WATERWEG Met vier busjes dwars door Europa SSSN zet deur na lange stilte open SPORT li Dick van Ham, slimme amateur tussen de profs UITSLAGEN12345678! I Aladdin- jongeren voor vakantie aan de slag De Duig is vaker open Coördinator op 1 maart aan de slag Vlaardinger tweede in jaar' Plannen Centrum worden toegelicht WAO-groep wil uitbreiden Griezelmaand in De Haven ADMINISTRATEUR m/v Goed begin Vlaardingen Viaardingse arbiter cijfert zichzelf naar de achtergrond Ooievaars gaat door diep dal Schiedam 'Kuis verrot' Zo omschrijven de jonge ren van Aladdin de toestand van de oude Ford Transit, waaraan zij nu al twee weken onafgebro ken werken in de werkplaats naast het jongeren centrum aan de De Meesterstraat. Het ziet er naar uit, dat ze nog wel enkele maanden aan het werk zijn. Niet alleen aan deze auto. maar ook aan nog drie andere bestelbusjes. Want zo'n twintig jongeren van Aladdin gaan deze zomer met vier door hen opgeknapte busjes door Europa reizen. West-Duits- land, Zwitserland, Italië, Frankrijk, Spanje en België worden in de drie weken du rende tocht aangedaan. In een auto wordt een keukentje ge plaatst, een tweede wordt de bagagewagen en de overige twee dienen voor het vervoer van de vakantiegangers. ..Toen het idee werd geopperd was iedereen laaiend enthou siast", vertelt jongerenwerker Frans Ekel. „We rijn dus maar direct begonnen." Verrot In de werkplaats staat de Transit, van alle luxe ontdaan. Stuur, stoelen en dashboard zijn uit de auto gehaald en zijn in het loodsje opgeslagen. De deuren zijn eveneens verdwe nen. Die staan al in de spuit- kabine, een klein vierkant hokje in het jongerencentrum. De eerste spuïtplamuurlaag zit ,er al op. Frans Mathot, Rick Kijkuit, Ben Post en Wout 'Hartmann hebben al heel wat uren aan de Transit gespen deerd. Gemiddeld negen a tien. uur per dag. „De balken en de motor zijn goed", vertelt Ekel, „alleen het plaatwerk stelt niet veel meer- voor," Hij wijst naar de achterkant van het busje en zegt „Op sommige plaatsen hebben we het metaal zo kun nen wegsteken. Zo rot was het." Aan het herstellen ervan wordt veel tijd besteed. Het 'verroeste metaal wordt niet simpelweg 'schoongemaakt' en weer geverfd. De noeste wer kers vervangen het metaal door nieuwe stukken en nage len dat weer vast. Er wordt volgens Frans Ekel degelijk werk verricht. „Dat kan, om dat er jongens bij zijn met ver stand van zaken. Plaatwer kers." Dame Frans Mathot kijkt met enige trots naar de brede velgen, die onder de Transit zijn aange bracht. Het was naar zijn zeg gen een heidens karwei om de wielen 'pas' te maken. Ook de wielkasten moesten door de andere velgen verbreed wor den. De voorkant heeft een ander uiterlijk gekregen: meer ruimte voor lampen, een extra spoilertje, een extra luchtinlaat op de motorkap én mooiere koplampen. „Dat kostte ook veel tijd", zegt Frans Ekel. „De lampen zijn groter gewor den en meer naar voren geko men.". Als straks het plaat werk gereed is worden de au to's rood gespoten en wordt een vignet aangebracht op de zijkant: een grote dikke dame in badkostuum. Uiteraard wordt de naam van het jonge rencentrum niet vergeten. VJaardingen De schilders Aad Hofman en Dik Kats gaan samen met Maaike Visser