16 SPORT Protest tegen 'onmogelijk' programma ÖÏVMëUS FOKA Brazilië favoriet OM-4 699- 799- 9- 199- 349- 449- Kees Rijvers krijgt per 1 juli baas boven zich met attrakties bij F gggjEffl OM-2N Groningen met brief naar tucht- commissie Blok kiest 22 spelers HSV eindelijk thuis geklopt Tognoni nieuwe FIFA-perschef Forse straf Hansi Müller Huijbregts betrapt Neuberger op fout Oostenrijkse bondscoach teleurgesteld Luxemburg Ireland Rap ÖFL Welkom op de show! Rotterdams Nieuwsblad donderdag 8 december 1983 Groningen Elftalbege- leider Theo Huizinga en trainer Han Berger van FC Groningen zullen zich op 15 december melden bij de tuchtcommissie van de Europe-?^ voetbalbond (UEFA). Zij nemen een schriftelijke verklaring van voorzitter Renze de Vries mee, waarin deze zijn eerder gedane be schuldigingen aan het adres van voetbalmakelaar Appolonius Konijnenburg bevestigt. De Vries ver blijft op het moment dat de tuchtcommissie de zaak-Konijnenburg in tweede termijn behandelt in Singapore. Huizinga is door de UEFA opgeroepen te getuigen omdat hij enkele dagen voor de tweede wedstrijd voor het UEFA-bekertoer nooi tegen Inter aanwezig was toen Konijnenburg Berger een kwart miljoen gulden zou hebben gebo den. Voor die beloning zou FC Groningen de tegen stander vrij baan hebben moeten geven naar de kwart-finales. Tijdens de eerste zitting van de tuchtcommissie bleek dat FC Groningen te weinig bewijs van omko ping kon overleggen. Aan vankelijk was het de be doeling dat De Vries Hui zinga en Berger half de cember op reis naar Zu rich zou vergezellen. De voorzitter van FC Gronin gen bezoekt evenwel die dagen een voetbaltoernooi in Singapore. Zeist Ger Blok heeft voor de Olympische kwalificatie wedstrijd tegen Joegoslavië, die zaterdag 1? december in Mostar wordt gespeeld, 22 spe lers geselecteerd. Na de oefen wedstrijden van het komende weekeinde zal de bondscoach de zeventien voetballers aan wijzen, die maandag 12 decem ber naar Joegoslavië vertrek ken. De 22 geselecteerde spelers zijn: Rutten, Bleuming (beiden FC Twente), Storm (Ajax), Van Gerven, Suvrijn, Koever mans, Maessen (allen Fortuna S), De Bakker, Lems (beiden DS'79), Kruys, De Wit (beiden FC Utrecht), Keukens (FC Groningen), Eykelkamp (Go Ahead Eagles), Haar (AZ *67), Holverda, Van de Berg, Blind, Lengkeek (allen Sparta), Met god, Bóckling (beiden Haar lem), Hoekstra (Feyenoord) en Van de Ven (Willem 2). Hamburg Na 43 wedstrij den in het eigen Volkspark- stadion ongeslagen te zijn gebleven is Hamburger SV dan toch verslagen. Omdat HSV zondag in Tokio in een wedstrijd om de wereldbe ker moet aantreden, werd de competitiewedstrijd tegen VfB Stuttgart gisteravond vooruitgespeeld. De Ham burgers verloren met 0-2. Daarmee is VFB Stuttgart, dat tweeëneenhalf jaar gele den ook de laatste ploeg was die in Hamburg won, bijna zeker van de herfsttitel. De doelpunten vielen in de 67ste en 88ste minuut door Corneliusson en Allgöwer. Er waren 34.000 bezoekers. In de tweede helft wisselde trainer Ernst Happel Schatzsehneider tegen Von Heesen. Dat pakte verkeerd uit Zürich Voor de WK-loting in Zürich js Guido Tognoni gisteren in Zürich benoemd tot perschef van de FIFA. De 33-jarige Zwitser volgt daar mee de vorig jaar vertrokken Luxemburger Rene Courte op. Tognoni treedt 'per 1 maart 1984 in dienst van de FIFA. Milaan De tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond heeft Hansi Müller van Inter voor drie wedstrijden ge schorst. De Westduitse inter national hief de vuist tegen Walter Biaginï van Avellino. Muller werd tevens bestraft met een geldboete van zo'n 18000 gulden. „Drie wedstrij den is teveel en de boete is te hoog. Zeker als je bedenkt dat Biagini mij provoceerde", al dus het verweer van Müller. 