1 SPORT Eric Kolmeijer bewijst gelijk van Huib Ruijgrok Juventus op de goede weg Prestatieprijs Schiedam voor Willem Noorduin Knappe winst UVG 14!S 14?5 Eerste winst Oran j e Nassau Tweede gele kaart voor uitblinker Henk Dirven ter i.meulen ter meulen Toch mee Vlaardingen gelijk Van Hoeven nu al buitenspel GSS kansloos HVO gaat door Rotterdams Nieuwsblad maandag 28 november 1983 RW Veendam SW-doelman Henk Dirven speelde ^zaterdagavond in "Veendam een merkwaardige hoofdrol in het treffen met SC Veendam. In de slotfase van de tweede helft was hij het die met een aantal goede reddingen voorkwam dat de thuisclub meer kreeg dan de 2-2 eindstand. In het eerste speel part was dezelfde Dirven er echter de oorzaak van dat Veendam wel erg goedkoop de door een doelpunt van debutant Eric Kolmeijer opgelopen 1-0 achterstand kon wegwerken. Na een mislukte Veendam-aanval trapte Dirven de Veendammer Wim Schokker tegen het natte gras, een wandaad die scheidsrechter Smeenk niet ontging. De leidsman legde onmiddellijk de bal op de stip en trok voor Henk Dirven het geel. Oefen- meester Huib Ruygrok: „Daarmee kwam Dirven goed weg. De scheidsrechter had ook de rode kaart kunnen trekken". De strafschop werd door Veendam-aanvoerder Jack van Loon dankbaar aangegrepen om de gastheren naast SVV te schie ten. Al in de eerste minuut had SVV de score kunnen openen, toen Jeffry Oost profiteerde van een mis verstand tussen Van Loon en Korte. Daarop start te de thuisclub een offensief. McNulty dook enke le keren gevaarlijk voor het Schiedamse doel op, maar steeds trad Dirven als Veendams spelbreker op. Toch had ook hij het geluk dat McNulty na een kwartier de paal raakte. Halverwege de eerste helft moest SVV zijn elftal omzetten, omdat de al geblesseerd aan het duel begonnen Henk Salari niet verder kon. Invaller Leen Swanenburg kwam binnen als linkerspits, Eric Kolmeijer verhuisde naar het centrum, Mark Wotte nam achterin de bewaking van McNulty over en Rob Koevermans ging op het middenveld geposteerd Rudy Metz schaduwen. Twee minuten na het vertrek van Salari kwam SVV op voor sprong, toen Rob van Hemert een pass van McNulty onderschepte en in het centrum Kolmeij er bediende, die geen fout maakte: 0-1. Na de opmerkelijke daad van Dirven (1-1) begon Veendam sterk aan de tweede helft Niettemin stelde Veendam-goalie Hiddo Reys Kolmeijer in staat zijn eerste optreden als basisspeler nog meer glans geven: 1-2. SW leek op weg Veendam de zoveelste deceptie van het seizoen te bezorgen, maar een onoplettendheid leverde meteen de ge lijkmaker op. Korte nam een vrije trap en de in het centrum opgedoken Steve Goble kopte het leer in (2-2). Met Henk van der Vlag in de ploeg trachtte trai ner Nol de Ruiter de druk op het SVV-doel te verhevigen. Dat gelukte ook, maar de Schiedamse defensie, met Leen Warnaar aan het hoofd en de goed spelende vleugelverdedigers Ron Timmer mans en Ger van der Heide gaf geen krimp. Bo vendien verijdelde Henk Dirven pogingen van Metz {opgeschoven naar zijn oude stek), Korte en McNulty. Een mistrap van Timmermans werd bo vendien door Koevermans buiten de palen gehou den. SW kon alleen wijzen op een mogelijkheid van Kolmeijer, die uit een scrimmage maar net naast het Veendammer doel punterde. Opstellfngtn SW: Dirven; Van der Heide, Warnaar, Salari (Swanenburg), Timmermans, Van Kapel, Wotte, Oost; Van Hemert, Koe ver mans en Kolmeijer. Veendam: Reys; Jan Brouwer, Schokker, Korte, Oosterwold, Metz, Van Loon, André Brouwer, Go ble, McNulty en Dieterman (Van der Vlag). Veendam Richard Dercks en Rob Kiebert, van wie de laatste tegen SC Veendam de laatste wed strijd schorsing uitzat, mochten op het allerlaatste moment toch mee naar het hoge noorden. Eerder in de week had het