14 WATERWEE Tentoonstel ling van zeeschilders Schi jn bedriegt Geef uw huis een extra warme winterjas van MultisoL IDVERTEER MEER Vrouwen exposeren in galerie/artotheek Twee voorstellingen van het win tercircus Autoservice -Si Eiaenraam J| Exposities niet open Boemerang wars van pretenties Sprouts voor het laatst Gemma van Eek in d'r eentje AUSTIN METRO fVA.12.99S,-) NU MET7SQ-VOORDEELCHEQUE. VAN BUUREN VAN BUUREN Puntsgewijs Mfffknjgt. eTTnéér dap IfLmrvoorubemn^ i -1 'KpJ\ Irkh k U 'li RIGIPS MULTISOL. DIKKER HOEFT NIET, DUNNER MAG NIET. Rotterdams Nieuwsblad donderdag 35 december 1983 RVV lDaar enkele kunstenaars nog steeds het Schïedamse Stede lijk Museum aan de Hoogstraat tezet houden, kan de opening van een groot aantal exposi ties, die voor vrijdag gepland was, niet doorgaan. Het gaat om de tentoonstellin gen van Dolf Hetikes; Riny Blaisse; het portret; Adrian us van der Schouw en Kerst pre n tbriefkaa rie n Ook het concert in de aula van het museum, dat gepland was voor zaterdagmiddag drie uur, gaat niet door. Hier zouden het vocaal ensemble Ars Musica, het Madrigaalensemble Uyt le vender janst en het Kamermu ziekgezelschap '83 optreden- „Het is niet aan ons". Met die titel maakt de kersverse caba retgroep Boemerang meteen duidelijk dat hun eerste pro gramma wars is van preten ties. Edna Kalb, Dick Cohen, Albert Verlinde en pianist Ad van Dijk treden vrijdag en za terdag op in theater De Teer- stoof in Schiedam. De optre dens beginnen om negen uui Met een mengeling van mu ziek, tekst en beweging geven de vier hun kijk op het alle daagse leven weer. Voor de vormgeving tekent de van Tekstpierement geleende Frank Sanders. De vurige wens van de cabaretgroep is dat bezoekers na het zien van de show zullen zeggen.;,,als ze volgend jaar weer komen, dan zijn wii er ook". Dat is immers het effect dat een goede boe merang heeft. Zaterdagmiddag ,geeft het Leids poppentheater Tn De Teerstoof een uitvoering Ivoor kinderen van vier tot •-acht jaar. Zij speelt „Het rood ^fluwelen manteltje". De mid- -dagvoorstelling begint om half Tdrie. Burgemeester Fred van Lier opent zaterdagmiddag om half vijf in het Visserijmu seum aan de Westhavenkade een tentoonstelling van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders. De expositie duurt tot eind april 1984. Al enkele jaren geleden ont stonden de plannen voor het houden van een expositie van het werk van de vereni ging, maar er kon niet tot overeenstemming worden gekomen met het museum. De tentoonstelling wordt inge leid door een van de exposan ten, Hans Eschauzier. Er zijn veertig werken te zien van in totaal dertien kunstschilders. De stijl en de gebruikte tech nieken lopen sterk uiteen. Er hangen olieverfschilderijen, aquarellen, tekeningen en gra fieken. Ook zijn enkele beeld houwwerken te bewonderen. De Vereniging van Zeeschil ders heeft overigens geen kunstzinnig streven. De be langstelling voor de zee en de scheepvaart houdt de leden bij elkaar. Onder de leden zijn zeer precieze technici, maar ook jagers naar indrukken voor wie het maken van het schilderij het belangrijkste is. Het Visserijmuseum is dage lijks geopend tien tot vijf uur en op zon- en feestdagen al leen van twee tot vijf uur. Eerste Kerstdag en nieuw jaarsdag is het museum geslo ten. Werken van acht Vlaardingse kunstenaressen zijn tot en met zaterdag 31 december te zien in de galerie/arthotheek aan de Oosthavenkade. Deze ten toonstelling is de laatste, die in het pand plaatsheeft. Met in gang van 1 januari verhuist de galerie/arthotheek naar het Hotlandïagebouw aan de Oost havenkade. De exposanten zijn Annette Braad, Caria Einwachter, Lin da Hasan, Elly Kole, Anne van der Ploeg, Marijke Lips, Ike Schols en Marijke Visser. Annette Braad is te zien met een performance, die als titel 'Restanten' meekreeg. Van Carla Einwachter, die tot voor kort exposeerde onder de naam Sparreboom, is werk te zien dat een vervolg is op haar houtreliefs. Hierbij tracht zij te ontdekken welke rol toeval kan spelen bij de vormgeving. Van Marijke Lips is een serie etsen te zien, waaraan zij is be