Proberen het publiek mee te kriieen' Maasland wil activiteiten coördineren Vijfhonderd TROS-radio voor jenever in Schiedam VJTezellig zijn die toonzalen van Piet Klerkx zo rond de Kerstdagen. De nieuwste meubelen zult u er dan in feestelijke entourage aantreffen. Vrijdag koopavond tot 9 uur Tel. 04160-36981. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 28 december 1933 RW Afscheid ;Vijf werknemers van het ge meentelijk woningbedrijf in Maassluis nemen vrijdag 30 december tijdens een receptie afscheid. Zij treden allemaal ■vervroegd uit. Dè heren Van der Hout en Slingerland zijn dan veertien jaar lang huismeester geweest. De heer Patijn is vanaf 1939 "respectievelijk schildersknecht en hoofdopzichter geweest. Vier jaar geleden kreeg hij de eremedaille in zilver behorend bij de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. De heer Schaap is tien jaar werkzaam geweest als huis meester. De heer Spruijt ten slotte heeft korte tijd gewerkt bij het dienstencentrum „De Vliet" en is sinds veertien jaar huismeester. De receptie begint om drie uur in het ontmoetingscentrum Koningshof aan de Ui verlaan, Maasland Dienstencentrum 't Maeslant wil een nieuwe po ging wagen om te komen tot een betere coördinatie van alle plaatselijke activiteiten. Te vaak komt het voor dat er op een bepaalde datum meerdere activiteiten worden georgani seerd, die wat de publieke be langstelling betreft ten kosté van elkaar kunnen verlopen, i De bedoeling is een betere on derlinge communicatie te krij gen. Verenigingen en andere instanties kunnen dan met et- kaar's evenementen rekening houden. Een eerdere poging tot coördinatie is nooit opti-. maal van de grond gekomen? Door de nieuwe opzet ver wacht mevrouw H. Soepen berg, de leidster van 't Maes-; iant. dat het systeem beter zai gaan functioneren. Er is een nieuwe coördinator gevonden in de persoon vaii de Maaslander J. M. Parre! Aan hem dienen de data van activiteiten te worden doorge geven, waarvan een agenda wordt samengesteld, die onge-, wenste 'dubbels' kan voorko?. men. Naaldwijk „Luisteren naar de DJ's op Hiiver- sum-3? Nee hoor, geen sprake van. Ik luister alleen maar naar de pi raten. Daar heleef ik het meeste plezier aan en daar leer ik het meeste van". Duidelijke taal van de nieuwbakken na tionaal discjockey-kam- pioen André Zwinkels. „Mijn ideaal is het om gewoon radio te maken, ïk ben het totaal niet eens met het pluggen en pushen van platen op Hilversum-3". Die sfeer was in de Drenthse discotheek 'De Ploeg' in Wil- helminaoord ook goed. Al was André Zwinkels toch blij dat hij zijn als tweede gelote plaats kon ruilen met de zesde en laatste plaats. „Die jongens stierf van de zenuwen en wil de er zo snel mogelijk vanaf zijn. Wat mij ten goede kwam, want ik kende toen de smaak van het publiek. Als het een gezellige zaal is, draai je ook het gemakkelijkst- Hangt die sfeer er niet, dan heb ik het zelf ook niet zo naar m'n zin". Met onder meer enkele lekke re Stones-nummers speelde André Zwinkels die sfeer zo goed, dat hij uiteindelijk tot winnaar kon worden uitgeroe pen. „Daar ben ik echt heel trots op", bekent de Westland- se DJ. „Het is één van de mooiste dingen