14 ROTTERDAM 'Als hij wil, kan hij er thuis eentje ophangen' AGENDA Justitie onderzoekt dood 3-jarig meisje Rechercheur overgeplaatst Giftig gas gebruikt bij ontsmetting school Creatieve middag op stadhuis Erasmus in de prijzen GEMEENTE MOET EVENEMENTEN VOOR AHOY' BEHOUDEN Plotseling fontein Per bus naar Woensdrecht Directeur ten onrechte geschorst Rotterdams Nieuwsblad woensdag 7 december 1983 R2/RV/RY/RW Dordrecht Het openbaar ministerie in Dordrecht onder zoekt of een keel-, neus- en oorarts uit Zwijndrecht schuld heeft aan de dood van een driejarig meisje, dat op 11 no vember 's nachts in het Dordt- se gemeenteziekenhuis over leed, nadat eerder die dag haar amandelen door een andere kno-art$ waren geknipt. De aan het KK-ziekenhuis in Dordrecht verbonden arts werd ingeschakeld, toen zich bij het meisje complicaties voordeden in de vorm van he vige bloedingen. Daarbij zou hij fouten hebben gemaakt. Welke fouten wilde een woordvoerder van het open baar ministerie niet zeggen. Directeur J. Timmer van het gemeenteziekenhuis spreekt van een ..uiterst gecompliceer de zaak". „Ik vind het goed, dat dit voorval zo objectief mogelijk wordt uitgespit. Deze affaire mag niet in de doofpot verdwijnen." Ook de specialist die de opera tie verrichtte zal door justitie gehoord worden. Volgens het openbaar ministerie is ook deze kno-arts „het een en an der te verwijten". J\a reis naar Bangkok: Rotterdam Een 48-jarige re chercheur, die vanaf juni was geschorst, omdat hij met een aantal sexbazen naar Bangkok was gereisd, wordt niet ver volgd. Wel zal de man worden overgeplaatst naar de geüni formeerde dienst. Hij was be last met de controle op de ho- reca-gelegenheden, waar ook de sexclubs onder vielen. De reis naar Bangkok zou voor een groot deel door de sexbazen zijn betaald. Uit het onderzoek is gebleken, dat de rechercheur zich niet schuldig heeft gemaakt aan strafbare feiten. Wel is er een kans dat hij door de korpsleiding disci plinair wordt gestraft. Conciërge eist ton van gemeente Oude Westen protesteert Kort geding over affiches bij rechtbank Rotterdam De ambtenarenrechter in Rotterdam doet volgende week dinsdag een principe-uitspraak over de vraag of ambtenaren, die in een gerechtsge bouw werken, uit protest tegen kortingen op hun sala ris protestaffiches voor het raam van hun kantoorka mer mogen hangen. Om een oordeel werd gisteren ge vraagd in een ambtenaren-kort-geding, dat een griffier bij de Rotterdamse rechtbank, H. van de Velde, tegen zijn chef, de arrondissementsgriffier mr M. van Kuijk, had aangespannen. Mevrouw Van Kuijk had vori ge maand met steun van rechtbankpresident mr F. Ni- va rd tot tweemaal toe een pro test-affiche van de ambtena renbonden van de ramen van de kamer van Van de Velde laten verwijderen. Het argu ment daarbij was dat de rech terlijke macht naar buiten toe elke schijn van partijdigheid moet vermijden. Van de Velde, die kaderlid is van de AbvaKabo, pikte dit niet en stapte naar het ambte narengerecht. Mr K. de Vries, voorzitter van de raad van be roep in Utrecht, was dinsdag speciaal naar Rotterdam over gekomen om de zaak open baar, als plaatsvervangend voorzitter van het Rotterdam se ambtenarengerecht, te be handelen. Van de Veldes advocaten, mr P. Hendriks en mr E. Weening van het Rotterdams ad voca- tenkollektief, voerden ter zit ting aan dat dat het beperken van de grondrechten van een ambtenaar onwettig is. De chef had bovendien niet aan gegeven welke wettelijke re geling het ophangen van affi ches verbiedt, zo zeiden ze. De raadslieden meenden dat. door de raambiljetten alleen binnenskamers op te hangen, niet