ROTTERDAM Vertraging nasleep metrobouw duurt langer 1 Vergunningenstop voor de beurtvaart L termeulen mm DMK: haal sleutelaars van straat Maritza mag blijven Celstraffen geëist voor hasj smokkel Spelcomputers gestolen 'Specialist' aangehouden 'Schrikkeïkind' mogen bootje varen met Spido Rotterdams Nieuwsblad donderdag 19 januan 1984 RZ/RV/RY/RW Den Dunnen deelt aanbeveling Langman nog niet Rotterdam Wethouder drs.Roel den Dunnen (haven en economische ontwikkeling) heeft eni ge afstand genomen van de aanbevelingen van drs.H. Langnoan voor de overleving van de scheepsbouw en -repara tie langs de Waterweg. Hij deelt zijn conclusies ifiet vóór hij 'het hele plaatje' op basis van de zelfde gegevens als waarover Langman heeft beschikt, heeft kunnen bestuderen. Hij wacht nog op nadere gege vens over de wijze, waarop Boele Bolnes en Verolme Bot lek dit jaar quitte denken te künnen spelen. Afan minister Van Aardenne (economische zaken) heeft Den Dunnen gevraagd geen beslissing te nemen over de steun aan de werf Wilton-Fije- noord. voordat deze nadere studie gereed is. Hij vreest, dat bij een getrapte besluitvor- - ming de andere werven in een neergaande spiraal raken bij de werving van opdrachten en hun afspraken met banken. De Rotterdamse wethouder heeft ook zijn twijfel bij de in dicaties. die drs.Langman geeft a!s reden waarom hij Wilton-Fïjenüord beschouwt als de werf. die het meest ge rede bestaansrecht heeft. Qua ligging is Verolme Botlek min stens even goed. Het oordeel over het vakmanschap is sterk afhankelijk van degenen, door wie men wordt voorgelicht. Door de aanwezigheid van een machinefabriek is VVF wel iets completer qua outillage. Drs.Den Dunnen verwacht, dat de werf Niehuis en Van den Berg 'het wel haalt'. Het personeelsbestand is afge slankt van 460 naar 400 man Öp basis van de orderportefe uille is dit jaar geen verderi inkrimping te verwachten. Rotterdam De dienst Mid den- en Kleinbedrijf gaat een plan uitwerken om werkplaat sen voor autosleutelaars m de oude wijken in te richten. Veel autobezitters vinden het lo nend om zelf reparaties aan hun auto te verrichten. Ze doen dat meestal op straat, en dan liefst in een straat waar ook een' garage gevestigd is, zodat ze professioneel advies en materiaal bij de hand heb ben, In de vaak nauwe straatjes veroorzaken de sleutelaars daardoor extra overlast voor bewoners, die toch al niet zo gelukkig zijn met de garage in hun woonstraat, Om deze overlast te beperken over weegt de DMK in de oude wij ken een werkplaatsen in te richten waar sleutelaars naar hartelust hun gang kunnen gaan. Rotterdam Maritza Luz Alas Paz, het Salvado- riaans meisje dat ons land dreigde te worden uitge zet, mag blijven. Dit heeft staatssecretaris van justitie mevrouw Korte-Van He mel beslist. Vorig jaar kaartte het ac tiecomité Pro Gastarbeider de dreigende uizetting van het meisje aan. Pro Gast arbeider vond het onjuist dat het meisje terug moest, omdat haar vader werk loos was, moeder tijdens het verblijf in Nederland overleed en haar zuster en zwager hier werk hebben. Ook wees het comité toen op de oorlogsomstandighe den in het geboorteland van het meisje. De workshops (praktijklessen) zijn bestemd voor kinderen van zes tot en met dertien jaar en worden afwisselend elke week in het Theater Zuidplein en in het Bibliotheektheater gehouden. De bedoeling van de lessen is kinderen ver trouwd tc maken met theater door ze zelf te laten spelen. Schandalig De begeleiding is in handen van Connie Pieters en Hans Boekei van de Stichting Kunstzinnige Vorming. Rotterdam De Dienst Midden- en Kleinbedrijf ver wacht dat de schadevergoedingsregeling voor winke liers, die gedupeerd zijn door de metrobouw, nog eens met een extra jaar verlengd zal moeten worden. Eerder had de gemeente al besloten de winkeliers aan de kop van de Schïedamsedijk de mogelijkheid te bieden een derde jaar van de regeling te profiteren. Rotterdam De Rotterdamse officier van justitie mevrouw mr.J.Mooijen heeft