ga lerie De Duig runnen. Tot 1 ja nuari deed Maaike Visser dat alleen. Kats en Hofman heb ben namelijk boven de galerie hun atelier. Gevolg van deze verandering is dat de galerie nu vaker open is. De Duig is in het vervolg dagelijks toe gankelijk van half twee tot en met half vijf en zaterdags van twee tot vijf uur. Van maan dag tot en met vrijdag zijn Hofman en Kats aanwezig en op vrijdag en zaterdag Maaike Visser. Met ingang van de volgende maand worden twee maal per week 's avonds teken- en schilderlessen gegeven door Aad Hofman en Dik Kats. De exacte begindatum is nog niet bekend, omdat die is afhanke- lijk van de belangstelling voor de lessenreeksen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met De Duig, tele foonnummer 359151. Zaterdag 14 januari begint in galerie, die in de Landstraat is gevestigd, een expositie van Hofman, Kats en Peter Du mas. De tentoonstelling wordt om vier uur 's middags geo- pend door Vlaardings wethou der voor cultuur Arij Maarle- veld. Van Dumas zijn er goua ches én grafische werken te rien eb''van Aad Hofman en Dik Kats schilderijen. De ten toonstelling' in De Duig duurt tot woensdag 22 februari. „We willen laten weten waar we vandaan komen", zeggen de jongeren, al tevreden met de gedachte aan straks. „De auto's worden door jon gens zelf aangekocht en de veranderingen bekostigd. Al leen het opknappen doen we gemeenschappelijk. Er is een klein contractje opgesteld met de eigenaars, dat ze ook inder daad straks meegaan op va kantie en de jongeren vervoe ren. Anders haken ze af en houden ze er zo een mooi kar retje aan over." Voorlopig is het echter nog niet zo ver. Voor de zon kan worden opgezocht moet er nog heel wat gerestaureerd, ge schuurd en geplamuurd wor den. De resultaten zijn er on getwijfeld naar. Aan de Transit wordt negen tot tien uur per dag gewerkt. Schiedam Na bijna negen maanden achter gesloten deuren vergaderd te hebben komt op maandag 30 januari de stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord (SSSN) weer bijeen op een openbare bestuursvergade ring. Voor het eerst, sinds de omstreden ontslagen in het opbouwwerk en het jonge renwerk plaatsgrepen, kun nen de wijkbewoners weer trachten invloed uit tc oefe nen op de gang van zaken. De vergadering vindt plaats in de Blauwe Brug, vanaf acht uur 's avonds. SSSN-secretaris Henk Havens- bergen verwacht wel felle kri tiek, omdat de stichting zich niet gehouden heeft aan de statutaire bepaling, dat de wijkbewoners het voor het zeggen hebben en dat er min stens eenmaal per jaar een jaarvergadering moet plaats vinden. Die heeft in 1983 niet plaatsgehad. Ravensbergen: „Het was kiezen tussen twee kwaden. Wij hebben besloten eerst de lucht te zuiveren en dat kon alleen in stilte ge schieden. Als alles openbaar was gebleven, hadden wij nooit kunnen bereiken wat er nu bereikt is." Benoeming Eén resultaat noemt Ravens bergen de benoeming van een coördinator, die waarschijnlijk met ingang van 1 maart aan het werk zal kunnen, Het is iemand afkomstig uit de regio Leiden. Deze coördinator komt in de plaats van de op bouwwerker, welke functie sinds 1973 bestaan heeft en vervuld werd door Gera Bot en Jos van der Lugt. Het ont slag van