16 SPORT Thijs Libregts niet gelukkig met Ajax 9 SVR heeft weer talent9 IJ shockey team moet groeien OBALLADEO SCR/Zwart Wit pronkt met jeugdbus Ger Slagboom werkt zich op Spartaan bouwt aan toekomst u E Keepers- probleem DS '79 opgelost Cor Nederveen ruim dertig jaar schaatstrainer J Nieuw complex zaterdag in gebruik 8 AI Lf Rotterdams Nieuwsblad woensdag 7 december 1983 Dordrecht Het keeper sprobleem bij DS'79 lijkt te zijn opgelost. Dick van der Starre is in zoverre hersteld van de kniebles sure die hij met het scha- duwteam opliep, dat hij zondag het doel verdedigt tegen Unitas in Gorin- chem. Hij volgt daarmee Nico de Bree op, die de Dordtse eredivisieclub twee wedstrijden (Ajax en FC Groningen) uit de nood heeft geholpen. Van de gebroken arm van Jaap Bloem worden over twee weken nieuwe foto's genomen. De doelman, die tegen Feyenoord geblesseerd raakte, na een trap van An dre Hoekstra, heeft een plas tic om zijn arm inplaats dat die in het gips is gezet. Daar door kan hij zijn arm mak kelijker bewegen en nor maal meetrainen. De enige speler die DS '79 zondag mist is Gerrie Muh- ren, die tien dagen naar Amerika gaat voor Nike, van welke firma hij verte-* genwoordiger is. De spelers van DS '79 krijgen twaalf dagen rust, van M tot 27 de cember. Daarna zal de trai ning worden hervat met op 31 december of 1 januari een oefenwedstrijd. Rotterdam Feyenoord is niet gelukkig met de loting voor de derde ronde van het toer nooi om de KNVB-beker. Wanneer Ajax zon dag van de amateurs van DWV wint, ont moet de bekerhouder op 7 of 8 januari im mers in Amsterdam de Rotterdamse koploper in de eredivisie. Trainer Thijs Libregts spreekt wel over een 'topper in het vaderlandse voetbal', maar zegt meteen: „Ik had liever een makkelijker te genstander gehad. Ik vind het jammer dat we Ajax al in een zo vroeg stadium ontmoeten. Eén valt er altijd af". Feyenoord speelt 20 december tegen FC Utrecht de laatste wedstrijd van dit jaar. Op 2 januari hervat de groep de training. Begin ja nuari maakt Feyenoord ook een toernee door Indonesië. Er staat al een wedstrijd tegen het Indonesische elftal op het programma. In tegenstelling tot Libregts is DS'79-trainer Hans Dorjee uiterst tevreden over NEC als tegenstander. Sparta vernam in Rusland dat het naar FC Groningen moet De loting voor de achtste finales had het volgende resultaat: FC Groningen - Sparta, FC Den Haag - FC Twente, winnaar DWV/Ajax - Feyenoord, PSV - Caesar, De Graafschap - Haarlem, Roda JC - Fortuna S, NEC - DS '79, Ble- rick - AZ '67. Rotterdam „De schaatsvereniging Rot terdam is in 1964 opge richt nadat in 1961 de eerste kunstijsbaan in Amsterdam was geo pend. SVR was de eerste schaatsvereniging in Ne derland. Met de komst van de kunstijsbanen zijn er ook andere schaatsverenigingen ont staan. Ons ideaal is, dat er ook in Rotterdam een 400 meter-kunstijsbaan wordt aangelegd. Als er een haven moet worden gegraven, komt die er zo, maar een kunstijs baan niet". door Bert Hertog Cor Nederveen (58) is ruim dertig jaar schaatstrainer. Vele nationale schaatscracks heb ben bij Nederveen en de overi ge trainers, die de SVR in de loop der jaren heeft gehad, de techniek van het rijden ge leerd. Zij gingen in de jaren zestig al voor trainingskampen naar Noorwegen, eerst naar Hamar later naar Fagernes. Wegens zijn verdienste voor de schaatssport werd Cor Ne derveen kort geleden be noemd tot lid van verdienste van het gewest Zuid-Holland van de KNSB. Praten met de Rotterdamse trainer