ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Tennisclub zoekt naar gift van Patrimonium Feijenoord pr opnieuw tegen seksboot Particuliere verzameling van ruim duizend speelfilms GRAAG flEDAAN ,1 K '■«öfeïr- SR Wie tekende voor overschrijving van 75.000gulden? Beo Ali vogel van het jaar Gadiot in de ban van □ROTTERDAM ZATEHDAG 3! DECEMBER 1983 Rotterdam/Bergschenhoek Binnen de Bergschenhoekse tennisvereniging: Triomf is men momenteel aan het zoe ken naar het bewijs van overschrijving van een gift van 75.000 gulden, die rond *78 gedaan zou zijn door Patrimonium Ontwikkeling BV. Van belang daarbij is om precies te weten wie dat geld heeft overgemaakt en wie de rekening heeft ondertekend. Patrimonium Ontwikkeling BV de geli quideerde projectontwikkelingsmaatschap pij van Patrimoniums Woningstichting (PWS)zou het geld hebben gestort. Ir. J.J. de Koning toenmalig Triomf- voorzitterbevestigt, dat er sprake was van een gift van 75.000 gulden. Het aanbod, dat gedaan werd door de geschorste ex-di recteur van PWS, Pieter van Gemeren, is zo kan De Koning zich nog herinneren goedgekeurd door het bestuur van de op sportpark De Landsïngh spelende tennis vereniging. De Koning heeft er indertijd echter niet bij stilgestaan, dat dat geld feitelijk had moe door Kees Jonker ten worden aangewend voor volkshuisves tingsdoeleinden. Dus niet bijvoorbeeld voor de bouw van een kantine van een tennis club. De ex-voorzitter zegt indertijd verrast te zijn geweest met de gift. Hij weet echter niet meer wat de reden was van Van Ge- merens aanbod. Volgens De Koning 2ijn Van Gemeren en diens familieleden nim mer lid geweest van Triomf. Rotterdam „Wij zijn bang voor uitwaaiering van de prostitutie. Vooral de hoeren, die nu op Nieuwe Binnen weg tippelen komen op een eroscentrum af. Wij denken dat de vrouwen in onze wijk hiervan overlast zullen on dervinden". Terwijl hij naar de voor naamste bezwaren van de wijkbewoners tegen het eros- jL schip Het Malle Gat luisterde I ham wethouder H. van der I - Pols gistermiddag twee brie- ven in ontvangst van Ben fr .Musch, woordvoerder na- niens de Bewonersorganisa- r tie Feijenoord/Noordereiland E '(BOF). -Evenals de omliggende be drijven heeft de bewonersor ganisatie grote bezwaren te gen de poging om een eros centrum te beginnen op een oude rondvaartboot aan een jsteiger bij de Stadionweg, Jvlakbij het Feyenoordsta- Cion. Afgelopen donderdag avond heeft het seksschip de loopplank uitgelegd. Ben Musch overhandigde de -wethouder twee brieven; één ;van de de bewonersorganisa tie en een brief van het jon gerencentrum De Kleine Koepel, dat vlakbij het toe komstige eroscentrum ligt. Musch verwijt de gemeente een laks optreden. Hij vindt dat de gemeente de opening van de seksbaot had moeten voorkomen. Volgens Musch biedt de plaatselijke politie verordening voldoende mo gelijkheden om in te grijpen. De bewonersorganisatie heeft contact gezocht met de omliggende bedrijven, zoals de handelsmaatschappij Emba bv, de discotheek Hol lywood en een Esso benzine station. Alle partijen hebben inmiddels bij de gemeente geprotesteerd. Of zij ook juri dische stappen tegen de seks boot ondernemen, zoals een kort geding, is nog niet be kend. Ben Musch overhandigt de wethouder de protesten tegen een eroscentrum 'De Oude en Nieuwe Haven' noemde Pieter van den Doel het schilderij, en wie wil mag er dus iets symbolisch in zien, dat we juist in deze tijd die keuze hebben gemaakt. Het water, de bruggen, de Spaanschekade met het Spinolahuis en het ongelukkige beeldje aan de gevelHotel Weimar.... vele Rotterdammers zuilen hier heel wat voetstappen hebben liggen. Zoals steeds stellen wij herinneringen en reacties op deze plaat zeer op prijs. Het adres is redactie Rotterdam Centraal, postbus 959. 3000 AZ Rotterdam, Rotterdam Het vogel tijd schrift The International Tal king Bird Magazine Interna tional Imitator stelt jaarlijks een ranglijst samen van de best sprekende vogels. De hoogst geklasseerde vogel wordt vervolgens automatisch benoemd tot 'vogel van het jaar'. De titel voor het jaar 1983 is deze keer toegekend aan de Sumatra-beo Ali, eigen dom van mevrouw Plaisir uit Slikkerveer. De acht jaar oude vogel is, zo meldt het vogel tijdschrift, het best op dreef tijdens optredens van de down Zappa. Op die momenten raakt Ali dusdanig in vervoering dat hij ballon nen laat klappen, fluit, praat, lacht en zingt. Ali's grootste stunt is het uiucstfri van mi crofoons. want dan roept htj voortdurend. „Halloooooo. hal lo". Vooral doer deze 