12 MTRWEt We stimuleren i ongeren i echt niet om weg te lopen °p Christofle SLM Met de feestdagen in het lang of in cocktail? Maasland vernietigt brochure samenwonen msa-cmm t n jaar tientallen JUNGERHANS specialiteiten EETHUISJE Christofle Tferimrgt uuj bruiloften en recepties LTS bestaat driekwart eeuw Orfèvre a Paris iid' /j\ 't (©ub ^Moüanösclf "poffte en ixetfjugs &?-6? &RIELLE TEL.01810-2960 CAFE-BILJART „DE WESTWIJK" Deze rubriek verschijnt eens per 14 dagen. Inlichtingen omtrent adverteren kunt u krijgen op tel. 010-34.03.53. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 7 december 1983 RW Schiedam Bingo In het Schiedamse diensten centrum Woudhoek wordt donderdag 8 december bingo gehouden. Er worden zeven ronden gespeeld. Het spel be gint om half twee. VI aardingen Ruilbeurs De maandelijkse ruilbeurs van De Verzamelaar, afdeling Vlaardingen, wordt donderdag 8 december gehouden in ge bouw De Halte aan de Callen- burgstraat in Vlaardingen. Op de beurs zijn postzegels, mun ten, stickers en prentbrief kaarten te ruilen. De zaal gaat om zeven uur open. Hobbybeurs In de Oude Lijnbaan in Vlaar dingen wordt zaterdag 10 de cember een internationale hobbybeurs gehouden van mi neralen, edelstenen, fossielen en koralen. De beurs is geo pend van tien tot vijf uur. Verzamelaar In de Vlaardingse Lijnbaanhal wordt zondag 11 december een grote verzamelaarsbeurs ge houden. Naast de algemeen bekende verzamelobjecten als prentbriefkaarten en postze gels zijn er verder de meest vreemde collecties te vinden. De beurs, waarvan de organi satie in handen is van de Ne derlandse Vereniging De Ver zamelaar begint om tien uur en duurt tot vijf uur. De Haven De creativiteitsgroep van buurthuis de Haven in Vlaar dingen kampt met een tekort aan vrijwilligers. Momenteel wordt deze groep, die woens dagavond bijeenkomt, alleen geleid door Henny Franse. Be langstellenden, die willen assi steren kunnen zich opgeven bii de Haven, telefoon 344539. Schiedam „Het BAH stimuleert kinderen echt niet om van huis weg te lopen. We staan ze heus niet bij de scholen te ron selen. Het is de eigen keus van kinderen om weg te lopen en uit zichzelf gaan ze niet terug. Wat wij doen is proberen te voor komen dat weglopers langs de straat gaan zwer ven, de eerste de beste aanklampen en vervol gens aan de zelfkant van de maatschappij terecht komen." Aan het woord is Ton Meulen- kamp van het Bureau Alterna tive Hulpverlening in Schie dam. Zo'n driekwart van de activiteiten van het BAH be staat uit het begeleiden van weglopers en het zoeken naar oplossingen. Per jaar kloppen er tientallen jongeren, die van huis zijn weggelopen, bij het BAH aan voor hulp. De leeftij den variëren van twaalf tot twintig jaar. „Vaak hebben ze van vrien den gehoord dat ze bij ons te recht kunnen, maar ook ande re hulpverleningsinstanties sturen weggelopen kinderen naar ons door, In de loop der jaren hebben we best bekend heid gekregen in Schiedam." Ton vertelt dat de eerste kreet van "weglopers die bij het BAH komen is dat ze nooit meer te ruggaan. Desondanks probeert het BAH altijd zo snel moge lijk een gesprek tussen ouders en kinderen te bewerkstelli gen. Maar als de wegloper dat Mensen die er iets voor voelen om een wegloper tijdelijk onderdak te bieden kunnen contact opnemen met het BAH via telefoonnummer 736322, Het gaat meestal om een periode van drie a vier weken, tot dat een definitieve oplossing is gevonden. Volgens Ton Meulenkamp is het de bedoeling om de jongere een 'thuis' te geven, na de spanningen die met het van huis weglopen gepaard gaan. Het gastgezin hoeft de wegloper niet te begeleiden. Dat blijft het