is vooral een stukje schaatshistorie ophalen. In het gezellig ogende clubhuis van de schaatsvereniging Rotter dam aan het einde van de Veenweg en in de onmiddellij ke nabijheid van het trainings terrein, bet Kralingse Bos, vertelt hij van het ontstaan van de georganiseerde trainin gen. Foto's in het clubgebouw illustreren zijn verhaal. Want, ook buitenlandse schaatscracks als de Noren Fred Anton Mai- er en Per Willy Guttormsen, de Zweedse lange afstandsspe- cialist met de 'duwende slag' Jonny Nilsson en Boris Stenin, destijds de technische man bij de Sovjets, bezochten SVR om kennis te nemen van de trai ningsmethoden. die in Rotter dam werden gevolgd. Neder veen glimlachend: „We had den de sterkste schaatsvereni ging van de wereld. Rijders als Kees Verkerk, Rudie Lie- brechts, Jorrit Jorritsma, Jan Bazen en ook Peter Nottet en Stien Kaiser maakten deel uit van de kernploeg"- Kees Verkerk Wie is nou de beste schaatser die Cor Nederveen („Ik was de eerste masseur in de schaatswereld en heb als assis tent van trainers als Anton Huiskes en Leen Pfrommer gewerkt") in de afgelopen der tig jaar onder zijn hoede heeft gehad? „Dat was Kees Verkerk", zegt Nederveen onmiddellijk. „Een geweldige schaatser, maar laat ik Rudie Liebreehts niet weg cijferen. Technisch een groot schaatsenrijder, maar hij hink te op twee gedachten. Wilde èn met schaatsen èn met wiel rennen de top bereiken. Ik vind. dat je de ene sport als training kan doen, de andere als wedstrijdsport". Zelf heeft Cor Nederveen een korte carrière als schaatser achter de rug. „Voor militaire dienst moest ik vier jaar naar het vroegere Nederiands-In- die. Daarna heb ik nog aan een paar wedstrijden meege daan, maar grote tijden heb ik nooit gereden. Ik behoorde tot de lichting Kees Broekman en Wim van der Voort en trainde Cor Nederveen leidt in het Kralingse Bos de training van SVR. destijds mee met de afdeling Rotterdam van de NVBHS (Nederlandse Vereniging ter Bevordering van het Hardrij den op de Schaats). Die vere niging werd in de jaren dertig opgericht om ook de gewone man naar trainingskampen in het buitenland te krijgen. Toen konden alleen ingenieurs als Dolf van der Scheer daar naar toe". Met in de Rotterdamse schaatswereld illustere figuren als Janus van Herpen, Piet Zwanenburg en Charles van der Sluis richtte Cor Neder veen de SVR op. De schaats bond, waarvan de NVBHS een onderdeel vormde, vond dat niet zo leuk. Met Janus van Herpen heb ik toen nog een gesprek gehad met voorzitter Quarles van Ufford. „Kunnen we als schaatsvereniging lid worden van de bond", vroeg ik. „Dat kon", werd er gezegd. „Nou dan richten wij de schaatsvereniging op. Daarna hebben we meteen met Flip van Baaren, die ook trainer was, een trainingskamp ge houden in Fagernes in Noor wegen". Meer clubs Later kwamen er schaatstrai- nings-verenigingen in het Westland, de Hoeksche Waard, Gouda en de Lek streek. Het gevolg was, dat de jongens en meisjes niet meer in eerste instantie op de SVR waren aangewezen om het schaatsen onder de knie te krijgen. Hoewel de Rotterdam se club nog altijd zo'n 350 le den telt, maken geen schaat sers meer deel uit van de na tionale kernploeg. Er waren zelfs geen SVR'ers vertegen woordigd in de Zuidhollandse selectie voor de IJssel Cup. Piet Liefaard was de laatste 'kampioen in spee', maar de jonge 's-Gravendeler moest na een niertransplantatie met schaatsen stoppen. Wel fietst hij nu weer. En René Neder veen, de 20-jarige talentvolle zoon van trainer