bestuur van SVV het tweetal medegedeeld, dat hun aanwezigheid tijdens de lange busreis niet op prijs werd gesteld. De complete spelersgroep nam het daarop op voor; Dercks en Kiebert. Onder druk bezweek het be stuur, zodat Dercks en Kiebert hun ploegmakkers tóch met 2-2 zagen delen. Maassluis De basketballers van het Maassluise Green Eagles staan weer met beide benen op de grond. In Voor burg kwamen zij in de eindfa se tekort tegen Nusa Indah. De Eagles dames moesten hun meerdere erkennen in het Noordwijkse MSV. De heren van het Schiedamse Juventus wonnen na verlenging van Binnenland. De dames verlo ren ruim van Vent Axia. Nusa Indah-Green Eagles (h) 97-85 Na de serie overwin ningen van de afgelopen we ken, weet Green Eagles nu weer wat verliezen is. In een gelijkopgaande wedstrijd (rust 42-44) gaven de Maassluisse heren in de eindfase de winst uit handen. Met nog twee mi nuten te spelen liet Eagles- coach Jaap Boon zijn team een alles of niets press spelen om ,de vier punten achterstand weg te werken. Voorburg speelde de press beheerst uit, waardoor het verschil bij het eindsignaal een vertekend beeld gaf. .De Voorburgse aanval was niet door een zone, en ook niet door een man-to-man verde ding in toom te houden, terwijl de Maassluisenaren groten deels op Wim Kannegleter steunden. Bij vlagen schoten ook Rob Schriel en Peter van de Waal goed van afstand, maar meestal troffen deze schoten geen doel. Aanvallend zat de ploeg van Boon vast, en in de tiende mi- ADVERTENTIE Ook een sintkado voor pa en ma! Lederen herenportemonnee met 2 vakken voor muntgeld, een vak voor papiergeld, een portefeuilievak en een vakje voor uw betaalpas in 2wart of bruin Van^tTSÖ voor Lederen damesoversiagbeurs. Met 5 oapier/portefeuillevak- ken, waarvan 1 met rits, een betaalpasvak en een munt- geidvak m zwart, grijs, bruin of marine van527SÖ voor Lederen billfold. Met vakken voor papiergeld, muntgeld, betaalpas en met portefeuiHevsk met rits 'n zwart, bruin gf bordeaux vart^i^o voor nuut in de tweede helft ver speelde het de 62-68 voor sprong. Nusa kreeg toen bij elke Maassluise persoonlijke fout strafworpen, omdat de Maassluisenaren acht teamfou- ten achter de naam hadden. MS V-Green Eagles <d) 77-63 Een zwakke fase in het spel van Green Eagles besliste de wedstrijd. In het begin ver gooide het de winstkansen. Na zeven minuten stond het al met 20-4 achter. Balverlies in de aanval strafte MSV direct af door snelle breaks te lopen. De press die MSV na een score speelde, werd door de Eagles dames vanaf toen wel goed uitgespeeld, waardoor de strijd bij rust (39-30) onbeslist was. Direct na de pauze stoomden de dames van Kees Brugman door naar 39-38. Verdedigend verzwakte de ploeg, terwijl te gelijkertijd van de aanval min der dreiging uit ging. MSV liep via 60-55 uit naar 76-55, Door een press kwamen de Eagles nog terug, maar te wei nig om te winnen. Juventus-Binnenland (h) 77- 63 Na de hele tijd voorgestaan te hebben, gaf Juventus bij een gewonnen stand (62-68) de winst weg door een paar maal balverlies te lijden, waardoor Binnenland langszij (68-68) kwam. In de verlenging liep het nog bijna verkeerd af. Met nog twee seconden te spelen stond Juventus 75-76 achter, maar door een drive van John Heilker, wonnen de Schie dammers alsnog. Juventus-Vent Axia (d) 58- 74 Alleen de eerste vijftien mi nuten van de wedstrijd kon Juventus de Rotterdamse te genstander bijbenen. Toen Vent Axia van een man-to- man naar een zone-verdedi ging overschakelde, raakten de Schiedamsen het spoor bij ster. Van 25-25 werd het 29-36 bij de rust. De tweede helft bleef het ver schil constant tien punten in Schiedams nadeel. De ploeg van Frits Spaak gaat steeds be ter draaien, hoewel Astrid van Heezik