WATERWEG SPORT Middenstand sterk verdeeld over plannen Koningshoek Vrouwenraad start achtste politieke vormingscursus Richard Dercks, alleen op het veld eigenwijs ONTMOETINGSCENTRUM 35 JAAR Veel derby's in voetbal Jubileum programma Tram en café leveren geen problemen op Henny Petray:Belangstelling genoeg Vlaardingen: titelkans Voetbal gaat om de leuke oplossingen Om de laatste plaats Fer Groeneweg toe aan nieuwe uitdaging SPORTAGENDA Sint Joris Doele: van herberg tot clubhuis Schiedam De stichting- ontmoetingscentrum Sint Joris Doele viert volgende maand haar 35- jarig bestaan. Het club huis was bij de start in 1949 het eerste en enige clubhuis voor ongeorga niseerd jeugdwerk in Schiedam en dat is het tot in de zestiger jaren ook gebleven. .Met een voetbaltoernooi, bèat- balletwed strijden, een bïer- 1 'proefwedstrijd, een receptie en - -een reünie moet het jubileum luister wprden bijgezet. Er wordt op vierhonderd bezoe- kers gerekend. Dat het clubhuis er indertijd is gekomen, is volgens vrijwilli ger Frans Bijl mede te danken aan mevrouw Van Benthem- de Wilde, de toenmalige wet houder van sociale zaken. „Ze heeft zich ingezet voor de op richting, maar wordt niet in de stichtingsakte genoemd", ver telt hij. Frans Bijl verdiept zich de laatste tijd niet alleen in de historie van het clubhuis, maar ook in die van het ge bouw. „Het is verbazingwek kend, dat er maar zo weinig over het gebouw, de Sint Joris Doele, is geschreven", vindt hij. Bij de oprichting van het club huis werd het bestuur samen gesteld uit vertegenwoordigers van verschillende lagen van de bevolking, die niet gebon den waren aan welke stroming dan ook. Een van hen was do minee Rinus Baart. Het club huis trok bezoekers uit de hele stad, maar de bezoekers uit de directe omgeving als de Bran- dersbuurt en de Parallelweg waren veruit in de meerder heid. „Er waren avonden dat er in het gebouw rond de vier honderd bezoekers waren", vertelt hoofdieidster Christine Pauw. „Nadat echter die buurt was gesloopt en de bewoners naar Scbiedam-Oost trokken, kwam de grootste groep bezoe kers daar vandaan. De kinde ren van de bezoekers van toen, zijn de bezoekers van nu." Stadsherberg De Sint Joris Doele is in 1537 gebouwd en was de schietbaan voor het gelijknamige schut tersgilde. Naast het gebouw stonden de stallen en de wo ning van de stalmeester. Dat laatste pandje is verdwenen, maar de stallen zijn er nog steeds, zij het dat ze dienst doen als pakhuis van een han del in oud papier. Jaren later werd het gebouw een herberg en vervolgens zelfs de officiële stadsherberg, waar de belang rijke gasten voor Schiedam verbleven. In 1743 werd het gebouw gesloopt en op de fun damenten verrees het huidige gebouw. In de ruim twee eeu wen dat de Sint Joris Doele er Rond het 35-jarig be staan van het clubhuis worden verschillende feesten georganiseerd. Zaterdag 18 februari wordt in de Lijnbaan- hallen in Vlaardingen een voetbaltoernooi ge houden. 's Avonds volgt een feestavond. Op woensdag 29 februa ri worden er in de Sint Joris Doele beatballet-* wedstrijden gehouden. Hieraan doen de andere clubhuizen uit Schie dam mee. Vrijdag 2 maart .worden bicr- proefwedstrijden ge houden in het clubhuis. Aan een fietscross en de officiële receptie en de reünie van oud-be zoekers-wordt nog-ge werkt. Als voorlopige datum is 3 maart ge noemd. Vroegere bezoe kers worden gevraagd zich te melden bij de Sint Joris Doele, tele foon 268338. De Sint Joris Doele kreeg twee eeuwen geleden de huidige vorm. - Vrouwenbond De Vlaardingse afdeling van de Nederlandse Christenvrou wenbond komt woensdag 18 januari bijeen om onder lei ding van mevrouw