'act* is de Slikker veer se beo bij zon dei- populair bij jong en oud, aldus Imitator. De tweede plaats op de rang lijst werd veroverd door de parkiet Japie uit Al blusser- dam. Hij verdiende die hoge klassering met het zingen van do hit.. ..Kijk uit. val niet van de trap Uiterst muzikaal is ook de Java-beo Gerrii, eigen dom van de Rotterdamse Dier gaarde Blijdorp. Gerrits spe cialiteit' het fluiten van di- Vo geltjesdans. Het leverde hem de derde plaats op. G rijzernodstaarl-papegaai Sjo- ko uil Nijmegen mag dan vol gens het juryrapport niet be paald overlopen van beschei denheid. zijn kreet: „Ik lx*n de beste papegaai", bleek toch goed genoeg voor de vierde plaats op de ranglijst. Papegaai Coco uit Dordrecht kraaide zich dit jaar met zijn knaller: „Break, break, kop dicht" naar een vijfde positie. ^Rotterdam Videorecorders veroveren in een steeds rap- ,per tempo de Nederlandse huiskamers, zo bleek uit het deze f ^week gepresenteerde Kijk- en Luisteronderzoek, zoals ver* richt door de gelijknamige afdeling van de NOS. In 1978 Stond nog maar bij één procent van de huishoudens een vi deorecorder, maar dat Is nu al opgelopen tot elf proeent, of- jvel een videorecorder bij één op de negen gezinnen. Tte Rotterdammer W.Gadiot behoorde in 1977 tot de toen f,nog vrij beperkte groep men sen, die zo'n apparaat in hun 'bezit hadden. Anno 1983 weet •hij zich omringd door ruim half miljoen Nederlandse huishoudens die een videore corder bezitten, maar toch :heeft hij z'rt wat uitzonderlijke ^positie weten te handhaven. Hij beschikt namelijk over drie videorecorders. En dat heeft alies te maken met het feit dat deze 38-jarige beveiligingsbeambte geheel verslingerd is aan alles wat met televisie, video en film te maken heeft. Als het zo uit komt, staan in z'n woonkamer de drie recorders tegelijkertijd te snorren om programma's van verschillende zenders op te nemer», terwijl hij 2elf via hel scherm een vierde pro gramma rechtstreeks „consu meert". En dan gaat het vooral om speelfilms. In een enorme kastenwand staan een kleine vijfhonderd videobanden keu rig gerangschikt. Alles bij el kaar dik tweeduizend uur kijkgenot. Hoofdzakelijk speel films, die blijkens het NOS-on- derzoek tot de meest geliefde onderwerpen behoren die in ons land worden opgenomen, zo gaf 86 procent van de on dervraagden te kennen. Z'n duizendste speelfilm werd enkele weken geleden opgeno men door Gadiot. Maar sinds dien zijn er weer heel wat bij gekomen, want rond kerst en oud en nieuw strooien binnen- en buitenlandse zenders kwis tig met dergelijke rolprenten. 'r zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even I -verandering in. .Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I en goed beloond! "Want voor die kleine» moeite krijgt u een telefoonklapper. Adj-< '00"Piaais; Nctee_ "*chrin,.. Mfcod °onPlaats ""'dei Ofschoon, volgens Gadiot. hel aanbod dit jaar nog aan de ma gere kant is. Toch zijn het dan hectische dagen voor deze filmliefhebber. Ruim vanievo- ren moet het aanbad in de programmagids bestudeerd worden. Recorders moeten op lijd én de juiste zender inge steld worden en de banden dienen klaar te liggen. Bibberend Wat Gadiot nog niet in de col lectie heeft wordt natuurlijk opgenomen. Maar ook films die hij al op de band heeft staan kunnen voor heropname in aanmerking komen. Waar door een in het Duits nage synchroniseerde versie van een film plaats kan maken voor een versie met Neder- door Ton van der Vliet landse ondertiteling. Een an der belangrijk argument voor zo'n heropname is kwaliteits verbetering. Toen Gadiot be gon met de aanleg van z'n col lectie speelfilms, plukte hij de beelden letterlijk met z'n eigen antenne uit de lucht. Dat gaf kwalitatief niet altijd van die beste resultaten. De aanslui ting op het kabelnet heeft in dat opzicht veel verbeterd. En hij schroomt dan ook niet om. als de kans zich voordoet, z'n bibberende antenneproduktie te vervangen door een aan merkelijk rustigere kabel'- film. Secuur Een deugdelijke administratie is, bij een hobby op de schaal waarop Gadiot die bedrijft, een eerste vereiste. Want voor je het weet, neem je het ene programma óver hel andere op. Met films hoeft dat nog niet rampzalig te zijn. Want na afloop van tijd wordt zoiets nog wel eens op een binnen- of buitenlandse tv-zender her haald. Maar met documentaires (waarvan Gadiot er zo'n acht honderd, verdeeld over de on derwerpen natuur, techniek en kernwapens, op de band heeft staan) die zelden of nooit herhaald worden, is het oppas