die ik me kon wensen. M'n deelname was ook echt de laatste keer. Was ik geen eerste geworden, dan had ik het geen vierde keer meer gedaan". Behalve de eer mag de eerste prijs er ook stoffelijk best we zen. Ten eerste de wisseltro- bliek, kreeg hij van de jury precies één punt meer dan de als tweede geëindigde Delfte naar Peter K ooimans, „Ik sta voor honderd procent achter de radio-piraten. Maar het mag niet commercieel zijn", schuift hij meteen de wel reclamespots de ether instu rende omroepen ter zijde. „Dat is niet de juiste positie om te draaien. De commercie be heerst al zo veel. Het betekent dat er met veel geld platen ge draaid moeten worden". An dré Zwinkels beoefent zijn hobby, naast het optreden in discotheken, via de radio dan ook bij een nïet-commerciële omroep: de zichzelf bekosti gende illegale zender Holiday (in het Westland alleen over dag in het weekend op de 90.6 FM-band te ontvangen). Bingo Het Sehiedamse Lentefeest laat donderdagavond de bingo- ballen weer rollen ten bate van het gehandicaptenwerk. Er kunnen oliebollen worden gegeten, zo Laat bestuurslid Arie Verlinde weten. Aanvang 8 uur. Orpheus Het bestuur van het konink lijk Schiedams mannenkoor Orpheus laat weten dat de nieuwjaarsreceptie wordt ge geven op 3 januari in zaal Ti- voli. Nieuwe Haven 237. Van af 20 uur wordt op gepaste wij ze een terugblik over 1983 ge bracht en kan het glas worden geheven op het nieuwe jaar. De Naaldwijker André Zwin kels werd tijdens de onlangs in Wilhelminaoord (Drenthe) ge houden Nationale Discotheek Kampioenschappen nationaal kampioen. Het leverde de 28- jarige tuinbouwmedewerker niet alleen de gouden micro foon en een gouden kettinkje op. maar ook een veertien daagse reis voor twee perso nen naar Hawaï. Het was de derde keer dat An dré Zwinkels aan het kampi oenschap voor de beste DJ deelnam. Vier jaar geleden werd hij al een keer tweede, drie jaar terug vijfde, om nu, na een jaartje afwezigheid, als beste voor de dag te komen. Voor zijn platenkeus, zijn bab bel en het inspelen op het meer dan 1500 koppige pu- Sfeer „Dat moeten draaien hoeft voor mij niet. Door eigen mu ziek te draaien kun je je als disc-jockey pas helemaal uitle ven. M'n enige motto bij het draaien is", vervolgt André Zwinkels bijna aan één stuk door ratelend, „dat je eigenlijk geen disc-jockey maar meer een vermakelijkheidspersoon bent. Dat is meer dan alleen maar een plaatje aan- en af kondigen. Ik wil proberen het publiek helemaal mee te krij gen. Met je eigen collectie pla ten zoek je op die avond de sfeer uit". Vlaardingen Mei een groots opgezet volleybaltoernooi in de beide Vlaardingse sporthal len heeft de CJV de tweede kerstdag gevierd. Aan het eve nement dat voor de vijftiende maal sr* Vlaardingen werd ge houden namen zo'n vijfhon derd CJV'ers deel. CJV'er Jan van der Valk ver telt dat het toernooi dit jaar extra groot was opgezet van wege het 130-jarig bestaan van die landelijke organisatie van Christelijke jongeren. „We hebben geprobeerd er een lan delijk tintje aan te geven. En dat is aardig gelukt, want er v^aren teams uit alle hoeken van het land." De eerste prijs werd behaald door sociëteit Idefïx uit Woerden. Het team eindigde al enkele keren als eerste. Het Vlaardingse Fico 2 sleepte in de eredivisie de tweede prijs in de wacht. Na het toernooi trokken de deelnemers naar Triangel, waar tot middernacht werd gefeest. zond. l/m woc..2.00-4.3u-<.uu en j.oi u. 