Cor, kwam dit vooijaar plotseling te over lijden. Zacht: „Dat heeft mij erg veel gedaan, maar geluk kig vangt de club mij goed op". „Tot de top", vervolgt Neder veen, die ook de conditie-trai ning bij de wielerclub Ahoy' verzorgt, „behoren we nu niet Maar toch zit er weer talent bij SVR. Alleen moeten we af wachten of het er uitkomt. Persoonlijk ben ik erg huive rig om al op jonge leeftijd te selecteren en wedstrijden te rijden. De jongens en meisjes moeten eerst in hun club tech nisch leren schaatsen. Daarna kun je als zij zestien, zeventien jaar oud zijn proberen er uit te halen wat er in zit". Zoetermeer Cliff Stewart beseft dat hij voorlopig de tijd heeft. De Canadese bondscoach van het Neder landse ijshockeyteam kan, extreem gesteld, vanaf nu meer dan een jaar zoeken naar de juiste formatie. Im mers, op enkele toernooien en vriendschappelijke inter lands na is er voor Oranje voorlopig weinig 'echt' werk aan de winkel. De belang rijkste taak voor Stewart zal in de nabije toekomst zijn om het Nederlands team als een volwaardige kracht in de B-poule te bren gen. De eerste stap daartoe werd gisteravond in Zoeter meer tegen Oost-Duitsland (4-8) gezet To op heden is het met Oranje een kwestie van halen en brengen. Dat begon, ironisch genoeg na een zinderende fi nale (3-0-achterstand, 4-3- winst) tegen Oost-Duitsland, in 1979 na het wereldkampi oenschap in de B poule. Een titel, die aeheraf gezien, in alle door Wim de Lange opzichten te vroeg kwam. Zo wel organisatorisch als sportief kreeg Nederland in de volgen dejaren de rekening gepresen teerd. De deelneming aan de Olympische Spelen in Lake Placid werd weliswaar als een 'ervaring' omschreven, de klap (een directe terugval van de A- naar de C-poule) kwam bij de NLJB later als een moker aan. Met andere woorden, Ne derland was weer terug tn de realiteit. Totdat Cliff Stewart de aanvankelijk verdwenen motivatie bij Oranje in de Hongaarse hoofdstad Boeda pest weer opschroefde: onge slagen verliet Oranje immers weer de C-poule, een klasse waarin het. dat mag duidelijk zijn, domweg niet hoorde. Na het Olympische jaar volgt in 1985 dus wederom de B- poule. Stewart zette gister avond in een met 2000 toe schouwers gevuld PW A-cen trum in Zoetermeer de eerste stap in de toekomst. Routiniers als Fred Homburg (om studie redenen afgehaakt), Larry van Wieren (geen trek meer), Bri an de Bruijn en Jerry Schaffer blijven voorlopig buiten het ijs, jonge krachten als een Ap ple Bood (Hagenaar in Am sterdamse dienst), Jo Buchly (Tilburg), Henri Stoer (Til burg) en Theo Kuik (Amster dam) mogen zich waarmaken. Duidelijk mag zijn dat dit Ne derlands ijshockeyteam, waar in toch nog routiniers als Leo Koopmans, Ron Berteling en de weer teruggehaalde Nijme- genaren Harry van Heumen en Ben Tijnagel, niet op één wedstrijd mag worden beoor deeld- De wil was er, maar qua routine en spelopvatting moest Oranje gisteravond in alle op zichten. (uitslag 4-8 na 1-2, 1-4 en 2-2) buigen. Zowel Cor Hoogendoom als Jan Bruijsten keepte één helft. De Oranje- treffers kwamen op naam van Collard (3x) en Bill Wensink. Straffen Nederland: 6x2 min, DDR: 5x2 min. De Neder landse doel man Cor Hoogen doom stopt deze Inzet van de Oost duitser Ha- rald Kunke. Verdediger Theo Kuik kijkt toe. ASB hield een play-back festival Alle oliebollen zijn weer geselecteerd voor de nieuwjaarswedstrijd van Xerxes Ook Julia Meijer is van de partij De redactie van Groen Wit neemt het niet zo nauw met de waarheid Getuige