tot uitdrukking kan wor den gebracht dat ook in een gerechtsgebouw ambtenaren werken. Ze bestreden dat de .onafhankelijkheid van de rechter door de plakactie in gevaar was gekomen. Naar hun mening zou juist een ver bod het gezag en de onafhan kelijkheid van de rechterlijke macht in gevaar brengen. Ze voerden verder aan dat ook bij het Ministerie van Binnen landse Zaken dergelijke affi ches voor de ramen hangen. „Toch zal het publiek niet de indruk hebben dat de minister van Binnenlandse Zaken (een van de partijen in het conflict rond de ambtenarensalarissen) het met de inhoud en strek king ervan eens is"', zo stelden Mevrouw Van Kuijk. die zelf het woord voerde, zei dat zij met haar handelwijze niet de grondrechten van de griffier heeft geschonden, omdat de ramen in een gerechtsgebouw njkseigendom zijn. „Als hij dat wil kan hij thuis een aftiche ophange", zo luidde haar ver weer. Ze bleef bij haar mening dat tn de rechtbank op voor het pu bliek zichtbare plaatsen geen actieleuzen mogen worden aangebracht. Volgens haar be staat anders toch het gevaar dat het publiek de rechtbank als een centrum van actievoe- ring gaat zien. Ander perso neel bij de Rotterdamse recht bank had na haar verzoek en uitleg dan ook wel de bewuste affiches verwijderd, zo zei ze. Daarnaar gevraagd door de voorzitter deelde ze mee dat er geen interne dienstorders over dit onderwerp bestaan. Een hoge ambtenaar van het mi nisterie van jusititie, die door de voorzitter als getuige was opgeroepen, deelde mee dat de bevoegdheid om op te treden geheel bij de arrondissements griffier ligt. Uitspraak 13 de cember. Kinderen uit het Oude Westen protesteren in het stadhuis. Rotterdam Zo'n zestig kin deren hebben gisteren in de hal van het stadhuis aan wet houder Simons duideiiik ge maakt dat ze tegen de plannen zijn om te bezuinigen om het club- en buurthuiswerk in het Oude Westen. De actie, die de hele middag duurde, werd be sloten met een kringgesprek met wethouder Simons. De kern van het probleem ts, dat er 7,5 ton ingeleverd moet worden. Volgens de actiegroep Het Oude Westen houdt het in, dat of de drie nieuwe club huizen niet optimaal kunnen functioneren of dat er ontslag dreigt voor vijftien medewer kers. De drie clubhuizen worden tussen december en april opge leverd. Maar als de bezuini gingsplannen zouden door gaan, betekent het volgens de actiegroep dat minimaal één van die hutzen gesloten dient te blijven, omdat de financiële middelen ontbreken. Omdat juist de kinderen hier de dupe van lijken te worden werd de demonstratie in het stadhuis volledig uitgevoerd door de kinderen uit de wijk. Na een demonstratie dansen en het maken van een grote collage werd met de wethou der nog eens openlijk over de problemen gesproken. Rotterdam De inzen ding van het audiovisueel centrum van de Erasmus Universiteit, over een me thode voor metingen van röntgenfoto's en de ver werking van deze gege vens per computer, is op het internationale festival voor medisch-wetenschap pelijke video- en filmpro- dukties in het Italiaanse Parma bekroond. In de ca- tagorie scenario en regie kreeg de inzending 'Micro- densitometry' de vermel ding 'Magna cum laude'. De meest belangrijke ei genschappen van de nieu we meetmethode worden in het programma getoond en uitgelegd, waarna te vens te zien is hoe het in de praktijk wordt uitge voerd. De regie was in handen van Eugène Paas- huis, die ook op andere wetenschappelijke filmfes tivals in de prijzen viel. Dat gebeurde onder meer met een programma over vruchtwaterpunctie (Pa rijs, 1983) en een film voor artsen in India over poli klinisch