't Vcnster-li 'Erendira' (56) dae. 19.30 u en 22.30 u, ma. gesloten, t Vcn.ster-2: 'L 'enfant secret' dag. 20.00 en 22.30 u. maand, gesloten, t Vensler-3; 'l,a Colmena' (16) dag;1 19.30 en 22.00 u, ma. gesloten. Kindervoorstellingen Alhambra-2: 'Dark Crvstal' 'zond. l/m woe. 1.30 en 4.00 u. Cinerama-5: 'Billie Turf contra Kwel" dag. 2.00 ui kerstdagen 1.15 en 3.45 u. Cineac (Bijenkorf): 'Robin Hood' zat. t/m woe. 1.30-4.00 en 7.00 u. Passage the: aten (Schiedam) 'Heidi' zat. t/m woe. 2.00 u. Willeins). De Doelen: 14.30: Serie Poppentheater; De Kleinste Komedie met 'Spelen met elkaar" (6-iO jaar). Theater Zuidplein: 14.00: Jeugdthe ater Ziezo speelt 'De rode bank', Bi bliotheektheater: 14.00 en 15.30: De monstraties Wushu en Taiji uit China (populaire bewegingsoefeningen). Zaal Harmonie: Vlaardingen, 14.30: Jeugdfilm 'Brontosaurus' (8-12 jaar). Ahoy' Complex: 11.00-22.00: 'Kerst- land', 14.00 en 19.00: Kerstcircus met tal van internationale circus-arties ten. Donderdag 29 december Luxortheaten 20.15: 'Lief zijn voor elkaar' klucht met Piet Bamberger), René van Vooren, Joop Doderer, Bruni Henke, Jaap Stobbe, Monique Smal en Maya Woolfe. De Schouw burg: 20.15: Onder ogen van het wes ten' van Joseph Conrad; met Anne- lies v.d. Bie, Jaap van Donselaar, Ria Eimers, Carla Hardy en Even de Ja- £er. Hof pleintheater: 20,15: Blijspel Huwelijkscarrousel' met Kitty Jan- sen André v.d. Heuvel. Liz Snoyink en Manfred de Graaf. De Lantaren: 20.30: Het Epigonentheater ZLV speelt "De Demonstratie'. 21.00: Maat- 'Never ;ï3y never again' (12) zond. t/m woe 1.15-4.00-6.45 en 9.30 u. Ci neac (Bijenkorf): 'Robin Hood' (al) zat. t/m woe 1.30-4.00 en 7.00 u, en "The blues brothers' (16) dag. 9.30 u. Cinerama 1: 'War Games* (al) dag. 1.45-6.45 en 9.30 u. Cinerama 2: 'Curse of the pink panther' (al) dag. 2.00-7.QQ en 9.30 u. Cinerama 3: 'De vier vuisten slaan op hol' (al) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u. Cinerama 4: 'Les uns et les autres' (al) dag. 1.45 en 8.00 u. Cinerama 5: Toolsie (al) dag. 6.45 en 9.15 u. Corso: 'Jaws-3' (12) zond. t/m woe. 2.00-4.30-7.00 en 930 u. Kriterion: 'AU about Eve' (al) zal. l/m woe. 2,00-7.00 en 9.30 u. Lumie- re 1: 'Never say never again' (12) dag. 130-4,00-6.45 en 9.30 u. Lumiere 2: 'Robin Hood' (al) dag. 1.30-4.00 en 6.45 u. 'Monty Python en de heilige fr-gr graal' (12) dag.9.15 u Lumiere 'Return of the Jedi* (al) dag. 1,45- 4.15-6.45 en 9.30 u. Lumiere 4: 'Sol daat van Oranje' (12) dag. 2.00 en 8.00 u. Mctro-1: '101 DalmatiOrs" (ai) dag. 2.00 u, Melro-2: 'De vrolijke Tiro!er sexkliniek' (18) do. ma. di. en woe. 8.00 u. Rex: 'Huis aan huis sex' (18) dag. van 10.00 u. s' morgens tol 01.00 s' nachts. Thai ia: 'Staying Alive' (al) Woensdag 28 december Luxortheater 20.15: 'Lief zijn voor elkaar' klucht met Piet Bambergen, René van Vooren, Joop Doderer, Bruni Henke, Jaap Stobbe, Monique Smal en Maya Woolfe. De Schouw burg: 20.15: Onder ogen van het wes ten' van Joseph Conrad; met Anne- lies v.d. Bie, Jaap van Donselaar, Ria Elmers. Carla Hardy en Evert de Ja ger. Hof pleintheater: 20.15: Blijspel liuwelijkscarrouse!roet Kitty Jan sen André v.d. Heuvel. Liz Snoyink en Manfred de Graaf. De Lantaren: 20.30: Het Epigonentheater ZLV speelt 'De Demonstratie', De Doelen: vanaf 9.00: Erasmusica >.s.m. De Doe len; Rotterdamse Piano-driedaagse (voorronden). 