de laatste leidde tot een herziening van de organi satie. Zelfs leidde het tot een kritische herbezinning bij de gemeente op het functioneren van opbouwwerkers in Schie dam, met als gevolg het niet vervullen van vacatures in de oude wijken. Grote moeite Heeft het opbouwwerk in de oude wijken hier grote moeite mee, de SSSN daarentegen is dik tevreden met de discussie nota die onder wethouder Haf kamp werd vervaardigd. Ra vensbergen: „Dat mag je aflei den uit het feit, dat wij niet aanwezig waren op de com missievergadering, waar men protesteerde tegen de bezuini gingen. Wij hadden vooraf al inzage gekregen in de gemeen telijke plannen en die pakten voor ons gunstig uit." De SSSN is van plan vooraf gaand aan de vergadering van 30 januari nog een (besloten) overleg te voeren met alle buurtverenigingen en andere organisaties in Schiedam- Noord. Hier wil men de pro blemen bespreken om er op de openbare vergadering niet al te veel woorden meer over vuil te hoeven maken. Een jaarvergadering verwacht de SSSN nu te houden in april van dit jaar. Vlaardingen Op het jaarlijkse horeca-evenement Horeca- va in Amsterdam heeft de Viaardingse ïjsmaker Ed Maag denberg gisteren de tweede prijs gewonnen in de verkiezing van de ijscoupe van het jaar. Maagdenburg, die eert Italiaanse L0t ijssalon heeft aan de Hoogstraat, sleepte die prijs in de wacht Ijscoupe vaiinei met zijn'Coupe Corn\ De verkiezing in de RAI in Amsterdam werd georganiseerd door IJsfrica Nederland, Maagdenberg moest de Devente- naar Robert Tibben voor laten gaan. Ed Maagdenberg (links) won de tweede prijs in de verkiezing van de ijscoupe van het jaar. Vlaardingen De project groep voor stadsvernieuwing in het centrum vertelt van avond aan bewoners wat de plannen zijn met de kaalslag in de Viaardingse binnenstad. De eerste fase bestaat uit een plan voor zestig huizen. Uit eindelijk moeten er driehon derd woningen verrijzen op wat de gemeente noemt de kaalslag Centrum-Zuid. Met behulp van kaarten, teke ningen en dia's geven de leden van de projectgroep en de ar chitect een toelichting op de plannen. De informatieve bij eenkomst wordt gehouden in buurthuis de Haven aan het Weeshuisplein en begint om acht uur. Vlaardingen De WAO- groep Vlaardingen wil haar activiteiten uitbreiden. Om de achterban de gelegenheid te geven haar wensen kenbaar te maken wordt morgenavond een vergadering gehouden in buurthuis de Heipaal. Er draait al een aantal cursus sen van de groep in het buurt huis. Het bestuur wil dat pak ket uitbreiden met cursussen houtbewerking en keramiek. Ideeën van WAO'ers zijn ook welkom. De vergadering van de groep begint woendaga- vond om half acht in de Hei paal aan de Meerkoetstraat. Vlaardingen Buurthuis De Haven in Vlaardingen gaat het met de activiteiten voor jonge ren van 12 tot 15 jaar over een andere boeg gooien. De animo voor activiteitenavonden is onder die leeftijdsgroep de laatste maanden enorm afge nomen. Buurthuiswerkster Liesbeth Zoetmulder wilde niet langer losse activeiten aanbieden, maar heeft nu een thema bij de kop gepakt. Aan staande dinsdag wordt begon nen met de griezelmaand. Vanaf half acht kunnen de tie ners er terecht om allerlei griezelspelletjes te spelen