amandelknippen bij kinderen (Jena, 1982). De produktie was gemaakt in opdracht van de afde ling Experimentele Rönt genologie. Rotterdam De 43-jarige L.G. Schil derman, voormalig conciërge van de openbare scholengemeenschap Nico- laas Witsen, gaat via zijn advocaat een schadeclaim indienen bij de ge meente Rotterdam. Het gaat om een bedrag van 100.000 gulden. Schilderman strijdt al drie jaar tegen de ge meente, en dan met name tegen de Roteb. Vol gens hem heeft hij bij een ontsmetting van een dépendance van de school, begin december 1980, ruim een half uur blootgestaan, aan het giftige gas lindaan. De conciërge klaagt sinds dien over zware hoofdpijn-aanvallen en liep een dag na de ontsmetting een ernstige vorm van suikerziekte op. Volgens Schilderman is dit alles te wijten aan het inademen van het gas. „Toen de Roteb die woensdagmiddag kwam wist ik dat niet. Totdat er ineens gas uit de kieren van de vloer kwam. Toen ik het spul rook dacht ik meteen 'wegwe zen'. Maar omdat ik nog maatregelen moest ne men (de werkster waarschuwen en een waar schuwingsbord ophangen) duurde dat ongeveer een half uur." Thuisgekomen voelde Schilderman zich flink ziek. Zware hoofdpijn was onder meer het ge volg. Het was het begin van een lange weg, langs allerlei instanties. Momenteel loopt een procedure om Schilder man voor honderd pro cent arbeidsongeschikt te verklaren. Psychiater De conciërge heeft inmiddels contact opgeno men met zijn advocaat, mr.dr. P. de Jager, die besloot de rechter in te schakelen. Naast de schadeclaim die inmiddels is ingediend (maan dag komt de zaak voor de kantonrechter) is te vens een aanklacht ingediend tegen de Amers- foortse psychiater dr. Herngreen, wiens rapport volgens Schilderman en zijn advocaat 'welmelt van de denigrerende, badinerende en irrele vante kanttekeningen'. „Ik ben nu al drie jaar met deze zaak bezig, maar constant word ik door allerlei instanties tegengewerkt", verzucht Schilderman, „De ar beidsinspectie heeft een onderzoek gedaan, •waaruit duidelijk naar voren kwam dat het raadzaam was de Roteb ter verantwoording te roepen. Een jaar later echter kwam er een tweede rapport uit, waarin het allemaal weer legd werd." Kinderen Dat er de dag na de ontsmetting weer gewoon kookles in het gebouw werd gegeven baart de concierge zorgen. „Ik heb de GG GD inge schakeld omdat het hier ook om kinderen gaat. Maar noch de GG GD, noch de schoolleiding heeft iets ondernomen." Adjunct-directeur J.G. van Reeuwijk, ten tijde van de ontsmetting hoofd van de dépendance, is ervan overtuigd dat er fouten zijn gemaakt „Wij staan als school buiten het geval. Maar de Roteb had vantevoren moeten waarschuwen met wat voor spul gewerkt zou worden. Ik krijg sterk de indruk dat men erg gemakkelijk is omgesprongen met deze nare stof." Volgens Van Reeuwijk hebben zich geen kin deren met klachten gemeld, De Roteb wenst hangende het onderzoek geen commentaar te geven. Wel verklaart een woordvoerder, dat destijds een schadeclaim van Schilderman door de verzekeringsmaatschappij is afgewezen. Over het gebruik van het giftige gas zegt de woordvoerder: „Daar werken we al jaren mee. De gang van zaken wijkt totaal niet af van de werkwijze, die wij al jaren hanteren." Kamer van Koophandel: Rotterdam De Kamer van Koophandel gaat B en W erop wijzen dat er alles aan moet wor den gedaan om evenementen voor het Ahoy'- complex te behouden en tevens nieuwe aan te trekken. De algemene ledenvergadering besloot gisteren het college daar een brief over te schrijven. De Kamer constateert dat particuliere beursor- ganisatoren in de2e slechte economische situatie nauwelijks