een ingezonden stuk van Van Namen en een rektïficatie van voorzitter Schouten NP'81 zoekt nog vrijwilligers voor de kantine-dienst Na de 'beer van de meer' en de 'bolle van Zwolle' hebben we nu ook de 'muis van Hillesluis' CVV'er Hans van de Mooren is geope reerd aan zijn kniebanden Hij ligt in het StClara-ziekenhuis Overmaas heeft na de storm van vorige week een open overdekte tribune De 'rug' is er door de wind afgerukt en dat betekent een schadepost van duizenden guldens Op de zaterdagochtenden in december toernooien pupillenvoetbal in de meeste sporthallen in Rotterdam Zaterdag ook de start van een meisjeszaalvoetbal- toernooi in de Energiehal Bij Rozen burg ventileerde de grensrechter zijn ongenoegen door het verscheuren van een aantal programmabladen SCR/Zwart Wit-voorzitter Willem Spier wil wedden dat de 65-jarige Arie Lange- rak uit het achtste een betere conditie heeft dan TDC-veteraan Kees van der Velden Xerxes wordt overigens niet meer uitgenodigd bij SCR/Zwart Wit De selectie van Beb van der Heijden stelde geen prijs op een koud buffet De KNVB was de grote afwezige op de receptie van Kees van der Velden van TDC e Arnold Lobman, thans als trai ner werkloos en spelend voor OVV, volgt volgend seizoen Cor Nieuwenhui- zen op bij Zwaluwen Vlaardingen Rïen Tabak speelt zondag tegen Oud- Beijerland zijn vijfhonderdste wed strijd voor Spartaan'20. Rotterdam SCR en Zwart Wit besloten vanaf 23 juni 1983 verder samen door het leven te gaan. De nieuwe clubnaam (SCR/Zwart Wit) was niet bijster orgineel, maar had volgens voorzitter Willem Spier te maken met senti menten van beide partijen. Hij: „Zwart Wit bestaat binnenkort vijfenzeventig jaar en ook oude SCR-le- den wilden hun 'gezicht' niet verliezen. Door deze oplossing bestond er geen onenigheid. Persoonlijk prefereerde ik Door Fusie Sterk, DFS dus, maar meer om praktische rede nen. Als je roept 'Hou vast die bal SCR/Zwart Wit' is de tegenstander reeds in balbezit". Hij kan er om lachen, deze 44-jarige voorzitter, die bij zonder in 2*n nopjes is met de fusie. „Sinds het samen gaan met SCR heb ik geen wanklank gehoord. Voor Zwart Wit was SCR echt ideaal, omdat onze clubleden door Pieter van der Laan niet het gevoel hadden te worden opgeslokt. Daarom waren we ook huiverig voor een fusie met HION of SMV, die indertijd dergelijke ver zoeken tot ons richtten. Zwart Wit nam drie jeugd- elftallen mee naar de Van der Duyn van Maasdam weg, maar om die jongeren te kunnen behouden moesten er maatregelen worden ge nomen. „Het was niet moge- Rotterdam Ger Slagboom en Francis Janse zorgden - door het geringe programma - voor de enige mutaties in de stand voor de topscorer van het jaar. De Zwerver speler kwam met zijn treffer op een totaal van zes goals dit seizoen en komt daarmee in de onderste regionen van de ranglijst. Francis Janse klom naar een gedeelde tweede plaats met negen treffers. Spijkenisse-speler Ruud Emmerik kwam op een totaal van vijf. De stand: Teun Kornaat (HVO)...11 doelpun ten. Danny Molendijk (Vlaardingen), Francis Janse (Rozenburg) en Ad van Noort (Exeisior P}..,9 doelpun ten. Wim van de Broek (SMV), Anion van der Stelt (Wit Rood Wit), Mar cel van de Berg (DJS), Marco de Vries (Dubbeldam), Ugur Urs (Swift Boys), Frans ten Bosch (COAL) en Robby van de Veer (SV Hoog vliet)..