M. Maat- Meyer brooddeegfiguren te maken. De bijeenkomst is toe gankelijk voor leden en be- v langstellenden en begint om acht in de Maranathakerk aan de Professor Rlekelstraat 2 in VJaardingen. G roe noord Tram- en busroutes en wijk- verkeer in Schiedam-Noord j zijn donderdag 19 januari on- derwerp van gesprek op een informatieve bijeenkomst van de wijk vereniging Groenoord. T De verkeersdeskundigen van .de gemeente geven daarover tekst en uitleg. De bijeenkomst wordt gehouden in boerderij Landvreugd aan de Sweelinc- ksingel 7 in Schiedam en be- gint om acht uur. Kerkdienst In de Johannes de Doperkerk aan de Gedempte Biersloot in Vlaardingen wordt zondag 22 januari een intergemeentelijke t kerkdienst gehouden, waarin ds. W.W. Verhoef, pastoor C.E.J. Giesbers en mevrouw W.K. Moll-van der Beukei voorgaan. Verder verleent de cantorij van de Immanuelwijk medewerking. De dienst be gint om zeven uur. Schiedam Bewoners van het vorig jaar gerestaureerde Proveniershuis hebben B en W laten weien geen last te hebben van de trambaan langs hun deur en het nieuwe Stads- café van Joy Eman aan de achterzijde van het monu ment. Nog maar enkele maan den geleden had de bewoners vereniging van het Prove niershuis ernstige bedenkin- gen tegen beide projecten, j Gistermiddag zei wethouder f Zijdeveld echter dat hij van bewoners heeft gehoord aat zij geen hinder ondervinden. Dit stemde de wethouder zicht- - baar tevreden. Hij Het weten dat ook in de Lïndenhof een '"café kan worden gevestigd. Maassluis De uitbrei dingsplannen voor winkel-, centrum Koningshoek heb ben in Maassluis voeding ge geven aan een steeds duide lijker meningsverschil tus sen groepen middenstan ders. Na het ontvouwen van de plannen, enkele weken geleden door de voorzitter van Koningshoek, de heer Hartog, reageerden de ne ringdoenden in de binnen stad wéinig enthousiast op het teveel aan winkels dat dan in Maassluis zou ont staan. Bij monde van de voorziter van winkeliersvereniging Bin nenstad, de heer Biesheuvel, werd de definitieve nekslag van het winkelbestand in Steendijkpolder voorspeld. Minder verstrekkend, maar ook ongewenst zouden de ef fecten voor Binnenstad zelf zijn. Biesheuvel baseerde die inschatting op de uitkomsten van een in 1981 gehouden dis tributie-planologisch onder zoek. De Maassluisse consu menten en winkeliers zouden nauwelijks behoefte hebben aan uitbreiding van het win kelarsenaal. Hartog van Koningshoek 2egt de grieven vanuit het oogpunt van een concurrerend winkel centrum logisch, maar onjuist te vinden. „Ik vind dat de Bin nenstad wat emotioneel heeft gereageerd. Zij hebben zelf al jaren geprobeerd een" Hema binnen te halen. Dat dat ons uiteindelijk wel is gelukt, heeft kennelijk kwaad bloed gezet. De suggestie van over- bewinkeling die wordt ge wekt, klopt niet. Binnenstad zou gelijk hebben als er nieu we zaken in de voedselbran- che bijkomen. Uil het distribu tie-planologisch onderzdek blijkt dat daaraan inderdaad geen behoefte is. Dat hebben we onderkend in onze keuze van nieuw aan te trekken winkels". De zorg van Biesneuvet voot het centrum Steendijkpolder deelt Hartog niet, „Het is een miserabel winkelcentrum. Het loopt helemaal niet, omdat hel is gebouwd voor een veel gro tere wijk dan er uiteindelijk is gekomen. Steendijkpolder is al op sterven na dood. Wij kun nen daarmee toch nauwelijks rekening houden", aldus een zeker op dit pum zeer gedeci deerde Hartog. Op verzoek van het gemeente bestuur gaat het KNOV nu on derzoeken hoe het in Maas sluis exact is gesteld met het winkelbestand. Binnenstad vindt dat met de werkzaamhe den aan Koningshoek moet worden gewacht tot het mo ment dat een