zaterdag duidelijk ge mist werd. Vlaardingen Vlaardingen had voor de rust royaal af stand moeten nemen van ZW. Cees Post verscheen drie maal frank en vrij voor de doelman van de Rotterdamse vereni ging. maar evenzovele malen faalde hij jammerlijk in de af werking. Vlaardingen had een groot veldoverwicht, maar moest na de hervatting met lede ogen toezien hoe ZW aan twee counters genoeg had om een ü- 2 voorsprong te nemen. De Broekpoldervereniging ging in de achtervolging. Dan ny Molendijk bracht Vlaardin gen weer terug in de wed strijd: 1-2. De rossige spits zelf was het ook die vijf minuten voor het einde de verdiende gelijkmaker scoorde: 2-2. Maassluis Nog voor de tuchtcommissie van de KNVB Cor van Hoeven heeft bestraft voor het wegzenden in de wedstrijd tegen Altena, heeft het bestuur van de Maassluise vereniging Excelsior de aan valler zelf voor drie wedstrij den geschorst. De tuchtcommissie doet ver moedelijk pas deze, of anders de volgende week uitspraak en dan zou Excelsior M al weer twee wedstrijden verder zijn. Trainer Fer Groeneweg wil de aanvaller er graag snel na de winterstop weer bij heb ben. De straf die door de vereni ging is opgelegd, kan worden afgetrokken van de straf die door de tuchtcommissie wordt opgelegd. Profijt van de opge legde schorsing heeft Excelsior M nog niet gehad. De. wed strijd tegen Spijkenisse werd zaterdag van net programma afgevoerd. Schiedam Willem Noorduin veerde verrast op. Veel had de Schiedammer verwacht, maar dat juist hij de prestatieprijs, op voordracht van de plaatse lijke pers, uit de handen van sportwethouder Luub Haf kamp in ontvangst mocht ne men, nee dat hij nooit ver wacht. Hij glunderde, wist van verbazing nauwelijks iets te zeggen, maar was wel dolge lukkig met de prijs. De spor ter, lid van de Schiedamse in- validensportvereniging De Ooievaars, kreeg de prestatie prijs voor zijn meer dan goede resultaten het afgelopen jaar. Bij het zwemmen veroverde hij nationale titels op de 50 meter schoolslag, 25 meter vrije slag en 50 meter vrije slag. Tijdens de 'First Europe an Games' legde hij nog eens beslag op Europese titel op de 50 meter schoolslag, 50 meter rugslag, 50 meter vrije slag en 200 meter vrije slag. Niet alleen bij het zwemmen is Willem Noorduin actief. Ook als atleet leverde hij in 1983 uitstekende prestaties. Hij be haalde een eerste plaats bij het speerwerpenhet discuswer pen en het kogelstoten. Op de 200 meter sprint behaalde hij bij de meerkampkampioen- schappen ook nog eens een na tionale titel. „Een indrukwek kende lijst van prestaties", oordeelde wethouder Luub bij Willem Noorduin geko- Hafkamp. „De prijs is terecht lier men,'" De uitreiking van de prestatie prijs aan- Willem Noorduin was één van de hoogtepunten tijdens de jaarlijkse huldiging van sportkampioenen van de gemeente Schiedam. Vrijwel iedereen was aanwezig. Alleen dammer Ron Heusdens moest wegens verplichtingen elders verstek laten gaan. Het was in de kantine van het stadhuis dan ook een gezellige bijeen komst. In één van de vele pau- Eer zichtbaar blije Willem Noord uin ontvangt uit handen van sport wethouder Luub Hafkamp de pres tatieprijs van de gemeente Schie dam. zes verzorgden leden van de fitness vereniging Schiedam een demonstratie body-buil ding. Vlaardingen De handbalda mes van UVG behaalden na een zeer spannend duel de volle winst binnen, door Schipluiden met 19-17 te ver slaan. De Hollandiaan dames kwamen sterk terug na een 8- 2 achterstand, maar verloren toch met 9-7 van koploper Vi res. De DWS dames deden het beter en wonnen probleemloos van Westlandia: eindstand 5- 12. De herenteams uit de regio verloren alle drie: UVG werd met 9-28 weggespeeld door toekomstig kampioen Hellas-2, DWS verloor met 10-9 nipt van