1 Zürich/Regensdorf Jo seph Blatter, de secretaris generaal van de FIFA (de wereldvoetbalbond) kan één dezer dagen een gepe perde brief op zijn bureau verwachten van Jan Huij bregts. De KNVB-secreta- ris kwam gisteren in het Zwitserse Regensdorf, na afloop van de WK-loting, tot de ontdekking dat de landen die in de Europese groepen 1. 5 en 7 op de tweede plaats eindigen, via een zogenaamde her kansingsronde in een tijdsbestek van twee maanden nog eens mini maal vier, en mogelijk zelfs zes wedstrijden moe ten spelen. In deze drie poules van vier teams, waarvan alleen de win naar zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in 1986 in Mexico kwalificeert, spelen de num mers twee een nieuw onder ling toernooi, met zowel thuis- als uitwedstrijden. De winnaar plaatst zich voor Mexico; de nummer twee moet tenslotte nog twee beslissingswedstrij den spelen tegen de winnaar door Gijsbert Spierenburg van de Oceanie-groep, die be staat uit Australië, Nieuw-Zee- land, Israël en Taiwan. Deze wedstrijdenreeks begint op 30 september 1985 en wordt geacht op 30 november te zijn voltooid. Vóór 8 december van dat jaar wil Mexico als organi sator namelijk in het bezit zijn van de namen van alle voor de eindronde gekwalificeerde teams. Dit in verband met commerciële afspraken over de loting, die die dag in Mexï- co-Stad moet plaats hebben. Nederland, dat gisteren werd ingedeeld in poule 5, met Oos tenrijk, Hongarije en Cyprus, kan in theorie gemakkelijk voor die herkansingsronden in aanmerking komen. België, in groep 1, eveneens Jan Huij bregts: „Onmiddellijk na de lo ting ben ik op mijn Belgische collega Albert Roossens toege- stapt. Ook hij was al tot de conclusie gekomen, dat er in twee maanden tijd onmogelijk zes extra-kwalificatiewedstrij den kunnen worden ge speeld". Informeel hoorde Huijbregts vervolgens van Hermann Neuberger, de Westduitse voorzitter van het WK-organi- satie-comité, dat overwogen wordt in die extra-ronden in plaats van dubbele wedstrijden enkelvoudige wedstrijden te laten spelen. Nederland, noch België zal met dit mogelijke voorstel akkoord gaan. Een beslissende kwalificatiewed strijd tussen beide landen zou dan óf op Nederlands óf op Zürich Erich Hof, de Oostenrijkse bondscoach, was in tegenstelling tot zijn collega Kees Rijvers niet gelukkig met de lo ting. Hof; „Ik ben teleur gesteld. Ik had gehoopt op een groep met vijf landen. Nu wij in een groep met vier moeten uitkomen, heeft het lot ons met Ne derland de zwaarste tegen stander uit de derde groep toebedeeld. Wanneer ik het gewoon nuchter be kijk, hebben wij het uiterst slecht getroffen. Als wij ons niet direct plaatsen voor Mexico, komen wij in de troostronde ook bepaald niet te onderschatten te genstanders tegen." Achter de tafel kijken v.l.n.r. Joao Havelange, Her mann Neuberger en Joseph Blatter toe hoe de namen van de landen uit de glazen wor den gehaald. Belgisch terrein moeten wor den gespeeld. Gunstig De loting had voor Nederland nauwelijks gunstiger kunnen zijn. De ploeg van Rijvers, die in de derde van de vier cate- gorièn was ingedeeld, trof van de landen van eerste categorie Oostenrijk, dat de laatste jaren duidelijk op z'n retour