^ doelpunten. Cees van der Putte (Oranje Wit), Aad Stam (DFC), Manfred Braugel (SMV), Leen Kroos (Zwijnd recht), Edwin van der Hoeven (Excel sior '2D). Ron Carti (PPSC), Paul Molenaar (Herkingen), Jan Visser (RVVH), Edwin de Voogd (Alexan- dna'66) en Jack van Dam (DHZ)...7 doelpunten. Ger Slagbobm (De Zwerver), Karei Snijders (Pfershli), Hans van Gen- deren (EBOH), Leen van Ast (Her kingen), Ad van Herik (Slledrecht), Rcco van Horik (Afexandria'66), NIcd van Loon (Transvalfa), Fred Meerhof (Hermes DVS), Ron Hage naars (SC Feyenoord), Marcel Blit- lerswijk (Da Hollandlaan), Peter Hom an (Swift Boys), Faust van der Meer (HBSS) en Peter Keijzer (Pa pen drecht)...6 doelpunten. SCR/Zwart Wit-voorzitter Willem Spier poseert voor de jeugdbus. Chauffeur Pe ter de Vogel kijkt op de achtergrond mee. lijk om hel veld met het openbaar vervoer te berei ken", weet Spier. „De RET vond bet ondanks diverse verzoeken van de clubs op Laag Zestienhoven te kost baar om in de weekeinden een extra busdienst in te las sen. Daarom zijn we zelf met de jeugdbus gekomen". Opgeknapt Het oude busje werd volle dig opgeknapt door chauf-; feur Peter de Vogel, Arie Langerak en Arie Krieg, terwijl de heer Sehenderhng met de verfspuit de nieuwe clubkleuren aanbracht. Bo vendien droegen diverse sponsors hun steentje bij voor de onderhouds- en brandstofkosten, waardoor SCR/Zwart Wit de jeugdle den bij het centraal station kon gaan afhalen. „De zelf werkzaamheid bij SCR/Zwart Wit 'is groter ge worden", zegt Willem Spier. „En je merkt dat het door de leden gewaardeerd wordt. Laatst vroegen we mede werkers voor de verbouwing van de bar en toen kwamen er meteen diverse reacties. Oudere SCR-leden stellen dat bijzonder op prijs". Sportief gezien gaat het de club nog niet naar den vleze. Enkele malen leed de for matie van trainer Paolo Por- cu een ongelukkige neder laag, waardoor SCR/Zwart Wit de vierde plaats in-' neemt. „Toch is Porcu goed' bezig", vindt Spier. „Hij1 heeft zelfs al een keer maca roni gemaakt voor de selee-' tie. Dat zegt natuurlijk niets van zijn kwaliteiten, maar hij valt goed bij de spelers en- dat is veel belangrijker". £5! XX a« Rotterdam Waar menige sportvereniging jarenlang over moet soebatten en smeken, kon bij de handbalvereniging Spartaan in zeer korte tijd worden gerealiseerd. Het nieu we complex aan de Nieuw Vossemeerweg, waar de 125 leden tellende vereniging za terdag van gebruik gaat ma ken, is dank zij het positieve advies van de deelgemeente Charlois tot stand gekomen. De reden is dat Ancora en Spartaan al jarenlang van de voetbalvelden aan de Char- loisse Lagedijk gebruik ma ken, terwijl in Charlois een froot tekort aan voetbalden is. eide clubs moesten daardvor hun velden afstaan aan LSV '61 en nu ook aan ZW, dal vorig jaar nog geen eigen veld had. „Omdat wij een klein deel van de velden ge bruikten", aldus secretaris Luck Verzijden, „waren aan het eind van het seizoen altijd kale plekken te zien. Daardoor moesten de velden altijd wor den ingezaaid vanwege de in tensieve bespeling". Dat Spartaan de deelgemeente veel dank verschuldigd is bij de totstandkoming van het handbalcomplex, staat buiten kijf. Zaterdag opent het be stuur van de deelgemeente het complex en dan kan de rk sportvereniging eindelijk aan de toekomst gaan denken. „We krijgen de beschikking over een gras- en verhard veld", jubelt de secretaris van Spartaant „met daarbij een clubgebouw van ongeveer tweehonderd vierkante meter. Voor het grasveld heeft de ge meente zand uit Limburg la ten komen om een goede drai nering te krijgen. We prijzen ons gelukkig ook een verhard veld te hebben. Jarenlang is de aanleg daarvan in Rotter