rapport daarover klaar is. Hartog is dat niet van plan. „We lopen wat achter met de planning. Dat komt door een paar bouwtechnische belem meringen. We wachten echter niet op dat rapport." De controverse tussen de twee winkeliersverenigingen heeft volgens hem een belangrijk manco van de Ondernemers Federatie Maassluis (OFM) blootgelegd. „De federatie is er om de belangen van de mid denstand als geheel zo goed mogelijk te behartigen. In situ aties met tegenstrijdige belan gen is dat bijna niet te doen." Om de sfeer tussen de wmke- hersgroepen niet nog verder te laten verslechteren, wil Har tog volgende week mei alle belanghebbenden, inclusief de OFM en vertegenwoordigers van de gemeente, de gerezen problemen uitpraten. Dan zal ook een bezinning moeten plaatsvinden ten aanzien van de taak van de OFM. nu staat, heeft het gebouw dienst gedaan als brandweer kazerne. opslagruimte van het museum en expositeruimte. Zelfs de gemeentelijke sociale dienst is er gehuisvest geweest. In de oorlog was het enige tijd distributiekantoor en maakten de Duitsers er gebruik van. Na de oorlog heefi hét gebouw volgens Frans Bijl vier jaar leeggestaan. „De gemeente wist eigenlijk met goed wat zij ermee aanmoest, omdat het zo uitgeleefd was." Scholten De eerste hoofdlen -an het clubhuis was de heer Scholten. Hij bleef tot 1960 het clubhuis leiden. Volgens Christine en Frans behoort een aantal acti viteiten, die Scholten heeft op gezet. nog steeds tot het activi teitenpakket van de Sint Joris Doele. Zo startte Scholten in de vakanties met Jeugdjolijt. Tegenwoordig heet dat Jeugd land. „Ook startte hij met voetbal toernooien en haalde zich daarmee de woede van de KNVB op de hals. De bond vond dat die jongerenwerker zich niet met sport moest be moeien. Maar uiteindelijk heeft de KNVB toch de scheidsrechters toestemming gegeven aan het toernooi mee te doen", vertelt Frans. De vakantiekampen voor de gezinnen van de Sint Joris Doele zijn ook een 'uitvinding* van Scholten. Ze waren bij zonder populair in die tijd. „Er was in die jaren bijzonder wei nig geld om de kampen te or ganiseren. Wilton en Gusto waren de grote geldschieters. De vakantiegangers werden met de auto's van de werven naar de bestemmingen ge bracht. Het programma was overdag bestemd voor de kin deren en 's avonds voor de volwassenen. De kampen wer den een specialiteit van de Sint Joris Doele", zegt Christi ne. Volgens haar was1 Scholten een vooruitstrevende man. „Dankzij hem had de Doele als eerste in Schiedam een juke box. Daar hebben we de kran ten nog mee gehaald." Verbouwing Na Scholten volgden de hoofd leiders Hernïon-Verpoorten, Van der Wey en Veenema. In 1981 werd hij opgevolgd door Christine Pauw. Hoewel de Sint Joris Doele oorspronkelijk voor heel Schiedam werkt, trekt het clubhuis veruit de meeste be zoekers uit Oost. Christine ziet daar niet snel verandering in komen. Het is naar haar oor deel een historisch gegroeid gegeven. In de zomermaanden wordt een begin gemaakt met de verbouwing van het pand. De vloeren, ramen, kozijnen en het, sanitair worden ver nieuwd. Er komen stenen uit de muren en op sommige de len van de zoldervloeren durft men niet meer te lopen. Of de Sint Joris Doele in die periode open is, weet Christine niet. „Bij de vorige verbouwing is het clubhuis dichtgegaan. Dat moeten we nu m'aar afwach ten." Als het zover is, is het 35-jarig jubileum van het clubhuis al lang gevierd. Vlaardingen Voor het achtste achtereenvolgende jaar gaat de Vlaardingse V rouwenraad van" start met een cursus politieke vorming, die vooral ge richt is op vrouwen die tot nu toe nog niet zoveel in aanraking zijn gekomen met de