekken die bedoeld zijn als groen- en speelvoor- ziening. Van Kleef bepleit 'fysieke maatregelen'. Vlaardingen Een 28-jarige Vlaardinger is in de nacht van zaterdag op zondag na een vechtpartij voor nachtbar de Boekanier met ernstige ver wondingen in het Holyzieken- huis opgenomen. De man werd door twee andere bezoe kers voor het café aan de Pa rallelweg zwaar mishandeld. De vechtpartij zou zijn ont staan toen de Vlaardinger een meisje te hulp kwam, dat door de twee mannen lastig werd gevallen. Die hulpvaardigheid kwam hem duur te staan. Het slachtoffer werd zo bewerkt, dat hij met een bloedende wond aan de rechterzij en zwellingen aan het gezicht moest worden afgevoerd. Ir uw SCHIEDAM in de Sch. v. HNO .Hargahof omgeving te: Valeriusstraal 29-31. Aanvang: wo. 11 Jan. 1984. VLAARDINGEN in de Openbare S.G. ,De Vaart' Planciusstraat 2. Aanvang: wo. 11 Jan. 1984 De wekelijkse cursus schoonheidsverzorgmg staat onder leidmg van een ervaren en bevoegde lerares In deze cursus, die uit 8 le&svonden van 19.30-21.30 uur bestaat, worden hand-en voetverzorging, huidremiging en huidsoorten, ontharen en epileren, make-up en haarverzorging behandeld Het cursusgeld bedraagt f 158,-, Inclusief materialen make-up, gereedschappen en een cursusboekje. Opgave binnen 10 dagen door een (brfefjkaarl la zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SB0V). Sir Winston Churchillwog 2, 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. J. van Keulen Chef van het bureau ke stand J. van Keulen van Vlaardingse gemeentesecreta rie neemt dinsdag afscheid (van kwart over vier tot h^lf zes) in de oude hal van hei stadhuis. Na ruim 37 jaar in dienst van de gemeente Vlaar dingen te zijn geweest, zet Sij er nu een punt achter rijn loopbaan. 3 De gemeenteraad van Schie dam komt woensdag voor een buitengewone vergadering bij een, In de vergadering, die ojn acht uur begint, neemt de raad afscheid van gemeentesecreta ris mr. Melis Blok, die voor de VUT heeft gekozen. in uw SCHIEDAM in do Sch. v. HNO .Hargahof, omgaving ie: Valarlusstr. 29-31. Aanvang: ma. 16 jan. 1984. VLAARDINGEN In da S.G. „Do Vaart", Pianclusstr. 2. Aanvang: wo. 11 jan. 1984. De wekeli|kse cursus fiine keuken voor beginners staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht In deze cursus, die uit 8 lesavonden bestaat, worden complete menu's behandeld Na iedere les van 19 30»21 30 uur nemen de deelnemers hun heerlijke eigen resultaten mee n3ar huis Het cursusgeld bedraagt f 168,inclusief de mgredienienen een cursusboekje De cursus tsdus volledig verzorgd Iln februari start ook nog de cursus cafébedrqf an handelskennis voor hei horecabedrijf Opgave binnen 10 dagen doereen (bnef)kaarl te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), Sir Winston Churchülweg 2,2251 CX VOOR5CHOTEW. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* Smalle gouden fantasie-ringen. Zeven verschillende modellen in de prijs van 39,- tot 49,- In zilver 8,- Geel- of wit gouden entourage-ring met 7 bnljanten (0.10 kar.) 550,- Geel- of wit gouden nng met briljant Keuze uit 9 verschillende modellen van 395,- voor 149,- Geel-of wit gouden riviè re-ring met 2 briljanten en 3 saffieren, robijnen of smaragden van 500,- voor398,- Gouden slagring met 2 zirkonia's van 240,- voor 189,- ln zilver 49,- Honderden variaties in gouden ringen vanaf 49,- In zilver vanaf 17,- Afgebeeld model in goud 129,-In zilver 29,- Weer een voorbeeld utt de collectie van meer dan 2000 geel- of wit gouden ringen met briljanten. Deze sierlijke ring met 25 briljanten t rinq met Gouden ring meteen bnljant van 125,- voor99,- Sierlijke slaqring met 2 cultivé parels in geel- of wit goud van 165,- voor 129,- In zilver 49,- Gouden en zilveren creolen in elke maat B.v.ingoud35,-, 39,-, 45,- enz. in zilver 15,-, 16,-, 18.