EHC in Leidschendam terwijl Hollandiaan een wan prestatie leverde door met 14-9 de punten te laten aan het nog puntloze Hermes-2. In de afdeling de volgende uit slagen: Spartaan-WIK <h) 11- 24, Unitas-Indus (h) 20-16, Spi rit-Wilton <h) 9-9, Cosmos- HVK (h) 16-17 en bij de dames WIK-Ancora 2 18-6, Unitas- DWS 2 7-6 Meeuwen-HVK 12-6 en EROS-Wilton 3-7. UVG-Schipluïden (d> 19-17 De dames van UVG hebben het talrijke publiek in de Mar griethal getrakteerd op een spannende en i' 1 wedstrijd. In het 1 daar nog niet naar" uit, want binnen vijf minuten had Schipluiden een 0-3 voor sprong opgebouwd. Maar zoals meestal kwam de thuisploeg via doelpunten van Karin Bisschop (sprongschot en een individuele aktie) en Vallie Kolditz (strafworp) te rug tot 3-3 waarna zich een ge- lijkopgaand duel ontspon. Na 4-4 door Xaveria Florentinus nam UVG een 6-4 voorsprong via doelpunten van Xaveria Florentinus en Vallie Kolditz. Nadat Schipluiden tot 6-6 had opgehaald bepaalde Karin Bis schop uit een sprongschot de ruststand op 7-6. Het aantal van dertien doel punten uit de eerste helft zou na rust royaal worden over troffen, niet minder dan 23 maal werd het net gevonden. Na 7-7 scoorde de van de ju nioren overgekomen. Monique Menken uit een break-out en een strafworp 9-7. Na 9-9 liep UVG uit via treffers van Xa veria Florentinus, Karin ten Wolde en Vallie Kolditz tot 12-9. En weer haalde Schiplui den op tot 12-12. Tot 17-17 ging het scoren om en om en leefde het publiek fel mee. De winst bleef ten slotte toch in Schiedam omdat Angela Venturini en Karin ten Wolde voor de thuisploeg het laatste woord hadden: uit slag 19-17. Vires-Hollandiaan (d) 9-7 Voor de Vlaardingse ploeg opende Corine Sebel de score waarna een benutte strafworp Vires op 1-1 bracht. Na een 'ingestart' doelpunt maakte Nel Vogel op identieke wijze 2-2. Een discutabele strafworp en een verdedigingsfout brachten de ruststand op 4-2. Kort na de thee scoorde Vires uit een vriie worp 5-2 en op deze stand liet Hollandiaan de tweede strafworp onbenut. Binnen 8 minuten stootte Vi res door naar 8-2 en leek het voor Hollandiaan uit te draai en op een debacle. Via doel punten van Helma Stans, Cora Vollebrecht, Nel Vogel en Wil- ma Schoonewil haalde De Hol landiaan op tot 8-6. Omdat Hollandiaan een aantal fraaie kansen om zeep hielp kwam het niet verder aan een 9-7 nederlaag. Vires bleef dus opnieuw ongeslagen en dat na zes wedstrijden. Vlaardingen De korfballers van Oranje Nassau pakten de eerste volle winst in de zaal kompetitie, terwijl Vlaardin gen slechts een puntendeling overhield aan het duel tegen Vitesse. ODO had geen kracht genoeg om een snelle achter stand weer weg te werken. In de afdeling was er alleen winst voor Succes. Oranje Nassau-NIO 15-11 Na een snelle 0-2 achterstand kwam Oranje Nassau lang zaam maar zeker in de wed strijd. Halverwege werd het 5- 5. Na de hervatting kwam de Oranje Nassau-machine op volle toeren en zette het NIO op een onoverkomelijke ach terstand, 13-7. Het werd uit eindelijk 15-11, omdat Oranje Nassau de teugels liet vieren. NIO liep gedurende de tweede helft achter Oranje Nassau aan, Henk Naves, de nieuwko mer in de basis-acht, gaf met vijf gave treffers direct zijn vi sitekaartje af. Overige doel punten: Bram van Zelm, Leo van der Bie, Sjanie Bot, Ton Sluimer en Anthoinette Ver- meij. ODO(M)-TOP 9-14 De eerste twintig minuten scoorde ODO niet, terwijl TOP dit wel vijf maal deed. De gasten zaten op rozen, terwijl ODO met erg veel energie in de tweede helft terugkwam tot 8-10. Teveel kansen onbenut latend, moest ODO het heft uit handen ge ven. Daarnaast was het schot- percentage te laag. TOP speelde na de 5-0 voor sprong een gewonnen wed strijd en won met 9-14. Doel punten: Marijke