is. Toch had Kees Rijvers, de coach van het Nederlands elftal, bij voorkeur deel uitgemaakt van de op papier veel zwaardere groep 6, met landen als Rus land, Denemarken, Ierland, Zwitserland en Noorwegen. In deze groep is ook de tweede plaats voldoende voor een Mexico-ticket. Rijvers: „Het liefste had ik in een groep met vijf ploegen ge zeten. Dan zijn de kansen gro ter. Je kan dan onderling nog eens punten verspelen. Groep 6 is een groep met evenwicht. Nu zullen we nummer één moeten worden. In de herkan sing krijg je alleen maar pitti ger tegenstanders". Over de toekomstige opponen ten durfde Rijvers gisteren in Regensdorf niet al te veel te zeggen. Rijvers: „Oostenrijk en Hongarije zijn in ieder geval twee teams, die echt proberen te voetballen. Het zijn niet van die stugge ploegen. Oostenrijk ken ik een beetje van de tele visiebeelden. Óp Hongarije heb ik geen goed zicht. En Cy prus kennen we natuurlijk nog uit de voorronden van het WK-toernooi van 1982". In de eerste week van februari komen vertegenwoordigers van Oostenrijk, Hongarije, Cy prus en Nederland in Wenen bijeen om het wedstrijdpro gramma samen te stellen. De kwalificatie-ronden moeten in de periode van 1 mei 1984 tot 30 november 1985 worden af gewerkt. Het eindtoernooi in Mexico is van 31 mei tot 29 juni 1986. Een record-aantal van 121 landen heeft zich in geschreven. De 11-jari scholier Miroslav Cu- cuz houdt de wereldbeker omhoog. het bord ver schijnt de in deling van de voorronden 1986. Zürich Het Nederlands elftal krijgt liefst drie kansen om zich te plaatsen voor 'Mexico 1986'. Oranje is in de voor ronde van de strijd om het wereldkam pioenschap voetbal 1986 ingedeeld in groep 5 met Oostenrijk, Hongarije en Cyprus, De winnaar van deze groep plaatst zich rechtstreeks voor de eind ronde in Mexico. De nummer twee van deze groep vormt met de nummers twee van de groepen 1 en 7 een nieuwe poule, waarvan de winnaar zich eveneens klas seert voor de eindronde. De nummer twee uit die nieuwe poule speelt twee beslissingswedstrijden tegen de winnaar van de Oceanische groep om één plaats voor Mexico. De loling in Zürich had het volgende resultaat; GROEP EUROPA: (33 lan den, waarvan er zich dertien kwalificeren voor de eindron de) Groep 1: Polen. Belgte, Grie kenland en Albanië. Groep 2: West-Duitsland, Tsjechoslowakije, Zweden, Portugal en Malta. Groep 3: Engeland, Noord-Ier- land. Roemenie, Turkije en Finland. Groep 4: Frankrijk, Joegosla vië, Oost-Duitsland, Bulgarije en Luxemburg. Groep 5: Oostenrijk, Honga rije, Nederland en Cyprus. Groep 6: Sovjet-Unie, Dene marken. Ierland, Zwitserland en Noorwegen. Groep 7: Spanje, Schotland, Wales en IJsland Italië is als wereldkampioen zeker van een plaats in de eindronde. Daarbij komen de nummers één van de zeven groepen, plus de nummers twee van de groepen 2, 3, 4 en 6. De nummers twee van de groepen 1, 5, 7 vormen een nieuwe groep, waarvan de winnaar zich eveneens kwali ficeert. De nummer twee uit deze groep speelt beslissings wedstrijden tegen de winnaar uit de groep Ocean ie om één plaats in het eindtoernooi. GROEP OCEANIE: Australië, Taiwan, Nieuw-Zee- land en Israel Gespeeld wordt in een dubbel - rondige toernooi-opzet in Nieuw-Zeeland en Australië. De winnaar komt in twee be slissingswedstrijden uit tegen de nummer 13 uit Europa. GROEP AZIE: <27 deelne mende landen, waarvan er zich twee voor de eindronde kwalificeren). Zone Ai Groep 1: Ondergroep 1: Saoedi Arabië, Verenigde