en zelfgemaakte griezelverhalen voor te lezen. Op de tweede dinsdag staat het bakken van gru weikoekjes centraal. De bedoeling is zo weerzinwekkend mogelijke koekjes te maken. Allerlei vormen en kleuren staan de kinderen daarbij ten dienste. De laatste dinsdag is tenslotte" ingeruimd voor een zogenaam de bibberspeurtocht. De activi teiten beginnen telkens om half acht en duren tot negen uur. Om het blded te laten stollen en het angstzweet te ia- ten uitbreken moeten de tie ners wel 1.25 gulden per avond neertellen. In februari staat, als de nieu we aanpak aanslaat, weer een ander thema centraal. ADVERTENTIE R.K. School voor Huishoud- Nijverheidsonderwijs „LIEDEWYDE" Parkweg 212 3119 CR SCHIEDAM vraagt voor zo spoedig mogelijk, in tijdelijke dienst (1 a 2 jaar): Taak; Zelfstandig beheer van da administratie. Tot deze taak behoort o.a. het verzorgen van de secretariaatswerkzaamheden van het schoolbestuur en het notuleren van de be stuursvergaderingen. Van de kandidaten wordt verwacht: Tenminste het Diploma M.B.A- (Ned. Ass.) Ervaring, bij voorkeur bij het onderwijs Sollicitaties binnen 10 dagen. Inlichtingen: Mw. Th. L. M. de Rycke, directeur. Tel.: (01Q)-73 76 42. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 10 januan 19B4 Vlaardingen Zowel de he ren als de dames van de vol leybalvereniging Broleco- Vlaardingen gingen het nieu we jaar uitstekend van start. Het herenteam klopte Uden- hout met 3-0, terwijl de dames twee punten van Van Santen- Haag pakten. Het herenteam van MVC moest het afleggen tegen Krimpen 2. De dames van MVC wonnen met groot gemak van dezelfde vereni ging. De heren van Holy zege vierde over Rovok. Door de winst heeft het team nu de lei ding in de tweede klasse. VCS speelde een zwakke wedstrijd tegen V&A/Zevenhuizen. Broleco/Vlaardingen-Uden- hout (h) 3-0 Een simpele overwinning van de Vlaardin- gers. Merkwaardig was dat het team met slechts één spelver deler opereerde. Zonder veel problemen nam Vlaardingen een 2-0 voorsprong. Aan het einde van de derde set, bij een stand van 14-11 in het voor deel van de thuisploeg, bleek weer hoe belangrijk de rol van een scheidsrechter kan zijn. Eerst floot hij af voor een technische-fout bij de Uden- houters, vervolgens strafte hij de protesten van hen af met een" rode kaart. Dit had weer tot gevolg dat de wedstrijd meteen werd afgesloten daar een rode kaart een vol punt betekent. Broleco/Vlaardingen-Van Santen/Haag (d) 3-2 Gezien de stand in de vijfde en beslis sende set (15-1) is het merk waardig te noemen, dat de Vlaardingsen de wedstrijd niet gewoon met 3-0 wonnen. In de eerste en derde set speelde Vlaardingen zwak en verloor deze gedeelten dan ook. In de tweede en vierde set waren de dames echter superieur. Een zeer wisselvallig wedstrijd, dus. MVC-Krimpen 2 (h) 1-3 Daar de heren slechts met 2es man aam de strijd begonnen en de eerste set met 15-7 wonnen, leek het een veelbelovende wedstrijd te worden voor de Maassluise heren. Het tegen deel bleek waar. De harde aanval, die in de eerste set zo veel punten scoorde, verloor haar effectiviteit daar de aan vallers letterlijk alle ballen in het blok van de tegenstanders sloegen. Ook de verdedigers van de heren uit Krimpen