meer in staat en bereid zijn de in vesteringen op te brengen die nodig zijn om be staande beurzen op peil te houden en nieuwe initiatieven te ontwikkelen. Eén organisator heeft reeds besloten enkele beurzen van Ahoy' naar de Jaarbeurs in Utrecht te verplaatsen. De Kamer steit dat en W en de directie van Ahoy' hierop uitermate alert moeten reageren, wil er geen onherstelbare schade aan het beurs- gebeuren van Ahoy' en daarmee tevens op dit terrein van de economie van deze regio worden toegebracht. Ze vindt dat Ahoy1 de middelen moet krijgen om defensief en offensief sterk en slagvaardig te opereren. Dat betekent niet alleen het ter be schikking stellen van voldoende startkapitaal en van deskundig personeel aan de N.V. Ex ploitatiemaatschappij Ahoy', maar ook het aan passen van de accommodatie aan de moderne beursontwikkelingen. De N.V. üxpioitatiemaatschappij Ahoy' gaat, zoals bekend, de exloïtatie van het complex doen. De aandelen van die maatschappij komen in handen van de Stichting Administratiekan toor Ahoy'. Het gebouw blijft in handen van de gemeente Rotterdam. Woensdag 7 december Luxortheater: 20.15: 'Eve naar', de nieuwe musical van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bokkinga. Met Jos Brink, Frank Sanders, Geor gette Hagedoorn, Lucie de Lange, Simone Kleinsma, Mary Michon, Fred Butter en Leendert Walig. Orkest o.I.v. Henk Bokkinga. Hofpleinthe- atcr: 20.15: "Sukses* met Linda van Dijck en Willem Nijholi. Theater Zuidplein: 20.30: 'De bruiloft van en straathond' van Dario Fo. Mei Bert Lup- pes, Mieneke Bakker, Hans Trentelman, Hans van Leipzig en Dieke Ruwhof. Piccolothe ater: 20.30: Theaterassociatie met 'Gesprekken met de beul" met o.a. Elise Hoomans, Joop Keesmaat, Wim Kouwenho- ven en Wim M ecu wissen. Mu ziek Peer Raben. De Doelen: 12.45: Koffieconcert door Rot- terd. Philh. Orkest o.I.v. James Conlon. De Lantaren: 20.30: Bilsky Algemeen bestaande uit Désiree Delauney en Boris Gerxets met twee dansperfor- mances 'La gêométrie de la marche' en Brotto sources'. De Doelen: 14.30: Serie pop pentheater; Clown Woudi met het familiedownsprogramma 'Carré'. Theater Zuidplein: 14.00: 'Cas, Cars en Cazimir* een stripverhaal op het toneel. Poppentheater Belle Psss: 14.30: Het poppentheater speelt 'Bij Oereboelebolle'. Zaa Harmonie: Vlaardingen, 14.30: Jeugdfilms 'Bo en Mo' en 'De Plank'. Donderdag 8 december De Schouwburg: 20.15: RO- Theater met 'Onder ogen van het westen' van Joseph Con rad, met o.a. Annehes v.d. Bie, Jaap van Donselaar, Ria Ei- mers, Carla Hardy, Evert de Jager e.v.a. (try-out). Luxor theater: 20.15: 'Evenaar', de nieuwe musical van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bok kinga. Met Jos Brink, Frank Sanders, Georgette Hage doorn, Lucie de Lange, Simo ne Kleinsma, Mary Michon, Fred Butter en Leendert Wa lig. Orkest o.l.v. Henk Bokkin ga. Hof pleintheater: 20.15: 'Sukses' met Linda van Dijck en Willem Nijholt. Arena: 21.00: De Engelse zanger Paul Young. Theater Zuidplein: 20.15: 'De bruiloft van en straathond' van Dario Fo. Met Bert Luppes, Mieneke Bakker, Hans Trentelman, Hans van Leipzig en Dieke Ruwhof. Pic colotheater: 20.30: Theateras sociatie met 'Gesprekken met de beul' met o.a. Elise Hoom ans, Joop Keesmaat, Wim Kouwenhoven en Wim Meeu- wissen. Muziek Peer Raben. De Doelen: 20.15: Serie mees ters op de gitaar; Hans de Weerd. Werken van o.a. Bach, Giuliani en Rodrigo. De Lan taren: 20.30: Bilsky Algemeen bestaande uit Désiree Delau ney en Boris G er rets met twee dansperformances 'La géomé- trie de la marche' en Brotto sources'. Zaal Harmonie: Vlaardingen, 20.30: Film 'De Roverssymfonie'. Bioscopen Alhambra 1: 'Brandende lief de' (16) dag. 2.0Ö-7.00 en 9.30 u, woe. 7.00 en 9.30 u. Alhambra 2 'Sophie's Choice' (16) dag. 2.00 en 8.15 u. Calypso 1: 'Tra ding places' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Calypso 2: 'Danton' (12) dag. 1.45 en 7.45 u. Calyp so 3: 'Tirolers weten van hete wanten' (18) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Centraal: do. t/m ma. 