politiek. Tijdens de cursus, die op 26 januari begint en die eenmaal per veertien dagen op donder dagochtend wordt gege ven, wordt vooral veel in formatie gegeven over de inhoud van de program ma's van de politieke par tijen en over de manier, waarop de politiek in de praktijk werkt. Volgens Henny Petray van de Vrouwenraad blijft de belang stelling voor de cursus groot. „We hebben, nu al tien in schrijvingen, en we kunnen er maximaal twintig hebben, dus dat loopt at behoorlijk." Het is in de afgelopen jaren nog niet één keer gebeurd dat de cur sus wegens gebrek aan belang stelling moest worden afgelast. Tijdens de acht bijeenkomsten die de cursus telt wordt inge gaan op het ontstaan van de politieke partijen, de werking van de gemeenteraad en de Tweede Kamer - waaraan ook een bezoek wordt ge bracht en het functioneren van de Europese Gemeen schap. Aan de deelnemende vrouwen worden geen eisen gesteld wat vooropleiding be treft. De politieke partijen leveren aan de cursus al jaren hun me dewerking, bijvoorbeeld door spreeksters te leveren over be paalde onderwerpen. Hei ge meentebestuur stelt telkens een ruimte in het stadhuis be schikbaar. Wie belangstelling heeft om mee te doen kan zich melden bij Henny Petray, secretaris van de werkgroep permanente educatief Cipressendreef 2, tel. 741777. Vlaardingen Halverwege de korfbalcompetitie in de zaal hebben alleen Vlaardingen en Succes nog uitzicht op de titel. Harga. ODO en Maassluis daarentegen doen verwoede pogingen om een dreigende degradatie te ontlopen. udu is nog steeds puntloos en moet thuis tegen Animo pro- Rotterdams Nieuwsblad vnjdag SW 13 januari 1984 beren om de eerste punten te verzamelen Harga begon het nieuwe jaar positief met een overwinning tegen USV. Ons Huis moet het volgende slacht offer worden van de Schie- damse dadendrang. Het Vlaar dingse Oranje Nassau speelt te wisselvallig om een rol van betekenis in de competitie te spelen. Tegen Uit v moet winst evenwel tot de mogelijk heden behoren. Vlaardingen speelt heel erg sterk en ook USV moet geen problemen op leveren. De fysio therapeut in wording Richard behandelt mede- stagiaire Ilse verhey Schiedam In de scha duw van Leen Warnaar en in iets mindere mate Bas van Noortwijk, die tenslotte toch bij het Rot terdamse Sparta de erken ning vond voor zijn veelal onderschatte capaciteiten, zwalkt Richard Dercks op Harga rond als een stukje van de vergrijsde inboe del. De bijna 27-jarige aanvaller is weliswaar pas aan z'n vierde seizoen be zig bij SVV; zijn plaats in de spelersraad ('Ik voel me een socialist, dus ben ik lid van de VVCS en wil ik er bij SVV iets voor doen') en de door hem ontplooide aktiviteiten in die richting, maken de band toch hechter dan in het verleden het geval is geweest met tal van aan waaiende 'grootheden' van zeer dubieus allooi. De Hagenaar van origine, die gezien zijn bij Quick genoten vooropleiding zeker met uit een 'links voetbalmilieu' is voortgekomen, hoopt uiteraard nog steeds op de échte door braak. De voormalig topscorer van Feyenoord 2, waarmee hij in 1980 kampioen van Neder land werd, mag zich dit sei zoen overigens als één van de weinige Schiedamse semi- profs beroepen op een constant niveau. De vijf wedstrijden schorsing, waarin eerst goed duidelijk werd hoe groot zijn waarde in aanvallend opzicht is, buiten beschouwing gelaten, was Richard Dercks zelfs goed genoeg voor een eervolle ver melding in het overzicht, dat onlangs door een landelijk voetbalweekblad werd samen gesteld. SVV mag onder lei ding van Huib Ruygrok zijn afgegeleden naar een beden- Schiedam SVV hervat zondag de competitie met een thuiswedstrijd tegen SC