liet niets te wensen over. VCS-V&A Zevenhuizen (h) 0-3 Een matige wedstrijd van Schiedam. Zonder uitzonde ring speelde iedereen beneden zijn kunnen. De setstanden waren 9-15, 13-15 en 3-15. Het kleine punten verschil in de tweede set is te danken aan de verslapping van de concentra tie van de tegenstander. Door deze overwinning komen de heren uit Zeven hui ze nog ste viger aan kop te staan. Rotterdam Een nietig, maar wèl slim, amateurtje maakte zaterdagavond zonder moeite deel uit van de immense zaalvoet balshow in Ahoy'. Vlaar dinger Dick van Ham, wellicht meer bekendheid genietend door zijn met grote zorg gekweekte moustache dan door zijn niet geringe kwaliteiten als (zaal)scheïdsrechter, inhaleerde met volle teu gen aan het hem door de zorgvuldig selecterende KNVB in de schoot ge worpen spektakelstuk. Geconfronteerd met de grote namen uit de vaderlandse voetbalwereld, voelde Van Ham nauwkeurig aan wat zijn rol was in het geheel. Geen betweterige fluitist dus, die de 'grote heren' wel eens zou le ren hoe het spelletje in de zaal m Dick van Ham, temidden van Haarlem-doelman Edward Metgod en diens ploeggenoot Wim Balm: 'De enige met wie ik soms moeilijkheden heb, is m'n vrouw'. door Donald Bax nu precies moest worden ge speeld, maar doodgewoon en even simpel de sfeer van de wedstrijd aanvoelen. „Laat Ik zeggen", blikte Van Ham intens tevreden terug op het zonder noemenswaardige hinderpalen verlopen treffen tussen de All Stars en Haar lem, „dat we ons allemaal een beetje hebben moeten aanpas sen. De ploegen aan mij en ik aan de ploegen. Ook een beetje om mezelf te beschermen, maar dat kun je er beter niet in zetten". De laatste uitspraak is type rend voor Van Ham, die als één van de weinige specifieke zaalarbiters kan bogen op een voortreffelijke verstandhou ding met clubs en spelers. Hoewel de zaalregels in feite weinig speling toelaten, slaagt Van Ham er vrijwel altijd in toch het voordeel toe te pas sen, dat hem binnen dat stra mien wordt geboden. „Ik weet van mezelf, dat ik wat soepe ler ben en daardoor minder snel moeilijkheden heb", is dan ook een waarheid als een koe. Voor de vijfduizend toeschou wers die de tribunes van Ahoy' bevolkten, was Van Ham zeker niet één van de dissidenten, die in de voorron des nog wel eens de blik op zich gericht zagen. Bij het me rendeel van de over zaalvoet bal nagenoeg niet geïnfor meerde profs overheerste eni ge wrevel over de wijze van arbitrage, die somtijds inder daad op het pietluttige af was. De tolerantie van een 'amateu ristische' arbiter is nu éénmaal beduidend minder. De beslissingen van Van Ham waren noch voor vriend, noch voor vijand aanvechtbaar. Een twee-minuten straf voor All Star en Spartaan Louis van Gaal, een zelfde vermaning voor een Haarlemmer, een te rechte strafschop voor de All Stars na een handsbal van Haarlem-doelman Edward Metgod. Er viel op geen enkel vlak over te discussieren. Van Ham, terecht: „Een belevenis. Veel publiek en .een wedstrijd die op en neer ging". Dick van Ham is trouwens één van de zes scheidsrechters die op de landelijke lijst voorko men. Tezamen met de andere vijf collega's onderging Van Ham onlangs een bijscholings- cursus, nu de UEFA de inter nationale