'Verboden spelletjes op de schoolbanken' (18), di. en woe. 'Nummertjes op verzoek' (18) dag. 12.15-2 00-3.45-5.30-7.15 en 9.00 u. Cineac (Beurs): 'Caligula II' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Cineac (Bijen korf): 'Qctopussy* (12) dag. 2,00-6.45 en 9.30 u. Cinerama 1: 'The Osterman weekeind' (16) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u. Ci nerama 2: 'De Illusionist' (12) dag. 7.00 en 9.30 u, vrij. ma. en di. ook 1.45 u. Cinerama 3; 'The cat and the canary' (16) dag. 1.45-7.00* en 9.30 u. Cine rama 4; 'The meaning of life' (16) dag. 6.45 en 9.30 u, vrij. ma. en di. 1.45 u. Cinerama 5: 'Superman-3' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Corso: 'Playmate1 (IB) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Kriterion: 'Hans, het leven voor de dood' (16) dag. 8.00, zond. 2.15 en 8.00 u, ma. alleen 9.30 u. Lumiere 1: 'De Uilda ging' (16) dag. 2.00-7.00 en 9,30 u. Lumiere 2: 'Return of the Jedi' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'The Bronx Warriors' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Lumiere 4: 'De Man netjesmaker' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Metro-1: 'Inpikken en wegwezen' (12) vrij. en zat. 7.00 en 9.30, ma. di. en woe. bingo. Metro-2: The inglorious bastards' (16), vrij. t/m zond. 7.00 en 9.30 u, 'Pomostukken om van te smullen' (18) ma. t/m woe 8.00 u. Rcx: 'Anna obsessed' (18) dag. van 10.00 u. s' morgens tot 01.00 s' nachts, zat. en zond. 12.00-24.00 u. Thalia: 'West Side Story' (12) dag. 2.00 en 8.00 u. 't Venster- 1: 'Narayama' (16) dag. 19.30 u en 22.00 u, ma. gesloten, 't Venster-2: 'Blow Up' (16) dag. 20.00 u, en 'Una giornata parti- colare' dag. 22.30 u, ma. geslo ten. 't Venster-3: 'Andrei Ru- blev' (16) dag. 19.30, ma. geslo ten. Kindervoorstellingen Alhambra-1: 'Vol gas met Her bie' woe. 2.00 u. Cinera- ma-2: 'Flashdance' woe 2.00 u. Cinerama-4: 'Walt Disney's tekenfilmparade' woe. 2.00 u. Metro-2: 'Winnetou het opper hoofd' woe. 2.00 u. Passage theater: (Schiedam) 'Q en Q' woe. 2.00 u. Spijkenisse Euro 1: 'Tirolers weten van hete wanten' (16) dag. 6.45 en 9.15 u, zat. zond. en woe. 1.30- 6.45 en 9.15 u. Euro 2: 'Return of the Jedi1 (al) dag. 6.30 en 9.15 u, zat. zond en woe. 1.15- 6.30 en 9.15 u. Euro 3: 'Puber ty Blues' (al) dag." 6.45 en 9.15 u, zat. zond. en woe. 1.30-6.45 en 9.15 u. Euro-4: 'The mea ning of life' (16) dag. 6.45 en 9.15 u. Kindervoorstellingen Euro: 'Asterix en Cleopatra' woe. 1,30 u. Hellevoetsluis Tivoli-theaten 'Ghandi' (al) vrij. t/m zond. 20.00 u, 'Even en oneven' (12) zat. 19.00 u, ma. 13.00 u, 'Monty Python and the holy grail' (12) zat. 21.45 u, zond. 16.15 u, woe. 20.00 u. Kindervoorstellingen Tivoli-theaten 'De gekke maffe, dwaze Bugs Bunny film' woe. 14.00 u. Brielle Apollo-theater: 'Merry Christmas mr. Lawrence' vrij en zat. 22.00 u, zond, 20.00 u. 'Flashdance' vrij. en zat. 19.30 u, zat. zond. en woe. 14.00 u, 'Ghandi' (al) di. en woe. 20.00 u. Kindervoorstellingen Apollo-theater: 'Flashdance* woe. 14.00 u. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-l: 'The re turn of the Jedi' (al) dag. 6.45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. 