gonnen nadat zij 2ich een jaar niet met beeldende kunst had beziggehouden. De expositie is van maandag tot en met vrijdag te hezichti- gen van twaalf tot vijf uur en op vrijdagavond ook nog van zeven tot negen uur. Op zater dag kan het publiek van tien tot vijf uur de werken bewon deren. Tijdens de kerstdagen is galerie /artotheek gesloten. Het toneel van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal wordt in de nacht van zaterdag 17 op zon dag 18 december veranderd in een circuspiste. Zondagmiddag worden er in De Vlaardingse band Sprouts treedt morgen, vrijdag 16 de cember, voor het laatste aan in de huidige samenstelling. De bassist van de groep ver trekt naar Engeland en bij wij ze van afscheid is de vier mansformatie nog een maal te zien. Het optreden heeft plaats in het OJC Summerstreet aan de Zomerstraat en begint mor genavond om negert uur. Sprouts blijft overigens be staan. Er is al een nieuwe bas sist aangetrokken. het Vlaardingse theater twee voorstellingen gegeven door het Nederlandse wintercireus van Martin Hanson en Charly Ross. Zaterdagavond strijken 42 au to's, caravans en woonwagens neer op het parkeerterrein achter de Stadsgehoorzaal. Zondagmorgen wordt alles op gebouwd en om een uur is de eerste voorstelling, drie uur la ter gevolgd door een tweede. Als orkest is Les Cots gecon tracteerd en de acts worden aan elkaar gepraat door spreekstalmeester Wilma Teu- terberg. Aan de voorstelling wordt door twintig verschil lende acts meegedaan waaron der roofdieren, zeeleeuwen, messenwerpers, even wicht kunstenaars, clowns en een trapeze-acrobate. De kaarten zijn nu al aan kas sa van de Stadsgehoorzaal ver krijgbaar. Een spelmoment uit het stuk. De betrekkelijkheid van de schoonheid is het centrale thema van het toneelstuk 'Schijn bedriegt'. Het is een vertaling van 'Pygmalion and Galathea' van de Ameri kaanse schrijver Norman Beim. De vier spelers, die het stuk brengen dat vrijdagavond te zien is in de Stadsge hoorzaal zijn Pleunie Touw, Hugo Metsers, Ton Kuyl en Marijke Veugelers. Het draait in dit geval om de vrouw van een rijke za kenman. De vrouw is ontevreden met haar uiterlijk en kiest voor een facelift. Haar man vindt het belachelijk, omdat hij van haar houdt zoals ze nu is. Hij vraagt zich zelfs af, of hij nog wel van haar kan houden als haar uiterlijk zo ongrijpend zou veranderen. Dat hij haar niet van de facelift kan afbrengen hangt ook samen met de bemoeienissen van de chirurg en zijn assistente. De tragi-comedie begint om kwart over acht. De voormalige zangeresvan Babe, Gemma van Eek, treedt morgenavond op in discotheek PeeDee aan de Oosthavenkade in Vlaardingen. Gemma verliet vorig jaar Babe, omdat zij graag haar ei gen repertoir op de plaat wilde zetten. Zij had in de loop der tijd veel nummers geschreven. Aangezien dat werk niet in de lijn van Babe lag, werd geko zen voor een solocarrière. Van 1979 tot 1982 maakte zij deel uit van het trio, nadat zij door Peter Koelewijn was ge vraagd. Babe trad niet alleen in Nederland op, maar ook in Indonesië, Oost-Europa, Malei sië en Libanon. Het optreden van Gemma be gint morgenavond rond elf Sflfi ie nu naar de Austin-dealer Kiü gaat, loopt tegen drie plezie rige flnanciéle verrassingen aan. De eerste: u betaalt f 1,500,- te weinig voor de Austin Mini, die in de Jubilee-uitvoering tijdelijk maar f 9.990,- kost (tp.v. f 11.490,-). De tweede: u kunt 'm ook voordelig flnancieren.U voldoetde wettelijk verplichte aanbetaling van 28% (vaak is de inruil van uw huidige auto ook al genoeg) en ver der betaalt u dan maar v.a f 178,62 per maand Dat is f5,86 per dag! (looptijd 5 jaar,via LPU-financiering;: WIE NU EftiAUSlJNKOOfl BITAALT 7! 