gisteren gevangenisstraffen variërend van zeven maanden, waarvan drie voorwaardelijk, tot acht tien maanden geeist tegen een groep hasjsmokkelaars uit de randstad, De zeven verdachten, uit on der meer Rotterdam, Zuid- land, Bleiswijk, Den Haag en Amsterdam, hoorden deze ei sen voor de invoer, verkoop, opslag en aflevering van enke le duizenden kilo's hasj vanuit Belgie naar Nederland halver wege vorig jaar. De hasj werd vanuit de haven van Antwer pen naar Nederland vervoerd. Een koener reed in korte tijd in zijn eentje naar schatting zo'n drieduizend kilo in zijn ,uto naar diverse steden in Nederland: Rotterdam, Den Haag en Amsterdam. De officier van justitie kwam tot haar eisen, omdat het .vol gens haar ging om hoeveelhe den 'waar een olifant de hik van kreeg". Dit ondanks het feu. dat hasigebruik in Neder land redelijk is geaccepteerd, aldus de officier. Rotterdam Uit een bedrijfs pand aan de Plein weg hebben onbekenden voor 28 mille aan spelcomputers weggenomen. Zij kwamen het pand binnen door aan de achterzijde een deur te forceren. De vertraging door het ver zakken van een tunnelseg ment zijn nog ernstig dan eerst was voorzien, zo vreest de DMK. De vertraging wordt nu geschat op anderhalf jaar. Een winkelier van de Schie- damsedijk vertelde gisteren, tijdens de gecombineerde ver gadering van de raadscommis- ADVERTENTIE Coupons luxe cfralon meubelstoffen... voor een kleine prijs Het is nu het moment om voordelig uw meubels te vernieuwen Zowel geschikt voor een modem als klassiek interieur inoa bruin, beige, bleu of groen gedessi neerd 140 cm breed Per meter van_2%75 voor sies voor economische ontwik keling en stadsvernieuwing, dat talloze middenstanders het door deze extra tegenvaller met meer zien zitten. Velen hebben de afgelopen jaren te kampen gehad met een in komstenderving van rond de zeventig procent, „We voeïen ons reddeloos en we ziin radeloos", aldus de winkelier. Door de tegenvaller ontbreekt ook het animo bij veel ondernemers om nog geld te steken in het plan om na voltooiing van de metrotunnel de Schiedamsedijk een face lift te laten ondergaan. Van de honderdveertig winkeliers hebben zich nog maar vijftig aangemeld voor luifels. Luifels hebben alleen maar zin wan neer er één gesloten winkelga lerij ontstaat, waarvoor dus alle winkeliers moeten mee doen. Binnenkort zal wethouder R. den Dunnen en zijn raadscom missie apart aandacht besteden aan de problemen van de Schiedamseweg. Pijnacker De politie heeft een 26-jarige Rotterdammer aangehouden, die er een ge woonte van maakte in model bouwzaken zendapparatuur te stelen. De aanhouding volgde na de aangifte begin januari van een bedrijf in Pynacker over de vermissing van enkele zendertjes voor modeischepen en -vliegtuigen. Omdat bij de politie bekend was, dat de Rot terdammer zich heeft ]gespe- cialiseerd' in dit soort diefstal len, kon hij, betrekkelijk snel worden aangehouden. Hij ge bruikte de elektronische appa ratuur niet zelf, maar ver kocht deze door. Lessen om kinderen met toneel vertrouwd te maken: In Rotterdam pas nu, elders al jaren een gewone zaak. Eis van schippersboiulen: Rotterdam De gezamenlijke sehippersbonden (ONS, ASV en Federatie) hebben staatssecreta ris Scherpenhuizen van Verkeer en Waterstaat gevraagd voor de beurtvaarl een vergunnin genstop in te voeren zoals die ook geldt voor het ongeregelde wilde vaart-vervoer. Ze dringen er ook op aan dat hij een aan een Rotterdams beurtvaartbedrijf verleende tijdelij ke uitbreidingsvergunning intrekt. Beide zaken houden verband met het volgens de bonden on eigenlijke gebruik van de beurtvaart. Volgens ONS-bestuurder Jan dc Vries wordt de beurtvaart —het zogenoemde geregelde ver voer- steeds meer gebruikt wordt om het sy steem van evenredige vrachtverdeling via de schippersbeurs te ontduiken. Rotterdam „Nee, niet uw laarsuw kaartje", zegt bet blonde meisje dat voor conducteur speelt. Haar even oude tegenspeelster zit op een stoel en kijkt haar niet begrijpend aan. Zij stelt