sen geblazen. Aanvankelijk waren pen en papier de voornaamste attribu ten voor Gadiot om vast te leg gen welke film waar op één van de vijfhonderd banden was vastgelegd. Een heidens karwei natuurlijk, te meer om dat zoals hij 't zelf zegt; „Alles zo secuur georganiseerd moet zijn als betreft het een militai re operatie." En raak je wat kwijt „ergens" in die tweedui zend uur beeldmateriaal, dan moet je daar wei even voor gaan zitten om het weer te kunnen terugvinden... Computer Om die reden schafte Gadiot zich drie jaar geleden een huiscomputer aan. Zijn cernte ervaringen met dit stukje techniek zal hij niet licht ver geten. Hij zag niet eens kans om het apparaat aan te zetten! Maar uitvoerige studie stap- voor-stapvan de gebruiks aanwijzing loste dat probleem na enkele uren op, en aldoen- de leerde Gadiot niet alleen hoe hij gegevens in het com puterbestand kan opslaan, maar óók hoe hij ze weer kan oproepen. Inmiddels heeft hij alle films uit z'n eigen videotheek op al fabetische volgorde gerang schikt mét daarbij de verwij zing naar de bijbehorende vi deoband. Een lijst van zo'n vier meter lengte. Ook heeft hij filmtitels en de namen van acteurs en actrices die daarin een rol spelen gerubriceerd. Om dat alles ook op alfabeti sche volgorde te zetten had de Gadiot voor z'n wand met videobanden en met een uitdraai van alle door hem opgenomen speel films computer menig uurtje „be denktijd" nodig. Maar die kan nu dan ook zonder moeite een bijna dertig meter lange lijst vol met namen oplepelen. Monnikenwerk Kranten, programmabladen, tijdschriften en de aftitelingen vormen de voornaamste infor matiebronnen voor het film sterren bestand zoals Gadiot dat aan het opbouwen is. Voor een kleine driehonderd gulden kan hij een boek kopen waar in vele duizenden acteurs en actrices staan mét hun voor naamste personalia, maar daar vindt hij geen lol aan. ..Ik ben nu nog bezig met de tv-gidsen uit augustus. Elke dag voer ik zo'n dertig filmti tels en bijbehorende namen in. Eén dag overslaan vjnd ik zonde." Dat monnikenwerk leert hem regelmatig dat in tal van pu blicaties zo iets simpels als de leeftijd van een acteur niet al- lijd even nauwkeurig wordt weergegeven: „Dan lees je kort na elkaar over één en de zelfde acteur, en blijkt hij in twee weken tijd ineens acht jaar jonger te zijn geworden", zo vertelt hij schaterlachend. Sadistisch Nu we het toch over leeftijden hebben; amper elf jaar was Gadiot toen hij voor de eerste maal naar de bioscoop ging. Geweldig vond hij "t en mede doordat een kaartje in die da gen maar een ha bock rats kost te, gebeurde het menigmaal dat hij vijf films per week be zocht. Later, toen hij eenmaal z'n huidige werk had gevon den, kwam er niet zoveel meer van die bioscoop bezoekjes. De eerste schreden op weg naar z'n huisbioscoop zette Gadiot door zich wat „stomme" te kenfilms aan te schaffen. La ter volgde de eerste videore corder en begon de hobby langzaam uit te groeien tot wat het nu is geworden. Westerns, vooral met John Wayne, waarvan Gadiot er ze ker dertig op band heeft staan, en sciencefictionfilms behoren tot z'n favoriete kost, hoewel Gadiot eigenlijk liever niet wenst te spreken over bepaal de favorieten: „Praktisch alle films hebben mijn belangstel ling. Er zijn goede en slechte films, maar je moet ze beide gezien hebben om een oordeel te kunnen komen. De zoge naamde zombie-films en films waarin het sadistisch toegaat hebben mijn afkeer. Voor mij moet het niet te bloederig zijn. Maar ik heb wét naar enkele van de films gekeken. Gewoon omdat je er anders geen oor deel over kunt hebber»." Of een film in de ogen van Gadiot al of niet een voldoen de haalt, hangt voor hem van een aantal factoren af: „Is het verhaal op zich goed, worden er behoorlijke dialogen ge voerd en hoe wordt er geac teerd. Dat zijn de voornaamste criteria waarop ik een film be oordeel. Voor je een goed oor dcel overeen film kunt vellen, moet je hem minstens twee maal gezien hebben, is mijn mening. Over alle films die ik heb opgenomen, kan ik daar om nog niet oordelen, omdat er enkele honderden zijn die ik nog niet goed heb gezien!" En de oorzaak daarvan moet gezocht worden in het feit dat Gadiot door z'n hobby amper tijd overhoudt voor z'n hobby. „Tja", verzucht htj, „vooral die verwerking van ai die gege vens kost veel tijd. Maar dat doe je goed, of je doet het hele maal niet. Wel moet ik goed oppassen dat ik niet doordraaf, .want dat gevaar zit er natuur lijk wel in!"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1