WSfftPMLO SPDBT 'ODO gaat niet af op dit niveau' Mensen zonder Werk heeft eigen ruimte Sint Joris Doele zoekt oud-leden f>4N/\ 'Voor mijn part gaan we bingoën' Sportraad Schiedam staat voor belangrijke bijeenkomst Jeugd blijft bezig Deze rubriek verschijnt eens per 14 dagen, inlichtingen omtrent adverteren kunt u krijgen op tel. 010-34.03.53. Cursuspakket gebundeld Open huis in Blauwe Brug Bewonersvereniging Sehiedam-Centrum op sterven na dood i Aanvoerder Bram Hanemaaijer niet aangeslagen Uitwedstrij den voor Broleco Verlate recepties ABO -cursus Jaap Klepke verlaat GSS Fikse straf voor Bruinsel Van Noortwijk terug op Ilarga i i 'Werkloze kan geen mallemoer doen' Vlaardingen Na zes jaar heeft de vereniging Men sen zonder Werk, het vroegere project De Ka bel, eindelijk een eigen plek gekregen in Vlaar dingen, waar in het ver volg ongestoord spreekuur kan worden gehouden. De vereniging is vanaf de Oosthavenkade terugge- keerd aan het Weeshuis- plein, waar zij vroeger een kleurig geschilderde cara- van behuisde. Vanaf deze week zit Mensen zonder Werk jn het oude weeshuis. Iedere werkloze die met problemen zit kan daar Voortaan elke middag vanaf half twee binnenlopen. Het kantoortje, achter de ruimte van Rood Vlaardingen, is nog niet naar wens inge richt. „Het is nog maar een bij elkaar geraapt zooitje", zegt voorzitter Aad van Zanten, Maar de vereniging zit er in ieder geval redelijk netjes bij. „Heel wat beter dan in dat krot van een caravan", laat Willem Oranje zich ontvallen. Mensen zonder Werk wil graag een deel van het inte rieur overnemen van het cen trum voor welzijnsplanning, dat naar het stadhuis is ver huisd. „Dan kunnen we er voor een prikkie netjes bij zit ten." De ochtend wordt ingeruimd voor cursussen, 's middags houdt de vereniging spreekuur en de avonden zijn bestemd voor vergaderingen met be langenorganisaties van andere bevolkingsgroepen die van een uitkering of een laag inkomen moeten leven. Zelfde schuitje „Het is voor mensen die hier komen al fijn dat ze kunnen praten mul anderen die in het zelfde schuitje zitten", zegt Willem Oranje. „We hebben goede contacten met de ge meente; de sociale dienst, het arbeidsbureau, de burger raadslieden, de vakbonden; zeg maar met alle instellingen die iets met werklozen te ma ken hebben." De vereniging heeft alle orga nisaties van mensen die van een klein bedrag rond moeten komen om de tafel gekregen. is je weekbriefje niet meer in leveren. Maar dan krijg je ge woon geen cent meer." De verhalen die de medewer kers van Mensen zonder Werk op hun spreekuur te horen krijgen zijn niet vrolijk. Leven van vierhonderd gulden in de maand, de kinderen van hun sportclub halen omdat het te veel kost, schrappen op van al door Aad Rietveld i Mensen zonder Werk in het nieuwe onderkomen. Het doel is uiteindelijk een ste delijke overleggroep. „Dan kunnen we meer pressie uitoe fenen dan nu het geval is. Dan sta je nooit meer voor een gé- sloten deur." Oranje noemt het een unieke zaak, dat al die partijen elkaar in Vlaardingen hebben gevonden. Nodig is die samenwerking ook, want in hun eentje kun nen de werklozen niet veel doen; daar is de vereniging zich heel goed van bewust. „Je loopt met je kop tegen een muur", zegt Oranje. .Dit jaar raken werklozen weer een hele smak geld kwijt. Alle vas te lasten gaan omhoog en je krijgt er m?ts voor terug. Er komen hier mensen die zeg gen: Het enige