-, enz. Aflopend gouden koord-collier van 475,* voor375,- Sierlijk gouden choker-coltier met vier briljanten Glansaanbieding GeeJ- of wit gouden oorknoppen met saffier, robijn of smaragd en 4 bnljanten van 250,- voorl98,- Met alleen bnljanten 695,- Bijpassende hanger 149,- Rood-wit-geel gouden oorknoppen. 3 kleuren ineen, 4 maten: 79,-. 85.-. 119,-en 139,- In zilverl9,- Bïjpassende hanger in goud vanaf 69,-, nng vanaf 129,-, armband vanaf498,- In zilver: hanger 9,-, nng 16,-en armband 59,- Rood, wit of blauw. Echte robijn of saffier in goud gezet 2 Maten: 59,- en 89,- In zilver 29.* Zirkonia 49,- en 59,-, in zilver 19,- Oorknoppen m geel- of wit goud met 2 bnljanten van 320,- voor255,- Geel- of wit gouden rivière-oorknoppen met 2 tot 16 briljanten. B.v. 0.07 kar. 398,-, 0.17 kar. 875.- en 024 kar. loepzuiver wit 1295,- Hebt u nog geen gaatjes in de oren Bij aankoop van een paargouden oorknoppen doen wij dit gratis. Inclusief de bolletjes. Rood-, wit-en geel goud. armbandjes ineen van 220.-voor Bijpassend collier in 42 cm 349 Massief gouden „dosed-for-ever" armban 250,nu 198,- goud 85,- goud 29,- goud 49,- goud 45,- goud49,- zilver 9,- zilver 7,- zilver 15,- zilver 19.- zilver 7.- Tijdloze gouden armband in 7 breedtes tot 2695,- Nu de smalste voor de Sint-prijs van 190,- voor 149,- Iets breder 189.-, enz. In zilver vanaf 65,- Honderden variaties in speelse colliers. Dit geel- of wit gouden staafjes-collier n 40 cm van300,- voor 239,- In 80 cm 465,-, 90 cm 498,- Armband 125.- Geel- af wit goud met bnljant (0.03 kar.) van 300,- voor 198,- Zilver met zirkonia van 49,- voor 29,- V Geek of wit goud met 3 briljanten (0.08 kar.) van525,- voor 349 Zilver met 3 zirkonia's van 75.- voor 49,- Bijpassend gouden Venetiaans collier in 38,40,42 of 45 cm van 145,- voor 99,- ln zilver van 15.- voor 9,- collier twee maal ware grootte) Druiventros in combinatie van geel-en wit goud met 4 briljanten u50,- Om voor altijd vast te houden: een briljant van 0.05 kar. in geef- of wit goud van 250,- voorl98,- Ongineel geschenk-idee. Gouden hanger met 6 verwisselbare echte kleurstenen 249,- Bijpassende nng 298,- Ring en jvu^erin zilver Geel-of wit gouden mimring-hanger meteen briljant van 165,- voor 129,- Met saffier erf robijn 79,- Zal het altijd een vraag blijven? Dit teken in goud 59,-, meteen bnljant 135,-!n zilver 15,- Aanhiedingtra geldig t/m 31 december. Echter zolang de voorraad strekt De pnjzen van de hangers zijn exdusief collier (zie de Glansaanbieding). De Vïï/e Design Een topmodel van Omega voor dames en heren. Gevormd uit 14 karaat goud met edel st aal gelegeerd. CJItra plat quartz kaliber met saffier glas. Waterdicht tot 3 at mosfeer. Van morgenochtend 9.00 uur slipt tot en met zaterdag 24 december a.s.16.00 uur precies tonen wij alle horloges van de Zwitserse Omega-ateliers. Kenners weten nu hoe laat het is.Vooral als we vertellen dat er honderden gouden, stalen en doublé horloges voor dames en heren te tien zijn. tl maakt kennis met de nieuweTitane- Paladium serie, ziet de Constellation- Manhattan modellen. Er is de collectie juwelensetsmethorloge.Ende herenhorlo ges voor professioneel gebruik. OFFICIA IEALER JUWELIERS Rotterdam, Stadhuisplein 24 26

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6