Ileerenveen, waarin de laatste plaats in het betaald voebal de inzet is. Oefenmeester Huib Ruygrok kan, voor het eerst in maanden, een beroep doen op een volledig fitte selectie. De blessures van zowel Henk Dirven, Henk Sa- lari en Jan Kroos staan een optreden in ieder ge val niet in de weg. In het Friese land begon SVV in augustus het seizoen met een 1-1 deling. kelijk niveau, Richard DercKs lééft weer. Keurslijf „Vorig jaar moesten we ook voorin mandekking spelen", heeft de laatste jaars student fysiotherapie nu nog weinig waardering voor de wijze waarop Ruygrok's voorganger Nol de Ruiter SVV en nem in een ongemakkelijk keurslijf stopte. „Dit seizoen hoeven de spitsen alleen maar wat sto rend werk te verrichten en de kortste lijnen te dekken. Ruy- Maassluis Fer Groene- weg heeft het bestuur en de spelersselektie van Ex celsior M' onaangenaam verrast met de medede ling, dat hij het aan het einde van dit seizoen als trainer voor gezien houdt bij de zaterdageersteklas- ser. Groeneweg, die met Excelsior promoveerde van de derde naar de eer ste klasse, heeft er dan vier jaar opzitten en dat is wat hem betreft welletjes. Hij zegt toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. De te leurstelling bij zowel be stuur als spelers over dit besluit is groot, want men is ingenomen met zijn aan pak. door Donald Bax grok gaat bij iedere speler uit van z'n sterkste punten. Als de mensen mij een sliding zien maken, is het net of ze naar een toneelvoorstelling zitten ie kijken. Rij mij is dat sterke punt de bal afschermen en er dan iets zinnigs meedoen. Ei genwijs? Ik denk hel niet Ik ben eigenwijs qua voetbal in zicht. Counteren, achter de bal spelen, daar moet ik mets van hebben. Het gaat om de leuke oplossingen, het croeren van échte openingen. Twee man uitspelen en dan een ander vrij maken. Richard Dercks heeft, kortom, de spelvreugde teruggevon den „Popovics en Jacobs kon den de boel opnaaien, maar vergaten niet. dat ze met semi- profs bezig waren De Ruiter was er als full-prof mee bezig Hij had meer rekening moeten houden met andere zaken bui ten voetbal Hij had ook een eenzijdige oefenstof. Veel lo pen en weinig aanvalspatro- nen. Bovendien had De Ruiter geen grote eigen vaardigheid. Ik vind, dat een trainer met een A-diploma iets vlekkeloos moet kunnen voordoen. Bij Ruygrok is de oefenstof uitste kend, gevarieerd, veel met de bal, maar bij hem is de veld- discipline weer slecht Hij gaat uit van zelfdiscipline. Bij SVV zijn er maar een stuk of dnc die dat hebben Hij had wat harder kunnen ingrijpen, een doruiet speech moeten houden en sommigen minder de hand boven het hoofd moeten hou den" Eigenschappen Waarbij Dercks diplomatiek m het midden laat of hij zelf wel die eigenschappen bezit. „De onregelmatigheid is minder", zegt hij, als hij wordt gecon fronteerd met de slechte perio de die hij vrijwel altijd heeft tussen december en maatt „Toen ik werd geschorst, was ik net aan een goeie periode bezig. Je wordt ouder en wij zer Hel praten gaat me beter af en ik heb de indruk dat het nu betet wotdt geaccepteerd Nu zoek ik het meer m de combinatie vorm, vroeger on der Popovics was ik veel meer voor mezelf bezig. Bleef maar proberen urn m'n tegenstander voorbij te komen. Eigenwijs, Het zou echter, hij beseft dal ook, te ver gaan om Richard Dercks af te schilderen als een doorgewinterde prof. SVV stelt daarvoor te weinig voor en Dercks heeft niet de uit straling van een Van Noort wijk op dat niveau. „Ach", omzeilt hij de vraagstelling, „daar heeft SVV ook hel elftal niet naar. Natuurlijk heb ik ambities, maar er is voor mij meer in de wereld dan alleen maar voetballen. Voorlopig moet ik een ton of meer kos ten. Zo veel geld is er met bij de meeste clubs Je moet reeel blijven, maar als ik door de voetballerij later een baan kan krijgen als fysiotherapeut..." De status 'student' doet Ri chard Dercks trouwens regel matig vergezeld gaan van het etiket 'verwaand' ,.