BAH doen. Ton Meulenkamp:,.Voorkomen dat weglopers gaan zwerven.' Schiedam De Technische School voor Schiedam en om streken bestaat volgend jaar 75 jaar. In de week van I! tot en met 1 februari worden in het kader daarvan verschillende festiviteiten gehouden. Op het programma staan een reünie voor ailen, die de afge lopen driekwart eeuw betrok ken zijn geweest bij de school, een open dag voor ouders van leerlingen en belangstellen den, een bijeenkomst voor per soneel en bestuur en tenslotte een feestavond en een sport dag voor de leerlingen. weigert wordt daar niet op aangedrongen. „Wel proberen we ze er van te overtuigen dat het beter is om hun ouders te laten weten waar ze zitten. Er kan tenslotte ook een ongeluk zijn gebeurd. En je moet die mensen niet onnodig in onze kerheid laten zitten." Blij „Als het kind niet met zijn ou ders wil praten, gaan we wel altijd zelf langs. Want voor een goede oplossing moet je ook weten hoe die er over denken. Je staat er overigens van versteld hoeveel weglo pers na een tijdje weer terug naar huis gaan. En dan gaat het vaak stukken beter. Dan zijn de problemen goed door gepraat en weet ieder waar die aan toe is," zegt Ton, die er aan toevoegt dat er ook soms weglopers zijn waarvan de ou ders zeggen dat ze blij zijn dat 'ie het huis uit is. Met de politie heeft het BAH goede contacten. Ton Meulen kamp omschrijft ze als soepel. „Wat dat aangaat zijn we voor de politie ook een erkende; in stantie. Van kinderen, waar van de ouders waarschijnlijk hebben doorgegeven dat ze zijn vermist, laten we de poli tie altijd weten dat ze bij ons zitten. En de politie komt zelf ook wel eens informeren of wij weten waar die en die uit hangt." Op zofh „Als ze hier komen zijn ze meestal behoorlijk over hun toeren. Je loopt natuurlijk niet zo maar weg, dan moet de re latie met de ouders behoorlijk zijn verstoord. Vaak gaat het over problemen op school, of onenigheid over tijden van thuiskomen. Maar we maken ook gevallen mee van mishan deling of incest." Het eerste wat het BAH, dat geheel door vrijwilligers wordt gerund, doet is de wegloper op zijn gemak stellen. Als blijkt dat de jongere inderdaad vast beraden is om niet naar huis terug te gaan, wordt een tijde lijk opvangadres gezocht. Tot nu toe gebeurt dat bij mede werkers van het BAH. Maar die situatie is verre van ideaal. Vandaar dat het BAH op zoek is naar mensen, die bereid zijn jongeren voor enkele weken onderdak te verlenen tot er een definitieve oplossing is ge vonden. „Bij de medwerkers thuis gaat gewoon niet meer", zegt Ton. „Dan ben je 24 uur door Hans van Reeuwijk per dag met zo'n jongere bezig. Dat is niet goed. Dan kun je er op het laatst ook geen afstand meer van nemen. En daar zijn beide partijen niet bij gebaat." De uiteindelijke oplossing kan er uit bestaan dat de wegloper weer naar huls terug gaat of dat elders permanent onder dak wordt gevonden. Vaak be tekent dat een plaats in een huis voor begeleide kamerbe woning of anders zelfstandig wonen. Kleintje Ton Meulenkamp zegt dat ze soms ook met verbazing de weglopers aanhoort die bii het BAH aankloppen. „We hebben hier wel jongens van veertien jaar gehad, die zeggen dat ze een eigen huissie en een uitke ring willen. Dan kost het best moeite om ze aan hun ver stand te brengen dat dat niet gaat. Er zijn erbij die denken dat ze het wel weten en van alles en nog wat eisen. Dan denk ik bij mezelf: kleintje dat kan je nou wel willen, maar moeten nog veel leren. Maar we nemen ze wel altijd serieus, want anders gaan ze zwerven en dan is het gevaar levens groot dat ze zich vastklampen aan de eerste de beste mat alle consequenties