wat je nog kunt doen is stenen gooien. Nou goed, maar dat doen ze dan- niet in onze naam." Geen mallemoer In wezen geeft Oranje die mensen gelijk, „Je kunt geen mallemoer doen. Ais het be drijfsleven schreeuwt dat de •kademuren van de Koningin Wilhelmmahaven opgeknapt moeten worden, dan laat de raad van Vlaardingen daar z'n oren naar hangen. Daar ge bruiken ze zelfs WVM-geld voor, wat eigenlijk bestemd is voor werklozen. Dat is toch te gek! En als werklozen schreeuwen dat ze het hoofd niet boven water kunnen hou den, dan gebeurt er niets. Het enige dat je kunt doen als je van een uitkering moet leven les en nog wat en de gaten, die de kosten van levensonder houd in de begroting slaan, dichten met de kinderbijslag. Roel Struis: „Ik heb er bewon dering voor als ik zie hoe som mige mensen van het beetje geld dat ze hebben nog rond kunnen komen." Beroep op gemeente De subsidiepotjes van de rijks overheid waaruit Mensen zon der Werk werd betaald wor den afgeschaft. De vereniging zal in de komende jaren een beroep moeten doen op de ge meente om de cursussen voor werklozen te kunnen blijven betalen en de praatpaalfunctie te blijven vervullen. Het vertrek van wethouder Jelle Wijnstok (maatschappe lijke dienstverlening) vervult de vereniging met zorg. Oran je: „Al was hij het niet met ons eens: hij was toch altijd bereid om als spreekbuis te fungeren en onze gedachten in de poli tiek naar voren te brengen. We moeten maar hopen dat zijn opvolger dal ook zal doen." Schiedam De stichting ontmoetingscentrum Sint Joris Doele in Schiedam is op zoek naarheden en oud-leden. De stichting wil op 3 maart een reünie houden om het 35-jarig bestaan van het clubhuis aan het Doeleplein te vieren. De reünie moet de afsluiting worden van een feestweek aan het einde van de maand februari. Oud-leden kunnen hun naam en adres opgeven op de telefoonnummers 159361 en 268338. (ADVERTENTIE) 3J-S9 BRtELLE TEL. 01810-2960 CAFE-BILJART „DE WESTWIJK" Voor uw: snelle zakenlunch borreluurtje een gezellig partijtje biljarten elke dinsdagavond klaverjassen (zondags gesloten) FLOflIS DE VIJFDELAAN 304 - TEL. 33071S VLAARDINQEN Uw gastheer Frans Muiter Schiedam Zeven instellin gen in Schiedam, die werk zaam zijn op sociaal-cultureel gebied, hebben een boekje uitgebracht met de titel 'Doe 'n cursus'. Het is een over zicht van de vele cursussen, die bij hen kunnen worden gevolgd. De lessenreeksen lopen uiteen van parapsy chologie tot koken voor be ginners. Schiedammers met eep uit kering mogen gratis mee doen aan de cursussen. Aan deze wegwijzer voor actieve en creatieve Schiedammer doen de Schiedamse gemeen schap, de Huishoudelijke Voorlichting, de V.O.S., de ABC Taalcursus, de Blauwe Brug, de Trechter en de Open School mee. Schiedam Ontmoe tingscentrum de Blauwe Brug in Schiedam-Noord houdt zaterdag open huis. Docenten laten zien welke cursussen men in het centrum kan volgen en het publiek kan meedoen aan volksdansen, 's Avonds is er een bin go-dansant. Op de open dag kun nen mensen zich op geven voor cursussen in tekenen, aquarel leren, batikken, brooddeegfiguren en poppen maken, glas graveren, kleien en volksdansen, die half januari beginnen. Het open huis is van tien tot vier uur; de bin go-avond begint om acht uur. «Jan Hagendoorn:„Ais eenling bereik je niet veel." Schiedam Het gaat niet goed met de bewonersvere niging Sehiedam-Centrum, De leden laten het afweten