Arabische Emiraten, Oman. Ondergroep 2; Irak, Libanon, Qatar, Jorda nië. Groep 2: Ondergroep 1:- Bah rein, Iran, Noord-Jemen. On dergroep 2: Koeweit, Zuid-Je- raen, Syrië Zone Groep 3; Ondergroep 1: Malei sië, Nepal, Zuid-Korea. Ondeij,- I Turkey Denmark ïcefarsd Londen Onmiddellijk na het bekend worden van de uitslag van de WK-Iotïng hebben de Londense bookma kers Brazilië tot favoriet uitgeroepen. De notering van Brazilië is 7-2. Daarna volgt Argentinië met 5-1, West- -Duitsland 6-1, Italië 7-1, Uruguay 8-1, België 12-1, Neder land en Frankrijk 14-1 en tenslotte de Sovjet-Unie en Engeland met 16-1. groep 2: Thailand, India, Ban gladesh, Indonesië Groep 4: Ondergroep 1: China, Hongkong, Macao, Brunei. On dergroep 2: Japan, Singapore, Noord-Korea GROEP CONCACAF: (Noord- en Midden-Amerika. In deze groep is Mexico als or ganiserend land reeds ge plaatst. De overige achttien landen strijden om één plaats in het eindtoernooi). Groep 1: El Salvador - Puerto Rico, Canada - Jamaica, Ne derlandse Antillen - Ver.Sta- ten. Groep 2: Barbados - Costa Rica, Panama - Honduras. Vrijgeloot: Guatemala Groep 3: Trinidad/Tobago - Grenada, Antigua - Haiti, Su riname - Guyana. De verliezers van de negen wedstrijden vallen af. De win naars spelen een toernooi in hun groep. De groepswinnaars spelen weer een toernooi van drie landen. De winnaar daar van plaatst zich voor de eind- jonden- GROEP ZUID-AMEKIKA: (vier van de tien deelnemende landen plaatsen zich voor het eindtoernooi). Groep 1: Argentinië, Peru, Columbia, Venezuela. Groep 2: Uruguay, Chili, Ecu ador. Groep 3: Brazilië, Paraguay, Bolivia. De winnaars van de drie groe pen plaatsen zich voor het eindtoernooi. De vierde plaats van Zuid-Amerïka wordt inge nomen door de winnaar van een toernooi tussen de num mers twee van de groepen en de nummer drie van groep 1. GROEP AFRIKA: (29 deel nemende landen, waarvan zich er twee voor de eindron de plaatsen): Groep 1: Egypte - Zimbabwe, Kenia - Ethiopië, Mauritius - Malawi, Zambia - Oeganda, Madagaskar - Lesotho, Tanza nia - Soedan. Groep 2: Sierra Leone - Ma rokko, Lybië - Niger, Benin - Tunesië. Groep 3: Togo - Guinea, Ivoorkust - Gambia, Nigeria Zeist Per 1 juli van het volgend jaar komt er defi nitief een technische baas in Zeist. Voorzitter Jo van Marle zal dat zaterdag in de bondsvergadering van de KNVB bekend maken zonder overigens namen te noemen. De bondsvoorzitter zal dan het resultaat bekend ma ken van de zogenaamde 'zware commissie', die zich over de "structuur in Zeist heeft gebogen. Zeker is, dat er één man de verant woordelijkheid zal krijgen over het complete techni sche apparaat van de KNVB. Direct na de eind ronde van de Europese kampioenschappen in juni in Frankrijk komt dus een technisch directeur, die de activiteiten van mannen als Ger Blok, Bert van Lingen, Ron Groenewoud, maar ook Kees Rijvers gaat coördineren. -= Liberia, Angola - Senegal. Na de eerste ronde blijven 16 landen over, die na een nieu we loting volgens het knock- outsysteem doorgaan tot er twee overblijven, die deelne men aan de eindronde. Twintig spelers In de opzet van de eindronde van het WK 1986 (van 31 mei tot en met 29 juni) zijn enkele veranderingen aangebracht. Eén daarvan is .dat er niet meer wordt gewerkt met een eerste selectie van 40 spelers, gevolgd door een selectie van 22 en een uiteindelijke groep van 16, maar met een lijst van twintig spelers, die acht dagen voor het begin van de eind ronde moet worden gepubli ceerd. Deze twintig spelers zijn allen inzetbaar. Op de reserve bank nemen dus negen spelers plaats. In de eindronde in Mexico wordt gespeeld volgens het volgende systeem: 1. Eerste ronde: zes groepen van vier ploegen. De nummers één en twee, plus de vier beste nummers drie, gaan over naar de volgende ronde: in totaal dus 16 ploegen. 