1.45-6.45 en 9.30 u. Zaal-2: 'Bad Boys' (12) dag. 6.45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. 1.45-6.45 en 9.30 u. Zaal-3: 'Als adelaars vielen zij aan' (12) dag. 7.30 u, zat en zond. 1.45 en 7.30 u. Euro Cïnema-4: (Voorstraat 294): 'De kanonnen van Nava- ronne' dag. 7.30 u, 'Stripes' zat. zond. en woe. 1,45 uur. Cino- de: 'Come back to the five and dime' (16) dag. 8.00 u, vrij en zat. 7.00 en 9.30 u. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Pim Pandoer in het nauw' woe. 2.00 u. Diversen Artsenboodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaar dingen en Schiedam), inte graal Kankercentrum Rot terdam: 'Telefoonbaken voor vragen over kanker' I.K.R. Tel: 010-634130. Ambulance dienst: Voor Berkel, Eerg- schenhoek en Bleiswijk Tel: 010-333300. Raad en Daad: Vragen kunnen schriftelijk worden gesteld aan Redactie Sijthoff Pers, rubriek Raad en Daad, Postbus 16050, 2500 AA Den Haag. Op donderdag kan tussen 9,00 en 11.00 uur telefo nisch informatie worden inge wonnen op tel: 070-190749. G.E.B. Voorlichtingscen- trum Rotterdam: (Rochussen- straat 198, Tel: 010-575840.) Voorlichting over energie, be sparing, CAI, tarieven e.d. Openingstijden maand, t/m vrij_ van 9.00-16.45 uur. Tele fonische Hulpdienst Rijn mond: Rotterdam 010-362244, Schiedam 010-731161. Voor hulp bij maatschappelijke en geestelijke noden. Een flinke fontein spoot gisteren plotseling vanuit het wegdek op de kruising Heiligerleeweg en de Klei weg. Stratenmakers, die zoge naamde Amsterdammertjes aan het plaatsen waren, hadden een hoofdleiding van de DWL lekgesto- ten. Binnen twintig minuten was het gat gedicht. Rotterdam Vredesgroepen willen zondag 11 december in Woensdrecht een menselijke keten tot stand brengen tussen het daar gelegen vredeskamp - en de vliegbasis. Er zullen ook houten kruisen worden ge- plaatst en bloembollen geplant. Ook uit Rotterdam vertrekken bussen, 's morgens om kwart over elf vanaf het Centraal Station en om half twaalf van af het Zuidplein. Op de Rech ter Maasoever zijn buskaarten (12,50) verkrijgbaar bij Doro- thee Kaas, Hondiusstraat 76 a, telefoon 765068 en op de Lin ker Maasoever bij de buurt- wïnkel Noordereiland, Tulp straat 58, telefoon 112266. Uitspraak in kort geding Rotterdam De schorsing van de directeur van de Taxi Telefooncentrale (TTC) A.C. van Hoorn is gisteren door rechtbankpresident mr. F.J.M. Nivard opgeheven. De rechter voegde er aan toe, dat de taxi- wereld nu gebaat is bij rust en dat Van Hoorn daarom de ko- mende twee weken verplicht met vakantie moet. Een on derzoekscommissie gaat in die periode na, hoe de verhoudin gen in de taxiwereld verbeterd kunnen worden en of Van Hoorn iets te verwijten valt. Nivard stelde dat de directeur nu niets verweten kan wor den, dat een schorsing recht vaardigt en dat hem onrecht is aangedaan. Dit is het resultaat van een kort geding dat Van Hoorn te- gen de TTC had aangespan- - nen, Hij werd ruim een week geleden geschorst wegens een vertrouwenscrisis. De direc teur werd verdedigd door ad- vocaat mr. J. Mentink, ex-wet houder In Rotterdam en de ar- chiteet van het huidige taxibe- stel. Mentink zei dat de raad van commissarissen Van Hoorn had geschorst, omdat zij geen weerstand meer kon bie den aan de bedreigingen van uit de taxiwereld. Anderhalve week geleden werden van diverse commissa rissen de auto's beschadigd en ruiten vernield en moest met de ME worden gedreigd voor dat de bezetting van de tele fooncentrale werd opgeheven. ■zem fOe, itoti ,twe. Ho t 1126 2.2E ".17 yant <i die' Tott s eik I hv« prut - prijs 3 326. )olc

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4