een buitenlandse trampassagier voor, die niet weet wat de conducteur van haar wil „Nee. dat is uw tas, ik wil uw kaartje zien." De jonge conducteuse trekt aan de denkbeeldige noodremDit is één van de vele scenes, die gisteren tijdens de drukbe zochte workshop kindertheater in het Bibliotheekthea ter door kinderen gespeeld werden. Connie Pieterv „Er was op het gebied van kindertheater vrij wel niets te doen in Rotterdam en dat is natuurlijk een schan dalige zaak. In Amsterdam kent men dit soort workshops al jaren. Zodoende werd hel tijd dat hier ook eens wat ge beurde." Zij neemt een groep van onge-* veer vijftien kinderen boven de acht jaar voor haar reke ning. In groepjes van twee of vier bedenken de jorige ac teurs een scene en brengen deze even later voor het gezel schap ten tonele. De toeschou wers zeggen telkens wat ze er van vinden, „Probeer niet alleen maar te kijken, maar probeer er zelf ook iets grappigs bij te verzin nen", vraagt Connie haar pu pillen, voordat een nieuw een- aktertje van start gaat. Haar manier van lesgeven boeit de kinderen. „Je moet niet met je^ rug naar het publiek gaan staan, anders zien ze niks", geeft ze aanwijzingen. Hans Boekei werkt met de aN lorklemsten. Getooid met een rode clownsneus geven de 6- ,7-, en 8-jarigen het centrale thema van die middag, het uit- - beelden van een clown, weer. Hans Boekei: „De kleintjes werken voornamelijk met de hele groep tegelijk. Ik Iaat ze het verhaal spelen van een clown die uit bed opstaat en zijn neus kwijt is. Hierbij ko men alle elementaire hande lingen aan bod, zoals wassen, aankleden en tanden ooefcsen." Een kleine bezoekster lijkt haar rubberen feestneus eebt kwijt te zijn, zodat spel even vervangen wordt door bittere realiteit. Sip zit ze op een bank. Als ieraar Hans haar echter een nieuw exemplaar voortovert, neemt ze weer vrolijk deel aan de voorstel ling. Boekei. „Het gaat er in deze les om de kinderen te laten zien dat een clown niet alleen maar lacht of valt, maar ook andere grappige dingen kan doen." De daad bij hel woord voegend geeft bij samen met een. kleine leerlinge een korte circusvoorstelling ten beste, waarbij het meisje op zijn knieën staat, terwijl hij door de zaal stapt. Het jonge pu bliek applaudtseert bewonde rend. Aansluitend op de workshop gaf het kindertheaterduo Ham en Hoppa gistermiddag een voorstelling, waarin eveneens de clown centraal stond. Het is de bedoeling dat de workshops tot de zomervakan tie doorlopen. De ene keer. worden de lessen gevolgd doof een kindertheatervoorstelling,, de keer daarna gaan de kinde ren zelf de planken op. Dit' geldt zowel voor Theater Zuidpiein als voor het Bibliot>* heektheater, alleen worden dè workshops in Theater Zuid- plem voorafgegaan door de theatervoorstellingen. De aanvangstijd in de Biblio theek is 13.30 uur. Op het Zuidpiein wordt om twee uur begonnen. Voor informatie over het programma: Bibliot heektheater 010-338262 en Theater Zuidpiein 010-816628. Rotterdam Schrikkeïkind? Geboren op 29 februari? Dan mogen zij op schrikkeldag 1984 bootje varen. Met de Spi do kunnen de kinderen vijf kwartier lang de Rotterdamse haven vanaf het water bekij ken. Gratis en wel. Begeleiders kunnen mee tegen een gereduceerde prijs van 8,50 gulden. Afvaart om 14 uur, vanaf het Willemsplein. Bewijs van geboorte op de 29ste meebrengen. Voor de verlader is dat aantrekkelijk omdat voor de beurt vaart, in tegenstelling tot het ver voer over de beurs, geen vastgestelde tarieven gelden. De beurt vaart is volgens Dc Vries in een aantal gevallen een vorm van ongeregeld vervoer geworden, met name door onvoldoen de beperkingen in de vergunningsvoorwaar den Staatsscretaris Scherpenhuizen deelde de ONS eind 1982 mee dat er een oneigenlijk gebruik wordt gemaakt van beurt vaartvergunningen. Hij zegde toen toe te zuilen onderzoeken of er op vrijwillige basis beperkende afspraken met beurtvaartondernemers gemaakt zouden kun nen worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 4