regels heeft aange past. Dat kan tot gevolg heb ben, dat ook Van Ham door de KNVB wordt aangewezen als scheidsrechter bij een vol waardige interland. Arnhem mer Van der Horst ging hem tot nu toe als enige voor. „Nederland", aldus Van Ham, „heeft altijd een beetje aparte regels gehad. In Duitsland wordt met boardings gespeeld. Dal moet nu allemaal hetzelf de worden. Zo verdwijnen de twee minuten straffen en moe ten we met gele en rode kaar ten gaan werken. Een gele kaart wordt dan omgezet in een boeking. Ook wordt de drie seconden regel afgeschaft. Dat vind ik zelf jammer, want dan gaan de ploegen bij een voorsprong weer lopen treuze len". Samen met Aad Slolk, Theo Gortman, Aad Sijnke, Louis van Herwijnen en Koos Re geer vormt Dick van Ham het zestal arbiters, dal door de af deling Rotterdam wordt aan gesteld voor interregionale (West II) wedstrijden. „Ik krijg per seizoen zo'n vijf wed strijden in de interregionale klasse en de rest in de hoofd en eerste klasse van de RVB", licht Van Ham, die donderdag met het Moord rechtse Datarcx naar Turijn afreist om aldaar bezig te zijn in een groot inter nationaal toernooi, toe. „En vorig jaar ben ik in Rome gewest", zegt hij niet zonder trots." En het veld? Van Ham: „Daar draai ik goed mee in groep 2 {tweede en derde klas se, DB). Misschien ben ik ook daar wel te soepel. De enige met wie ik soms moeilijkheden heb, is m'n vrouw, omdat ik zo vaak weg ben ZWEMMEN Geslaagden KNZB-dlploms's bij VI- kinng: Diploma A: Petra Verhoeven, Vanessa van Wezel, Jdrgen Don, Ra chel Boer, Danny Wtgmans, Eddy Janse, wichel Wezemer, Annemarle Hildenbrend, Eveline Ketting, Ilse La- zet, Melanie van Dam, Slephan Bors- boom, Marjolein Louwe, Cindy de Gast. Michel Vollebregt, Arnoud Kol len. Elke Cremar, Raymond Kornet; Diploma B: Carolien Zonneveld. Kris- ta Groen. Marco Eggink, Esther Swit- ser. Andrè Brand, Michel Tol, Nils Godfroij; Zwenwaardighaidsdlploms I: Melanie van Beijeren. Marco Over- kleel. Marcel Asmus, Seckin Tecklrr, Elie Ottens; 2 wem vaardig hei did iplo- ma li: Martljn van den Ende, DaniéllB Kruithof. BASKETBAL Einduitslag achoolbatkstbaltoernooi Schiedam: Meiijet 12/13 jaar: M12: 1. Spieringshoek 17, 2. Nieuwelant 8, 3. Buiten ce Veste 6, 4, Sled. Gymna sium 3, Spieringshoek 26; M13: 1. Nieuwelant 9, 2. Sted, Gymnasium 4. 3. Buiten de Veste 7, 4. Spierings hoek 18. 5. Spieringshoek 27; MM: t. Buiten de Veste 8, 2. Spieringshoek 19, 3. Spienngshoek 28, 4. Spierings hoek 29, 5. Nieuwelant 10; M15: 1. Spieringshoek 20, 2. Schravenlant 4, 3. Spieringshoek 25, 4, Willem Alexander 5, 5. Nieuwelant 11; Meis je» 14-16 jaar. M2: 1. Spieringshoek 4, 2. Nieuwelant 2, 3. Lledewljde 2. 4. Sted. Gymnasium 1; M3: 1. Rehoboth 1, 2. Sted. Gymnasium 2, 3. Nieuwe lant 3. 4. Spieringshoek 5; M4: 1. Nieuwelant 4, 2. Buiten de Veste 1, 3. Spieringshoek 6, 4. Liedewijde 3; M5: 1. Spieringshoek 7, 2. Bulten de Ves te 2, 3. Liedewijde 4, 4. Nieuwelant 5; M& 1. Schravenlant 1, 2. Spierings hoek 8, 3. Buiten de Veste 3, 4. Nieu welant 6; M7: 1. Spieringshoek 9. 2. Hargahol 1, 3. Buiten de Veste 4, 4. Nieuwelant 7; M8: 1. Spieringshoek 10, 2. Buiten de Veste 5. 3. Willem Alexander 1. 4. Hargahof 2; M9: 1. Willem Alexander 2. 