en schepen het bestuur, dat inmiddels is uitgedund van zeven tot drie mensen, op met al het werk. Volgens het actieve be stuurslid Jan Hagendoorn komen er nauwelijks initi atieven vanuit de leden en is dat wel het geval dan zijn er geen mensen te vinden, die de uitwerking op zich willen nemen. „De mensen moeten zelf eens wat actiever worden", meent Hagi» ;doorn. „Ik heb het idee dal ze het bestuur zien als een soort klachten bureau. Natuurlijk kunnen ze met klachten bij ons te recht, maar we verwachten dan wel dat de bewoners er zelf ook de handen uit de mouwen steken en het werk niet aan ons overlaten. Laten de leden maar eens vertellen wat ze willen." Hagendoorn wijst erop dat enkele jaren geleden het aantal centrum bewoners^ da lende was, maar dat daar door het gereedkomen van de nieuwbouw verandering in is gekomen. „Zo'n vereni ging is toch een mooie gele genheid om de buurt beter te leren kennen. Voor mijn part gaan we op de recreatie ve toer, bingoën of schaken. Als er maar wat gebeurt. Een beetje sociaal contact tussen de mensen in deze indivi duenmaatschappij is toch een goede zaak." Bovendien vindt hij dat er in de binnenstad genoeg zaken aan de orde zijn die de aan dacht behoeven van de be woners. De ontwikkeling van Schienoko, het parkeer probleem en de verbetering van de woonomgeving. „Als eenling bereik je bij de ge meente niet veel, terwijl je als vereniging een vuist kunt maken waar wel naar geluis terd moet worden," Hagendoorn zegt dat het wegvallen van een opbouw werker voor de binnenstad een heel gemis is voor de be wonersvereniging. „Wij moe ten overdag ons brood ver dienen, De meeste instanties waar je mee te maken hebt zijn dan gesloten. Zo'n op bouwwerker kon dan wat werk van ons overnemen." Het bestuur van de vereni ging, die in het verleden een kruistocht heeft gehouden tegen meer horecabedrijven in de binnenstad, heeft de le den opgeroepen om van avond massaal naar de ver gadering in zaal Beatrix te komen om over de proble men te spreken, „Als er dan nog geen ideeen van de le den komen, hoeft het voor mij niet meer. Soms vraag ik me wel eens af of ik voor mezelf of voor een ander be zig ben. Als je het werk ver deelt, kun je leuke dingen bereiken. Maar tot nu toe ïs alles op de schouders van het bestuur terecht gekomen. En dat gaat niet langer." Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 4 januan 1934 Schiedam De Schiedamse sportraad komt morgen in de trouwzaal van het stadhuis aan de Grote Markt in Schiedam bijeen. Voor de aanwezigen staan nogal wat belangrijke punten op de agenda. Naast het onderwerp Sport-over- dag en de behandeling van een brief van Vrou wen in de Bijstand, waarin de sportverenigin gen nadrukkelijk wordt gevraagd met de ta riefstelling voor de jeugd rekening te houden met hun problemen, zal vooral het punt 'bezui nigingen op korte en lange termijn' de nodige aandacht vragen. De aanvang van dr vergade ring is 20.00 uur. Eveneens van belang is de vergadering van de sectie 1 van de sportraad die op maandag 9 ja nuari wordt gehouden m de kantine van voet balvereniging Ursus. Niet alleen zal de verga dering van de sportraad zelf aan bod komen, maar ook de verhuur van sportvelden r 'de opgelegde bezuinigingen door de gemeerue be treffende het onderhoud van de velden Nu*al wordt gesteld dat in plaats van een huurverho ging de zelfwerkzaamheid bij de clubs groter moet worden