vandien. Dan komen ze in kraakpanden te recht en heel vaak loopt het dan slecht af." Rammelen „Soms heb ik best de neiging om die jongens door elkaar te rammelen, zo eigenwijs als ze zijn. Maar je hebt ook jongens van zestien, zeventien jaar die van zichzelf vinden dat ze nog niet aan zelfstandig wonen toe zijn." „Wij ervaren wel dat de ver houding met de ouders na ver loop van tijd weer aantrekt. Het is echt niet zo dat de rela tie breekt als een wegloper de finitief niet meer teruggaat. Als ze wat meer afstand van elkaar kunnen nemen, gaat het meestal een stuk beter." Christofle. Stijlvolle couverts van uitmuntende kwaliteit. Zwaar verzilverd en munitie us afgewerkt. Glanzend Christofle bestek tovert uw tafel om in een adem benemend mooie, feestelijk dis. Van 6 tot en met 24 december presenteert Jungerhans de Christofle Zilvershow op de 1c etage. Bij aanschaf van een cassette worden alle onderdelen gratis voorzien van het monogram van uw keuze. Door de gravure wordt het unieke en het eigene van uw bes lek onderstreept. Bovendien krijgt u, alleen tijdens de Chris tofle Zilvershow. hei fraaie mahonie kabinet cadeau. 43-d el ïgc ia fe I zil verc n Christofle cassettes voor 6 personen zijner vanaf 2612.- Schotel Per/es 0 40 cm 811,- Cocktailshakcr Méribel 464.- „eden Pan, harmonie met Per/es thee- en kofïierservies 5- de lig 4755.- Kandelaar Clunv 30cm hoog J 213.- Dekschaal Per les 1105.- Ma/maison sauskom 785.- Presentaticbord Colbert a 30 cm 497.- 'r. huis vol geschenken coölsirige! hoek bmnenwegpiern rotterdam 01 Q-11 7500 bi| metro beu^s Houdt u van „chique" of wilt u "schitteren" tijdens feestètijke uren... Alja heeft tie gewenste cocktail- of avond - creatie voor u. Keuze te over in flatteuze. elegante japonnen, blouses, jumpers, rok ken en pantalons. Vooruiten thuis. Modehui» Bro»nv«if 109- 1t3 ïeetceri 0*0 2ö7416 DG" ae raag .ocpavond ralr^.>^T>e poveergetegenhera to ots moaafimj Koning, Keizer, Admiraal; de krant lezen ze allemaal. Maasland Het college van burgemeester en wet houders van Maasland ver leent geen medewerking aan het verspreiden of ter inzage leggen van de voor lichtingsbrochure 'Over trouwen en samenwonen'. Het vijftig pagina's tellen de boekje belandde niet op de lectuurtafel of in de fol- derkast in de hal van het gemeentehuis, maar is rechtstreeks in de papier versnipperaar verdwenen. De brochure is uitgegeven door het ministerie van WVC, in samenwerking met het weekblad Margriet. Dit blad had een, ten behoeve van jongeren die van plan zijn te gaan samenwonen of te gaan trouwen samenge stelde, brochure bijgesloten in de uitgave van 21 oktober jongstleden. De brochure werd verder verspreid over alle gemeenten, met het ver zoek ze uit te reiken of voor geïnteresseerden neer te leg gen op het gemeentehuis. De Open Groepering heeft B en W gevraagd waarom aan dit verzoek van een hogere overheid geen gehoor is ge geven. De OG draagt bij die vraag zelf de reden voor ver nietiging al- aan. „Er stonden naar het oordeel van B en W één of twee anwelgevoeglij- ke woorden in". Voor geïnteresseerden is het voorlichtingsboekje in Maas land nu overigens toch ver krijgbaar. De Open Groepe ring heeft er een aantal bij WVC besteld. Ze kunnen gratis afgehaald worden bij de fractieleden Piet Houten- bos en Toos van Kranen burg, llnnt een gejellig knpje koffie. HOOGSTRAAT 169 - VLAARDINGEN TEL. 356372 Voor uw: snelle zakenlunch borreluurtje een gezellig partijtje biljarten elke dinsdagavond klaverjassen (zondags gesloten) FLORIS DE VIJFDELAAN 304 VLAARDINQEN TEL. 350718 Uw gastheer Frans Muller

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2