2. Spieringshoek 15. 3. Haraahol 3. 4. Spieringshoek 11; M1K 1. Spieringshoek 12, 2. Wil lem Alexander 3, 3. Schravenlant 3, 4. Spieringshoek 13. 5. Hargahol 5; M11; 1. Spieringshoek 16. 2. Schra venlant 2, 3. Willem Alexander 4, 4. Spieringshoek 14. 5. Hargahof 5; Meiije j 17 jaar en ouder: Ml: 1, Spieringshoek 1, 2. Spieringshoek 2. 3. Liedewijde 1, 4. Spieringshoek 3. 5. Nleuwelani 1; Jongens 12-13 jaar: J12: 1. Spieringshoek 10, 2. STS B, 3, Buiten de Veste 5. 4. Wrifem Alexan der 8; J13: 1. Spieringshoek 11. 2. STS 9.3. Buiten de Veste 6. 4. Willem Alexander 6; J14: 1. Spieringshoek 12, 2. Buiten de Veste 7, 3. STS 10, 4. Willem Alexander 7; J15: i. Spie ringshoek 13, 2. Nieuwelant 7, 3. Bul ten de Veste 8. 4. STS 11; J18: 1. Nieuwelant 8, 2. Spieringshoek 14, 3. Rehoboth 3, 4. Schravenlant 3: «117: 1. Spieringshoek 15. 2. Rehoboth 4. 3. STS 12, 4. Schravenlanl 4: J18; 1. Schravenlant 5, 2. STS 13, 3. Nieuwe lant 9. 4. Spieringshoek 16; J19: 1. Schieland 4, 2. Spieringshoek 17. 3. Nieuwelant 10. 4. Schravenlant 6: J20: 1. Spieringshoek 19. 2. Spia- ringshoek 18, 3. Schieland 5, 4. Nieu welant 11; J21: t. Wegwijzer 2, 2. Spienngshoek 21, 3. Schieland 6. 4. Spieringshoek 20, 5. Nieuwelant 12; Jongens 14-15 [aar: J6: 1. Spierings hoek 6, 2, STS 3, 3. Sted. Gymnasi um 2, 4. Nieuwelant 3; J7: 1. Buiten de Veste 3. 2. Spieringshoek 7, 3, STS 4, 4. Schieland 1; J8: 1. Nieuwe lant 4, 2. STS 5. 3. Buiten de Veste 4, 4. Schieland 3; J9: 1. Spieringshoek a, 2. Willem Alexander 3,3. Rehoboth 2, 4. Schieland 2: JlO: 1. Spierings hoek 9. 2. Nieuwelant 6, 3, Willem Alexander 4, 4, STS 6; J11: 1. Schra venlant 2. 2. Nieuwelant 5,3. Wegwij zer 1. 4. STS 7; Jongens 18-17 jaan J3: 1. Buiten de Veste 1, 2- Nieuwe- lam 2. 3. Rehcboth 1, 4. Splerings- i hoek 5; J4: 1. Spieringshoek 4, 2. Wil lem Alexander. 3. STS 1. 4, Bulten de Veste 2; J5: 1. Nieuwelant 1, 2. STS 2. 3. Spieringshoek 3, Willem Alexan der 2; J1 J2 (na finalewedstrijden): 1. Spieringshoek 1. 2. Sted. Gymnasi um t, 3. Rijnmond MTS i, 4. Rljn- mohd MTS 2. fa Schiedam De rolstoelbas- ketfaallers van het Schiedam se Ooievaars zijn tegen Antilope door een heel diep dal gegaan. De koploper in de eredivisie liet er met 113-22 geen mo ment twijfel over bestaan wel ke ploeg op het landskampi oenschap lijkt af te stevenen. Vanaf het begin was er al geen eer te behalen voor Ooievaars: 25-6 na tien minuten. Antilope bleef regelmatig scoren. Bij rust was de marge opgelopen tot 60-22 en restte alleen de vraag bij welke score de da dendrang van de bezoekers ten einde zou komen. De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld te 2ien. Antilope liet wel een paar keer de teugels vieren, maar echt veel maakte Ooievaars niet van die moge lijkheden gebruik. Ooievaars kreeg bovendien niet de kans om via het spelen op balbezit de score een draaglijker aan zien te geven. Door deze nederlaag staan de Schiedammers nog steeds op nul punten. Daarboven staan drie teams met elk vier pun ten. Vrijdagavond speelt Ooie vaars in Rotterdam tegen Ar- rows'81. Plaats van handeling is de sporthal Noorderhaven- kade, waar om 20.15 uur wordt begonnen. - n

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2