Onderwerp van cesprek is, hoe dit te bereiken valt. Ook hier is de aanvang 20.00 uur Het team van ODO in gelukkiger tijden, ais kampioen. Maasland Na enkele zeer succesvolle jaren, weet ODO ook weer wat verliezen is. En hoe! De vijf gespeelde micro wedstrijden eindigden alle in een nederlaag. Er resten de op eerste-klasse niveau debuterende Maaslandse korfballers nog wel negen wedstrijden om iets aan de dreigende degra datie te doen, maar dat het erg moeilijk wordt, lijdt geen twijfel. Ook niet bij aanvoerder Bram Hanemaaijer, die de eerste klasse ervaring zelfs met een fikse portie optimisme ervaart. „Vorig jaar trokken we de punten steeds naar ons toe. nu net niet", blikt de in De Lier wonende Hanemaaijer (net 31 jaar geworden) op de neder laagserie terug. „We staken er in de tweede klasse met 19 punten uit 14 wedstrijden be paald niet met kop en schou ders bovenuit. Dan kun je ver wachten dat het moeilijk wordt". Ondanks dat ODO nog steeds de 'nul' niet heeft kunnen wegwerken, is Bram Hane maaijer tot nu toe niet onte vreden. „Natuurlijk, het pu bliek ziet liever een winnende ploeg. Maar binnen het team zijn die nederlagen geen enkel probleem. Zeker wat het spel peil betreft valt de aanpassing Vlaardingen In de eerste ronde van de nationale volley balbeker ontmoeten de dames van Broleco/Vlaardingen op 10 maart het Rotterdamse RVC/Libanon. 2n de sporthal Kralingen wordt om 17.30 uur begonnen. De heren spelen ook een uit wedstrijd. Óp 6 maart is het Zwjjndrechtse Delta gastheer van de Vlaardingers. In de Walhurghal wordt om 21.00 uur de eerste bal geslagen. Schiedam Het bestuur van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging is één van de laas- te die belangstellenden in de gelegenheid stelt elkaar de beste wensen voor 1984 over te brengen. Dat gebeurt op vrij dag 13 januari in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155 in Schiedam. De aanvang is 20.00 uur. Handbalvereniging WIK uit Vlaardingen nodigt de leden uit om op 6 januari de kantine met een bezoek te vereren voor de nieuwjaarsinstuif, De aanvang is hier 20.30 uur. Maassluis In opdracht van de Maassiuise Sport- en Recre- atieraad wordt op 26 januari in het Christelijke vormingscen trum De Maaskant in Maas sluis een begin gemaakt met een ABO-cursus, die in vele gevallen dient als voorberei ding op een later te volgen sporttechtnische kadercursus. De deelnemerskosten bedra gen 75 gulden voor dertien bij eenkomsten. niet legen. We zijn ook steeds in de wedstrijd geweest, alleen legen koploper Albatros is er vrij kansloos gespeeld". Moeilijk „Je weet op dit niveau ge woon", vervolgt de aan zijn ze vende seizoen bij ODO bezig zijnde Hanemaaijer, „dat je sterkere tegenstanders hebt. Twee jaar kon het met de pro motie niet op. Nu hebben we het weer eens echt moeilijk We spelen toch al hoger dan aanvankelijk verwacht". Ook op het veld bereikte ODO hel afgelopen seizoen de eerste klasse. Mei zes punten uit acht wedstrijden vergaat het de Maas!anders daar wal beter dan in de zaal. „De tegenstand is er wal minder, terwijl ODO wat gemakkelijker uit de voe ten komt". Hanemaaijer wijt die wat mindere tegenstand aan het feit dat er op het veld nog drie klassen boven de eer ste klasse zijn en m de zaal slechts twee. „Op het veld kunnen we ons zeker handhaven", aldus de vooral van afstand veelvuldig scorende Hanemaaijer. „Zeker als we na de hervatting weer van