dam stopgezet vanwege de hoge kosten". Jeugd „Maar langzamerhand", merkt Luck Verzijden op, „ziet de gemeente de noodzaak in van velden voorzien van een as- iaitlaag. De actie van het Ne- door Bas van den Berg derlands handbalverbond (NHV) bij de gemeenten daar op aan te dringen, werpt zijn vruchten af. In deze regio zijn er nu nog maar acht handbal verenigingen die geen verhard velden hebben voor het spelen van zevenhandbal. Zij krijgen, zo lang het duurt, van de bond elk jaar nog dispensatie. Wij gaan met tien teams van de velden gebruik maken. Jam mer genoeg spelen we nog maar afdeling, maar volgens mij heeft dat de langste tijd ge duurd. We besteden veel aan dacht aan de jeugd, waarvan we ze in alle soorten en maten hebben". Het handbalcomplex is begroot op twee ton en daarbij komt nog de nauwelijks in getallen uit te drukken zelfwerkzaam heid. „Maandenlang zijn onze doe-het-zelvers bezig geweest het complex vlak voor de win terstop klaar te krijgen. Het resultaat is een paleisje met cantine, keuken, bar, kleed- en bestuurskamer. Een ge bouw", aldus Luck Verzijden, „dat op de toekomst is bere kend. Alle tegenstanders kun nen dat in de voorjaarscompe titie met eigen ogen zien, wan neer we allemaal thuiswed strijden moeten spelen". „Dat komt", zegt de secretaris tot slot, „omdat we de najaars competitie al geen gebruik meer hebben gemaakt van de velden aan de Charloisse La gedijk en toestemming hebben gekregen om alle wedstrijden uit te spelen. Het enige wat sommige leden van Spartaan een beetje dwarszit, is het 'rk' nog voor de naam van onze club. We hebben wel eens een voorstel gelanceerd om het rk weg te laten, maar voorname lijk de oudere leden waren er op tegen". UITSLAGEN12345678! De uitslagen in het district 17 van dt Nederlandse Volleybal Bond zijn: Heren promotieklasse: WIK-Rivo 24 v. Wlnden/B-Krimpen 2 2-3. 1e klass A: Krimpen 3-Flits 2-2. 1e klasse B Hou Stand-Alex/A 3-0. Spivo-lbis t 3. Broleco 3-Rowido 3-1. 2e klasse Vovero-Kangoeroes 2-2, V/vd Barfl* Hoilemare 3-0. 2e klassa D: Valeas- RVC/Libanon 2-2, Hou Stand 2-Krinv pen 4 3-1. 3a klasse A: WIK 2-Bj" r/OKK 2 3-0, DDZ 2-Serve 0-3. klasse B: BI. Blrds-DDZ 3-0. WIK <3* Torpedo 3 3-1. 3e klasse C: BG/Vofr do 4-Rovok 3 3-1, V/Qulck 2-Deltat 3-0. 3e klasse D: V/vd Berg 2-SpV* ta/H 2 1-3. 3e klasse G: AlcazaT 3* RVC/Libenon 3 0-3. Shell-RVC/Ut* non 6 2-2, Broleco 4-Sheii 3-0. 9 klasse H: Krimpen S-VCO 2 2-2, Ha Stand 3-Krlmpen 5 0-3. Dames promotieklasse: Broleco '2* Pendrecht 0-3, WIK-Kangoeroe3 34 ie klasse B: Vovero-v Winden/B 22* 2, Spivo-VCS 3 3-0, V/vd Berg-S'. Kwfek 0-3. 2e klasse B: Hou Sta"» Krimpen 3 3-1, 2e klasse C. 2e klasst D: RVC/L banon 3-Valeas i-3, Krim pen 4-VCO gest., Hou Stand 2-Krim- pen 4 0-3, Broleco 3-MVC 3 1-3. f klasse A: De Veste 2-Serve 0-3, DDZ- SSS 0-3, Davo-WHV 3 0-3. 3e k!8S«f B: De Veste-Ekspalvo 5 3-1. WIK 2- Smash 3 0-3. 3e klasse C: VferpOt dera-Apollo 2 3-1, Hollemare-Mevo 3-0, Vovero 2-Kangoeroes 4 14 Apollo 2-DVO 4 0-3. 3e klasse D: W vero 3-Kangoeroes 3 0-3. 3e klass E: Krimpen 5-VCO 2 2-2. 3e klasse Shell-RVC/Llbanon 4 2-2, Hou SttJ* 3-Alex/A 4 2-2. i De testi Nu deur allee tijd Levy nen der j lis f zellit ziek .Wie voor lom' jen i en Sirw Dat 6076 Horii scho del; f rede 12. jc motc Verhi bloei gelv« 21. g 22. b yant aard jengl derrl 33. b öeld en e« Verti stukj lidwc bran op et Plaat 7: op voor 10. q 14. g spee hert; gees deM boor rei; 2 boor FR «S4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6