ïk heb", verweert hij zich, „er een spel letje van gemaakt moeilijke woorden te gebruiken om de anderen op de kast te krijgen Schitterend toch Goed vooi de sfeer." En die is bij SVV door hel uitblijven van resul taten danig voor verbetering vatbaar. Vlaardingen Als de weergoden enigszins meewerken komen de voetbalverenigingen uit de regio eindelijk weer eens in com petitieverband in actie. Er staan voor zaterdag en zondag nogal wat derby's op het programma. Zo onmoeten HVO en Vlaardingen elkaar morgen aan de Zwa- nensingel. HVO heeft inmiddels een royale voorsprong (zes pun ten) op de concurrentie genomen en niets lijkt een kampioen schap het elftal van Ger Pijl nog in de weg te staan. Vlaardin gen neemt de derde plaats op de ranglijst in en gaat steeds beter draaien. Vooral de slimme Danny Molendijk is in vorm en van hem moet dan ook het gevaar komen. DVO '22 en MVV '27 spelen in Maasland tegen elkaar» Met MVV '27 gaat het met echt goed, terwijl DVO *32 zich ook in de derde klasse moeiteloos heeft aangepast. Een dag later, zondag 15 januari, staan, in de afdeling twee regio naal getinte ontmoetingen op het programma. DRZ neemt het in Schiedam op tegen RKWIK en SFC speelt in de eigen omgeving de zo belangrijke wedstrijd tegen het Maassïuise MSV '71. Voor het verdere voeibalprogramma zie de sportagenda. Vrijdag 13 januari: BaakalbaU Heren: 21.00 uur Kador/R-Green Eagles, Za terdag 14 januari: KNVB-voetbal: 14 30 uur Barondrochl-Excelsior M, 15.00 uur Kozakken Boys-PPSC, 14 30 uur De Zwervers-Zwaluwen. 14.30 uur MVV '27-DVG *32, 14 30 uur OOTO-TSB, 14 30 uur HVO- Vlaardmgen. 13 45 uur 2W-Sateliiet, 14.30 uur DSS '26-WFB. 14.30 uur VVOR-HBSS, RVB-voetbfll: 14 30 uur Flakkee-Cion. 14 30 uur Stellendam- GTB, 1515 uur GSS-lombardnen, 14 30 uur VDL-Veronlca, Korfbal; 20 00 uur Oranje Nassau-GKV, 18 00 uur Weidevogels-2-QDs. 19 30 uur ODO-Ammo. Volleybal: Dame»: 13 30 uur Tonegido-Vlaardingen. 20 30 uur Atexandria-VCS, 17 45 uur Spirit-MVC, Heren: 16.00 uur Gee- vers PfiP-VCS. 17,00 uur Zevenhui- zen-Vlaardingen, 14 45 uur Scbovo- comca-MVC, Atletiek: Prestatieloop Rotterdams Nieuwsblad m Hoek van Holland 14 30 uur start 8 500 meter, maximum leeftijd 15 jaar en rpaxi- mum tijd 60 minuien. 14 35 uur start 4 200 meter, minimum leeftijd 8 jaar, tijd maximaal 45 minuten, Prestatie- loop SC Voorne in Brielle. 9.30 uur slart 3 kilometer 9-12 jaar (e.o 10.00 uur slart 5,3 kilometer 12-16 jaar (eo)en start 10.1 kilometer voor 16 jaar en ouder. Zondag 15 januari: KNVB-voetbal: 14.30 ugr SVV-SC Heerenveen, 14,00 uur Hermes OVS-Spartaan '20, 14,30 uur Fonuna Vlaardmgen-Zwijndrecht, 14.00 uur DHS-SVW, 14.30 uur ONA- Martlmt, 14.30 uur Excelsior '20-RFC. 14 30 uur Zwervers-VDL. 14.30 uur VFC-Dubbeldam, 14.00 uur OWO- Hoek van Holland. 14.30 uur De Hol- landiaan-Swift Boys. 14.00 uur Schie- dam-C Portugues, 14.30 uur DBC- FCN '66. RVB-voetbal; 14.30 uur DRZ-RKWIK, 14.00 uur Olympus Schledam-DESV, 14.30 uur SFC-MSV '71, 14 30 uur Demos-Germinal, 14.30 uur Ursus-Abbenbroek, 14.30 uur SVDPW-Eurosport, 14.30 uur FC Schulpweg-Schiedamee Boys; Hand bal: Dames: 13.00 uur DWS-HVS. 14.10 uur HEC-De Hollandiaan, 14.30 uur Van der Voort Quintus-2-UVG, Haren: 14.10 uur Van der Hoven- /Trelfers-De Hollandiaan. 14.10 uur DWS-Saturnus, 14,15 uur VVestlan- dia-UVG;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3