de twee onderste ploegen weten te winnen is er niets meer aan de hand. in de zaal ligt het even moeilijker. Maar als we er straks uil zouden gaan. dan gebeurt dat toch met mei nul punten". Hanemaaijer betreurt het dat ODO in zijn laatste twee wed strijden net met kon winnen of tenminste gelijk speelde „Niet eens vanwege die één of twee puntjes, maar voor hot vertrouwen van de ploeg. Dan ga je ineens meer punten pak ken. Het zou de sfeer m de ploeg alleen maar ten goede komen, al is die tot nu toe mei slecht", voegt hij daar snel aan toe. „Persoonlijk heb ik het best naar mijn zin op dit niveau, want je leert er toch veel Ik had zelf ook nooit verwacht nog eens in de eerste klasse te spelen. Uiteindelijk is ODO daarmee tn de regio toch de hoogst spelende vereniging en daar ben ik best een beetje trots op", aldus Bram Hane maaijer. „Ondanks die neder lagen voelen we ons echt niet afgaan op dit niveau". Schiedam Jaap Klepke ver trekt aan het eind van hei sei zoen als trainer bij de Sehie- da mse za terdaga fdel i ngselub GSS De met name m de winter maanden als een getrouwe ko pie van Barry Hughes door het leven gaande trainer deelde zijn besluit dit weekeinde aan de spelersgroep mee. Klepke volgde anderhalf jaar geleden Rinus van Kampen op Het bestuur van GSS, waar van het eerste elftal momen teel onderaan de ranglijst ben gelt. is zich inmiddels aan het orienteren op 'de markt'. Schiedam De door de te genvallende resultaten tocji al zo geteisterde Schiedamse zimdagafdelingselub DRZ is voor vrijwel de rest van het seizoen ook steunpilaar Cock Bruinsel kwijt. Bruin sel werd door de straf com missie van de KVB voor maar liefst aeht competitie wedstrijden gesehorst. Bruinsel liep op 12 decem ber in de wedstrijd tegen AVS tegen zijn derde boe king op. Schiedam SVV oefent zon dagmiddag met tegen de twey- deklassei DHS. maar tegen 41e Rotterdamse ei cdivisionjm Spana Dn duel vloeit gedeel telijk voort uit de transfer wui doelman Bas van Noortwijk. die do/.e zomer van Harga overstapte naar Hel Kasteel Op Harga wordt zondagmid dag om half drie de bal aan het tollen gebracht Overigens ging SVV alteen actoord met de aanbieding van Spar la. dat het bektrtreffen met FC Gro ningen naar later datum -zag worden verschoven, mdten DHS geen bezwaar zou ma ken De Schiedamse zondagtw.ee- deklasser krijgt overigens als 'tegenprestatie' aanstaande za terdag de reserves van Sparta op bezoek. De aanvang is 15,00 Vlaardingen In de sporthallen aan de Floris de Vijfdelaan'in Vlaardingen worden op donderdag 5 en vrijdag 6 januari de nó dige sportmanifestaties voor jongeren van het voortgezet onder wijs gehouden. j Morgen is er plaats voor een voetbaltoernooi tussen 10.00 en 15.00 uur. De teams kunnen zich aanmelden vanaf 09.00 uur. Maximaal twaalf teams kunnen deelnemen. Vrijdag staat een ta feltennis- en basketbal toernooi op het programma, waarvoor "de deelnemers zich vanaf 09.30 uur kunnen melden. Deze toernooi en staan open voor jongens en meisjes en er kan zowel indivi- als Per te*m worc3en ingeschreven. 's-Middags staat vanaf 14.00 uur Aerobic Dancing centraal, waarvoor niet hoeft te wor den ingeschreven. Deelname staat open voor de jeugd vanaf twaalf jaar en per on derdeel moet één gulden worden betaald. Inlichtingen woeden ^oor ^el bureau Sportieve Recreatie, telefoon ÖÏ0- 355888, toestel 199.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2