12.45: Koffieconcert; Duo Commelynek, piano vierhandig. Theater Zuidplein: 20.15: Fons Jan sen met zijn programma 'Zullen we handhaven?' begeleiding Frans Oud- hoff. Hofpleintheater: 10.30 en 13.30: 'De film van ome Willem* met Edwin Rumen en Teuntje (Jennifer Schiedam De TROS-radio zendt zaterdag 7 januari tussen half negen en negen uur 's morgens een kort programma uit over Schiedam. Centraal daarin staat de historische betekenis van de jeneverindustrie voor Schiedam. De opnamen voor het program ma zijn heel toepasselijk gemaakt in het Nationaal Gedistilleerd Museum en in een bekende plaatselijke distilleerderij. Het programma is gemaakt door Yvonne Wellink, verslaggeef ster van Tros aktua-radio. Bioscopen Alhambra 1: 'Curse of the pink pan ther' (al) zond. l/m woe. 1.15-4.00- 6,45 en 9.30 u. Alharabra 2 'De vierde man* dag. 7.00 en 9.30 u. Ca lypso 1: 'De vier vuisten slaan op hol' (al) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u. Ca lypso 2: 'Woody Allen's 2elig' (al) dag. 2.00 7.15 en 9.45 u. Calypso 3: Trading Places' (al) dag. 1.45-7,00 en 9.30 u. Centraal: do. t/m ma, 'Sex Society' (18), di. en woc. 'Voor vrijen de vogels' (1B) dag. 12,15-2,00-3.45- 5.30-7.15 en 9.00 u. Cineac (Beurs): Diversen Artsen boodschappendienst: Tei: 2Q6G11 (ook voor Vlaardinccn en Schiedam). Integraal Kankercen trum Rotterdam: TVIefoonbakon voor vragen over kanker' l.K.R. Tel* Oi0-634130. Raad cn Daad: Vragen kunnen schriftelijk worden gesteld aan Redactie Sijthoff Pers. rubriek Raad en Daad, Postbus 16050. 2500 AA Den Haag. Op donderdag kan tussen 9.00 en li.QO uur telcfomscb informatie worden incewonnen op tel: 070-190749. Eiken elementenwand. Een wand die u geheel naar eigen wens kunt samenstellen omdat ieder onderdeel als los element leverbaar is. De paneeldeuren zijn zwaar en massief uitgevoerd. Compleet als afgebeeld TOO* Uw reiskosten vergoed. U hebt voor 2.500- of meer gekoch»? Dan betaak Piet Klerkx u uw reis- o of benzinekosten terug. Massief eiken eetkamer. De zwaar eiken tafel heeft een eerlijke vorm en vormt mei de vier solide - eveneens massief eiken - stoelen een fijn gastvrij geheel. Als afgebeeld, tafel en 4 stoelen (met origineel biezen zitting), compleet -g rj Echt eiken slaapkamer. Originele vormgeving. Bijzonder praktisch zijn de aan het hoofdeinde aangebouwde kasten. Veel bergruimte en uitgevoerd met ingebouwde verlichting. r* /-v Compleet als afgebeeld 3 Een driedeurs garderobe/linnenkast is als extra leverbaar. afslag Raamsdonksveer ^j-iiburg^ 's~Her*0genbo$ck Zanddonk Waalwijk ook op maandag en zaterdag geopend vrijdag koopavond tot 9 uur spreiding betaling mogelijk gratis thuisbezorging Tilburg fle wet Wulwjjk-Tilburg,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2