10-OF 1500,-'WEINIG. METRO Henslotte mag verrassing num mer 3 er ook zijn. Als u liever zo'n ruime Austin Metro hebt, kunt u ook daar te weinig voor betalen. Bij inruil van uw huidige auto ontvangt u namelijk als extra een voordeelcheque van f 750,-. fX| aar natuurlijk begint goed za- IKipl ken doen bij een proefrit. En met een Austin is dat al een verras sing op zich. Afgebeeld Mim 1000 HLE Jubilee en MG Metro TUrbo AUSTIN agy AUSTIN BOUWT NMR Pt NORMEN V/W MORt39i tel. 010-354755, Yk»ordlng«n 's Heeremiraat 56, tel. 01899-12432, Maailand De eerste vaderlandse sus- pense-fïlm De Lift draait van avond en morgenavond bij de Filmclub aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. De rolprent gaat over een moordzuchtige lift. De voorstellingen begin nen respectievelijk om negen uur en half tien. Riny Blaisse exposeert van 16 december tot 16 januari olieverfschilderijen en pastels in galerie 'l Koetshuys in Schiedam. De galerie is op donderdagavonden open van zes tot elf uur, op vnjdag- en zondagmiddagen van één tot vijf en zaterdag van elf tol vijf. De Vlaardingse sociëteit In the Mood heeft voor zaterdag 17 december de Vlaardings- /Schiedamse popgroep Glass gecontracteerd. De vijfmans formatie speelt rockmuziek in de stijl van Bra in box, Q65 en Fleetwood Mac. Het optreden van de band begint om tien uur. De filmcommissie Liefde en Vrede verzorgt zaterdag voor stellingen in drie Vlaardingse wijken. In de toneelzaal van de Ichthuskerk wordt om tien uur en half twee de film Alarm in de wolken vertoond. De film draait om drie uur ook in de aula van 't Groen van Prinsterlyceum. In de Vredes- kerk aan de Olmend reef wor den om half elf en half twee Walt Disney-films gedraaid, 's Avonds wordt om zeven uur speciaal voor leden een komi sche film geprojecteerd. Folk met een glimlach. On der die titel brengt gitarist Rob Favier zaterdag zijn nieuwe programma in koffiebar Hé Joh op het Veerplein in Vlaar dingen. Zijn combinatie van folk en cabaret is vanaf acht uur te beluisteren en te zien. Organist Feike Asma speelt zaterdagavond vanaf kwart .over acht in de Grote Kerk van Maassluis. Behalve eigen werk voert hij ook stukken uil van Zwart, Daguin en Bach, Gerard Boeters geeft zondag middag om drie uur een pia noconcert in het Visserijmu seum in Vlaardingen, Voor de pauze speelt hij werken van Bach, Mozart, Debussy en Ra vel. Daarna komen stukken van Skriabin. Szymanowski en Chopin aan bod. Tot het eind van de maand exposeert de Vlaardingse teke naar/illustrator Len Munnik met een bloemlezing van zijn werk in Rood Vlaardingen aan het Weeshuisplein. Zijn illus traties hebben de bedoeling de alternatieve ontwikkelingen binnen de kerken te signale ren. Zwart op wit koppelt Munnik. die voor een reeks nationale en internationale bladen werkt, het militarisme aan steeds andere tegenstellin gen, zoals oost/west. rijk/arm. blank/zwart en oorlog/ vrede. Het Henry Blackmonkoor en het Rozenburgs Mannenkoor geven woensdag 21 december samen een kerstconcert in de Grote Kerk van Maasstuis. Medewerking aan het concert verlenen de organisten Jaap Kroonenburg en Frans Gort en de bariton Henry Black- mon. Het optreden begint om acht uur. talbot .Van Beethovenslngel 124, Vlaardingon.tel. 010-35 79 00* OOK KfjUZE UIT 40 GEBRUIKTE AUTO'S V.VM GEKEURD. BOVAG GARANTIE i I Ij. 'l.\ Rigips Multisol is2cm dikker dan degebruikelijke minerale wol. Dus8cm in plaats van 6 cm. Resultaat: een 33% hogere warmte-isolatie. Dikker hoeft niet, dunner mag niet. Een prima besparing op uw stookkosten. Rigips Multisol isoleert ook geluid, is volkomen brandveilig en waterafstotend, en maakt deel uit van het totale Rigips Snelbouwsysteem. Ideaal voordetotale afbouw in uwhuis. Ir deTipgids van Rigips vindt u alle informatie over het Rigips Snelbouwsysteem, het werken met gipsplaat, de isolatiemogelijkheden en de voordelen die het Rigips-assortiment biedt Haal de gratis Tipgids bij uw Rigips-dealer, BarendrecheGebr Mulder. Ziedewi) 3. Krimpen a/d Uk: A. v. Houwetingen,Adm de Ruyterstraat 10 Rotterdam SP: Gamma. Vlaardmgweg 85. Rotterdam AP: Gamma, Nikkdslraat4653 Rotterdam-Capelie: Hoogendam.'sGravenweg 803 Rotterdam: Kees Kersten, Kralingseweg 36L Zonneveld landheer. Paradiplaan !4L DHZ Hout Hollander. Putselaan 117+127. Rotterdam NE: Gamma. Maaskade 23A. Schiedam: WS vö Wetering Nw. Maasstraat 2. Vlaardingen: Gamma, Deltaweg 128 Zuidland: J. van Noort Zn Kerkweg 9 r w i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2