Noordam, Fenny Broek, Henk Goeden- dorp. Bram Hanemaaijer, Anja Noordam, Cees van der Vaart, Vitesse-VIaardingen 7-7 Be kend om het harde spel pro beerde Vitesse Vlaardingen uit het ritme te halen, iets wat volledig lukte. Pas drie minu ten voor rust kon de falende eerste aanval van Vlaardingen gewisseld worden voor de tweede opstelling, die binnen twee minuten de stand gelijk trok. Na de hervatting leek Vlaar dingen afstand te nemen, 2-5, maar het venijn zat in de staart en Vitesse verstoorde hardhandig de Vlaardingse il lusie, 7-7. Doelpunten: Ellen van der Hoeven, René Zwets, Monique Verweij, IJsbrand den Breems en Kien Roozen- daal. Olympia-Maassluïs 9-5 Een verdiende nederlaag was het lot voor Maassluis, dat teveel kansen ongebruikt liet. Qua veldspel kon Maassluis rede lijk partij bieden, maar Olym- pia maakte de kansen simpel af, 9-5. Succes-Vlaardingen 4 6-5 Succes probeerde door veel balbezit de tegenstander onder druk te zetten. Vlaardingen had echter weinig kansen no dig om te scoren, terwijl Suc ces door de andere speelwijze vele kansen moet hebben om doelpunten te maken. Het werd tenslotte een nipte 6-5 overwinning. Doelpunten: Ronald Bijl, Nel Maijer, Kees Gouweleeuw, Kees Jonkman en Marga Bijl. ODO(D)-Harga 13-3/ln de eerste helft kon Harga goed te gen ODO op, al hadden de Schiedammers veel pech bij het schieten. Na de hervatting zette ODO het vizier op zuiver en tien afstandtreffers velden het vonnis over Harga. De Schiedammers gaven defensief teveel ruimte, waarvan ODO dankbaar profiteerde, 13-3. Doelpunten: Koos van Leeu wen en Ron Oostlander. De korfballers en -sters van ODO konden het tegen TOP niet bolwer ken en gingen dan ook royaal ten onder. Vlaardingen In de afdeling gingen slechts twee ontmoeting gen door. VDL ging op eigen terrein onderuit tegen Ned^ lloyd (0-1) en GSS incasseerde een zware nederlaag tegeii Smitshoek: 7-1. VDL-Nedlloyd 0-1 VDll speelde zeker niet minder darj NedUoyd. Het kreeg enkele goede mogelijkheden, maar iii de afwerking ontbrak het aan de nodige precisie. De gasten uit Rotterdam hadden aan één kans voldoende om de zege naar zich toe te trekken. VDL zag Peter van der Ende nog met een knieblessure afhaken) Smltshoek-GSS 7-1 Een dra? matische nederlaag voor GSS, dat geen moment echt in de wedstrijd was. Smitshoek toonde zich op alle fronten slagvaardiger en strafte de vele fouten in de defensie on genadig hard af. Pas na zeven treffers stokte de score bij Smitshoek. In blessuretijd kort Ton Craane nog voor GSS de eer redden. Doelman Henk Schiermannle liep in de warming-up een blessure op. Hij probeerde het nog wel, maar moest in de rust toch worden vervangen door de doelman van het tweede, Aad Bartho, die overigens zeer verdienstelijk keepte. 1 Vlaardingen HVO lijkt deze competitie niet meer te stui ten. Ook Rijnmond werd met een nederlaag geconfronteerd: 2-0, Met jubilaris Piet Vogel (250-ste wedstrijd) in het mid den werd het een probleemlo. ze overwinning voor de Vlaar- dingers, die de score een nog rianter aanzien hadden kun nen geven, als de meest fraaie mogelijkheden niet werden verprutst. Casper van der Velden opende de score in de tweede helft met een fraaie goal. Halverwe ge de tweede omloop was hél John Westerdijk die de score verder uitbouwde, na een wonderschone combinatie tus sen Klaas Bot en Teun Kor- naat. Chris Hendriks liep, na een onschuldige overtreding, tegen zijn derde boeking op.'. (ADVERTENTIE) Atrix handcreme. Mee gratis armband Inh 200 mi van Ofös- voor Charming pr j\country Ik^badzeep. Aan koord. In drie geuren .140 gram Thermo haarkrulborstel- Met draaibaar snoer, 2 wa terstanden en extra krul; strips van.29^S* voor m

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 8