2. In de achtste finales ge bruikt men het k.o.-systeem. Om te voorkomen dat ploegen, die reeds in de eerste ronde te genover eikaar stonden, elkaar opnieuw ontmoeten zullen de achtste finales 'gekruist' wor den ingedeeld. 3. Dit systeem wordt voortge zet in de kwart- en halve fina les. De finale wordt gespeeld op 29 juni 1986 in het Azteken stadion van Mexico-stad. In Mexico zullen in totaal 52 wedstrijden worden gespeeld. (ADVERTENTIE) |9 f/m 15 december Admiraliteitsstraat Introdukhe van de eerste volautomatische kompakicamera met quick ftash: geen ttitsmterval dus achter elkaar flitsen met slechts 1.5 sec tussenpose. Geen batterijen wisselen, de lithium batterij- en gaan zo'n 5/aar mee' Automatische scherpstelhng, geprogram meerde sluiter. 50 tot 1000 ASA. automatisch film transport auto matisch terug wikkelen, automatische ilm/nJegfens beschermer, zelfontspanner met signaal, waarschuwing bi/ te weinig licht, Zuiko 2.8136 mm ob/ectief A Inktusiet luxe draagtas met schouderriem A OLYMPUS Het toppunt van creatieve technologie. Een professionele klem- beeld systeemspiegelreftexcamera met liefst 12 verschillende fichtmeetsystemen zoals enkelvoudige en meervoudige spofme- tmg tot en met acht metingen, die door de camera uitgerekend worden. Ook hoge en lage lichtmeting en TTL lichtmeting van het flitslicht Vele automatische funkties. memory ingebouwd Diverse nieuwe accessoires zoals hard case, handgreep en halsnem. Kom het foto wonder bekijken Elektronische spiegel reflexcamera met auto mahsche behchtmgs- regeling mei diafragma- voorkeuze - aséfsStótfc 4.0!35-70nim zoomob)BCÜe1_ [Gratis professionele I Olympus draagriem twv 34.50 OIVMTOl Kompakfe spiegelreflex mei automatische TTL behchtingsregehng Inktusiet S Zutko MC 4 OJ35-70mm zoomobjectlet professionele Olympus draagriem twv 34.50 Multi automatische tetlex met automati sche betichting en handinstelling 'ihktusief S.ZuikO MCj 1 BI5Qmm objectie' [Gratis professionele Olympus draagriem t W v 34.50 briljante kiem- beeldcamera's met A9M flitser. Volautomatisch rnet blokkering bij te weinig licht, 4 0/35mm objectief SETPRIJS met A11 fiitser. Geprogrammeerde stui ter. elektronische zelf ontspanner. 3 5135mm object/el SETPRIJS met A11 flitser. Gekoppelde Jiinkaderfmeetzoeker 2805mm objectief SETPRIJS Demonstratie van het omvangrijke OM systeem in de speciafe OLYMPUS STAND Demonstratie en introductie Olympus camera's OM-4en AFL Breng uw Olympus mee voor een OUiCK-TEST op zaterdag 10 dec 10 00-16 00 uur GRATIS professionele Olympus DRAAGRIEM bij aankoop spiegel reflexcamera. Zaterdag 10 dec 10.00- 1600 uur kunt u met al uw vragen terecht bij de DESKUNDIGE van de importeur ROTTERDAM Admirahteitsstraat 8. fe/C?ö-130180 Vlakbij meiroste iron Oostplem, 2e Middellandstraat 23, tel. 010 - 772117 GEOPEND dinsdag Urn vnidag 8 00 -18 00. ralerdag 9 00-1700 vr/Jüag 1900-2100 uur koopavond flvtme parkeergelegenheid. Aanbiedingen geldig dm 131Z.'d3 en zolang voorradig U kunt ook telefonisch bestellen 010 130 T80 verzending door geheel Nedertand

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6